Opinie o Light Kraków w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Light Kraków. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Light Kraków o rekrutacji.

Branże: AGD - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Light Kraków w Kraków

Czy pracodawca Light Kraków motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Czym w Light Kraków zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

prk

Nieopodatkowana część pensji :-)

Pen
@prk

Tak, Light notorycznie łamie prawo podatkowe i większą część pensji wypłaca pod stołem, bez zgłoszenia do ZUS i Urzędu Skarbowego. Zwykły Januszex i chciwi dyrektorzy M.R. oraz M.N., nic więcej.

Wika

Nie ma żadnych dodatków.

Iwona
@Wika

Szkoda :( I faktycznie część wynagrodzenia otrzymuje się poza umową? Czy w takiej sytuacji w razie L4 otrzymuje się całą pensję, czy tylko tę część, którą obejmuje umowa?

Stary_melon Nowy wpis

Czasami, jak naprawdę się postarasz, to można dostać skrzynkę jabłek, stray fotel albo wycieraczki do opla z demontażu. Powyższe dodatki są wydawane kwartalnie, na podstawie systemu ocen i algorytmu do generacji liczb pseudolosowych. Ja ostatnio dostałem wertykulator i tusz do brwi. Ciężko to rozliczyć w PIT, ale radocha jest niemała :-)

Jak się pracuje z ludźmi z Light Kraków?

Sn_Ns

Dobra bo jak czytam te Wasze opinie to wiem kto je pisze, ludzie którzy chcieli by zarabiać nie wiadomo ile pieniędzy a robić jak najmniej. Sytuacja ma się tak, nie dyrektorzy a prezesi, mega w porządku goście, dogadasz się z nimi w każdej sprawie, najważniejsze jest w tym to, że są wysoce merytoryczni, pomysłowi, i widzą w przyszłości możliwe problemy co tobie by nigdy one nie przyszły do głowy, co nie raz uratowało nie jedno zlecenie. Wypłaty - ZAWSZE NA CZAS ! Zawsze ! Atmosfera - super pozytywna, ludzie pozytywnie nakręceni swoją pracą, wyzwaniami itd. Praca na produkcji - Balice - no jak to praca na produkcji na całym świecie, owszem są dwie zmiany (ps. to chyba dobrze świadczy), ale dobrze, że nie trzy. Dobry kierownik, ale trzymający mały rygor, jak to kierownik, i bardzo dobrze, ale taki śmieszek :) Jak nie przychodzisz na bani do pracy, praca Ci odpowiada, to będziesz pracował ile chcesz ! wszystkie nadgodziny płatne oczywiście. Praca w Wielkiej Wsi, można powiedzieć "centrali" bo oni używają często tego słowa :) Dział graficzny - młody, zgrany, fajnie. Dział Marketingu - młodzi, starsi, kumaci, też fajnie. IT - mały ale jary ! - wiedzą co robią. Logistyka - nie wiem jak oni to ogarniają ale jest ich tam kilku, i ogarniają całą Polskę, dzwonisz do nich o 8 , 18, czy 23 zawsze Ci pomogą, Szapoba dla nich za to co robią i ile ogarniają i ogarniają to na wysokim poziomie. Kierownik, spokojny ale zawsze się z nim dogadasz. Oklejarnia - praca gównie "taśmowa", dla ludzi co im nie przeszkadza monotonia w pracy, mega pozytywnie zakręcony zespół. Drukarnia - praca nawet na trzy zmiany jak lecą akcję, ale jak jesteś drukarzem to chyba Cię to nie dziwi, zespół jak najbardziej OK. noi teraz do sedna, tak zwany kierownik regionalny albo akcyjny. kierownik regionalny zatrudniony na umowę, akcyjny nie, ale to w 95% dlatego, że jest to ich praca dorywcza umowy mają gdzieś indziej, albo sami nie chcą, a tak na prawdę potrafią tu więcej zarobić, jak w swojej "pierwszej pracy". Pracy jak chcesz jest tyle do wzięcia, że jak tylko chcesz to kredyt mieszkaniowy spłacisz w 10 lat a nie w 30, nie trzeba mieć wykształcenia tylko chęć do pracy, dostajesz samochód (jak coś się w nim zepsuję, wynajmują Ci zastępcze a ten od razu laweta i do warsztatu, nie ma problemu) cały sprzęt dostajesz od nich, pieniądze na paliwo zawsze masz przed robotą. W weekendy owszem trzeba pracować, ale jak mnie zatrudniali to od razu było mówione, że przeważnie akcję odbywają się w weekendy, a teraz w sumie to i tak pracy było tyle, że i mogło się robić 7 dni w tygodniu - oczywiście jak, chciałeś bo zawsze dostajesz telefon z pytaniem o swoje moce przerobowe i chęć itd. Można by dyskutować dużo o stawkach, prawda jest taka, że nie są ani duże ani małe są takie by firma mogła wygrywać kolejne przetargi, zdobywać nowych klientów, by mogła opłacać ludzi na miejscu itd. ale za to jest tej pracy tyle, że przy wypłacie jesteś mega zadowolony. Czy praca jest ciężka ? jak poznasz technikę klejenia to później to tak na prawdę przyjemność. Deszcz, mróz słońce, wiatr ? no tak, ale wiesz o tym od samego początku, na co się decydujesz, nieraz nie ma lekko, ale jak jest wiosna, lato, jesień to praca na świeżym powietrzu to marzenie. ale np. taki górnik ma 50 razy gorzej :) a zarobki mniejsze, tzn. mniejsze, od tych którzy na prawdę biorą sporo m2. plus jest też taki, ze zawsze ci coś paliwa zostanie na swoje małe potrzeby ;) Pracy dla studentów też jest sporo :) kończąc, jak Ci się nie chce pracować, jak masz olewaczy tryb życia, masz ciężki charakter, w piątki przeważnie ze znajomymi walisz wódeczkę, a w tygodni wstajesz o 10 to nie masz czego tam szukać, reszcie polecam jak najbardziej !

...
@Sn_Ns

Mniej więcej wszystko się zgadza ale trochę za barwnie opisane trochę minusów by się znalazło

Sn.wt
@Sn_Ns

Bo tak przychylnej recenzji mozna od razu się domysleć, że była ona pisana przez tą "spoko kierowniczke" lub szefostwo ...

Zuzanna
@Sn.wt

A jest jakaś możliwość, żeby udowodnić to Twoje stwierdzenie?

Mirk Nowy wpis
@Zuzanna

Pracowałem tam kilka lat i większość tych "ochów" i "achów" to generalnie bujda na kółkach

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Light Kraków? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.

Czy urlop w Light Kraków jest płatny 100%?

Tak

Mikołaj
@.

Czyli wszyscy pracują na normalnej umowie na czas nieokreślony? Szukam stabilnej roboty i taka umowa byłby bardzo na plus. Podpowiesz czy teraz są przyjęcia?

Jaki dress code obowiązuje w Light Kraków?

...

Luźny xD

zadowolony

Może trzeba zweryfikować swoją pracę? Firma jest ok, więc nie szukajmy dziury w całym!

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Light Kraków?

Celt

Nieograniczona władza dyrektorów MR i MN, premiowanie swoich pupili, wykorzystywanie pracowników terenowych i produkcyjnych

Stefan

@Byly pracownik Gdyby prawdziwe były te informacje to firma nie zdobyłaby opinii dobrego pracodawcy!!!!!

Byly pracownik

Ogolnie ,nie polecam! O umowie możnazna pomarzyć, rzadkoscia tez jest pelna wyplata, czesto podstawa na konto a reszta za dlugi czas pod stołem jak nie zapomną.... akcyjni , albo lepiej to opisuje stwierdzenie niewolnicy to juz w ogole masakra ganiaja po kraju za śmieszne stawki, a prowadzacy akcje których (NIE POZDRAWIAM!!) To dziwni ludzie ,zwykle za ich nieudolnosc masz problem. Nie polecam......

@Byly pracownik

@Byly pracownik Widać, że masz bardzo dużo do zarzucenia firmie Light Kraków jako pracodawcy. Czy nie udało Ci się dostrzec żadnego plusu pracy w tej firmie? A jak długo i na jakim stanowisku tam pracowałeś? Kwestię niepełnych wypłat należałoby z kolei zgłosić jakimś wyżej postawionym osobom.

Bołt
@Byly pracownik

Potwierdzam, na legalu zarabia się tam jedynie podstawę, niezależnie od zajmowanego stanowiska. Reszta pod stołem, w zależności od humorów i łaski dyrektorów

K.
@Byly pracownik

Tu się nie zgodze wypłaty są terminowe pieniądze przeważnie 8 każdego miesiąca są na koncie a reszta 10 zdarzają się że może się wypłata opóźnić o 1/2 dni ale to rzadko z umowami też nie ma problemu.

Czy Light Kraków narzuca terminy urlopów wypoczynkowych?

K.

Nie narzuca tylko trzeba wcześniej o tym poinformować kierownictwo

Maja

@Exikkkkkk Rozumiem. Jak natomiast wygląda w firmie Light atmosfera? Jaka ona jest pomiędzy samymi pracownikami, a jaka pomiędzy pracownikami i szefostwem? Gdybyś mógł uwzględnić tę informację, to będę Ci wdzięczna.

Maja

@Exikkkkkk Dziękuję za informację. Napisałeś wiele informacji, jednak zastanawia mnie jedna rzecz. Jak jest z benefitami w firmie Light? Czy pracownik może liczyć na jakieś szczególne dodatki? Nikt do tej pory nie napisał nic na ten temat, dlatego będę Ci wdzięczna za tę informację.

Exikkkkkk
@Maja

Niestety, Benefitów jakichkolwiek brak, jedyne co wiem to że podobno jest opcja wzięcia pożyczki 3tys do spłaty w 10 miesiącach. Poza tym to brak czegokolwiek, może się zmieni coś jak firma przejdzie restrukturyzacje i się połączy całkowicie ( bo produkcja jest w Balicach a cała reszta w Wielkiej Wsi), aczkolwiek nie oczekiwałbym za dużo bo szefostwo nie jest zbyt hojne.

Maja

@Dawidex Dziękuję za Twoją opinię. Mógłbyś coś jeszcze napisać na temat samych warunków zatrudnienia oraz tego, na co pracownik w firmie Light może liczyć? Kwestie te nie zostały do tej pory uwzględnione w tym wątku, dlatego taka informacja będzie bardzo ważna dla każdego, kto rozważa wysłanie swojego CV.

Exikkkkkk
@Maja

Zależy gdzie aplikujesz. Generalnie firma ma się przenieść do Skały więc licz się z tym. Wypłaty były do 10 i nie było opóźnień, wypłata w systemie 2100brutto na umowie o prace i ile na kont reszta pod stołem. Licz się z duża ilością pracowników z Ukrainy. Co do godzin pracy. przeważnie 10-9h dziennie (2 zmiany), ale jak ich gonią terminy to i po 12h możesz pół roku pracować. Ja byłem na produkcji.

Dawidex

Pracowałem tam jakiś czas(12 miesięcy), wszystko było w porządku. Nigdy nie miałem problemów z wypłatami, czy też z nie miłym podejściem do pracownika, od Kierownika czy nawet właściciela. Firmę mogę z czystym sercem polecić.

Maja

@b ert, ze względu na brak aktywności na tym forum, proszę Cię o przedstawienie swojej opinii odnośnie do przebiegu procesu rekrutacyjnego jeżeli zdecydujesz się na aplikowanie i zostaniesz poproszony do wzięcia w nim udziału. Każda merytoryczna uwaga na temat aktualnie proponowanych warunków zatrudnienia, będzie ważna dla osób, które poszukują informacji o tym pracodawcy.

b ert

Poszukują teraz pracownika produkcyjnego. Czy warto?

Mick

Czy panowie MR i MN dalej tam dyrektorują i ciągną na dno?

Maja

@Winnerjak często zdarzają się opóźnienia w wypłatach? Z czego one wynikają?

Miko
@Maja

Firma nierzetelna,banda oszustow i sciemniaczy. Na swoje zarobione pieniadze czekasz po kilka mcy,a jak dzwonisz z pytaniem kiedy beda pieniadze slyszysz zawsze to samo" to winna ksiegowosci ze jest opoznienie" nie polecam,zaluje ze kiedykolwiek mialem do czynienia z ta firma.

Winner

Praca ciężką ze względu na warunki pogodowe, stawki śmieszne, rozjazdy bez powrotów do domu więc musisz się tłumaczyć czemu tyle paliwa wyjezdziles. Do tego prawie wszystkie soboty i niedziele w pracy. Da radę zarobić jeżdżąc samemu ale nie polecam. Trasy rozjazdow nie przemyślane. Oczywiście opóźnienia w wyplatacha. Na plus auto telefon i sprzęt do pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o Light Kraków - Kraków

• Jak się pracuje w Light Kraków?

Zobacz opinie na temat firmy Light Kraków tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Light Kraków
2.6/5 Na podstawie 27 ocen.
  • ul. Bielawska 36C lok. 88
    05-520 Kraków