Opinie o AURES w Sosnowiec

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie AURES. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w AURES o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o AURES w Sosnowiec

auresiak ;)

a teraz sprawa odnośnie nadgodzin. Jesteśmy głupi, że dajemy się tak robić w (usunięte przez administratora) a . Przychodząc na nadgodziny nie mamy płacone 100% tylko zwykłą normalną dniówkę. Przypuśćmy, że w miesiącu mamy do przepracowania 19 dni i zrobione 2 dni nadgodzin, tak więc na pasku powinno być: 1. Wynagrodzenie zasadnicze miesięczne 21 dni (dlatego,że zrobionych jest 19 dni podstawowych + 2 dni nadgodzin) 2. Dopłata do nadgodzin 100% 16 godzin (czyli 2dni).

gość1
@auresiak ;)

Niektórzy ( bardziej kumaci operatorzy)wiedzą to od dawna i dlatego rzadko zapisują się na "nadgodziny" już z pasków naszych wynika że robią przekręty i żadnych setek nie ma w tym zakładzie, ale to tylko kwestia czasu jak odpowiednie instytucje dobiorą się do tego zakładu. Ludzie robią nadgodziny, żeby przeżyć godnie miesiąc, nawet swoim kosztem, że są oszukani i okradani ze swoich ciężko zarobionych pieniędzy, które im się należą. I nie jest to żadna postawa roszczeniowa PANIE PREZESIE bo to są pieniądze na które ludzie zapracowali w pocie i syfie, z poranionymi i posiniaczonymi rękami, nogami, bo w tym zakładzie człowiek nie ma się nawet jak bezpiecznie poruszać a co dopiero pracować. I dlatego zasługuje tutaj każdy na szacunek, kto wyrazi tylko chęć pracy, a kadra kierownicza + liderzy szczują jeszcze ludzi na inne zmiany, zamiast na własnej zmianie zadbać o porządek na maszynach i pod maszynami a potem ewentualnie robić jazdę innej zmianie, że bałagan zostawili. Zero organizacji pracy, zero kultury pracy, ale wszystko w myśl zasady : " JAKI PAN TAKI KRAM " Tyle w temacie.

czego oczekiwałeś prezesi katowice mają w garści nie za darmo płacą łapówki?

A
@1111

Korupcja często idzie w parze z zarabianiem nielegalnych pieniędzy,ale to już sprawa prezesów, jeśli mogą spać spokojnie :-)

xyz

Dziwna była ta rozmowa w Katowicach, niby wszystko zgodne z prawem, grafiki zgodne z prawem i nawet jak prezes będzie nam kazał przyjść w Boże Narodzenie do pracy to będzie miał takie prawo ! kobieta - prawnik była poddenerwowana i zestresowana bardziej niż ja.....o co tu chodzi? pytała czy składam wniosek na pracodawcę, a ja ? jaki wniosek jeśli twierdzi pani że jest wszystko zgodne z prawem?! wyszłem głupszy niż weszłem. Dzisiaj nocka i mam nadzieje że będzie spoko.

xyz

Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach Bezpłatne Porady Prawne ul. Graniczna 29 40-017 Katowice skrzydło frontowe, wejście od ul. Granicznej Mam się tam zgłosić jutro . Mam grafiki od początku roku i zobaczymy co powiedzą na te grafiki prawnicy w państwowej Inspekcji Pracy, czy potwierdzą wersję Pracodawcy w kadrowej że w weekendy musimy pracować za stawkę roboczej dniówki w zamian za dzień wolny w tygodniu. Odezwę się wkrótce.

Monter

rozmowa nie przebiegala profesjonalnie aplikowalam ns inne stamowisko ale kierownik zaproponowal mi prace na wyzszym stanowisku niestety pozniej okazalo sie ze choruje na amnezje albo udaje ze nie psmieta przebiegu rozmowy ,przypuszczam ze pan pseudo kierownik zorientowal sie ze jedtem osoba ambitna a bardzo potrzebowal pracownika wiec postanowil mnie oszukac.

Leszno
carrie

Złodzieje!!! Okradają mnie z każdego weekendu przepracowanego w tym obozie a na dodatek każą przyjść w największe święta!!! ZŁODZIEJE!!! Pod sąd z nimi!!!

gość1

Sądy Pracy przyjmują każdą sprawę nieuczciwego postępowania pracodawcy i to jest do wygrania.Więc niech mnie tylko zwolnią, zapłacą za to z nawiązką wraz z odszkodowaniem !

ktos

powiem tak jeszcze nie kumplujcie sie z kierownictwem nie dajcie sie omamic rozmowa z nimi ze sa w porzadku ze (usunięte przez administratora) z wami gadaja to jest ich psychologia do wyciagniecia od zwykłego robola kto jak robi kto o kim gada itd.potem to wykorzystaja przeciwko wam i sobie jeszcze bardziej pogorszycie jak tam idzie jeszcze se pogorszyc hehehe taka mała uwaga ale nik nie musi tego czytac i sie kierowac tymi słowami napisanymi

ktos

haha wy dostajecie 200zł moze podwyżki a ustawiacze ponad 1000zł oni 100% lub 200% za nadgodziny a wy za zwykłą dniowke i za wolne hehe i to jest sprawiedliwe ?

i dodam

Jest wysłane zapytanie do : Państwowa Inspekcja Pracy Główny Inspektorat Pracy ul. Barska 28/30 02-315 Warszawa Jak tylko będzie odpowiedz w tej sprawie to napiszę Wam.

xyz

W Polsce dniami wolnymi od pracy są wszystkie weekendy i święta. W niżej wymienione dni świąteczne, również w te, które przypadają w niedziele, nie działają urzędy i obowiązuje zakaz handlu. 1 stycznia 2015 r. (czwartek) Nowy Rok 6 stycznia 2015 r. (wtorek) Święto Trzech Króli 5 kwietnia 2015 r. (niedziela) Wielkanoc (pierwszy dzień świąt wielkanocnych) 6 kwietnia 2015 r. (poniedziałek) Wielkanoc (Śmigus-dyngus - drugi dzień świąt wielkanocnych) 1 maja 2015 r. (piątek) Święto Pracy 3 maja 2015 r. (niedziela) Święto Konstytucji 3 Maja 24 maja 2015 r. (niedziela) Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki) 4 czerwca 2015 r. (czwartek) Boże Ciało 15 sierpnia 2015 r. (sobota) Wniebowzięcie NMP 1 listopada 2015 r. (niedziela) Dzień Wszystkich Świętych 11 listopada 2015 r. (środa) Narodowe Święto Niepodległości 25 grudnia 2015 r. (piątek) Boże Narodzenie (pierwszy dzień) 26 grudnia 2015 r. (sobota) Boże Narodzenie (drugi dzień) Więc prezes wciska kity ludziom, bo Boże Ciało jest Świętem wolnym od pracy !!! i nie mają prawa nikogo zmusić ! nochyba że ktoś jest zainteresowany pracą w Boże Ciało i chce przyjść za 200% stawki.

fakt

Niby dlaczego w innych zakladach placą 100 procent i 200 za prace w weekend? inni pracodawcy to filantropi? dlaczego nie wprowadzą takich grafików jak w aures? Odp.BO TO JEST NIEZGODNE Z KODEKSEM PRACY ! Okradają nas a potem 100zl podwyzki rzucą ?

c

Ludzie warto zastanowic się nad tym, ze gdyby system pracy w waszym zakladzie produkcyjnym byl legalny i zgodny z polskim prawem pracy i polityki spolecznej to WSZYSTKIE zaklady wprowadzily by takie grafiki, bo to ogromna oszczędnosc dla pracodawcy !

b

NIE ISTNIEJE W POLSKIM PAŃSTWIE I KODEKSIE PRACY TAKI "TWÓR" JAK " SYSTEM ARGENTYŃSKI " Kodeks pracy określa, jakie systemy czasu pracy, mogą być stosowane przez pracodawców. Należą do nich: - tzw. podstawowy system czasu pracy, w którym dobowy wymiar czasu pracy wynosi 8 godzin, - system równoważnego czasu pracy, w którym dobowy wymiar czasu może być przedłużony, co do zasady, do 12 godzin, a przy określonych rodzajach prac – nawet do 16 albo 24 godzin, - system czasu pracy, w którym dopuszczalne jest przedłużenie czasu pracy do 43 godzin przeciętnie na tydzień, a jednego dnia w niektórych tygodniach w tym okresie dobowy wymiar czasu pracy może być przedłużony do 12 godzin, - system przerywanego czasu pracy, w którym rozkład czasu pracy może przewidywać jedną przerwę w pracy w ciągu doby, trwającą nie dłużej niż 5 godzin, - system zadaniowego czasu pracy, w którym to przede wszystkim pracownik decyduje o swoim rozkładzie czasu pracy, - system skróconego tygodnia pracy, w którym praca jest wykonywana przez mniej niż 5 dni w tygodniu, - system tzw. weekendowego czasu pracy, w którym praca jest świadczona wyłącznie w piątki, soboty, niedziele i święta. To, jakie systemy czasu pracy są stosowane u pracodawcy, powinno wynikać z przepisów wewnątrzzakładowych obowiązujących u tego pracodawcy, tj. z układu zbiorowego pracy, regulaminu pracy albo z obwieszczenia. Wyjątkami są: system skróconego tygodnia pracy oraz system tzw. weekendowego czasu pracy – mogą być one stosowane do pracownika tylko na podstawie umowy o pracę. Podstawa prawna: art. 129, art. 135 – 140, art. 143 i 144 Kodeksu pracy

a

Nie pracujemy w systemie IV brygadowym. Ale system w jakim pracujemy to system argentyński. Dlatego pracuje się w weekendy za taką samą stawkę jak i w tygodniu. I nic się z tym nie zrobi

zdumiony

Czy na zmianie b pracują same przymuły? Ciągle tylko czepiacie się ustawiaczy i liderów. A prawda jest taka , że większość was nadaje się tylko do pakowania detali. Chociaż i z tym macie problemy bo czasem mylicie prawe z lewymi. Prawda jest taka ,że jak teraz plujecie jadem to jakby któreś z was było by liderem to ludzie mieli by z wami piekło. A co do ustawiaczy i ich zarobków to tak samo wszedzie dobrze gdzie nas nie ma. Skoro macie odpowiednie kwalifikacje zawodowe i wiedzę techniczną to zgłoscie się. A jak nie to po co zabieracie glos? Pozdrawiam normalnych. Jeżeli tak wam się nie podoba to szukajcie czegoś innego. Sami psujecie atmosfere bo jak się widzi takie chamstwo na forum to tym samym odpowiada sie na hali. Pozdrawiam wszystkich tych normalnych i tych mniej

@zdumiony

Co ty chrzanisz ?! przeczytałem właśnie opinie i wpisy z roku 2011 na tym forum i wynika z tego że zła atmosfera w tym zakładzie była już 4 lata temu, są opinie które pojawiły się już w 2011r o lizusach, kapusiach i różnorakiej hołocie, niestety niektórzy z nich nadal pracują i to oni proponują nowym pracownikom zmianę pracy, szukanie innej pracy i dlatego ludzie się zwalniają.

auress
@zdumiony

Na rozmowie z kwalifikacyjnej w kadrach była mowa tylko o ściąganiu detali z taśmy lub wybieraniu spod maszyny i pakowaniu a nie o ranieniu rąk nożykiem, młotkiem i parzeniu skóry klejem, w kadrach była mowa o pracy na 3 zmiany ! a normalnego człowieka nie ma w tym zakładzie ani jednego i niech mi nikt nie proponuje by zmienić pracę bo nie mam takiego zamiaru bo mam umowe na czas nieokreślony a gdzie teraz taką pracę znajdziecie? i tylko to trzyma tu niektórych ludzi, umowa o pracę na czas nieokreślony !

zdrapka za dwa zlote

Niektorzy liderzy rzeczywiście lecą w kulki,ale są też tacy którzy robią jak należy.Poza tym lider nie jest od biegania operatorom po przekładki,obowiązki te po części przejął magazyn-market.Gdybyście słuchali co się do was mówi to byście wiedzieli i nie jęczeli jak pipy. Druga sprawa:Operatorzy są zarobieni...Buahaha...czym,gdzie?? Oprócz może dwóch detali praca na maszynach to śmiech na sali!Ale dla was jak ktoś 8h nie stoi na maszynie to się obija.Szanujcie się wzajemnie a będzie się pracowało wszystkim lepiej.Elo!

zasiedleniec
@zdrapka za dwa zlote

....Operatorzy są zarobieni...Buahaha...czym,gdzie? no to teraz przegiołeś -śmieszny jesteś

pomyslowy

mam pomysl ! Dlaczego operatorzy nie mogą wybrać sami swoich liderów, poprzez glosowanie ?! Jeśli obecni liderzy nie spelniają ich oczekiwań ?! lider to osoba która przewodzi, prowadzi, organiz. pracę i zawsze mozna na nim polegać ! Zaglosujmy

prawda

Pozdrawiaj liderów, jak chcesz to mozesz nawet im d...y nadstawic. Nie o zazdrosc tu chodzi, tylko o fakty, ze ludzie odwalają za liderów robotę a oni biora kase za opier....nie sie i wyslugiwanie się innymi. Operatorzy są zarobieni i mają dosc!!!!

nalenczowianka

Ooo widzę że(usunięte przez administratora)męczy strasznie :) Typowe...A kto wam zabronił bycia liderem?Chlopaki się nie wzięli ze szkółki dla liderów.A że robią za esesmanów trudno,taka ich rola.Swoje zarobią tak czy siak i pewnie mają z was niezłą bekę :) Ja pierdzielę...Zamiast cieszyć się z pracy i dążyć do czegoś,to tak będziecie psioczyć na innych i plakać co miesiąc że nie starcza do ostatniego... Pozdrawiam wszystkich,i liderów też-(usunięte przez administratora)i resztę.Róbcie swoje! ;)

zzz
@nalenczowianka

stanowiskiem imponuje i wiedzą, oraz doświadzczeniem

zgorszona

Jeden z liderów ze zmiany B cały czas zarywa małolaty z napylarek... Chłopie to nie randka w ciemno tylko zakład pracy w którym masz pracować!!!

Zostaw merytoryczną opinię o AURES - Sosnowiec

• Jak się pracuje w AURES?

Zobacz opinie na temat firmy AURES tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 30.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AURES?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 2 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AURES?

Kandydaci do pracy w AURES napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042