W.P.I.P. Sp. z o.o. Sp. K.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o W.P.I.P. Sp. z o.o. Sp. K.

Koordynator ds. realizacji instalacji fotowoltaicznych, chciałbym wysłać swoje CV. Widziałem, że praca stacjonarna ale wymagane jest posiadanie prawa jazdy. Czy firma pisząc o zapewnieniu pracownikowi narzędzi do pracy ma również na myśli samochód służbowy? Obecnie jak funkcjonuje temat nadgodzin, można takie wyrabiać? Widziałem, że kiedyś firma wychodziła z założenia, że nie.

Potencjalny Kandydat Nowy wpis

Dzień dobry, pojawiło się ogłoszenie na Inżyniera ds. ofertowania - stąd pytania: 1. Wynika to z powiększenia zespołu czy nastąpiły zwolnienia/wypowiedzenia? 2. Jaka panuje atmosfera w biurze? 3. Czy w firmie "popiera się" nadgodziny czy działa tryb 8-godzinny? Czy nadgodziny są płatne? 4. Czy znane są widełki na to stanowisko? 5. Czy dofinansowanie do Multisporta i opieki medycznej jest większą sumą? Czy są i jak często "dodatki świąteczne", itp.? 6. Jaka panuje opinia wśród Podwykonawców i czy chętnie ofertują? Pozdrawiam

Dorian

Spełniając takie wymagania na stanowisko Specjalisty ds. Personalnych, jak komunikatywny angielski, doświadczenie oraz znajomość prawa pracy, jaką mogę uzyskać podstawę wynagrodzenia? Rekrutacja jest ciągle otwarta, zakreślony pakiet benefitów wyszczególniony, ale zarobki mają dla mnie kluczowe znaczenie. Nie mam bowiem powodu narzekać na obecną pracę, a jeśli zmieniać, to jedynie na lepiej płatną.

Ewa Nowy wpis
@Dorian

W tych czasach info o wynagrodzeniu powinno być podane. Po co marnować sobie czas nawzajem , skoro nie są jasne zarobki i być może na starcie ominę tę ofertę ? To powinno być w wymagane przy zamieszczeniu ogłoszenia.

Jędrek Nowy wpis
@Ewa

Obiło mi się do uszy, że do tego zmierza prawodawstwo. Tymczasem pozostaje to w gestii firm i ich podejścia do tematu otwartości w sprawie płacenia. Może więc ktoś z firmy odpowie, na ile jasna i wszystkim znana jest siatka płac na poszczególnych stanowiskach? Za jaką kwotę przyszłoby mi tu wykonywać, przypisane do stanowiska specjalisty ds. personalnych, obowiązki?

Iwona

Hej,widzę że szukają pracownika do kadr ? Jaka jest atmosfera w zespole ? Szef kadr jest ok?

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko Kierownik Robót ds. Instalacji Sanitarnych w firmie W.P.I.P. Sp. z o.o. Sp. K.? Jakie masz odczucia po spotkaniu z rekruterem? Podziel się swoimi wrażeniami i opisz pozytywne oraz negatywne aspekty rozmowy.
Echo

W jaki sposób są rozliczane nadgodziny kadry inżynierskiej z budowy? Czy są dodatki pieniężne czy odbiór godzin? Proszę o odpowiedź.

@Echo

Jeśli dochodzi do takich sytuacji, to jest to odbiór godzin.

Inżynier budowy
@Echo

Nadgodziny nie są rozliczane mimo że są przepracowane. Listy obecności wypełnia się na koniec miesiąca bez wpisywania godzin pracy i temat zostaje zamknięty.

Inzynier budowy
@W.P.I.P. Sp. z o.o. Sp. K.

Właśnie to jest typowa odpowiedź przedstawiciela kierownictwa firmy. Jeśli chodzi o pracę to siedzisz na budowie dopóki nie skończysz, jesli pytasz o rozliczenie nadgodzin to pytają skąd te nadgodziny i że na budowach nie ma nadgodzin. Tu powinna wejść Inspekcja Pracy.

Former emplyee
@Inzynier budowy

Trochę lewackie podejście do pracy. Jakby nie było jako inżynier budowy trzeba się trochę wykazać. Jak ktoś szuka pracy, żeby odbijać kartę od do, to raczej powinien sprobować sił w urzędzie. Ciekawe, czy wynagrodzenie bedzie rownie adekwatne.

Lubuski
@Former emplyee

Nie od dziś wiadomo, że inżynierowie/kierownicy muszą kombinować, aby sobie zrekompensować pieniądze(usunięte przez administratora). Taka jest prawda. Nic w tym lewackiego, że ktoś chce sprawiedliwego wynagrodzenia, ale się nauczyli, że inżynier ma dostać najniższą krajową, ale za to świecić oczyma, za ludzi, którzy mają gdzieś BHP i inne ważne sprawy.

inzynier
@Former emplyee

Jak mam na umowie 8 godzin pracy dziennie, a pracuje 10 godzin i wiecej to nie mam prawa domagac sie wynagrodzenia za dodatkowy czas pracy? Dobrze rozumiem? Czyli czas poswiecony na prace zamiast na inna prywatna czynnosc powinien byc w imie BOGACĘ SWOJEGO PRACODAWCĘ ZA DARMO?

Rzetelny
@Former emplyee

Jeśli uważasz, że zarobki inżyniera po studiach w kwocie 3000 Netto / mies. to kosmiczne pieniądze jak na Poznań to gratuluje podejścia.

Inżynier Poznań
@Former emplyee

To gratuluje podejścia rozumiem, że mam siedzieć na budowie od 7 do 17 w ramach inicjatywy. Natomiast pracodawca się bogaci moim kosztem ?

Former employee
@Inżynier Poznań

Właśnie sam napisałeś o siedzeniu. Za chwile przyjdzie kryzys, to przewietrzy firmy.

Former employee
@Rzetelny

Na wynajem pokoju i jedzenie wystarczy. To może jeszcze czerwone dywany mają rozkladać, bo pan inżynier chce pracować. Ciekawe jaka wiedza i opanowanie tematów na budowie? Co saper i pasjans sie znudził i trzeba poczytać neta?

CzarnyŻabot
@Former emplyee

Jak widzę takie odpowiedzi to aż mi słabo.. Jak chcesz się wykazywać to idź na rurę i tańcz. Takie podejście jest źródłem nadużyć do jakich dochodzi ze strony nieuczciwych pracodawców. Skoro ktoś jest przyjmowany na umowę o pracę to jego praca jest regulowana polskim prawem pracy, a nie zasadami wprost z getta intelektualnego motłochu. Niech zatrudniają na podstawie innych, adekwatnych umów. Do wyboru jest też outsourcing oraz wynajęcie firmy. Rozwiązań jest dużo, lecz najłatwiej jest eksternalizować koszty na włąsnych pracowników. Żenada.

Roman
@Former employee

Jak Ci nie wstyd pisać takie komentarze. Człowiek ma robić na chwałę pracodawcy przez cały miesiąc, żeby mógł zarobić na jedzenie i POKÓJ? Życzę Ci tylko wzajemności

Arni
@Roman

Czyli, jak tu jest z tymi nadgodzinami Panie? Płacą teraz za nie ekstra, do odbioru, czy można je sobie darować i po 8 h pracy zawijać się do domu? I jak w ogóle tu cenią pracownika, warto zmieniać robotę dla tej firmy?

Jakie są warunki zatrudnienia w W.P.I.P. Sp. z o.o. Sp. K.?

W zależności od stanowiska, praca odbywa się w naszej siedzibie w Jasinie lub na jednej z naszych budów (Polska). Informacja o konkretnej inwestycji (miejsce, wielkość inwestycji, zastosowana technologia) przekazywana jest wraz z ofertą finansową. Warunki finansowe uzależnione są od stanowiska, doświadczenia branżowego i posiadanych kompetencji. Najczęściej proponujemy umowę na okres próbny, później umowę na rok, a potem na czas nieokreślony. Pracownicy mogą skorzystać z ubezpieczenia na życie, opieki medycznej, karty multisport, szkoleń, dofinansowania do nauki języków obcych, dofinansowania do wypoczynku. Mamy przewidziany budżet integracyjny na imprezę ogólnofirmową, ale także odbywają się mniejsze integracje w zależności od indywidualnych potrzeb zespołowych.

Beata

Fajnie, jeśli opowiecie coś o pracy Architekta. Zastanawiam się nad aplikacją, bo obecnie trwa proces rekrutacyjny. Ciekawi mnie to, że w benefitach napisali o spotkaniach integracyjnych. Hmmm, to ile razy w roku takie spotkania i imprezki są? Czy są też jakieś dłuższe wyjazdy?

@Beata

Głównym obowiązkiem na stanowisku architekta jest projektowanie oraz koordynacja projektowa w ramach realizacji inwestycji. Specjalizujemy się w budownictwie przemysłowym, a więc projektujemy i budujemy głównie: hale magazynowe, obiekty logistyczne, centra dystrybucyjne. Realizujemy inwestycje w 3 modelach: zaprojektuj, zaprojektuj i wybuduj lub wybuduj. Towarzyszymy więc klientowi na każdym etapie inwestycji. Praca odbywa się w siedzibie, w Jasienie, ale czasami mamy też spotkania w siedzibie Klienta. W zależności od wymaganego nakładu pracy przy projekcie praca odbywa się w małych podzespołach lub indywidualnie. Jeśli chodzi o spotkania integracyjne w ubiegłym roku mieliśmy 2 ogólnofirmowe imprezy, a także mniejsze wyjścia zespołowe.

Na jakie wsparcie w W.P.I.P. Sp. z o.o. Sp. K. mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

pracodawca

Oczywiście, przestrzegane są prawa wszystkich Pracowników. Pracownice będące w ciąży mogą liczyć na wsparcie oraz nasze indywidualnie podejście do każdej sytuacji. Po powrocie do pracy szukamy rozwiązań umożliwiających połączenie nowej roli życiowej i pracy.

Wszyscy Kandydaci, którzy przesyłają swoje CV w odpowiedzi na ofertę pracy, otrzymują wiadomość z podziękowaniem oraz informację, że skontaktujemy się z wybranymi osobami. Kandydatom zaproszonym na rozmowę, zawsze przekazywana jest decyzja (zarówno pozytywna jak i odmowna). W przypadku zainteresowania statusem danej rekrutacji, proszę o kontakt z Działem Personalnym.

Joanna

Nie odpowiadają na wysłane CV na stanowiska biurowe, brak feedbacku dyskwalifikuje tą firmę, jak dla mnie takie zachowanie a raczej brak komunikacji nie powinno mieć miejsca.

Iza
@Joanna

A feedback nie jest typowy bardziej po rozmowie już? Chyba, że byłaś i nie zrozumiałam. W sumie ciekawa jestem, czy można online ją przejść?

Gosia

Nie polecam rozmów rekrutacyjnych w firmie ze względu na brak odpowiedzi. Próbowałam skontaktować się z rekruterką po przebytej rozmowie, ponieważ feedback miał być niezależny od decyzji. Niestety nawet nie odpisała na moją wiadomość - niepoważne zachowanie. Takie zachowania na rynku pracy utrudniają poszukującym procesy rekrutacyjne.

@Gosia

Dzień dobry, Udzielamy informacji zwrotnej po każdym procesie rekrutacyjnym, niezależnie od decyzji. Zazwyczaj wiadomość przekazywana jest w terminie 2-3 tygodni od odbycia rozmowy. Jeśli Pani takiej odpowiedzi jeszcze nie otrzymała, a minął ten termin, przepraszamy za zwłokę, nie otrzymaliśmy maila z pytaniem o wyniki rekrutacji. Zachęcam do bezpośredniego kontaktu z Dyrektor HR: anna.obuchowicz@wpip.pl.

Zuzanna
@Gosia

Widzę, że twój komentarz jest dopiero co dodany. Zapewne posiadasz aktualne informacje co do takiej rozmowy rekrutacyjnej. Możesz powiedzieć na jakie pytania należy się przygotować? Rekrutacja składa się z jednego etapu? Jakie warunki zatrudnienia oferuje firma?

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w W.P.I.P. Sp. z o.o. Sp. K.?

Przez okres pandemii tego rodzaju imprezy były niewskazane. Teraz powoli, w związku z luzowaniem obostrzeń, wracamy do nich i odbywają się w mniejszych zespołach/pionach.

Kamil
@Pracodawca

To wiadomo, nie było sensu ryzykować. Co ile teraz takie imprezy się odbywają?

były prac
@Kamil

Kiedyś były raz do roku. (usunięte przez administratora)

Lidia
@Pracodawca

A jak wyglądają takie imprezy? One są po pracy czy w trakcie czy w weekendy?

@Lidia

Imprezy nie odbywają się w czasie pracy.

@współpracownik
@Pracodawca

Z tego co widziałem to HR robi tam dużo żeby zapewnić dodatkowe korzyści pracownikom. Imprezy po pandemii wracają do łask

Honorata
@@współpracownik

wracają? a podasz szczegóły? Już się coś odbyło czy dopiero planują?

Janusz

Szanowni Państwo, Niestety potwierdzam opinię poniżej - firma nie płaci za nadgodziny inżynierom na budowie. Tym bardziej to stanowisko podtrzymuje (usunięte przez administratora) " kiedyś to Ja pracowałem i się cieszyłem, że mam pracę" Resztę pozostawiam bez komentarza. Janusz

Mirosław
@Janusz

Jak nie chce płacić to może jest szansa na to żeby odebrać sobie za to wolne? Jak tam pracowałeś to próbowałeś tego rozwiązania?

Lubuski

Jak wyglądają u was staże? Są one prowadzone przez PUP czy jest to inicjatywa firmy? Interesuje mnie to zagadnienie, ponieważ widzę, że jest teraz oferta stażu, a przez to, że nie mogę od lat znaleźć pracy w zawodzie, tylko takie oferty, są odpowiednie, do ruszenia z zawodem do przodu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Małgorzata
@Lubuski

Gdzie znalazłeś tę ofertę?

pracodawca
@Lubuski

Dzień dobry, co roku organizujemy staże w różnych zespołach. Obecnie możemy zaproponować zdobycie pierwszych doświadczeń na budowie (Zespół Budownictwa) lub w biurze (Zespół Ofertowania, Zespół Instalacji Sanitarnych, Zespół Instalacji Elektrycznych, Zespół Zakupów, Pracownia Projektowa). Zachęcamy do aplikowania poprzez naszą stronę internetową, zakładka Kariera: Kariera - praca dla inżyniera budownictwa w W.P.I.P. (wpip.pl)

Tomasz
@pracodawca

Na stronie jest ogłoszenie o naborze na stanowisko asystent architekta. Niestety nie wypisano, jakie są warunki zatrudnienia. Ktoś da znać czy od razu mogę liczyć na UoP na czas nieokreślony, i ile wynosi wynagrodzenie na początek?

Inżynier z Poznania

Zachęcam (usunięte przez administratora) do rzetelnego informowania pracowników o wymiarze czasu pracy. Jeśli pracuję od 7 do 17 a kolejne nadgodziny mają być wybierane to tak powinno być. Niestety po złożeniu wniosku o wybór nadgodzin dostałem odmowę. (usunięte przez administratora)chyba czas przestać (usunięte przez administratora)własnych pracowników. Inżynier POZ.

@Inżynier z Poznania

Proszę o kontakt bezpośrednio z Działem Personalnym. Potwierdzam, że w przypadku pojawienia się nadgodzin, Pracownikowi przysługuje odbiór nadgodzin czasem wolnym.

R-man

Praca w Firmie Wpip obecnie nie należy do najciekawszych. Na pierwszy rzut oka wszystko jest wspaniałe - darmowe masaże, automaty do kawy, owoce, częste przyjęcia z tortami pracowników, darmowa opieka medyczna itp. itd. Wszystko fajnie, ale jeżeli jesteś w tej firmie pracownikiem biurowym. Pracownicy z budowy to "drugi sort" . Praktycznie nic ich nie dotyczy z udogodnień firmy. Poza tym wszystkie zarządzenia mają na celu upodlenie inżynierów i kierowników budów. Wszystkie problemy są przerzucane na budowę. Jesteś na budowie - jesteś śmieciarzem i zbieraczem ofert, obmiarowcem dla księcia z biura - kierownika projektu Jesteś kierownikiem projektu - chociaż nic nie umiesz, ale słodko pier... to wszystko jest fajnie. Pracujesz w biurze jako ktoś od czegoś, czyli inżynier projektu - to znaczy że nie nadawałeś się na budowę i coś musiano z tobą zrobić. Stanowczo odradzam pracę w tej firmie na stanowisku inżyniera budowy, kierownika budowy itp. To jest jakaś kpina, że tylko ludzie z budowy mają śmieszne nalepki na autach służbowych, ale książęta już nie muszą. Nawet jeżeli nie pozyskują nowych kontraktów i ich anonimowość nie jest wymagana. Przykładowe ogłoszenie na pracownika budowy - chcesz być śmieciarzem i pomagierem - zapisz się!! Przykładowe ogłoszenie na kierownika projektu dla WPIP - brak wiedzy budowlanej, brak uprawnień budowlanych, nieukończone budownictwo, brak znajomości jakiegokolwiek języka obcego Z preferowanych cech osobistych - kłamstwo, obłuda i oczywiście zdolność do oszukiwania podwykonawców.

Prac

Kiedyś tak nie było

@R-man

Potwierdzam. To co się dzieje to kompletne dno

Zwykły robol
@Ania

Cieszcie się ze waszym przełożonym jest teraz na budowach ktoś inny. Inaczej dopiero byście narzekali.....

Sci
@Zwykły robol

Myślę, że wtedy było właśnie lepiej.

@Sci

Nie było. Mam porównanie. Nie ma takiego wrzasku, ubliżania, obrażania innych, obłudy i kłamstwa. Obecny dyrektor budów nie wchodzi w tyłek by za chwile ta osobę obgadać. Nikt nie wciska palców w zebra. Można odpoczac psychicznie. Zmiana na tym stanowisku była potrzebna od dawna.

Wykonawca
@Prac

Zawsze tak było. Od 2012 r. (usunięte przez administratora) Omijać z daleka. Nie polecam żadnym Podwykonawcą. (usunięte przez administratora) to jest ich sposób na zarabianie. Omijać z daleka. Nie polecam.

Dziękujemy za Twoją opinię. Jest nam przykro, że w taki sposób myślisz o pracownikach WPIP. Twoje stwierdzenia są bardzo ogólne, zatem jeśli chciałbyś odnieść się merytorycznie do tych określeń, których użyłeś, zapraszamy do kontaktu w wiadomości prywatnej (e-mail: kariera@wpip.pl).

BOCZEK
@R-man

DAWNO NIE CZYTAŁEM TAK TRAFNEJ OPINII , WSÓŁPRACOWAŁEM Z WPIP PRZEZ KILKA LAT ALE OKRES TEN WSPOMINAM BARDZO ŻLE , NIEKOMPETENCJA OD SAMEJ GÓRY DO SAMEGO DOŁU ,(usunięte przez administratora)

Jacek_N

Witam, jaki przedział zarobkowy istnieje dla kierownika robót/budowy? Czy firma zapewnia auto służbowe?

@Jacek_N

Wynagrodzenie uzależnione jest od kompetencji i doświadczenia Kandydata i ustalane w czasie rozmowy rekrutacyjnej. Jeśli chodzi o narzędzia pracy, samochód przysługuje od stanowiska Kierownika Budowy (na stanowisku Kierownika Robót nie przysługuje samochód). Zachęcamy do aplikowania do nas!

Jacek_N
@W.P.I.P. Sp. z o.o. Sp. K.

Dziękuję za odpowiedź. Czy u Państwa w firmie jest obecnie zapotrzebowanie na Kierowników budowy/robót?

@Jacek_N

Obecnie nie mamy otwartej rekrutacji na stanowisko Kierownika Robót/Budowy, natomiast prawdopodobnie wkrótce rozpoczniemy nową inwestycję i nabór. Zachęcam do przesłania CV na adres: kariera@wpip.pl. Po otrzymaniu kontaktu od Pana/Pani, skontaktujemy się.

Gosc

Dzien dobry, czy ktoś zna aktualna sytuacje na temat warunków pracy panujących w Wpip? Warto wiązać się z ta firma?

Firma WPIP przechodzi obecnie restrukturyzacje. Czy na lepsze trudno powiedzieć. Jest tylko jedna bardzo niepokojąca osoba kobieta, która tak omamiła prezesów, ze w piątek poleciały głowy. Zostały zwolnione doswiadczone dziewczyny które pracują dużej niż ona. Ta kobieta zamiast zatrzymać doświadczonych pracowników woli zatrudnić osoby zielone. Przyszla z nikąd i tak omamiła zarząd, jakby tylko ona mało paten na racje. Sobie przypisuje zasługi pozostałych pracowników. Jest ta bardzo niesprawiedliwe. Może kiedyś zarząd przejrzy na oczy.

Dziękujemy za Twoją opinię. Restrukturyzacja jest nieunikniona. Zarząd podjął decyzję o konieczności zmian i zdecydował o tym, kto ma w tym procesie pomagać. Nie powinniśmy zatem oceniać ludzi, których nie znamy.

Ona

Kto taki?

z
@Ona

nowa hr-ówa

zzz

nowa pani do hr-u już robi czystki? A jeszcze nie zaczęła pracy de facto. Super! :/

@zzz

Nowa osoba, która zostanie dopiero zatrudniona w obszarze HR nie miała żadnego wpływu na podjęte w ostatnim czasie działania personalne.

@z

Nie ma póki co w W.P.I.P. nikogo od HR-u

Zosia

@R-Man darmowe masaże? Dla pracowników ?

Zostaw merytoryczną opinię o W.P.I.P. Sp. z o.o. Sp. K. - Jasin

• Jak się pracuje w W.P.I.P. Sp. z o.o. Sp. K.?

Zobacz opinie na temat firmy W.P.I.P. Sp. z o.o. Sp. K. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w W.P.I.P. Sp. z o.o. Sp. K.?

W.P.I.P. Sp. z o.o. Sp. K.