logo The Lorenz Bahlsen

The Lorenz Bahlsen

Poznań

Opinie o The Lorenz Bahlsen

Killer 2017-07-08 23:50
I tu się z Toba zgadzam. Korpo to zawsze będzie Korpo. Ja najmniejszym nakładem sił odier...m co moje. Ważne żeby się na koniec msc zgadzało. Żeby oks był happy i cała reszta. Nie zawsze się udaje ale życie leci dalej. Parę lat przepekalem ale strat napewno nie przynosiłem. Jeszcze ziemniaczany koncern zaplecze za takimi jak Ty jak ja. No chyba że całkowity won z handlu pH chce zaliczyć. Call center może 30 % im zapewni.czas pokaże. Teraz trzeba się skupić na tym aby max wycisnąć z lorenza. Zaje... wszystkie sklepy do granic...
zaciekawiony 2017-07-09 08:26
nie zaj..sz sklepów, bo pamiętaj, ze od sierpnia ph od dystrybutorów będą pchali nasz towar w niższych cenach. A myślisz dlaczego podnieśli prowizje? Tak, abyś zarobił extra? Hahaha. Pamiętaj jak będą dystrybutorzy walili towar to jeździmy za centa :)
Zippo 2017-07-10 14:55
Witam, nie udzielam się na tym forum ale posiadam dość ciekawa wiedzę która chętnie się podzielę i to dlatego że nasi przełożeni robią nas (być może nie wszystkich) w balona. Sprawa dotyczy dystrybutorów. Jestem w bardzo bliskich kontaktach z osobą na wysokim stanowisku u jednego z dystrybutorów z którymi lorenz podpisał umowę i oto jak się przedstawia sytuacja. Ph od dystrybutora dostają w sierpniu do sprzedaży nasz towar a dodatkowo w sierpniu i wrześniu mają konkurs na WZ gdzie do zgarnięcia mają bony sodexo. Rozliczenia Ph nie będą się NA PEWNO pokrywać z rozliczeniem dystrybutorów tzn. Jak ich ph sprzeda nasz towar to nam nie wpadnie za to ani złotówka. Wymiany towaru to będzie jedna wielka masakra i już zapowiedziany jest próg Max. 4% wymian razem z dwu pakiem na a wymiany robimy tylko my. Dodatkowo jest bardzo duże wsparcie dla ph dystrybutorów na sprzedaż naszych produktów gdzie bardzo prawdopodobne my takiego wsparcia nie dostaniemy. I na koniec perełka tzn. Zapewnienie pełnej obsługi przez call Center..już wkrótce dostaniemy zadanie aby zbierać dane kontaktowe punktów z którymi będziemy handlować tylko po to żeby call Center zamawiał w naszym imieniu produkty. Nasza rola będzie głównie wykładanie towaru z magazynu i wymiany..finansowo mocno odczujemy zmiany a dalsze zwolnienia to już kwestia czasu. Dodam też że auta dla ph są z wypożyczalni i póki co jest podpisana umowa długo terminowa na 80 aut a pozostałe 40 podejrzewam do rozruchu są tylko potrzebne. Czas powoli zacząć pisać cv i rozglądać się na rynku pracy.
Szef 2017-07-10 17:18
Firma to nie jest organizacją charytatywną, nie będzie trzymała ludzi jak jej się to nieopłaca. Firma ma przynosić zysk a nie opłacać kilkudziesięciu ludzi którzy na nią nie zarobią. Czemu tacy wszyscy oburzeni? Jakbyście mieli własny biznes trzymali byście ludzi z litości?
Onetio 2017-07-10 22:47
No to już wiemy dlaczego to padło, jak każdy dawał z siebie minimum tak jak Ty, to nie miało prawa bytu na konkurencyjnym rynku. Bardzo Ci i Tobie podobnym dziękujemy za ten minimalizm w pracy.
Zwycięzca 2017-07-11 00:15
Naiwniaku a ty tyrales jak wół tracąc zdrowie i czas i co z tego masz?
Zwycięzca 2017-07-11 00:17
Poza tym ja pracuję po to by mieć środki do życia i na utrzymanie rodziny a nie dla ideologii
olo 2017-07-11 14:01
Problemem tej firmy jest to, że najlepiej są doceniani tzw. wachowcy od dobrej roboty czyli robienia otoczki wokół siebie. A RDS i oksi to łykają, a Ci co naprawdę robią super robotę są spychani na dalszy plan. Panie The Lorenz otwórz oczy i przyjrzyj się swoim ludziom. Co my robimy
all 2017-07-13 22:53
Nie tylko crunchips jest na swiecie...
zaciekawiony 2017-07-14 12:55
jest również GRANCZIPS!
olo 2017-07-14 17:34
Co by go nie nazywał to i tak to już historia dla Crunchipsa. Teraz będzie tylko gorzej....
300 2017-07-15 19:38
Panowie niedlugo miesiecznica :) :) Dla tych ktorych zwolnili . :) :) :) :) :) :)
Prezes 2017-07-16 10:00
Proponuję przykładem pisiorkow zrobic spotkanie w pamiętnym miejscu o pamietnej porze. Będą darmowe kanapki ciastka kawa herbata no I oczywiście pokaz slajdów. I tak co miesiąc. Aż w końcu dojdzie do rocznicy.
jaski 2017-07-16 11:21
Z czego tu się cieszyć ? Że ktoś stracił pracę ? Następny mozesz być TY....
ddr 2017-07-16 13:31
ktoś pracuje w księgowości z językiem niemieckim? Jak zarobki, atmosfera?
Nałęczowianka 2017-07-17 09:17
Może nie zrozumieli słowa "obchut".
m.k 2017-07-19 20:16
przepraszam ze uraziłem tym wpisem.wszystko to wielka ściema i klamstwo
Panoramix 2017-07-19 22:00
Ściema to co pisałeś o dyrektorach czy ściema ta robota w "Lorenz"?
mt 2017-07-19 22:06
a czy ten "obchut" był konieczny?
Panoramix 2017-07-19 22:09
Kogo "obchoci" czy był konieczny?
spx 2017-07-19 22:13
pana z pokoju 216 i 205
Kowal 2017-07-19 22:16
wontpje bo im sie nie chce 500m przejść
Ana 2017-07-19 22:18
Witam, mam pytanie: czy na produkcji firmy Lorenz są dystrybutory z wodą?
koralgol 2017-07-19 22:25
wody nie ma ale jest suchy chleb dla konia
olo 2017-07-19 23:18
Tak jasne woda, cola i piwo od koloru do wyboru,a na deser porcja chipsów. Na koniec miesiąca przy wypłacie potracenie za to.
M&S 2017-07-20 10:08
Pracuje tu ładnych parę lat i nie przypominam sobie by ktoś potrącił mi za wodę lub kawę. Nie piszcie kłamstw, jest woda, herbata, kawa mleko do kawy, kłamstwa które tu piszecie by oczernic pracodawcę są poniżej poziomie.
Wrotkowiec 2017-07-21 19:35
Jak tam plany i akcja LATO, pogoda dopisuje?
Zimny 2017-07-21 20:11
Miałem 20 koszulek w rozm XL i jeszcze dostałem 10 wiec akcja lato ma sie dobrze ;) mam jeszcze czapki z zimy wiec jest co dać klientowi hehehe
Uszczędny 2017-07-21 22:58
Może dil jakiś ? Mam jeszcze zegary 100 lat lajkonika ?
Witia 2017-07-22 22:27
A co, na allegro nie poszły?
Gość 2017-07-23 09:49
Tak czytam, czytam, czytam i myślę ...
skoro jest tak źle, tak niedobrze i lepiej nic nie mówić - to po co tyle lat pracujecie w tej Firmie.
Jest tylu innych Pracodawców na rynku, jak Mi było źle to zmieniłem pracę- tutaj widzę jest źle ale mało kto zmienia.
Nie rozumiem takiego działania, pamiętajcie tylko jedno ludzie są ci sami zmieniają tylko Firmy, może się zdarzyć że spotkacie się z tymi samymi ale w innej instytucji.
6543 2017-07-23 10:27
Lepiej nie próbuj myśleć, zostaw to mądrzejszym????
W sieci nie jesteś anonimowa :))))) 2017-07-25 13:23
CZY HEJT JEST PRZESTĘPSTWEM?
Tak. Według kodeksu karnego ścigane są zniesławienie i znieważenie innej osoby, propagowanie
faszyzmu i totalitaryzmu, znieważenie grupy lub osoby z powodu jej przynależności
narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo jej bezwyznaniowości oraz znieważenie
narodu lub Rzeczpospolitej.
1. Co to jest zniesławienie?
Zniesławienia to pomówienie, które prowadzi do poniżenia w oczach opinii publicznej lub narażenia
pokrzywdzonego na utratę zaufania potrzebnego do sprawowania stanowiska, zawodu lub danego
rodzaju działalności. Treścią pomówienia, co do zasady, są informacje nieprawdziwe Przestępstwo
to zostało stypizowane w art. 212 Kodeksu karnego.
2. Czy można ścigać za zniesławienie?
Tak. Jest to przestępstwo ścigane z oskarżenia prywatnego (art. 212 § 4 K.k.)
3. Co to jest zniewaga?
Przestępstwo zniewagi polega zaś na ubliżeniu innej osobie w jej obecności lub pod jej nieobecność,
ale z zamiarem, by zniewaga do niej dotarła. Przestępstwo to zostało stypizowane w art. 216
K.k. O znieważeniu decyduje użycie zwrotu lub gestu, które powszechnie odbierany jest za pogardliwy,
wulgarny lub ośmieszający, obraźliwy i naruszający godność pokrzywdzonego (subiektywne
poczucie własnej wartości). Dla oceny, czy określone zachowanie stanowi zniewagę, istotne znaczenie
ma obiektywna ocena tego zachowania, tj. czy zachowanie to jest powszechnie, przeciętnie
przez osoby trzecie uważane za obraźliwe i naruszające godność pokrzywdzonego.
4. Czy można ścigać znieważenie?
Tak. Jest to przestępstwo ścigane z oskarżenia prywatnego (art. 216 § 5 K.k.)
5. Czy można kogoś zniesławić lub znieważyć w sieci?
Tak, internet jest środkiem masowego komunikowania, za pomocą którego sprawca może dopuścić
się zarówno zniesławienia, jak i znieważenia. Mówi o tym art. 212 § 2 i 216 § 2 K.k.
6. Co to znaczy ścigane "z oskarżenia prywatnego"?
Akt oskarżenia musi być wniesiony osobiście przez pokrzywdzonego (tzw. prywatny akt oskarżenia).
7. Jaką karę przewiduje Kodeks karny za zniesławienie lub znieważenie?
Ten, który dopuścił się zniesławienia lub znieważenia za pomocą środków masowego komunikowania
się, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do wysokości
roku. Sąd może też orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża
albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
8. Co to jest nawiązka?
Nawiązka to kwota pieniężna, do której zapłaty sąd zobowiązuje skazanego.
9. Ile mam czasu na wniesienie oskarżenia?
Karalność zniesławienia i zniewagi ustaje z upływem roku od czasu, gdy pokrzywdzony dowiedział
się o osobie sprawcy przestępstwa, nie później jednak niż z upływem 3 lat od czasu jego popełnienia
(art. 101 § 2 kodeksu karnego). W razie wszczęcia w tym okresie postępowania przeciwko
osobie przedawnienie karalności przestępstwa zniewagi następuje z upływem 5 lat od zakończenia
tego okresu (art. 102 KK).
10. Czy sprawca zawsze ponosi odpowiedzialność za zniesławienie?
Nie. Nie ponosi, jeżeli zarzuty są prawdziwe lub dotyczą osoby pełniącej obowiązki publiczne, lub
służą obronie społecznie uzasadnionego interesu (art. 213 K.k.).
11. Czy prawdą jest, że można znieważyć nie tylko inną osobę, ale też urząd lub państwo?
Tak, art. 133 K.k. mówi o publicznym znieważeniu narodu lub Rzeczpospolitej. Przestępstwo ścigane
jest z oskarżenia publicznego i zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.
12. Czy przestępstwo to można popełnić też w sieci?
Tak, m.in. poprzez sporządzenie i upublicznienie strony w Internecie lub dokonanie zmian w oficjalnej
stronie internetowej Prezydenta RP lub rządu RP, które spowodują, iż zawarte tam po
zmianie informacje będą miały obraźliwy lub ośmieszający charakter.
13. A jeśli hejter narusza ważne wartości społeczne?
Kodeks karny nakazuje ściganie z urzędu znieważenia osoby lub grupy osób z powodu przynależności
narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo bezwyznaniowości. Przestępstwo to ścigane
jest z oskarżenia publicznego i zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3 (art. 257 K.k.)
Ponadto, nie wolno publicznie propagować faszyzmu, nawoływać do nienawiści, rozpowszechniać
treści lub symboli faszystowskich lub propagujących totalitaryzm. Przestępstwo to ścigane jest z
oskarżenia publicznego i stypizowane zostało w przepisie art. 256 § 1 K.k.
14. Co oznacza, że przestępstwo jest ścigane z oskarżenia publicznego?
Oznacza to, że policja czy prokuratura, otrzymawszy zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu
popełnienia przestępstwa, przeprowadza postępowanie przygotowawcze, wynikiem którego (o ile
stosowne
c.d. 2017-07-25 13:56
organy uznają, iż przestępstwo zostało popełnione) jest wniesienie aktu oskarżenia do
sądu lub umorzenie postępowania.
15. Co mam robić, jeżeli nie chcę wszczynać postępowania karnego, a hejter naruszył moje
dobra osobiste w sieci?
Jeżeli ktoś naruszył twoje dobra osobiste, jakimi są cześć, swoboda sumienia lub nazwisko, możesz
wystąpić z powództwem do sądu cywilnego. Twój pozew będący pierwszym pismem w sprawie,
winien jednak zawierać m.in. imię i nazwisko pozwanego oraz jego miejsca zamieszkania (art.
126 § 2 pkt 1 K.p.c.). Bez danych osobowych (w tym teleadresowych) sąd nie rozpozna sprawy.
17. Jak mam zdobyć dane osobowe hejtera?
Należy złożyć wniosek do administratora portalu o udostępnienie adresu IP komputera, w tym
również w miarę możliwości imienia, nazwiska i adresu, adresów e-mail, wskazując jakiego dnia i
pod jakim nickiem hejter dokonał wpisu. Należy też uzasadnić swój wniosek. Podstawą takiego
wniosku jest art. 23 ust. 1 pkt 5 ustawa o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2014 r. poz. 1182).
18. Co z tajemnicą telekomunikacyjna?
W przypadku firm świadczących usługi telekomunikacyjne, trzeba pamiętać, że obowiązuje je tajemnica
telekomunikacyjna, która nie jest jednak bezwzględna i dostawca usług telekomunikacyjnych
również musi liczyć się z obowiązkiem ujawnienia danych hejtera na podstawie art. 159 ust. 2
pkt 1 - 4 Prawa telekomunikacyjnego, gdzie ustawodawca sprecyzował warunki, w ramach których
dozwolone jest naruszenie tajemnicy telekomunikacyjnej.
Według poglądu NSA, przetwarzanie danych objętych tajemnicą telekomunikacyjną nie pozostaje
poza właściwością Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Potwierdza to wyrok
NSA z dnia z dnia 5 lutego 2008 r., I OSK 37/07.
19. Co mam zrobić, jeśli administrator portalu odmówi mi udostępnienia danych hejtera?
W przypadku odmowy ujawnienia danych osobowych, zasadnym jest złożenie skargi do Generalnego
Inspektora Danych Osobowych. Od decyzji GIODO przysługuje skarga do sądu administracyjnego.
20. Co jeśli uzyskanie danych hejtera się nie uda?
Jeżeli nie udało się zdobyć danych hejtera, możesz rozpocząć dochodzenie swoich roszczeń na
drodze postępowania karnego.
pierdu pierdu 2017-07-25 18:55
zamieszczone w celu zastraszenia ?
Kulawy 2017-07-25 19:02
Popytaj kolegów w okół, ilu już miało sprawy, może się ktoś przyzna z tych anonimowych cwaniaków. Ale się możesz zdziwić ;-) Na forum już nie piszą, żadnym.
LAPD 2017-07-25 20:45
Kulawy za duzo filmow sie naogladales :) zgadza sie ze coraz wiecej spraw jest nam zglaszana ale w 99% zostaje zamknieta z braku wystarczajacych dowodow jesli nie zagraza to zyciu lub zdrowiu. Zostaje zalozyc sprawe w sadzie lecz w wiekszosci wypadkow zglaszajacy naraza sie na mase kosztow i nic nie ugrywa :) takze te Twoje straszonko to moze zadzialac co jedynie na przedszkolakow:)
Pan Miecio 2017-07-25 22:12
Te Twoje rzekome groźby paragrafami za niby zniesławianie, czy coś tam kogoś na tym forum tak naprawdę to żenada. Tu nikt nikogo nie obraża chyba, że jesteś nasłany przez górę i próbujesz przestraszyć ludzi na forum by nie pisali tego co myślą...
wolf 2017-07-26 14:59
wolf 2017-07-26 15:00
wolf 2017-07-26 15:00
wrst 2017-07-27 10:32
Też nie jesteś anonimowy,a to co piszesz,to zastraszanie,a to też jest karalne...
LB 2017-08-04 14:51
koledzy wie ktoś dlaczego część zespołu jedzie na inwenturę we wrześniu w inny dzień niż jeden PH zespołu? Czy to kolejna tura cięć?
123 2017-08-04 15:55
Pewnie chcą sprawdzić stany towarowe szczegółowo u każdego. Przez osoby nie powiązane ze sobą, a to może oznaczać wiele nawet to co piszesz.
LB 2017-08-04 20:21
może sprawdzić się opcja brana wcześniej pod uwagę 40stu aut nieoklejonych i 40 osób, które pojedzie szybciej dostanie na rozruch 3mczny papier ze świadczeniem pracy i po 3 mcach dziękujemy i zostanie docelowe 80aut?
"były" 2017-08-14 09:24
witajcie,
pracowałem w Lorenz 9 lat obecnie działam w innej firmie www.toshiba-batteries.pl i jestem zadowolony.
firma poszukuje doświadczonych osób PH i OKS do dwóch nowych oddziałów Mazowieckie,
Łódzkie-Wielkopolskie.
praca PH vanselling małym autem ford courier.

osoba do kontaktu dla chętnych
Marcin Pachla 607778733
Marcin.Pachla@toshiba-batteries.pl

BiMetal 2017-08-14 22:46
A macie też baterie paprykowe, chętnie "łyknę" kilka sztuk
bell 2017-08-15 16:37
Przez te chipsy,komuś rozumku ubyło...
BimBam 2017-08-15 23:29
A Tobie się baterie rzuciły? Ta wyobraźnia, jedziesz do osieflowegi i Pani Krysia prosi o 10 tyś alkaicznych, bo idą jak bułeczki. Kto kupuje baterie od VS????
west 2017-08-16 05:47
Były rzucił hasło,,że firma w której pracuje potrzebuje ludzi ,że jest tam OK,są osoby , które teraz szukają,więc w czym problem ???
Zostaw swoją opinię o The Lorenz Bahlsen - Poznań
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie The Lorenz Bahlsen