Opinie o ATUR Biuro Podróży w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy ATUR Biuro Podróży. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie ATUR Biuro Podróży o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Organizacja podróży służbowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ATUR Biuro Podróży w Poznań

Niezadowolona

Nie polecam tego pracodawcy. Będąc na etapie rekrutacji na stanowisko stażysty zapoznałam się z opiniami o firmie na Goworku, mając nadzieję, że są one przesadzone, bądź pracodawca wyciągnął z nich pewne wnioski. Tak jak ktoś wcześniej wspomniał, na etapie samych rozmów rekrutacyjnych wszystko wygląda świetnie, (usunięte przez administratora) Gdy zatrudniałam się w firmie poza mną i właścicielami zatrudnione były 2 osoby - jedna stała pracownica i jedna pracownica na zlecenie, która została zwolniona zaledwie dzień po zatrudnieniu mnie. Obecnie w firmie pracuje wyłącznie 1 (usunięte przez administratora) zmęczona) osoba + właściciele. (usunięte przez administratora) Na początek zaoferowano mi umowę zlecenie i 4000 brutto - po moich namowach, gdyż najpierw właściciele chcieli mi dać najniższą krajową. Po zakończeniu okresu 3 miesięcy wyperswadowanie podwyżki graniczyło z cudem, gdyż "nie umiem jeszcze wszystkiego i za dużo wymagam". Dodam, że (usunięte przez administratora) całą wiedzę otrzymałam od koleżanki, która szkoliła mnie między swoimi obowiązkami "z doskoku". Atur nie oferuje ani prywatnej opieki zdrowotnej, ani ubezpieczenia dla pracownika, nie wspominając o benefitach świątecznych, multisporcie, czy wyjazdach studyjnych. Co więcej, (usunięte przez administratora) sam powiedział, że nie organizuje spotkań integracyjnych dla pracowników, bo (usunięte przez administratora) W związku z małą liczbą pracowników (2 osoby), (usunięte przez administratora) niejednokrotnie wyrażał swoje niezadowolenie, gdy dowiedział się o zwolnieniu lekarskim (L4), (usunięte przez administratora) gdy do zrobienia są kalkulacje cenników hotelowych, a on wyjeżdża niebawem na urlop. W konsekwencji tego wielokrotnie pracownicy zmuszeni byli przychodzić wcześniej lub zostawać po godzinach(usunięte przez administratora) W tej firmie trzeba każdorazowo przekonywać i nagabywać wręcz (usunięte przez administratora) o urlop, aż łaskawie pozwoli wziąć wolne, podczas gdy sam wyjeżdża na 2-3 tygodnie, a do pracy przychodzi około 12-14. (usunięte przez administratora) W firmie drukuje się absolutnie wszystko - nie tylko teczki imprez turystycznych, ale także każdego maila i odpowiedź na niego. (usunięte przez administratora)zleca masę niepotrzebnych zadań z priorytetem na już, a później się okazuje, że obowiązki te robiły już 3 inne osoby, ale "żeby był porządek najlepiej zacząć od nowa". Praca nie kończy się o godzinie 18, nie kończy się też w piątek, bo poza obowiązkami z biura, pracownik dostaje (usunięte przez administratora)dyżur z telefonem alarmowym lub (usunięte przez administratora)obrabia rezerwacje, rezerwuje loty i hotele.(usunięte przez administratora) W trakcie pracy nie można też wyskoczyć po coś do jedzenia do sklepu. (usunięte przez administratora) Pan (usunięte przez administratora) nie potrafi przyjmować żadnej krytyki i jest typem człowieka, który wszystko wie najlepiej i wszystko załatwia kłótnią - gdy źle przekazał nam polecenia i kazał wykonywać 2 godzinną pracę od początku stwierdził, że zwrócenie mu uwagi jest szczytem bezczelności i chamstwa. Czepianie się o to jak siedzisz, o wpisywanie na listach nadmiarowego czasu pracy, o niewłączenie kotka-dekoracji. (usunięte przez administratora)nie ma absolutnie żadnych zdolności managerskich i nie potrafi zarządzać zasobami ludzkimi, nie patrzy na zdolności czy wiedzę pracownika i przydziela nieadekwatne do umiejętności zadania. Jeśli cenisz sobie swoje zdrowie psychiczne i czas wolny nie zatrudniaj się tam.

solic Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 13 dni.

Jak wygląda teraz sytuacja w tej firmie? Pytam ponieważ na nowo rekrutują, a opinie nie zachęcają

Administrator Nowy wpis

W Poznań ATUR Biuro Podróży poszukuje pracownika na stanowisko Pracownik Biurowy. Brałeś udział w rekrutacji? Napisz, jak Twoim zdaniem wyglądał ten proces. Twoja opinia może okazać się cenną wskazówką dla mieszkańców regionu, którzy biorą pod uwagę pracę w przedsiębiorstwie.

Ania Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 59 dni.

Witam, chce zlozyc cv do tej firmy. Czy coś sie zmienilo? Kiedys zakupilam u nich wakacje i obslugiwala mnie Pani w rudych wlosach, czy ona nadal tam pracuje? Nie wiem jak dla pracowników, ale dla klienta nie byla zbyt miła

XYZ Nowy wpis

Przychodząc do pracy w tym miejscu czytałam liczne negatywne opinie, jednak nie chciałam uwierzyć w większość z nich ze względu na opisany poziom absurdu. Teraz radzę każdemu dokładnie te komentarze przeczytać. Jest to najgorsz pracodawca z jakim przyszło mi pracować i ciężko mi sobie gorszego wyobrazić.

Czy po rozmowie w ATUR Biuro Podróży rekruter odezwał się do Ciebie z informacją zwrotną? Po jakim czasie to nastąpiło? Podziel się swoim doświadczeniem z innymi.
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.

Czy w ATUR Biuro Podróży zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Niezadowolona

Absolutnie nie. Na ten moment pracuje tam wyłącznie 1 osoba i właściciele.

Dominika

Jak tak czytam te opinie to się zastanawiam co z aktualnym zatrudnieniem tutaj. Bo jak widać zdarza się, że nie przedłużają umów, jest tu aktualnie stały skład czy ludzie z reguły rotują?

Wojciech
@Dominika

Skład stały, czyli (usunięte przez administratora) właściciele i jedna pracownica. Do tego zmieniające się pozostałe osoby

Łucja

Jak wiadomo aktualna sytuacja epidemiologiczna jest ciężka i dużo jest nałożonych obostrzeń. Czy przez to praca w ATUR Biuro Podróży się jakoś zmieniła? Zastanawiam się czy obecnie jest dużo mniej obowiązków czy wręcz przeciwnie.

Larol
@Łucja

Sam się zatrudniłem we wrześniu. Biuro stwierdziło że turystyka już odżyje, więc ruszyli z rekrutacją (co pokazuje jak bardzo się orientują w branży). Okazało się, że absolutnie nie ma nic do roboty, więc dostawałem tak bezsensowne zadania jak robienie listy hoteli w exelu albo segregowanie umów, ponieważ Atur istnieje w poprzedniej epoce i nie uznaje formy elektronicznej. Po miesiącu mozolnego układania papierów po prostu nie przedłużyli mi umowy. Nie polecam

Karol-ina
@Larol

Larol, ja "współpracowałam" z Tobą przez ten miesiąc i nie przedłużenie z Tobą umowy wynikało również z mojej opinii o Tobie. Czytając aktualnie Twój komentarz, uważam, że była to najwłaściwsza z możliwych decyzji. Przykro mi, że nie zauważyłeś, że Twoja "praca" w tabelkach miała za zadanie tylko zajęcie Twojego czasu, gdyż Twoje niskie kompetencje nie pozwalały na żadną odpowiedzialną pracę, a ewentualne szkolenie było, jak się szybko okazało, stratą czasu. Turystyka wypoczynkowa, to nie pielgrzymi, z którymi jak opowiadałeś miałeś styczność. Tutaj nie (usunięte przez administratora) się ludzi pod pretekstem modlitwy, nie zmienia celowo świadczeń, hoteli, programu. Tutaj na pilotaż nie wysyła się praktykanta by obniżać koszty. Bardzo złych nawyków nabrałeś w swej dotychczasowej karierze, którą tak "bujnie" przedstawiasz. Realia na szczęście szybko zweryfikowały to co możesz sobą zaoferować i równie szybko udało nam się rozstać. Dziwić może tylko, iż jako osoba inteligentna, sam nie potrafisz realnie ocenić swoich kwalifikacji. Wierzę, że znajdziesz pracę na miarę swoich możliwości, swojej epoki, taką która pozwoli rozwinąć ci skrzydła... i nie będzie to sprzedaż porcelany, w której to pracy jak opowiadałeś też się nie mogłeś się odnaleźć. Nawiasem mówiąc, zastanawiałeś się dlaczego zwolniono cię z biura pielgrzymkowego i zatrudniłeś się w porcelanie, przecież podobno byłeś taki niezastąpiony. No i ta znajomość "japońskiego". Świat stoi przed Tobą otworem. Pozdrawiam

Olin
@Karol-ina

Nieprzekonująca cyniczna odpowiedź na tle pozostałych wypowiedzi nie brzmi wiarygodnie.

Dominika
@Olin

Tak sądzisz? A którą konkretnie część uważasz w niej za niewiarygodną i dlaczego? Tylko na podstawie innych opinii taki wniosek?

Natalia

Jak biuro sobie radzi w obecnej sytuacji?

Asia

Nie polecam nikomu pracy w tym biurze. Właściciele bezczelni, chamscy. Tak jak ktoś już wspomniał, czepianie się o paznokcie, ubiór, a nawet to w jaki sposób siedzisz. Właścicielka co kilka minut zmienia zdanie. Najpierw każe robić jedno, a później robi z Ciebie głupka, że nic takiego nie mówiła. Musisz cały czas coś robić, bo inaczej ma pretensje, ale jak coś już zaczniesz to też się czepia, że to robisz. Wychodzenie po godzinach pracy to już norma (nawet jeśli wszystko zrobisz przed czasem), a za nadgodziny oczywiście nie płacą. Podczas przerwy nie możesz rozmawiać ze współpracownikami. Przygotuj się na to, że jesteś przez nich traktowany jak sprzątaczka, codziennie do zmywania szklanki, kubki talerze które używają, bo oni rąk brudzic nie będą. Właścicielka wmawia pracownikom, że nie mają szacunku, mimo, że to ona powinna się go nauczyć. Miejsce dla osób o dużej cierpliwości i stalowych nerwach. Nie zdziw się jak zrobią z Ciebie gow...i posmiewisko, mimo że będziesz na każde ich zawołanie, bo w tej pracy nie szanują pracowników!! Można by było napisać książkę o tym cyrku.

Dora
@Asia

To jest prawda. Tak tam jest. Traktowanie pracownika jak śmiecia!

@Dora

Dodam, że na rozmowie rekrutacyjnej wszystko wygląda ładnie, pięknie. Dopiero później zaczyna się horror

innagrek@op.pl
@Asia

Asia, Dora chyba jesteście strasznie sfrustrowanymi panienkami albo właściciel nie zwrócił uwagi na wasze "walory" Jeśli nie potraficie pracować z ludźmi i mieć wiedzę oraz minimalne obycie to rzeczywiście nie nadajecie się o tej pracy. Firma godna polecenia a właściciel kompetentny i uprzejmy. Nie wiem czy nieuczciwa konkurencja was nasłała czy zła wola ale bzdury piszecie !!!!

Elwira

Idealnych firm nie ma tylko ludzie wybierają sobie niewłaściwą pracę i stąd to niezadowolenie!!

Iwona
@Elwira

Czy jesteś zatrudniona w ATUR Biuro Podróży? Jeśli tak, napisz proszę, jakie według Ciebie należy posiadać kompetencje, aby odnaleźć się w pracy dla tej firmy. Osoby zainteresowane dołączeniem do grona jej pracowników będą wdzięczne za przybliżenie realiów z jakimi stykałyby się każdego dnia. Dzięki temu będą miały szansę, by łatwiej określić, czy odnalazłyby się w takiej pracy i uniknąć w przyszłości ewentualnych rozczarowań.

@Elwira

Bzdury piszesz! Takich pracodawców to nawet wrogom bym nie życzyła! Bezczelnie wykorzystują ludzi.

Czy w ATUR Biuro Podróży panuje luźna atmosfera?

Żart jakiś?

Asia

Hahahaha może będzie luźna jak weźmiesz coś na uspokojenie, chociaż wątpię czy to coś da

Jola

Wpis hehe - niestety jest prawdziwy

Hehe

Miejsce straszne - atmosfera grozy i terroru. Zero szacunku dla pracownika. Czepianie się o kolor paznokci, złe rajstopy (w mniemaniu właścicielki), źle podlane kwiaty, problemy z wychodzeniem poza biuro w trakcie przerwy, np. do sklepu lub po ciepłe jedzenie (bo nie można odgrzewać w mikrofali, aby nie było czuć zapachu jedzenie). Co najważniejsze- poniżanie pracowników, złośliwa i chamska krytyka, potrącanie pieniędzy z pensji. Pracodawca tragedia. Nie polecam nikomu, chyba że masz nerwy ze stali, jesteś desperatem lub przed pracą łykasz relanium.

Jolka

Myślę, że niektóre osoby mają problem z chęciami do pracy bo firma jest spoko!

Iwona
@Jolka

Wnioskuję, że jesteś związana z ATUR Biuro Podróży. Opiszesz, co jest dla Ciebie największą zaletą pracy w tym miejscu? Firma działa w specyficznej branży, czy pracownicy mają możliwość zagranicznych wyjazdów w niższej cenie?

Ciekawa jestem, czy osoby pracujące obecnie w ATUR Biuro Podróży wiedzą coś o planowanej rekrutacji do biura? Próbowałam znaleźć takie ogłoszenia w internecie, ale bezskutecznie. Zachęcam zatem, jeśli ktoś wie coś na ten temat, żeby podzielił się swoją wiedzą z innymi użytkownikami tego portalu.

Lucyna
@Marta

Uciekaj. To jest okropne miejsce. Lobbing. Poza tym kasy na negatywne opinie w necie na swój temat.

Tam jest strasznie

Filip

Chyba przesada z tym narzekaniem. Jeśli komuś nie pasuje praca to może ją zmienić.

Piotruś

No raczej nie

Kasieńka
@Piotruś

Jak nie jak tak. Nawet swoją firmę można założyć. Dotacji na rozkręcenie nowej działalności jest mnóstwo. Pytanie tylko czy ma się kompetencje by pracować na swoim, czy lepiej narzekać i hejtować ale pensyjkę dostawać :P

Bernadetta

Piotruś, to Ty?

@Kasieńka

Ale jak juz zatrudniają ludzi to traktuj ich jak ludzi a nie niewolników

Dorota
@Filip

Najgorszy pracodawca, ponizal i upokarzal, traktował jak niewolników, umiejętności managerskie zerowe. Za pensję najniższą krajową wymagał bezwzględnego oddania i posłuszeństwa.

@Lucyna, ciekawa jestem czy piszesz to na podstawie osobistych doświadczeń w ATUR Biuro Podróży, czy tylko na bazie zasłyszanych komentarzy. Pytam dlatego, że w przypadku tych drugich mogą w grę wchodzić niesprawdzone czy nawet celowo krzywdzące opinie, rozpowszechniane przez grającą nieuczciwie konkurencję.

Lucyna
@Marta

Pracowałam tam niestety, to najgorsze miejsce na ziemi. Uwaga, kasuja negatywne komentarze w necie.

Osoby odwiedzające ten portal poszukują tutaj informacji i opinii na temat firm jako pracodawców. Chcą wiedzieć, czy firma wywiązuje się z zawartej z nią umowy, jaka panuje atmosfera wśród pracowników, czy początkujący pracownik może liczyć na pomoc osób z większym stażem? Czy ktoś z obecnie zatrudnionych w ATUR Biuro Podróży mógłby wypowiedzieć się w tym stylu na temat swojego pracodawcy?

Aldona

Już długo są na rynku. Nie jest to wielkie biuro ale rzetelne, specjalizują się w kilku kierunkach i sporo klientów z nimi wysyłamy. Mogę spokojnie polecić Costa Bravę, nawet teraz nasi klienci są z nimi w Lloret de Mar. Słonecznych wakacji życzę :-)

Bernadetta
@Aldona

Nie sądzę. Sa słabi. Nie mają zaplecza. Trzęsą podatkami, ze im się nie sprzeda samolot, a to generuje duże koszty. Odradzam.

@Bernadetta

O matko. Kontynuacja postu z 2016 roku ? Niczym nie muszą trząść (zapewne miałaś na myśli portkami) skoro nie mają ryzyka czarteru. Niewielkie biuro, jak widać z realnym i bezpiecznym podejściem do rynku. Sprzedaje ich i również słonecznych wakacji życzę

Zostaw merytoryczną opinię o ATUR Biuro Podróży - Poznań

• Jak się pracuje w ATUR Biuro Podróży?

Zobacz opinie na temat firmy ATUR Biuro Podróży tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

ATUR Biuro Podróży
1.6/5 Na podstawie 17 ocen.
  • Podgórna 3
    61-828 Poznań