WASKO S.A.

Gliwice

Opinie o WASKO S.A.

anonim 2009-02-26 15:09:04
Słowa kojarzące się z WASKO S.A.
profesjonalna, innowacyjna

Możliwość rozwoju i szkoleń oceniam jako niską.
Atmosfera i ludzie tam pracujący są pomocni.
Od jakiej stawki można negocjować pensję? -
Najbardziej podobało mi się w WASKO S.A.: ciekawe projekty, kompetentni pracownicy
Najbardziej nie podobało mi się w WASKO S.A.: mała liczba szkoleń
Kathrin 2009-06-09 19:22:54
Słowa kojarzące się z WASKO S.A. solidna, profesjonalna, rozwojowa,
Atmosfera i ludzie tam pracujący są bardzo sympatyczni.
Od jakiej stawki można negocjować pensję? 1600zl/netto
Najbardziej podobało mi się w WASKO S.A.: atmosfera
Najbardziej nie podobało mi się w WASKO S.A.: nie zauważyłam takich rzeczy
Wojtek 2009-06-19 23:52:40
firma dla studentów na początek
nafca 2011-09-16 21:10:11
Ile tam zarabia serwisant?
anonim 2011-11-21 17:49:12
około 2000zł
anonim 2011-11-23 19:48:26
Ile moze tam zarobic się na stanowisku kierownika lub dyrektora?
men 2011-12-04 19:29:23
to ile kierownik?
StorageBoss 2012-10-18 14:48:01
Po ostatniej zmianie struktury widać zmiany na lepsze. Ostali się najlepsi dyrektorzy i powoli widać, że chca cos zmieniać na lepsze, a nie tylko przyspawać sobie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] do stołka. Ostatnio byłem na ciekawym szkoleniu, więc i w tym się coś ruszyło.
serwisant 2013-05-05 09:18:41
Zupełnie jakby czytał o innej firmie niż o tej w której pracuję. O jakim dziale piszesz?
pracownik 2013-05-11 12:25:18
3/10
Z roku na rok coraz gorzej firma chyba przerasta dyrekcje. Jest bałagan organizacyjny ciezko sie dowiedziec jak sie czegos nie wie bo nie wiadomo kto jest za co odpowiedzialny traktuja pracownika jak [usunięte przez moderatora] . atmosfera coraz gorsza,[usunięte przez moderatora]
rudakostka 2013-06-17 20:57:55
Jutro mam rozmowe o prace jako grafik w Wasko i też zastanawiam czego się bać. Czy rzeczywiście tak źle się dzieje w tej firmie?
noone 2013-06-30 21:52:02
serwisant - 2013-05-05 09:18:41

hehe nawet botów bylejakich w wasko napisac nie potrafią. w pierwszym zdaniu macie odpowiedz [usunięte przez moderatora] . Dramat...
Ron 2013-08-31 08:31:31
Atrakcyjne narzedzia pracy to sa te ktore masz prywatnie - czyli Twoje własne ;)
2013-10-13 14:42:31
Wylecieć można z dnia na dzień bo się dyrektorowi nie podoba.

Masowe łamanie kodeksu pracy!!!!!!!!!!!!!. Np. Za spóźnienie 1 minutę trzeba odpracować 30 minut.
Na koniec i tak fałszowane są karty pracy i każdy podpisuje 8 - 16 chociaż pracował w nocy czt ponad normę czasową.
Stan 2013-11-15 19:26:41
Ja mam mieszane uczucia...Towarzystwo wzajemnej adoracji.
jarek 2013-11-30 17:40:52
proszę o powiedzieć jaka jest w tej firmie ?? czy wypłata wypłacana jest na czas?? czy czesto zostaje się po godzinach pracy jesli tak czy sa płacone nadgodziny??
SeniorCaparezza 2013-12-03 13:02:07
Bardzo proszę o informację dotyczącą średniego wynagrodzenia programisty w firmie oraz opis pakietu benefitów jakie oferuje praca w WASKO S.A. Czy są premie za realizowane projekty lub premie świąteczne?
Stefan 2013-12-05 17:05:42
Firma bufonów i zadufanych w sobie dyrektorów podlizujących sie swym przelozonym.
młoda 2013-12-17 22:25:28
W tej firmie jest tak: najpierw informacja że "zarząd postanowił, że 27 grudnia jest dniem wolnym od pracy" a w drugim zdaniu że kto chce mieć wolne musi wziąć urlop. Urlop na dzień wolny od pracy?
rozwoj 2014-01-07 08:27:49
Czy chcesz mieć wpływ na wynagrodzenie i warunki w jakich pracujesz? Jeśli nie chcesz czuć się bezsilnie pamiętaj: pracownicy, którzy zorganizują się, mogą wspólnie wynegocjować lepsze warunki pracy i wyższe zarobki.

Pamiętaj: nie musisz być sam!

Informacje ogólne
Wejdź w związek!
Zaproś kolegów!
Zmień to!
Zacznij działać!
Wpłyń na zmiany!

Pozdrawiam serdecznie!
student 2014-04-11 23:06:19
szukam miejsca na praktyki zawodowe, zanim zgłoszę się bezpośrednio do Wasko powiedzcie proszę czy tam się jedynie parzy kawe?
makler 2014-04-17 11:21:48
Wystarczy spojrzeć na notowania akcji tego zakładu na giełdzie i będziecie wiedzieć wszystko
Thorn 2014-05-21 14:37:03
Jednym słowem: DRAMAT!!!
natomiast 2014-05-27 09:19:48
Wasko - odział Wasrszawa
Jeżeli jesteś bezdzietnym studentem, który jedynie chce zdobyć doświadczenie w branży IT, poznać fajnych ludzi i do tego masz stalowe nerwy to polecam tą firmę. Jeżeli masz już pewne doświadczenie i szukasz normalnego pracodawcy to omijaj szerokim łukiem.
Plusy:
- atmosfera (nie wyżej niż kierownik)
- dostępność różnych technologii
- czasami udział w jakimś ciekawym projekcie
Minusy:
- pseudo korporacyjność
- nastawienie firmy na pełne wykorzystanie pracownika
- nie jesteś człowiekiem tylko "elementem" firmy, w każdej chwili można zostać zwolnionym za byle co
- ogólny bałagan i mała elastyczność w stosunku do pracownika
- raportowanie pracy, która z założenia jest zadaniowa
- wiele wiele innych
p.rys 2014-06-08 13:34:45
jeśli chcesz wiedzieć o kondycji spółki spójrz na notowania ,spółka spada już 5 lat czyli jest coś nie tak ,kurs odzwierciedla przyszłość spółki
i 2014-11-07 09:56:51
Równia pochyła z nie jednostajnie przyśpieszającym spowolnieniem
T 2014-11-09 21:46:17
W firmie od dłuższego czasu panują paskudne nastroje, na dzień dzisiejszy ciężko znaleźć osobę która nie myśli nad zmianą pracodawcy.
Kilargo 2014-12-17 14:58:27
Dodam od siebie, że wszystkie "benefity" to niezła ściema. Za wszystko trzeba zapłacić. Nagrodą za nadgodziny jest niedostanie wypowiedzenia. Premie? Owszem, dla PM'ów i dyrekcji. Ty najwyżej dostaniesz na pizze przed świętami i paczkę sagi raz na pół roku. Dodatkowo każda sekunda rozmowy z telefonu służbowego musi być rozliczona. W praktyce dzwoniąc codziennie do kilku klientów nie jesteś w stanie logistycznie zapisać sobie ich numerów i pod koniec miesiąca za służbowe rozmowy płacisz z własnej kieszeni. Stawki takie, że w tak taku 10 lat temu były niższe. Transmisja danych wyłączona (integrator IT w XXI w.!!)O podstawowych narzędziach do pracy (typu chociaż monitor przy biurku) nie wspomnę. Oczywiście jeśli spóźnisz się o 1 minutę do pracy - to masz spoźnienie. Natomiast jeśli wyjdziesz 3h po czasie na wszelki wypadek nikt nie spyta czemu. Dobrze, że za prąd zużyty przy nadgodzinach nie ściągają z pracowników. Dużo fachowców z tej firmy ucieka i nie ma się im co dziwić. Warunki pracy jak u podrzędnego prywaciarza, a nie przedsiębiorstwa na miarę XXI w. Staż pracy w wasko to przeważnie jakieś 2 lata lub >5. Ludzie uciekają, a zostają "całuśnicy", którzy gdzie indziej pracy nie znajdą. O zapędach "menedżerów" koledzy już wspomnieli. Taka wisienka na torcie.
marmolada 2015-01-29 09:16:17
Myślałam że z tą windą to jakiś żart ale faktycznie - winda dostępna jest tylko dla zarządzających. Zwykli pracownicy muszą chodzić kilka pięter po schodach.
Zdzisław 2015-02-08 11:49:33
Na początek bo nie licz na podwyżki itp. Tam gdzie trafis tam ugrzęźniesz. Mówię o oddziałach zwłaszcza.

Poza tym nie wierz w co piszą w ogłoszeniach! Piszą że się firma rozwija! Rozwój polega ostatnio na tym, że albo ludzie sami rezygnują na potęgę, albo wasko im umowy wypowiada zatrudniając w ich miejsce na jeszcze gorszych warunkach i za gorsze pieniądze. Taka to rozwijająca się firma.
Marek 2015-03-11 15:36:47
Rok temu była ankieta dla pracowników dot. zadowolenia z pracy.

Mija rok, a wyniki nadal nie ogłoszone, temat umarł. Dlaczego? Widać wyszły aż tak koszmarnie że panowie dyrektorzy nie mogli w żaden sposób ich odwrócić, przeinaczyć analizę.

Wcześniej też te ankiety wychodziłu słabo, wykresy pokazywało dno, ale w podsumowaniu dyrektorzy pisali, że wyniki są świetne (plucie bezczelne w twarz pracownikom).

W tym roku widać wyszło poniżej dna, totalne niezadowolenie. I ankietę rok z okładem się przemilczywuje. Też pokazuje, jakie podejście do pracowników mają nowi dyrektorzy.
xxx 2015-03-20 19:52:52
Jeśli jesteś studentem to warto tam iść, bo na pewno zaproponują Ci po praktykach umowę zlecenie, możesz tam popracować sobie jednocześnie studiując. Możesz przy tym nabrać doświadczenia i popracować w ciekawych technologiach - ale nie zostawaj tam dłużej niż rok. Są o niebo lepsze firmy, po których nie będzie odbijało Ci czkawką ;-)
kranczips 2015-05-13 10:23:01
Dla mnie bomba. Te komentarze to sama prawda. Będąc byłym pracownikiem można się skręcać ze śmiechu na myśl o tej patologii, której było się częścią. Dla aktualnie zatrudnionych to śmiech przez łzy. Najlepsze, że to tak na prawdę mały procent tego co dzieje się w tej pseudo firemce...Panowie, żeby dostać premię, podwyżkę, czy cokolwiek zmienić, ktoś musi to podpisać. A jak tu podpisać jak wszystkie ręce zajęte, bo stołki trzymają? ;)
byly 2015-07-28 09:47:32
Pracowałem tam ponad 5 lat temu, w trakcie studiów i zaraz po. Kiedy chciałem zmienić prace okazało się ze zadna firma nie wykorzystuje takich starych technologii. Do tego architektura projektów była mega zakrecona 4-5 warstw. Logika biznesowa troche w java, troche w oracle, troche w binarkach. kompletny chaos.
Praca nie pewna, po studiach dostałem umowe na 12 miesięcy a po 3 miesiącach wypowiedzenie bo akurat managment wymyslił oszczedności i zwalniali ludzi z najkrotszym stażem, nie miało znaczenia ze pracowałem wczesniej 2 lata jako student.
K.Barbie 2015-07-28 11:17:48
Prawda.Chaos to dobre słowo. W każdym momencie. Kierownik projektu nie odbiera telefonów bo sam nie wie nic o projekcie, na pytanie skąd wziąć części zamienne do sprzętu głucha cisza. Firma przerosła obecną dyrekcję. Z jednej strony ciągle a'la start-up z metodami zwinnymi przy kieliszku coli, z drugiej wprowadzanie korpo procedur tam gdzie nie trzeba. W efekcie powstaje bigos z nieświeżej kapusty i grochu. Czyli finalnie jedna wielka sr..ka.
Michał 2015-11-20 18:39:42
Osiem lat pracy w WASKO nauczyło mnie takiej cennej rzeczy jak to, że nie warto dawać z siebie wszystkiego dla pracodawcy. "Wszyscy razem" jesteśmy tylko do momentu, aż nie będą chcieli ratować swojego ego i finansów przez najprostsze rozwiązania, czyli redukcje personelu.
I nie ma o dziwo wtedy znaczenia, że zasuwałeś od 7 rano do 20 wieczorem, że nie narzekałeś, że zaciskałeś zęby i jechałeś do każdego kontraktu "jakoś sobie radzić" (taka jest recepta przełożonych na brak narzędzi itp).

Generalnie można polecić z dwoma zastrzeżeniami: finansowym oraz pamiętać, że pracownika tam raczej nie szanują i nie cenią - także w pozamaterialnym zakresie.

łotczs 2015-11-21 08:29:08
A w zamian słynne już na całą firmę "atrakcyjne narzędzia pracy"?
Dr Plama 2016-02-05 15:15:55
Tak. Oferty to mają fajne. W ogłoszeniu.
Bogumił 2016-02-12 20:10:31
Tak, zdalną pracę dają. Nawet jak leżysz w szpitalu dwa dni po operacji, to i tak musisz na laptopie pracować. Także spoko!
M 2016-03-06 20:01:34
Tak. Spokonie zarobisz do 3000 zł. W końcu 1500 to jest przed 3000...
baca. 2016-03-10 11:53:19
A jak tam się trzyma Zbynio Markowski? Podobno jest tam dyrektorkiem. Znam go jeszcze z ISY. Kiedyś był całkiem fajnym gościem lecz przez lata awansów i podlizywania stracił sporo na sympatyczności. Czy nie możecie piernicznąć tą chamską firemką i po prostu pójść na samozatrudnienie? Czemu pozwalacie by byle buraki wami poniewierały? Trzymałem się pracy w Isie rękami i nogami i wiecie co? Jestem zadowolony, że mnie zwolnili. Inaczej bym sam się na to nie zdecydował. W Isie pracowałem 7 lat. Teraz nie narzekam. Naprawdę.
Franek 2016-03-12 20:17:18
A kto powiedział, że 3 tys? Pytanie było o do 3 tysięcy. ROTFL
Kiśta 2016-05-01 09:56:32
Trochę są jeśli to pokazuje co jest ważne przy awansach na przykład. Nie umiejętności i wiedza merytoryczna.
x 2016-05-11 14:25:27
Widzisz... w wasko na Twoje zatrudnienie ma wpływ wszystko oprócz Twoich kompetencji, doświadczenia i chęci do pracy.
sss 2016-05-11 22:14:31
Dzisiaj CBA zatrzymało prezesa Wasko. Ciekawe co z tego wyjdzie?
awangarda 2016-05-12 19:06:14
Ostatnie podrygi tej firmy po znajomościach i przekrętach. Niekompetencja kadry zarządzającej kiedyś musi wyjść na jaw. Na wałkach jest się wstanie ciągnąć jakiś czas do momentu kiedy przykręcony zostanie kurek zasobów a ten właśnie został.
Kykadyn 2016-05-20 08:33:40
Eee tam, Frankiewicz się wstawi i wszystko się dobrze skończy.
e 2016-06-02 20:10:51
to dobrze jeśli jest jakieś wstawienie być może solidarność między pracownikami - dlatego chętnie złożę do was cv na stanowisko Obsługa Systemów Service Desk skoro macie wakat - ale widzę wysoka poprzeczka skoro Umiejętność pracy pod presją czasu przy zgłoszeniach awarii w reżimie wysokiego SLA
Zostaw swoją opinię o WASKO S.A. - Gliwice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie WASKO S.A.