Becker-Warkop

Świerklany

Opinie o Becker-Warkop

Czarnuch z Beckera 2010-11-18 16:13:47
Potwierdzam to wszystko prawda !!!
Krystyna z gazowni 2010-11-19 20:37:05
Niestety wszystkie te sprawy o których wspominają koledzy powyżej są faktem. Firma osiadła na laurach wypracowanych przed 2005 rokiem i zamiast stawiać na rozwój, kształcenie pracowników i wprowadzanie nowych produktów trzyma się kurczowo tego co jest zrobione i za wszelką cenę upycha starocie przez co staje się coraz mniej konkurencyjna na rynku. Przez nieczułość zarządu na słowa pracowników odeszło wielu wartościowych fachowców, zarówno z serwisu kolejek jak i biur. Liczą tylko zyski, po trupach do celu...sąsiednia Elektrotechnika miała być przejęta pod pretekstem wzmocnienia siły przebicia na rynku, a tak naprawdę to wchłonięto ich żeby tanim kosztem uzupełnić brakującą kadrę. Z firmy 40 osobowej zostało 10 co pokazuje bezsens całej operacji. Mało przemyślane decyzje kierownictwa, ogólny chaos, brak wyrozumiałości dla pracownika i zero chęci na poprawę tego stanu - ogólnie banda oszołomów - tak wygląda BW i dobrze że mnie już to nie dotyczy.Tyle w temacie - powodzenia i wytrwałości życzę wszystkim pracownikom!
JaJakoByły 2010-11-20 13:08:49
Niestety prawda jest okrutna i szkoda tylko, że sytuacje opisane przez Tych, którzy swoje wycierpieli i tych, którzy obecnie cierpią i są najbardziej w tym całym chaosie "B-W" poszkodowani (pracownicy) nic nie wniosą... może poza tym, że ktoś kto podsłyszał, że jest firma "B-W" i że jest tam jak w raju (buahahaha) zasięgnie info z innych źródeł i dwa razy (zalecana większa ilość) puknie sie w przysłowiowy "łeb". System totalitarny jaki stworzono w "B-W" wykorzystuje co rusz narzędzie butnie nazwanym PREMIA (hahaha) szkoda tylko, że uznaniowa. Nie przyjdziesz do pracy w sobote czy niedzielę, ok, nie ma sprawy, przecież to sa dni należące do Ciebie (pracowniku). Ha! Ale premia i jej podział należy do mnie (pracodawcy). Przyjdziesz w dni wolne, żeby zarobić (i to jest najlepsze) buch! po premii, bo byś miał za dużo. Sprytne, bardzo sprytne...bo z pasków otrzymanych do wypłaty to żaden "skąpy Szkot" nawet by się nie wyliczył... To samo z nadgodzinami, człowiek "musi" zostać, bo niestety :"ni mom kogo posłać." (niejednokrotnie słychać w słuchawce)...Brak należytego zabezpieczenia w części zamienne, posyłanie pracownika na kopalnie z "bele (usunięte przez administratora)" w taszy, żeby mieć tylko święty spokój (działanie kierownictwa), a pracownika chcą zjeść na kopalni razem z guminiokami i to na nim wiesza się psy, bo to on jest na miejscu...Jedynym sposobem na zwolnienie się (chodzi o przyjęcie na kopalnię),zatajenie tego faktu do samego końca przed odejściem i porzucenie, bo inaczej wszechmocny p Prezies weźmie magiczną, wypchaną walizkę i zablokuje przyjęcie (realia). Wszyscy, którzy przewiną się przez "B-W" zauważą kto się dorobił (ile firm się dorobiło)...świat jest mały...a tam u góry wszyscy będą sądzeni równo.... PS. Proponuję Zarządowi zainwestowanie w Zaczarowany Ołówek....Pozdrawiam !!!
tojeto 2010-11-20 15:10:34
Prawda i tylko Prawda , ale co z tego wyniknie? NIC!!!!!!
nonejm 2010-11-20 17:47:08
Większość prywatnych firm bazuje na takim sposobie wynagradzania-jak najniższa stawka-reszta w postaci premi tzw. trzymanie za mordę-zasługa "panów" z BCC i ZPP.
anna 2010-11-20 18:15:21
Prawda-pod płaszczykiem kapitalizmu mamy wczesną formę feudalizmu!!!
zablokowany 2010-11-20 20:46:14
Potwierdzam!!! Wszystko w tych wypowiedziach to prawda!!
Dodam jeszcze od siebie że co drugi z tzw "góry" (biurowiec) ma albo miał działalność gospodarczą założoną tylko po to żeby wyssać z firmy ile popadnie np. Firma dostarczająca narzędzia, firma remontowa i inne firmy które stają się w tajemniczych okolicznościach podwykonawcami. Już nie wspomnę o lewych remontach i innych przekrętach. Ale co tam , jest kryzys i trzeba dbać o własną kieszeń. A wszystko zaczęło się psuć po zmianie prezesa....... Ważne że w Wiśle nowy domek dla prezesa się buduje.....
Wieloletni pracownik hali BW 2010-11-21 10:49:08
Pracuje w BW od wielu lat...nie moge zdzierzyc tych wypowiedzi, prawda jest taka, że to wierutne bzdury - jednym słowem...plotki, ktore ktos gdzies zasial i zajmuja sie nimi Ci co nie specjalnie lubia prace - po prostu. Interesuje ich wszystko oprocz niej...Do tych co odeszli na kopalnie - zalezy wam po prostu zeby z pracodawcy jak najwiecej wyciagnac, wyssac, a z siebie dac jak najmniej...prostactwo i filozofia godna zwierzat...czy sie stoi czy sie lezy placa sie nalezy....nie spotkalem sie z sytuacja zeby zabrali komus premie bo przyszedl w dzien wolny do pracy??? jaki bezsens!!! Co za pierdoly opowiadacie!
A jesli sie pracownik angazuje mniej niz drugi pracownik czmu ma miec premie taka sama jak ten drugi?? premia jest dodatkiem, nagroda. O kolesiu ktory pisze ze powinna byc umowna a nie uznaniowa wszystko wiem - no najlepiej zebys przyszedl odbil dyskietke, odbebnil dniowke i zaliczyl tysiaka w premii do kieszeni...tylko (usunięte przez administratora) za co?!?! Wiekszosc ludzi na hali tylko patrzy czy sztygar nie idzie, a jak sie straci, to mozna dalej zagajać - ale premia najlepiej żeby była jak najwyższa...zacznijmy kurde od siebie moze, a potem patrzmy na innych...jeden koles pisze ze ma zle warunki pracy..stary co ty chrzanisz...na lazniach czysciutko, firma w sumie w miare nowa, jesli robisz co do ciebie nalezy nikt sie do ciebie nie przypierdziela, wiem po sobie, pracuje od 7 lat!!! Idz na grube chlopie tam na pewno bedziesz mial lepsze warunki pracy - myszy, szczury i smrod!!! Niedlugo zniosa wczesniejsze emerki bedziecie sie cis spowrotem, a zniesc musza i tyle!!! Jesli chodzi o przyszlosc to sprawa jest jasna, zacznijmy patrzec w lustro i myslec w taki sposob, ze taka nasza przyszlosc jaka nasza praca!!! W wiekszych konkurencjach ja Famur i Kopex zwalniaja setkami, u nas nikogo nie zwolnili z powodu ciec budzetu wiec chyba jedna im zalezy prawda??
Co od (usunięte przez administratora), jest troche szorstki, ale z obserwacji to jeden z najpracowitszych ludzi na firmie chyba i tego mu nie mozna odebrac.
Co do nowego szefa produkcji - nie uwazam, zeby zaangazowanie bylo choroba psychiczna, a to ze nie godzi sie na picie na hali glupia regula. Co do niewolniczej pracy - nie wiem o co chodzi...ja pracuje na hali tak jak powiedzialem, od wielu lat..nie ma na co narzekać...8 godz przepracuje tak jak moge najlepiej i ide do domu - proste! I chyba tak powinno byc...pewnie mnie opieprzycie co ja gadam, moze powiecie ze zdradzam kumpli, ale tak to widze...narzekaja najbardziej Ci, ktorym sie po prostu nie chce pracowac.
Serwisant 2010-11-21 11:12:47
Yeah!!! that's wright man!!!!! Powiedziałeś prawde nierobom!!!
fenix 2010-11-21 17:56:08
(usunięte przez administratora) prosze przywrocic na stanowisko PREZESA PANA (usunięte przez administratora) za jego prezesury firma prosperowala bardzo dobrze pracownicy byli zadowoleni byly premie i dobre zarobki .Mamy mlodych z tytulami inż.ktorzy pracują jako fizyczni a w nich jest potencjal i trzeba to wykorzystac bo inaczej firma bedzi upadać BECKER ma sie rozwijac i na to licze FENIX
inżynier 2010-11-21 19:36:00
Praca w Becker warkop jest wspaniała!!!!!!
Dupowłaz,dziobak ! 2010-11-21 19:43:36
Praca jest bardzo bardzo ok i płaca jest ok !!!
anonim 2010-11-21 21:35:36
Panie dyrektorze w firmie brakuje jeszcze kamer i podskurnych czipow
produkcja 2010-11-22 14:57:57
marne grosze za ciężką pracę w złych warunkach
Gość 2010-11-22 15:29:01
Wy narzekać i narzekać do roboty ! Ja sobie zrobię cztery soboty i niedziele 30 nadgodziń mam 3000 tysiaki a wam sie robić nie chce haha.Zona moja mówi że na cztero osobową rodzinę to kupa kasy
Raz na pięc lat jedziemy na wczasy do Szczyrku na pię dni mówię życ nie umierać.A co mamy kredyt na pralkę ale za cztery lata spłacimy stać nas a co? Ludziska a co wy byście jescze chcieli że prezes dom buduje a niech buduje w takim domu trza mieszkać,a ja i tak jestem w pracy i na co mi dom.mamy M3 i to za dużo chcemy sie zamienic na M2 to nam w zupełnosci wystarczy musze konczyć bo pisze u kumpla na kom, jak spłacimy pralkę kupimy se kompa
spawacz 2010-11-22 16:18:30
proszę was koledzy ,lepiej wasze żale przelejcie na papier i piszcie miłosne wiersze!!!
locha 2010-11-22 18:46:00
jestem byłym pracownikiem beckera,nienażekałem na brak zarobków,bo 10 soboto-niedziel i 2400 wyplaty to przeca baja
anonim 2010-11-22 19:27:08
chyba godzin w soboty i niedziele w innym przypadku wekendow by ci braklo!!!
Edward 2010-11-22 19:49:48
Ja robię 4 soboto niedziele i mam 2300 zł na rączkę panowie i z kryzysu nic se nie robie
traktor z bekera 2011-07-30 17:10:32
ludzie są tam zastraszani ze jak nie będą robić sobót i niedziel to będą bez premi , to ja sie pytam jakim prawem musisz pracować 7 dni w tygodniu , a wogule kodeks pracy to wielka ściema ,eden z przełożonych powiedział mi że człowiek sie urodził żeby pracować
Wogule nie polecam tego nie zakładu lecz[usunięto przez moderatora] .
anonim 2011-07-31 15:20:01
JAK KOMU ROBOTA ,,WARUNKI PRACY,,CZAS PRACY,,WYNAGRODZENIE ,,ITD ITP NIE PASUJE...... TO NIECH SE ROBOTE ZMIENI NA INNĄ
nowy 2012-08-08 12:26:27
mam tam za niedługo pracowac,powiedzcie jak płaca bo głupio mi sie zapytac w kadrach.
Neww 2013-03-05 12:39:35
Witam, staram się o prace w tym zakładzie, mógłbym prosic o opisanie sytuacji na dzień dzisiejszy? Warto czy nie warto??
,,, 2013-03-06 20:12:27
nie warto
paul 2013-04-25 18:52:36
może trochę więcej informacji na temat firmy ktoś posiada i mógłby się podzielić?
pracownik 2013-12-10 17:00:36
masz rację w 100% . a w szczególności po dzisiejszej wypłacie. Ten zakład schodzi na psy
aktualny pracownik 2013-12-12 20:40:14
takiego dna, [usunięte przez moderatora] i parodii w tej firmie nie było od kilku dobrych lat odkąd tam pracuje... zarząd to zebrana banda ludzi którzy rozwalili jedną z większych firm w regionie... średnie zarobki za mc listopad wyniosły mniej niż 3/4 etatu w biedronce... chcesz podjąć tam pracę... proponuję skoczyć z mostu uderzyć się w głowę i dopiero wtedy dwa, trzy albo i dziesięć razy zastanowić niż podpiszę się cyrograf na niewoliniczą pracę u pana Budnioka i spółki...!!!
kazik 2013-12-14 11:44:23
ja bardzo dobrze zarabiam ale sie przenosze na grube tak wiencej sie zarabie nisz w warkopie ale dzisiaj dostałem premie 1000zł 14.12 13r czyli dziś
conan 2013-12-22 19:14:33
ciekawe jaka premie placili 14 bo wszyscy dostali 17 wiec cos tu sciemniasz a co do zarobkow szkoda gadac premie zlikwidowali a kto bedzie robil ze spawaczy mowie o dobrych spawaczach za 1500-1600zl prezesi sa smieszni niech sami staja na spawarkach i se spawaja
janek 2013-12-25 20:26:03
jestem operatorem ich kolejki podwieszanej........ nie potrafia naprawiac tych kolejek....odpalanie dzieki hydroakumulatorowi ktore ciagle sprawia problemy i nie potrafia tego naprawic a lepiej zarabiaja odemnie "operatora"......
felek 2014-03-14 09:21:38
słyszałem że z tej firmy można wyjechać do pracy w Iranie na kopalnie, czy ktoś wie coś na ten temat
Mizioł 2014-04-08 06:00:19
Z własnego doświadczenia wiem, że z wymianą sprzętu zawsze jest pod górkę i czasami nie można się doprosić o swój osobisty sprzęt.
Zbyszek 2014-04-10 15:49:51
@button, no nie zupełnie sprzet jak kazdy inny, tutaj sprzęty sa dośc drogie, nie projektuje się tego jak inne sprzety, to ma działac przez lata, dlatego bardziej się serwisuje, regeneruje i naprawia niż wymienia.
Maciej 2014-10-02 22:39:56
Firma Becker-Warkop działa w branży górniczej prawie 20 lat. Podczas swojej kilkunastoletniej działalności zdobyli zaufanie Klientów, którzy doceniają jakość oferowanych przez naszą firmę urządzeń. Dzięki wyspecjalizowanej kadrze inżynierskiej firma ciągle się rozwija i jest w stanie oferować nowoczesne urządzenia, spełniające światowe standardy.
ciekawy 2014-12-17 19:27:45
no to akurat chyba każdy wie, że firma Becker-Warkop działa w branży górniczej prawie 20 lat, bo oststnio obchodzili nawet te urodziny dosyć hucznie z tego co słyszałem.. ciekawe czy równie imponujące były z tej okazji wypłaty albo jakieś okazyjne premie, wiecie może czy coś takiego faktycznie miało miejsce?
Mirek L. 2015-01-03 13:34:15
Witam wszystkich pracowników pracujących,już niepracujących,może którzy będą pracować,zwolnionych i tych którzy będą zwolnieni.Pracowałem w firmie B-W w okresie 1995-2006r.W tamtych latach była to bardzo dobra firma w Rybnickim regionie,bo na początku firma znajdowała się na 6 szybie kopalni-Jankowice.Ja rozpoczałem tam pracę jako ślusarz,w pózniejszym okresie zrobiłem kurs spawacza(firma pokryła koszty)jak i równiez wiele innych kursów.Za jakiś czas,zrobiłem kurs Mag-135 ponadpodstawowy.Zarobki w tamtych latach nie były takie kiepskie na stanowisku spawacza oczywiście,w porównaniu do innych zakładów pracy w okolicy.Ale po kilku latach dobrego spawania w firmie,pracownik powinien dostać podwyżke,biorąc pod uwagę,że sam angazowałem się w podwyższenie swoich kwalifikacjii.Kilku pracowników w tamtym samym okresie,robiło kurs ponad-pods.z nadzieją o podwyżke(usunięte przez administratora) na pytanie pracowników o podwyżki dla spawaczy,odpowiedział tu cyt."po podwyższeniu kwalifikacjii,będą podwyżki stawek dla spawaczy"- ale to były tylko nasze marzenia :-)A czasy się zmieniały,rozumiecie (inflacja,rosnące ceny)zarobki już nie te same,a podwyżek dalej nie ma.Ja osobiście byłem kilka razy u szefa prod.który miał uczulenie na pytanie o podwyżkę.Po kilku odmowach,zacząłem się rozglądać za nową pracą.I tak nadarzyła się okazja do zmiany pracy ,już nie pracuję w tej firmie jak wiekszość moich starych kolegów-spawaczy i jestem oczywiście zadowolony z mojej decyzji.(usunięte przez administratora) Pozdrawiam Mirek L.
ktoś 2015-01-05 11:06:59
W tym roku zarząd postanowił zrobić prezent, kupili sobie cztery nowe samochody, a robolom wciskają kit że jest kryzys, nie tylko że nie dali nic na święta, to jeszcze zabrali premie. to idzie w złym kierunku. zdaje się że wąskie grono osób już się nahapało
wolny od BW 2015-02-05 14:29:12
widzę, że nic się nie zmieniło w zarządzaniu w firmie BW. Dalej mają ludzi w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Ja osobiście nie polecam pracy w tej firmie.
ooo 2015-10-22 18:20:58
ciekawe jak długo pociągnie ta "firma" wyzyskiwaczy w której pracownik stał się nikim .
zbliżają się następne święta co teraz władza sobie zafunduje, jakie premie sobie dadzą a wezmą robolowi.
ooo 2015-10-23 15:05:25
nie rozśmieszaj mnie wiesz gdzie oni mają "zwykłego pracownika"
były 2015-11-12 22:17:45
brak mozliwości rozwoju
to ja 2015-12-23 15:19:07
Najważniejsze że choinki porobione dla kierownika
ktos 2015-12-23 15:29:17
Wielkanoc tuż tuż zające się porobi jest co robic
danka 2016-10-16 18:09:34
a orientuje się ktoś czy jakieś rekrutacje będą teraz?
rad 2016-12-06 22:07:22
Danka , Jeśli znasz się na silnikach z zapłonem samoczynnym to pewnie tak
Zostaw swoją opinię o Becker-Warkop - Świerklany
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Becker-Warkop