Opinie o Datacomp IT Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Datacomp IT Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Datacomp IT Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Datacomp IT Sp. z o.o. w Kraków

Aleksandra

Hej:) Szukam osób, które odbywały tutaj praktyki. Możecie uchylić rąbka tajemnicy, jak wyglądały, czy sporo można z nich wyciągnąć. Ciekawią mnie tez takie podstawowe kwestie, ile trwają, jaki wymiar etatu jest wymagany, i czy komuś się udało zostać w firmie na dłużej.

@Edi

Wielkie dzięki za pomoc, masz w takim razie jakieś rady dla mnie co do rozmowy kwalifikacyjnej? Chciałbym jak najlepiej wypaść. Ciekawi mnie jeszcze czy z reguły przyjmują sporo praktykantów, czy to raczej pojedyncze przypadki.

Aleksandra

Kuba
@Aleksandra

Praktyki zwykle trwają tyle co praktyki, czyli 3 miesiące. Jeżeli wiesz czego chcesz się nauczyć to możliwości są bardzo duże, łącznie z możliwością późniejszej pracy. Często zdarza się że po praktykach ktoś zostaje, niektórzy nawet na kilka lat. Ale jak nie wiesz czego chcesz, to przesiedzisz praktyki, dostaniesz pokwitowanie i tyle. Przynajmniej nikt nie będzie Ci robił problemu, że nie zaliczy praktyk.

@Kuba

Ale czegoś tu nie rozumiem, kandydat nie ma być uczniem technikum informatycznego, tylko normalnie programistą albo testerem. Nie ma mowy w ogłoszeniu o nauce czegokolwiek, są za to wymagane twarde umiejętności, które zdobywa się z doświadczeniem. To dlatego to się nazywa praktykami? Żeby płacić kieszonkowe? Lol

Edi Nowy wpis

W dzisiejszych czasach programowanie jest w szkole podstawowej, firma stawia wysokie wymagania na początku, tworzy sito. Ale za to jak już uda Ci się dostać na pewno będzie to dla Ciebie bardzo ciekawe doświadczenie.Nie każdy się dostaje na praktyki do Datacomp, Microsoft czy Google. Staraj się bo na prawdę warto. W tej firmie na pewno nabierzesz szacunku dla siebie oraz innych. Składaj papiery bo warto, ludzie na rozmowie rekrutacyjnej to nie (usunięte przez administratora) rozmawiają jak równy z równym, niw wywyższają się chcą pomagać, musisz im tylko udowodnić że warto Cie przyjąć za praktyki czy zatrudnić. Jak czegoś nie wiesz to to powiedz i w zamian zaproponuj inną rzecz w której jesteś dobry. Pracuje w tej firmie trochę, co chwila mnie ktoś chce podkupić a jak widać się trzymam.... Powodzenia

@Edi

Użytkownicy czekają na odpowiedź 54 dni.

Jakie są mocne strony pracodawcy Datacomp IT Sp. z o.o.?

Czy firma DATACOMP SP. Z O.O. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Kiwi

Tak, wewnętrzne szkolenia są przeważnie w piątki. Jeśli potrzebujesz zewnętrzne szkolenie musisz to ustalić, ale generalnie tak.

Logistyczka

W tej firmie nie ma szkoleń, szczególnie komercyjnych.

Inia

W internecie udało mi się znaleźć ofertę pracy na stanowisko Specjalisty ds. wsparcia klienta. Firma oferuje stabilność zatrudnienia. Czy to oznacza, że od pierwszych dni można liczyć już na umowę o pracę? Dodatkowo, skoro pracuje się tutaj w młodym, ambitnym zespole, to czy jest jakieś ograniczenie wiekowe pracowników?

@Datacomp IT
@Inia

Dziękuję za Twoje pytania dotyczące oferty pracy na stanowisko Specjalisty ds. wsparcia klienta. Stabilność zatrudnienia oferowana przez firmę nie oznacza automatycznie umowę o pracę od pierwszego dnia. Forma zatrudnienia (umowa o pracę, umowa o dzieło, umowa zlecenie itp.) jest zazwyczaj ustalana indywidualnie. Nie mamy żadnych limitów wiekowych. Chętnie zatrudniamy tych mniej i bardziej doświadczonych :)

@@Datacomp IT

To po jakim czasie można mieć pewność, że dostanie się umowę o pracę na czas nieokreślony? :) A może trzeba się jakoś specjalnie wykazać, aby móc liczyć na taką formę zatrudnienia? Jak to jest? :) Rozjaśnijcie, bo będę składać tutaj swoje cv.

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Datacomp IT Sp. z o.o.? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Natalia

Widzę, że szukają specjalisty ds. systemów CAD, ale oczekują prawa jazdy. Dużo jeżdżenia po klientach jest? No i czy w ogóle dają normalnie samochód służbowy w tym celu?

@Natalia

Pani Natalio, handlowcy mają do dyspozycji samochód firmowy. Praca na tym stanowisku jest w większości pracą stacjonarną w siedzibie firmy. Wyjazdy do klientów nie są częste natomiast się zdarzają stąd mile widziane u kandydata prawo jazdy kat. B.

Logistyk

Jak wygląda praca na stanowisku Specjalisty/Młodszego specjalisty ds. Wdrożeń wms? Czy kandydat z bardzo dużym doświadczeniem w pracy na różnych magazynach, na stanowiskach kierowniczych z systemami wms oraz erp oraz przy wdrażaniu magazynu do systemu wms ma szansę ubiegać się o takie stanowisko jeśli jego doświadczenie z bazami danych, SQL, MySQL opiera się póki co jedynie na kursach internetowych oraz samodoskonaleniu?

Logistyk
@Logistyk

Nastąpiła pomyłka w nazwie pracodawcy ;) pytanie nie powinno być tutaj wystawione.

Paulina

Widziałam ogłoszenie na Programistę C++/NEt CORE. Wiecie czy firma wymaga angielskiego a jeśli tak to jaki poziom i jak to sprawdzają podczas rekrutacji?

Drago
@Paulina

Zależy w jakim projekcie bedziesz, czy polskim czy międzynarodowym. Nawet pomimo zagranicznych projektów. Przynajmniej na początku angielski nie jest jakoś mega potrzebny. Menadżerowie projektów znają np angielski, hiszpański, niemiecki itd...i wszystkim się zajmują. Można z nimi wszystko uzgodnić i załatwić podczas codziennych spotkań. Wszyscy są na prawdę mega mili i pomocni, takiej atmosfery jak w Datacomp nie ma chyba nigdzie.

Czy DATACOMP SP. Z O.O. zapewnia kartę multisportu?

Uświadomiony

Zapomnijcie o tej firmie prowadzoną przez MW Nawet fajna strona internetowa i ściemnienie. Na ty się kończy. Zero wizji. Mieli fajnych ludzi i ich wypieprzyli. Teraz nie wiem kogo szukają. Omijać z daleka.

Tak

Ciekawy
@Uświadomiony

A Pan pracował w firmie Datacomp?

Johny

tak, multisport, dodatkowo bilety na koncerty, przed pandemią wyjazdy integracyjne. Wysmienitą kawe....itp... W dzisiejszych czasach to standard.

tak, firma oferuje kartę multisportu.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w DATACOMP SP. Z O.O.?

Na wszystkie jakich potrzebuje: komórka, laptop lub komputer z dwoma monitorami, samochód i inne zależne od potrzeb.

Czy DATACOMP SP. Z O.O. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Johny

Jako partner Microsoft firma musi regularnie szkolić pracowników, jest to wymóg dzięki któremu, od wielu lat zachowane jest partnerstwo. Organizowane są także inne szkolenia.

Co wchodzi w socjal DATACOMP SP. Z O.O.?

J

Nic

Igor

W jakich miastach działacie ?

Diana

@J A jakie wynagrodzenie? Jest możliwość awansowania?

byly pracownik

Nie polecam! Brak mozliwosci awansu czy rozwouj kariery. Kierownik dzialu pomysly innych przedstawia jako swoje i tak przedstawia je zarzadowi. Zwalnia sie wieloletnich pracownikow, a na ich miejsce przyjmuje się znajomych prezesa. W jednym z dzialow przeklenstwa i wyzywanie na porzadku dziennym, za cicha zgoda zarzadu.

Weronika

@Minionek Twoja opinia na pewno będzie pomocna dla osób, które zastanawiają się nad dołączeniem do firmy. Mógłbyś powiedzieć jeszcze jakie możliwości rozwoju zapewnia DATACOMP jako pracodawca?

Minionek

zgadzam się z kolegą "IT" fajna firma, ludzie super, złoty partner Microsoft co świadczy o tym że to stabilna firma. Kierownictwo na prawdę w porządku. Atmosfera bardzo dobra ludzie przychodzą do pracy z przyjemnością, zero nienawiści i spin. Czasami sporo pracy ale każdy sobie pomaga. Wynagrodzenie na czas, no i 30 lat na rynku. Moim zdaniem o warunkach pracy w firmie świadczy rotacja, w Datacomp prawie nie występuje, ludzie pracują latami i są zadowoleni, co w sektorze IT rzadko się zdarza.

Weronika

Jak przedstawia się DATACOMP SP. Z O.O. w 2017 roku? Ostatnie komentarze są z ubiegłych lat. Czy od tego czasu w firmie zaszły jakieś zmiany? Jak myślicie, o czym warto powiadomić przyszłych kandydatów?

hjup

@IT takie firmy powinny byuc wszędzie - że ludziepo prostu sa w stanie godnie żyć, nie muszą się praca stresować (atmosfera) i wynagrodzenie jest w terminie. Szukają teraz Sprzedawcy Oprogramowania do kosztorysowania robót budowlanych do Krakowa. :-)

IT

Sprawiedliwie wypowiedzieć się mogę na temat działu IT(5 lat stażu), dzięki temu że firma jest partnerem Microsoftu ma dostęp do różnorakiego oprogramowania, nowości itp, które wdraża w środowisko produkcyjne i softwarowo idzie z duchem czasu(zarówno oprogramowanie serwerowe jak i klienckie). * stabilna praca, * terminowość wypłat, * możliwość rozwoju(dostęp do kursów, szkoleń) - dużo z tych rzeczy poza godzinami pracy, ze względu na obowiązki codzienne * ogólnie atmosfera na +

Disgusted

Lipa, ludzie uciekają - dla Szefostwa liczą się tylko zarobki(nie dbają o pracowników, a dobry pracownik to doceniany pracownik). Firmie brak inwestycji, ciągnie na jakiś starych produktach ale nie wiadomo ile jeszcze... Co do pracowników to różnie bywa jedni pracują sumiennie a drudzy olewają(na końcu Ci drudzy i tak lepiej wychodzą). W każdym razie porównując do wcześniejszej pracy i obecnej to Datacomp słabo wypada. Każda wcześniejsza opinia to prawda, ale pewnie nikt nie uwierzy jak nie zobaczy albowiem błogosławieni Ci którzy uwierzą a nie zobaczą ;) Polecić "firmę" mogę hmmmmmmm nikomu.

Zostaw merytoryczną opinię o Datacomp IT Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Datacomp IT Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Datacomp IT Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Datacomp IT Sp. z o.o.
1.8/5 Na podstawie 22 ocen.
  • Gen. Henryka Dąbrowskiego 24
    30-532 Kraków