Mercor sa

Opinie o Mercor sa

Dariusz Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.

Wczoraj dodałem opinię na temat mojej rekrutacji, a dziś została usunięta. Chyba ta strona nie jest wiarogodna?

Tomcio Nowy wpis

Chce spytać o ostatnio wrzucone stanowisko regionalny kierownik sprzedaży. Głównie to widzę aktywna sprzedaż produktów w obowiązkach. Praca w terenie 5 dni w tygodniu czy są wyznaczone godziny kiedy trzeba być w burze? W razie co auto można też wykorzystywać do celów prywatnych?

kandydat

Byłem na rekrutacji w tej Firmie. Ogólnie wszystko ok, polecam bo sprawdzony pracodawca i Firma na poziomie. Znam ją dobrze. Niestety sam proces rekrutacji w tej Firmie to jedna wielka porażka, takiego kabaretu nie doświadczyłem nigdzie jak żyję :) Byłem na rozmowie i otrzymałem zaproszenie na drugi etap rozmów w tej firmie, mam tylko czekać na kontakt od potencjalnego przełożonego, żeby potwierdzić spotkanie, bo był na urlopie. Kilka dni później ta sama Pani z HR lakonicznie odpisała, że jednak mnie nie zapraszają :) Taki kabaret. Sądzę że powodem były oczekiwane zarobki, ale w takich wypadkach bierze sie telefon i dzwoni do danego kandydata i mówi jak jest, a nie najpierw zaprasza na 2 etap, a potem chowa głowę w piasek, bo pewnie budżet sie nie spina. Zachowanie jak w przedszkolu. Ogólnie pracodawcę polecam, ale dział HR nie ma pojęcia i przede wszystkim wiedzy jak rozmawiać, albo nie rozmawiać z ludźmi, żeby nie było właśnie takiej sytuacji jaką tu opisuje.

@kandydat

Ja z kolei nie byłem na rozmowie, choć mam kwalifikacje na Doradcę technicznego (Inżyniera budowy), którego nota bene właśnie szukają. Z tym, że brakuje przy ofercie widełek płacowych. Zamiast tego parę słów o prywatnej opiece medycznej, czy dofinansowaniu „wczasów pod gruszą". Czy słusznie jednak rozumiem z Twojej wypowiedzi, że na rozmowie również sami nie podają kwoty / zakresu kwoty wynagrodzenia, który są w stanie płacić?

@kandydat

A na jakie stanowisko aplikowałeś? I jaką stawkę chciałeś?

Darek
@kandydat

Nie do końca to jest zależne od tej pani z HR. Problem polega na tym, że dyrekcja nie ogarnia zmieniających się realiów swoje stanowisko w większości zawdzięczając jedynie długiemu czasowi pracy i tego że byli lubiani przez odpowiednie osoby. O zarządzaniu to mają pojęcie mniej więcej takie jak i każdy inny przeciętny pracownik. W rzeczywistości całe to ich zarządzanie to jest tylko obrona przed tym żeby zarząd za dużo się nie dowiedział i nie pytał, bo cieplutka posadka i w razie zwolnieniema z pracy standard życia i stanowisko nie do odtworzenia. Pani z HR nie jest w stanie kogoś zatrudnić w widełkach narzuconych przez dyrekcję. Więc jak już jakimś cudem znajdzie się ktoś, kto wiązałby sobie przyszłość z tą firmą, to wiadomo że jego oczekiwania nawet jak będą poniżej rynku to i tak będą za wysokie dla Mercor. W związku z tym co ma zrobić pani z HR? Zaprosi na drugi etap, bo i tak nie ma innych chętnych i idzie do przełożonych próbować wynegocjować że może by trochę podwyższyć widełki. I teraz masz odpowiedź czemu nie mogła od razu ci tego powiedzieć. Ogólnie rzecz biorąc jeśli jesteś ambitny to nie masz czego żałować. Tam siedzą tylko ludzie którzy zarabiają za dużo jak na swoje nędzne kwalifikacje. Jak kto co umie to pracuje najwyżej dwa lata i ucieka stąd.

Olo
@kandydat

Też tak miałem kiedyś w pewnej firmie. Nie masz czym się przejmować :)

@kandydat

Przykro nam, że poczuł się Pan w taki sposób, nie mieliśmy takiego zamiaru. W naszej praktyce zawsze udzielamy odpowiedzi zwrotnych kandydatom, niezależnie od podejmowanej decyzji. W trakcie rozmowy rekrutacyjnej wspomniano o przekazaniu Pana CV dyrektorowi wraz z rekomendacją, gdy ten wróci z urlopu. Podjęto decyzję o niezaproszeniu Pana do drugiego etapu, co niezwłocznie Panu przekazaliśmy - zgodnie z naszą polityką HR. Decyzja ta nie wynikała z podanych przez Pana oczekiwań finansowych, które mieszczą się w naszych widełkach na tym stanowisku, a z powodu braku doświadczenia w naszej branży i w działaniach, na których nam zależało, a które mieli pozostali kandydaci z tej rekrutacji. Zgodnie z przekazaną przez Pana prośbą, usuniemy Pana dane z naszej bazy i nie będziemy kontaktować się z Panem w sprawie innych dostępnych stanowisk w naszej firmie. Dział HR MERCOR

Potencjonalny kandydat
@kandydat

Hej no to jest naprawde niezbyt profesjonalne podejście . A powiedz faktycznie aż tak bardzo twoje oczekiwania finansowe były zbyt wygórowane? Mogę spytać ile chciałeś w takim razie brutto? Zastanawiałem się wcześniej czy tu aplikować ale po tych wszystkich opiniach aż się odechciewa..

były handlowiec Nowy wpis
@Potencjonalny kandydat

Powiem tak. Jeśli aplikujesz na handlowca eksport, to na więcej niż 10 k brutto z premiami raczej nie licz. Plus tej pracy jest taki że siedzisz w biurze a jedyne delegacje to targi i też można się próbować z nich wykręcić. Ogólnie stawka jak dla handlowca niezbyt atrakcyjna ale plus jest taki że targety nie są wygórowane, pracę kończysz o 15 i właściwie nic więcej pracownika nie musi interesować. Premie są wypłacane zgodnie z obietnicami, więc to nie jest obiecywanie nierealnych gruszek na wierzbie a potem sorry nie ma kasy. Tu akurat to działa bardzo dobrze, choć dalej ta stawka z premiami jest bardzo przeciętna. Jak chcesz być zawodowo handlowcem to dwa lata można posiedzieć złapać pierwsze szlify ale później to już albo pojdziesz się rozwijać dalej albo utkniesz na stałe. Ogólnie pracodawca sam w sobie jest uczciwy i jest przyjazna atmosfera, niższe zarobki ale spokój i brak stresu. Wybór należy do ciebie. Co do innych ofert pracy to nie znam tych stanowisk więc nie pomogę

Przepraszam bo ja nie w temacie, ale jakie decyzje kadrowe tak źle oceniacie? Czy to niezadowolenie przekłada się na atmosferę w biurze, wśród współpracowników? Interesuje mnie pozycja asystentki biura, a tam jednak pisali o niekorporacyjnej kulturze pracy i właśnie pozytywnej atmosferze w firmie.

Jan Nowy wpis

Zapewne zależy od działu z tymi decyzjami. Ogólnie jak interesuje ciebie niezbyt wymagająca praca biurowa jako asystentka biura, to jak będą ci odpowiadać zarobki to polecam.

Jak opisałbyś przebieg rekrutacji w firmie Mercor sa na stanowisko Specjalista ds. techniczno-handlowych w dziale exportu? Czy odbywa się ona w formie rozmowy, czy kandydat otrzymuje do wykonania jakiś test lub zadania?

Czy Mercor sa zapewnia kartę multisportu?

W sieci znalazłem dla siebie pracę w tej firmie i interesuje mnie stanowisko elektroautomatyka. Podoba mi się ta firma, bo widziałem, że na liście z dodatkami są bony świąteczno-noworoczne, dofinansowanie do „wczasów pod gruszą” oraz premie. Super. A wiecie ile wynosi taki bon? Jakiej wysokości są te premie? Ile jest kasy na te wczasy? Jakieś konkrety??

W sieci znalazłem ofertę pracy na stanowisko specjalisty ds. automatyki/badań i rozwoju. Myślę, żeby złożyć w to miejsce swoją aplikację. Widzę, że firma oferuje krótszy czas pracy w piątki o 2h. To o której wtedy się kończy? Skoro są elastyczne godziny (bo o tym też wspomniano) to można zdecydować, o której godzinie pojawimy się w firmie?

Kejt

Tak naprawdę "dwie godziny krócej" oznaczają, że dwie godziny ostatnie wychodzisz wcześniej, ale jesteś dostępny "pod telefonem". Czy faktycznie masz je wolne zależy od działu w którym pracujesz. Elastyczne godziny oznaczają, że możesz zacząć od 7 do 8:30 pracę. Mamy też owocowe czwartki

Mercor sa poszukuje osoby na stanowisko Specjalista ds. badań i rozwoju w Gdańsk. Jeżeli dysponujesz informacjami dotyczącymi procesu rekrutacji, napisz jak on wyglądał. Takie informacje mogą okazać się cenne dla osób rozważających pracę w firmie.

Alicja

A masz jakieś swoje doświadczenia z procesem rekrutacyjnym? Możesz opisać po krotce jak to wyglądało? I z ilu etapów składa się tu rekrutacja?

Nikita
@Alicja

Rekrutacja standardowo składa się z trzech etapów. Pierwszy to zapoznawcze spotkanie z HR'em gdzie rozmawiasz o sprawach przyziemnych itd. Drugi etap (zazwyczaj większość osób do niego przechodzi) to już spotkanie z potencjalnym przełożonym. Na tym etapie z tego co pamiętam czasami było jakieś zadanie do zrobienia typu, obliczenia albo jakaś prezentacja pod kątem systemów Mcr. Jeśli udało się tobie przejść dotychczasowe etapy, to w trzecim otrzymywałeś propozycję współpracy na konkretnych warunkach.

@Nikita

To znaczy, że kandydat bierze udział w procesie rekrutacji tak na prawdę nie wiedząc jakie warunki pracy dostanie? Te trzy etapy w jakim czasie się odbywają?

Olsen
@Olga

Warunki zatrudnienia są jawne już na pierwszym etapie rekrutacji (umowa o pracę,czas pracy itd.) Co do szczegółów to dopiero jest uzgadniane na trzecim etapie. Odstępy czasowe między etapami są różne, w zależności od dostępności działu HR i samego kandydata :)

@Olsen

Ok, ale jakieś wstępne widełki podają? Albo chociaż pytają ile się chce zarobić? Szkoda byłoby czasu na 3 etapy jeśli nie znajdziemy porozumienia

Zetka
@Olga

O widełkach finansowych rozmawia się dopiero na koniec rekrutacji. Czyli na trzecim etapie.

Inga
@Zetka

Dlaczego dopiero na trzecim? Jak w ogóle wyglądają te etapy, skoro ich aż tyle? Są jakieś testy albo zadania do wykonania? Czy to zwykłe rozmowy tylko że każda na inny temat?

Amant
@Inga

Bo taka jest polityka firmy.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Mercor sa?

Pistacjusz

Pierwsza jest próbna na trzy miesiące, kolejna na rok a dopiero po tym okresie na stałę.

@Pistacjusz

Wszystkie te umowy o których piszesz to są umowy o pracę? Czy jakiś inny rodzaj? Jak z urlopem na tych na czas określony?

Czy to prawda że w firmie wdrażane są zmiany? Akurat były dwie rekrutację, po chwili zniknęły. Czy ktoś coś wie w tym temacie?

Lidia
@Zainteresowany

popatrz teraz na rekrutacje, jest aż 7 ofert pracy wiec coś się jednak znowu ruszyło na co chcesz aplikować ?

@Lidia

Widziałem teraz nowe oferty, szukają osoby do działu technicznego oraz spec. ds. serwisu. Na jakie warunki można liczyć na tych dwóch stanowiskach ?

Natalia
@Zainteresowany

Gdzie widziałeś te oferty? Możesz podzielić się jakimś linkiem do tych ogłoszeń?

Eliza
@Natalia

Są na portalu pracuj.pl

Sopo

Cześć czy możecie podać czy do pracy w exporcie poszukuje się stale pracownika ? Są przyczyny wewnętrzne leżące w braku odpowiednich kandydatów? Idzie zarobić powyżej 12 000zł brutto podstawy ? Plus dodatki ?

Jolanta
@Sopo

A na jakie stanowisko chcesz się starać?

Kierowanie eksport

W jaki sposób odbywa się kierowanie w dziale eksport ? Poszukuje się non stop czy tylko b. Często do działu eksport?

Wies

Ogłoszenie do działu eksport jest aktualne? Czy jest to ogłoszenie aktualne od dawna od kilku lat ciągle stale i znowu i tak w kółko?? O co tu chodzi ? Tym zarządza jakiś dyrektor exportu ? Chcą by im poszukać kontaktów podzialac 1 miesiąc i nowa osoba i tak ciągle?

Cicvicghj

Na jakie zmiany chodzi się w mercor w cieplewie ?

A
@Cicvicghj

6-14 ; 14-22

Mily

Dokładnie tak

Hcffhvfhcdvh
@A

A jak ktoś robi po 10 godz to od której zaczyna drugą zmianę ?

Mariusz
@A

O, fajnie że ktoś orientuje się co się dzieje w Mercor. Powiesz mi ile obecnie może tu zarobić świeżo przyjęta osoba? Na jaką pensję można liczyć i czy oprócz podstawy są jakieś dodatki? Daj znać! :)

@Mariusz

To zależy co potrafisz i chcesz robić ? Spawasz, jeździsz wózkiem ?

Joanna
@Paweł

No a jak ktoś chce wózkiem jeździć a nie ma uprawnień? I wgl chętnie przyjmują kobiety?

Młoda

Zauważyłam że dodano całkiem niedawno nowe ogłoszenie - szukają osoby na stanowisko Specjalista ds. Sprzedaży w Dziale Eksportu. Co możecie mi powiedzieć o pracy w takim charakterze? Na jakie warunki może liczyć osoba z branży?

@Młoda

Praca jest dla typowych handlowców. Warunki są konkurencyjne.

Joanna
@Paweł

Ooo, zaciekawiłeś teraz mnie :-) Na czym polegają te konkurencyjne warunki w takim razie? Zamieniam się w słuch :)

Klementyna

Czy akurat poszukują osoby do działu eksport? Jak się pracuje ? Zarobki ? Szkolenia? Awans? Czy częste rotacje? Czy znów poszukują?

Jakachok

Czy do mercor w cieplewo przyjmują kobiety do pracy na magazynie?

Picki

Próbuj !

Fifi

Chyba tak

Pawel

Pracują dziewczyny na produkcji

Listenchok

Cześć. Wie może ktoś jaka jest stawka na umowie jak się przyjmiesz ?

Fifi
@Listenchok

Taka jak ustaliles

Justyna
@Fifi

A mógłbyś podać chociaż widełki wynagrodzenia, na które można liczyć w Mercorze? Chciałabym się mniej więcej zorientować na jaką pensję można liczyć w firmie..

Pawel
@Justyna

To zalezy gdzie idziesz, co potrafisz. Masz uprawnienia na wózki czy spawalnicze?

****,*

Jakie zmiany są w mercor czy chodzi się tylko na jedną zmianę czy jak ?

Loluś

Czy w mercor w cieplewo pracują kobiety na magazynie ?

Zostaw merytoryczną opinię o Mercor sa - Gdańsk

• Jak się pracuje w Mercor sa?

Zobacz opinie na temat firmy Mercor sa tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

Mercor sa