Xella Polska Sp. z o.o.

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o Xella Polska Sp. z o.o.

LX

Kwartalna premia leanowa, co to takiego ponieważ taką nazwę szczerze spotykam pierwszy raz a czytałem ogłoszenie dla Operatora Maszyn i Urządzeń. I co najważniejsze jakąś ładna sumka do zgarnięcia z takiej premii, można wiedzieć ile? Pracy z tego co piszecie jest sporo, przekłada się to akurat na tym stanowisku na finanse?

@LX

4000 tysiące brutto na miesiąc tyle możesz liczyć z premiami.Jesli każdą premie dostaniesz.Jestes zainteresowany?

Pracownik Nowy wpis
@LX

Premia Lean jest to premia za porządek czystośc itp można do 1200 zł dostać i zarobić ponad 4 na rękę a niechaj wpis niżej ze 4K brutto

Maciej Nowy wpis
@LX

4k brutto... jak wy ludzie z tego jestescie w stanie wyżyć? Ja w centrali miałem grubo ponad 2 razy tyle, a i tak ciezko ogarnać, bo życie jest teraz BARDZO drogie (czasem w piekarni się zostawia 50zł, a co dopiero duże zakupy, kredyty, itd...). Współczuje.

CC Nowy wpis

Nie mógłbym, że premia leanowa to premia za porządek i czystość. Czyli z tej premii do 1200 zł można dodatkowo wyciągnąć. Napisano w ogłoszeniu, że jest pakiet medyczny dla pracowników produkcji od złotówki. Faktycznie macie jakieś fajne oferty zdrowotne w tak niskich cenach? Idą też Święta wielkanocne, z tej okazji macie jakąś dodatkową kasę w kopertach?

Dlaczego w Iławie symulują chęć zatrudnienia osób? Kierownik (stary pan) jest negatywnie nastawiony do każdego, nikt mu nie pasuje. Liczy że obcokrajowcy będą pracować przez agencję pracy?? Daleko emerycie na tej polityce nie zajedziesz, a może boisz się o swoje stanowisko?

Ilawiak

Może i pasuję.Ale ludzie chcą zarabiać a on im proponuję najnisza krajowa.Nie tyle że proponuję on im może dać a ludzie chcą więcej.Cala tajemnica sukcesu.Chcesz pracować w xeli musisz nie mieć wymagań.

NG
@Ilawiak

A wobec pracowników wymagania to jakie mają? Ile jest roboty i czy można na spokojnie to robić w swoim tempie?

Ilawiak
@NG

Wymagania spore nie będziesz siedzial produkcja trzeba zasowac inaczej brama.

WW
@Ilawiak

Ale chyba są zarządzone jakieś przerwy na śniadanie? A w trakcie pracy można iść szybko do toalety czy raczej nie za bardzo? Co to znaczy ta brama, o której piszesz?

Pracownik Nowy wpis
@Ilawiak

Chyba u was, u nas w Ostrołęce jest przerwa i kiedy chcesz idziesz do WC. Stawiają na bezpieczeństwo i BHP a nie jak piszesz głupoty.

Robert

Ktoś wie co xella zamierza zrobić z Trzcincem mają jakieś pomysły na wznowienie produkcji czy zakład będzie niszczał razem z całym sprzętem który został?

Hanka

I to oficjalna informacja? A co z ludźmi, którzy tu pracowali? Wszystkich zwolniono tego samego dnia? Ludzie mieli chociaż czas na znalezienie sobie nowej roboty?

Adaś

A jakiego powodu ludzie mieliby tu pracę tracić? Pierwsze słyszę, by coś takiego miało miejsce. Właśnie teraz firma ma wystawione 6 ofert pracy. I chciałem się tu dowiedzieć, ile będę mógł zarabiać, jako operator maszyn i urządzeń? Kto może to napisać i określić, czy za wymaganą gotowość do pracy w systemie czterobrygadowym jest jakiś dodatek?

Kr

Sytuacja w Xella jest ciagle niepewna, ja ze swojej strony nie polecam dolaczac w tym momencie.

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Xella Polska Sp. z o.o.? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Operator Maszyn i Urządzeń wydawały Ci się najkorzystniejsze?
PO

W internecie udało mi się znaleźć ofertę pracy na stanowisko kontrolera finansowego. W ogłoszeniu pojawiła się informacje, że jest to praca dla obcokrajowców. Ale czy Polak, który włada biegle językiem angielskim i niemieckim ma szansę na pracę w tym miejscu? Firma oczekuje gotowość do sporadycznych wyjazdów. Jeśli odbywają się takie delegacje, to jak długo trwają? Można wtedy zarobić więcej? Dajcie znać, jak to jest...

Boguś Bilczek

Cześć! Jak zapowiada się rok 2024 w Xella? Widać światełko w tunelu, stabilnie, a może nawet gorzej? Pytam z perspektywy osoby, która szuka pracy w tej branży. Mam znajomą w centrali i mam już trochę wyrobiona opinie o Xella, ale jestem ciekaw co powiedza inni pracownicy biura w Wawie. Pozdrawiam.

operator

Hej, jak dla mnie jest tu całkiem nieźle. Mogę zarobić jako Starszy Operator ze stażem 5 letnim na rękę 5800 plus mam premię za ilość i jakość oraz premię za5S - czyli wdrażanie porządku przy stanowisku pracy i ogólnie Lean. generalnie bardzo dbają o bezpieczeństwo i szef odnosi się z szacunkiem. Fakt, że jak ciężkie czasy nadeszły to zamykali zakłady, ale duże odprawy były i pomagali szukać pracy potem. Teraz znowu się ruszyło na rynku i ludzie zaczęli kredyty hipoteczne brać i mieszkania się budują - to i produkcja ruszyła. Więc kolejne zmiany zatrudniają znowu. Niektórzy wracają do Xelli, więc robota ciężka, ale płacą mniej więcej tak jak w innych zakładach produkcyjnych.

Jasio
@operator

W ktory zakładzie jest 5800 na rękę, chyba 3800.

Krstn

A w którym zakładzie? Sporo zostało zamkniętych ostatnio z tego co wiem.

@Jasio

Może jest brygadzisto/mistrzem. Nowi pracownicy mogą liczyć 26-29 złotych brutto plus premia za jakość, ilość max 550 złotych i premia co kwartał do 1000 złotych.

@operator

Ja też jestem ciekawy gdzie są takie kokosy.Jak ja i moi koledzy po tylu latach 20 lub 30 nie pięciu mają po 3800 do 4500 neto.Zgroza kim ty jesteś mogę się domyślać ze trolem który pisze jak jest w xeli super.

UU
@Slave

A ta premia, to rozumiem jest max 1000 zł? A minimum? Znaczy ile najmniej można dostać i kto decyduje o tym, kto ile tej premii kwartalnej dostanie? I ta premia 1000 zł to jest brutto czy netto??

@UU

Oczywiście 1000 brutto. O premii decydują mistrzowie zmian z kierownictwem. Premia jest przyznawana za przestrzeganie przepisów BHP, dyspozycyjność, stosowanie systemu lotto, czyli "obiektywna" opinia mistrza zmiany. Drugim warunkiem przyznania premii są ilość dni zwolnienia lekarskiego za każdy dzień nieobecności jest -10% od tysiąca złotych czyli można nic nie dostać.

Malwa
@Slave

No ok te osoby o tym decydują, ale jest to poprzedzone rozmową z pracownikiem? Co on sądzi o swojej pracy, zaangażowaniu itd.? Czy brane jest pod uwagę zdanie samego pracownika? Jak ci ludzie decydują o premiach, to sa na spotkaniach, czy raczej takie klepanie maili, że "temu tyle, a temu tyle"?

Alek
@Jasio

Droga Xelo po co piszecie te bzdury o zarobkach 5800 neto plus dodatki.Przeciesz wszyscy wiedzą że to wy wypisujecie te (usunięte przez administratora).Napiszcie że płacicie jak płacicie starym pracownikom grosze a młodym jeszcze mniejsze grosze.Pozdrawiam.

Lena
@Slave

O co konkretnie chodzi z dyspozycyjnością? W sensie, że pracownik jest cały czas pod telefonem i o każdej porze może być wezwany do pracy? I za to są te premie? Czy inaczej rozumiana jest tu dyspozycyjność?

Jakie narzędzia pracy zapewnia Xella Polska Sp. z o.o.? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Golob

A co to za luksus telefon dziś za 14 złotych masz rozmowy do wszystkich sieci,zapytaj lepiej o zarobki a nie jakieś pytania o telefon luksus to był 20 parę lat temu,he he he.

@Golob

to jak możesz to powiedz coś o zarobkach, jeśli się orientujesz w tym temacie :)

@Anna

Zarobki są rynkowe,pisała xela.

@Golob

Co to znaczy rynkowe zarobki?

@Adam

Raczej oscylujące przy tym co konkurencja oferuje? A czemu nie podadzą stawki w złotówkach? To tajemnica przedsiębiorstwa jest?

@Gabriela

Na produkcji około 3500 złotych netto.

@Slave

są do tego jakieś premie?

@Gabriela

To już z premiom 3500 złotych neto i dodatkiem za noce.To są zarobki rynkowe czyli prawie najniższej krajowej.

@Golob

Rozumiem to trochę słabo bo pewnie trzeba dużo godzin mieć na taką wypłatę, co?

@Golob

Jak jestes w stanie wyzyc za 3500zl netto? Ja w centrali dostaje 8000zl netto i ledwo sie wyrabiam ze wszystkimi oplatami. Za 3500zl to by mi sie nie chcialo nawet na pol etatu pracowac.

@Marek

Dostajesz 8000 tysięcy chyba w snach. Mi tych bajek nie opowiadaj. Może ktoś ci w to tu uwierzy tu, ale nie ja. pozdrawiam kolegów w Xela.

@Golob

Bo masz sa wąskie horyzonty, zeby pojac, ze 8000zl net to nie jest jakies wielkie bogactwo. To batdziej ja nie moge uwierzyc, ze ktos dostaje taka niewolnicza wyplate jak zalosne 3500zl - za to nie idzie przezyc miesiaca, a co dopiero utrzymac rodzine. 8000zl net w centrali pewnie zarabia wiekszosc osob na stanowiskach seniorskich („starszy specjalista ds… xyz), to nie sa kosmiczne zarobki tylko srednia, za ktora da sie w Polsce godnie przezyc.

@Golob

Serio nie mozesz uwierzyc, ze ktos zarabi 8k netto? Wow

@Marek

Powiem jak masz to dobrze,jak nie to robisz tu piar xela ze jest super.Zarobki każdy wie jakie xeli są kto tam pracuje lub pracował.

Sebastian
@Golob

Ty pracujesz? Bo skoro nie wierzysz w zarobki 8 tys to musisz wiedzieć ile dają. Powiesz ile jest realnie do wzięcia?

@Sebastian

Idź tam do pracy to się dowiesz jakie 8 tysięcy.

@Golob

A nie możesz powiedzieć tutaj?? To jakaś tajemnica czy co? Może z jakimiś premiami itp da radę jednak te 8 tys?

Jbb
@Gabriela

Golob nie pisz w zakladach juz szukaja goscia o pseudonimie golob.

@Sebastian

Na pewno nie tyle.

Jasio
@Jbb

Golob może chcą cie docenić i dać ci te 8 tysięcy. he,he.

HR Xella
@Adam

Rynkowe zarobki odnoszą się do corocznych badań płac w Polsce wykonywane przez zewnętrzne firmy konsultingowe tj. WTW, Mercer czy Sedlak&Sedlak. Zakupujemy jako HR raporty płacowe, których wyniki przedstawiają aktualne płace zbiorczo zagregowane na poszczególnych stanowiskach w branży produkcyjnej. Następnie na początku kolejnego roku dostosowujemy płace do rynku. Płacimy rynkowo czyli staramy się płacić tzw. medianę rynkową na danym poziomie stanowiska.

@Gabriela

Jest jeszcze premia co kwartał do 1000 złotych brutto za przestrzeganie systemu Lean. Są jeszcze wypłacane raz na rok pieniądze z funduszu socjalnego. Na Święta Bożego Narodzenia jest premia około 500 złotych netto.

@HR Xella

Smiechu warte zewnetrzna firma decyduje o stawkach to są kpiny.Ale co my płacimy.

@Jbb

Ja to wiem ze robia podchody żeby podać stawkę.

@HR Xella

Czemu płacicie grosze a sami zarabiacie miliony za tak ciężką pracę w marnych warunkach?

@Golob

Decyzje o podwyżce podejmuje bezpośredni przełożony po ocenie jakości pracy. Jako HR czuwamy natomiast nad sprawdzaniem, czy są one rynkowe. To normalna praktyka w przypadku budowania Employer Brandingu trzeba mieć tzw. 'benchmark" - porównanie do tego jak płaci np. 100 podobnych zakładów w regionie. Zewnętrzna firma specjalizująca się w tego typu badaniach przeprowadza badania - działy HR tych kilkuset firm przekazują anonimowe informacje o zarobkach na danym stanowisku i publikują zagregowane dane w tzw. raporcie płacowym. Dlatego Xella ma 100% pewność, że płace naszych pracowników nie są poniżej rynku, tylko takie jak na danym stanowisku zarabia się najczęściej czyli tzw. Mediana

@@HR Xella

Czyli mozna miec pewnosc, ze placicie slabo jak wszyscy. Chyba, ze ktos jest dyrektorem, to wtedy na b2b fakturki i wyplaty razy 10 wzgledem szeregowego pracownika?

Ewka

Polecacie operatora maszyn i urządzeń jako pracę? Ten pakiet medyczny proponowany w ogłoszeniu jest zupełnie darmowy, czy oprócz niego normalnie są składki odprowadzane na ubezpieczenie? Chciałam się upewnić.

@Ewka

Ten pakiet to dno zwykle konsultację za coś konkretnego płacisz, a operatora maszyn nie polecam zresztą kobiet nie przyjmują na to stanowisko bo to ciężka praca jeszcze dodam za grosze.

Maciej
@Ewka

te "benefity" w xella to smiech na sali, do wszystkiego trzeba mocno dopłacać.

Marina
@Golob

Grosze czyli ile? Najniższa? Skoro kobieta nie ma szans na pracę jako operator maszyn to w ogóle na jakieś stanowisko może się dostać? Czy to typowo męska firma?

@Marina

Typowa męska praca młotek i łopata.A kobieta może być zatrudniona jako laborantka.Chociasz Ukrainki ponoś zatrudniają ale nie na długo bo się zwalniają za ciężko.Do najniszej krajowej dodaj 20%.Więc powodzenia Marina w nowej pracy,jeśli jesteś zainteresowana.

Paula

A co z rodziną? Jak finansuje dużą częśc dla pracownika, to co z jego np. dziećmi? Można je podłączyć i czy firma częściowo to tez finansuje?

operator
@Ewka

Każdy ma możliwość wybrania pakietu w Enelmed za 1 zł - w standardzie jest spory zakres. Można też dopłacić do wyższego pakietu z szerszymi badaniami np. rezonans i rehabilitacja i do pakietu dla rodziny. Każdy zatrudniony ma płacone także normalne składki ZUS, więc jakby co na NFZ te z może iść do lekarza albo na jakiś zabieg. Ubezpieczenie na życie jest grupowe i można sobie dokupić samemu Ja pracuję już kilka lat i od 2018 zmieniło się na lepsze z tymi benefitami

Jacek

Czy to prawda, ze w Xella można byc zatrudnionym jako manager full time na zasadach b2b?

HL
@Jacek

A skąd Ty to wiesz, dali teraz ogłoszenie? Chciałbym w takim razie wiedzieć również, ile płacą? Czy masz tu jakieś rozeznanie?

Bożi
@Jacek

Jakie zarobki ma ci podać? Przecież to zależy kto ile sobie wynegocjuje. Mogą być osoby które na stanowiskach managerskich zarabiają tutaj 20 000zł+ robiąc sobie jeszcze „optymalizacje podatkowa” na b2b i w tym samym zespole sa takie co zarabiają 5000zl brutto na umowie o prace.

@Jacek

Jeśli to prawda to moim zdaniem zatrudnianie managerów/dyrektorów w oparciu o B2B w tak dużej firmie jest co najmniej nieprofesjonalne.

Czy jest możliwość pracy w Xella Polska Sp. z o.o. na część etatu?

Criss-cross

Moi drodzy stare Polskie przysłowie mówi "jaki pan taki kram" i tyle, zamykanie zakładów które jeszcze do niedawna były pokazywane jako przykłady super inwestycji za miliony, a teraz lecą w pierwszej kolejności i to bez ostrzeżenia, ludzie którzy pracowali tyle lat i byli częścią tej firmy z dnia na dzień, no nie będę tutaj szukał jakiś pięknych słów po prostu im ktoś napluł w twarz, to samo centrala, techniczni, produkcja, a ostatnio nawet sprzedaż. Tak więc o czym w ogóle tutaj mówimy każda osoba zarządzająca w tej firmie od kierowania, produkcji, handlu, HR, poszczególnych zakładów czy regionów to w znakomitej większości żart i człowiek który znalazł się na tym stanowisku nie powiem za co, ale na pewno nie były to umiejętności (są wyjątki, ale na palcach stolarza z 40 letnim stażem można ich policzyć ,Ci którzy wiedzą to wiedzą i tu akurat wiem co mówię bo często mam okazję z wieloma osobami rozmawiać i widzę jakie są nastroje na poszczególnych stanowiskach), i muszę przyznać kolorowo nie jest, ale jak wspomniałem na początku Jaki pan taki kram, więc cudów sie nie spodziewajcie tylko dziwnych zachowań i jeszcze dziwniejszych akcji czy też ogłoszeń. Najwyższy ze wszystkich szczurów w danej kategorii wcześniej was w łyżce wody utopi niż sam zacznie myśleć czy tym bardziej pragmatycznie reagować. Tak czy siak życzę wam powodzenia i pamiętajcie życie po Xelli istnieje i jest dużo lepsze niż w niej samej.

R.
@Criss-cross

Dokładnie tak, ja sie zwolnilem po wielu latach pracy i nie żałuje, praca w Xella zrobila sie zbyt ryzkowana: sporo zwolnien znienacka, oszczednosci na każdej (usunięte przez administratora) brak podwyzek (nie wiadomo na jak dlugo itd. Średnio widzo przyszlosc Xelli jak dalej tak bedzie pogrywac z pracownikami.

R.
@R.

Żeby nie wyjsc na hejtera, dodam, że świetnie mi sie tam pracowało przez te lata i ogólnie bardzo miło wspominam ludzi. Większośc osób zawsze była serdeczna i pomocna, szacunek wzgledem siebie był na najwzyszym poziomie.

Iga
@R.

A przełożeni też chętnie pomagali czy tylko współpracownicy? Z kasy również byłeś zadowolony tak jak z ekipy? Powiedz jak wyglądały Twoje pensje.

Ełgeniusz

hej! szukam pracy jako magazynier lub spawacz ( z małym doświadczeniem) jakie warunki oferuje pracodawca ? Mają stanowiska magazyniera?

Róża

Tu nikogo teraz nie potrzeba? Czemu? Może wiesz czy niedługo jakieś rekrutacje nowe będą? Czy w tym roku to już raczej nie będzie?

Panda

Doszly mnie plotki, ze ponoć są albo maja być kolejne cięcia (w tym zwolnienia) - ktoś może potwierdzić?

Kate
@Panda

ehh, mam już dość tego wiecznego stresu... od jakiegoś roku ciągły stres o swoja posade...

Ra
@Kate

Polecam samemu zaczac szukac innej pracy, bo w Xelli nie ma już przyszłości, lepiej miec juz cos innego na tapecie niz stresowac sie kolejna fala cięć. Poza tym komu sie chce pracowac w firmie, w ktorej mozna zapomniec o podwyzce kolejny rok z rzedu? Robić CV i szukać, szukac, szukac. Tutaj juz nic sie nie zmieni moim zdaniem, a na pewno przez baardzo dlugo czas. Powodzenia!

Urszula

Ale to oficjalne czy tak ci się wydaje po prostu? Nie przepadam jak ludzie straszą zamykaniem firmy a nic się nie dzieje faktycznie. Bo nie wiadomo, aplikować czy nie, bo bez sensu, bo się zamknie zaraz. Są zwolnienia jakieś czy normalnie rekrutują?

xkak
@Urszula

zwolnień to już bardzo dużo było przez ostatnie miesiące. Były conajmniej 2 tury, w których zwalniali grupowo. Jak ktoś szuka stabilnego zatrudnienia, to raczej nie warto aplikować.

Hfjfj
@xkak

Zgadzam się w 100% u mnie też zamknęli ;) moze niech się wypowie firma ? Taka duża a nie potrafią się wytłumaczyć?

Katarzyna
@xkak

Z jakiego powodu te zwolnienia? Problemy finansowe firmy, skoro tną waszym zdaniem koszta? Jaka jest obecnie oferowana stawka nowym pracownikom i na jakie zatrudnienie?

Krystian
@Katarzyna

zwalniali (zwalniaja?), żeby ciąć koszty. Źle sie działo kiedy była tura zwolnien jak ja poleciałem, ludzie byli zestresowani, a zwalniano nas bez chwili zawachania z klapkami na oczach, bo dostali rozkaz: robić cięcia.. Powiem szczerze, ze ciesze sie, ze juz tam nie pracuje, patrzac na to jak firma potraktowała ludzi, ktorzy poswiecili jej tyle czasu swojej kariery przez ostatnie lata... Nigdy więcej.

Tamara
@Krystian

Czy przy tych grupowych zwolnieniach dali jakieś odprawy? Czy z dnia na dzień te umowy były wypowiadane? Możesz dać znać?

lenovoc
@Katarzyna

Tego nikt się nie dowie dlaczego są zwolnienia. Dostają przykaz z góry i jest on wykonywany! Muszą się zgadzać słupki. Ponoć w Polsce mają zostać ich największe zakłady. Nie wierze w to w ogóle. Ale niech im będzie. Na pewno pracownika fizycznego do żadnego zakładu nie zatrudnią. Ewentualnie kogoś do Warszawy chodź tam też leciało sito. Xella powoli upada w Polsce. Nikt nie wie dlaczego i pewnie nie dowie się :) taka o to Polityka firmy.

Mateusz
@lenovoc

Polityka firmy jest taka jak był zysk to i nie oszczędzali i tak się kończy braku poduszki finansowej na gorsze czasy trochę to słabe No cóż ciekawe co jeszcze zamkną bo nie zanosi się na mniej a kolejne dwa zakłady zamknęli tak słyszałem

Zaczely sie zwolnienia i ciecia na wszystkim, nie polecam teraz dolaczac do Xell, bo jest straszne biedowanie (nie ma szans na podwyzki, wyzsze wynagrodzenie, doslownie na nic), lepiej isc do firmy, ktora pomimo kryzysu (chociaz w Xelli ciezko mowic o kryzysie, skoro mieli mega hosse przez ostatnie lata) dalej inwestuje w pracownikow i nie szuka oszczednosci na „wacikach” tylko przechodzi besse z klasą. Obecnie jest atmosfera paniki, kazdy po kątach sie boi, ze bedzie nastepny do wywalenia w celu szukania oszczednosci - ale tego nie wie hr, nie wiedza managerowie, bo pracownikow nie traktuje sie tutaj jak wspolnikow, nikt po ludzku nie porozmawia tylko wydaje polecenia.

@Marek

Czekam az w ramach oszczędności znikna soczki i ciasteczka z salek do spotkan, beka XD. Wielka firma z budowlanki, a przycina na takich rzeczach… jakis absurd, dostali polecenie szukania oszczednosci i robia to z klapkami na oczach kosztem obnizania morali wsrod pracownikow.

Ona
@Marek

Najlepsza jest oszczędność na kalendarzach, moze konkurencja choć kilka prześle ????.

Golob

Oj z kad ja to znam kryzys i wieczne oszczędności aby tylko ludziom 20 groszy nie dać.

Izabela
@Ona

A wcześniej jak się pracowało? teraz są oszczędności z tego co piszesz ale dawniej jaka tu była atmosfera? były jakieś socjale? Premie? Nagrody? Myślicie że jeszcze w firmie się polepszy?

@Izabela

Te „gratisy” socjalne to smiech na sali, do wszystkiego trzeba mocno dopłacać. Najgorsza jest atmosfera strachu jaka zostala wprowadzona tym szukaniem oszczednosci i czuc, ze kazdy sie po prostu boi i po pracy szuka czegos innego zanim dostanie wypowiedzenie. Ostatecznie bedzie tak, ze zostana sami dyrektorzy zarabiajacy po min 20-40tys miesiecznie i pracownicy po 4k brutto bez ambicji. Kiepsko sie pracuje w takim klimacie i dlatego wartosciowe osoby po prostu uciekna.

Olga
@Marek

Hmmmm to brzmi całkiem niefajnie. Mnie zastanawia, dlaczego ludzie jeszcze tutaj pracują, co ich tutaj trzyma, jeśli czują się źle i zarobki lub bonusy też nie są super? Dlaczego ludzie nie zmienią pracy, skoro jest taka atmosfera niefajna? Jakieś zalety wygrywają, jakie to zalety?

@Olga

@Olga

Wiem, ze kilka osob szuka (z ktorymi sie trzymalem) ale jest tez duzo takich pracownikow ze stazem po 10-30 lat, ktorzy sie zasiedzieli i nie maja ambicji, tylko kawusia i pogaduchy w xelli, praca to tylko powolutku zrobic swoje i do domu ogladac taniec z gwiazdami. I wlasnie te osoby zostana w Xelli, a wartosciowi pracownicy, ktorzy wnosza do firmy jakosc po prostu uciekna gdzies do lepszych warunkow.

jak
@Marek

o rety, a idę na rozmowe na czasie i teraz to juz kompletnie nie wiem co myśleć o firmie.. opinie są conajmniej skrajne..

@jak

No cóż jeśli chcesz pracować ciężko i za grosze to się nadajesz i jest szansa dostaniesz szanse na zatrudnienie. A na jakie stanowisko masz tą rozmowę?

@jak

Ja cie tylko ostrzegam, ze na podwyzki nie masz co liczyc, a czasami jest tez klimat w stylu „panie areczku, ale kawusia i mleczko jest tylko dla zarządu”, wiecie o czym mówie… Ja juz nie pracuje w Xelli, aczkolwiek średnio wspominam te atmosfere grozy jak zaczely sie oszczednosci i cięcia na wacikach.

jak
@Golob

Na operatora.. Fyrtel duży nie jest. Ale jak budują to dlaczego chcą 10 osób przyjąć?

Marzena
@jak

Wiesz może co będzie jak skończą budować? Zwolnią wszystkich nowo przyjętych czy jakoś inaczej to rozwiązują? Były już takie sytuacje? Jak to w praktyce wygląda?

Miller
@Marek

Jesteś niesamowity, zatrudniłeś się u niemca a oczekujesz traktowania jak u Polaka. Z klasą to firma przechodziła zapewne przez ostatnie dwa lata skoro w niej nadal pracujesz , teraz kolej na Ciebie abyś Ty pokazał klasę i poszedł do niemca z prośbą o zmniejszenie wynagrodzenia aby pomóc firmie przetrwać. W koncernie jesteś tylko numerem i wyrobnikiem, Hans zobaczył w arkuszu kalkulacyjnym czerwone pole i nacisnął klawisz delete :-) a Ty wyskoczyłeś :-)

Roman
@Miller

Napisał, że już tam nie pracuje przecież. A z tym arkuszem kalkulacyjnym i patrzeniem na ludzi tylko pod kątem produktywności / opłacalności, to Ty na serio z własnego doświadczenia w firmie piszesz? Wiesz, by zwalniano tu osoby, mimo ich zaangażowania w wykonywaną pracę?

Inflacja

Jak wygląda system podwyżek inflacyjnych w Xelli? Może ktoś dodać rzetelną opinie?

@Inflacja

Bywa tak ze i 5 lat albo i więcej nie ma inflacji i podwyżek twierdzą że kryzys albo inflacji nie ma.

Xxxx
@Inflacja

Pracuje w xella już dłuższy czas, i polecam. Bonusy masz co miesiąc u premia kwartalna.

@Xxxx

Za co te bonusy można dostać? a sama podstawa pensji jest w ogóle ok?

Xxxx
@Gabriela

Premia jest zawsze. Miesięczna od 200 do 450 zł, a kwartalna od 450 do 800. Zależy od przestrzegania bhp (system lotto), od asortymentu. Ja jako pracownik jestem zadowolony, a zresztą zadaj sobie pytanie. Czy jeżeli było by źle, to ludzie by pracowali po 10,20,30 lat ?

Xxx
@Golob

Mylisz się, zawsze są 2 podwyżki. Jedna na początku roku druga lipiec/czerwiec. Plus jeżeli chodzi o "wakacje pod grusza" czy na święta 24/25 grudnia to nie są to małe pieniądze.

@Xxx

Są dwie jak najnisza krajowa idzie do góry,jak nie idzie to i podwyżki nie ma.Na tym to polega.

@Xxxx

Jak ktoś tu napisał jak komuś odpowiada pracować za takie pieniądze to będzie pracował do emerytury.Ale czy powinno tak być to już Ina sprawa.

@Inflacja

Inflacyjne to są cięcia i oszczędności. Podwyżki w Xella, dobre :D Może ze 100zł ci dorzucą jak wybłagasz.

@Xxxx

To ile Ty tak mniej więcej masz co miesiąc? I jakie stanowisko, jaki poziom, bo w sumie nie wiadomo, o czym mowa dokładnie. Kobiety i mężczyźni zarabiają po równo?

O.
@Xxxx

Podwyżki i premie w Xella? Teraz? Ja dostałam wypowiedzenie niedawno. O tych premiach to chyba żartujesz albo mówisz o sytuacji sprzed pandemii. Przykro było mi sie rozstac z firma, bo kilka lat tam pracowałam, ale pociesza mnie fakt, że to nie z mojej winy tylko byłam częścia większego rzutu...

mmmm
@O.

Potwierdzam! Podwyżki to są zablokowane od conajmniej pół roku. Też byłam częścią ostatniego rzutu zwolnień.

Katarzyna
@Xxxx

Ooo premia kwartalna :) Jakie to kwoty? Piszesz również o innych bonusach? Co oferują? Dodatki na święta jakieś macie? Wielkanoc tuż, tuż.

marek
@Katarzyna

bardzo duzo osób z centrali wyleciało, a ty sie pytasz o dodatki? czytasz ty te komentarze?

@marek

No ja widzę właśnie tutaj teraz. Za co zwalniają? Jakiś powód podają konkretny? Daj znać, czy chociaż jakiś okres wypowiedzenia jest w umowie. Na jakiej zatrudniają w ogóle?

@Urszula

Cięcia kosztów - ja i wiele osób zostałam usunięta z firmy, bo stwierdzili, ze jednak moje stanowisko to zbędny koszt… miło tak po 4 latach w firmie…

Mr Bonus

Cześć, jak wygląda wypłata rocznych bonusów w Xelli? W jakiej wysokości? Czy są wypłacane uczciwie?

botang

3500 na produkcji jak i 8 w biurze to jak najbardziej rzeczywiste realia w tej firmie, Ci w biurze robią nic, a Ci na produkcji zasuwają łącznie z nadgodzinami czy sobotami jeśli jest potrzeba.

@botang

Chyba jednak nie jest tak, że dosłownie nic... ;) Ktoś pracuje w biurze i by przybliżył warunki i obowiązki? Tak dla pewności

@Gabriela

Aha i myślisz, że teraz ktoś przyjdzie i napiszę cześć jestem z biura nie robię nic? Wystarczy zobaczyć to na żywo ile osób pracuję w centrali i za co jest odpowiedzialne, ile osób jest w danych działach i jaką faktyczną wartość wnoszą. Zarobki to całkowicie inna sprawa, ale 8k za siedzenie w biurze a 3,5 na produkcji gdzie dosłownie czasami ryzykujesz życie to chyba nie do końca dobry układ.

@botang

Dla Xeli to dobry układ ze ma pracowników za grosze.

@Golob

wiadomo że tak pół (usunięte przez administratora) zawsze było opłacalne, tylko niech nie ściemniają jacy to wspaniałomyślni są na zasadzie (ludzkiego Pana)

@Golob

Ja zarabialem 8k w biurze i uwazam, ze 3,5k za prace na produkcji to wyzysk, tak jak powiedzial ktos wyzej to praca niebezpieczna i ciezka, a w biurze ja realnie z tcyh 8 moze pracuje 5, bo a to pogaduchy w kuchni, a to kawka, a to lunch itd. Ja na miejscu produkcji bym sie zbuntowal albo poszukal pracy za godziwe pieniadze (3,5k przy tej inflacji to stawka dla bezdomnego)

work senior

Xella zaczyna prowadzić słabą politykę. Niechce sprzedawać towaru podnosi ceny potem nagle opuszcza ceny. A teraz na dodatek nagle zamyka dwa zakłady Powodowo oraz Pasym. Bo twierdzą że resztą zakładów są wstanie zaspokoić rynek. No cóż Ludzie w Warszawie są odbici od rzeczywistości. A (usunięte przez administratora)zamknął 3 zakład za swojej kadencji. :)

@work senior

(usunięte przez administratora) pewnie wie co robi zamyka nie rentowne mało wydajne zakłady. Po co inwestować w przestarzałe zakłady w kiepskiej lokalizacji.Tylko szkoda pracowników.

@work senior

To jak zamykają zakłady to co z pracownikami? Bo może dostają propozycję pracy w innych zakładach tej firmy. Chyba że tylko wypowiedzenie i pa?

@Paweł

No raczej pracownika nie opłaca się jeździć do pracy setki kilometrów za taką pensję jaka płaci xela.Wiec życie kuroniowka albo inna praca.

stary

bo to prawda

@Golob

czyli ludzie mają odprawy w takich sytuacjach i tyle? zastanawiam się także nad alternatywą, w innych zakładach widziałam opcje z zakwaterowaniem pracowniczym, tu by to mogli wprowadzić czy nie bardzo?

Zostaw merytoryczną opinię o Xella Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Xella Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Xella Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Xella Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 4 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Xella Polska Sp. z o.o.