Opinie o DB Schenker w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie DB Schenker. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w DB Schenker o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DB Schenker w Kraków

Witajcie. Taka moja przestroga omijajcie tą firmę jak największym łukiem !(usunięte przez administratora)Nie wiem jak by się człowiek starał i tak będzie źle !!!! Najgorszym człowiek jest Pan od obiektu pan koordynator który traktuje ludzi jak intruzów !!!!! Odkąd awansował na wyżej wymienione stanowisko wydaje się mu że jest bogiem i ludzi ma za nic !!!!!!! Szefostwo nie ogrania firmy !!!!! Np. każą Ci coś zrobić ty to robisz a oni i tak Ci wmówią że tego nie zrobiłeś !!!!!! I obcinają pieniądze !!(usunięte przez administratora)

Basia Nowy wpis

którego działu najbardziej nie polecasz w tej firmie?

Jak szefostwo w DB Schenker traktuje ludzi?

ngvn Nowy wpis

Ile zarobi się jako magazynier przyjmując towar z tirów..? na chwilę obecną...

Jak jest z pakietem medycznym w DB Schenker? Można dołączyć rodzinę?

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w DB Schenker spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Spawacz MAG / TIG / ELEKTRODA
INDMONT sp. z o.o. sp. komandytowa

Czy w DB Schenker zatrudniani są obcokrajowcy?

XX

Zależy do czego. Sporadycznie zatrudniają kierowców z Ukrainy.

Oleg

The recommendation is to avoid this company. I used this company for many years without such incidents, but this last one is something incredible. I ordered the delivery from Germany to Poland. Almost one month left and nobody knows where is my good. You have to write a few times to get any useless response from customer service. After some attempts, the information - the material was lost. One week later found, but still, no clear answer where the material is and when will be delivered. The next step is to demand compensation for the lost product, time, client, and nerves if I will not get the goods.

Krzyś

Nie płacą za usługi kurierskie w terminie druga faktura i przeciąganie ponad 100 dnia płatność. Niech sami sobie worzą . tzw." niemiecka" solidność.

Mikel

Ile obecnie zarobi się w DB Schenker w Krakowie na terminalu tzn an sortowni paczek? chodzi mi o aktualną stawkę... hmmm

@Mikel

Kobiety też mogą tu pracować na sortowni?

Kierowca

W jaki sposób Schenker zabezpiecza kierowców/kurierów przed obecnym wirusem? Oprócz ochrony dyspozytorów kierowcy nie mają żadnego wsparcia ze strony firmy.

kermit
@Kierowca

jak to? a strzeliste podziękowania za włożony trud i zaangażowanie?

@kermit

Nawet tych podziękowań brak. Schenker ma każdego kierowcę w nosie. W Krakowie wygląda to jak jedna wielka pomyłka.

Miro

a jest jakiś covid19

@Kierowca

Noszenie maseczek, zamontowane są w każdym oddziale kilkanaście/dziesiąt dozowników z płynem odkarzającym, oraz dział sprzątający musi częściej sprzątać pomieszczenia

@pracownik

Czy możecie powiedzieć mi jak wygląda atmosfera w dziale logistyki?

@Marcin

A wiadomo może czy kogoś szukają?

Piotrek
@Alicja

Czy wiadomo coś jak pracuje się w Dziale Produkcji Międzynarodowej? czy jest duża rotacja? jaki szef?

@Piotrek

Chyba nie, skoro nikt nie odpisuje? :( Szef tak słaby, że nikt go nie komentuje czy wręcz przeciwnie na tyle spoko, że nie ma co narzekać?

DBSzajzzzzzzz:)

Ogólnie nie polecam Magazynierzy(Sortownia paczek) zarobki 1800 na rękę.premia zależna od wyników ekipy wózkowych i kierowców. Premia w zależności od 60 do max 100zł. W sezonie letnim chodzisz na 2 zmiany ( Nadgodziny.... które są OBOWIĄZKOWE, nie możesz powiedzieć że nie , bo jak nie przyjdziesz to inni nie przyjdą wspomóc Ciebie) brak ludzi, ciągłe zwolnienia na sortowni no i jak ktoś weźmie urlop lub L4 to już się pali grunt i znowu trzeba chodzić na nadgodziny... Dodatkowo jeszcze wspomaganie ekipy na wózkach (Bo tak i h*j) ale kiedy sypie sie na sortowni to wtedy nikt z wózków nie pomaga. Brygadzista z ramienia Schenkera nie ma pojęcia o robocie i robi to co z góry mu powiedzą lub co powiedzą inni brygadziści z ramienia schenkera... Co do wózków to robi część starej gwardii, którzy mają wszystko w gdzieś, lub osoby, które notorycznie spożywają alkohol lub narkotyki na czele z brygadzistą. Zarobki nie wiele większe od sortowni, premie też podobne ale trochę większe no i rożne socjale ... roboty też mase i także obowiązkowe nadgodziny bo tabelki muszą się zgadzać żeby szefostwo mogło klaskać uszami ze szczęścia.Podwyżek nie ma od lat chyba ze robisz na każdej zmianie i kablujesz na wszystkich oczywiście też dobrze żyjąc z szefostwem i brygadzistami ( np dając działkę...) Sprzęt zużyty nie nadający się do użytku jak i jego brak. Ciągłe awarie i przeglądy. BHP nie istnieje ( No chyba że będzie wypadek, wtedy zebrania są nawet na górze :D ) Co do Kurierki na B to zależy pod którego przewoźnika się trafi. Zarobki od 2500 ale na podwyżki nie ma co liczyć, chyba że roboty... Samochody także zużyte, przewoźnicy źle traktujący swoich podwładnych no i wszystko musi wyjechać bo jak nie to nawet zdarza się że wypłatę za małą sie dostanie z tego powodu. Co do dyspozytorów to zarobki wyższe nawet od 3000 . Pierdzenie w stołek obdzwanianie klientów praca nawet w soboty. Jak wejdziesz w tyłek szefostwu to nawet i premia. Inne stanowiska nie narzekają bo każdy każdego kryje a jak fale zwolnień są to wtedy dają podwyżkę jak i więcej roboty. Szefostwo nie ogarnia co się dzieje na terminalu. Jak są dobre tabelki i wyniki to wszystko jest w porządku i nie trzeba dawać podwyżek, zwiększyć obsadę czy zakupić nowy sprzęt. Ludzie dają uwagi ale działa to przez brygadzistów, z kolei brygadziści nie mówią tego co powinni szefostwu bo się po prostu boją. Ludzie pytają o podwyżki ale kończy się to zbywaniem a jeżeli nie to zwolnieniem. W najlepszym wypadku możesz usłyszeć " Jak się nie podoba to się zwolnij" co tylko pokazuje jakie jest podejście do ludzi, którzy pracują na wyniki i tabelki firmy. Praca dobra na pół roku żeby zobaczyć jak się robi na magazynie... To chyba tyle jak jakieś pytania to chętnie odpowiem

Samo zło
@DBSzajzzzzzzz:)

Jak widać poznać Cię można po wyrażaniu słów w wypowiedziach. Potrafisz pisać same złe rzeczy ale nikt ich nie potwierdza wiedz daj spokój człowiekui nie kłam.

DBSzajzzzzzzzz
@Samo zło

Mam kontakt do dziś z co poniektórymi osobami, które pracowały po moim odejściu i nie dawno się zwolniły Wszystkie twierdzą jednoznacznie, iż ta firma najlepiej gdyby się zamknęła i zaczęła od nowa z nowymi osobami, które są na stanowiskach kierowniczych oraz biurowych. Więc tak tak.... nikt nie potwierdza :) Jedna wielka spychologia, osoby które powinny już dawno być na emeryturze, nie potrafiące do końca nawet obsłużyć komputera. Ludzie nie kompetentni do objętych stanowisk oraz różne kombinacje. Słyszałem że już Ukraincy nawet robią po tanich pieniądzach kosztem nie raz doświadczonych osób, czyli PAN JANUSZ dopiął swego.

Bartosz
@DBSzajzzzzzzzz

Zajrzałem tu bo roboty szukam, a Schenker kojarzył mi się z dobrymi zarobkami i zderzenie ze ścianą zaliczyłem. Naprawdę tak tam teraz wygląda? Wychodzi na to że obecnie to taka firma na przeczekanie aż coś lepszego się nie trafi?

tak jak z ludźmi w innych firmach. Różnie, zależy od człowieka

mala_lala30

Cześć, Stanowisko obsługi klienta… Jakie opinie o pracy tam? Faktycznie praca zdalna 100% jak pandemii nie będzie również? Jak z premią, benefity itd? Jak atmosfera?

@mala_lala30

Praca zdalna jest 80%, atmosfera jest ok, najbardziej w kość mogą dać telefony od odbiorców/ nadawców z bulwersem.

Cały czas się pojawiają rekrutacje na niższe bądź wyższe stanowiska

Akuku

Jak wyglada praca operatora wózka widłowego chodzi mi o to czy jest to praca cały czas na wózku załadunek i rozładunek czy np jak w niektórych firmach niby na wózek a cały dzień przerzucasz kartony czy coś Ile płaca na 3 zmianach ?

@Akuku

Pracownik terminalu, zajmuje się głównie załadunkiem/rozładunkiem. Czasami przepaletowaniem (ale to rzadkość), czasami przerzuceniem z jednej palety pełnej drabin, drabiny na palety na odpowiednie kierunki.

Czy rozmowa rekrutacyjna w DB Schenker odbywa się również w języku angielskim?

Zależy od stanowiska na które się ubiegasz. Jeżeli stanowisko nie jest związane z np Specycją międzynarodową. To nie.

Jw

Pracowałem tam 15 lat temu To ich organizacja była katastrofa biegałeś z listem po magazynie i szukałeś sektora z twoją przesyłką jak się dokopałeś do przesyłki to przez cały magazyn musiałeś tachać ! Generalnie najbardziej to lądowanie wkurzało bo nic nie miałeś na rampie i biegałeś jak głupek szukając tłumika po hali bo ktoś przerzucił na inny sektor i tak z każdym listem Jak paleta lub jakieś płyny ok 1300kg to buty szło zostawić bo ręczny paleciak . Z dostarczaniem już lepie bo same firmy to już cię rozładowali nie wiem czy nadal taka bieganina na magazynie czy masz przygotowane przy rampie . Pytaj sam jestem ciekaw czy się Ogarneli Na listy trzeba było uważać bo 50 za 1 Było 7-8 do 15-18

Lepek
@Jw

I do tej pory tak zostało jeden wielki (usunięte przez administratora) Do nas czepiają się o bzdury, sami nie wiedza z czego żyją. Porażka jeśli chodzi o organizacje

Firma wymaga znajomosci języków ?

Błażej

Jeśli ktoś ma uwagi dla firmy to nie rozumiem dlaczego zostawił je na wątku pracowniczym? Konkurencja zainspirowała?

stakam1939

Czekam już tydzień na przesyłkę mimo że się chyba nie doczekam otrzymuje w telefonie wiadomości że kierowca już ł nie zastał szkoda fatygi widzę że trzeba zamówic czerwony dywan i kadzidełka bo w tej firmie pomylono pojęcia kto jest klientem i płaci za dostarczony towar a kto dostawcą .Tak czy inaczej uzurpują sobie motto ""kto kogo" i dalej tak pracujcie na efekty nie będziecie długo czekać !! 603311519 mój telefon

Kierowca

Pracuje od niedawna czy Schenker daje kierowcom bony świąteczne lub "pod gruszką" (wczasy)?

ZUBER
@Kierowca

Bony świąteczne, "wczasy pod gruszą" itp. świadczenia wynikają najczęściej z uregulowań ZFŚS. Ten zaś dotyczy zatrudnionych pracowników. A czy Schenker zatrudnia kierowców w oparciu o umowę o pracę? Pytanie: pytasz jako - kierowca zatrudniony przez Schenker? ;-) - pracownik innego działu. Z ciekawości i troski o kierowców? - pracownik portalu, który musi zadać pytanie, ale nic go nie obchodzi, czego i jakiej firmy pytanie dotyczy? (Jeżeli tak, to nie zrozum tego tak, że mam do Ciebie pretensje - tak Ci najprawdopodobniej powiedziano, że masz robić, więc nawet nie wiesz, że to często nie ma sensu. To co mi się ciśnie na usta to: "Brawo kierownictwo i zarząd!" Jeśli te portal ma być kiedyś "No 1"to już teraz powinien się zachowywać profesjonalnie w każdym możliwym calu. Z troski i sympatii piszę :-)

Pola
@ZUBER

Proszę się martwić o siebie. Skoro pracownik jest nowy to ma jeszcze prawo nie wiedzieć wszystkiego. Jeśli pracuje dla Schenkera może oczekiwać albo myśleć, że to właśnie ta firma wypłaci mu takie świadczenia. Troszkę pokory by się przydało, a w deklarowaną szczerą troskę i sympatię nie wierzę.

Zostaw merytoryczną opinię o DB Schenker - Kraków

• Jak się pracuje w DB Schenker?

Zobacz opinie na temat firmy DB Schenker tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DB Schenker?

DB Schenker