Opinie o Aptiv Poland S.A. w Jeleśnia

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Aptiv Poland S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Aptiv Poland S.A. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Aptiv Poland S.A. w Jeleśnia

Ana

Proszę się wypisać że wszystkich związków, oni Nas nie reprezentuja, słowa ostatnie jakie padły z ich ust to że tu są same tempami, wola pracowników z Ukrainy które są pod firmą zewnętrzną, ciekawe czy zapłacą wasze składniki.

Kaziu

Hej związki. Tylko nie dajcie dzisiaj(usunięte przez administratora) Na tym zebraniu. Może w końcu coś nam dadzą tej podwyzszki a nie tylko ochłapy. 250 zł które proponuję dyrekcja to chyba na waciki ha ha ha. Pozdrawiam dyrekcja.

@Kaziu

Nie wiem jak wy ale ja jestem zadowolony z upominku ze związków postarali się dalej zapraszamy do nas czekamy na nowych członków

Hej heja

Cześć, może mi ktoś powiedzieć coś więcej o tej firmie, zastanawiam się bardzo mocno nad pracą tu. Jakie są zarobki, jacy ludzie i czy szefostwo okej?

@Hej heja

wynagrodzenie prawie minimalna płacą krajowa .Dyrektor naczelny sprawdza wyłączanie urządzeń na hali porządki wykonywanie przeglądów urządzeń widocznie kierownicy liderzy źle wykonują obowiązki sugestia do kadr wystarczy sam Dyrektor Naczelny i już są oszczędności. Żenada.....

Anula

Jestem świeżo (od roku) zatrudniona na chali i sama praca nie jest zła. Kierownictwo też spoko. Tylko starzy pracownicy cały czas narzekają plotkują obgadują i próbują zniechęcić każdego do pracy. Jak sie jest w "młodej" ekipie pracuje się fajnie jak z starymi to lepiej na L4 iść niż się z nimi męczyć

@pracodawca Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.

Czy firma Aptiv przy zwolnieniach pracowników kieruje się etyka i moralnością ?

Wkurzona Nowy wpis

Jak to dobrze że my na swojej zmianie nie mamy takich jak jak u K.Z. Żadnych krzyków,nic kompletnie a jak przychodze na linie to tylko się na ludzi.Nasza liderka nie była nigdy święta ale ja bynajmniej jej nie podpadłam na tyle by się tak wydzierać.najlepsze w tym wszystkim jest to że to dzięki tej krzykliwej pani norme nam podnoszą,raz o jedną,później o kolejną,niech odrazu 10 dadza bo każda zmiana się nie chciała zgodzić a ona odrazu pierwsza ale nie liczy się z tym że to my musimy zapierniczac a nie ona no ale jak się chce zapunktować czjims kosztem to tak to jest,karma wraca bo większość z nas jest już grubo po 40ce a musi robić gorzej jak w auszfic

Użytkownicy czekają na odpowiedź 47 dni.

Czy firma Aptiv Poland S.A. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Donoszący Nowy wpis

Mówcie co chcecie raz jest ok raz przerąbane. Ale najlepsza ekipa to i tak jest na komaxach u Piotrka Chmiela, niezniszczalni i wiecznie uśmiechnięci. A najlepszy jest nastawiacz, "kierownik" cięcia jak go tylko widzi to świńskim galopem do siebie do biura pędzi ????????????

Inżynier Procesu

Rozmowa na wysokim poziomie - nie dostałam się (widocznie jestem za słaba - nie mam o to pretensji) ale zirytował mnie brak jakiejkolwiek informacji o wyniku rekrutacji. Doszłam do II etapu a o tym że się nie dostałam wnioskuję tylko po upływie czasu od rozmowy - 0 odpowiedzi

Typowe HR-owskie II etapy

Anula

Meme

Pytanie jak to jest ze ukraina dostała podwyżki a Polacy nie ?

Mysza
@Meme

Dla polskich (usunięte przez administratora) podwyżki podobno są wstrzymane. Znowu będą negocjować i grać na zwłokę do maja żeby jak najwięcej zaoszczędzić.

@Meme

Ukraina jest w fimie podwykonawczej na umowie zlecenie. Mają najniższą stawkę więc początkiem roku kiedy minimalne wynagrodzenie wzrosło z automatu dostali podwyżki do minimum krajowego

To jest żenada co się wyprawia w tym zakładzie wszystkie dodatki takie jak funkcyjne, premie i stażowe są (usunięte przez administratora) w wypłate najniższej krajowej. Pracując na zleceniu zarobisz tyle samo albo więcej bez żadnych bonusów Premia i dodatki są tylko na kwitku. Najniższa krajowa + premia za wydajność nie istnieje w tym zakładzie

Benio

Związki są na usługach Pani Dyrektor robią co ona chce. Wszystkich ich wywieźć na taczkach i strajk. Ciekawe co wtedy zrobi. Będzie musiała sama z Panem Dyrektorem stanąć na linii i zaiwaniać tak jak my za marne grosze wtedy może w końcu doceni swoich pracowników .

Dla porównania jeden z zakładów na zywiecczyżnie od stycznia dostał podwyżkę w kwocie 3 zł. do stawki godzinowej a od lipca jeszcze 1 zł. W Aptiv takie rzeczy za 15 lat ha ha ha. Brawo związki.

Robię już w aptiv 11 lat czy dużo czy mało nie wiem ale nie polecam tego zakładu nikomu kto chce godnie zarobić !!!

@Tomek

Jest nas więcej. Już teraz gdy sytuacja jest taka a nie inna ceny idą do góry a zarobki w aptiv stoją, nie długo Pani dyrektor sama będzie musiała stanąć na linii. A chyba wyjdzie jej to na zdrowie ha ha

Pytanie do kadr jeśli to czytają Jak to jest ze od stycznia tego roku stawka minimalna wynosi 3200 na rękę Doliczajac premie wyrobieniowa oraz dodatek stażowy wychodzi ponad 4000zl na rękę to nie dostaniemy tego ? Bo rzekomo wszysko jakimś prawem wliczane jest w stawkę minimalna ? O co to chodzi wytłumaczy ktoś to logicznie czy się nie da ?

@Tomek

Kolego widzę,że chyba krótko tu pracujesz. Dyrektorka stary lis gra na zwłokę. Póki co mamy luty a o podwyżce nie ma mowy. Jak to na nią przystało straszy ludzi zwolnieniami. Po co ? A no po to żeby ludzie się bali i nie upominali się o podwyżkę. Jak wcześniej wspomniałeś od stycznia minimalne wynagrodzenie to 3200 na rękę. Tyle zarabia monter wiązek i pracownik firmy sprzątającej. Zabawne co się dzieje w tym zakładzie.

A jak tam wczorajsze rozmowy związków z dyrekcja odnośnie podwyżki? Są jakieś informacje.

Jola

Byłam na spotkaniu w szefostwem i zdziwiłam się dlaczego tak Nam pracownikom dziękują. Raz oo raz wychodzi następny dyrektor i dziękuję, kończy wychodzi następny i znów dziękuję. Coś się stało ???. Głupio się ludzie czują gdy cały rok dostają reprymendy a tu dziękuję to, dziękujemy za to. To takie.....nieszczere.

Podwyzszki;)
@Kaziu

Panie kolego widze ze ty jesteś w temacie odnośnie spotkań z dyrekcja z tego co wiem niedawno mieliśmy wybory w zakladzie do zwiazkow zawodowych. Trzeba było wystarowac wejść do zarządu i pomagać związką podać swoje argumenty walczyć z dyrekcja i wymagać a nie łzy wylewać na forum trzeba pierwsze coś od siebie dać żeby potem móc wymagać od innych ale widać że z treści pisania i znajomością ortografi i polskiego słownictwa dużo byś do zarządu nie wniósł pozdrawiam

Inflacja

Kolego inflacja inflacją tutaj tym raczej nie zagrasz z dyrekcja musisz mieć jeszcze mocniejsze argumenty żeby dostać przynajmniej złotówkę do stawki

@Kaziu

300zł nie więcej jak nam się nie podoba możemy się zwolnić pani dyrektor ma za nas dużo nowych pracowników z Ukrainy ????

@Inflacja

To skoro dyrekcja nie chce się zgodzić na postulaty związków to dlaczego w tym zakładzie nie ogłoszą strajku. To chyba nie jest zabronione. Hutinson podjął strajk i swojego dopiął. Ludzie zadowoleni z tego co dostali. Czy w tych związkach nikt jeszcze nie wyszedł z tak sugestią. Jak tak dalej pójdzie będziemy najgorszym zakładem na zywiecczyznie ,jak już nie jesteśmy.

Inflacja
@Kaziu

Dlatego taka osoba jak ty powinna wejść do zarządu związków uderzyć ręka o stół tupnąć nogą powiedzieć dyrekcji co o tym myślisz i czas na zmiany i wkoncu zrobić strajk jakiego jeszcze w naszym powiecie nie było a nie siedzieć cicho w zakładzie a wylewać żale na forum zrób coś dla ludzi a nie tylko marudź że jest źle bo na forum każdy jest mądry a jak trzeba coś pomóc albo są wybory to siedzi jak myszą pod miotła i tylko opowiada jak to jest źle ogarnij się kaziu bo twoje żale na forum napewno nie pomogą temu zakładowi

Jarek
@Kaziu

Nigdy nie ogłoszą strajku, bo w Jelesni działa system tzw zatrudniania rodzinnego. To dość ciekawa metoda trzymająca ludzi za ryja. Cicha siedź bo zakład przeniosą, jak przeniosą to cała rodzina, dziadki, teście, kumple, cała wioska straci pracę. Tak to działa. A propo podwyżki. Przecież związki wiedzą że mają takie narzędzie jak zwrócenie się do sądu o BILANS za poprzedni rok, 2, 3,5 lat do tyłu. Na tej podstawie mogą wyliczyć dochody firmy i mogą obliczyć kwotę z jaką mają iść do dyrekcji. Czy to takie trudne? No nie.

@Jarek

Ale kto to ma zrobić. Obecne związki. Nie żartuj. Przecież wszyscy wiemy że związki siedzą w kieszeni dyrekcji . Cała walka o niby podwyzszki to fikcja. Z góry wiadomo ile będzie. Związki powinny być z poza zakładu i tyle. Przecież wiadomo że lepiej dać związkom w kieszen jednorazowo niż pracownikom co miesiąc płacić. Kabaret. Nie dziwię się że ludzie się wypisują. Bo po co należeć do bezużytecznych związków.

skoda

i pamietajcie jak idziecie w sobote nalezy wam sie 200% lub dwa dni wolnego a oni (usunięte przez administratora) powiedzieli ze odrabiacie miedzy swietami tak jak byscie urlopow nie mieli :D) serio beka z was piekna :)

@skoda

Z tego co wiem to za pracę w sobotę jest 1 dzień wolnego i 100 % platne przyjdźcie do WZZ Sierpień czekamy na nowych członków

Skoda
@Tyco

Tak masz racje, nacisla mi sie dwojka zamiast jedynki, sobota jest 100% platna i nie jest obowiazkowa a zaklad (usunięte przez administratora) pracownikow i wymusza na nich przyjscie

Stepan
@Skoda

Ogólnie macie racje, to co się dzieje na skodzie to jeden wielki (usunięte przez administratora), liderki zmuszają ludzi do nadgodzin, straszenie, tłumaczenie się czemu nie było się na NADGODZINACH w np. w sobote, czemu nie chcemy robic 12-tek, itd. itd.! Za 11 listopada nalezy sie dzien wolnego i gdzie jest? To w zamian zaczynalismy nocke jeszcze w niedziele a jak zaczynamy w niedziele to jest to dzien wolny w pieciodniwym tygodniu pracy wiec nalezy sie +100% USTAWOWO! Ja czekam jeszcze troche i jak sie nic nie zmieni do konca roku to powiadamiam inspekcje pracy i skladam sprawe do sadu o (usunięte przez administratora)bo tak byc nie moze! WIEKSZY SYF niz w obozie pracy! Zobaczymy jak te "sprytne" liderki zaspiewaja jak trzeba bedzie zaplacic zadoscuczynienie/odszkodowanie za mobbing! A mam ponagrywane pare fajnych sytuacji! O chamstwie pracownikow juz wole nie wspominac bo niektorzy zatrzymali sie tam w glebokim PRLu!

Jarek
@Stepan

Na całym zakładzie jest (usunięte przez administratora) stosowany przede wszystkim przez liderki i ich świtę czyli koleżaneczki a reszta pracowników to nic nie warci robole i można z nimi robić co się chce np. koleżaneczką na wniosek liderki odbiera się pracy a dokłada innym co i tak mają już przeciążone stanowiska i jeszcze się drzeć na ludzi jak ktoś się nie wyrobi bo już nie może po to aby koleżaneczki mogły 50 razy wychodzić do ubikacji,albo oglądać na telefonach lub posiedzieć sobie godzinę przed końcem pracy na ławeczkach tak jak jest to na Volvo. A to wszystko tolerowane jest przez dyrektorstwo.

krzysztof

Ty tak do tych zwiazkow zapraszasz ludzi a moze zwiazki niech sie pierwsze wykarza tym ze warto do nich wstapic, nie widzicie co zaklad odwala z ludzmi? Co z tymi sobotami i zmuszaniem ludzi? nie ma inspekcji pracji czy jak?! ja jutro powiadamiam inspekcje! zobaczymy jak zaspiewaja!

pa
@krzysztof

Sadzisz ze zwiazki cokolwiek zrobia? Oni tylko patrza jak od ciebie kase wydoic! ? Gdyby bylo inaczej to juz dawno zajeli by sie (usunięte przez administratora), przymuszaniem ludzi do robienia tych sobót ZA DARMO (non stop jakies odrabianie czegos itd. jak by ludzie urlopow nie mieli!). Kiedys ten zaklad cos soba reprezentował a teraz to wstyd sie przyznac ze sie tu robi! Proste przyslowie: "z (usunięte przez administratora) nie ma pracownika"! A tam jest banda lizusow, wies niakow i id iotow! Pozdro dla tego pseudo kierownika ktory przyszedl na zebranie w piatek na skodzie i ludziom baje opowiadal jak to soboty sa obowiazkowe!! Ludzie nie sa deb ilami a takimi wystapieniami tylko sam robisz z siebie deb ila i krecisz bat na siebie (wiem ze to cztytasz!) i zaraz bedziecie miec tam inspekcje!

Stary pracownik

Ja zachęcam do składania pozwów i powiadamiana inspekcji pracy! Bez was ten zakład leży i ktoś musi w końcu zrozumieć, że o pracownika trzeba dbać bo rynek pracy jest teraz ogromny i można pracować wszędzie za lepsze pieniądze!

LUDZIE ZE SKODY! nie dajcie sie robic w (usunięte przez administratora)! PAMIETAJCIE ze NIKT NIE MA PRAWA WAS ZMUSZAC DO ROBIENIA W SOBOTE I 12-TEK! to co wam dzis powiedzial na zebraniu dyrektor to STEK BZDUR! przypis odnosnie nadgodzin mowi jasno: Art. 151. [Dopuszczalność pracy w godzinach nadliczbowych; roczny limit godzin nadliczbowych] § 1. Praca wykonywana ponad obowiązujące pracownika normy czasu pracy, a także praca wykonywana ponad przedłużony dobowy wymiar czasu pracy, wynikający z obowiązującego pracownika systemu i rozkładu czasu pracy, stanowi pracę w godzinach nadliczbowych. Praca w godzinach nadliczbowych jest dopuszczalna w razie: 1) konieczności prowadzenia akcji ratowniczej w celu ochrony życia lub zdrowia ludzkiego, ochrony mienia lub środowiska albo usunięcia awarii; 2) szczególnych potrzeb pracodawcy. i tutaj jedynie moga sie podpiac pod ta SZCZEGÓLNĄ POTRZEBE - szczególna potrzebą wedlug orzecznictwa nie jest chec wzbogacenia sie! Cytuje: "Szczególne potrzeby pracodawcy to potrzeby specjalne, niecodzienne, odróżniające się od zwykłych potrzeb związanych z prowadzoną przez pracodawcę działalnością, a praca w godzinach nadliczbowych może być zarządzona jedynie w sytuacjach wyjątkowych."!!!!! jaka to sytuacja wyjatkowa? + przepis ktory mowi ze dany pracownik nie ma prawa przepracowac wiecej niz 150h NADGODZIN ROCZNIE! Teraz wymiar czasu pracy - w listopadzie macie przepracowac 20dni, kazdy dodatkowy dzien, kazda dodatkowa godzina powyzej 160h w miesciacu listopad TO NADGODZINA! platna odpowiednio wiecej wymiar czasu pracy w grudniu to 19dni i 152h (kazda godzina wiecej platna dodatkowo!) gdzie gosc dzis wam probowal na zebraniu wmowic ze to 21dni (chcial urwac sobie dwa dni) - czas pracy normuja artykuly 129 i 130 Kodeksu Pracy LUDZIE OBUDZCIE SIE BO ZROBIA Z WAS(usunięte przez administratora) (juz zrobili!)

Stary pracownik.

Witam. Czy ktoś słyszał informację dot. wrzucenia stażowego do stawki godzinowej ? Ponoć nasze związki Solidarność oczywiście na to przystały. To teraz w taki sposób walczy się o dobro pracowników. Rewelacja.

Ana

Witam ogłoszenie inżyniera ds jakości. Na jakie stawki można liczyć ile jest szansa zarabiać na rękę

Tyco

nagle dwóch rzekomych dyrektorów odchodzi jeden na pewno jest dyrektorem a drugi myślałem że jest kierownikiem produkcji jeszcze odchodzi pani od Logistyki i niby jedna z HR coś się zaczyna dziać dziwnego....

Czy można liczyć w Aptiv Poland S.A. na prywatną opiekę medyczną?

Witam widzę ogłoszenie na stanowisko technologa. Jakie zarobki ? Czy jest szansa na 4-5 tys na rękę ? Jakie godziny pracy ? Dodam że mam 1.5 doświadczenie zawodowe.

technolog
@Kandydat

4k napewno, angielski na poziomie komunikatywnych, tyle wymagan

@technolog

A jeśli z angielskim.jest kiepsko to jest szansa podszkolenia go. Oczywiscie jeszcze jakie godziny pracy na stanowisku technologa czy od 6-14 ? Ponadto interesuje mnie czy przy postojach wypłacane jest postojowe bo w obecnej firmie gdzie pracuje nie wypłacaja i niestety trzeba brać bezpłatne. Mocno zastanawiam się nad zmianą otoczenia i pracy.

@Kandydat

Tu też nie płacą postojowego, każą Ci wziąć urlop.

Zostaw merytoryczną opinię o Aptiv Poland S.A. - Jeleśnia

• Jak się pracuje w Aptiv Poland S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Aptiv Poland S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 172.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Aptiv Poland S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 152, z czego 20 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 103 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Aptiv Poland S.A.?

Kandydaci do pracy w Aptiv Poland S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Aptiv Poland S.A.