Opinie o AIUT Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie AIUT Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w AIUT Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o AIUT Sp. z o.o. w Gliwice

Jak jest z pakietem medycznym w AIUT Sp. z o.o.? Można dołączyć rodzinę?

Sebastian

Tak, można dopisać swoją rodzinę

Sebastian

Tak

Swiezak

Czy w firmie AIUT znajde prace na umowe zlecenie na miesiąc? Chce sobie coś dorobić w lipcu aby mieć na drugi miesiąc wakacji. Jestem jeszcze uczniem.

Jan

Chciałem podzielić się kilkoma faktami o firmie. W momencie gdy świat zmaga się z pandemią koronawirusa, cała Europa zwalnia, zamykane są sklepy, restauracje, a co najważniejsze granice państw... gdy rząd nawoływuje do pozostawania w domu, gdy apeluje aby zachowywać wszystkie środki ostrożności by zminimalizować rozprzestrzenianie choroby... co robi firma AIUT? Zmusza swoich pracowników (którzy w poprzedni weekend wrócili do swoich domów, do swoich rodzin) do ponownego wyjazdu do NIEMIEC. Gdzie liczba chorych z doby na dobe rośnie w setkach, jak nie tysiącach. Zaproponowali dodatkowe pieniądze dla chętnyh do wyjazdu - nikt się sie zgłosił. Po czym poinformowali pracowników, że jeśli nie pojadą to będą wyciągane konsekwencje. Wysyłać pracowników pod przymusem, gdy wszyscy dobrze wiemy że dziś powrót do kraju nie jest już taki łatwy? Dziś to 14 dniowa kwarantanna... Ale skąd wiemy co będzie za kolejne 2, 5 lub 7 dni? Jak AIUT oczekuje od pracowników i ich rodzin takiego poświęcenia? Gdy inne firmy umożliwiają, wręcz namawiają do pracowania z domu lub zmniejszają ryzyko do minimum. Wygląda to naprawdę niedobrze. Nie wspominając już o straconym zaufaniu do tego pracodawcy.

Lokaii
@Jan

Podpiszesz się z imienia i nazwiska czy odwagi zabrakło? Znam tam parę osób i nikt nie został zmuszony, każdy sam podejmował decyzję, mój kumpel np nie jedzie.

JaNieJan
@Lokaii

To oczywiste że firma ratuje sie jak moze. Jak nie dokończy pracy na projektach to straci kontrakty, jak straci kontrakty to ludzie stracą pracę. Idzie mega kryzys ludzie! ktoś walczy, żeby była dla nas robota, a niektórzy tylko narzekać potrafią i żalić się na forum. Na pewno inne firmy nie wysyłają nikogo na obiekty i będą patrzeć jak bankrutuja, prawda? To może tam sie zatrudnij Jan i inni krzykacze:(

k
@Jan

A Ty podejrzewam stosujesz wszystkie wytyczne WHO oraz naszych politykierów...proponują dodatkowe pieniądze za (usunięte przez administratora) logiczne. Widać że z taką świadomością ekonomiczną będziesz do końca życia tyrał za minimalną a Twoim problem teraz nie będzie tylko Covid-19 :)

PK :)
@Jan

Pracowałem w tej firmie prawie 3 lata. Wszystko zalezy do jakiego działu sie trafi. Ja akurat trafilem do dzialu gdzie dla kierownika pracownik się nie liczył. Jeśli odmówiłeś wyjazdu za granice na delegacje to były groźby. Mobbing na calego. Dobrze ze sie zwolnilem z tej firmy. Nie zaluje.

Covid
@Jan

Przechodziłem covida - przecież to przyjemna choroba lżejsza niż zwyczajna grypa. Covid to ściema, aby ludzi zastraszyć i nimi manipulować przez światowe kartele, media, polityków. Wiadomo że komu się robić nie chce to ma teraz świetną wymówkę - obostrzenia - ale pracodawco kasę daj daj. Człowieku zastanów się co mówiłeś jak przychodziłeś na rozmowę kwalifikacyjną to w niczym nie widziałeś problemu tylko żeby Cię zatrudnili, a teraz naczelny pierwszy buntownik i udawany straszak. Ci co się boją covida niech idą do Kaczyńskiego po zasiłek i niech siedzą w domu do końca życia tak będzie najbezpieczniej.

Qweerty
@Lokaii

A ty sie podpisales menadzer ?

Ponarzekaj

Dzień dobry, robię research odnośnie niepożądanych zjawisk i patologii na rynku pracy automatyków i robotyków. Jeśli chcesz CAŁKOWICIE ANONIMOWO podzielić się swoim doświadczeniem, napisz na ponarzekaj@gmail.com Dzięki Tobie inni automatycy dowiedzą się na jakie "znaki ostrzegawcze" zwracać uwagę przy poszukiwaniu pracy. Ten post jest na serio, choć adres mailowy może wydawać się zabawny.

Rozmowa z kierownikiem działu jakości. Zapamiętałam tego pana jako nierozgarniętego, jeśli chodzi o kulturę siedzenia, bo rozwalał się jakby w knajpie siedział. Natomiast w kwestii pyt., nie orientowałam się, w którym momencie zadawał pyt., bo mówił tak jakby mu się nie chciało, a wręcz deprymowal mnie swoim nieprofesjonalnym podejściem. Nie omówił nawet warunków płacowych. Następnie był test rysunku tech., z użyciem suwmiarki manualnej, a po teście, nie skomentował jak mi poszło. (Wychodząc z firmy, byłam rozczarowana i zażenowana). Po kilku dniach dostałam maila z podziękowaniem za udział w procesie rekrutacji. PS. Na poniższe pyt. odp, iż poziom rozmowy był słaby.

Bez konkretów dotyczących doświadczenia

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
O nie

Firma jako pracodawca wymaga dyspozycyjności 24h/7, molestują pracownika nawet w dzień wolny od pracy lub po pracy a dlaczego tak jest? bo jest bałagan, brak organizacji ! Dzisiaj przychodzisz na popołudnie jutro na rano, a wymagana przerwa między zmianami to jedna wielka ściema. Informują cię, że za tydzień jedziesz na delegacje, gdzie potem wyjazd jest przekładany kilka razy, z delegacji tygodniowej robi się 2-3-4 tyg.. A w zamian firma robi cię w kulki, dając górze podwyżki a pracownicy fizyczni dostają wielkiego fu... chociaż brygadzisci to inna inkszość oni nawet delegacyjną dietę mają wyższą, gdzie ty jako robol na słoikach z domu jedziesz, żeby się w 30zł diety zmieścić. A zarobki hmmm w Biedronce i lidlu na start dają obecnie nawet więcej. Smutne to jest gdzie pracownik sklepu zarabia rocznie wiecej wykładając towar niż ty który masz się znać na swojej pracy będąc na zawołanie 24h.

Zatrudniając się, byłem bardzo pod wrażeniem tego co zobaczyłem w firmie, jak bardzo dbane jest o sprzęt dla pracownika i tego ile ciekawych rzeczy można poznać. Początkowo było ciekawie i fajnie, potem zaczęło się sypać. W firmie panuję brak organizacji, jeżeli pragniesz nauczyć się i wdrożyć w składanie roździelni będąc świeżym elektrykiem to omijaj ten zakład. Zamiast się czegoś nauczyć będziesz się stresować, starać aż się w końcu wykończysz psychicznie. A twój brygadzista zrobi z ciebie ostatniego śmiecia i udowodni że do niczego się nie nadajesz. Człowiek nie oczekuję zbyt dużo, ale przynajmniej zauważa po co jest warto robić studia. Kierownikiem całej hali jest chłopaczek który jest może po 30 tce a gościu który rozkręcił całą produkcję i ma ponad 50tke na karku jest zwykłym pseudo mistrzem hali i musi przed tym młodziakiem odpowiadać. To samo twoje wynagrodzenie 16 zł/h. lepiej iść bliżej na budowy i zaciągnąć się za 20 zł i nauczyć roboty niż robić to samo na hali za marne groszę.

Gregorr647

Nie polecam firmy. Ciężko sie tam nauczyć składania elektroniki. Myśle że te negatywne opinie to nie jest przypadek :/

Prochu1991

Witam, Chciałbym spytać jaka jest systuacja w dziale IT? Bedę z góry wdzięczny za info :)

it_worker
@Prochu1991

Jeśli lubisz długie wyjazdy na wdrożenia, zwłaszcza w lipcu i sierpniu, kiedy większość woli jeździć na urlopy, jeśli lubisz pracować dłużej niż 8h dziennie, czasem nawet w soboty, to jest to praca dla ciebie.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w AIUT Sp. z o.o.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

N

Raczej szybko jeżeli znajdą kogoś odpowiedniego na stanowisko - czyli taka osobę która za słabą wypłatę będzie tyrała za trzech;) Ty bedziesz tyrał a (usunięte przez administratora) kierownika i sam kierownik o 15 do domku i jeszcze pretensje;)

Redi

Nie polecam. Po prostu słaba firma, która przypomina raczej kibuc a nie firmę technologiczną. Knajacki język, agresja, mobbing. Nawet częstotliwość wyjść do toalety była monitorowana. To były moje najgorsze praktyki.

Jaki jest wkład kierownictwa AIUT Sp. z o.o. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Kiepa

Hmm to zależy od działu Ala ja sie osobiście spotkałem ze sporymi różnicami w traktowaniu osób z rodziny kierownika/jego pupili a ludźmi, którzy przeszli normalny proces rekrutacji. Firma nie jest najgorsza, tak jak spora część osób próbuje to przedstawić ale jednak opinia 'najgorszej firmy' na strefie nie bierze się raczej bez przyczyny. Kierownicy (dział telemetria/ IT) niestety oderwani od rzeczywistości. Szkoda czasu na ten skansen.

Krzysztof

Jakie są pytania, zadania na rozmowie kwalifikacyjnej?

@Krzysztof

Zależy do jakiego działu się chcesz zatrudnić.

Krzysztof
@Anonim

Obojętnie.

@Krzysztof

Ale w AIUT jest dużo działów. Od IT po księgowość. Doprecyzuj to pewnie ktoś pomoże.

@Krzysztof

To zależy czy jesteś z rodziny kierownika czy nie !

Ralista

W firmie została wstrzymana premia nawet za czas z przed ogłoszeniem pandemii, może i to jest ok, czekamy na wynik finansowy firmy za cały rok.

Telemetria
@Ralista

Mimo wszystko lepiej, że premia została wstrzymana niż jak by firma miała obcinać etaty lub masowo zwalniać :)

lucek
@Ralista

Ale dodaj że firma wszystko co wstrzymała wypłaci...oczywiście zdziwiony jesteś tym że nie ma premii i dodatków w obecnym czasie.

miś

Ile dostaje na początek elektryk działu produkcji ?

Witam czy mógł by ktoś się wypowiedzieć na temat stanowiska pracownik utrzymania produkcji?

Cześć, Chciałem podzielić się z wami swoją opinią na temat firmy czy może raczej działu tzw. "Telemetri" w którym przyszło mi pracować. Ponieważ nie wszyscy wiedzą na początek rozwinięcie nazwy czyli ..... Automatyka I Utrzymanie Telemetri czyli - AIUT oczywiście nieco złośliwie, żartobliwie ale coś w tym jest ..... Co do struktury organizacji to dział zarządzany przez "dyrektorów branży" z czego tylko jeden jest jakkolwiek kompetentny... Poza tym brak procedur, produktów, zdrowego rozsądku w tym całym chaosie większość czasu tracona jest na bezsensowne przepychanki kto ma się czym zając z uwagi na niejasny podział obowiązków oraz brak sprawnej komunikacji... Osobom które posiadają doświadczenie zdobyte w dobrze zażądanych firmach STANOWCZO ODRADZAM, osoby które miały gorzej na początku będą zadowolone jednak gwarantuje że to minie. Jeśli zastanawiacie się nad podjęciem pracy w tej firmie to powiem tyle: kasa przeciętna.... poza tym to dobre miejsce do tego aby pozyskać doświadczenie, wpis w CV lub poszukania sobie czegoś lepszego ( a nie trudno )

Pracownik TP

Chcesz zatrudnić się na telemetrii produkcji? Lepiej przemyśl to dwa razy. Kiedy zatrudniałem się do AIUT, było całkiem przyjemnie. Atmosfera była dość sympatyczna... ale później zaczęło się psuć. Umowa zlecenie ze śmieszną stawką i to wypłacana nieregularnie. Czasami opóźnienia w wypłatach bywają dwutygodniowe. A umowy o pracę nie dostaniesz. Elastyczne godziny pracy? Tak - dyrektor produkcji rozciąga je na tyle, że najlepiej nie wychodzić z pracy. Jak przepracujesz "tylko" 8h dziennie, to jesteś traktowany jak ten gorszy. W przeszłości zdarzały się nawet przypadki mobbingu ze strony jednego pracownika, a kiedy zostało to zgłoszone do dyrektora, to reakcja była marna. Za całą telemetrię odpowiada synalek prezesa, który nawet nie do końca wie, o co w tym wszystkim chodzi. Kiedyś oprowadzając klienta z zagranicy po hali produkcyjnej, musiał się dopytywać pracowników, co my właściwie tutaj robimy. A takich przykładów jest więcej. Ponadto ta firma to jedno wielkie kumoterstwo - jeżeli już jakiś czas pracuje tam Twój mąż/żona/córka/syn/matka/ojciec/brat/siostra/szwagier, lubisz przebywać w atmosferze absurdu i nie zależy Ci na godnych wypłatach - to jest miejsce dla Ciebie. Oczywiście są tam pojedyncze osoby, które wiedzą co robią i nie można złego słowa o nich powiedzieć. Niestety jest ich za mało. O ile sama praca przy produkcji urządzeń jest zwykle przyjemna (dla osoby, która to lubi), tak niestety cała reszta na telemetrii dość mocno kuleje. Jeżeli chcesz składać elektronikę, to poszukaj lepiej innego miejsca zatrudnienia :)

Bronisław
@Pracownik TP

Możesz napisać skąd opóźnienia w wynagrodzeniu i czy istnieje możliwość przejścia na umowę o pracę? Będę wdzięczny za odniesienie się do moich pytań.

Ktos
@Pracownik TP

Opóźnienia sie może zdarzały ale na pewno nie 2 tygodniowe, tylko kilku dniowe. Umowę o pracę można już dostać po 3 miesiącach więc nie ma tak źle. A stawka no kokosów nie ma ale można jakoś to przeżyć.

@Ktos

Kiedy masz umowę zlecenie, to nikt nie szanuje w tej firmie regularności wypłacania wynagrodzenia na czas. Ponadto zdarzały się w przeszłości aż tak duże opóźnienia. Nie jest to żadne naciąganie faktów. Przejście na umowę o pracę po 3 miesiącach? Pierwsze słyszę. Może komuś to się udało, jeżeli godził się na słabe warunki zatrudnienia, albo ma dobre znajomości. Niektórzy pracują kilka lat i cały czas na zlecenie. @Ktos - da się wyżyć, jeżeli jesteś studentem, którego wspiera finansowo rodzina, a sam po prostu dorabiasz sobie w tej firmie. Wtedy jak najbardziej zgadzam się z Tobą. Ale jeżeli chciałbyś się utrzymać z tej pracy (albo nawet siebie i rodzinę), to jest to praktycznie niemożliwe.

Bolesław
@Pracownik TP

Pani Anito po prostu trzeba pracować a nie wypisywać brednie w internecie jak to nie było źle.

@Bolesław

@Bolesław nie wiem, z kim mnie Pan myli, ale nie mam na imię Anita :) Owszem - trseba pracować. Najlepiej po 12h dziennie. Wtedy może uzbiera się do wypłaty jakieś 2000zł na rękę. Ponadto gdyby rzeczywiście nie było tak źle, to komentarze byłyby bardziej pozytywne. Mnie też nie zależy na hejcie, bo wspomniane było przeze mnie wcześniej, że sama praca była przyjemna, a z niektórymi osobami pracowało się bardzo dobrze. Niestety sama struktura firmy i podejście osób zarządzających nadaje się do dość mocnej zmiany. Szkoda, bo sam dział telemetrii ma ogromny potencjał.

Bolesław
@Pracownik TP

Jeżeli ktoś narzeka na firmę Aiut to tak naprawdę nie miał doczynienia z prawdziwą pracą. W firmie nie trzeba pracować po 12 h nigdy nie byłem zmuszony do pozostania na nadgodziny. Druga kwestią jest że od ponad roku zatrudniając się w firmie można dostać umowę o pracę. Narzekając na wynagrodzenie możecie mieć jedynie pretensje do siebie gdyż sami podczas rozmowy kwalifikacyjnej zgadzacie się na daną stawkę. Na temat podwyżki oraz dni płatnych urlopowych na umowie zleceniemożna rozmawiać możnajuż po 6 miesiącach pracy. Elastyczny grafik i godziny pracy są kolejnym plusem. A co do wypłaty na umowie o pracę jest zawsze do 5 dnia miesiąca natomiast na umowie zleniecie do 15 dnia miesiąca.

@Bolesław

Tyle w teorii. Praktyka niestety bywa inna. Może na innych działach tak to wygląda, ale nie na produkcji telemetrii. A argument odnoszący się do tego, że ktoś nie miał doczynienia z prawdziwą pracą, jest conajmniej chybiony, ponieważ i ja i osoby o podobnym zdaniu mają doświadczenie w pracy w innych miejscach.

Kris

Pracuje tam od roku jako początkujący programista. Ogólnie jest okej kawa herbata itp itd bez ograniczeń. Na minus jest tylko bardzo trudny system w którym trzeba się odnaleźć.

@Kris

Możesz napisać coś więcej na temat systemu o którym wspomniałeś? Z czego wynika to, że jest tak trudny?

Cześć. Możecie podać przykładowe zarobki dla Inżyniera Automatyka? Aktualnie pracuję w utrzymaniu ruchu znam sterowniki Siemensa i roboty ABB. Mam dwuletnie doświadczenie. Zarabiam około 8800 brutto przy dwóch dniach nadliczbowych w miesiącu. Chcę zmienić pracę i rozeznaję rynek. Czy a Aiucie można zarobić więcej?

pracownik Aiut
@Tomek

???????????? U mnie mniejsze doświadczenie, niecałe 5000 brutto, bez premii za zaangażowanie, bo tak się tutaj nazywają nadgodziny. W ciągu jednego dnia wyrobisz tu więcej godzin nadliczbowych, niż obecnie masz w całym miesiącu.

Beata
@pracownik Aiut

Czy poza wspomnianą przez Ciebie premią firma AIUT Sp. z o.o. oferuje pracownikom jakieś benefity? Czy pracownicy mogą liczyć na dodatkowe ubezpieczenie medyczne bądź paczki świąteczne?

AI
@Beata

Przed podpisaniem umowy z Autorytatywna Instytucja Uzytkowania Technikow polecam zapoznanie się z definicja gaslighting. Zrob zdjcia wszelkich dokumentow jakie podpisujesz, jesli nie dostajesz kopii. Dla twojego bezpieczenstwa.

@AI

Znam definicję gaslightingu. Czy możesz napisać więcej, o jaki rodzaj dokumentów z AIUT Ci chodzi? Rozumiem to w tej chwili tak, że podpisujesz coś niekorzystnego dla siebie, a następnie nie masz dowodu na to, że zostałeś do tego skłoniony. Daj proszę znać, co miałeś na myśli.

Arek

Żal porażka i dno. Jak komus sie podoba zapierdziel od dzwona do dzwona to spoko. Ale brygadzista elektrykow na segro do mecaluxu to kretyn.. pusci na glosniku jakies napierdzielanie i powie ze masz pracowac w rytm muzyki. Jedyny plus ze jak sie przyjdzie a 5 to mozna wysjc o 13. Nie chcesz delegacji? Kierowniczek JB i tak cie wysle a jak ci sie nie podoba to won. I nie pyskuj bo jak sie odezwiesz to same problemy. I to za jakies 2200 na miesiac. Najgorsza firma w jakiej pracowalem.

lol
@Arek

Chyba Ci się firmy pomyliły gościu :P

Beata
@lol

Każdy może mieć inne zdanie - nawet jeśli mowa o tym samym pracodawcy. Ale Tobie praca w AIUT chyba odpowiada. To może powiedziałabyś, jak mniej więcej przedstawiają się tam zarobki pracowników? Byłabym bardzo wdzięczna za takie informacje!

Kita
@Arek

Arku, to co robiłeś wcześniej nie nazywało się pracą, więc ładnie proszę nie obrażaj porządnych ludzi.

Zostaw merytoryczną opinię o AIUT Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w AIUT Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy AIUT Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AIUT Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 4 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AIUT Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w AIUT Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AIUT Sp. z o.o.