strumet

Strumień

Opinie o strumet

x25 2017-01-19 15:51
Co ty jeszcze robisz w tej firmie skoro masz takie zdolności analityczne a może wizjonerskie.
Najlepszy 2017-01-20 01:08
Co z urlopami na spawalni u Losy????No przecież to jest farsa!Mam Mu loda zrobić żeby dostać????
Barni 2017-01-21 08:15
Jego zapytaj ja nie wiem czy lubi.
Barni 2017-01-22 10:20
A Ty komu robisz.
Ioi 2017-01-22 16:49
Darmozjad z biurowca się wypowiedział
121 2017-01-23 18:27
Prezesie co z podwyżkami płac?!Od 1 stycznia 2017 została podniesiona najniższa krajowa która wynosi w obecnie 13 zł . Dodam ze stawka początkowa w ZWM Strumet to również 13zł. Średni zarobek w Biedronce to 2600 zł,w Lidlu 2800 zł. WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
@@ 2017-01-25 16:19
pracowałeś w polmotors? bo ja tak i nie jest tam napewno lepiej niż w strumecie, więc nie pier*ol.
eureka 2017-01-25 16:23
nie każdy ma komornika tak jak ty kolego:D i wiele osób posiada umiejętności dzięki które znajdą prace w innych firmach, gdyby twój scenariusz się spełnił. A ty wtedy możesz sobie z tym komornikiem płakać, tulić głaskać czy co tam chcesz. pozdro
SWÓJ 2017-01-25 23:32
Bracia ukraińcy wywalczyli sobie podwyżkę... Wiec teraz Panowie jesteśmy gorzej traktowani niż oni, bo my nie mieliśmy podwyżki od kilku lat. Oni zamiast 8 maja teraz 13...Kto z Was Panowie dostał kiedykolwiek 5 zł podwyżki???
awe 2017-01-26 11:28
koniec poblazania ukraincom mlody co zatrudniony pod firma tez ma 13 zl na godz brutto i niemoze robic nadgodzin i tak to wychodzi ze ukraincy zarabiaja wiecej niz nie jeden polak wstyd panie prezesie na front z nimi teraz zacznie sie dopiero podpierdalanie nierobów
qqsd 2017-01-26 21:41
co z naszym wynagrodzeniem? na co czekacie?nie zapracowaliśmy jeszcze na podwyżkę?ukraińcom się należy a nam nie???
Pracownik produkcji 2017-01-27 23:52
Widać nie, nikogo nie obchodzi, że firma w trakcie "kryzysu"rozrosła się niemal dwukrotnie albo i lepiej. Robol ma robić i nikogo to nie obchodzi, zero szacunku dla pracy robotnika, na każdym kroku tylko się wymaga a nie daje nic w zamian. Firmę spokojnie stać na podwyzki rzedu 3 zl dla kazdego, ale po co? kasa prezesom się zgadza, ludzie i tak robia wiec po co dawac. Zamiast podnosic wydajnosc wystarczy porzadek zaprowadzic i oszczędności pójda w tysiace. Ale po co burdel się kreci i tyle. Pomijając juz samo traktowanie pracownika przez Prezesa, który czuje się jak bóg. Ludzie uciekaja z tego zakladu i jesli nic sie nie zmieni prezes bedzie sam z ukraincami. Juz słyszalem, że jest problem z zatrudniemiem fachowców, bo stawki sa bardzo niskie.
Dajo 2017-01-28 13:03
Dziwi mnie że nikt nie wpadł na pomysł strajku. Niech sobie prezes z ukraińcami zami robią
KOD 2017-01-28 20:02
a mnie to wsumie nawet nie dziwi że nie strakują, bo tak narzekają a gdzie by te "płaczki" poszły do pracy jakby ich z tego ich zdaniem "złego i okrutnego strumetu" wyrzucili?! kozak w necie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] w świecie
Fag 2017-01-28 20:21
Widzę że jesteś tak ograniczony i poza strumetem świata nie widzisz. Otóż są inne zakłady pracy. Nie wiedziałeś? No to cie cieciu z biurowca zaskoczyłem
Ja 2017-01-29 10:56
Panowie mam pełny obraz tego co się u Was w firmie dzieje.Beznadzieja omijać STRUMET szerokim łukiem.
Andrew 2017-02-03 12:36
Panowie, kadry stoją otworem, komu się nie podoba niech złoży wypowiedzenie, nikt go tutaj na siłę trzymać nie będzie.

Załóżcie własne firmy, zatrudnijcie pracowników, płaćcie im legalnie wszystko to co trzeba i dajcie im takie stawki jakich wymagacie.
Uk 2017-02-04 00:58
Ci nowi ludzie, co po polsku mówić nie umieją, do niczego się nie nadają! Czemu reszta ma robić na nich? Nikt z góry tego nie widzi?
Robol 2017-02-05 11:31
Zarobki w firmie są zamale jak na tyle roboty podwyżki się należą!
Iop 2017-02-05 18:02
W Strumecie zarobki są niemal jak w Biedronce. Po żenująco niskiej wypłacie wegetacja, a praca mordercza. Omijać Strumet szerokim łukiem.
Hjo 2017-02-05 18:24
A co, mało ludzi się już zwolniło?? Każdy spier**la z tego syfu!
Obserwator 2017-02-06 13:00
A TY na co czekasz? Zrób miejsce innym przestań się denerwować zacznij nowe lepsze zycie.
Fah 2017-02-08 17:41
A skąd wiesz leszczu z biurowca że ja tu nadal pracuję?? Oj wOjtuś, chciałbym cie kiedyś spotkać
Obserwator 2017-02-11 11:17
Faktycznie taki gosc jak Ty zasługuje na cos lepszego dziwie Ci sie ze tracisz cenny czas na te wpisy.

Pracownik 2017-02-25 22:42
Mam pytanie dlaczgo firma strumet na badania okresowe nie daje dnia wolnego bo z tego co wiem to sie należy ,a nie rano na badania a na 2 do roboty
Uuuaaa 2017-02-26 16:59
bo to nie firma tylko [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] niewolników jakich w naszym kraju wiele
Obserwator 2017-02-27 08:43
Rzeczywiscie cały dzień potrzebujesz by zrobic badania?
niewolnik 2017-02-27 21:23
2 dni trwaja badania !!!
Obserwator 2017-02-28 08:35
No to jak zdazysz na 2 do roboty?
Pracownik 2017-02-28 16:39
2 dni po parę godzin bo są kolejki nie jesteśmy sami
TEZBYMCHCIALPODWYZKE 2017-03-01 07:36
Niewolnikiem to TY jestes we wlasnej glowie .Czlowieku przeciez zyjesz w wolnym kraju pracy jest pod dostatkiem mozna przebierac , granice otwarte ,wiec nie mow mi o niewolnictwie. Co do zarobkow jak najbardziej trzeba walczyc o swoje,ale nie przez oczernianie pracodawcy na forum to moim zadaniem dzala jak plachta na byka, w ten sposob szkodzisz sobie i innym pracownikom.
kontrola jakosci 2017-03-05 12:22
Blokers skąd Ci się biorą takie reklamacje? Jak liczysz te jakościówki? Panowie nie ma sensu starać się o jakość wyrobów ( usunięte przez administratora )
Pracownik 2017-03-05 14:10
Ciekawe od czego jest w tej firmie kontrola jakości ? Ciekawe dlaczego w strumecie jest zabierana jakościowka jak jest reklamacja na ocynkowni a jeżeli jest reklamacja w strumecie to ocynkowni dostaje całą jakościowke ?
Robol 2017-03-06 12:47
Jak długo mamy czekać na podwyżki?
Rusek 2017-03-06 12:50
Taka jak jest kontrola jakości to lepiej żeby wcale niebylo!
temurst 2017-03-08 16:08
Powie mi ktoś coś o robocie na magazynie bo widziałem ogłoszenie
Spawacz 2017-03-10 08:18
W strumecie zamiast podwyżki idą normy do góry dwa lata temu były większe wypłaty niż teraz to jest zakład który się rozwija wstyd!
Robol 2017-03-10 08:40
Dobrze piszesz narobili kontrolerów majstrow a efektów niema same reklamacje i jeden wielki [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] trzeba na nich robić !
Szlifierz 2017-03-11 08:31
Prezesie jak to jest że na jednej zmianie spawalni można robić nadgodziny i soboty a na drugiej robią tylko ukraińcy ponieważ pracownicy z polski drogo kosztują?
Radca prawny 2017-03-12 20:08

Okresowe badania lekarskie trzeba robić w czasie pracy

Pracownik podlega okresowym i kontrolnym badaniom lekarskim w celu stwierdzenia przeciwwskazań do wykonywania pracy. Powinien je wykonać w godzinach pracy.

Pracownik musi poddać się okresowym badaniom lekarskim. Pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 16. Na czas niezbędny na przeprowadzenie tych badań pracodawca powinien go zwolnić od pracy.

Okresowe i kontrolne badania lekarskie przeprowadza się w miarę możliwości w godzinach pracy. Za czas nie wykonywania pracy w związku z przeprowadzonymi badaniami pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia, a w razie przejazdu na te badania do innej miejscowości przysługują mu należności na pokrycie kosztów według zasad obowiązujących przy podróżach służbowych.

Pracodawca lub osoby działające w jego imieniu przede wszystkim powinni kierować pracownika na badania w godzinach pracy. Dopiero gdy nie jest to możliwe, podwładny będzie miał obowiązek je wykonać poza godzinami pracy. Będzie tak w sytuacji, gdy np. osoba pracuje w systemie czasu pracy, gdzie dniami roboczymi są wyłącznie soboty i niedziele. Podobnie w sytuacji, gdy pracuje wyłącznie w porze nocnej (22 – 6).

W pozostałych przypadkach, jeżeli z uwagi na organizację pracy pracownika można skierować na badania w godzinach pracy, należy stosować tę zasadę. Ma ona pierwszorzędne znaczenie w zakresie zlecenia wykonania badań. Jak wskazuje się w orzecznictwie (wyrok SN z 10 maja 2000 r., I PKN 642/99), polecenie wykonywania badań lekarskich jest poleceniem służbowym dotyczącym pracy i jako takie powinno być wykonywane w godzinach pracy.

Wykonywanie badań okresowych poza godzinami pracy stanowi uszczuplenie okresu odpoczynku przysługującego pracownikowi. Praktyka polegająca na zlecaniu wykonywania badań okresowych w czasie wolnym od pracy, gdy możliwe jest wykonanie ich w godzinach pracy, narusza przepisy prawa pracy. Naruszone zostają normy dotyczące prawa do 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku dobowego i 35 godzin odpoczynku tygodniowego.

Niezgodne z prawem będzie także zwalnianie pracowników na badania, a następnie zobowiązywanie ich do odpracowania czasu poświęconego na przeprowadzanie badań. Zobowiązywanie pracownika do odpracowania tego czasu może oznaczać, że taka praca będzie uznana za pracę w godzinach nadliczbowych.

PODSTAWA PRAWNA

Art. 229 par. 2 i 3 ustawy z 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 1998 r. nr 21, poz. 94 z późn. zm.).
Radca prawny 2017-03-12 20:15

Art. 83. Przesłanki ustalania norm pracy
Dz.U.2016.0.1666 t.j. - Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy
§ 1. Normy pracy, stanowiące miernik nakładu pracy, jej wydajności i jakości, mogą być stosowane, jeżeli jest to uzasadnione rodzajem pracy.
§ 2. Normy pracy są ustalane z uwzględnieniem osiągniętego poziomu techniki i organizacji pracy. Normy pracy mogą być zmieniane w miarę wdrażania technicznych i organizacyjnych usprawnień zapewniających wzrost wydajności pracy.
§ 3. Przekraczanie norm pracy nie stanowi podstawy do ich zmiany, jeżeli jest ono wynikiem zwiększonego osobistego wkładu pracy pracownika lub jego sprawności zawodowej.
§ 4. O zmianie normy pracy pracownicy powinni być zawiadomieni co najmniej na 2 tygodnie przed wprowadzeniem nowej normy.
normalny 2017-03-13 08:02
Czy radca prawny w niedzielę o 20:15 tracił by czas na wypisywanie paragrafów z Kodeksu pracy na tym forum ?
rr 2017-03-13 09:28
Anal i łysy pisza na forum
Leo 2017-03-13 10:48
Anal mniaam jak to ładnie brzmi oj ty ty brzydalku.
LEKARZ 2017-03-13 18:05
Pracownik podlega okresowym i kontrolnym badaniom lekarskim''W CELU STWIERDZENIA PRZECIWWSKAZAŃ DO WYKONYWANIA PRACY'' Panie Radco z pana jest radca jak z koziej d ..y rajzyntasza.
Panoczek 2017-03-16 20:09
A może by tak ktoś wymyślił jak usprawnić produkcje Continetala ??
usprawniacz 2017-03-17 13:50
Zatrudnić jeszcze ze 2 Lesławów
Po co komu nick 2017-03-17 17:11
Panie Damianie B. Najwyraźniej trzeba co poniektorym kontrolerom podnieś stawki , bo już dorabiaja sobie w kooperacjach, co nie wiem czy do końca jest takie słuszne
Szlifierz 2017-03-19 09:28
Prezesie były obiecane podwyżki już jest marzec a tunic się niedzieje w tym kierunku życie coraz droższe a wypłaty coraz mniejsze nawet w sobote nie można dorobić bo ukraińcy są zabierani do pracy zapiast pracownik który lata pracuje w zakładzie!
Prawa reka kabana 2017-03-27 16:52
W tej firmie czlowieka ma się za nic gdzie szacunek do pracownika montaz do dzis traktuje sie jak dzal naprawczy wszystkich błędów. Procesu technologicznego bo mamy nieudolnych technologow
Zostaw swoją opinię o strumet - Strumień
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie strumet