Opinie o Prywatnie liceum ogólnokształcące Sióstr Nazaretanek z oddziałami międzynarodowymi w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Prywatnie liceum ogólnokształcące Sióstr Nazaretanek z oddziałami międzynarodowymi. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Prywatnie liceum ogólnokształcące Sióstr Nazaretanek z oddziałami międzynarodowymi o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Prywatnie liceum ogólnokształcące Sióstr Nazaretanek z oddziałami międzynarodowymi w Warszawa

Witam, szukam pracy biurowej w swojej okolicy, ciekawa byłam czy w liceum nie potrzeba sekretarki ale oferty mi się nie pokazywały w internecie, dla nauczycieli zresztą podobnie. zainteresowała mnie również ta wzmianka dotycząca reportażu. Czy ten temat był jeszcze jakoś nagłaśniany?

Diana Wojciechowska Nowy wpis

Dzień dobry. Szkoła sióstr Nazaretanek jest szkołą pełną hipokryzji i kłamstw. Nie mówi się prawdy o problemach tylko zamiata pod dywan, albo robi wszystko aby dziecko samo chciało odejść ze szkoły. Wielu rodziców zabiera dzieciach tego samego powodu- myśle ze temat jest godny reportażu w telewizji.

Nigdy więcej Nowy wpis

Niestety 3 pozytywne posty opublikowane prawie w tym samy czasie sugerują, że są napisane przez kogoś z zarządu tej szkoły. Jedyna prawdziwa opinia została napisana przez @Belfer. Żadnych pozytywnych przeżyć nie miałam z tym miejscem. Ta szkoła to narzędzie do opresji zarówno dla nauczycieli jak i uczennic.

Iza Nowy wpis
@Nigdy więcej

Nie wiem na ile ta opinia była uzasadniona, w zasadzie to ciekawa byłabym rozwinięcia odnośnie tej przytoczonej opresji... Czy to do dziś mogłoby być faktycznie aktualne? Ktoś z osób obecnie zatrudnionych może się odnieść? Jakie warunki zatrudnienia są tu od nowego roku i jak płacą?

Edyta

Szanowni Państwo, śmiem twierdzić, że większość z Państwa nie pracowała, ani nie pracuje w Fundacja Szkół Sióstr Nazaretanek w Warszawie :) Fundacja została utworzona w lipcu 2004 r., a w kwietniu 2005 r. została wpisana do rejestru OPP i dopiero od września są zatrudnieni pierwsi pracownicy na etacie. Do tej pory działalność Fundacji opierała się na pracy wolontaryjnej.

Iza
@Edyta

W sensie chodzi o wrzesień 2021 roku? No a na czym wcześniej praca jako wolontariat w takim razie konkretnie polegała?

Brałeś udział w rekrutacji do Prywatnie liceum ogólnokształcące Sióstr Nazaretanek z oddziałami międzynarodowymi. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Asystent Biura/Recepcjonistka
Accreo Sp. z o.o.
Polecam

Polecam Nazaret wszystkim nauczycielom którzy chcą w życzliwej atmosferze rozwijać się zawodowo, realizować pomysły, pracować z ambitną młodzieżą w kameralnych klasach.

Justyna
@Polecam

Zastanawiam się, jak kameralne są klasy, masz na myśli pięciu czy dwudziestu uczniów? Dopiero zaczynam pracę w zawodzie, dlatego ta informacja jest dla mnie ważna. Interesuje mnie również, czy w tej szkole ze względu na to że prowadzą ją siostry, trzeba przygotować się na jakieś wymagania względem nauczycieli których nie spotyka się w szkole świeckiej?

Polecam
@Justyna

@Justyna Klasy mogą być maksymalnie 20 osobowe, ale z reguły są znacznie mniej liczne. Nie, nie ma żadnych dodatkowych wymagań, poza kwalifikacjami i doświadczeniem zawodowym, których należałoby się spodziewać ze względu na to, że szkole prowadzą siostry. Moja refleksja jest taka, że często jest o wiele bardziej życzliwie, nóż w innych miejscach, właśnie dzięki obecności Sióstr.

Tomasz

Ostatnie 3 wpisy to chyba działania jakiegoś nowo powstałego zespołu do spraw PR ;) Pracowałem w szkole s. Nazaretanek przez 5 lat i moja opinia jest gdzieś pomiędzy opinią Belfra i Ewy (pozytywnej). W szkole pracuje się lekko i przyjemnie. Wynagrodzenie jest niższe niż w szkołach publicznych (sic!), ale klasy mniejsze i lekcje krótsze (40 minut). Wizytacji, poza pojedynczymi w pierwych roku pracy, nie doświadczyłem. W szkole jest tzw. "kuchenka", gdzie można w spokoju napić się herbaty i, przy odrobinie szczęścia, zjeść resztki zupy z obiadu uczennic. Rotacja nauczycieli w szkole jest bardzo duża. W pewnym stopniu wpłynęło na to uruchomienie szkoły podstawowej. Gdy zaczynałem było nas 5 nowych, świeckich nauczycieli. Gdy odszedłem po 5 latach z tej piątki została już tylko jedna osoba. Pracujący nauczyciele mogą skalę rotacji ocenić wchodząc na stronę szkoły. Nie była ona aktualizowana od dwóch lat - lista nauczycieli (i zdjęcie kadry) jest z 2019. Łatwo policzyć jak bardzo wielu nauczycieli odeszło. Polecam tę szkołę szczególnie nauczycielom, którzy cenią sobie spokojną pracę i którzy mają inne źródła utrzymania, a także zaczynającym przygodę z nauczaniem. Ambitniejszym, bardziej doświadczonym i pasjonatom swojego przedmiotu raczej odradzam. Oczywiście nie oznacza to, że takich w tej szkole nie ma.

@Tomasz

Zastanawia mnie ta duża rotacja...twierdzi Pan, że jest duża, ale czy to znaczy, że większa niż w innych szkołach? Rotacja w szkołach, szczególnie w Warszawie chyba jest spora. Czy ma Pan jakieś dane/statystyki na poparcie swojej tezy, czy tak tylko rzucił Pan, że "duża", aby ta zachowawcza opinia jednak miała negatywny wydźwięk?

@Bnn

Chyba akcja zespołu pt. "Nie jest prawdą, że dach przeciekał, szczególnie, że prawie nie padało" trwa dalej ;). Proszę porównać dwie tezy i argumenty na ich rzecz. Nie ma dużej rotacji. Najlepszym na to dowodem jest to, że p. Małgorzata i jeszcze kilkoro innych nauczycieli pracuje w tej szkole bardzo długo. Rotacja jest duża. Z listy nauczycieli na stronie www szkoły (aktualnej 2 lata temu) liczącej prawie 60 świeckich nauczycieli nie pracuje już około 20%. Spośród nauczycieli świeckich, którzy przyszli do pracy razem ze mną nie pracuje 80%. Jeśli wymaga Pan(i) danych/statystyk, to proszę się zwrócić do pani Małgorzaty, bo to jej teza nie ma w nich podstaw.

@Tomasz

Został Pan przeze mnie zaproszony do porównania rotacji na rynku szkół warszawskich, najlepiej o podobnym profilu (bo chyba takie dałoby w miarę obiektywny obraz). A Pan porównał LO Nazaret do... LO Nazaret. O tym cieknącym dachu.... gowork to miejsce do wyrażania opinii, pozytywnych również. Dach nie cieknie jeśli jest solidny, z dobrego materiału i ludzie o niego dbają. Dach w Nazarecie ma się dobrze. Pokój i dobro Panie Tomaszu! :-)

@Bnn

Negatywne opinie na stronie nie odnosiły się do rotacji. Nagle pojawiło się kilka pozytywnych opinii, twierdzących, że rotacja jest mała. Bez poprawnego uzasadnienia. Postanowiłem to sprostować podając konkretne przykłady na rzecz tezy przeciwnej. Tyle. Zakończmy konstatacją, że LO Nazaretanek ma najniższą (lub najwyższą - jak kto woli) rotację kadr biorąc pod uwagę warszawskie szkoły katolickie oferujące program IB. Mądrość i prawda szanowny Anonimie! :)

@Tomasz

Mądrość i prawda - zgadzam się absolutnie. Pięknie dziękuję za wymianę zdań :-)

Małgorzata

Pracuję w tej szkole od 34 lat. To najlepszy dowód, że nie ma tu tak dużej rotacji. Razem ze mną pracuje od wielu lat w tej szkole co najmniej kilkanaście osób. Szkoła jest kameralna, spokojna i bezpieczna, Doceniam bardzo wysoki poziom kultury moich koleżanek i kolegów - wielu z nich mogę nazwać przyjaciółmi. Przez te lata doznałam wiele dobrego od Sióstr - Dyrektorek i koleżanek.

Aleksandra

Jestem nowozatrudnionym nauczycielem w Liceum Sióstr Nazaretanek, uczę także w szkole podstawowej. Poprzednio pracowałam w szkole o podobnym profilu, też prywatnej. Jestem zaskoczona skrajnie negatywnymi opiniami, szczerze mówiąc czytając je, miałam wrażenie, że dotyczą innego miejsca, niż to, w którym jestem. Jeśli rozważasz podjęcie pracy w Nazarecie, polecam Ci to miejsce z całego serca. Dlaczego? - wspaniała, bardzo ciepła i pełna życzliwości atmosfera - świetny zespół nauczycieli, chętnych do pomocy, otwartych, dobrze nastawionych - wysoka kultura (mam na myśli zarówno osobistą jak i pracy) - życzliwe i troskliwe podejście do uczniów (kiedy słyszę w jaki sposób moje koleżanki i koledzy z pracy mówią o swoich uczniach, cieszę się, że są tutaj też moje dzieci) - duża przychylność ze strony Dyrekcji, nie usłyszałam jak dotąd, że "się nie da", otwartość na nowe pomysły, sugestie. Siostra Dyrektor słucha i słyszy i działa - bardzo uczciwe i przejrzyste warunki zatrudnienia. Mam bardzo różne doświadczenia jeśli chodzi o wynagrodzenie, jak dotąd musiałam o wszystko prosić i "wychodzić sobie", tu na dzień dobry zaproponowano mi bonusy - formalności ograniczone do niezbędnego minimum, rady pedagogiczne krótkie, dotyczące meritum, nie ma niepotrzebnych zebrań, spotkań - w pokoju nauczycielskim nie słychać narzekań i "biadolenia" nad ciężkim losem nauczyciela, jest duża gotowość do pracy, dobra współpraca, wzajemna pomoc, spotykamy się po pracy poza szkołą (to myślę najlepiej świadczy o tym, że chcemy ze sobą być bo dobrze się ze sobą czujemy, nie tylko dlatego, że musimy). Pracowałam w wielu miejscach, bardzo różnych, mniej lub bardziej związanych z edukacją. Nie każde miejsce jest dla każdego, trzeba znaleźć to swoje. Myślę, że nawet kiedy rozstajemy się z jakimś pracodawcą, bo w jakiś sposób jest nam nie po drodze, to warto negatywną opinię o tym miejscu przesiać przez gęste sito i postarać się o względny obiektywizm. Albo przynajmniej przypomnieć sobie nasze początki w tej pracy i powody dla których się na nią zdecydowaliśmy.

Pozytywna

Pracuję w liceum Nazaretanek od kilku lat i jestem zdziwiona skrajnie negatywną opinią @Belfer. Rozumiem, że można opisać swoje odczucia, ale dobrze jest powołać się także na fakty a nie wyłącznie emocje, które najwyraźniej były bardzo negatywne. Atmosfera w szkole jest przyjazna i serdeczna, co sprawia, że duży odsetek nauczycieli pracuje tu po kilkanaście lat i dłużej. Nauczyciele (wliczając siostry) wspierają się, nie doświadczyłam ani nie byłam świadkiem wrogości czy zawiści. Takie zachowania nie są tutaj akceptowane. Wizytacje? Tylko te wynikające z przepisów o awansie zawodowym nauczyciela i kiedy uczennice/rodzice zgłaszają jakiś problem z lekcjami konkretnego nauczyciela. Kadrze zapewniony jest ponadprzeciętny komfort – dwa pokoje nauczycielskie z dużymi kserokopiarkami i komputerami, dwie w pełni wyposażone kuchnie (z wyborem herbat, kawą, mlekiem itd.). Być może zarobki są niższe niż w szkole państwowej (nie pracowałam, więc nie wiem), ale klasy są dwukrotnie mniejsze a uczennice miłe i w większości pracowite, więc nie zamierzam zmieniać pracodawcy, chociaż byłam wielokrotnie kuszona przejściem do innej szkoły. Zarzucanie komuś fałszerstwa raportów finansowych bez twardych dowodów, jest bardzo odważne, ale rozumiem, że według autora tak można w anonimowym wpisie w internecie. Czesne jest niskie w porównaniu do jakości, bo siostry nie chcą wprowadzać cenzusu majątkowego, więc zarządzanie finansami na pewno nie jest łatwe. Nie każdemu nauczycielowi pasuje ta szkoła, ale też nie każdy nauczyciel pasuje do naszego liceum. Jeśli ktoś lubi uczyć i robi to dobrze, ceni sobie miłą atmosferę i komfort pracy bardziej niż wysokie zarobki, to jest miejsce dla niego.

Belfer

W 100% się zgadzam z powyższymi opiniami. Zarobki niższe niż w szkołach publicznych. Brak dodatku motywacyjnego, brak dodatku dla stażystów, zastępstwa za darmo. Broń Boże sprzeciwić się siostrze dyrektor. Niby pyta się o opinie kadry podczas bardzo długich rad pedagogicznych a i tak robi to co uważa. Wizytacje na lekcjach na porządku dziennym. Praca tam jest bardzo stresująca, atmosfera więzienna. Premie które oferuje pod koniec semestru są niskie, a np podczas pandemii zostały wycofane, mimo trudu jakie niesie ze sobą zdalne nauczanie (szczególnie dla starszych nauczycieli). Kadra czuje się niedoceniona, poniżana, co bardzo źle wpływa na psychikę. Podczas strajku nauczycieli kadra wystosowała podanie do dyrekcji o wyrównanie płac ze szkołami publicznymi (co samo w sobie jest śmieszne). Odpowiedzią była długa prezentacja zawierająca fałszywe dane jak to prowadzenie szkoły jest nieopłacalne. Zarobki z tabelki z internetu (z karty nauczyciela) bez jakichkolwiek przywilejów szkół państwowych. Nie polecam nikomu.

huba
@Belfer

Potwierdzam wszystkie powyższe informacje.

Danuta
@huba

Rozumiem, że zgadzasz się z negatywną opinią na temat LIV jako pracodawcy. A mogłabyś opisać swoje własne doświadczenia z tym prywatnym liceum? Taka opinia byłaby bardziej pomocna dla osób, które chcą dowiedzieć się czegoś konkretnego.

Belfer
@Danuta

Platforma GoWork jak nazwa wskazuje jest serwisem gdzie dzielimy się opiniami na temat pracodawcy a nie instytucji. Informacje dla rodziców są dostępne pewnie na innej stronie.

Czy liceum teraz nie działa przez covid?

ypsylon

Z karty nauczyciela funkcjonują jedynie obowiązki ,zero przywilejów .Nie ma funduszu socjalnego (!),nie ma prawa do urlopu zdrowotnego,prawie zerowy dodatek motywacyjny,nauczyciel nie ma prawa głosu w żadnej kwestii.Dość łatwo szafuje się czasem pracy nauczyciela,powiadamia dzień przed radą ,(odbywają się zawsze po godzinach pracy),o obowiązkowym zebraniu,które trwa zazwyczaj kilka godzin. Strach głośno oddychać.Duża rotacja kadry.

@ypsylon

Powyższa opinia jest sprzed 7 lat, ale niewiele się nie zmieniło.

@eta

Dodam jeszcze, że wliczając dodatki, wynagrodzenie jest często niższe niż w szkołach publicznych.

@eta

Przepraszam, oczywiście miało być - niewiele się zmieniło.

Zostaw merytoryczną opinię o Prywatnie liceum ogólnokształcące Sióstr Nazaretanek z oddziałami międzynarodowymi - Warszawa

• Jak się pracuje w Prywatnie liceum ogólnokształcące Sióstr Nazaretanek z oddziałami międzynarodowymi?

Zobacz opinie na temat firmy Prywatnie liceum ogólnokształcące Sióstr Nazaretanek z oddziałami międzynarodowymi tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Prywatnie liceum ogólnokształcące Sióstr Nazaretanek z oddziałami międzynarodowymi?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 3 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

3.1/5 Na podstawie 20 ocen.
  • Czerniakowska 137
    00-720 Warszawa