Azymut Sp. z o.o.

Stryków

Opinie o Azymut Sp. z o.o.

nick 2015-10-06 08:06:01
Cóż w Azymucie chyba trzeba liczyć na kolejne zwolnienia. Sprzedaż w sezonie podręcznikowym podobno spadła o około 30% A w przyszłym roku będzie jeszcze gorzej bo bezpłatne podręczniki obejmą kolejne klasy. W tym roku były 1,2 i 4 podstawówka i 1 gimnazjum. 2016/2017 odpadną kolejne i będzie podstawówka 1-5 i gimnazjum 1-2. Czyli przyszły rok to sprzedaż podręczników tylko dla 6 podstawówki i 3 gimnazjum.
mika 2015-10-18 00:59:52
na prawde taki lekki kryzys ? bo az mi sie nie chce wierzyc bo nie widac tego po firmie. wiem ze firma OSDW AZYMUT Sp. z o. o. jest firmą prowadzącą sprzedaż hurtową książek oraz świadczącą usługi dystrybucyjno-logistyczne na polskim rynku wydawniczo-księgarskim. ale mimo wszystko firma jeszcze urochomila drukarnię cyfrową z możliwością druku na żądanie (POD). wiec raczej dobrze przedzie.
nick 2015-10-26 09:08:14
Wcale nie przędzie "aż" tak dobrze. Tzn sama jeszcze tak ale ma przybudówki, które musi finansować. Drukarnia przynosi straty, platforma e-bookowa też, wchłonęła Księgarnie PWN ze stratą 3 mln /info z przejęcia jest w necie/. A jak pisałem wcześniej ma mniejszą sprzedaż w sezonie podręcznikowym o około 30%. W przyszłym sezonie spadają kolejne podręczniki. Na rynku umacnia się konkurencja w postaci Super 7. Żeby zmniejszyć straty zaczynają handlować czym popadanie. Pierwsze redukcje zrobili w marcu, zakładając mniejszą sprzedaż podręczników w przyszłym sezonie będą musieli szukać kolejnych oszczędności. A wiadomo na czym one będą polegać. Nie obetną sobie i rodzinom premii - zaczną zwalniać kolejne osoby.
zyx 2015-10-27 11:12:52
Skoro szukają oszczędności to po co zatrudniają nowe osoby? W internecie jest wiele ogłoszeń że firma szuka pracowników i to na w miarę rozsądnych warunkach tj umowa o pracę i stawka 12 zł brutto/h.
Edward 2015-10-28 07:20:39
Slaba firma nie polecam wykorzystuja ludzi .Marnie placa
nick 2015-10-28 16:27:07
Trzeba rozróżnić Azymut sp.zoo zajmująca się sprzedażą hurtową książek a biurem pośrednictwa Azymut.. :)

Poza tym jeśli szukają za 12zł za godzinę na etat tzn. że jest to PRACA TYMCZASOWA w magazynie w Strykowie za 1920 zł miesięcznie /1400 netto/. Kurz, smród, brud i warstwa mułu. Praca przy kompletowaniu zamówień w stylu pracy w Amazonie na gwizdek bieganie od półki do półki oraz normy do wyrobienia... Praca zmianowa od 7-15 i 15-23. Zatrudnienie na 2 tygodnie zlecenie a potem okres próbny. A po nim kop....:) i zatrudniamy następnych.

Z czego to wynika zwalniają /lub sami odchodzą/ starych i zatrudniają nowych po niższych stawkach oraz są okresy większej sprzedaży a potem sezon martwy od stycznia do kwietnia.
aas 2015-11-01 21:20:24
Nie wiem kto i po co wymyślił te normy w Azymucie. Wydajność powyżej 500 a jak nie to Cię zwolnią. Trzeba biegać, dosłownie. Ludzie zapier.. jak mrówki i przebijają się jeden z drugim kto więcej. Pracuję tam od niedawna, na wdrożenie się i w miarę ogarnięcie tempa (w sensie wyrobienie normy) mam dwa tygodnie. Póki co norma to 250 na 500. Ciężko wyrobić normę i to bardzo.
Bolo 2015-11-03 20:43:07
Własnie zostałem poinformowany o możliwości podjęcia pracy w AZYMUT STRYKÓW ... Przez firmę pośredniczącą RANDSTAD ... Skierowano mnie na szkolenia BHP + BADANIA LEKARSKIE .... Po czym mam iść do pracy mógłby mi ktoś doradzić co robić na początku lub jakieś wskazówki ? .. Z Góry Dziękuję i Pozdrawiam :)
xyo 2015-11-03 21:24:27
Jak co robić? Zrobisz szkolenie, zrobisz badania, przyjdziesz do pracy, agencja da Ci buty i koszulkę.. Potem kierownik przedstawi Ci na czym konkretnie praca polega, wydrukuje identyfikator i dopisze do konkretnej grupy. Potem poprosi któregoś z pracowników lub brygadzistów o to by pokazali Ci jak wszystko wygląda, pokaże jak działa skaner i jak należy kompletować zamówienia oraz rozlokowywać towar po magazynie. Przerwy są po 5 godzinach pracy. Czyli jak idziesz na 7 rano to przerwę masz dopiero o 12, jak idziesz na 15 to przerwa o 20. Przerwa trwa 30 minut. Codziennie podpisujesz się na listę o której wchodzisz i wychodzisz do pracy. Dodatkowo, są do wyrobienia normy. Wydajność w ciągu dnia musisz mieć powyżej 400 inaczej jesteś do zwolnienia. Masz dwa tygodnie na to by przyzwyczaić się do tempa pracy i do wyrobienia normy. Codziennie wywieszana jest lista kto i ile zrobił i jaką ma wydajność. Trzeba się nabiegać. Tym bardziej że są tam osoby który wyrabiają ponad normę. Praca nudna, musisz się napier... żeby Cię nie zwolnili. Brak możliwości nadgodzin i przyjścia w soboty. Na premię nie licz, dostaje ją tylko pierwsze 15 osób z najlepszą wydajnością. No cóż, pracować trzeba, lepiej taka praca, niż żadna.
olix 2015-11-03 21:26:24
Pierw szkolenie, potem badania a potem praca :)
Szczery 2015-11-04 23:57:58
Pracowałem tam prawie 3 lata bo nie miałem innego wyjścia kierownictwo zmian jak i brygadziści do d***. Nie polecam nikomu takiej pracy i wykorzystywania a ludziom którym tam pracują życzę z całego serca by szukali i w końcu znaleźli inna pracę bo nie są warci utraty czasu, zdrowia i nerwów w tej firmie.
leon 2015-11-05 10:58:56
A jak tam sytuacja na Suwak? Rozglądam się za pracą w okolicy jako kierowca lub magazynier.
aloalo 2015-11-05 18:54:04
Co prawda to prawda, sam szukam czegoś innego w międzyczasie. Udawało Ci się wyrobić wydajność powyżej 400? Bo ja za [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] nie mogę, chociaż biegałem a i tak nic to dużego nie dało. Nie wiem jak Ci ludzie to robią ze maja taka wydajność.
Edward 2015-11-11 09:29:55
Na suwaku chlopie daj sobie spokoj dobra rada chyba ze masz stalowe nerwy i lubisz rzady kierownika w stylu ja mam zawsze racje ,do tego naprawde musisz znac dobrze wawe bo bedziesz mial ciezko sie na poczatku odnalesc .i z tego co wiem maja juz komplet ludzi no ale proboj jak chcesz.
45td 2015-11-11 22:53:01
@Edward, no chyba jednak nie komplet ponieważ wstawili ostatnio całkiem sporo ofert pracy, między innymi na stanowisko operatora wózka widłowego mają tam do zapferowania umowę o pracę tymczasową, atrakcyjne wynagrodzenie, pracę w miłej atmosferze w dynamicznie rozwijającej się firmie może warto spróbować
hallo 2015-11-14 02:31:10
Z tym rozwojem to byłbym spokojny - w mojej ocenie nie są jeszcze na tyle stabilni, ale są na dobrej drodze.
oako 2015-11-16 17:28:57
a stanowisko operatora wózka widłowego to trzeba mieć tak naparwde tylko uprawnienie na prowadzenie i doświadcznie.
mika 2015-11-18 21:01:30
no uprawnienia i doswiadczenie to podstawa wiec nie powinno to nikogo dziwic swoja droga, ale praca ogolnie ok
Heniek 2015-11-23 18:04:15
Z tym ze na suwaku wozek widlowy odpala sie 2 x dziennie a reszte czasu operator przyjmuje recznie dostawy sprawdza uklada wysylke do strykowa ,
Praca tam ma sens dopiero w tedy jak ja polaczysz z byciem kierowca w tedy sama robota jest calkiem fajna i ciekawa .Pozdrawiam
Leon 2015-11-24 11:58:52
Kierowcy mają też dalsze trasy, czy tylko okolice Warszawy? No i jak tam płacą?
Heniek 2015-11-24 20:41:39
Kiedys 1900 na reke wychodzilo a trasy glownie wawa i okolice da sie ogrnac tylko troche czasu potrzeba
mukus 2015-12-09 01:52:58
Spokojnie też można zarobić w tej firmie i 2000 złotych tylko no właśnie trzeba chcieć, praca nie należy do lekkich a i warunki pracy nie sprawiają że wszystko jest easy.
KoKsU 2015-12-12 15:19:03
Mówisz o którym kierowniku ? o tym grubym ? Tzn Kubie ?
KoKsU 2015-12-12 15:22:37
Ale potwierdzam twój post ... mianowicie najlepsze osoby jakie tam poznałem to jest Marcin i Emil ... oczywiście nie dawno wyleciałem
KoKsU 2015-12-12 15:26:47
Zarobisz 2000 zł spokojnie ... jak zapier*** po 10 godzin dziennie + Soboty ... logika w chuj druga zmiana w 31 grudnia robi od 10-18 bodajże suuuper
KoKsU 2015-12-12 15:53:50
CHĘTNYCH PROSZĘ O PYTANIA I ZACHĘCAM DO PRZECZYTANIA!! Pracując na Umowę Zlecenie ludzie po południu robią po 10 godzin czyli np . od 16:00 do 2:00 jak są duże zamówienia ... Kolejny minus ? jest taki że jak napisałem wyżej UMOWA ZLECENIE ... przez agencje Randstad jest UMOWA O PRACĘ TYGODNIOWA bo TYGODNIOWA ale zawsze umowa o pracę plus zwracają przy rozliczeniu rocznym Koszty dojazdu w kwocie bodajże 135 zł miesięcznie chyba ... jakoś to tak jest ... Plusy pracy przez Randstad ? pracuje się normalnie po 8 godzin i soboty wolne czyli ludzie mają Weekend ... minusy ? Stawka 9.50 netto Umowa Zlecenie 11.50 czyli 14 Brutto a Randstad 12 Brutto ... oczywiście jak by to było mało są ludzie co podpierdalają jak leci (uważajcie z kim gadacie) ... Praca oczywiście na dwie zmiany ale 2 tyg. popołudnie a tydzień Rano .... czyli pracujecie 1 tydzień w miesiącu na rano ... Randstad płaci też oczywiście za godziny nocne nie wiem ile ale w umowie jest że są one od 23:00 do 7:00 możliwość zostawania po 10 godzin jest ... wystarczy iść do Kierownika i powiedzieć jak to wygląda .. Przerwy ? można sobie rozłożyć tzn. ogólnie przerwa jest 30 minut w godzinach 11:30 do 12:30 ... Randstad i Umowa Zlecenie daje premie za wyrobienie jakieś tam normy nie wiem jakiej ... wiem że ogólna jest 500 i kure** trudno ją wyrobić ... Praca polega na chodzeniu z Wózkiem i koszem do Kompletacji ... Ps . Normę da sie wyrobić jeżeli się szybko chodzi i ma się zlecenia przez 8 godzin od 25 i dobry Skaner a to jest nie możliwe bo nie raz wam sie trafi 3 lub 1 na prawie drugim końcu hali ... przez to norma spada ... a jak idzie wam przez parę godzin że macie takiego farta to was będzie przerzucał z góry na dół ( na dole nie wyrobi się normy szczególnie na T01) Zakład jest dwu poziomowy Sama góra jest to P52 i P51 ... Środek P02 i P01 ... Sam dół T01 i T02 ... jeżeli macie pytania piszcie odpowiem . Pozdrawiam
o co kaman ??? 2015-12-14 23:49:35
Dzień dobry ludzie z Randstad "super biura":).Przychodząc do pracy chcieliści sobie posiedzieć ??Barany tu się pracuje!Co do waszego kompletowania jak wy wyrabiacie norme 60/h to myślicie że was zostawią bo tacy jesteście zajebiści??Ogólnie dam wam rade spiedalajcie na ZJAZDOWĄ ZIEMNIAKI SPRZEDAWAĆ!!!! do tej pracy się nie nadajecie!Kierowników zmian, niektórych brygadzistów i Pana Szanownego Dyrektora (eksperta od logistyki) powinni wymienić.Panie i panowie zacytuję pewną osobę "Wypalili się zawodowo":)
bezrobotna :D 2015-12-15 17:04:10
Te zarzuty o normę 60/h to nie do mnie :D Barany to raczej biegają całe życie między regałami zasapane, kompletując książki których nawet nie umieją czytać i robią do 3 w nocy przez tyle godzin bez przerwy za taką stawkę. Ludzie z Randstad przynajmniej przychodzą do takiej pracy tylko tymczasowo, żeby dorobić, a nie żeby spędzić tam całe życie i robią normalnie po 8 godzin. A żebyś wiedział, znam gościa, co ziemniaki sprzedaje na Zjazdowej, ma własny warzywniak i zaj***bicie sie na tym dorobił, więc nie nabijajcie się tak z nich, bo na pewno mają od was więcej kasy a i pracować lepiej z ziemniakami, niż z takimi burakami i konfidentami :)
kaczja 2015-12-15 18:10:53
To trzeba było iść sprzedawc te ziemniaki do kloegi
bezrobotna :D 2015-12-15 19:07:39
Dzięki za podpowiedź, ale trochę za wcześnie wstają do tych ziemniaków, a ja lubię się wyspać. W lutym kończę studia, poczekam na coś związanego z moim wykształceniem.
Zarobiony123 2015-12-16 01:23:28
Ja powiem tak pracuje tam długo bardzo długo...
Ludzi tam się w ogóle nie szanuje!!! pensje tragedia..
sama praca nie jest zła ale monotonna ale kto co lubi.
Kierownictwo hmmm Kuba bardzo w porządku oby więcej takich!
Andrzej też jest spoko ale czasami przesadza nawet bardzo..
brygadziści Emil i Marcin świetni, na drugiej zmianie Brygadziści nic kompletnie nie robią nic!!! chodzą i udają głupich jedynie Paulina coś robi i to dużo ...
przyjemniaczek 2015-12-18 15:06:01
Ludzie myjcie się albo zmieniajcie ciuchy bo trzeba odwracać trasę jak się koło Was przechodzi.
Kolbe 2015-12-19 14:04:52
Sporo pracy z nowych ogłoszeń, widziałem że w Azymucie oferta goni ofertę, niektóre branże nawet nawet i z pewnością skorzystam i wyślę coś na dniach, albo po świętach
Nyna 2016-01-07 11:20:00
Praca wyniszczająca ludzi po 2 miesiącach nic nie zostaje z człowieka, na TO1 i T02 kurz że można się podrapać do samej krwi, wszystko swędzi i wszędzie pełno papierów o którą można się zabić. Nie polecam.
kozak 2016-01-08 01:53:29
Witajcie. Zwiedziłem ostatnimi czasy wiele firm , aż w końcu trafiłem na te.. jedną i jedyną ;) też możecie tak trafić gdyż azymut ostatnio szukał ludzi na budowy
Petra 2016-01-10 02:57:28
Chyba o tym grubym bo Remigiusz był całkiem spoko.Jak trzeba byo to zakasał rękawy i zapierdielał,a grubemu [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] urosła bo tylko miżdzył się do młodych panienek,które przynoiły mu smakołyki.One miały luzik,a reszta musiała.( usunięte przez administratora )

petra 2016-01-10 03:06:55
Masz racje!!!Ci,którzy pracują tam od dłuższego czasu to ....rodzinka,rodzinka....popedza.Ci najbardziej wartościowi wyjechali za chlebkiem za granicę albo znaleźli sobie bardziej godna pracę.Ludzie po studiach zapierdzielali z wózkiem,a kier.po zasadce obstawił swoja rodzinka cały AZYMUCIK.Przykre!!!!!!!!!!
petra 2016-01-10 03:20:43
Nadgodziny,praca w sobote czy w jakieś święta była zawsze zarezerwowana dla ;PUPILI:!Reszta załogi dowiadywała się,że może ewentualnie dorobić najpierw w stacji,a jak było mało chętnych ogłaszano przez radiowęzeł.P.S.Nawet muzyki można było słuchac tylko tej,która zaproponowały ;ULUBIENICE:p.Kuby.
petra 2016-01-10 03:28:51
Siedza tam do 3-ciej w nocy bo...jak jest przestój,a b.często w godzinach nocnych był.Czekało się az pakowacze skończą prace i.t.d.to małolaty pległy się w stacjach.Z tąd tyle Azymuckich dzieci.Większość była zadowolona ,że dłużej jest w pracy.Kompletacja mogła wyjść wcześniej ale........ci z łodzi musieli czekac na transport,a ci z okolicznych wiosek/ze swoim wwłasnym transportem woleli posiedzieć jak najdłużej w pracy bo...wiadomo....rozrywka.
Adam 2016-01-10 17:26:21
Witam.Widzę, że Azymut ma wiele ofert pracy, głównie na spawaczy czy różnych specjalistów. Mi się najbardziej podoba oferta na spawacz – kontroler jakości połączeń spawanych NDT. Może ktoś pracował na tym stanowisku i powie jakie zarobki? :) Z oferty wynika, że atrakcyjne wynagrodzenie, ale ciekawi mnie jakie dokladnie.
pracuś 2016-02-17 13:25:03
Powiem Wam tak,na kompletacji trzeba się nalatać i te ich pieprzone normy,które Ci podwyższą bo wpadnie sobie brygadzista z nudów i pobiega między regalami....Ogólnie to trzeba uważać bo pełno tam konfidentów.Większość brygadzistów to lizo....y kierowników.Jak się postawisz któremuś to Cie mają na cenzurowanym.Atmosfera jeżeli chodzi o ludzi to mega pozytyw,ludzie wyczesani są bardzo i to jest plus!!Kierownik K..spoko,kierownik A.. ma lekko nie równo pod czachą jak po tobie jedzie i mu się postawisz to od razu leci z płaczem do góry żeby Cie zwolnić bo masz coś do powiedzenia i nie dasz mu się zgnoić.Ogólnie to robi się mały [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Masz tam dwa prawa:ROBIĆ I MILCZEĆ.
miki 2016-03-15 21:46:51
@Adam, dla osób bez doświadczenia także maja kilka ciekawych ofert, dla przykładu Specjalista ds sprzedaży telefonicznej. To płatny staż, gdzie mozna wiele się nauczyć, bo oferuja szkolenia.
mateo 2016-03-18 12:22:00
fajna sprawa, że nawet na stażu oferują szkolenia, pewnie jest szansa na załapanie się później do pracy. poza tym fajna jest też oferta na operatora wózka widłowego w gromadce, ale tutaj wiadomo - uprawnienia na wózek widłowy to warunek konieczny
igor 2016-03-20 21:54:24
W Polkowicach można biegać się o stanowisko inżyniera jakości dostawców. Trzeba mieć wyższe wykształcenie koniecznie techniczne + dwuletnie doświadczenie na takim stanowisku. Ciekawe czy faktycznie jest ta umowa o pracę... Ktoś coś wie?
mała k 2016-04-19 21:56:52
kochani, a oni dalej mają jakąś tam wswoją drukarnię jeszcze w Łodziniedaleko ulicy senatorskiej? ciekawi mnie czy tamta lokalizacja przetrwała do tej pory
jaro 2016-05-20 21:18:43
Firma nie działa raczej w Łodzi, a w Strykowie, to jednak niemała różnica. Zastanawiam się, czy mają obecnie jakiekolwiek przyjęcia do pracy. Dziwna sprawa, ani widu ani słychu wiadomości o nich, pozdro
Uczeń 2016-06-01 16:57:45
Witam.
Mam pytanie. Dostałem możliwośc pracy w azymucie na umowę zlecenie przez cały lipiec. Podobno idzie wyrobić na dzień 100 złotych. Warto iść na komplementację ?
Kropla 2016-06-15 12:32:47
Zapraszamy jeśli jesteście chętni pracować od lipca dwa tygodnie pod rząd na popoludnie i biegać za norma hehehe
Kropla 2016-06-15 12:34:53
A co do przyjęć to są cały czas
fdsfsdfsdf 2016-09-05 23:14:15
nie no 12 pln brutto.. to ile będzie na rękę ? :) faktycznie kokosy... Pewnie temu szukają pracowników ciągle
Zostaw swoją opinię o Azymut Sp. z o.o. - Stryków
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Azymut Sp. z o.o.