Opinie o PFRON w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy PFRON. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie PFRON o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PFRON w Warszawa

Ella

O tym, jak pracuje się w PFRON wystarczy zajrzeć na stronę OPZZ PFRON. Mobbing i niskie zarobki. Frustracja pracowników i brak poszanowania

@MMMMM

A mnie zastanawia ta rozbieżność w zdaniach. Jakby nie patrzeć napisano, że zatrudnienie trwa „od dzisiaj” czy coś źle rozumiem? Komentarz powyżej pochodzi sprzed roku, więc czy możliwe, że na przestrzeni miesięcy sporo się pozmieniało?

rekrutowany

Hej, na jakim poziomie są zarobki w PEFRONIE (referent i specjalista). Dzięki.

Zdegustowany

Dotyczy stanowiska rzekomo specjalisty. Jeśli jesteś w stanie coś z tym zrobić, to proszę zrób, nie dla mnie, bo nigdy nie będę tu więcej aplikować, ale dla rzeszy zwykłych, porządnych kandydatów.

Gosia Nowy wpis

Hejka. Widziałam co prawda już wygasła ofertę dla pracownika biurowego ale oferta mnie zainteresowała głównie ze względu na te hybrydę do której już nawiązywaliście. Powiedzcie mi tylko czy występują jakieś podwyżki dla długoletnich pracowników?

mm Nowy wpis

Mam zastrzeżenia do procedur w dziale dofinansowań do kosztów płacy pracownika niepełnosprawnego. PFRON podczas kontroli dokumentacji, kontaktuje się z zus-em Czy pracodawca istnieje i Czy pracownik istnieje Oraz czy są opłacone za dane okresy składki ZUS, Spotkałem się z takim przypadkiem że składki są opłacane Od wielu miesięcy pracodawca i pracownik istnieje w systemie PUE–ZUS, A ZUS Przekazuje informację że pracodawca ani pracownik nie istnieje przez PFRON Z powodu takiej informacji od ZUS wstrzymuje dofinansowanie do kosztów płacy i żąda zwrotu za wiele miesięcy dofinansowań, jednak nie zwróci się z zapytaniem do pracodawcy aby wyjaśnił czy rzeczywiście nie opłaca składek i czy jest nieprawidłowość, Pomimo możliwości kontaktu e-mailowego telefonicznego czy przez ePUAP PFRON Przed podjęciem decyzji wstrzymania dofinansowań nie podejmuje żadnego kontaktu z pracodawcą. Procedura wyjaśniania trwa bardzo długo, można sobie wyobrazić jak negatywnie wpływa to na osoby korzystające z tego typu wsparcia, sprawa powinna być wyjaśniona w przeciągu kilku kilkunastu dni, pracodawca powinien być dobrze poinformowany taka rzecz nie ma miejsca. W mojej ocenie jest to bardzo duża (usunięte przez administratora) świadcząca negatywnie o funkcjonowaniu PFRON w tej przestrzeni oraz o nieprawidłowościach w zus-ie który potwierdza nieprawdziwe informacje, przez co obywatel może być bardzo mocno poszkodowany.

rekrutowany

Hej, na jakim poziomie są zarobki w PEFRONIE (referent i specjalista). Dzięki.

@rekrutowany

są widełki w regulaminie dość szerokie. referent od minimalnego do 5500, a dla specjalisty 4900 do 7700, ale to zależy w jakim obszarze się pracuje. Górne widełki rzadko są osiągane. Przeważnie gdzieś w środku widełek.

@MMMMM

Dzięki za odpowiedź :) Wiesz może jaka jest atmosfera i jak w rzeczywistości wygląda praca hybrydowa? Ile dni w tygodniu należy być w biurze?

@rekrutowany

Pracuję tu kilka lat. Przeczytaj moje poprzednie wpisy. One wyjaśniają wiele. Uważam, że jeżeli ktoś lubi kontakt z ludźmi (jesteśmy różnorodni - młodzi, starsi, bardzo starzy, chorzy, zdrowi, z niepełnosprawnościami i bez nich, z problemami mniejszymi i większymi, z humorami, z muchami w nosie :), tacy, którzy mają problemy rodzinne, osbiste, tacy, którym chce się pracować lub czasem nie). Odpowiedz sobie na pytanie jaka może być atmosfera. Zależy na kogo trafisz. Moim zdaniem jest OK. Mamy możliwość elastycznego czasu pracy (to jednak zależy od charakteru pracy). Liczba dni pracy zdalnej - trudna do oceny. Kwestia rodzaju pracy, warunków w domu, porozumienia z przełożonym itp.

Zdegustowany
@MMMMM

Człowieku, o jakich zarobkach ty piszesz ? Chyba piszesz na polecenie zarządu. Dla wykształconych i doświadczonych pracowników "z ulicy" zarobki są na poziomie 5.000 PLN brutto lub poniżej, których przede wszystkim się nie zatrudnia, bo trzeba mieć etaty za super kasę dla swoich. Przestańcie kłamać. Dla swoich super pensje, dla prawdziwych obywateli pensja prawie minimalna. Wy obłudnicy i zakłamańcy. Wstyd, ale czy wy prostaki w ogóle wiecie, co to wstyd i oszukiwanie społeczeństwa ?

@Zdegustowany

Witam, jakich stanowisk dotyczy ta opinia? mam na myśli te które maja na pewno mniejsza stawkę niż wspomniane 5 000 zł. czy niektóre pozycje kierownicze też mogą pod to podlegać?

Zdegustowany Nowy wpis

Sprawiedliwość
Użytkownicy czekają na odpowiedź 25 dni.

Ludzie, nie czytajcie bzdur pisanych na tym forum w sprawie poziomu wynagrodzeń na polecenie starego zarządu. Dla wykształconych i doświadczonych pracowników "z ulicy" zarobki są na poziomie 5.000 PLN brutto lub poniżej, których przede wszystkim się nie zatrudnia, bo trzeba mieć etaty za super kasę dla swoich. Przestańcie kłamać. Dla swoich super pensje, dla prawdziwych obywateli pensja prawie minimalna. Wy obłudnicy i zakłamańcy. Wstyd, ale czy wy prostaki w ogóle wiecie, co to wstyd i oszukiwanie społeczeństwa ?

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie PFRON? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?
Ella

@Ella

jestem to od dzisiaj. Po zapoznaniu się z kilkoma komentarzami, muszę wyrazić swoje zdziwienie. Zwykle skarżą sie te osoby, które nie angażują się zbytnio w pracę. Ludzie o jakim (usunięte przez administratora) wy mówicie? Popracujcie trochę w korporacji, albo u prywatnego przedsiębiorcy, to wtedy zobaczycie czym może bbyc (usunięte przez administratora) Czy (usunięte przez administratora)jesto, żze przełożóny wymaga od Was wykonani aterminowo i żetelnie swojej roboty? Nie grzeszcie. Dostajemy tu wszystko. A że wynagrodzenia nie są najwyższe? No nie są to ułomność administracji. Mamy pencję na czas - nie czakacie, że prywaciarz wypłaci Wam może jutro, może za tydień, a może część na konto, a resztę pod stołem. Nie znacie życia ludzie. Powinno się zastanowić zanim coś napisze. Pomyśłicie, że jestem bez ambicji i powinno się żądać więc od pracodawcy. może tak, ale tu mamy spokój. Nikt nikogo nie traktuje źle, chyba że sami sobie zasłużymy na takie traktowanie. Tyle, że to głównie dotyczy atmosfery między współpracownikami. Koleżanka koleżance robi tę krzywdę, a nie pracodawca.

MMMMM

Super firma. Bardzo dobre warunki pracy. Pracodawca zapewnia wszystko, co jest niezbędne dla pracownika bez względu na to, czy jest to osoba z niepełnosprawnością, czy ma potrzeby w zakresie poprawy warunków na stanowisku pracy. Pracodawca uznaje elastyczne formy zatrudnienia. Idealne miejsce pracy dla osób z małymi dziećmi, czy osobami wymagającymi wsparcia. Panuje dobra atmosfera, choć jak wszędzie i w każdej innej firmie ludzie bywaja różni. Zawsze można trafic na osobę mało życzliwą.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 47 dni.

Czy w PFRON odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Witam serdecznie w biuletynie wystawione są oferty, mnie interesowała wstępnie ta dla referenta ds. rynku pracy. z tego co widzę są dostępne dwa wakaty. Z czego wynika taka liczba miejsc? Czy jest tu ktoś kto rekrutował do departamentu rynku pracy? jak wyglądał w ostatnim czasie proces rekrutacji?

Ktoś

Szanowni Państwo, Radzę tu nie aplikować, jeśli macie wyższe wykształcenie magisterskie i doświadczenie zawodowe w administracji publicznej. Zarówno dawno temu czy dziś to nieważne. I tak będziecie traktowani jak śmiecie, jeśli nie należycie do ....... Ja mając wyższe wykształcenie magisterskie i doświadczenie merytoryczne w administracji publicznej, już 12 lat temu zostałam zgnojona w tej instytucji, bo partyjny matoł, będący kierownikiem, aby mnie upokorzyć, kazał mi roznosić ryzy papieru silnym osiłkom, którzy byli zatrudnieni raptem na umowę zlecenie - być może synalkom mamusiek czy tatusiów zatrudnionych w PFRON albo gdzie indziej. Bezpartyjni, wykształceni, kompetentni ludzie - szukajcie pracy gdzie indziej.

Mali

Nie widzę teraz aktualnych ofert na linku a ciekawiła mnie praca. Tylko po tych ostatnich opiniach jakie tu kiedyś wystawiali odnośnie traktowania sama już nie wiem. Są w ogóle jakieś zmiany w warunkach? jakie stanowiska biurowe maja teraz do obsadzenia?

Zainteresowana

Wywieszono ogłoszenie o pracy na stanowisko specjalisty ds CIDON. Podano numer do kontaktu. Przez tydzień codziennie próbowałam dodzwonić się, by zapytać o szczegóły oferty - nie było mi dane. Zadzwoniłam do sekretariatu dyrektora. Miła pani była zdziwiona, że pani * nie odbiera, bo "przecież jest w pracy".

Konrad

Od lipca 2023 podnoszą drugi raz z rzędu minimalne wynagrodzenie. Niestety zapomnieli o podniesieniu dofinansowań do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych. Powinni o tym trąbić, bo przy zwiększonych kosztach płacy procentowe dofinansowanie spada i tym samym szanse na zatrudnienie osób niepełnosprawnych spadają :-(

Czy braliście udział w rekrutacji na stanowisko Referent w PFRON? Jak wyglądało spotkanie z przedstawicielem firmy?

Wew31

Jeżeli czujesz się dobrze w toksycznym środowisku wśród fałszywych ludzi to ta praca jest idealna dla Ciebie! Do tego może Ci się trafić jeszcze kierownictwo uprawiające kolesiostwo i dające nagrody tylko swoim pysiom. Nie zdziw sie też gdy zaczniesz wykonywać nie swoje obowiązki - jak dyżury w sekretariacie. A i oczywiście są tam też mobberzy. Wszystko to okraszone wiecznie nadasaną naczelniczką z włosami za du.ę- która udaję że zna się na k.p.a Serdecznie polecam

Jaki jest wkład kierownictwa PFRON w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Kaja

w budowanie dobrej - żaden, w budowanie złej - nieoceniony.

Ala

żaden

Emilia
@Ala

Rozumiem, że w takim razie pracodawca nie wpływa w żaden sposób na atmosferę w pracy. Ale jaka ona faktycznie jest? Może po prostu nie jest zła i nie ma potrzeby by ją poprawiać. Zgadza się? Jest to dość ważna kwestia więc chciałabym to ustalić jak jest.

tadam
@Kaja

taka prawda, atmosfera od 2015 pikuje cały czas w dół.

Kamil
@Emilia

Źle rozumiesz, atmosfera do najlepszych nie należy

@Kamil

Czyli uważasz że do dziś wciąż atmosfera jest słaba ale mimo tego się tu zatrudniasz? można z ciekawości zapytać jak długo i co tutaj rekompensuje te właśnie złą atmosferę? Obecnie to ile osób może tutaj być zatrudnionych?

Kamil
@Natalia

Tak, tak właśnie uważam. Nic nie rekompensuje, dlatego tam już nie pracuje

Natalia

Pojawiła się tu kiedyś dość nieprzychylna opinia odnośnie złej atmosfery, która podobno z czasem narasta. Do teraz jednak nie widzę, żeby ktokolwiek na coś narzekał. Czy to oznacza, że coś się zmieniło i jest coraz lepiej? Jeśli tak to dałby ktoś znać jak aktualnie warunki pracy tu wyglądają? Na jakie wynagrodzenie można śmiało liczyć?

Zuzanna

Skąd wiesz? Jakie zostały usunięte i o czym właściwie mówiły? Jeśli coś wartego uwagi to może streść?

Ntalia
@Zuzanna

Chociażby mój

Zorientowana

Rekrutacja to pic na wodę. Wygrywają ludzie którzy już tam pracuja, nie wiem tylko czemu nie można im normalnie przedłużyć umowy tylko musi to być w procesie rekrutacji. Wszystko widać na ich stronie www. Osoba X dostaje umowę na 6 miesięcy, później bierze udział w kolejnej rekrutacji i wygrywa. Te same nazwiska widnieją na stronie, szkoda zachodu i czasu. Nikt przypadkowy tam nie przejdzie rekrutacji

Ala
@Zorientowana

Ja przyszłam z ulicy, razem ze mną startowała pani z pfron, mnie wybrano, ogólnie ludzie są średnio zmotywowani, a pomoc jest źle kierowana, tyle pieniędzy przekazują a efekty wsparcia mizerne. O pracę na stanowisku mnie nie zapytano, dobre. Góra żyje kosztem pracowników merytorycznych którzy za nich robią, spychologia stosowana.

pracownik pfron
@Ala

wszystko się zgadza

Czy w PFRON poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

ZainteresowanY

też się chętnie dowiem...czy jest np 13, dodatek stażowy, fundusz nagród motywacyjnych, zfśs i inne?

@ZainteresowanY

Nie ma 13-stek. Rzadko są jakiekolwiek dodatkowe świadczenia okolicznościowe.

Natalia

Czyli jednak coś występuje? A w jakich przykładowych okolicznościach i ile? Coś na święta np?

Szukam pracy i interesuje mnie zatrudnienie na Specjalista ds. Finansowych. PFRON szuka kogoś takiego. Możecie mi o nich coś więcej powiedzieć?

Gabriela

Napiszesz dlaczego nie polecasz? Sama się zastanawiam nad złożeniem tam aplikacji

Pippi
@Gabriela

Bardzo dziwna instytucja, z jeszcze dziwniejszą atmosferą. Kierownictwo fałszywe, z zachowaniami ocierającymi się o (usunięte przez administratora).

Czy rozmowa kwalifikacyjna do PFRON odbywa się w siedzibie firmy?

Ktoś

Tak

Zostaw merytoryczną opinię o PFRON - Warszawa

• Jak się pracuje w PFRON?

Zobacz opinie na temat firmy PFRON tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PFRON?

PFRON