General Motors Opel Polska

Gliwice

Opinie o General Motors Opel Polska

Lewy side 2017-06-21 07:44
Potwierdzam, jestem jedną z tych osób które odchodzą 21.07, jest nas baaaardzo duzo
me 2017-06-21 08:19
Czesc Ty jestes z Opla czy Adecco?
Lewy side 2017-06-21 14:18
Adecco,
Bolek 2017-06-24 21:41
Podobno w NGK dla nowych na początek podnieśli stawkę do 3200 i 10% premii miesięcznej i dają jeszcze 2 premie za brak chorobowego po 500 zł i 1000 na święta. Tam podwyżki a u nas.... czas zwijać żagle.....
TL 2017-06-25 12:00
No tak zmienić TL na stanowiskach a wspaniałych membrów całować po [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i prosić żeby pracowali.
marek 2017-07-17 13:26
dokładnie tak.śmieszna 1,5 roku pod adecco rok pod oplem i takie coś śmiech na sali
szkoda gadac 2017-07-24 16:32
Ponoć Ci co mają umowy tymczasowe pod oplem do września, to ich zwalniają i nie wazne, że dobrze pracowali.
O tym decydowali w HR'
Jeśli ktoś zmieścił się z umową do sierpnia, przedłużenie umowy dostanie ponoć na rok.
aaa 2017-07-25 14:22
A co się dzieje że takie zwolnienia? Opel nie chce brać ludzi spod agencji w razie jakby sprzedaż siadła, czy tak właśnie już się stało? W zeszłym roku 200 tys aut poszło, ciekawe ile w tym będzie.
P.Nesser 2017-07-27 11:17
Nie siejcie fermentu, jestem w grupie osób, które mają umowy do września i już teraz wiem, że następną umowę dostanę, pytanie tylko na jak długo. Pracuje na body, na side panelach.
aaa 2017-08-02 08:21
Pytanie ile jest takich osób jak Ty? Druga sprawa co będzie za rok czy Ci przedłuża umowę czy tylko o rok odwleczesz swoje odejście. Życzę Ci jak najlepiej, obyś dostał się pod Opla z umową na stałe i nie patrzył kiedyś z perspektywy straconych 3 lat i zaczynania gdzieś od nowa.
Joanna 2017-08-10 09:51
@P.Nesser dużo osób jest w takiej sytuacji jak Ty? Jak zwykle to wygląda? Czy jest szansa na dostanie umowy na stałe? Jeśli tak, to po ilu latach pracy?
Gwiazdeczka 2017-08-10 17:01
A mi nie jest was żal!! Jak to mówią dobro wraca a zło jeszcze szybciej, nie jeden z was na to sobie zasłużył. Pozdrawiam
P.Nesser 2017-08-12 13:59
Idź "trolluj' gdzie indziej, nie mam postawy roszczeniowej i nigdy nie krzyczałem, że umowa na stałe należy mi się jak psu buda, ale na zwolnienie też sobie nie zapracowałem , podobnie jak większość pracowników adecco, którzy dostali przed przerwą wakacyjną wypowiedzenia. Oni też byli solidnymi pracownikami i polecieli. Od dwóch lat mam stuprocentową frekwencję i obecność na wszystkich " setkach", ale czy to będzie miało jakieś znaczenie, nie mam pojęcia. Aha, jeszcze jedno : jak już się wypowiadasz na forum " gwiazdeczko", to przejrzyj słownik ortograficzny, bo "niejeden" pisze się razem.

Joanna

Przyjmowałem się w grudniu 2014 roku, trudno jest mi powiedzieć ilu nas jest, ale osób którzy przyjmowali się w tym samym czasie co ja mógłbym na body policzyć na palcach jednej ręki. Na pewno więcej jest osób, którym przedłużono teraz umowę na następny rok, czyli do końca czerwca przyszłego roku. Co do stałej umowy - nie mam pojęcia, nikt nic nie wie, albo nie chce powiedzieć , prawda jest taka, że, jak zlikwidują trzecią zmianę, to będzie kiepsko. Nie wiadomo, kiedy tyscy pracownicy wrócą do siebie, nie wiadomo czy dostaniemy nowy model. Teoretycznie trzeba przepracować 33 miesiące, by dostać umowę na stałe. Ja we wrześniu będę miał 15 miesięcy pracy pod oplem, więc jeszcze trochę mi brakuje.
Jorg 2017-08-14 07:28
Podstawa to jest umowa o pracę na czas nieokreślony. Wtedy żeby cię zwolnić pracodawca musi wyskoczyć z dużej kasy tzn odprawy. Przy grupówkach to nawet 12 pensji. Czasem warto kasę zabrać, robotę dziś na strefie dostaniesz od ręki, a kasa zostaje.
aaa 2017-08-14 21:13
Dlatego pytanie w co zagra Opel. Bo po to zeby nie płacić odpraw lepiej teraz nie przedłużyć umów, a jak coś zatrudnić nowych. Przykre, ale troche to tak wygląda jak dla mnie. Firma nie ma wtedy kosztów.
speed3711 2017-08-15 12:48
Panowie ja pracuje w oplu od 5 stycznia 2015r i dalej ta sama smieszna stawka raptem 2050 na reke Oo. Tez sb na poczatku duzo wyobrazalem ale jak pozmieniali widelki plus ta cala sytuacja co teraz ma miejsce nie przedluzanie umow itp to po shutdownie dziekuje . Kasa smieszna . Nie dziwie sie dlaczego tak duzo osob pouciekalo np do ngk itp
dom 2017-08-15 20:42
Ludzie, o czym wy piszecie? Jakie odprawy? W oplu? Związki zawodowe nigdy nie wypracowały takiego porozumienia, na wypadek zwolnień grupowych. Jedyne co możesz dostać to wynagrodzenie za 3 miesiące, bo tyle wynosi okres wypowiedzenia.
aaa 2017-08-16 07:03
P. Nesser czy dobrze zrozumiałem. Trzeba najpierw przepracować ileś tam pod agencją a później jeszcze 33 miesiące pod Oplem żeby mieć stałą umowę? To ile to będzie 5 lat? A kiedy się wskakuje na widełki?
Czy to jest z agencją liczone?
gfd 2017-08-16 09:46
nikomu nie polecam tej firmy pracuję w niej 20 lat, jestem już po kilku poważnych operacjach, pieniądze także [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] nie urywają 3300 netto po 20 latach atmosfera jest tragiczna, Gl- kierownicy grupy to pieski są gotowi cię zniszczyć za byle co, podskoczysz to lecisz na gorszy wydział, na taśmie nie masz czasu się podrapać po głowie, tak linia zapier...... gdyby cofnąć czas na pewno nigdy bym sie tu nie przyjął.
aaa 2017-08-16 11:23
Myślałem że więcej tam macie jak 3300 netto. Poważnie, zawsze myślałem że koło 3500 to bez problemu pod Oplem już jest a tym bardziej po 20 latach. A macie jakieś nagrody na 20 lat pracy?
P.Nesser 2017-08-17 10:53
Najwidoczniej tak, ponieważ Adecco to jest inna firma i okres pracy w Adecco i pod Oplem nie sumuje się. Jeśli chodzi o te widełki płacowe, to dopiero po 9 ocenach ( oceny wystawiane są co pół roku) "wskakuje" się na nie. Po roku pracy pod oplem otrzymuje się podwyżkę i jest to około 40 złotych na rękę ( otrzymałem takową miesiąc temu), po kolejnym roku płaca też coś tam wzrośne.
P.Nesser 2017-08-17 11:01
Wprowadziłem trochę w błąd, bo żeby dostać umowę na stałe są dwa warunki . Pierwszy o którym wspomniałem, to te 33 miesiące pracy, a druga to maksymalnie 3 umowy na czas określony. Czwarta z kolei umowa, musi być już tą na stałe.
aaa 2017-08-17 11:56
P.Nesser naprawdę trzeba mieć sporo samozaparcia żeby tak długo pracować i nie wiedzieć co dalej. 16-18 miesięcy pod agencją a później jeszcze 33 miesiące pod Oplem i może łaskawie dostanie się umowę na stałe. To jest ponad 4 lata pracy. A i tak po 20 latach jak napisał GFD całe 3300 na rękę... za 3 zmiany ciężkiej pracy, bo lajtu tam pewnie nie ma.
Ja tam osobiście nie robię, ale zawsze myślałem że jest tam duuużo lepiej. Zwłaszcza zarobki, nie ukrywajmy na dzień dzisiejszy żeby coś mieć więcej to tylko nadgodziny Was ratuj o ile jeszcze są i nie rozliczą Wam za to dzień wolny.
szkoda gadac 2017-08-18 22:45
Nie siejemy, zaczynają zwalniać pracowników spod Opla na umowach tymczasowych!

Tobie być może wcisnęli kit, albo to lekka propaganda z Twojej str.

A więc, ileś czasu po Twojej wiad.minelo, więc dostałeś um.?
szkoda gadac 2017-08-18 22:49
Teraz ten zakład tonie jak Titanic....ludzi spod Opla na tymczasowkach zwalniają, a Ty pytasz o umowy na stałe???? Współczuję Ci.

Kierownictwo powiedziało: Nastały ciężkie czasy.
Zapewne sami się boją o swoje stołki.
szkoda gadac 2017-08-18 22:52
Nie filozuj, bo bzdety piszesz. Zwalniają kobiety mające dzieci, które uczciwie pracują, które mają swoje zdanie i GIDNOSC!!
Jesteś zepsuta bez empatii.
P.Nesser 2017-08-18 23:24
Nie, nie dostałem umowy, otrzymałem jedynie informację od GL, że po przerwie wakacyjnej ją dostanę. Po co mam siać propagandę, skoro jestem zwyczajnym, szarym pracownikiem ?
szkoda gadac 2017-08-18 23:45
Przed przerwą wakacyjna GL też mi powiedzial, że um. dostane. W hr-ach decydowali, iż os. Które mają umowy do końca sierpnia, dostaną przedłużenie um.na rok, a dziś się dowiedziałam, że się pozmieniało i prawdopodobnie um.nie dostaniemy. Dziewczynom z innej zmiany GL powiedział, że mają szukać pracy.

W poniedziałek się rozstrzygnie czy os. Spod Opla na tymczasowkach, która mają um. Do sierpnia czy nawet do września zostaną.

Sytuacja się pogorszyła, niestety.
y75 2017-08-20 10:07
po 20 latach jest jubilat 3000 netto, a zarobek 3500 jak masz najwyższe widełki
aaa 2017-08-21 07:29
Y75
Naprawdę jestem zaskoczony trochę waszymi zarobkami. Fakt że macie premie półroczne, czasem jakąś extra za nowy model, ale zarobki przy tym rodzaju pracy moim zdaniem szału nie robią. Aczkolwiek jeżeli popatrzeć na okolice to i tak przodują z tym że Wasza praca do lekkich na pewno nie należy.
teves 2017-08-21 10:04
gfd
jakie masz problemy ze zdrowiem? Stawy, kręgosłup? 20 lat na taśmie na pewno swoje robi, ale na czym to Ci się najbardziej odbiło. Nie mniej jednak życzę zdrowia. Pozdrawiam
Lakiernik 2017-08-22 09:22
I umowy przedłużone do styczeń 2020
beres 2017-08-22 10:53
Lakiernik no i super :) Gratki
G. 2017-08-22 11:21
Ciekawe jak będzie wyglądać z umowami na montażu głównym. Czy ktoś komu kończy się umowa na tym wydziale już coś wie?
szkoda gadac 2017-08-22 18:35
Do stycznia 2020??? Nie pomyliło Ci się?

Z której zmiany jesteś i ilu lakierników dostalo um.?
yousty 2017-08-26 20:51
Podobno zrezygnowali ze zmiany nocnej i nie przedluzaja umow. Czy to przez ta awarie czy takie plany byly?
szkoda gadac 2017-08-29 11:05
Po prostu nie przedłużyli umów.
abc 2017-09-07 16:38
Kiedy ponownie ruszacie na 3 zmiany ? co dalej u was robią z tą tłocznią ? Grafik wam się zmienił ?
szkoda gadać 2017-09-11 13:51
Na 3 zmiany? Z tego co mi wiadomo (a już tam nie pracuje), nie ma zmiany nocnej. Części dostarczają z Anglii. Niektórzy stali pracownicy wyjechali na delegacje do Francji i Niemiec.
Ta część, która ma awarie zostałaby wyremontowana za 22 tyg...mniej więcej.

Ten zakład tonie jak Titanic.

Frajerzy nakłamali, że umowy dostaniemy, a nas oszukali. Umowy przedłużają do grudnia. Niektórym przedłużyli na rok (zależy jaka mieli sytuację rodzinną).

Aaa 2017-09-11 16:37
Szkoda gadac czym to jest spowodowane? Sprzedaz siadla czy co?
Lohtar 2017-09-11 21:53
Niedawno PSA kupiło zakład w Gliwicach a tu taki klops.

Kolejny europejski gigant musi wytłumaczyć się z zaniżania emisji spalin. Francuski dziennik "Le Monde" zarzuca stosowanie nielegalnych praktyk drugiemu na Starym Kontynencie producentowi aut - grupie PSA.

Na łamach francuskiej gazety ukazał się artykuł, z którego wynika, że oprogramowanie pozwalające manipulować rzeczywistą emisją spalin trafić miało również do aut francuskiego koncernu. Zdaniem dziennikarzy chodzi o blisko 2 mln samochodów wyprodukowanych w latach 2009-2015.

Autorzy twierdzą, że dotarli do dokumentów dotyczących prokuratorskiego śledztwa w tej sprawie. Wynika z nich, że w firmie toczyła się objęta ścisłą tajemnicą dyskusja dotycząca tego procederu. Kadrze kierowniczej zależało, by działanie nielegalnego oprogramowania nie było tak "oczywiste" i "widoczne"!

Na rewelacje mediów szybko zareagował rzecznik prasowy PSA, który po raz kolejny podkreślił, że w firmie nie stosowano rozwiązań niezgodnych z prawem. Nerwowa reakcja (rzecznik zakomunikował, że PSA poczyni niezbędne kroki prawne w przypadku, gdy okaże się, że doszło do wycieku dokumentów z prokuratury) może jednak świadczyć o mocnych fundamentach dziennikarskich spekulacji. Rzecznik podkreślił również, że firma nie ma dostępu do akt, na które powołują się dziennikarze "Le Monde", nie może się więc w żaden merytoryczny sposób odnieść się do stawianych jej publicznie zarzutów. Wyraził też rozżalenie faktem, że materiał podważa zaufanie do producenta i narusza interesy załogi (PSA zatrudnia około 210 tys. pracowników).

PSA jest trzecim - po Volkswagenie, Renault i Fiat Chrysler Automobiles - koncernem, którego praktyki dotyczące homologowania pojazdów przykuły uwagę lokalnych śledczych. Mimo zdecydowanego dementi ze strony PSA, prasowe rewelacje już odbiły się na wizerunku koncernu. Jego notowania na paryskiej giełdzie spadły skokowo o ponad 4 proc. Jeśli doniesienia "Le Monde" okażą się prawdziwe, firmie grozić mogą kary finansowe do 5 mld euro.

Francuskie media nie precyzują, czy wykryte w pojazdach PSA oprogramowanie miało na celu diagnozowanie, kiedy samochód znajduje się w trybie pomiarowym, czy raczej poprawę żywotności i osiągów jednostki napędowej. Nie precyzują też, czy chodzi o wyłączanie systemu recyrkulacji spalin, czy np. "kreatywne" zarządzanie pracą mokrego filtra cząstek stałych.

Europejskie przepisy dopuszczają np. czasowe wyłączenie układu recyrkulacji spalin, redukującego zawartość tlenków azotu (NOx) w spalinach, w zależności od temperatury zewnętrznej. Wyłączenie go w niskich temperaturach pozwala jednostce szybciej osiągnąć roboczą temperaturę pracy, co w konsekwencji nie tylko wydłuża jej żywotność, ale też... poprawia jakość spalin.
joooooo 2017-09-12 07:39
To nie pierwszy raz,wchodzi nowy model biorą ludzi robią trzy zmiany,później sprzedaż spada i likwidują trzecią zmianę.Jesteśmy tylko numerkami w tym zakładzie,wykresy są ważniejsze muszą się zgadzać reszta ich nie interesuje.Ciekawe tylko co zrobią jak dostaną nowy model,już coraz mniej ludzi chce tam pracować jeszcze za taką kasę
bnm 2017-09-12 12:13
Sprawa dotyczy koncernu PSA w okresie kiedy Opel nie był ich właśnością więc nie widzę potrzeby siania defetyzmu akurat na tym forum. Jak Ci tak stranie z Oplem nie po drodze nikt nie zmusza... Wolny kraj...
Lohtar 2017-09-12 21:36
Może i nie był ich własnością ale jeśli sprawa lewego oprogramowania wygeneruje koszty to firma będzie chciała sobie to jakoś odbić - mam nadzieję że nie na pracownikach.
Wykopany pracownik 2017-09-13 17:42
Ja rowniez jestem w gronie osob z "wrzesnia" Trzy lata pracy w 200% normy, bólem nadgarstkow, uzerania sie z popapranymi przelozonymi za gowniane pieniadze po to by dostac kopa w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Nastepny sort to tylko juz chyba z ukrainy tam trafi bo nikt przy zdrowych zmyslach nie bedzie chcial tam pracowac. Tak 3300 to stawka, ktora zarabiaja pracownicy z duzym stazem, smiech na sali. A te ich profity masakryczne. W stolowce daja jedzenie jak dla swin, znizki na auto, na ktore i tak nie stac pracownika z niskim stazem, karty sportowe za 75 zl na max 8 wejsc i lekarz ktory leczy apapem na terenie GM, o przepraszam teraz juz Opel bo sam GM nie chcial juz min. gliwickiej fabryki.
Joanna 2017-09-19 13:29
Zapraszam wszystkie osoby zainteresowane pracą w firmie produkcyjnej do kontaktu, szukamy:
- lakierników,
- spawaczy,
- ślusarzy,
- prostowaczy,
Oferujemy zatrudnienie na podstawie umowy o pracę bezpośrednio z firmą produkcyjną. Miejsce pracy Chorzów.
Zachęcam do przysyłania CV na adres joanna.gardziejczy@arche-consulting.pl. Do każdej zainteresowanej osoby odezwę się telefonicznie.

Pozdrawiam,
Joanna Gardziejczyk
Arche Consulting
rosiczka 2017-09-20 00:03
W podziękowaniu za zaangażowanie i poświęcenie w pracy nawet kosztem własnego zdrowia dostajesz mocnego kopa w D. Na tłoczni nie liczy się oddany pracowity dyspozycyjny bez l4 pracownik a wypadek w pracy traktują na równi z grypą jako l4 więc nieprzedłużają Ci umowy choć miałeś 4 ocenę i byłeś naj naj ...DŁUG wdzięczności Romana i kierownictwa to obiegówka
szkoda gadać 2017-09-22 17:23
GM motors woli tworzyć limuzynę dla prezydenta Trumpa.

Jeśli fabryka jakimś cudem dostanie nowy model (prawdopodobnie mokka), to kto wie, czy nie będą wydzwaniać (agencja Adecco), oraz GL-owie do byłych pracowników na tymczasowkach.

Niech ich wszystkich w d.oo.p.e pocałują.
Nie szanują pracowników. Koniec planu, sprzedaży....to większość idzie out i nie wazne, że świetnie pracował i nie chorował. Cyferki, tabelki... Sprzedaz, to jest priorytetem, a nie pl. pracownicy, którzy za granicą są szanowani, bo dobrymi pracownikami są.

Nic im nie pozostanie jak zatrudnienie Ukraińców nawet za jeszcze niższa stawkę, co wyjdzie im na rękę.

PSA zrobiło totalna optymalizację...kto wie, czy pracownicy mający przedłużone um.do grudnia, będą mialy kolejne um.na miesiac, czy na rok....albo KUNIEC.
Alvarso 2017-09-23 23:17
Szkoda ze na wczorajszym zebraniu nic nie wspominali ile otrzymali zwrotu ubezpieczenia. To jest dno na 3000 tys pracowników 1500 to jacyś inżynierowie...
Alvarso 2017-09-23 23:24
Srokka a nie mokka nie pajacuj
Zostaw swoją opinię o General Motors Opel Polska - Gliwice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie General Motors Opel Polska