Opinie o OPEX S.A. w Opole

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie OPEX S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w OPEX S.A. o rekrutacji.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o OPEX S.A. w Opole

Pixelddd

Witam Serdecznie Państwa. Chciałbym powiedzieć pare słów , rozmowa była z panią z biura ,ze na samym początku jeśli pojade do Niemiec będe miał stawke (usunięte przez administratora)euro neto na godzine a tu się okazało ,że stawka godzinowa wyszła mi (usunięte przez administratora)euro bruto to jest jakaś kpina , Warunki mieszkaniowe tez nie wydawały mi się doskonałe , jedna łazienka na 14 osób .Praca jest wykonywana 11 godzin codzienie(usunięte przez administratora) Nie polecam

Gruby
@Sebix

Współpracowałem z pracownikami firmy OPEX w Kings Lynn w UK w 2017r, i przez 3 lata mojej pracy na żurawiu w Anglii była to najgorsza firma, z jaką współpracowałem. Może dlatego, że te cebulaki za długo siedziały pod niemieckim batem i nie umiały pracować w cywilizowanym kraju? Ale po kolei. Opex poszukiwał polskojęzycznego operatora posiadającego brytyjskie uprawnienia CPCS. Przed wyjazdem dopytałem, czy posiadają wszelkie niezbędne papiery wymagane do pracy żurawia. Dostałem fałszywą informację, że tak. Na miejscu okazało się, że nie ma lifting plans ani risk assessment, które wraz z method statement stanowią fundament dokumentacji żurawia na budowie. Praca miała być za 18 GBP/h jako podwykonawca (Self Employed), ale po przybyciu na miejsce dowiedziałem się, że z jakiś przyczyn jest 50 pensów mniej. Firma miała zapewnić zakwaterowanie i tak było - w kontenerach, w których było łóżko i szafa. Płacili flat rate, mimo iż nadgodziny powinny być płatne 150% regularnej stawki, ucinali godziny za czas na przerwie (w UK płaci się za przerwy!) i najgorzej - wymagali pracy w sobotę i nie płacili tak jak siępłaci za sobotę (NADGODZINY!), tylko też flat rate. Wypłaty były co 2 tyg, a nie jak w brytyjskim zwyczaju - co piątek :/ Firma nie dostosowała się do brytyjskiego prawa budowlanego - używali narzędzi na 220V, BHP leżało, alkohol był w kontenerach na placu budowy, ale czego oczekiwać od praktycznie nietrzeźwiejących alkoholików? Na budowie jako podwykonawcy pracowali również Brytyjczycy z żurawiem samojezdnym. Niemieckie kierownictwo, oraz polskie podnóżki z Opexu nie potrafiły zrozumieć, że w przypadku pracy kolizyjnej jest obowiązek posiadania minimum 2 krótkofalówek w kabinie żurawia - 1 do pracy pomiędzy operatorami, druga do pracy z ludźmi na dole. Kiedyś wypadł jeden dzień wolny w poniedziałek (bank holiday), więc spytałem się kierownika, czy będą potrzebować operatora w ten dzień. Potwierdził, ale zapytany o stawkę, powiedział że regularna. Oznajmiłem, że jest święto, a ja w święta za normalną stawkę nie będę pracował. Przekazałem też moim brytyjskim kolegom, że mnie nie będzie i niech uważają, bo z tej firmy nikt nie rozmawia w języku angielskim. W czasie gdy mnie nie było, z polecenia kierownika na żuraw wszedł i operował nim człowiek nie posiadający uprawnień. Spowodował near miss - było o krok od tragedii. Jadąc pełnym obrotem nie zważał na pracujący w kolizji żuraw samojezdny. Jako iż nie rozumiał angielskiego, prawdopodobnie nie pokwapił się by włączyć "crash radio", na którym to operator z samojezdnego ostrzegał go, że zbliża się za szybko. Mirek - bo tak temu antybohaterowi jest na imię - nie mając doświadczenia z żurawiem górnoobrotowym miał wielkie szczęście, że operator z samojezdnego był doświadczony i został przeze mnie poinformowany, że nie będę operować żurawiem, a nikt z reszty Polaków nie ma uprawnień. Brytyjski operator widząc, że ktoś wszedł na żuraw i nieudolnie nim operował, a finalnie lecąc z maksymalną prędkością obrotu w jego wysięgnik, zdążył uciec unikając kolizji. Po tym zdarzeniu na budowie zawitał pierwszy raz H&S officer, a ja po odebraniu 2 wypłat zwinąłem się. Podsumowując - Januszex wypchany alkoholikami, nie polecam.

Zły

Ogólnie firmy jeśli chodzi o pracodawcę nie polecam. Marne wynagrodzenia z obietnicami na więcej, co nigdy nie następuje. (usunięte przez administratora) Miesiąc wcześniej przed rozwiązaniem umowy umawiała się na powrót do pracy po powrocie z macierzyńskiego a tu szok i niedowierzanie. Prezes jak i firma zbierają nagrody, Laury lojalności i kompetencji i inne, ale raczej na nie nie zasługują.

Ona
@Zły

Ktoś w końcu odwarzyl się o niej opowiedzieć. Ale widzę coś tu zostało usunięte przez firmę. Firma nie jest firma sprzyjająca mamom z dziećmi. Na co była przykładem wracając po macierzyńskim. Co najgorsza na jej miejsce zatrudniła nowa osobę. Nie dzieje się tu za dobrze jeśli chodzi o traktowanie pracowników.

Pracowałem nie długo w Opexsie. Na basenach , ponoć największa budowa. Kasa na jaką się zgodziłem wstępnie była i nawet w terminie . Robota by była tylko z podwyżkami słabo.(usunięte przez administratora) Ludzie kasa ważna ,ale i atmosera. Teraz w Polbale mam porównanie -CIEŻKO rozróżnić majstra od kierownika.

Niewaznekto

Jak byś chciał to byś pracował (zawsze w (usunięte przez administratora) mało)

Gigi Nowy wpis

Cieśla - Cieśla szalunkowy widziałem ma obiecane darmowe kwatery w ogłoszeniu a jak warunki sprawdzał już ktoś? Mam nadzieję że da się mieszkać bo to różnie bywa . W poprzedniej firmie była tragedia jak pojechałem aż myślałem nad powrotem.

Pixelddd

Dmowski

Racja Popieram Pixelddd...

Tata muminka
@Pixelddd

Ja poszredłem do kierownika poprosiłem o podwyzkę i ją dostałem za 2 miesiące podniusł mi sam stawkę takze mia co nazekać. Pracownicy niektuzy psują atwosmere i oczerniają majstrów

@Tata muminka

Chyba wlazłeś mu pod biurko, analfabeto (usunięte przez administratora)

Wołodia
@Sebix

Sebix , niedaj boze zebym cię na robocie spodkał

@Wołodia

Możesz mi skoczyć, ale dopiero jak mnie "spodkasz" analfabeto.

@Wołodia

Ty Wołodia to pewnie jesteś jednym z tych "majstrów poganiaczy" co to za kołnierz nie wylewają.

Jesika

Widać, że masz informacje, ale nieaktualne. Ostatnio się dużo pozmieniało i ten temat również został ogarnięty.

Hugo

Przeciez nikt nie kazuję Ci pracować w tej firmie

Hugo

Mozesz iść do nowo otwartej na począdku tego roku "firmy siostry" moze tam spełnią twoje oczekiwania

@Jesika

Widać że ostatnio nic konkretnego. Zero, żadnych konkretów z twojej strony w sprawie ogarniętego tematu. Tylko puste słowa, z których nie wynika nic. Mógłbyś się choć trochę postarać dla FIRMY. Chyba że jesteś równie beznadziejny(a) Jesika.

@Hugo

Siostra taka sama oszustka co i brat. Ale co w rodzinie to nie zginie. Ty Hugo chyba blisko "koryta" siedzisz skoro tak bronisz FIRMY, a co z resztą pracowników? Dlaczego nie chcesz powiedzieć wprost co czeka nowo przybyłych pracowników, na jakie "pomyje" mogą liczyć. Przecież to forum jest dla ich wiedzy i obiektywnego wyboru. Czym konkretnym mógłbyś zachęcić potencjalnych pracowników bo wydaje mi się że wypłata na czas i zaliczka wcześnie to dziś trochę mało. A to że w zimie zimno a w lecie ciepło to i dziecko wie.

@Hugo

Świetna anty-reklama. Firma nie ma czym zachęcić do współpracy, jest w zamian za to "jak się nie podoba to spadaj".

@Sebix

Musisz być strasznie odporny na wiedze dlatego nazekaz

@Hugo

Pisze się narzekasz, widać kto tu jest strasznie odporny na wiedzę. Poza tym w dalszym ciągu nie potrafisz przedstawić argumentów przemawiających za praca w firmie OPEX. Chyba że ich nie ma i poza tym "w lecie ciepło w zimie zimno jak to na budowie".

Sebix

@Marylu oraz @Jesika to są dopiero TROLLE. Który z pracowników zatrudnionych na budowie ma czas pisać komentarze w czasie pracy na budowie, czyli od 7 do 18?

@Sebix

Poliglota się znalazł ,nauczasz tutaj wszystkich chyba nie jesteś budowlańcem tylko jakimś nauczycielem a widzisz opex cię przyją .a co do argumętów to choćbym napisał dobrze to i tak skrytykujesz mnie jak kazdego tutaj na forum .

@Hugo

Hugo przepraszam że się czepiam szczegółów, ponieważ nie tego to forum dotyczy. Tak zgadza się opex to taka dobra "ciocia" co to nawet biednego polskiego nauczyciela na głodowej stawce przygarnie i da mu te 7euro. Tylko czy nie lepiej zapłacić więcej i mieć fachową załogę zamiast zbieraniny dyletantów co nawet nie wiedzą jak młotek trzymać?

@Sebix

Ani Ja ani Ty niczego nie zmienimy czy się zatrudnisz tam czy tutaj wszędzie tacy ludzie będą

@Sebix

Kto powiedział, że pracuje w firmie. Tyle wiem, że firma nie ma żadnej siostrzanej odnogi. Wiem jedno... jeżeli pracujesz rzetelnie w tej czy innej firmie to powinieneś otrzymać za to zapłatę. W tej zawsze tak było i nadal tak jest i pewnie tak zostanie. Stawka to rzecz indywidulna i kwestia ustaleń z kierownikiem. Jeżeli ktoś jest dobry to i stawkę można negocjować.

@Sebix

@Sebix... Widzę, że oceniasz wszystkich przez pryzmat swoich małomiasteczkowych przekonań i przykrych doświadczeń, prawdopodobnie z dzieciństwa. Sam rzucasz ogólniki i jakieś informacje wyssane z palca, a żądasz konkretów. Ja stwierdzam, że na tle innych podobnych firm działających w tej branży OPEX wypada całkiem dobrze. W fimowych hotelach nikt nie każe mieszkać, można sobie samemu znaleźć lokum i wtedy narzekać, można też samemu dojerzdżać do pracy, chodzić do lekarza, itp... kto komu zabrania! Żyjemy w wolnym kraju! Jedyne czego należy się domagać to płacy za wykonaną pracę. A jak wiadomo ludzie są rózni to płace się różnią.

Jesika

Apropos...psychologu... kolejne seksistowskie założenie ze jestem mężczyzna... Ja tylko twierdzę, że nikt nikogo do niczego nie zmusza i można sobie samemu wynająć mieszkanie i samemu dojeżdżać do pracy... na tym polega wolność. A co do Twoich informacji to je jak najbardziej podważam bo nie są aktualne. Pozdrawiam

Zenon
@Pixelddd

Jakoś dziwne są te opinie, przepracowałem około 1,5 roku w tej firmie. Stawki nie powalają około 7/8 euro. Mieszkania średnie ale da się żyć. W większości hotele pracownicze lub mieszkania. Ostatnio było kilka zawirowań związanych na szczytach ale jakoś to ucichło. Dojazd do pracy płaci firma, mieszkania płaci firma, udostępniają bezpłatnie busy na dojazd do domu - po naszej stronie jest paliwo. Zwrot podatku jaki dostałem to około 2700 euro po roku pracy, podobną kwotę około 2000 euro dostałem zwrotu za urlop z SOKA-Bau. Minus to urlop bezpłatny na świadectwie ale jak mi powiedziała pani chyba Fraciok jest to związane z wypłatą urlopu przy zjeździe a nie w trakcie. Więc dla mnie ok.

@Zenon

I tak jest

@Zenon

Napisz proszę, jak długi był kontrakt, na który wyjechałeś. Czy koordynator projektu był według Ciebie pomocny? Jeśli chodzi o ubezpieczenie to zapewniała je firma, czy sam musiałeś o to zadbać? To ważne kwestie, które warto poruszyć, gdyż przydadzą się osobom decydującym się na wyjazd.

Firma wszystko załatwia

Staszek

wszyscy marudzimy o urlopach, a soka kazdy chce zostawic. pogadaj z majstrem bo opcje sa!

Marylu
@Sebix

A co Ci do tego, o której godzinie ktoś pisze komentarze ? Kim w ogóle jesteś ze tyle rzekomo wiesz o tej firmie ? Pracowałeś ? Jeśli nie to udzielaj się na forum Twojej firmy ???? pozdrawiam

Gruby Nowy wpis

Emila Nowy wpis

Jakie jest wynagrodzenie na stanowisku inżynier budowy? W ogóle nie ma podane w ogłoszeniu, ile firma planuje pracownikowi obsadzonemu w tej roli zapłacić. Na rekrutacji chociaż wcześnie informują? Ciekawe, czy kogoś zaprosili na rozmowę w ogóle już...

Zły

@Zły

Nie bardzo rozumiem jak można kogoś zmusić do podpisania wypowiedzenie za porozumieniem stron. Jeżeli umawiała się na pracę to powinna ją zacząć skoro i tak nie mogli jej zwolnić. Takich sytuacji było więcej?

Zly
@Mariusz

A jednak. Mówili, ze jest kryzys i nie mogą jej więcej zatrudniać. Nie podpisał bys porozumienia, usiadłbys za biurkiem i pracował?

Waldo
@Zly

Niestety częsta zagrywka ze strony firmy. Dają Ci ofertę nie do odrzucenia. Jak się nie zgodzisz to zrobią wszystko żeby Ci uprzykrzyć pracę i się w efekcie sam zwolnisz. Skutek ten sam tylko przeciągnięty w czasie. Pytanie czy jesteś w stanie wytrzymać taka presję psychicznie…

Ona Nowy wpis
@Zły

Czym zaskoczyła Cię rozmowa kwalifikacyjna w OPEX S.A. na stanowisko Kierownik robót? Daj znać innym kandydatom, co sądzisz o procesie rekrutacyjnym.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.

Na stronie firmy widnieje ogłoszenie o pracę na stanowisko Inżyniera Budowy. Pracodawca wymaga od kandydata dyspozycji i mobilności. Czy to znaczy, że w każdy dzień i o każdej porze trzeba być pod telefonem, i gotowym do wyruszenia do pracy? Czy są jakieś ramy czasowe bądź konkretne dni?

Niedawno zakończył się proces rekrutacyjny na stanowisko Murarz w firmie OPEX S.A.. Czy wie ktoś, jakie mają oczekiwania wobec kandydata?

????

W Polsce czy w Niemczech? Ta rekrutacja była

Jaki jest wkład kierownictwa OPEX S.A. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Żelbeton

Niema wkładu. Ludzie sobie sami atwosmere budują. Sam jeden drugiego (usunięte przez administratora) i cieszy się z tego.

@Żelbeton

No i dobrze. Bo właśnie to pracownicy budują relacje i dzięki temu jest fajna atmosfera. Macie jakieś wyjścia firmowe żeby się bardziej zintegrować. Firma coś takiego organizuje?

Nie

@Żelbeton

To słabo bo taka integracja podczas firmowej imprezy może poprawić relacje na plus. A inne benefity? Na święta będą paczki dla pracowników albo bony?

@Mariusz

Spotkania mają Ci wyżsi. My szare ludki mamy za zadanie pracować w każdych warunkach atmosferycznych. ( Cały czas mowa o pracy w Niemczech)

henry

Spotkań brak, paczek brak

Zelbet
@Żelbeton

Zaloz sobie firmę sam zatrudniaj ludzi zobaczymy jak będziesz preswerowsl najlepiej jest narzekać narzekać znam takich vo (usunięte przez administratora) za uszami narzekają ale by się (usunięte przez administratora)za tą firmą

Julia

Cześć, jaka umowa na operatora żurawia wieżowego, chodzi o tę ofertę, która wisi? Czy wszystko w rzeczywistości zgadza się z tym, co jest na rozmowie? Pytam dla kogoś, więc bardzo proszę, żeby informacje były pewne. Najlepiej od kogoś, kto tam pracuje.

Maniek

Cześć. Może ktoś dać opinie na teraz? Rok 2022? Jak praca, zarobki, mieszkanie, kontakt???

Czy OPEX S.A. ma ściśle ustalone godziny pracy?

Odpowiedź

7-16/17/18, soboty 7-15,

@Odpowiedź

O, dzięki. A czemu te godziny końca pracy takie różne? Nadgodziny za pieniądze, czy "dobrowolne"?

Odpowiedź
@Alicja

Wszystko zależy od budowy i kierownika, ale czym więcej tym lepiej, ale nie idą za tym jakieś kosmiczne pieniądze.

Aleksandra
@Odpowiedź

Każda stówka to już fajna zachęta żeby zostawać w pracy. Na jakie kwoty można liczyć?

Diil

Jakie zarobki godzinowe dla początkujących

@Diil

wyślij CV na opex@opex.com.pl Stawki przydzielane są indywidualnie.

Qwer

7.50

@Diil

Hej @Diil, udało Ci się dostać pracę w OPEX? Jeśli tak , opowiedz proszę coś więcej o Twoim typowym dniu pracy, jak zmieniło się wszystko, po wybuchu pandemii? Czy wprowadzono w OPEX jakieś procedury, obostrzenia?

Ewelina

A od czego konkretnie zależy wysokość stawki dla poszczególnych osób? Uzależniona jest ona od doświadczenia, posiadanych umiejętności? Jakie trzeba spełniać kryteria by liczyć na wysokie wynagrodzenie?

Kołek
@Diil

15-17 zł za godzinę dostaniesz. Normy śrubują podwykonawcy i Ukraina, lepiej iść na wózek widłowy

@Kołek

To już stawka netto? Są do tego jakieś premie za wyrobienie normy, czy tylko sama postawa?

Waldek
@Mariusz

Wszystko zależy od kierownika i humoru dyrekcji. Są premie motywacyjne miesięczne 100-200 zł, jakieś pieniądze można też dostać na święta.

Aleksandra

Witajcie, interesuje mnie oferta pracy na Kosztorysanta. Mam doświadczenie, studia inżynierskie. Jakie zarobki mi zaoferują? Ktoś coś wie? Dziękuje.

StaryWyga
@Aleksandra

Cześć, koło 3000 zł dostaniesz. Praca raczej monotonna, mało chętnych.

Matii

Firma budowlana jak każda inna. Pracownik fizyczny zarobi 2,5 do 3,5, inżynier 3/4, kierownik robót 4-6 + samochód, kierownik budowy >6+samochód. Praca 8-11h dziennie + 2 soboty w zależności od obsady i postępu prac. Na dłuższą metę praca bez perspektyw, bo ciężko przebić się na wyższe stanowiska.

@Matii

Gdzie można zarobić 2,5 ????. Coś Ty chyba zwariował chyba. Zarobisz 2,5 jeżeli będziesz miał 260 godzin

@Matii

Ale to chyba piszesz już na rękę, bo brutto 2,5 to by było za mało na najniższą? A swoją drogą, fajnie, że ktoś rzuca stawki, przynajmniej sobie człowiek porówna, zastanowi się..

Kantor
@Alicja

Mówimy o stawkach w ???? :)

Matii
@Kantor

Zł netto

Emjot

Witam. Pracowałem 1.5roku w firmie opex najlepszy majster jak dla mnie to (usunięte przez administratora)bardzo pomocny i uczciwy gość ! Nie polecam trafić na majstra (usunięte przez administratora)który ma w (usunięte przez administratora)totalnie wszystko... Nie interesuje się ani budowa ani pracownikiem olewa temat byle tylko przeżyć dzień... A jeśli coś ci się stanie to nawet nie pojedzie z tobą do lekarza tylko masz czekać aż przyjedzie pracownik. Stawki na dzień dobry bez doświadczenia są żałosne (usunięte przez administratora) euro to więcej można zarobić na produkcji w Holandii ????. Chyba że jesteś sąsiadem majstra to możesz liczyć na więcej. Ludzie są spoko przynajmniej tam gdzie ja pracowałem ale konfitur też nie brakuje zwłaszcza z brzeska. Mieszkania są okej bez zarzutu

@Emjot

Właśnie wprost nie mogę uwierzyć w te stawki, co tu Matii podawał.

@Emjot

Niestety to prawda. Firma nawet spoko. Tylko pracownicy (nie że wszyscy) ale część lubi pod kimś dołki kopać

łysy85

nadal króluje stawka 8 euro na start ????

Bronisław
@łysy85

To stawka na rękę jest? Z tego jeszcze pobierają coś na mieszkania, czy już nie?

Alicja

Można słać do Opexu podanie o pracę, od inżyniera, przez operatora żurawia, po pracownika budowlanego https://opex.com.pl/praca/ Ale @Emjot, teraz zastanawia mnie, kto ma tą stawkę, co podałeś. Inżynier z dyplomem też? Operator żurawia też? No, nie wydaje mi się to możliwe. Kto mi napisze, ile się zarabia na wyjeździe z Opexem, na stanowiskach z wymaganymi uprawnieniami i doświadczeniem?

OPEX SA
@Alicja

Stawkę ustalamy indywidulanie dla każdego z pracowników na podstawie doświadczenia i uprawnień. Prosimy o przesyłanie CV na adres: opex@opex.com.pl.

Mariusz

Pojawiły się w sieci ogłoszenia rekrutacyjne firmy Opex na stanowiska cieśla, kierownik robót, inżynier budowy, kosztorysant, kierownik budowy. Jakie umowy są proponowane nowo zatrudnionym osobom? Przechodzą okres próbny czy są zatrudniani od razu na umowę o pracę? Kontrakty są terminowe czy na czas nieokreślony?

OPEX SA
@Mariusz

Zatrudniamy pracowników na podstawie umowy o pracę. Prosimy o przesłanie CV na adres: opex@opex.com.pl.

Martina

Pytanie(jest tu na forum osoba kierująca pracownikami lub koordynator firmy w roku 2018 oD marca do maja 2018 gdzie firma Opex robiła budowę w Ulm A pracownicy mieszkali w Neu ulm?

@Martina

Może by tak ktoś z firmy Opex krótko odpowiedział na pytanie

Opex
@Martina

Szanowna Pani, w przypadku pytań proszę o kontakt telefoniczny 774029230 lub mailowy: opex@opex.com.pl

@Opex

Nie stety ale na maile nikt nie odpowiada

Opex
@Martina

Zapewniamy, że żadna wiadomość nie pozostaje bez odpowiedzi. Kiedy dokładnie mail został wysłany? w dalszym ciągu pozostaje opcja kontaktu telefonicznego z nasza Firmą 774029230

@Opex

Witam, czy można przesłać CV na ten email? Czy takie kandydatury są przechowywane w bazie danych i brane pod uwagę w przyszłych rekrutacjach? Wiem, że firmy różnie podchodzą do tematu, niektóre wolą gdy kandydat obserwuje firmę na bieżąco.

W firmie OPEX dużo się dzieje, poszukują aż pięciu nowych pracowników! Ja jestem zainteresowana pozycją Kosztorysanta, czy ktoś mógłby mi opowiedzieć o pracy na tym stanowisku? Ilu osobowy jest dział, w którym miałabym pracować i jaka atmosfera panuje tam w zespole?

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie OPEX S.A.?

Umowa o pracę - na 2 lata, na zasadach delegowania A1.

Zostaw merytoryczną opinię o OPEX S.A. - Opole

• Jak się pracuje w OPEX S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy OPEX S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OPEX S.A.?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042