Transbit Sp. z o.o.

Opinie o Transbit Sp. z o.o.

programista

W Transbicie pracuję już pół roku i chciałbym wymienić kilka zalet pracy tutaj. Przede wszystkim jest to świetne miejsce do stawiania pierwszych kroków w dziedzinie programowania, Bardzo dużo się już tutaj nauczyłem, a praca przy projektach jest satysfakcjonująca. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia kolegów z zespołu, którzy zawsze byli skorzy do pomocy. Jestem również bardzo zadowolony z atmosfery, która panuje w pracy. Sprawia ona, że przychodzę do pracy z radością.

@programista

Witaj! Bardzo dziękujemy za podzielenie się opinią o naszej firmie. Dokładamy wszelkich starań, aby Transbit był przyjaznym środowiskiem dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w karierze zawodowej. Dobra atmosfera, to dla nas sprawa pierwszorzędna!

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Transbit Sp. z o.o.?

Witaj! W Transbit dbamy o przyjazną, domową atmosferę, dlatego: - Nie wymagamy dress codu – chcemy, żebyś czuł się swobodnie. - Nie mamy w zwyczaju zachowywać formalności zwrotu – wszyscy traktujemy się z szacunkiem. - Lubimy spotkać się na wspólnej kawie i zacząć dzień w miłym towarzystwie. - Wielu z nas pracuje kilkanaście lub kilkadziesiąt lat – chętnie wówczas dzielą się z młodszymi stażem pracownikami historią naszej firmy. - Organizujemy konkursy integracyjne i motywacyjne, a naszą coroczną tradycją jest wyjazd integracyjny. U nas przestrzegane jest prawo pracy, tu znajdziesz poczucie bezpieczeństwa, stabilności i uczciwości. Jeżeli masz ochotę do nas dołączyć, nie wahaj się, z nami masz szansę realizować interesujące projekty z najlepszymi fachowcami w branży!

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Transbit Sp. z o.o.?

po okresie próbnym, który zwykle jest na 3 miesiące

Pierwsza umowa zazwyczaj jest na okres próbny 3 m-ce. Po tym czasie, jeżeli obie strony decydują się na dalszą współpracę, zawierana jest umowa na czas nieokreślony.

Antoni
@Pracodawca

No dobra. A ta umowa na okresie próbnym to jest zlecenie, czy już normalna umowa tylko zawarta na kilka miesięcy?

W większości przypadków po 3 miesiącach pracy na okres próbny.

@Antoni

Umowa na okresie próbnym to umowa o pracę

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Transbit Sp. z o.o.?

Wspieramy działania, które prowadzą do tego, aby nasza organizacja była dobrym miejscem pracy w przyjaznej atmosferze. Traktujemy Pracowników w sposób indywidualny i pełen szacunku. U nas przestrzegane jest prawo pracy, tu znajdziesz poczucie bezpieczeństwa, stabilności i uczciwości. Jeżeli masz ochotę do nas dołączyć, nie wahaj się, z nami masz szansę realizować interesujące projekty.

Programista C++

Ponieważ zostałem wyłapany przez pośrednika, któremu zależało na tym, abym jednak zmienił pracę, to zdecydowałem się na rozeznanie jak to jest teraz w branży. Pierwszy test "klasówkowy" w siedzibie pośrednika. Po tym teście firma zadecydowała o podejściu do drugiego już w siedzibie firmy. Kilku zagadnień nie znałem, jedno specjalnie "podłożyłem" i do granic możliwości odbijałem piłeczkę odnośnie niechlubnego pytania "ile chciałbym zarabiać", przez co nauczyłem się nowych rzeczy zarówno w dziedzinie programowania, informatyki jak i w kwestiach interpersonalnych. Odpowiedź co do decyzji została dostarczona pośrednikowi bodajże w tydzień.

Testy programistyczne u pośrednika były bardzo podobne do "klasówek z informatyki" i dotyczyły składni języka programowania oraz zagadnień na stanowisko, na które aplikowałem. Generalnie pozycje na karcie to pytanie i miejsca na odpowiedzi, czasami test wyboru. Test w siedzibie firmy już był bardziej rozbudowany i polegał m.in na napisaniu na kartce programu wykonującego w sumie proste ale wymagające stabilnej wyobraźni zadanie (z czym przyzwyczajony do wieloletniego pisania na komputerze i używający debugera programista może mieć lekki problem). Po napisaniu testu było omówienie tego co napisałem na formularzu i ewentualna szansa na "moralne podciągnięcie się".

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Transbit Sp. z o.o.. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Jak najbardziej, Transbit Sp. z o.o. wspiera rozwój zawodowy swoich Pracowników m.in. poprzez zapewnienie im dostępu do szeregu form i metod kształcenia, czy sprzętu niezbędnego do wykonywania pracy. Staramy się poznać oczekiwania, talenty i aspiracje naszych Pracowników, dzięki temu mamy możliwość wzmacniać ich indywidualny rozwój. Ponadto nasi Pracownicy angażowani są w różnorodne innowacyjne projekty, które stwarzają ciekawe możliwości badawczo-rozwojowe.

Aga

@transbit a ile na miesiąc dajecie na tym stanowisku?

K

Szukają Specjalisty ds Archiwum, czy warto?

Transbit
@K

Szukamy Specjalisty w Dziale Dokumentacji i Archiwum. Zawsze warto. Stanowisko rozwojowe i samodzielne. Więcej informacji uzyskasz przesyłając do nas e-mail na praca@transbit.com.pl.

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie Transbit Sp. z o.o.? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

-pomocna

Tak, co roku Wigilia jest dniem wolnym od pracy. W tym roku również.

@-pomocna

@-pomocna, Twój nick oddaje prawdę. Napisz proszę, jak się teraz pracuje w Transbicie. Co z programem stażowym dla programistów?

Olga

@bp1, uprzejmie Cię proszę o ie zaczepianie innych użytkowników forum. Forum GoWork.pl nie jest miejscem na opisywanie prywatnych spraw pracowników firmy Transbit. Jak napisał @.pancernik., wymieniamy się tutaj informacja przydatnymi z punktu widzenia potencjalnego kandydata do pracy. Jeżeli Twoja opinia o firmie jest negatywna wyraź ją zgodnie z regulaminem i w oparciu o konkretne argumenty.

@Olga

Olgo wszystkie przytoczone fakty z ostatnich kilku lat są jak najbardziej przydatne dla nowych potencjalnych pracowników firmy. To jak się traktuje pracowników, jak wynagradza, jaka jest atmosfera i wreszcie jak firma się rozstaje z pracownikami. Co do zaczepiania. Mama prawo tak jak inni uczestnicy tego forum do wyrażania swojego zdania i negowania wpisów i widzenia świata takich pracowników jak "pancernik" . Proponuje prześledzić kto kogo zaczepiał kilka lat wstecz i wyciągnąć wnioski. Co do prywaty. Największa prywatą jest możliwość wykupienia niepochlebnych opinii o firmie przez jej właścicieli. Pozdrawiam.

ateista
@bp1

bp jesteś prostak. Nie dość, że obrażasz swoich byłych/aktualnych kolegów z pracy to jeszcze nie masz szacunku kobiet. A swoje kazania możesz wygłaszać w kościele.

Podżegacz niezdarny
@ateista

O nożyce się odezwały. I ty mówisz o szacunku ?

Olga

@ateista, proszę Cię o nie prowokowanie dalszych sprzeczek. Szanujmy się nawzajem na forum. To forum jest czytanie przez wiele osób, znaczna część z nich to potencjalni kandydaci do pracy w firmie Transbit. Szukają oni sprawdzonych i przydatnych informacji o firmie. Czy ktoś orientuje się jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna do tej firmy? Jakie umiejętności i doświadczenie są mile widziane?

Olga

@bp1, GoWork.pl nie realizuje tego typu usług, o których wspomniałeś w ostatnim zdaniu. Zapoznaj się proszę ze stroną Oferta dla pracodawców na stronie GoWork.pl https://www.gowork.pl/pracodawca-oferta Czy od ostatniego czasu, w firmie Transbit zaszły jakieś zmiany? Użytkownik @bp1 napisał, że od ostatnich kilku lat, sytuacja nie zmieniła się. Czy zgadzacie się z jego opinią?

Olga

Już dawno nie wypowiadaliście się na tym forum. Co sądzicie o tym pracodawcy? Czy od ostatnich komentarzy coś się zmieniło? Jaka panuje atmosfera w firmie? Czy pracodawca aktualnie zatrudnia nowych pracowników? Czy możecie wypowiedzieć się na ten temat?

panda

Miś jest, bo ten miś robi ISO i AQAP, które są żywotną potrzebą całej firmy.

koala

Czy czasem ISO/AQAP nie wymaga "zarządzania konfiguracją oprogramowania" (dla którego zapewne wsparciem jest ten "miś"), a więc jest wsparciem nie dla pracownika, ale dla managementu (tak jak łańcuchy i bat na galerach)? Nie mniej rzeczywiście korzystanie z takiego oprogramowania powinno być dobrze udokumentowane (aby pracownik wiedział, dlaczego właśnie dostał "batem"). P.S.(usunięte przez administratora)

programista

Z waszego narzekania wnioskuję, że firma raczej nie stwarza idealnych warunków dla programistów i należy się od niej trzymać z daleka. Czy mój tok rozumowania jest prawidłowy?

naleśnik
@panda

A nie mogliście, zamiast robić od zera tego koszmarnego "misia", skorzystać z takiego światowego rozwiązania, jakim jest Koji: https://koji.fedoraproject.org/koji/ Jest to system z dziesięcioletnią tradycją, dużą społecznością oraz jest dobrze udokumentowany: https://fedoraproject.org/wiki/Koji Co ważne, posiada proste narzędzie konsolowe ze szczegółowym helpem. Dodatkowo use-case dla zwykłego developera sprowadza się do zlecania budować swoich końcowych commitów, więc szkolenie nowego użytkownika systemu sprowadza się dosłownie do kilkunastu minut. I najważniejsze: nie trzeba wydawać milionów, bo jest całkowicie za darmo!

pancernik
@naleśnik

Miś de facto jest nieznaczną modyfikacją Kodi, w związku z czym nie wiem czemu cały zespół musiał pracować nad tym projektem przez kilka lat. Chyba dlatego nie mieli co robić z wolnym czasem i spędzali go na stołówce.

@Olga

Paweł C. zwany "pancernikiem" dopiero odważnie krytykuje system jak z niego wyleciał. Do tej pory był jego żarliwym wyznawcą i wykonawcą. Polecam posty sprzed 3-4 lat w których pracownicy wskazywali "błędy i wypaczenia" a "pancernik" regularnie je krytykował i był tępą tubą zarządu. Co do braków "kadrowych" firma jest sobie sama winna.

pancernik
@bp1

Kolego, bzdury wypisujesz. Dowiedz się najpierw u źródła co się stało a potem odpowiadaj. I nie lajkuj sam siebie. Jest istotna różnica między "zrezygnował" a "wyleciał". Moje zakończenie współpracy z Transbitem miało zupełnie przyziemne powody (rozbieżności w oczekiwaniach stron co do wynagrodzenia) i odbyło się w pozytywnej atmosferze. Poszedłem gdzie indziej i zarabiam tyle ile oczekiwałem. Proste. Dalej Transbit oceniam pozytywnie poza kilkoma drobnymi niedociągnięciami natury raczej proceduralnej, które opisałem w poprzednim poście. I mam radę dla Ciebie - nie pisz że "firma jest sobie sama winna", bo nawet jeśli ktoś zawinił to próbujesz uderzać we wszystkich. Właśnie temu jestem przeciwny.

@pancernik

Kolegów to Ty może i jakiś miałeś ale ja się do nich nie zaliczam. Steki bzdur które przez lata wypisywałeś na tym forum są odzwierciedleniem twoich postaw. Byłeś za a nawet przeciw. Jeszcze raz polecam wszystkim posty "pancernika" z ostatnich 5 lat.

PC
@bp1

Polecam analizę poziomu merytorycznego postów "bp". Wyobraź sobie czytelniku, że jesteś menedżerem i ktoś rozmawia z Tobą takim tonem. Jak postrzegasz dalszą współpracę?

.pancernik.
@bp1

BP, raz jeszcze podkreślę, współpracę z pracodawcą należy traktować jak zwykłą umowę, którą może rozwiązać każda ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia. To nie jest związek małżeński który ma trwać do końca życia. Odnoszę wrażenie, że nieświadomość tego faktu implikuje dość roszczeniową postawę wśród niektórych osób. Możliwość rozwiązania umowy przez pracodawcę jest sprawą istotną. Dochody każdej firmy zależne są od koniunktury. W przypadku splotu wielu niekorzystnych czynników, spadek dochodów firmy może być na tyle istotny, że zwolnienia są po prostu nieuniknione. Co do sposobu kończenia współpracy - nie słyszałem o tym, żeby Transbit nie wypłacił komuś należnego wynagrodzenia. Nie słyszałem też, żeby którekolwiek rozwiązanie umowy było niezgodne z prawem. Ba, miała miejsce sytuacja, w której pracownikowi należała się dyscyplinarka (bijatyka na terenie firmy), ale pracodawca wykazał się wyjątkową wyrozumiałością i miało miejsce "rozwiązanie umowy za porozumieniem stron". I na koniec rada - nie obrzucaj błotem całej firmy. Jak sam stwierdziłeś, ja nie jestem Twoim kolegą, ale zapewne niejeden Twój kolega w dalszym ciągu pracuje w Transbicie i mając świadomość bycia członkiem tego zespołu ma prawo poczuć się urażonym tego typu komentarzami. To nie jest firma pokroju "wulkanizacja Juzia", w której obok szefa byłeś tylko Ty. A jeśli już coś piszesz, to ogranicz się do spraw które mogłyby mieć istotny wpływ na pracę zainteresowanych a nie "bo prezes nie podał ręki".

@PC

A cóż nie merytorycznego jest w tych wypowiedziach ? Ja z takim menedżerem jak ty nawet bym nie zaczął współpracy nie mówiąc już o jej kontynuacji.

Olga

Ktoś z Was ma informację czy obecnie szukają pracowników i na jaki dział, stanowisko? Na pewno informacja od Was będzie cenna dla innych osób, które szukają obecnie pracy. Dajcie proszę znać, pamiętajcie, ze każda opinia obecnego pracownika jest cenna dla osób, które aktualnie szukają zatrudnienia.

Oporniqs

Witam. Firma obecnie poszukuje pracownika na stanowisko: Monter układów elektronicznych. Ktoś może coś SENSOWNIE powiedzieć na temat tego stanowiska w firmie ? NP. Jaka jest atmosfera pracy w danym dziale, czy jest duża rotacja na tym stanowisku itp.

Bartosz

Czy jest jakiś powód, że od dawna nie piszecie? Tak dobrze się pracuje?

KODER

W TRB miałem okazję popracować kilka lat. Tematyka projektów jest całkiem ciekawa, można było zetknąć się z tematyką programowania zarówno nisko jak i wysokopoziomowego. Przestrzega się tu prawa pracy - wynagrodzenia wypłacane są regularnie, nadgodziny są rozliczane zgodnie z obowiązującymi zasadami. Minusem są (były na chwilę mojego odejścia) chore zapędy kamerdynera dyrektora ds. technicznych - wymyślona przez niego biurokracja przerasta formą większość korporacji.

WujekSam

Mickey, nie bardzo rozumiem, czemu pytasz ile się tu zarabia używając takiego słownictwa? A może by tak umówić się na rozmowę rekrutacyjną i zapytać? Zapewniam, że ustalona stawka będzie zależeć od Twoich zdolności. Tak off topic - zainteresowanie i pytanie tym tonem trąci trochę hipokryzją.

Mickey

Ile sie zarabia w tym kiblu jako inz. elektronik

er

Wiecie może czy wypłata u nich jest adekwatna do powierzanych obowiązków? W końcu wiedzą, że trzeba zadbać o prawidłowe warunki, bo wtedy atmosfera dopisuje.

es
@er

Nie jest adekwatna, gdyż, cytując jednego managera, zwracającego się do chcącego odejść pracownika: "Kto Ci zapłaci tak dużo za robienie tak mało?"

WujekSam
@es

Ludzie przychodzą, więc stawka wydaje się być racjonalna.

jj

Dlaczego wpisy opisujące negatywną rzeczywistość w Firmie są wycinane ? Czy admin ma wiedzę merytoryczną z zakresu w którym "grzebie" ?

Zostaw merytoryczną opinię o Transbit Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Transbit Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Transbit Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Transbit Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Transbit Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Transbit Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Transbit Sp. z o.o.