Paese Kosmetyki (Euphora Paese Sp. Z O.O. (Dawniej: Euphora Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością Sp. K.))

1.9 Udziel wywiadu o firmie

Wywiady Euphora Paese Sp. z o.o.

Miniaturka
Justyna Maj
Euphora Paese Sp. z o.o.
Z firmą związana od listopada 2014. Jest absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie ukończyła kierunek Zarządzanie i Marketing w przemyśle. Uwielbia biegać oraz jeździć konno.

Euphora Paese Sp. z o.o.

Paese to firma, która tworzy najlepsze produkty spełniające oczekiwania najbardziej wymagających konsumentek.Własne laboratorium oraz zespół wykwalifikowanych technologów gwarantują skuteczność i bezpieczeństwo kosmetyków Paese. Na straży produkcji w polskiej fabryce stoi rygorystycznie przestrzegana procedura GMP (Good Manufactoring Practice).

Co kryje się pod marką Paese?

Paese to polskie kosmetyki do makijażu znane już na kilkudziesięciu światowych rynkach: pomadki, cienie, podkłady, pudry, maskary i inne podobne produkty. Rozwijając ofertę. Nasza firma zajmuje się produkcją i dystrybucją kosmetyków kolorowych. Są to szminki, cienie, podkłady i inne tym podobne produkty przeznaczone dla kobiet. Cały czas poszerzamy swoją ofertę – rozbudowujemy asortyment kosmetyków pielęgnacyjnych, niedawno wprowadziliśmy również do sprzedaży perfumy.

Jakimi kanałami prowadzicie sprzedaż w Polsce?

Rozprowadzaniem produktów zajmują się przedstawiciele handlowi, którzy zaopatrują setki sklepów drogeryjnych w kraju. Sprzedaż odbywa się również poprzez nasze stoiska kosmetyczne, które są rozlokowane w całej Polsce. Nasze kosmetyki można także nabyć drogą internetową.

I w całej Polsce zatrudniacie też pracowników.

To prawda. Łącznie jest to około 150 pracowników. W terenie zatrudniamy przedstawicieli handlowych i osoby obsługujące stoiska kosmetyczne. Najwięcej miejsc pracy mamy w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie odbywa się produkcja. Tutaj też znajduje się nasze biuro, magazyn oraz działy takie jak wysyłka, eksport, marketing czy księgowość. Z kolei główna siedziba firmy mieści się w Krakowie.

Na jakie stanowiska rekrutujecie najczęściej?

Na bardzo różne stanowiska. Zatrudniamy między innymi pracowników produkcji, magazynierów, konfekcjonerów, przedstawicieli handlowych czy osoby do księgowości i obsługi stoisk.

Pracowników poszukujecie na kilka sposób.

Zgadza się. Odbywa się to np. poprzez popularne portale internetowe specjalizujące się w zamieszczaniu ofert pracy. Jednocześnie współpracujemy z Urzędem Pracy w Wadowicach. Wiele osób trafia do nas również poprzez ogłoszenia, które publikujemy wśród lokalnej społeczności. Zdarza się też tak, że ludzie sami przychodzą i pytają nas o pracę.

Załóżmy, że trafia do was CV i list motywacyjny kandydata do pracy. I co dalej? Jak przebiega proces rekrutacyjny w państwa firmie?

Dokumenty aplikacyjne są selekcjonowane przez kierowników, którzy w danym czasie poszukują pracowników. Oni jako specjaliści w danej dziedzinie wiedzą najlepiej, czego oczekują od kandydatów. Wyselekcjonowane osoby zapraszamy na rozmowę kwalifikacyjną. Wtedy pokazujemy kandydatom naszą firmę od środka oraz próbujemy wybadać ich motywację do pracy. Zaproszonym osobom przedstawiamy również nasze oczekiwania oraz warunki zatrudnienia. Z kandydatem rozmawia również kierownik działu, który poszukuje pracownika. To wszystko odbywa się u nas na miejscu.

Podejrzewam, że proces ten nieco inaczej przebiega w przypadku kandydatów do pracy w terenie.

Rzeczywiście. W przypadku kandydatów do pracy w danym regionie, spotkania z dyrektorami organizowane są poza siedzibą naszej firmy. W ten sposób rekrutowani są przedstawiciele handlowi oraz osoby do obsługi stanowisk w galeriach handlowych. Do spotkań z nimi dochodzi w regionie, w którym poszukujemy osoby do pracy. Rozmowy organizowane są np. w restauracji czy hotelu, czyli miejscu, gdzie można usiąść, wypić kawę, coś zjeść i zrekrutować.

Czego oczekujecie od kandydatów do pracy?

Przede wszystkim chęci, zaangażowania oraz odpowiedzialności. W przypadku działów takich, jak np. księgowość, kadry czy marketing wymagamy również doświadczenia na danym stanowisku. To ułatwia współpracę. Bardzo ważne są dla nas kompetencje w zakresie makijażu, bo w naszych sklepach i na stoiskach zatrudniamy wykwalifikowane wizażystki. W przypadku innych stanowisk najważniejsza jest motywacja, a całej reszty umiejętności możemy nauczyć.

Co oferujecie w zamian? Proszę wytłumaczyć, dlaczego warto dla was pracować.

Jesteśmy firmą, która proponuje szeroki pakiet możliwości. Nasze firma stwarza doskonałe warunki do rozwoju, atmosfera, jaka w niej panuje sprzyja pracy, a dla wielu osób liczy się też to, że jesteśmy polską firmą, która tworzy szanowane w świecie produkty. Pracownikom oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie, ciekawy pakiet motywacyjny oraz szkolenia. Zapewniamy oczywiście również narzędzia niezbędne do wykonywania pracy.

Jakie narzędzia ma pani na myśli?

Są one skierowane do przedstawicieli handlowych. Chodzi o telefon komórkowy, komputer czy samochód. Bez tych narzędzi nie mogą oni wykonywać swoich obowiązków.

Mówiła pani, że stwarzacie warunki do rozwoju. Czy może pani nieco rozwinąć ten wątek?

Nie jest powiedziane, że osoba, która przychodzi do nas na produkcję, nie awansuje z czasem na stanowisko biurowe. Pracownicy, którzy się sprawdzają i są zmotywowani, mają w naszej firmie drzwi otwarte do dalszego rozwoju, w czym mogą oczywiście liczyć na nasze wsparcie.

Coraz więcej firm oferuje swoim pracownikom świadczenia pozapłacowe.

Jeśli chodzi o nas, to dofinansowujemy pracownikom różne szkolenia. W najbliższym czasie planujemy również wdrożyć w naszej firmie pakiet medyczny. Pracownicy otrzymują również rabaty na nasze kosmetyki oraz bony świąteczne czy paczki mikołajkowe.

Na koniec chciałbym porozmawiać jeszcze o studentach. Wiem, że dla tej grupy osób macie przygotowane staże.

To prawda. Aktualnie mamy trzy staże. Na tym polu aktywnie współpracujemy z Urzędem Pracy w Wadowicach i właśnie poprzez tę instytucję można dostać się do nas na staż. Dodatkowo w wakacje oferujemy również praktyki studenckie w laboratorium.

Dlaczego warto skorzystać z waszego programu stażowego?

Nie oferujemy staży dlatego, że na chwilę potrzebujemy pracownika. Jeśli dana osoba się sprawdzi, to zostaje z nami na dłużej. Po to inwestujemy w stażystów, uczymy ich i doszkalamy, aby zbierać owoce ich pracy.

Dziękuję za rozmowę.