Promostal

Czarna Białostocka

Opinie o Promostal

miki 2012-12-20 21:00:24
Co wiesz to powiedz ! Przyda się informacja....
ktosik 2012-12-21 10:21:52
Do doooch:
Bądź facet! Jak coś wiesz to pisz bo wszyscy jedziemy na tym samym wózku. Jak nic nie wiesz to nie [usunięte przez moderatora] jak reklamy o końcu świata ;-)
Do "wiem": Ty też nie panikuj! Zawsze o tej porze było ciężko i jakoś przeżyliśmy. Róbmy swoje.
spawacz mag 135 2012-12-23 11:25:07
panowie a kiedy u was zaczyna sie sezon kiedy sa zniwa na zarabianie pieniedzy i kiedy mozna udezac o pytanie o prace... i jak inne firmy w czarnej placa dla spawaczy instalbudy cynkomety czy vistal? czy spawacz z gm. czarna białostocka moze szukac pracy w soim zawodzie wlasnie w czarnej??? czy trzeba jechac do sokólki bialego czy jeszcze gdzies do narwi. pomozcie koledzy gdzie spawacz bd mial najlepiej w czarnej. pozdrawiam i wesolych swiat.
nick 2013-01-16 17:24:56
cyt. "Hej nieroby do roboty, choć roboty u nas ni ma...." Cieżko teraz roboty mało o premii to raczej zapomnieć trzebaa
gandalf 2013-06-18 05:04:08
lepiej szukac cos innego. Ja juz podziekowałem i nie załuje. Mam dosc rownych i rowniejszych oraz ”ziomow” z mostostalu. Solidarnosc to cos czego w promo nie było.:/
tt 2013-06-23 23:53:46
to prawda są równi i równiejsi.
krajalnia teraz jest traktowana jak śmieci jak nie ma swego kierownika, nawet nikt ich nie pyta w piątek. Pytałem ostatnio jednego z nich dlaczego ich pomijają. To powiedział mi że nie wie poprostu są lepsi i koledzy.
cz 2013-07-09 12:57:10
chyba sie da...skoro i tak roboty nie ma...
kjhjvhcvkjl 2013-08-27 19:11:56
Wal 25, albo 30, zawsze można wrazie czego parę groszy zejść (-:
spawaczmigmag 2013-12-06 11:47:59
witam wszystkich. panowie powiedzcie jak jest u was z praca dla spawaczy,czy jest ona cały rok czy macie jakieś przestoje, ile na start dostałby nowy spawacz lub ślusarz-spawacz (mam już 4letnie doświadczenie w spawaniu)chciałbym u was podjąć prace. czy za 160h+ 16h w soboty da się zarobić te 2200zł? i czy są własnie jakieś dodatki za nadgodziny i soboty. Pozdrawiam wszystkich Promostalowców
były pracownik 2014-02-23 19:13:02
omijac z daleka(usunięte przez administratora)
spawaczmigmag 2014-03-04 12:07:18
Czemu omijać? Z tego co gadają w Promostalu teraz jest całkiem dobrze ludzie podobno nie narzekają na płace podobno najlepiej płaca dla spawaczy w naszym regionie. Sam tam próbuje się wybrać od dłuższego czasu i zbieram informacje na temat tej firmy. Pozdrawiam
ciekawy Kiersnowskiego 2014-03-05 12:00:40
A jak pan (usunięte przez administratora)?
Jakim jest szefem?
weteran 2014-03-23 18:04:52
narzekaja ci co nie wigieli naprawdej zlej pracy ja jestem w miare zadowolony moglo byc lepiej ale zawsze jest jakies ale
były pracownik 2014-03-25 21:42:35
a gdzie moj post o zwolnionych kierownikach ktorym zmieniono umowy bo nie chciano wyplacic kasy ktora im obiecywano???A co z premiami ktore sie obiecuje przy zatrudnieniu niech mi w oczy spojrza wlasciciele i powiedza ze placa ,jeden co byl rozsadny to jest juz w Barterze a ci co zostali szkoda gadac.Pan i paniusia zero kultury i obycia.
były_spawacz_inaczej :-) 2014-03-27 08:35:20
Zawsze jak czytam tutejsze posty to mam wrażenie, że mam do czynienia z frajerami :-) "były pracownik" pyta o premie obiecywane przy zatrudnieniu. A dostałeś tą premię w umowie o pracę? Jak nie, to idź lamentować do tego kto Ci to obiecał ,(usunięte przez administratora). Kierownicy? Jacy? Żałujesz kogoś kto Ci w oczka patrzył i się uśmiechał a za plecami robił Ci koło pióra :-) Pracowałeś więc powinieneś wiedzieć kto rządzi w firmie. "Pan i Paniusia" mają tyle do gadania co gajowy na okręcie. Znaleźliście sobie forum :-) Myślicie, że jak tu coś naskrobiecie to sytuacja w firmie się zmieni? :-) Może lepiej wylewajcie swoją żółć na papier i w formie ulotek rozrzucajcie po hali :-) A na koniec to ciekawe dlaczego "były pracownik" :-) sam się zastanowiłeś dlaczego były?
były pracownik 2014-03-27 11:56:26
dlaczego były a no dla tego że nie chciałem załatwiać własnie prywatnych spraw tego oto Pana i Paniusi a ty uważasz że kto rządzi w firmie???? jak nie prezesi widzę że masz pod sufitem tyle co oni idż im buty wyliż to ci dadzą 10zł więcej a jacy kierownicy to sie zastanow albo porozmawiaj z ludzmi ,znasz historie zarzadu jesli nie to sie dowiedz a pozniej wypisuj brednie.A co do ulotek to chyba tylko do ich roznoszenia sie wlasnie nadajesz.Pisze po to zeby ludzie widzieli a jesli uwazasz to za zbyteczne to nie wchodz i nie czytaj idz posprzataj biuro(usunięte przez administratora)
spawacz 2014-09-20 16:58:13
A czy ta firma jeszcze istnieje? slyszalem ze juz ledwo pierdza od roku,prezes na niczym sie nie zna oprocz wafli i biszkoptow ktore wpi.... paczkami,same negatywy do mnie docieraja na jego temat to musi byc niezly ...... nawet kumple ze szkonej lawki go nieznosza.
dobry duszek prmst 2014-12-10 19:16:32
Co do prezesa to nie wiem, z pewnościa nie jest człowiek który jest oderwany od łopaty bo z pewnością prezesurą nie zajmuje sie przez pierwszy rok, co fakt to fakt i tak nigdy prawdy nie powie o swoim statusie w tej firmie. Ma za to swoich informatorów, w postaci ludzi mu podległych. Nie wiem jak to sie ma do pracy na hali jednak myśle ze jest tak ze on nie musi sie wgłebiać za bardzo w tematy pt. za co zyja fizyczni tylko dla niego licza sie przychody. No cóz piramida władzy w firmie jest bardzo ciekawa. Generalnie to pracownik fizyczny nie ma nic do gadania on musi robic, robic i jeszcze raz pracować. A reszta pilnuje by tak pozostało. Fajne jest jednak podejscie ludzi do pracy i walka o każda złotówke, normalnie super podejscie sa równi i równiejsi, matoły i mądrzaki i partacze oraz specjaliści. Masz robic wszystko jak najszybciej jak najlepiej i jak najtaniej (bo pani w Tesco czy innym g@#wnie zarabia mniej). Ciesze sie i raduje ze w takiej firmie pracuje, ze me wynagrodzenie jest tak wielkie az staje mi przyrodzenie i bardzo sie raduje ze kazdy z tym sie dobrze czuje. By zyło sie lepiej...pozdrawiam i zycze wesołych swiat
p.s. mam nadzieje ze dostaniecie cała premie i cos na swieta, i sie obudzicie sie w koncu bo na was leja a wy dalej myślicie ze deszcz pada, wytrwałości zycze :)
Mały 2014-12-30 20:27:08
Daj spokoj człowieku, to juz tak jest że się nie dogadają. No i taktyka...skłócić i zastraszyć. Niech nie bedzie zgody wśród pracowników...Wiecie sami ze zgoda buduje a niezgoda rujnuje. I stach przed bezrobociem. Szok normalnie. Niektórzy sa w stanie zrobic wszystko by nie stacić tego kawałka chleba. No do czego doszło, zreszta KREDYT nie wybacza,nie czeka sam wiem.
Poza tym moze ktoś mi wyjaśni. Dlaczego w miesiacu w którym było najwięcej roboty nie było pełnej premii? NO i za jakie pieniadze miesiac wcześniej była organizowana impreza integracyjna ?
Szczęśliwego nowego roku Życzę :)
JA 2015-02-03 11:02:11
witam. Jak jest z praca dla spawacza w tej firmie jak płaca i czy ludzie są zadowoleni. warto składać CV do Was jako spawacz.pozdrawiam i proszę o odpowiedz.
spawcz 2015-02-04 13:39:14
Cv najlepiej zaniesc do biura osobiście, Spawacz ma około 3 tys netto, zwykły robotnik na montazu około 2,2 inzynierowie to wieksza tajemnica ale maja okolo 3,5 tys netto chyba ze wyjeżdzaja za granice to znacznie wiecej
MArko 2015-03-16 22:18:10
jezeli ktos chce iść na stałe do pracy w promostalu to raczej nie.Bo oni przyjmują jak mają duże zlecenia np dają umowe na miesiac lub na 3 miesiące a puzniej nieprzedłuzają umuw.trzeba mnieć szczescie zeby trafić jak mają dużo roboty <zlecen> bo inaczej praca jest na 3 miesiące.Na start za 8 godzin dają bez nadgodzin 2000netto dla spawacza.a z 4 sobotami wychodzi 2500netto dla spawacza.monter ma owiele mniej.wiekszosc przyjmowanych obecnie monterów to znajomi biurowców.a jak iść spawac to trzeba dobrze spawacz bo przechodzi sie test w pionie.praca niestabilna ale polecam.Jak ktoś znajdzie info na temat tego iż mają dużo zleceń to można śmiało iść i dadza tą umowe na 3 mies. a potem przedłuża na rok.dobra firma ale ze stałą pracą to tam ciężko.
Rrma 2015-03-18 18:55:14
Pisząc o stawce pisz nie o miesięcznej a godzinowej (m-c może mieć 160h jak i np. 176 a to jest rożnica. Do tego gdy jest robota to premia. Co do stałości roboty to prawda jeżeli chodzi o nowych, bo w firmie są kasty. Kasta mostostalowców , siniłowców i dopiero inni. Teraz pozostała już tylko jedna. Zagrożony może być każdy spoza niej. Nie liczą się zaangażowanie i umiejętności a układy z biurowcami. Trzeba tu być by zrozumieć. Nie masz nic lepszego to warto.
hart ducha 2015-03-19 05:26:37
te 2 tys zl za spawacza?? Zal normalnie a jak ma byc dobrze gdy powieksza nam sie biurokracja. Mamy nastepnego dyrektora, reformatora...kolejny co bedzie chcial tylko karac. Juz tyle ich sie narobilo ze nie mieszcza sie w jednym budynku, a poza tym kurnik kolo malarni tez juz wypelniony i prawie jeden na drugim siedzi. Z przerzucania papierow kasy to raczej nie ma, tu trzeba przerabiac stal. A nie zatrudniac coraz to nowych kierownikow, i dorabiac stanowiska nikomu nie potrzebne. Mowicie o kastach, a ja tu widze kaste dyrektorow, zastepcow i ich znajomych. Zreszta w dyrektrow to rosl mostostal i co z tego wyszlo sami wiecie.
MAG 2015-03-20 18:38:11
Nie każdy spawacz to idiota, podajcie stawke za h na dzień dobry to sobie policzę a może lepiej się nie wychylać to jaką stawkę mają składacze. Wszędzie zwalniają miernych ale czy ryzyko się opłaca.
MArko 2015-03-26 11:12:11
składajacy na start mają 12na godz, a spawacz na start ma od 14zł do 16zł na start zależy od umiejetnosci bo jesli powiedza ci zeby zdawac próbke w pionie i zdasz to 16 dostaniesz + do tego zebys mniał jakis staz w innej firmie minimum 2 lata ale i orientował sie w rys. tech.
MArko 2015-03-26 11:19:18
obecnie jest dużo roboty ale nie dla spawaczy bo robią belki suwnicowe a to jest bardzo pracochłonne bo jedna belke składają 8 godzin. a spawacz wyspawa tą bele w 4 godziny.moze szybciej.Mogliby dać paru spawaczy do składania ale niema gdzie składac tych belek w innych miejscach.Zero organizacji pracy w Promostalu.zatrudniaja ludzi na miesiac daja umowe i zwalniaja.
MAG 2015-03-27 20:37:57
Dzięki Marko. Stawki na dzień dobry raczej normalne a gdy ma się robotę to ryzyko duże. Można się obudzić z "ręką w nocniku". Jeszcze raz dz.b.
jeden z wielu 2015-07-05 16:36:28
Bellon. Jaka super kasa. 12-13 PLN t super? Chyba że przychodzisz z bezrobocia lub dopiero się uczysz fachu? Jaka odpowiedzialność i nerwy. Kto ci głupot naopowiadał. Oferta o której piszesz nieaktualna lecz mu długiego pobytu nie wróżę. Może on i fachowiec ale poza fachowością jest co takiego jak kontakt z ludzmi którymi mu przychodzi zarządzać. Bez tego sam produkcji nie zrobi.
ja 2015-07-21 20:12:56
a jak ci to wyliczyli lub sam to zrobiłeś (podaj brutto), na umowie masz brutto a jeżeli tyle masz netto na początek toś jest GOŚĆ
spawawam non stop po imprezie 2015-07-31 17:13:50
do pana MArko jeśli podałeś stawki dla spawacza 14-16pln netto na start plus do tego jakieś setki i pięćdziesiątki i możne jakaś premia to lepiej na Podlasiu nie znajdziesz a na pewno nie w Czarnej. a jeśli są to stawki brutto to nic nadzwyczajnego normalna stawka dla świeżego. pozdrawiam
Juz 6 rok 2015-09-07 14:53:06
Czlowieku, 14-16 na dzien dobry hmm to chyba trzeba byc znajomkiem prezesa badz kogos z biura. Na hali to tylko spawacze maja znosne stawki reszta to zapier***LA za przyslowiowy grosz. Mowisz ze w promo jest dobrze? Jak utrata wzroku czy sluchu (z czasem) ci odpowiada to gratuluje ci podejscia do zycia. Nie wiesz nic o tym jak tam jest. Przerob maja duzy, a podwyzki? Dostaja je wybrancy, kasy nie ma w firmie bo po co ja dawac robolom jak mozna nastepny samochod kupic. O nowym sprzecie nikt nie mysli, bo po co? Jak sa wazniejsze wydatki...
robol 2015-09-13 11:20:58
Zawsze zastanawiało mnie dlaczego to spawacze mają najwyższe stawki. Przecież ich nic nie obchodzi, tylko OK wzrok i niedrżąca ręka. Fachowcem jest składacz (oczywiście nie szlifierz robiący r-ki). On musi przygotować stanowisko, znać się na rysunku, poskładać wszystko do kupy co do mm i kąta a spawacz tylko przejedzie spoiną i ew. coś wyrówna. Niejeden składacz po miesiącu praktyki już by spawał niezgorzej niż spawacz ale ze spawaczy to wyjątek kto by złożył np. dźwigar zgodnie z rysunkiem. Chyba, że stawkę mają za szkodliwość, a to jakieś nieporozumienie, bo stawka stawką a za szkodliwość powinien być dodatek.
Potwierdzam, są lepsi i gorsi, dawni znajomki i nowi (z kilkuletnim stażem) a kasa nie idzie za zaangażowaniem i fachowością. Umiesz się ustawić to masz inaczej figa, ale tak jest w większości zakładów a bywa i gorzej.
spawacz 2015-09-14 07:46:19
"Niejeden składacz po miesiącu praktyki już by spawał niezgorzej niż spawacz" Nie widzę problemu, startuj na spawacza :-) A Ty pewnie jesteś taki składaczem po którym spawacze nie muszą poprawiać. Ideał? Większość z tych składaczy W Promostalu nie potrafi głupiego styku pod przetop przygotować :-(
later new 2015-09-27 11:22:20
Co Marcinku, z wielką "nieśmiałością" wskazujesz gdzie dyr. szukać? Takie chroniczne pożądanie władzy jest chorobą i się leczy, tym bardziej, że trzeba wpierw umieć właściwie ogarnąć to czym do tej pory się zarządza.
gość 2015-10-29 06:57:16
A gdzie to ogłoszenie na dyrektora?
Spawacz Mag 2015-11-01 18:42:11
Witam kolegów Spawaczy, czy możecie mi napisać czy przyjmują do pracy w Promostalu ?
zap 2015-12-13 16:53:10
Mało to logiczne tam gdzie są układy bo jeden zap... drugi op... a władza tego nie widzi. Do roboty przyjmują, albo poprzez znajomków albo jesteś super dobry.
czytacz 2016-03-15 18:31:09
mid, przeczytaj swój post jeszcze raz, mało logiczne i wykluczające
kamkam 2016-03-31 20:58:52
Zgadzam się z większością komentarzy napisanych wcześniej. Rodzinna firma, nie masz znajomości = masz małe szanse na przetrwanie w firmie. Pełno rodzinnych klanów w zatrudnieniu. Brak stałego zatrudnienia, wszystko jest na chwilę. Umowy również. Umowa na miesiąc lub 3 i "out". Prezesi funkcjonują jakby w ogóle się nie konsultowali ze sobą, brak spójności i zgodności w ich poleceniach. Prezes przyznaje premię jak chce, czyli tylko "wybranym" i tu zaangazowanie i starannosc w pracy nie ma dla niego zadnego znaczenia. Może ma kasę ale nie klasę... Prosty, chamowaty i bezkompromisowy. pracownicy tracą czas na wykonywanie jego polecen nie zwiazanych z firmą, na jego prywatny uzytek. Na produkcji brak odpowiedniego sprzętu, firma wydaje na duperele zamiast zainwestować w maszyny. Ogólnie duuużo do poprawki a sznas na poprawe nie widać... Nie z tym zarządem. Pozdrawiam wytrwałych spoza rodziny
New 2016-08-04 22:31:37
Hallo pytanie,jak wygląda godzinowo praca ? Czy są dwie zmiany czy soboty obowiazkowo i ile godzin ???
ktos 2016-09-01 18:45:04
Nie polecam, firma najpierw wystawia ogłoszenia w prasie jak i w radiu a jak przychodzi co do czego to się okazuje że nie zatrudniają chociaż ogłoszenie jest dalej aktualne.
Tak myślę sobie że żeby pracować w tej firmie to trzeba mieć dobre plecy.

promorobot 2016-09-17 12:41:52
Firma w której jedno sie mówi drugie sie robi. Najlepiej to widac po zarządzie. Zmiany stanowisk, machlojki, zabrane premie za zlamany most. I przycinanie kasy na wczasowych i chorobowych. Próby sklocenia pracowników ze sobą przez kierownictwo i odpowiedzialność zbiorowa w wypadku porażek. Ciężkie życie w tej krainie latających krzeseł
Radosny 2016-09-17 17:17:12
Masz nowego szefa produkcji to się ciesz, teraz wszystko będzie super, super, super. I fachowość i umiejętność zarządzania i organizacji pracy. Raj na ziemi i dotychczasowy bajzel.
Spawacz 2016-10-05 01:23:20
14-16zł na godzinę to chyba sprzątaczka zarabia a nie spawacz! Ludzie szanujcie się trochę!
od poczatku w promo 2016-10-06 16:49:26
A kto tu ma się szanować. Jak prawie większość to tylko siedzi i wspomina piękne czasy agrometu czy Mostostalu. Bo dzieci a bo kredyty tylko takie gadanie. Zabierają premie....cisza, socjalu nie ma....cisza. Takie bezbronne owieczki co można kijem zdzielić. A one nawet nie pisną. Zero solidarności każdy aby od siebie. We wspólnym łajnie siedzimy a to jeszcze jeden co ważniejszy pójdzie i nawinie do przełożonego. Może i kiedys byli ludzie co mieli jaja i rozum. Ale w promo to takich próżno szukac,bo tylko w języku mocni. Kto sie sprzeciwi tego zwolnią bo nikt za nim nie pójdzie.
Krzych - spiros007 2016-10-06 19:06:32
Jak widzę to odezwał się chyba zwolennik "masrza" z Sokółki ;-)
Piszesz chłopie: "Jak prawie większość to tylko siedzi i wspomina piękne czasy agrometu czy Mostostalu" Popatrz sobie ilu jest z Agrometu (mimo wszystko też pisze się z dużej litery) a ilu z Mostostalu?
"Zero solidarności każdy aby od siebie" Hehehe, pofikaj w prywatnej firmie. Sądząc po tonie w jakim piszesz, to już chyba próbowałeś :-) A tak dla ścisłości to bardziej do siebie niż od :-(
"Solidarność"? A co to jest? Kiedy to słowo miało jakiekolwiek znaczenie? Zawsze tak było, że rodzina na pierwszym miejscu, koledzy dalej.
Więc nie dziw się Kolego. Takie życie, taka karma :-)
zuch 2016-11-16 07:20:51
dbają o siebie oszusty dla innych firm problem z uzyskaniem płatności względem zawartej umowy sępy oby tak dalej to zniknie ta firma jak ten zakład co istniał przed A Supruniuk jemu nie wierzcie w żadne słowo jest bezczelnym fałszywym kłamcą potrafi tylko narobić problemów przez swoją głupotę rosną koszta i zwala na innych wiem bo dzęki niemu się narobiłem wykosztowałem i nie mam kasy gnoje
promo 2016-11-17 19:07:21
Zuchu, a Ty umiesz cokolwiek napisać tak, by normalny człowiek to zrozumiał? Zdanie zacznij , zakończ i pisz z sensem, może masz rację i Cię poprzemy.
mecenas 2016-11-24 23:39:16
Zuchu, jeżeli zostałeś skrzywdzony, to możesz szukać sprawiedliwości w sądzie. Istnieją organizacje które non-profit reprezentują pokrzywdzonych, wiem bo sama uczestniczyłam w takich sprawach.
Zostaw swoją opinię o Promostal - Czarna Białostocka
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Promostal