Opinie o Aptiv Poland S.A. w Jeleśnia

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Aptiv Poland S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Aptiv Poland S.A. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Aptiv Poland S.A. w Jeleśnia

Do wiadomości związków Aptiv

Związkowcy. Obecna sytuacja jest najlepsza jaką można było sobie wyobrazić aby zawalczyć o podwyzszki .Wygląda na to ze robota będzie wiec jeśli nie teraz to kiedy. Tylko nie dajcie ciała jak to robiliście dotąd.

Kotos
@Do wiadomości związków Aptiv

No najlepsza sytuacja...a widzisz jak dyrekcja to skomentowała. Jesteśmy bezczelni bo wykorzystujemy sytuację na Ukrainie! Mają nas za idiotów i (usunięte przez administratora) którzy przy obecnej sytuacji w kraju będą(usunięte przez administratora)za parę groszy... Dowalą roboty ludziom za te same pieniądze bo kto mądry im przyjdzie do Aptiv robić...

@Kotos

Dlatego teraz nie można ulec . Następnym krokiem ,skoro nie chce się zgodzić na 10 % bedzien zatrzymanie produkcji na około godz. w ramach strajku. Skoro to nie pomoże zatrzymać na 2 godz. Myślę że to da jej do myślenia. Straty jakie poniesie mogą być dotkliwe a jednocześnie zrozumie ze ludzie umia się zjednoczyć.

Nie do wiary

Hej . A te spotkania w sprawach podwyzszki trwają jeszcze. Nigdzie nie ma żadnych informacji. Pewnie związki nic nie pisza bo nic nie wywalczą. Wiec faktycznie nie ma się czym chwalić i umieszczać w gablotce jakichkolwiek informacji.

@Nie do wiary

Bardzo dobrze że wczoraj na zakładzie C był przedstawiciel związku zawodowego Sierpień'80 jak się dyrektor nie zgodzi na ich postulaty to wejść w spór zbiorowy i podobnie jak Hutchinson oflagować zakłady i walczyć o swoje w Hutchinson w ubiegłym roku dopieli swojego i dostali podwyżki 3,5 zł do godziny żądają i pewnie dostaną

R
@Tyco

Organizacja Zakładowa NSZZ Solidarnodé" przy AV Services Poland S.A. 34-340 telaip, ul. Suska 160 tel. 338 01 516 NIP 5532044621 Jeleśnia 25.02.2022 Komunikat Komisja Zakładowa,, Solidarność” informuje, iż w dalszym ciągu trwają rozmowy w sprawie podwyżek płac na rok 2022. Pracodawca na każdym z kolejnych odbytych spotkań podnosi swoje propozycje. Na ostatnim zebraniu zaproponował możliwość podwyższenia płac około 5% argumentując, że; ,,Zakład wcale nie ma obowiązku pokrywać kosztów inflacji a i tak za zeszły 2021 rok według wskaźnika podanego przez GUS wyniosła ona 5,1% ". Komisja ,,Solidarność" oznajmiła Pracodawcy, że takimi kryteriami można było kierować się za zeszłe lata, i było to w miarę miarodajne, ale ta zasada ma się nijak do obecnych czasów a konkretnie do wciąż galopującej inflacji na przełomie lat 2021/2022 Komisja Zakładowa,,Solidarność" nie wyraziła zgody na taką podwyżkę. Kolejne spotkanie odbędzie się w dniu 04.03.2022 na którym to członkowie komisji podejmą kolejne zmagania aby przekonać pracodawcę, że 5% podwyżki na rok 2022 to za mało aby pokryć konsekwencje niedogodności bytowych pracowników i ich rodzin w tych trudnych czasach. PRZEWODNICZĄCY NSZZ "SOLIDARNOSO przy APTIV Serylces Poland S.A. Barbara Janoszek

@R

W końcu coś wnegocjujecie ale pewnie będzie to pod koniec roku i oczywiście dyrekcja nie zgodzi się na wyrównanie od początku roku. Czyli pracownicy znów będą w czterech literach a lata poprzednie. Strajk i koniec .Śladem Hutinson

R

Oni tak negocjują że nic nie wynegocjują . Nie od dziś wiadomo że robią wszystko to co każe im dyrekcja. A tu fikcyjne negocjacje. Gdzie to tak jest że związki odebrały nagrodę za dobrą współpracę z dyrekcją. To o czym to świadczy. Ludzie już trochę przejrzeli na oczy i się wypisali ale jeszcze część została nie wiadomo po co. Gdyby coś wywalczyli ludzie by się nie wypisywali a tak zostało mało i Jarus będzie musiał iść na produkcję. Ale najpierw muszą mu znaleźć odpowiednie stanowisko takie żeby chłop zarobił a się nie uronił.

@R

Tak jest nie od dziś wiadomo ze związki w aptiv to najgorsze związki w Europie. Ale do Bajki chyba to nie dociera. Wielka przewodnicząca.

Nie do wiary. Co za (usunięte przez administratora) z tym dyrektorem. Inflacja wynosi ponad 8% a tu proponowane 4%podwyzszki. To już chyba teraz będziemy zarabiać jak prawdziwi nędznicy. Lepiej niech to zamknął w (usunięte przez administratora)

Iza

Zgadzam się z Tobą niech to zamkną w (usunięte przez administratora) Wtedy te (usunięte przez administratora)co żałują nam każdego grosza będą płakać że nie ma kto na nich robić

@Iza

Te nasze związki to prawdziwa farsa. Powinni brać przykład z związków w firmie Hutinson Zywiec. Tam przynajmniej domagają się konkretnej podwyzsxku adekwatnej do rosnących kosztów życia. W obec sprzeciwu dyrekcji strajkują i na pewno coś wywalczą. Pewnie nie tyle co chcą ale trochę mniej. To co oni wywalczą dzis my dostaniemy jak tak dalej pójdzie za 5 lat. Baska i Jozek obudźcie się z zimowego snu,najwyzsza pora. Jeśli nie wiecie jak walczyć o podwyzszki dla pracowników, jakich argumentów użyć w stosunku do dyrekcji nawiazcie kontakt z związkami z Hutinson oni was wszystkiego nauczą. Jeśli nie macie numeru chętnie podam. Zreszta związki z Hutinson zapraszają do wspólnego strajku , może się dołączycie. Nie bójcie się bądźcie solidarni z innymi związkami i pracownikami a nie z dyrekcja Aptiv. Bo chyba tylko im idziecie na rękę. Nie rozumiem po co w tej firmie związki skoro dyrekcja i tak dyktuje swoje warunku. Proponuje likwidację i zapraszam na produkcję ciekawe czy dacie rade. Pewnie nie tak samo jak z podwyzszkami ha ha

zwiazkowiec

pracownik zapraszam na zebranie do dyrekcji wylejesz co Cię boli i usłyszysz Co mówi jak się rozmawia z nią. A jak przyjdzie do strajku to chowiecie głowy w piasek nie popieracie związków

tyskie
@zwiazkowiec

Niech ,,Ona,, przyjdzie na produkcję to się dosłyszy.

@zwiazkowiec

To jak nie wiesz jak rozmawiać jakich użyć argumentów to po co się tam pchałeś Zrezygnuj a nie żal sie na forum jak to ciężko sie z dyrekcja rozmawia Cały rok siedzicie na stołkach i nic nie robicie a jak trzeba coś wywalczyć raz w roku to ludzi z produkcji zapraszasz

@zwiazkowiec

To czemu nie wyjdziecie z propozycją strajku skoro dyrektorka na akceptuje waszych postulatów. Wy pewnie zgodzicie się na 4 %które ona proponuje. Dobrze wszyscy się z was śmieją. Najgorsze związki na zywiecczyznie. Robcie tak dalej siedzcie w tych waszych norach i nic nie róbcie. Przytakujcie tylko glowa a pracownikom wmawiajcie ile to nie robicie. Ale nie myślcie nie wiadomo co. Pracownicy juz dawno przejrzeli na oczy i wiedza dobrze ze związki w tym zakładzie to fikcja,nieudaczniki

Uwaga

Niech lepiej przebadają wszystkich q magstadzie bo może być masakra ponieważ wiem że ktoś może być ale niechce podać imion z hoteli dlatego to anonim jest bo jestem bym pracowniken i wiem kot może być chory

@Uwaga

Zgłoś do sanepidu jak masz takie podejrzenia i tyle, pisanie o tym na forum chyba niewiele wniesie.

@Uwaga

Na (usunięte przez administratora) przyszedł komunikat że ludzie nie utrzymują dystansu jak co drugi nie szczepiony aż strach iść na stołówkę aby zjeść śniadanie super że Sierpień '80 walczy o podwyżki dla WSZYSTKICH pracowników mało nas w tym zwiazku nikt nie chce przystąpić najlepiej narzekać wyśmiewać ale bony czy jak wywalczą podwyżkę to się będzie fajnie brać podwyższoną wypłatę.

@Tyco

Tyco palnij się w łeb może zmadrzejesz . Boisz się ludzi to siedź w domu i tyle w temacie. Czy zaszczepiony czy nie co za różnica co boisz się że się zarazisz. W tym zakładzie każdy jest zarażony ale głupota że daje się tak pomiatać innym

@Iza

Tylko że ja mam 3 szczepionki a na zmianie sami ANTY szczepionkowcy niech rząd uchwali tą ustawę że będzie można się ubiegać o odszkodowanie ba wypadek zarażenia się od ANTY szczepionkowca sama się palnij w łeb człowiek chce zjeść śniadanie na stołówce a nie na polu lub na schodach bądź w szatni na zakładzie C zakład daje zarobić to ludzie piszczą "nie damy rady" niech takich karają nie chcą niech nie chodzą ale lista i pierwsi do zwolnienia

@Tyco

Super że masz trzy szczepionki . I co Ci to da. Wejdź przejdź się po hali i weź sobie od każdej niezaszczepionej osoby chociaż jedną dawkę to wtedy będziesz bezpieczny. Szkoda że nie wymyślili szczepionki na rozum bo tego niektórym to naprawdę brak . A co do odszkodowania to jak Ci się robić nie chce to powiedz a nie szukaj łatwych pieniędzy bo tak samo ty możesz kogoś zarazić i wtedy co. Myślałam że jesteś mądrym człowiekiem ale widać po wpisach że nie . Tragedia jak wyprali Ci mózg. Aż żal .

@Tyco

A jaką podwyżkę wy walczycie 4 % ??? Najniższa krajowa w górę o 7,5 %, emeryci mają dostać podwyżkę o 7 % inflacja w zeszłym roku ponad 8 %. Idź do...na osobność i pogłaskaj sobie kapucyna . Dziewczynę, która miała wizje i mogła coś zrobić w Sierpień 80 olaliście a wybraliście mistrza z Przyborowa co enter nie wie gdzie jest na klawiaturze

Inżynier Procesu

Rozmowa na wysokim poziomie - nie dostałam się (widocznie jestem za słaba - nie mam o to pretensji) ale zirytował mnie brak jakiejkolwiek informacji o wyniku rekrutacji. Doszłam do II etapu a o tym że się nie dostałam wnioskuję tylko po upływie czasu od rozmowy - 0 odpowiedzi

Typowe HR-owskie II etapy

Kiedy będą pit-y?

Ferdynand Kiepski

1/2 z tego co pracowało wtedy gdy było największe zatrudnienie

Karol

Napiszcie co tam słychać w tym (usunięte przez administratora)....kiedy jakie zwolnienia....

@Karol

A dlaczego mają być zwolnienia? I co możesz powiedzieć o firmie? Widzę że chyba nie masz najlepszego zdania, czemu?

Rozsądna

Mam pytanie do działu płac czy pracownicy mają składać PIT 2 ponieważ z tego co rozumiem jak tego nie zrobią to będą mieć obniżone pensje ,a zwrot podatku dostaną dopiero za rok zaznaczam że chodzi o kwoty rzędu 300- 400 zł miesięcznie jeżeli się mylę proszę o informację

@Rozsądna

Kto ci tak powiedział że mają być obniżone pensje dzisiaj niby coś na what up przyszło ze mają Serbowie nam robotę zabierać

Ad
@Tyco

To nie ma nic wspólnego z transferami na Serbię to są sprawy podatkowe a ściślej składki zdrowotnej która już raczej nie jest składką a nowym podatkiem jeżeli do tej pory płaciłeś 75 zł miesięcznie to teraz będzie to 375 zł

Janek

Z przykrością stwierdzam fakt, że zakład w Jelesni wybiórczo daje odprawę osobą. Dostają Ci wybrani a Ci co się zgłosili na odprawę się nie dostali. Pytanie do HR. Czy można zlolnic się na takich samych zasadach jak ostatnio zwolnili Kierownika Produkcji???. Co to znaczy, czy to Tylko On jest wybrańcem???.

@Janek

A którego to Kierownika produkcji zwolnili no cóż są równi i równiejsi na produkcji w trybie 3 zmianowym ze stażowym i nocnym maxymalnie wyciagniesz 3500 no okej pod 4000 a kierownik na jedną zmianę około 10 tysięcy to róznica jest. Tylko gdzie pójdą nie które Panie całe życie nie robią nic tylko taśmują i do niczego innego się nie nadają.

Karol
@Janek

Podobno mają w styczniu zwalniać....ktoś coś wie....i kogo z listy czy sami sobie znowu będą wybierać....dajcie znać....,!!!!

@Karol

Tylko że od stycznia porozumienie odnośnie odszkodowania wygasa więc odprawy będą tylko te zagwarantowane kodeksem pracy.

@Rozsądna

Jakie porozumienie wygasa związki zawodowe Sierpień'80 dali ładne prezenty na święta piękna bombka i koperta pełna kultura z ich strony żeby się jeszcze więcej ludzi wpisało byłoby miło rak trzymać dalej

Rybka

Czy ktoś wie kiedy będą jakieś zwolnienia,proszę o konkretną odpowiedź????

Pol
@Rybka

Nie będzie

@Rybka

Pewnie nie będzie tylko straszą dziwne że znikają wpisy o pewnej pani z zakładu C czasami tak drze otwór gębowy że słychać ją na portierni ale nikt nie zrobi jej nic dodatkowo ma problemy z alkoholem i psychiczne ludzie z jej zmiany są zwyczajnie zaszczuci żal mi ich

Czy w Aptiv Poland S.A. możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

Idz się dowiedzieć ;)

Murzynka

Brak słòw na ten zakład....!!!

@Murzynka

Co znowu nie odpowiada co ma być to będzie no chyba że ktoś nie widzi się w innej pracy lub ma dożywocie to co innego zawsze jest wyjście iść do kadr i się zwolnić a nie marudzić na forum

@Murzynka

Czy wie ktoś co dalej z zakładem C

Malina
@Tyco

Każde wyjście do kadr należy dokumentować na jakimś rodzaju nagrania dla własnego bezpieczeństwa do tego zawsze wszystko potwierdzać mailami robić zdjęcia

@Malina

A dlaczego tak uważasz wiesz że obowiązuje zakaz nagrywania i rejestracji na terenie naszego zakładu pracy

Czy wiadomo już co z tymi zwolnieniami. Co jak kiedy. Takie ruchy kadrowe a tu załoga nic nie wie. Do czego doszło ze ksiądz w kościele z ambony wola o sytuacji w aptiv. Wszędzie robota rusza po pandemi, tylko aptiv zostaje z tyłu.

@Nowy

W jakiej to parafii ksiądz interesuje sytuacja w naszej firmie ciekawe czy ksiądz biskup wie i tejże sprawie

Janusz

Niepołomice?

Wrona

Niebezpieczna robota, nie polecam.

MAKUMBA

Dziń debry czy es rabata w leleśni cy co?

Co tam słychać w zakładzie. Są zwolnienia jak wcześniej zapowiadali.

@Nowy

Nie rozumiem dlaczego ludzie tak kurczowo trzymają się pracy w Aptiv jest tyle ofert na rynku pracy za lepsze wynagrodzenie trzeba tylko trochę cywilnej odwagi

BekaZWas

Aptiv przez lata pracy zlasował wam tak żarówki, że staliście się jego niewolnikami a nie pracownikami..trzeba bylo zyc praca jakze bardza ambitna hahaha za smieszne pieniadze. Powodzenia janusze i grazyny..

wygrany
@BekaZWas

Ciekawe gdzie Tobie teraz lasują

Andi

Jak załapać się na delegacje do Niemiec?

Frik
@Andi

Jedz lepiej do Serbii. Pomidorów się najesz.

Nie do wiary

To juz chyba się nazywa pasierbomania.Czlowiek się pomylil z powołaniem. Zamiast ściągać do zakładu jakaś robotę to typ od dwóch tygodno i po hali i porządki sprawdza. Może ma ambicje i chce zostać dyrektorem kolorytu tam będzie mógł się wykazywać.

Maxim
@Nie do wiary

Po prostu nie rozumiem, człowiek na stanowisku dyrektora zajmuje się bzdurami i ośmiesza przed załogą! Naprawdę nie przystoi straszenie ludzi z wieloletnim stażem pracy i ciągłe upokarzanie!Pan dyrektor zapomniał że był jednym z nas i przeszedł długą drogę na to stanowisko-czyżby "woda sodowa"?A może jakieś problemy z osobowością?

Doctor
@Maxim

Myślę że to przypadek kliniczny rozdwojenia jaźni (Jekkyl i Hyde),da się leczyć, proszę się udać do (usunięte przez administratora)!!!! Doktor Freud też by pomógł.

Dobrzy ludzie nic się nie martwcie inspekcja pracy jest juz zawiadomiona ze dyrekcja nie poniosła stawki godzinowej z dniem 1.01.2021 do 18.30zl co jest ich obowiązkiem wiec podwyżka która pani dyrektor proponuj bedzie ale nie od pani dyrekcji ale z przepisów prawnych które obowiązują w pl i naprawdę nie bójcie się zgłaszać tego zakładu do pip macie tam opcje znaczenia czy zaklad ma być poinformowany ze kontrola wynika z powodu złożonej skargi czy niby to jest wyrywkowa kontrola !!!! I jesteście całkowicie anonimowi bo jeśli osoba z pip podczas kontroli udzieli pracodawcy inf kto złożyć skargę odpowiada przed sądem i grozi jej nawet więzienie!!!

I tu się z tobą zgodzę. Skoro takie podejście dyrektora to trzeba wszystko zgłaszać . Może tylko w gablotce umieści tel. do PIP żeby było wygodniej dla wszystkich. Dużo spraw w tym zakładzie nie jest tak jak powinno . Więc trzeba dyrektorowi zorganizować zajęcie,żeby nie plątał się na daremno po hali.

jözev

Myślisz ze PIP coś zaradzi? Na takich szczeblach to ręka rękę myje, znajdą dziesiątki kruczków prawnych i tyle będzie z jakichkolwiek podwyżek, już A.P znajdzie sposób na to żeby wyjść na swoje. Pracownicy dostaną aneksy do umowy, w którym będzie ze zgadza się na oferowaną podwyżkę a jak nie to już mają podstawę do rozwiązania umowy i będzie im to nawet na rękę. Kodeks pracy w Aptiv > kodeks pracy. Nie łudźcie się, takie czasy tylko wspierają w planowaniu przeniesienia produkcji na wschód kosztem polskiej produkcji choćby ze względu na koszt pracy na Ukrainie a u nas, oni chcą oszczędzić na sile roboczej a nie "dokładać" do białych murzynów z Polski.

Wredny pracownki
@jözev

Zdziała Np osoby na l4 maja niezgodna z przepisami podstawę naliczania swiadczne ponieważ sawidczenia musza być naliczane z minimalnego wynagrodzenia w danym roku

Pomocbik
@Wredny pracownki

Jakbyś się troszke poczytala to L4 nalicza się tak ......średnia z 6 MSC x80 procent :)

Wredny
@Pomocbik

Polecam.zadzonic na infolinię zus tam zostaniesz poinformowany ze tak się nalicza ale podstawa naliczania tych 80% nie może być niższa od najnszego wynagrodzenia

Bolec

Pierwsze sie doinformuj w temacie stawek kinimalnych a później wypowiadaj. Bo ośmieszasz się. 18.30zl dotyczy umów cywilnoprawnych tj. umowy zlecenie. Z tego co wiem u nas w zakładzie ludzie są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę i w tym przypadku minimalna płaca na rok 2021 wynosi 2800 zł brutto. Pozdrawiam

@Bolec

Czyli oni mają więcej niż my na wypłatę w takim razie to jaka stawka jest obecnie na umowę o pracę i co z podwyżką i czy beda bony na Wielkanoc

@Tyco

Nie będzie żadnych bonów i żadnej podwyzszki ale za to jest afera pasierbkowa i spółki. Ha ha ha

pracowanik

a o co chodzi z ta afera?

Tyco

Mi mówił ktoś ze sierpnia że będą bony jaka znowu afera

Brenda

Kiedy to wyrównają bo już dawno po kontroli ????

Pipi

Co z tą stawką ????? Dalej nic ? nie ośmieszaj się , wezwałeś pip i teraz powinni Cię wywalić albo dyrekcja albo ludzie za wprowadzanie wszystkich w błąd

Zostaw merytoryczną opinię o Aptiv Poland S.A. - Jeleśnia

• Jak się pracuje w Aptiv Poland S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Aptiv Poland S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 172.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Aptiv Poland S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 152, z czego 20 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 103 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Aptiv Poland S.A.?

Kandydaci do pracy w Aptiv Poland S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Aptiv Poland S.A.