Opinie o STEICO Sp. z o.o. w Czarnków

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie STEICO Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w STEICO Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Stolarze

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o STEICO Sp. z o.o. w Czarnków

Szaraczek

Dla mnie to co się dzieje teraz we firmie to jest jakaś chora sytuacja... Wielce szukają oszczędności i zwalniają zwykłych pracowników, gdzie wiadomo, że ktoś musi ich zastąpić i w ten sposób ludzie z innych zmian przychodzą 4h wcześniej do pracy, lub zostają 4h dłużej i gdzie tu oszczędności, bo ja tego nie rozumiem... Niech zaczną od tego, że w firmie jest pełno firm zewnętrznych i to oni biorą grube pieniądze i moze to tym firmom należałoby podziękować za współpracę, albo polikwidowac samochody służbowe, jest dużo innych możliwości zaoszczędzenia pieniędzy niż zwolnienie zwykłego pracownika, może należałoby zwolnić kilka osób na wyższych stanowiskach, które biorą pieniądze za nic praktycznie, bo jak chce się coś z nimi załatwić to twierdza ze są niekompetentni, szkoda że do brania pieniędzy są kompetentni...

man
@Były

Przerost zatrudnienia, niekompetencja osób na kierowniczych stanowiskach, brak rotacji, brak powiązania wynagrodzenia z efektami pracy, odejścia dobrych pracowników, bezzasadne inwestycje, to wszystko trawiło tą firmę już od dawna tylko potrzebny był katalizator - kryzys. Nie jest prawdą jakoby konkurencja się pojawiła i sprzedaż spadła, spychanie winy na czynniki zewnętrzne jest tylko kolejnym pretekstem aby odwrócić uwagę od rzeczywistych problemów firmy. Ta organizacja nie była w stanie się sama zoptymalizować dla tego została przejęta, nie łudźcie się że nowy właściciel będzie dokładać do tego worka w nieskończoność i pokrywać straty. W pierwszej kolejności zrobi porządki na co osobiście bardzo liczę i wywołuje u mnie dość sporo optymizmu iż będzie tu sens pracować dalej.

Socjal jakiś jest u was?

@Mejk

Nawet jak ktoś ma nieokreślony, to nie znaczy, że ktoś nie dostanie wypowiedzenia, wpiszą: likwidacja stanowiska pracy. Tak w zeszłym roku było wpisywane w wypowiedzenie 3 miesięczne i 2 miesięczną odprawę.

primaveron

jak wygląda rekrutacja na produkcje, o co będą mnie pytać?

Gązo
@primaveron

Czy jestes odporny na stres ?

księgowa?

Hej, widzę, że szukają księgowej na stronie firmy, czy znajdę tutaj dobrą duszę, która pracowała albo pracuje na tym stanowisku i chciałaby się podzielić odczuciami?

księgowa?
@księgowa?

A i chciałam jeszcze się od razu dopytać, czy praca jest zdalna czy na miejscu z biura?

Ponton
@księgowa?

znam jedna osobę która pracowała na tym stanowisku i raczej nie zdarzało jej sie narzekac, ale nie znam dokladnie historii

Kandydatka
@Ponton

a teraz jak to wygląda? jaka atmosfera w pracy?

Ponton
@Kandydatka

No nie wiem, bo już nikogo tam nie znam :) ale nie słyszałem nigdy żeby ktoś narzekał, więc na Twoim miejscu po prostu bym spróbował

Reczki
@Kandydatka

atmosfera bardzo na plus, ludzie w większości fajni, ja przynajmniej nie narzekam na atmosferę

Gulgul

raczej nie mina tylko dobre warunki, chyba lepiej jak kadra w sumie pozostaje ta sama. nauczysz sie zyc z jedna a nie co kilka miesiecy ktos nowy

Rysiek

Prominentne stanowisko? Wow aż tak? A można poznać jakieś szczegóły? Może dajcie znać, jaka kasa, jakie benefity i inne, dla których warto w firmie pracować?

bonus
@Rysiek

A na co ty chciałbyś aplikować? Ogólnie o benefitach przed chwilą chociażby pisaliśmy troche wyżej wiec zerknij bo mają teko naprawde sporo

Batat
@Kandydatka

ja nie mogę narzekać, trochę już pracuję i nie spotkałem nikogo kto by mi za skórę zaszedł, może to kwestia mojej optymistycznej aparycji, ale według mnie jest w porzo

@Batat

a pracownicy mniej wiecej w jakim wieku?

Pracownik produkcja

A po co Ci to wiedzieć, puki co do zakładu w Czarnkowie nie widać żadnych ofert pracy więc trochę bez sensu taka wiadomość, czy będą przyjęcia do pracy a nie dalsze zwolnienia pracowników

lo

podbijam pytanie, raczej jest mlodsze czy starsze pokolenie ?

Udko

czasem to niekoniecznie ja się niejednokrotnie lepiej dogaduje ze starszymi kolegami więc nie powiedziałbym

sluap
@Udko

czyli taki mieszany przedzial wiekowy raczej?

Techno
@sluap

Jakie to ma znaczenie? ważne żeby współpracownicy byli w porządku względem siebie a nie w konkretnym wieku

@Batat

To akurat dobrze trafiłeś, sam na zmianie miałem co potrafili mocno za skórę zajść, dla nich to było zabawne, a ja próbowałem trzymać nerwy na wodzy, aby nie złamać jakiś przepisów i nie odpowiadać łebków z niskim ilorazem inteligencji. Z tego co wiem to na innych zmianach się niekiedy trafiają łebki. Mocno potrafią zajść za skórę ci którzy beznadziejnie zrobili swoją jakąś robotę, a inni muszą poprawiać lub odpowiadają

@Pracownik produkcja

czyli widzę sytuacja jak wszędzie, a jak kontakt z przełożonymi?

baza

chodzi o to czy dbają o pracowników i czy w razie czego idą na ręke jeśli jest jakiś problem?

Ben
@baza

Jeszcze sie nie zatrudniles a juz problemy zamierzasz miec?

Ster Nowy wpis
@baza

Idzie się dogadać ze wszystkim na spokojnie

Ster Nowy wpis
@Ster

Oczywiście zależy od sytuacji ale w takich nietypowych sytuacjach jak coś potrzebujesz, a nie wykorzystujesz nadmiernie.

Mati

A jest 13 pensja w steico ?

@Mati

Przez lata była (wysokość zależna od tego czy ktoś był na L4), w zeszłym roku nie było a w tym roku to się dowiemy w listopadzie lub w grudniu, czy będzie 13 pensja

Kojot Nowy wpis
@Pracownik produkcja

13 pensja? pierwsze słyszę o czymś takim, to nie jest tylko jak się jest na emeryturze?

Pracownik produkcja Nowy wpis
@Kojot

Bo w niektórych zakładach jest 13 pensja, a w większości to jej nie ma wcale. Ona jest liczona od podstawy pensji. Jeżeli ktoś w danym roku był na L4 to 13 pensja była proporcjonalnie zmniejszana, jeżeli ktoś był 1 raz lub więcej w 1 miesiącu na L4 to mniejsza o 1/12, a jak ktoś był też w innych miesiącach chory to za te miesiące co było L4 obniżana była o kolejne 1/12, oczywiście przy okazji przepadają premie za frekwencję.

Cynamon

Cześć! myślicie albo może ktoś będzie nawet wiedział czy jest opcja się tutaj zatrudnić w jakimś mniejszym wymiarze godzinowym czy tylko pełny wchodzi w grę? tak pytam na przyszłość na razie tylko się rozglądam

jamajka
@Cynamon

mysle ze wiele zalezy od tego co masz w danym ogłoszeniu podane, zazwyczaj tam jest napisane na jaki etat kogoś szukają

polk

Mozna tez spytac na rozmowie rekrutacyjnej, nic nie stoi na przeszkodzie jak bedzie mial okazje to spyta

Bielmo

Pewnie też zależy na jak niepełny etat chciałby pracować, moze jeśli to kwestia kilku godzin mniej to szło by się dogadać?

syn
@Bielmo

no myśle że to kwestia dość indywidualna, ja wiem że starają się iść na ręke pracownikom więc może i jakieś szanse na to by były

kurczak

macie dojazd do pracy zapewniony? albo jakies dodatki?

kurczak

i od której zaczyna się pierwsza zmiana?

@kurczak

dojazd jest od strony Wielenia i Lubasza, a na pozostałych trasach jak nie ma autobusu to jest dodatek, ale trzeba mieszkać chyba min 12 km od Steico, 1 zmiana rozpoczyna się o 7 rano

Kwiecień
@Pracownik produkcja

12 km to w sumie spoko odległość nie spotkałem się jeszcze żeby taki mały dystans firmy rekompensowały

Szok
@Kwiecień

Prawda, miło że taki niewielki prób finansują, zwłaszcza że ceny paliwa zwariowały

grope
@Szok

a weź pan nawet nie mów

Ben
@grope

Mozemy utworzyc grupe wsparcia co do cen paliwa, na pewno znalazloby sie nas wiecej hah

primaveron

jak wygląda rekrutacja na produkcje, o co będą mnie pytać?

anonimowo123
@primaveron

no pewnie jakieś ogólne i stanowiskowe, nie wiem na co aplikujesz

Rajski
@primaveron

Jeżeli chodzi o przebieg rekrutacji na produkcje to z tego co pamietam najpierw była rozmowa telefoniczna, potem spotkanie z kierownikiem i oprowadzenie po miejscu pracy i tego samego dnia w zasadzie dostawało się informacje czy praca jest czy też nie

Rajski
@primaveron

Co do pytań to teraz sobie nie przypomnę, ale raczej nic zaskakującego... Taki standard jak to na rozmowie :)

pracus
@primaveron

pewnie o to dlaczego jestes idealnym kandydatem! a tak serio to na pewno o doświadczenie, dlaczego chcesz tu pracować, co mozesz zaoferowac firmie a firma tobie, wiadomo - pytania jak na wiekszosci rozmow, nic strasznego :)

velvon
@pracus

długo czekales na odp o przyjeciu? do wytrzymania?

Kos
@velvon

ja nie czekałem długo, ale ile dokładnie to było to nie pamiętam bo to dawno temu

Warant
@velvon

a gdzie chcesz się zgłosic? ja na produkcji to mialem odpowiedx jeszcze tego samego dnia wiec super szybko

Warant
@velvon

sama rozmowa bardzo przyjemna, w sumie ja zapamietałem to jako ytakie spotkanie gdzie pokazali mi jak sie pracuje i co się robi i spytali czy dam radę i mi to opdowiada niz jakies tam maglowanie z zakresu kompetencji

luk
@Warant

aha czyli od razu po tym dostales prace, nie musiales czekac?

ralim
@Warant

a to był taki jakby dzień próbny czy jak?

Flaf
@Warant

ale to tam zależy pewnie jakie stanowisko bo jak jakieś wyższe to lepiej wiedzieć wcześniej kogo się przyjmuje ;) ale tacy jak my pewnie to dadza rade tak czy siak

FL
@luk

niedawno też się zatrudniłem i podobnie jak kolega decyzja jeszcze tego samego dnia

FL
@Kos

na cv też szybko mi odpowiedzieli, może jakieś dwa tygodnie?

Tirzak
@FL

Ale to od razu w trakcie rozmowy dostałeś tę decyzję?

treten
@FL

całośc procesu trzeba nastawić sie na miesiąc

triki
@Tirzak

ja np dostałem kilka dni po rozmowie

Felelelek

Najczesciej mozna sie dogadac jakos zeby wszystkim pasowalo.

@triki

To szybko w moim odczuciu. A czy cała produkcja funkcjonuje w systemie czterobrygadowym? Bo piszą, żeby być na to gotowym, w ofercie na automatyka.

Pracownik produkcja

produkcja 4 brygadówka, sporadyczne dłuższe przestoje, trzeba liczyć, że praca w weekendy i święta to bardzo często zdarza się

hunter
@Pracownik produkcja

szczerze na tym etapie to chyba normalka gdzie nie robiłem to już teraz na weekendy rzucają

Gryf
@hunter

Ale to wtedy ma się np jakieś wolne w tygodniu czy jak to jest?

polk
@Gryf

z tego co rozumiem jest grafik wiec na pewno wolne wypadaja roznie

harkon
@Gryf

zależy na którą zmianę ale tak masz w każdym tygodniu kiedyś dni wolne

Bielmo
@harkon

Ee no to spoko całkiem takie wolne w tygodniu, przynajmniej można coś w urzędzie załatwić

syn
@Bielmo

to jest mega spoko i też ciężko popaść w taką rutyne codzienności przy takim systemie pracy

Milan
@syn

Są jeszcze jakieś plusy pracy w takim systemie? Chętnie się dowiem, czy jest dodatek do pensji za pracę w takim właśnie trybie, i ile w ogóle mógłbym tu, jako automatyk zarobić? Gdyż kwestia pieniędzy w ogóle jest pominięta w ofercie zatrudnienia. Tylko wyszczególnienie innych atrakcji, typu dofinansowanie kursów i szkoleń, czy dofinansowanie wypoczynku.

@Milan

plusy takie, że się nie odczuwa chodzenia na zmiany, (przesunięcie o 8 godzin i jest czas na odpoczynek) i dodatek za ten system pracy jest niecałe 600 zł. W tym trybie jak się chodzi wg grafiku to też wpadają nadgodziny w postaci dni setkowych. Co do kwestii pieniędzy to z tego co wiem to sporo pracowników ma podstawę, a reszta w postaci premii i dodatków. W tym trybie o tyle jest dobrze, że się nie odczuwa, jest dodatkowy czas na pozałatwianie czegoś, spędzenie czasu z rodziną w tygodniu. Dobre jest to, że jak nadgodziny dodatkowe za kogoś to zamiast pełnych 8 godzin to są 4 godziny. Gdyby nie było dodatku to mało kto by chciał robić w tym trybie 2-2-3 a nie chodzić tygodniami

Llug
@Pracownik produkcja

No ale sam wiesz ze z premia to juz wychodzi nawet spoko kwota. Nie jest to moze praca marzen, bo moze i tez bym wolal od poniedzialku do piatku 8-16 sobie pracowac, ale nie w ta strone w zyciu poszedlem wiec nie bede teraz narzekac na system :p

Gązo
@primaveron

Czy jestes odporny na stres ?

Pracownik Biurowy

Rozmowa kwalifikacyjna polegała na dociekaniu przez przez Pana M. oraz Pana Sz. z czego się utrzymuję z żoną skoro nie mam pracy, uświadamianie mnie że na pewno na stanowisku kierowniczym nie dam sobie rady, nieustannym naleganiu że jak nie przyjmę pracy na produkcji i nie popracuję przez min. pół roku na produkcji to mogę zapomnieć o stanowisku technologa lub kierownika, uświadamianiu mnie że czas działa na moją niekorzyść jak jestem bez pracy i nie zdecyduję się na pracę na produkcji. Na moje stwierdzenie że szkolę się z programów do projektowania pan M. skwitował że "wie Pan że ludzie teraz po studiach to się nie muszą tego uczyć". Ogólnie - PADAKA.............Teraz się nie dziwię że ogłoszenia od tego pracodawcy są kilka miesięcy w urzędzie pracy i na portalach z pracą i nie ma na nie odzewu. Ja osobiście nie polecam......

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
Robert

Na stronie firmy wisi jeszcze oferta dla operatora koparki. Mam odpowiednie uprawnienia i byłbym zainteresowany pracą. Robota zwykle 8 godzin czy zdarza się że trzeba zostać dużej i wtedy wpadają nadgodziny? Ktoś mi wyjaśni?

grope
@Robert

system 4 brygadowy więc zmiany po 8 godzin nadgodziny nie są problemem

baza
@grope

a trzeba sie jakos wcześniej na nie zgłaszać czy jak to dziala?

Jesteś chętny to się wpisujesz w nadg. System na zasobnikach 223

Gal

Kiedy będą jakieś podwyżki w tej firmie na pod firmie ludzie zarabia więcej (usunięte przez administratora) Logic

Maniek

Tyle odpowiedzialności w pracy za tak małą stawkę niech coś z tym zrobią

Witam , mam pytanko dotyczące wynagrodzeń za ten system pracy 4 bryg głównie mi chodzi jak są liczone nocki i np jak wypada mi zmiana w weekend i święta przykładowo jest to jakoś więcej płatne czy jak normalny dzień z góry dziękuję za odpowiedź

@Tomek

nocki dodatek 20%, w weekend liczone jako jako zwykłe dni, w święta liczone jako dzień setkowy- inaczej 8 nadgodzin 100%

Joanna
@Tomek

Do tego dochodzi dodatek systemowy 580 zł. To chyba nie jest zbyt zachęcające dla nowych pracownikow...

@Joanna

Bo nie każdy pracownik chce w weekendy chodzić do pracy i niekiedy w święta. Wolny weekend to jest co 3 tygodnie.

Zapach

A te nadgodziny można sobie jakoś regularnie wyrabiać?

@Zapach

W grafiku są podane dni setkowe, gdzie przypada 8 godzin setkowych w ciągu tego dnia, a w pozostałe dni to zależy od zapotrzebowania, jeżeli ktoś jest na L4, urlopie lub po prostu kogoś nie ma to się pytają czy chce się przyjść na nadgodziny. Ale to sporo zależy od stanowiska, bo jak jest na innym dziale postój to część pracowników z innego działu zostają przydzieleni, aby uzupełnić braki (stanowiska na pakowaniach). Jeżeli jest się operatorem wózka widłowego, operatorem maszyn produkcyjnych to z swojego działu lecz z innych zmian. W zakładzie są nadgodziny 65% i 100%. Teraz jeszcze nie ma sezonu, ale jak się zaczną urlopy to pewnie będzie o wiele więcej okazji do nadgodzin niż teraz. Po za tym nie każdemu chce się iść na nadgodziny, jak szukają oszczędności, ucinają premię, a później mówią, że ludzi nie ma

Aha, czyli premia uznaniowa, czyli jest to tak naprawdę premia za wykonanie celów, tak? Czy znacie konkrety, ile wynosi taka premia uznaniowa, jest stały sposób liczenia tej premii a może zależy to od decyzji szefa, kto i ile dostanie?

Techno

Takie cele są w ogóle jakoś na początku ściśle precyzowane? Tak że pracownik wie co ma robić żeby je zrealizować?

Dzień dobry Czy w firmie prowadzona jest rekrutacja na stanowisko produkcyjne.?

Pracownik produkcja

Wg. kodeksu pracy (Art. 9. Ustawa o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników), jeżeli będą przyjmować pracowników to w pierwszej kolejności są to osoby, które wcześniej dostały wypowiedzenia (oczywiście o ile chcą tam jeszcze pracować). Jeżeli tego nie uwzględni, to były pracownik jak pójdzie do sądu pracy to jest spora szansa, że wygra sprawę. Trochę to dziwne przyjmować pracowników nowych na te same stanowiska, gdzie osoby dostające wypowiedzenia miały wpisaną przyczynę: likwidacje stanowiska pracy. To sami sobie wbili, by samobója potwierdzając, że ta likwidacja stanowiska to była bujda.

@Pracownik produkcja

I tacy pracownicy dostaną takie same warunki pracy czy może lepsze? A za likwidację stanowiska pracy firma chociaż dała coś na odchodne? Ile te osoby miały czasu na znalezienie nowej pracy?

Pracownik produkcja

Wszystko zależy od tego kto ile czasu dostawali odprawy Zgodnie z ustawą, pracownikowi zwalnianemu w ramach grupowego zwolnienia, przysługuje odprawa pieniężna w wysokości: - jednomiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy krócej niż 2 lata dwumiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy od 2 do 8 lat trzymiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy a okresy wypowiedzenia Umowa o pracę na czas określony i nieokreślony: 2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata do tego dochodzi url(usunięte przez administratora) dni na szukanie pracy. o warunkach ponownego przyjęcia to trzeba, by poszukać artykułów o tym. W kodeksie pisze, że przez 15 miesięcy od rozwiązania umowy z pracownikiem w ramach zwolnieć grupowych, to taki pracownik ma pierwszeństwo przy zatrudnieniu, a jak były pracodawca tego nie dopilnuje to pracownik ma prawo do roszczeń od byłego pracodawcy.

Heja, ktoś coś o posadzie specjalista ds. wsparcia IT?? Właśnie zaczęła się rekrutacja na to stanowisko i jest adnotacja, że praca ma być od zaraz. Czyli jak wyślę dzisiaj cv, to kiedy firma się ode mnie odezwie?? I potem jak bym przeszła całą rekrutację, to ile czasu mija od ostatniej rozmowy do czasu podjęcia pracy, podpisania umowy??

coco

udogodnienia - chodzi ci o benefity?

Orient

A jak pytasz scricte o benefity to jest ich naprawdę sporo, powiedz co cię interesuje to będzie prościej wymienić

Pracownik produkcja

w automatach z napojami są czytniki kluczyków i na wyświetlaczu wyświetla się ilość dostępnych środków na kluczyku

@Pracownik produkcja

to mega fajne akurat, a często się to psuje?

@lo

Rzadko kiedy się psuje, lecz od tego jak kto korzysta to szybko kasa z kluczyka może zostać użyta, to co nie zostanie wykorzystane to przechodzi na kolejny miesiąc. Jeżeli kluczyk szwankuje to zawsze można go wymienić na inny tam gdzie się odbierało

Joachim
@lo

benefitów nie ma żadnych --> mimo tego że w mailu to dostaniesz że są czy przeczytasz w ogłoszeniach. Jedna wielka ściema, a to co zostało niebawem i tak odbiorą.

Szukam informacji o tym, jak pracuje się jako Kierownik Działu Controlling ‘u operacyjnego. Wiecie, po co firma chce od kandydatów znajomości języka angielskiego lub niemieckiego do swobodnej komunikacji?? Chodzi mi to, z kim ta komunikacja się odbywa? Z podwładnymi, z przełożonymi z PL, czy jakimiś szefami z centrali zagranicznej? Jak ktoś jednak nie zna języków, to nie ma żadnych szans na zatrudnienie?

Neapol

wydaje mi sie ze swobodna komunikacja po ang to teraz wszedzie podstawa, byc moze tak ze w ogole ci sie tam nie przyda ale trzeba umiec

kamolek

Myśle że może chodzić o kontakt z zagranicznymi oddziałami steico ale moge się mylić.

kamolek
@kamolek

Z tego co kojarze mają jeszcze gdzieś oddział, chyba we Francji więc pewnie ten angielski jest po to żeby się dogadać jak coś.

lo

nie dla kazdego wyjazd jest mozliwy, a zarobki sie wtedy bardzo roznia ?

Napisze ktoś coś o stanowisku konstruktor budownictwo drewniane?? Rekrutacja trwa jeszcze kilka dni i ciekawa jestem, jak wygląda opcja rozwoju? Napisali, że firma daje możliwość rozwoju poprzez system szkoleń i są one dostosowane do indywidualnych potrzeb. A co potem, można awansować? Czy regularne szkolenia dają efekt właśnie lepszego stanowiska i lepszej kasy? Ile czasu tu trzeba czekać na awans?

Socjal jakiś jest u was?

lennon

Tak, jest

Izabela
@lennon

A co wchodzi w jego skład?

@Izabela

Jest bardzo dużo benefitów - od wczasów pod gruszą po bilety do kina

@Izabela

Ogólnie - czego dusza zapragnie

Okej, dziękuję

@Rybka

A znajdę może gdzieś wypisane jakie konkretnie są benefity, w formie jakiejś listy może, czy coś?

@Rybka

Bo też nie chcę nikogo prosić, żeby poświęcał swój czas i mi wypisywał wszystko

@Rybka

Chyba, że to nie problem ;)

@level

Szczerze nie wiem, bo nie szukałem tego nigdzie, może coś jest wypisane w ofertach

@level

Wiesz co jest tego naprawdę dużo jak już pisałem

@level

Ale tak z tego co pamiętam i korzystam to jest karnety sportowe, bony świąteczne, pożyczki i dofinansowania, ubezpieczenie na życie...

@level

Najwyżej jak sobie na dniach coś przypomnę to dam znać ;)

a można liczyć na 13?

@level

To jedna z tych rzeczy, która mi z głowy wyleciała

to znaczy co?

@Rybka

bo nie do końca jestem pewien tak czy nie

@Rybka

ale tak ogólnie to widzę, że sporo tego jest

13 jest

@level

jest sporo i nie ma na co narzekać

To na pewno, dzięki

Bożena
@Rybka

o ! ciekawe z tymi biletami, chyba wczesniej nie spotkalam sie z taką rzeczą, ciekawe jak czesto?

@Bożena

Z biletów nie korzystałem więc się nie wypowiem

oprace
@Rybka

to takie benefity przysuguja tylko na umowie o prace pewnie co?

Koszerny
@oprace

właśnie pewnie tak, bo raczej na uopach sie spotka dodatki ale nie wiem

Hurkacz
@oprace

firma zatrudnia tylko na uopy więc wszystkie benefity są dla ciebie dostepne tak czy siak

gips
@Hurkacz

na ile te uopy najczesciej sie podpisuje?

gips
@Hurkacz

podejrzewam ze jak tylko uopy to zatrudnic sie na dluzej mozna bezproblemowo?

Iglo
@gips

praca w firmie bardzo stabilna nie mamy też pracowników z agencji pracy czy na zleceniach, więc tak firma zatrudnia z myślą, że pracownicy zostaną na dłużej

Iglo
@gips

jedyne na co sie musisz nastawić to względnie długi proces rekrutacji bo może nawet do miesiąca trwać, ale to może właśnie i lepiej

smiglo
@Iglo

dluzej sie czeka na zaproszenie na rozmowe rekrutacyjna czy bardziej feedback po niej?

smiglo
@Iglo

bo rozumiem ze rozmowa rekrutacyjna odbywa sie na miejscu a nie online?

Flaf
@smiglo

No ja miałem stacjonarnie, na produkcje to chyba zazwyczaj stacjonarnie jest wszędzie

Aneczka
@Rybka

Wczasy pod gruszą? Super. A ile jest kasy na ten urlop? Jaka to stawka? I czy wiecie, czy jak ma się dzieci, to jest więcej tych pieniędzy? Czy nie ma to znaczenia?

bonżur
@Flaf

jak ci się na tej produkcji pracuje? taka dosyć standardowa praca jeśli chodzi o realia produkcji?

nets
@Flaf

od początku ci uopa proponowali?

@nets

tak od początku jest umowa o pracę

vizir
@bonżur

mnie się pracuje dobrze, nie jest to nic szczegolnego bo to praca na produkcji XD ale taka chcialem i taka mam i jest mi z tym wygodnie, robie swoje i po robocie nie musze juz myslec o pracy

vizir
@nets

mnie również od początku proponowano uopa w sumie to taka najbezpieczniejsza forma zatrudnienia

wytrwały
@nets

zaczynałem na uopie i teraz też cały czas jestem na uopie więc spokojnie dają uopa

Młoda
@wytrwały

a powiesz mi moze, jaki jest sredni wiek pracownikow? mam na mysli to, czy jest opcja poznac kogos fajnego

ganek

Może cię to zdziwi ale dla niektórych atmosfera w robocie tez jest ważna

ganek
@wytrwały

No ja też tak mialem od początku więc może maja taka zasadę ze uop tylko

Rydz
@ganek

powiedziałbyś coś więcej o tym jak jest tutaj?

Korik
@Młoda

z tego co widze, to są i starsi i mlodsi, zalezy w jakim ty wieku jestes :P

ten atrakcyjny

święta prawda, a powiedz skoro pracujesz powiedziałbyś coś więcej o warunkach pracy?

irokez
@ten atrakcyjny

pod jakim kątem? ogolnie oceniam na dobre ale tez nie wiem o co konkretnie pytasz

blar
@irokez

Na jakiej wgl umowie wy pracujecie tutaj?

Fryzjer

wiesz może po jakim czasie można przejść na nieokreślony? o ile w ogóle można?

@Fryzjer

Ja dostałem przy 3 umowie: 1 próbna, 2- na określony czas, 3- na czas nieokreślony, ale to było kilka lat temu, teraz to nawet ogłoszeń o pracę z zakładu w Czarnkowie nie widać, a wcześniej było ich sporo, więc nie wiadomo czy kogoś przyjmą, bo to trochę dziwne, że zwalniali doświadczonych pracowników z różnych działów, a teraz mieli by kogoś nowego przyjąć. Szczerze to nie wiadomo czy nie będzie kolejnych zwolnień, więc ubiegać się o pracę możesz, ale czy kogoś przyjmą to marne szanse

zlecenie
@Fryzjer

dobre pytanie, a jak cos to mozna zlecenie ?

Prac2
@Pracownik produkcja

Swoje powody też mogli mieć więc nie ma co gdybać, trzeba poczekać i zobaczyć jak dalej będzie.

Mejk
@Prac2

Ty na jaką umowę pracujesz wogule?

Mejk
@Prac2

Nie brzmisz jakbyś sie czymkolwiek martwił, masz uopa? Dają nieokreślony?

@Mejk

Aindbdjajb

Obiecana premia zabierana tydzień przed świętami

@Aindbdjajb

i przeczytaj sobie tamten email, który pewnie gdzieś jest wydrukowany i leży na dziale. Jako 13 pensja nie jest obowiązkowa.... oraz, że będzie podwyżka od stycznia o 400 zł brutto, ale zapomnieli dodać, że w tym samym czasie podwyżka pensji minimalnej wg strony gov.pl Kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę od 1 stycznia 2024 r., tj. 4242 zł, oznacza wzrost o 752 zł w stosunku do kwoty obowiązującej od 1 stycznia 2023 r. (3490 zł), czyli o 21,5 proc. To inaczej w szacunku do pracowników, którzy często nawet jak byli chorzy nie brali L4 chodzili do pracy oraz dla reszty, którzy starali się, aby lecieć jak najwięcej ton, to przyznają podwyżkę trochę ponad 50% podwyżki pensji minimalnej w tym czasie

Smiech na sali
@Pracownik produkcja

No z tymi podwyżkami to zaszaleli... Ogólem minimalną krajową obecnie wynosi 3600zl także od nowego roku idzie w górę o 642zl, ale mniejsza z tym... Fakt jest taki, że jeśli mały pracodawca zatrudniający kilka osób np. w sklepie spożywczym musi dać każdemu pracownikowi podwyżkę o te 642zl, a taki ogromny zakład jak Steico daje 400zl podwyżki to dla mnie coś tu jest nie tak... I słusznie wcześniej był poruszony temat dodatku systemowego o wysokość 580zl który nie zmienia się chyba od 4 lub 5 lat... Nic tylko szukać czegoś innego, moze jak obejdzie kilku lub kilkunastu dobrych pracowników to im się oczy otworzą...

@Aindbdjajb

A wiecie, dlaczego ta premia została zabrana i dlaczego w takim terminie? Jak rozumiem, to obiecywali, że będzie premia na święta, tak? I w poprzednich latach był te premie normalnie zawsze, czy też jakoś były zabierane lub zmniejszane?

Mario

Masz list od nich,opisują że nie muszą wypłacać 13stki...więc wcale nie została zabrana a po prostu w tym roku nie wypłacili i za rok też pewnie nie wypłaca. Mam nadzieję,że ludzie zaczną ,,chorować,,i nadrobią ten rok bo nie jeden chodził chory do pracy by mieć ta ,,13,, premia frek.to na waciki..teraz za grudzień 0.7 % premii...żenada. Do mają będę jeszcze zwalniać a na końcu nowy rząd połowę steico zamknie i tyle...wiedzą co robią tylko nam oczy mydla. Coraz więcej ludzi spier....z tego (usunięte przez administratora) bo wiedzą co będzie!

Ble ble

I ten śmieszny dodatek za czterobrygadowke... Co to w dzisiejszych czasach 580zl dodatku... Wiem że to jest Czarnków no ale szanujmy się trochę... Wiele firm płaci o wiele więcej za ten system pracy

Głaz

Na konstruktora to wystarcza znajomość angielskiego czy niemieckiego też wymagają?

nat
@Głaz

pytasz bo widzisz jakies ogloszenie gdzies?

nat
@Głaz

angielski na jakim poziomie jest konieczny?

Polen
@Głaz

tej oferty już nie ma czy jak? bo widzę tylko trzy na ich stronie

Cello
@nat

A jakie to ma znaczenie? Nie trzeba pytać o jakieś stanowisko wyłącznie w momencie kiedy jest ogłoszenie

kirs
@nat

angielski na poziomie komunikatywnym jeśli nie masz poziomu podanego w ogłoszeniu

kirs
@Polen

ofert w ogóle niewiele jest i poki co będzie, obawiam się że to wszystko na co mozesz liczyc na razie

grejpfrut
@kirs

jak juz wstawia jakies nowe oferty to po jakim czasie sie najczesciej do kandydatow odzywaja?

grejpfrut
@kirs

dlugo trwa u was rekrutacja?

preor
@grejpfrut

na produkcji nie bardzo, jak już umówisz się an spotkanie to kwestia dni, feedback zazwyczaj jest od razu po rozmowie

Gala

Często zdarzają się przyjęcia do administracji czy raczej dość stały zespół?

grant
@preor

Znaczy, że poza produkcją już trochę dłużej te rekrutacje na ogół trwają mówisz?

lubell

na wyższych stanowiskach są przeprowadzane dodatkowo jakieś testy?

Zbigniew

Forma zatrudnienia to od razu umowa o pracę? Zastanawiam się też na jaki okres jest pierwsza i czy informują z wyprzedzeniem, czy będą przedłużać, czy też nie?

melenda
@Zbigniew

zatrudnienie tylko na uopa bezpośrednio pod firmą :)

XYZ
@melenda

slyszalam ze macie tez bardzo duzo benefitow, mozecie je powymieniac?

XYZ
@XYZ

i wyjasnic co to są wakacje pod gruszą bo slyszalam ze jest cos takiego u was

@XYZ

na forum kilka razy było o tym opisane, a po co Tobie to jak wątpliwe, że będą ludzi przyjmować. Gdy były i nie wiadomo czy nie będą kolejne zwolnienia

Mario

Jaki strajk ? Tak jak się zaczął tak szybko się zakończył w Cz.W. musi być referendum na legalny strajk. Zresztą i tak zaraz cały zakład staje na święta

Marcopolo
@Mario

Pracownicy w Czarnkowie mają związki zawodowe a w Czarnej wodzie mają co nosić miedzy nogami dla tego się postawili temu wyzyskowi. Pracownicy nie brali udziału w dużych zyskach firmy z ostatnich lat ale za porażki ponoszą odpowiedzialność, zarząd dziś przyjechał do Czarnej nieudolnie gasić pożar za który jest odpowiedzialny, przypisywali sobie sukcesy firmy więc i niech z porażek nie robią sierot. Po ładnej odpowiedzi zarządu przyszła odpowiedz związkowca który jednym zdaniem wyjaśnił to towarzystwo o wiarygodności żadnej, wszystkie decyzje przyjeżdżają w teczce z niemiec

Szaraczek

W tym roku firma poleciała w kulki na całego... Mianowicie tydzień przed świętami, gdzie każdy liczył na dodatkowy zastrzyk gotówki, jakim jest tzw. trzynastka, zarząd stwierdził że w tym roku premii nie będzie... Szkoda że firma tyle obiecuje, bo w każdym ogłoszeniu o pracę było podkreślone że firma wyplaca trzynastkę i można się tylko domyśleć jakie było rozczarowanie po usłyszanej decyzji... A jeszcze jak się okaże , że nasi koledzy z Francji dostali trzynastkę a pracownicy z Polski którzy utrzymują cały zakład nie dostali premii świątecznej to w takiej sytuacji będzie można w ogóle podziękować i pogratulować całemu zarządowi...

Stefan
@Szaraczek

Francja dostała wypłacone 80% podstawy, a w Niemczech dostali po 1000€

Pracownikjuzbyły

W 2023 firma szukając ,,oszczędności" stara się zabierać premie na każdym kroku i za każde nawet najmniejsze uchybienie. Ma do tego swoich ,, kontrolerów jakości" i niektórzy z nich są nad wyraz nadgorliwi (zwłaszcza jeden z nich) tylko po to aby pokazać że jest on najlepszy w tym co robi kosztem pracowników produkcji.. A w ramach tych oszczędności zarząd zadecydował o nie wypłaceniu pracownikom (przynajmniej tym na najniższym szczeblu) premii rocznej

alan
@Pracownikjuzbyły

Premia roczna poszła na ukończenie Gromadki, takto byście wydali na konsumpcje a mogliście wesprzeć za to szczytny cel.

Zostaw merytoryczną opinię o STEICO Sp. z o.o. - Czarnków

• Jak się pracuje w STEICO Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy STEICO Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 143.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w STEICO Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 49, z czego 19 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 22 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy STEICO Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w STEICO Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

STEICO Sp. z o.o.