Sanmarks

Opinie o Sanmarks

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Krzysztof Pawluk

Pracownik firmy - Prezes Zarządu.

11.10.2023 12:10

Czym zajmuje się Państwa firma?

Krzysztof Pawlukikona wywiad

Firma Sanmarks sp. z o. o. działa w branży Contact Center. Dwa główne filary naszego biznesu stanowią telemarketing oraz bazy danych. Wspieramy procesy sprzedaży oraz obsługę klientów. Dodatkowo: generujemy leady, obsługujemy infolinię i prowadzimy badania rynku. Aktualnie posiadamy trzy oddziały na terenie województwa podkarpackiego w: Lubaczowie, Jarosławiu i Przemyślu. Zatrudniamy łącznie blisko 80 osób.

Jak wyglądały początki Państwa firmy?

Krzysztof Pawlukikona wywiad

Spółka została utworzona w 2007 roku. Osobiście w branży działam o wiele dłużej. Pierwsze kroki w zawodzie stawiałem w firmie marketingowej. Po pewnym czasie razem z przyjaciółmi postanowiliśmy założyć własną firmę. Gdy zaczynaliśmy, rynek nie był nasycony. Pracowało się inaczej, niż dziś. Zaczynaliśmy od obsługi naprawdę dużych firm i taka współpraca była spełnieniem naszych marzeń. Z roku, na rok rozbudowywaliśmy zespół, rozszerzaliśmy portfolio usług oraz otwieraliśmy nowe oddziały. Zbudowaliśmy system CRM, który pozwolił nam usprawnić prace. Mamy spore doświadczenie, a na koncie wielu zadowolonych klientów.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Krzysztof Pawlukikona wywiad

Na rynku działa wiele firm. Kilku dużych graczy i kilka firm mniejszych, takich jak nasza. Wielu osobom może wydawać się, że branża Contact Center związana jest tylko z dzwonieniem i namawianiem ludzi do zakupu produktów. Ubolewam, że działanie kilku nieuczciwych firm tak negatywnie rzutuje na cały nasz rynek. Konsumenci powinni jednak zdawać sobie sprawę, że praktycznie na każdym kroku mają do czynienia z Call Center. Dzwoniąc na infolinię, zgłaszając reklamację, przedłużając umowę, kupując ubezpieczenie — tak naprawdę za każdym razem rozmawiamy z firmą outsourcingową, taką jak nasza. Można zauważyć, że w ostatnim czasie na rynku, popularne stały się tzw. boty (automaty). Rozwiązanie to jest z pewnością tańsze dla firm, ale o wiele mniej skuteczne. Cały czas słyszymy sygnały, że klienci wolą rozmawiać z człowiekiem. Sztuczna inteligencja nie jest dla nich satysfakcjonującym rozwiązaniem. I tu widzę pole do naszego rozwoju.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Krzysztof Pawlukikona wywiad

W naszej firmie posiadamy działy: analityczny, bazodanowy, ochrony danych osobowych oraz księgowy. Każdy nasz oddział ma swojego Kierownika i podległych mu Kierowników projektu. Osobą spinającą wszystkie działania oddziału jest Dyrektor operacyjny.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Krzysztof Pawlukikona wywiad

W każdym z naszych trzech oddziałów rekrutujemy do pracy stacjonarnej oraz zdalnej. Nie jest dla nas ważne miejsce wykonywania pracy (dom, czy biuro), a pracownik. Rekrutacja przebiega stacjonarnie, ale i tu jesteśmy elastyczni. Obecnie zatrudniamy także osoby, które od początku proces rekrutacji i szkolenia przychodziły całkowicie zdalnie i do tej pory tak pracują. Proces rekrutacji na stanowisko Doradcy klienta prowadzimy nieustannie. Uważam, że jest to dobre rozwiązanie, nawet wtedy, gdy firma teoretycznie nie posiada takiego zapotrzebowania. Dla dobrego specjalisty zawsze znajdzie się miejsce w zespole. W Sanmarks swoje miejsce znajdzie praktycznie każda osoba, która jest chętna do pracy, posiada dobrą dykcję oraz podstawowe umiejętności obsługi komputera. Wiek nie gra dla nas roli. Z doświadczenia wiemy, że dobrym konsultantem można być w każdym wieku.

Jak dokładnie wygląda proces rekrutacji?

Krzysztof Pawlukikona wywiad

Odpowiadamy na przesłane zgłoszenia poprzez rozmowę telefoniczną. Następnie zapraszamy kandydatów do biura. W tym czasie poznajemy się i weryfikujemy oczekiwania obu stron. Jeśli kandydat zdecyduje się na podjęcie współpracy, to zapraszamy go na szkolenia. Pierwsze ogólne szkolenie dotyczy: komunikacji, obsługi systemu oraz RODO. Następnie organizujemy szkolenia produktowe, z konkretnego projektu, przygotowujące do właściwej pracy. Czas tych szkoleń to około 1-2 dni. Działa u nas również program poleceń wewnętrznych. Pracownicy Sanmarks mogą polecić swoich znajomych w rekrutacji.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Krzysztof Pawlukikona wywiad

Początki każdej pracy bywają trudne. Znaczna część osób, która podejmuje z nami współpracę, nie ma doświadczenia. Oczywiście nie jest to dla nas problem. Dlatego też zalecamy, aby pracownik pierwsze dni spędzał w biurze. Taki sposób pracy pozwala nam na lepsze poznanie się oraz zaaklimatyzowanie pracownika. W ten sposób unikamy także wielu problemów technicznych. Współpracownicy zawsze dzielą się doświadczeniem. W mojej ocenie jest to także ważne dla budowania relacji w zespole — daje członkom zespołu poczucie, że mogą na siebie liczyć w różnych sytuacjach.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Krzysztof Pawlukikona wywiad

Nasi pracownicy mogą liczyć na wsparcie przełożonych — kierowników projektu. To oni zawsze są dla nich pierwszą linią wsparcia. Służą pomocą merytoryczną i techniczną. Dodatkowo nie poprzestajemy tylko na tych pierwszych szkoleniach z początku zatrudnienia. Staramy się przeprowadzać cykliczne szkolenia przypominające w formie zdalnej i stacjonarnej. Często są one wspierane lub w całości przeprowadzane przez klientów. Dla naszych pracowników zrealizowaliśmy także kilka darmowych szkoleń, m.in.: kurs języka angielskiego, czy szkolenie z pakietu MS Office.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w najbliższym czasie?

Krzysztof Pawlukikona wywiad

Ostatnie lata pokazały, że sytuacja na rynku jest niepewna. Wydaje mi się jednak, że dość dobrze przetrwaliśmy te ciężkie momenty i odpowiednio reagowaliśmy na zaistniałe zmiany. Potrafiliśmy szybko dopasować naszą ofertę oraz sposób pracy, przez co utrzymaliśmy się na rynku, a z nami nasi pracownicy. Może jestem przesadnym optymistą, ale bardzo bym chciał iść w kierunku rozwoju, w tym zwiększenia skali działalności oraz liczby zatrudnionych osób. Staramy się, aby tak było i mam nadzieję, że za rok będę mógł powiedzieć: „udało się”.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Krzysztof Pawlukikona wywiad

W planach na pewno mamy rozwój naszych rozwiązań CRM. Pozwoli nam to na lepszą i sprawniejszą obsługę klienta, a tym samym wzrost konkurencyjności.

Odeszłem od nich nie dawno, teraz mi żal tej roboty. Pracowałem z domu, trochę rano , czasem wieczorem. Jak trzeba było coś załatwić to się urywałem.(usunięte przez administratora) Żałuję, że nie pracuję już w Sanmarks.

Odpowiedź

Że Pracodawca nie ma szacunku do pracownika- dobrze rozumiem? Nie spotkałem się z takim czymś.. spokojnie można aplikować. Atmosfera jest ok. Jasne, nie jest tak, że całe dnie "słodzenie". Zdarzają się uwagi do jakości pracy ale wszystko jest z kulturą

Atmosfera ok.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Sanmarks?

Angelika

Nie Polecam! Lepiej już coś innego znaleźć niż pracować w tej firmie. Żadnych perspektyw! Dzwonisz jedno i to samo cały czas, brak rozwoju w tej firmie a o premii szkoda gadać... Ludzie się wściekają.. Baza przemielona... Poprostu dramat

Pracodawca Nowy wpis
@Angelika

Przykro nam, że praca w Sanmarks nie spełniła Twoich oczekiwań i nie udało się zdobyć premii. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to praca dla każdego. Życzymy sukcesów i pozdrawiamy

@@@ Nowy wpis
@Angelika

a tam

Joanna Nowy wpis

Zgadzam się z tobą. Sama prawda . Pracowałam tam kiedyś, i było tak jak mówisz. (usunięte przez administratora) brud i stary sprzęt przeżytek. Pracowałam 3 miesiące i odeszłam jak zobaczyłam czym ta firma pachnie .

Czy w Sanmarks możliwa jest praca na podstawie B2B?

Sanmarks Sp. z o.o.

Rozumiemy, że jesteś osobą ambitną stąd Twoje zdenerwowanie i negatywne podejście do pracy, jednak czasem tak jest, że nie jest to praca dla każdego. Bazy mamy różne, w zależność od projektów i dostawcy. Na wynik składa się wiele czynników: baza, oferta, praca własna, kontrola jakości Firma w trybie ciągłym pozyskuje nowe zlecenia jak również dostawców baz danych, aby uczynić z tej pracy wyzwanie i nie stać w miejscu. W każdej pracy finalnie wszyscy (doradcy klienta, kierownic) odpowiadają za osiągany wyniki - prawidłowo wykonane zlecenie dla klienta końcowego.

Sanmarks Sp. z o.o.

Czy te informacje, które podajesz są sprawdzone i potwierdzone? Skąd te dane?

Sanmarks Sp. z o.o.

Bazy mamy różne, w zależność od projektów i dostawcy. W większości naszych projektów bazy dostajemy od klienta.

Czy pracodawca Sanmarks motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Czy można awansować w tej firmie z telemarketera na stanowisko kierownicze? I po jakim czasie?

awans na wyższe stanowisko nie wynika tylko ze stażu pracy. Trzeba mieć określone umiejętności do zarządzania zespołem. Nie każdy dobry konsultant będzie dobrym kierownikiem

Zuza
@Adam

A może ta osoba posiada umiejętności zarządzania zespołem ?

Agata
@Adam

Kto powiedział że ta osoba nie posiada umiejętności zarządzanie zespołem ? Nie znasz osoby a piszesz że trzeba posiadać umiejętności do zarządzania zespołem .

Odpowiedź

Zgadzam się. Jeżeli chodzi o kierownictwo to nie wszyscy ale sa osoby ktore przesadzaja z zachowaniem

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Sanmarks?

Po 3 latach

Czy jest możliwość pracy w Sanmarks na część etatu?

Są osoby pracujące po 4h/dzień. Ale firma woli aby pracować min.6h

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Sanmarks?

soft

Myśle, że 90% pracowników to na stracie były bez doświadczenia

Czy firma Sanmarks w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

robcio

O jakie szkolenia pytasz ? Nie ma żadnych szkoleń wyjazdowych :) Wszystko jest na miejscu. Jak masz np. zmianę projektu to przed przystąpieniem są szkolenia (by osiągnąć wiedze na temat np. oferowanego produktu). Wszystko w godzinach pracy. Ale nie trwa to długo. Czasami kilka godzin. Stawka jak za godzinę normalną prace (minimalna godzinowa)

@robcio

Poruszyliście temat szkoleń, dlatego dodatkowo chciałbym dowiedzieć się, czy nowo zatrudniona osoba może liczyć na odpowiednie przeszkolenie przed rozpoczęciem wykonywania obowiązków? Proszę o informację w tym zakresie.

44raf
@Adam

Tak. Są szkolenia wstępne a później szkolenie z danego projektu. Jeśli w trakcie zmieniasz projekt masz kolejne szkolenie. W trakcie tez się jakieś zdarzają- na niektórych projektach są częstsze a innych rzadziej.

Bartosz

Tak dobrze się pracuje dlatego od dłuższego czasu spokój jest na forum?

Weronika

@hahaha, napisałeś, że pracownicy firmy Sanmarks upominali się o zaległe wypłaty, ale czy usłyszeli jakieś uzasadnienie tej sytuacji? Może była to sytuacja wyjątkowa i nie do końca zależna od pracodawcy? Dobra współpraca istnieje wtedy, kiedy jedna i druga strona potrafią współpracować ze sobą nawet w trudnych momentach.

Weronika

@Sławek, czy możesz coś więcej napisać na ten temat? Dlaczego uważasz, że firma Sanmarks jest niewypłacalna? Od Twojego komentarza minęło już sporo czasu, jak zakończyła się kwestia wypłaty wynagrodzenia przez pracodawcę? I czym było spowodowane opóźnienie? Opisz sytuację o której napisałeś w sposób bardziej szczegółowy. @Nick, możesz napisać coś więcej na temat warunków pracy w firmie Sanmarks? Jak długo pracujesz u tego pracodawcy i co możesz napisać na temat obowiązków jakie należą do Ciebie w ciągu dnia? @hahaha, dlaczego tak uważasz? Czy możesz w sposób bardziej szczegółowy opisać swoje doświadczenia związane z pracą w firmie Sanmarks?

hahaha
@Weronika

A skąd my możemy wiedzieć, czym było spowodowane opóźnienie w wypłatach? Do 2 miesięcy trzeba było czekać i upominać się. Firma przenosi się do coraz mniejszych i tańszych lokali, cały czas tną koszty

Firma niewypłacalna? Uważam, że dość przesadnie powiedziane. Zdarzają się miesiące z opóźnieniem ale od kiedy pracuje nie pamiętam dłuższego jak 3 dni.

hahaha

Bo juz nikt nie chce do nich iść do pracy, to wypłacają swoje nedzne grodze

Weronika

@Pracownik widzę, że napisałeś o atmosferze w firmie Sanmarks. Czy możesz jednak coś więcej napisać o samej pracy w firmie? Czy są inne aspekty, które są pozytywne tak samo jak atmosfera?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa coraz ważniejszą rolę. Czy tak samo jest w Sanmarks? Napiszcie, co sądzicie na ten temat!

Atmosfera ok.

Weronika

@anai widzę, że ciągle są te oferty pracy na stronie firmy Sanmarks. Czy Ty aplikowałeś na któreś stanowisko? Wiesz czy oferty są nadal aktualne czy może jednak już ktoś dostał pracę w tej firmie?

renia
@Weronika

Hej! Szukają teraz na stanowisko doradca klienta i kierownik

Zostaw merytoryczną opinię o Sanmarks - Jarosław

• Jak się pracuje w Sanmarks?

Zobacz opinie na temat firmy Sanmarks tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sanmarks?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sanmarks?

Kandydaci do pracy w Sanmarks napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sanmarks