Interglobus Tour

Opinie o Interglobus Tour

Byłam na rozmowie w tej firmie jakiś czas temu. Mimo zapewnień rekruterki o ty, że dadzą informacje zwrotną, niestety nigdy jej nie otrzymałam. Kolejna firma ze Szczecina, która nie przekazuje feedbacku w sprawie rekrutacji. Bardzo na minus...

Lucek
@Karolina

Na jakie stanowisko aplikowałaś? Byłaś tylko na jednym spotkaniu? Jakieś warunki z tobą omówili czy to była tylko taka wstępna luźna rozmowa? Nie myślałaś żeby samej zadzwonić i dopytać bo czasem proces rekrutacji się przedłuża i może dlatego jeszcze nie ma feedbacku.

Xxx
@Lucek

Na jakie stanowisko Pani aplikowała i w jakim dniu odbyła się rozmowa?

Wiki Nowy wpis
@Karolina

No ja też nie dostałam odpowiedzi zwrotnej. Przykre to bo rozmowa była przyjemna (przynajmniej ja odniosłam takie wrażenie). Nawet jeżeli się nie spodobałam, to nie rozumiem jak osoby zajmujące się kadrami/HR mogą pominąć tak istotna kwestie.

@Wiki

A jak długo już czekasz na odpowiedź? Obiecali Ci, że nawet jeśli decyzja będzie negatywna, to otrzymasz feedback? Przykro mi, że tak wyszło... Pomimo tego, opowiesz mi coś więcej na temat samej rozmowy? O co Cię pytano?

AGA

DLACZEGO JEST TAKA DUŻA ROTACJA W FIRMIE ???

Jakub

Pod jakim względem Twoim zdaniem firma ta nie szanuje swoich pracowników? Zaciekawiłeś mnie swoim wpisem na ten temat, dlatego, proszę o więcej informacji.

@Jakub

Pod każdym względem nie szanuje pracowników.

Pracujacy niezarabiajacy
@AGA

Bo duzo godzin a zarobki nie sa takie jak w ogloszeniu. Niech uczciwie napisza ze 5500 do 6000 dostaje sie na reke to przyjdzie faktycznie ten kto chce tyle zarabiac

Basia Nowy wpis
@Pracujacy niezarabiajacy

to ile godzin faktycznie się wyrabia? a ile było podanych w ogłoszeniu? napisz, jeśli możesz, bo mój mąż się zastanawia, czy złożyć tutaj cv.

Praujacy niezarabiajacy Nowy wpis
@Basia

Godzin? A po 240-250 Najmniej przepracowalem w ciagu kilku lat 240h a w miesiącu gdzie mialem urlop latem to wyszło 230h

Dzień dobry. Jeśli moge, zadam kilka pytań bo tez szukam pracy. Gdzie taka oferta wisiała ? Niestety nie mogę znaleźć. Czy firma na rozmowie zaoferowała jakieś benefity? I jak z ubezpieczeniem, bo sugeruje Pan ze przy wypadku firma będzie umywać ręce, nie za bardzo wiem jak mogę to rozumieć ?

Maksio

Teraz szukają kierowców z kat. B. To praca na weekend może być pełen etat albo 1/2 lub 1/4. Tylko napisali że trzeba znać niemiecki. Dodatkowo jest możliwość doskonalenia j. angielskiego i niemieckiego. To są jakieś kursy które organizuje firma i je opłaca?

Kierowca b

Profesjonalny przebieg rozmów (dwóch), obiecywane terminy są dotrzymywane (zostałem poinformowany trzykrotnie, że odpowiedź po danym procesie rekrutacyjnym dostanę do tego i tego dnia - i tak było). Raz musiałem zadzwonić, żeby przyspieszyć jedną rzecz, malutkie problemy z działem kadr i księgowości, ale ogólnie organizacja całego procesu rekrutacyjnego zrobiła na mnie pozytywne wrażenie (oprócz czasu jego trwania)

Raczej standardowe - profil psychologiczny, doświadczenie zawodowe, sprawdzenie zdolności językowych. Miła atmosfera.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Była pracownica

12.07.2023 12:07

Była pracownicaikona wywiad

To, co chciałabym żeby mocno wybrzmiało w mojej wypowiedzi, to fakt, że nie warto pracować w firmie, która nie reprezentuje wartości ważnych dla nas. Która nie jest fair względem pracowników, wymienia ich jak rękawiczki, i która nie przestrzega procedur. Firma mocno promuje się jako dobry pracodawca i to boli, bo kiedy jest się tam w środku, człowiek szybko ma okazję przekonać się, że jest gorzej, niż w najgorszych snach. Dużo osób wypala się jeszcze przed końcem okresu próbnego.

Czy miałeś/aś możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynikała ta decyzja?

Była pracownicaikona wywiad

Nie. Nie miałam takiej możliwości. Firma nie ma zaufania do tej formy pracy.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Była pracownicaikona wywiad

Nie chcę podawać konkretnej nazwy stanowiska, bo boję się reperkusji. Zdarzały się w historii firmy "śledztwa" i telefony do byłych pracowników z groźbami. Było to stanowisko biurowe, administracyjne. Jednocześnie pomagałam w innych obszarach w razie potrzeby.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

Była pracownicaikona wywiad

Do dziś zadaję sobie to pytanie. Nie dostałam nawet formalnego wypowiedzenia, po prostu informację od osoby trzeciej.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Była pracownicaikona wywiad

5000-10000 brutto. Większość finalnych wynagrodzeń w firmie zależy niestety od płci.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Rok.

Była pracownicaikona wywiad

Nie poleciłabym tej pracy nikomu. Bardzo często trzeba było wykonywać jakieś zadania po godzinach pracy, także w weekendy. Kiedy raz nie odebrałam telefonu w piątek o godz. 20:00, szef obraził się i przeprowadził ze mną rozmowę dyscyplinującą.

Była pracownicaikona wywiad

Nie miałam żadnych możliwości, ponieważ nie chciano w razie czego szukać osoby na moje miejsce.

Była pracownicaikona wywiad

Nie uczestniczyłam w żadnym szkoleniu. Kiedy zostałam zaproszona na bezpłatną konferencję związaną z moją pracą, usłyszałam stanowczą odmowę.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

Była pracownicaikona wywiad

Ludzie są ze sobą bardzo zżyci, w większości. Niestety, nad wszystkim "czuwa" jedna osoba (do wiadomości Redakcji), która nie szanuje pracy kierowców i która ma wpływ na wszystkich innych.

Była pracownicaikona wywiad

Były zapewnienia o work life balance, jednak telefonów po pracy i w dni urlopu było mnóstwo. Obiecane też były podwyżki po kilku miesiącach zatrudnienia. Nie otrzymałam jej. Odciągane były składki na PPK z wynagrodzenia pracownika, ale nie trafiały na fundusz. Dotyczy to wielu pracowników. Jest to udokumentowane. Nie miałam też prawa do urlopu dłuższego niż 5 dni, a i to z bólem. Nie było zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, a powinien być. Telefony podczas nielicznego wolnego, czy l4 były na porządku dziennym.

Była pracownicaikona wywiad

Mniej wizjonerstwa marketingowego i obietnic, a więcej pracy u podstaw. Przyjrzenie się pracy działu finansowego - zewnętrzny audyt. Bywają sytuacje, gdy warto prosić o pomoc fachowców. Dla własnego dobra.

Czy Interglobus Tour organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Krzysztof

Czy jest możliwość współpracy tylko w weekendy jako kierowca kat.B . ?

Jarosław

Firma na swojej stronie wrzuciła ofertę pracy dla kierowcy kat. D jazda autokarem liniowym. Podobno jest elastyczna forma zatrudnienia to znaczy etat, część etatu lub praca weekendowa. Jak wtedy jest proponowana umowa? UoP czy trzeb mieć działalność i B2B? Na jakich kontraktach pracujecie?

Beata

Kto Cię w takiej sytuacji tam zostawił? Firma? :oo

@Beata

Pan pomylił firmy przewozowe. Sytuacja wyjaśniona.

Malgorzata

Chce podziekowac Panu Romanowi kierowcy autobusu z Firmy Interglobus, ktöry wiözl pasazerow ze Szczecina do Berlina ZOB w dniu 13.01.2021 o godz 11.00 autobusem firmy Flixbus,za uprzejmosc w informowaniu na zadawane pytania,bezpiczna / ostrozna jazde oraz kulture osobista. Wiecej takich kierowcöw! Wdzieczna pasazerka Malgorzata Stoll

Czy w Interglobus Tour zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Na okresie próbnym, jak i w okresie późniejszym oferujemy różne formy współpracy. Podchodzimy elastycznie, w zależności od dyspozycyjności kandydata.

Co jaki okres czasu w Interglobus Tour można ubiegać się o podwyżkę?

Bób

Możesz co miesiąc się ubiegać :)

Diesel

Ubiegać się możesz zawsze ????????????

Najlepszy przewoźnik na lotniska. Duży plus za nowy system rezerwacji on-line https://followme.pl/

Kamil Koterski

Witam, ile wynosi podstawa na stanowisku Key Account Manager? Pozdrawiam Kamil Koterski

Magdalena

Opowie ktoś jak przebiega rozmowa rekrutacyjna w tej firmie ?

@Magdalena

Dzień Dobry, proszę o doprecyzowanie o jakie stanowisko Pani pyta (administracyjne, kierowca itp). Wszystkie informacje dotyczące procesów rekrutacyjnych znajdują się na naszej stronie internetowej. Poniżej link: https://www.interglobus.pl/dolacz-do-nas.html Pozdrawiamy dział HR Follow me!

Jak długo trwa proces awansu w Interglobus Tour?

Odpowiedź

Awansu na co?

Realista

Najbardziej narzekają ci co mają tylko śmieciowe kat. B dostepne dla każdego lamusa ktory tylko CHCE je zrobić. Myślą, że zatrudnią się w Follow Me i jeżdżąc busami staną się wielkimi kierowcami i oszukają system i dostaną wynagrodzenie jak ci, którzy mają kat. D i że firma będzie się o nich biła, bo mają tak zaje... rzadkie prawko na osobówkę. Ciężko zaufać nowemu pracownikowi jak tylu pseudokierowców się pcha, a potem leci w... Na tym tracą uczciwi pracownicy!

@Realista

Realisto, zatrudniamy kierowców, którzy przechodzą kilku etapowy proces rekrutacji. Pozwala to na zatrudnienie najlepszych kandydatów. Każdy kierowca ma u nas szansę rozwoju, organizujemy szkolenia czy choćby dofinansowujemy kurs na kat. D. Nie generalizujmy, bo każdy z nas zaczynał od kat. B :).

Diablo
@Realista

realista pajac.

Jacek

Witam. Na stronie www.interglobus.pl znalazłem ofertę pracy dla kierowcy autokaru z kat D. Chciałbym zapytać czy może ktoś z was zna jakieś szczegóły odnośnie pracy- z tego co wiem obsługują oni line dla Flixbus, ale widuje ich autokary opisane jako follow me w różnych miastach europy. Czy obsługują oni również grupy Azjatyckie, Amerykańskie itp? Z góry dzięki za info :)

Aneta
@Jacek

Też jestem ciekawa szczegółów na temat pracy w Interglobus Tour. Mam nadzieję, że ktoś nam powie coś na ten temat. Zamierzasz aplikować?

Chciałabym podziękować firmie Fallow me za pomoc w trudnej sytuacji w której się znalazłam. 9 sierpnia miałam opóźniony lot z Zakintos. Byłam cały czas w kontakcie z przemiła panią dyspozytorką. Odleciała z 4 godzinnym opóźnieniem na lotnisko w Poznaniu. Auto na nas czekało pomimo póżnych godzin. Pan kierowca kulturalny,profesjonalny. Szybko i bezpiecznie zawiózł nas do Szczecina. Bardzo dziękuję i polecam firmę. To nasz nie pierwszy kurs z państwem i napewno nie ostatni.

Aneta
@Monika

Dobrze, że Interglobus Tour wykazała się takim profesjonalizmem w rozwiązywaniu problemów klientów, to się ceni. A są tu osoby, które pracują obecnie w tej firmie? Jeśli tak, zachęcam do wypowiadania się na temat tej pracy.

Podpowie mi ktoś czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje? Trudno dostać się tu do pracy?

@Andrzej

Panie Andrzeju aktualne oferty pracy znajdzie Pan na stronie https://www.interglobus.pl/aktualne-oferty-pracy.html. Zachęcamy do udziału w rekrutacji. :)

Zostaw merytoryczną opinię o Interglobus Tour - Szczecin

• Jak się pracuje w Interglobus Tour?

Zobacz opinie na temat firmy Interglobus Tour tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Interglobus Tour?

Kandydaci do pracy w Interglobus Tour napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Interglobus Tour