Opinie o Pretius s.k. sp. z o.o. w Warszawa

Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku systemów korporacyjnych. Dostarczamy elastyczne narzędzia i usługi wspierające działanie przedsiębiorstw i optymalizację ich procesów. Jesteśmy zespołem ekspertów, który z pasją realizuje projekty dla stale zwiększającej się grupy Klientów. Do grona odbiorców naszych systemów należą firmy z sektorów: energetycznego, telekomunikacyjnego, mediów, finansowego, rządowego, NGO. Nasze systemy codziennie ułatwiają pracę wielu użytkownikom i pomagają im realizować kluczowe dla działania firmy zadania. Wkładamy dużo wysiłku w to, aby praca z przygotowanymi przez nas aplikacjami była przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem i sądząc po stale zwiększającej się liczbie użytkowników naszych systemów - udaje nam się osiągać nasz cel. Jeśli również dla Ciebie ważne jest, aby tworzone przez Ciebie oprogramowanie było użyteczne i wolne od wad - zapraszamy do kontaktu.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pretius s.k. sp. z o.o. w Warszawa

Czarna

Brał ktoś udział w rekrutacji na stanowisko Programisty Java? Lub dostał pracę? (gratuluję ;)) Nie aplikowałam, ale teraz w sumie trochę żałuję. Może podzielicie się swoimi wrażeniami po procesie rekrutacyjnym i napiszecie jak to wyglądało? Czy zaproponowane warunki przez firmę są konkurencyjne? Są skłonni do delikatnych negocjacji? :) Mieliście szansę rozmowy z zespołem, przed podpisaniem umowy?

@Honorka

Mamy różne zadania programistyczne, ale dla juniorów wysyłamy zwykle takie, których szacowana czasochłonność to około 2 h. Oczywiście ZAWSZE sygnalizujemy, że priorytetem jest rozwiązanie zadania, nawet jeśli zajmie kandydatowi nieco więcej czasu. Jeśli chodzi o feedback po rozwiązaniu zadania to staramy się, żeby zmieścić się z 3-5 dniach. Jeśli rozwiązanie nie spełnia kryteriów zakwalifikowania się do kolejnego etapu, czyli rozmowy rekrutacyjnej, to kandydat otrzymuje mailowo informację odnośnie rozwiązania: co nam się spodobało w rozwiązaniu i nad czym powinien popracować. Jeśli rozwiązanie nam się spodobało i kandydat zostaje zaproszony do kolejnego etapu, to na rozmowie rekrutacyjnej dostaje feedback dotyczący rozwiązania.

Patryk

Do firmy dołączyłem 3 lata temu. Pracuję w marketingu i sprzedaży, więc nie będę się wypowiadał na tematy specyficzne dla devów, testerów czy analityków, ale mogę się chyba podzielić kilkoma obserwacjami dotyczącymi Pretius jako ogółu. 1. Klienci, dla których robimy custom software development to duże marki (nie wiem, czy wolno mi tu podawać konkretne nazwy, ale możecie sobie przejrzeć logosy na stronie Pretius), więc jeśli kręci cię praca ze startupami, to niekoniecznie tędy droga, ale jeśli z kolei cenisz stabilizację (współpraca z takimi klientami trwa lata i oznacza nowe projekty w zasadzie co roku) i/albo lubisz robić systemy, z których korzystają na co dzień tysiące ludzi, to pewnie możesz czytać dalej. 2. Zarząd firmy jest mega przejrzysty jeśli chodzi o kwestie finansowe. Nie słyszałem, żeby ktoś kiedyś dostał hajs z opóźnieniem, ale to jednak traktowałbym jako standard (choć podobno nie we wszystkich software house'ach jest tak różowo). Natomiast czymś, z czym nie spotkałem do tej pory w żadnej firmie są regularne (robione co kwartał) prezentacje, na których zarząd szczerze i szczegółowo pokazuje, na co firma wydała pieniądze, na czym zarobiła, czy było to zgodne z planami na dany rok itd. Taka transparentność też wzmacnia poczucie stabilności, przynajmniej u mnie. 3. Mamy spoko biuro w Warszawie, ale ja na przykład pojawiam się w nim raz na 2-3 miesiące, a na co dzień pracuję w pełni zdalnie. I wiem, że takich ludzi jak ja jest więcej. Jeśli więc zależy ci na zdalnej/hybrydowej pracy, to tutaj rzeczywiście można tak funkcjonować. 4. Generalnie podejście do pracy jest bardzo elastyczne. Wiadomo, że jak jest jakieś ważne spotkanie, to trzeba się pojawić, ale są dni, w których pracuję od 8:00, są takie, w których odpalam kompa dopiero o 10:00, zdarza się, że w ciągu dnia muszę wyskoczyć do lekarza czy na jakieś zakupy i tak dalej – i generalnie nikomu nic do tego. 5. Nie ma też w Pretius czegoś, czego bardzo nie lubię, czyli micromanagementu. Dopóki robisz dobrze to, co masz robić, to nikt nie będzie się do ciebie dopieprzał i mówił ci, jak masz pracować. 6. Z kolei jeśli ktoś jest ambitny, chce się rozwijać i budować tę swoją tak zwaną markę osobistą, to może liczyć na to, że przełożeni to docenią i w tym pomogą. Widzę, że ludzie regularnie jeżdżą na konferencje (polskie i zagraniczne), tworzą opensource'owe pluginy, stawiają projekty R&D, żeby przetestować jakieś nowe technologie, publikują artykuły na firmowym blogu, nagrywają filmy na firmowego YouTube'a – jest tego naprawdę sporo i robi się to (przynajmniej w większości) w godzinach pracy. 7. Widać, że te ambitne jednostki szybko awansują. Jest też możliwość zmiany projektu, a nawet zmiany stanowiska. Znam ludzi, którzy zaczynali jako testerzy, potem zostawali analitykami czy developerami, a teraz są project managerami czy delivery managerami. 8. Atmosfera jest luźna, bez niepotrzebnej spiny. Nie liczyłbym na jakieś regularne śmieszki na Slacku czy na spędzanie połowy pracy na robieniu memów z inside joke'ami (been there, done that), bo średnia wieku jest chyba jednak nieco wyższa niż w "młodych, dynamicznych zespołach" w niektórych innych software house'ach, ale na pewno nie ma też tu jakiegoś boomerstwa, dress code'ów, kłaniania się przełożonym itd. 9. Benefity są ok – ani ziębią, ani grzeją. Dostajecie prywatną opiekę zdrowotną (za wyższe pakiety trzeba dopłacić), firma opłaca też połowę Multisporta (więc jeśli chcecie z niego korzystać, to ok. 5 dych trzeba wyłożyć z własnej kieszeni), 1-2 razy w roku organizowane są fajne imprezy integracyjne (w niektórych zespołach są też częstsze spotkania w mniejszym gronie), firma dopłaca do wyjazdów konferencyjnych czy jakichś lekcji angielskiego. 10. Pensje możecie sobie pewnie ocenić patrząc na jakieś aktualne oferty pracy, ale IMHO stawki są przynajmniej rynkowe. A widełki na tyle szerokie, że jeśli ktoś ma szczególnie duże doświadczenie, albo jest bardzo ambitny i dobrze pokaże się na rozmowie (albo podczas pierwszych miesięcy pracy), to może liczyć na więcej niż ta rynkowa średnia.

Tylko jedna rzecz, chciałem się upewnić. Obiecują pracę dla chętnych na home office jako Lider Techniczny, rozumiem że to normalnie już od 1 dnia czy trzeba sie pojawiać przez jakiś okres ? Na wdrożenie np czy nie ma czegoś takiego? Dziekuje.

HR Nowy wpis

Z reguły pracujemy zdalnie, ale co jakiś czas zespół spotyka się w biurze, na jakiś warsztatach, czy retro. Jeśli chodzi o wdrożenia się do pracy, to wszystko zależy od managera zespołu, czasem początkowe 1-2 dni są w biurze, żeby nowy pracownik poznał chociaż część zespołu i nieco zaaklimatyzował się, ale nie jest to regułą.

:) Nowy wpis

????????????????

Patryk Nowy wpis

IK

Dołączyłem do Pretiusa niecałe trzy lata temu. W tym okresie miałem możliwość pracować nad trzema różnymi projektami, co było dla mnie korzystne, ponieważ dzięki temu zdobyłem nowe doświadczenia, poznałem nowe osoby i awansowałem. Zespoły, w których pracowałem, były dość zgrane, a zawsze znalazły się osoby, które chętnie pomagały. Proces pracy jest elastyczny, w tym praca zdalna, co jest również sporym plusem. W każdym projekcie dopasowujemy plan i tryb pracy tak, aby osoby w zespole czuły się komfortowo, co jest znaczącą zaletą dla osób mających dzieci. Podczas realizacji projektów, zwłaszcza w trudniejszych momentach, zawsze mogę liczyć na wsparcie DM'a, który doradza i wspiera, pomagając mi radzić sobie z daną sytuacją. Pretius oferuje różnego rodzaju szkolenia. Gdy potrzebowałem podszkolić się w kilku obszarach, firma wykupiła na moją prośbę odpowiednie kursy. Co więcej, opłaciła czas, który przeznaczyłem na szkolenie. Oceniam firmę bardzo pozytywnie, ponieważ czuję się tutaj komfortowo, a ludzie, z którymi pracuję, tworzą dobrą atmosferę.

Niedowiarek
Użytkownicy czekają na odpowiedź 51 dni.

Fascynuje mnie gdzie są opinie pracowników? Firma jest duża, ma wielu pracowników, nie chce mi się wierzyć, że wszyscy są tak zadowoleni ze współpracy, że nie mają powodu by tutaj cokolwiek napisać. Widzę tylko odpowiedzi HR. Wydaje mi się, że to conajmniej podejrzane... Pracownicy Pretiusa, gdzie jesteście?

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
Lucy

Czy oferta na stanowisko WordPress Web Developer na stronie jest nadal aktualna? Czy już firma znalazła odpowiedniego kandydata? Wiecie jak jest, czasem ktoś zapomni ściągnąć oferty po zakończeniu rekrutacji. Zastanawiam się, czy jeśli zaaplikuje, to mam jakiekolwiek szanse na odpowiedź. Brał ktoś z was udział w procesie rekrutacyjnym w ostatnim czasie? Napiszecie tak nawet po krótce, na czym polegał, w jaki sposób weryfikują umiejętności? Jest rozmowa techniczna, czy zdania? Czy spełniając wymagania firmy i mając 3 lata doświadczenia mogę uzyskać tę górną granicę kwoty z widełek (11.850 brutto na uop)?

@Lucy

Tak, oferta jest nadal aktualna. Zgłosiło się ok 400 kandydatów i tylko z wybranymi na etapie selekcji będziemy się spotykać na zdalnych rozmowach rekrutacyjnych. Jest to jedyny etap rekrutacyjny w przypadku tego stanowiska. Rozmowa rekrutacyjna jest głównie rozmową techniczną z senior WordPress Web Developerem z projektu, do którego szukamy danej osoby i szefem zespołu. Jeśli chodzi o wynagrodzenie to dopasowujemy je do danego kandydata i jego umiejętności, które staramy się zweryfikować podczas rozmowy rekrutacyjnej. Zachęcamy do aplikowania.

@HR

Na co najbardziej firma zwraca uwagę? skoro 400 kandydatów się zgłosiło, to wyobrażam sobie, że musi być jakiś tutaj czynnik decydujący? Jeśli można wiedzieć oczywiście. Ja mam duże doświadczenie. Czy to ma znaczenie?

Czym w Pretius s.k. sp. z o.o. zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

HR

Jeśli chodzi o benefity to staramy się nie odbiegać od rynku, więc mamy kartę medyczną Medicover, dofinansowujemy kartę sportową Multisport, mamy dedykowany budżet na rozwój pracowników: szkolenia, udział w konferencjach oraz budżet integracyjny. Mamy także system poleceń pracowniczy i wsparcie w budowaniu marki osobistej. To co nas wyróżnia na rynku (tak mówią nasi pracownicy oraz byli pracownicy) to dobra atmosfera w firmie, bardzo duży rozwój osobisty na projektach, które realizujemy, różnorodność projektów oraz to, że szanujemy zdanie czy pomysł każdego pracownika. Dodam, że mamy na pokładzie wiele osób, które mają nawet staż powyżej 10 lat, więc o czymś to świadczy.

Widzę ofertę na lidera technicznego. I rozkminiam czy zgłaszać się do firmy. Generalnie gdybym był z Warszawy to bez problemu w to idę, ale mam do wwa jakieś 160 km. Widzę, że można zdalnie. I tu pojawia się moje pytanie Czy można przez przez rekrutacje również zdalnie i pracować cały czas bez obowiązku pojawienia się w firmie ?

HR

Potwierdzam, że poszukujemy Lidera Technicznego: https://pretius.traffit.com/public/an/ZUhVPQ==. Jest to praca zdalna, ale co jakiś czas (1-2 razy w miesiącu) spotykamy się na warsztatach, spotkaniach w biurze w Warszawie i tego oczekujemy na tym stanowisku.

Cześć, czyli sytuacja w firmie ulega poprawie i można śmiało aplikować?:) Interesuje mnie stanowisko Junior Java Developera. Mam jeszcze status studenta, więc celowałbym w umowę zlecenie, gdzie proponują wynagrodzenie między 4 a 7 tyś. Rozbieżność jest dość duża. Ktoś z was na juniorskim stanowisku zbliża się do tej 7 z przodu?:) Ciekawi mnie też jak działa budżet na wyjazdy konferencyjne, kursy i szkolenia? Odbywało się ostatnio u was coś wartego uwagi? Pieniądze pieniędzmi, ale dobrze byłoby się też rozwinąć, szczególnie na juniorskim stanowisku :P

HR

Na ten moment sytuacja w Pretius jest stabilna. Obecnie mamy otwartą rekrutację na Junior Java Developer, więc zachęcamy do aplikowania ????. Juniorem jest osoba, które może nie mieć żadnego doświadczenia komercyjnego, albo mieć blisko 2 lata doświadczenia i stąd rozbieżność wynagrodzenia. Oczywiście na etapie rekrutacji oceniamy poziom danej osoby i proponujemy adekwatną do naszej polityki wynagrodzeń stawkę. Jeśli chodzi o budżet na kursy i szkolenia to nie jest on przypisany do konkretnej osoby. Juniorzy zwykle mają dostęp do platform szkoleniowych: pluralsight albo wykupione kursy na Udemy i w godzinach pracy mają możliwość nauki nowego frameworku. Dodatkowo mają tzw mentora (czyli mid/senior developera), który kieruje ich rozwojem i weryfikuje jakość ich pracy (code review). Jeśli chodzi o działania poza samą pracą to ostatnio mieliśmy Xsmas Party w modnym klubie w Warszawie, co roku świętujemy wspólnie urodziny firmy i każdy zespół ma dedykowany budżet na cykliczne spotkania zespołu. Staramy się też zachęcać naszych pracowników do aktywności sportowych (poza kartą Multisport) i bierzemy udział, czy to z firmowych rajdach rowerowych, biegach, czy w rozgrywkach piłki nożnej. Staramy się także organizować firmowe szkolenia, czy to z zakresu wellbeing, czy ochrony danych osobowych albo szeroko rozumiane security. Zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych.

@HR

A czy na takim stanowisku praca jest zdalna czy może hybrydowa ? Czy w ogóle praca zawsze w biurze ? Bo sprawdzam wasze oferty i zastanawiam się czy jest możliwość właśnie pracy w domu, czy dajecie wtedy laptopa i telefon ?

HR

Większość osób pracuje zdalnie, ale jest możliwość pracy w naszym biurze z Warszawie - jeśli ktoś ma taką ochote. Czasem niektóre zespoły spotykają się w biurze, jeśli trzeba coś przewarsztatować, bo spotkania w biurze są bardziej efektywne niż spotkania online. Wszyscy pracują na naszym sprzęcie, więc każda osoba dostaje laptopa firmowego: Dell lub Mac (sama wybiera).

@pretius

Czy w firmien sa zwolnienia ?czy można do Was aplikować? W ostatnim czasie niestety otrzymałem wypowiedzenie więc wiem że nie dzieje się dobrze w sh.

@@pretius

Faktycznie, dla części firm sytuacja była trudniejsza w tym roku; wiele firm odczuło spadek popytu na ich usług i w związku z tym musiało dokonać redukcji. Jeśli chodzi o Pretius Software to w połowie roku musieliśmy dopasować wielkość zespołu do potrzeb Klientów i dotknęły nas pewne korekty. ale od tego czasu sytuacja wydaje się być stabilna. Obecnie prowadzimy rekrutację na wybrane stanowiska: https://pretius.com/pl/praca/, więc jeśli Twój profil jest spójny z naszymi wymaganiami to zachęcamy do aplikowania.

Szukają Junior Java Developer. Jest możliwość pracy zdalnej. Jest wymagane pojawienie się w biurze chociaż raz w miesiącu? Czy firma oferuje sprzęt pracowniczy ? Organizowane są szkolenia darmowe języków?

HR

Zgadza sie, poszukujemy Junior Java Developera: https://pretius.com/pl/praca/junior-java-developer. Jest możliwość pracy zdalnej; mamy sporo osób na pokładzie, które nie mieszkają blisko Warszawy i nie muszą pojawiać się w biurze. Czasem zespoły organizują jakieś warsztaty projektowe w biurze i wówczas dobrze się pojawić, bo spotkania na żywo są efektywniejsze i przy okazji można poznać innych członków zespołu. Oferujemy laptop do pracy: Dell albo Mac - pracownik decyduje na którym chce pracować. Obecnie nie mamy w pakiecie benefitów szkoleń językowych dla junior java developerów.

Marina

Junior Java Dev w projekcie telecom zaczyna od minimalnej krajowej, co stawia pod znakiem zapytania utrzymanie się w tym mieście :/ Jest coś w stylu ruchomego składnika, premii, dodatku itp.? To 2,7 K na rękę, równowartość odstępnego za chatę...

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Pretius s.k. sp. z o.o.?

HR

Tak. Świętujemy wspólnie urodziny firmy (na integracyjnej imprezie wyjazdowej) oraz mamy imprezę świąteczną w Warszawie. Dodatkowo jest przydzielony budżet na zespołowe imprezy integracyjnej per kwartał.

Hej, wiem już ze strony, że product manager ma możliwość pracować w większości zdalnie. Za to zaznaczone jest, że konieczne są okazjonalne spotkania w biurze w Warszawie. Jak często się to zdarza? Przyznam, że to W-wy mam kawałek, więc wolałabym to ustalić wcześniej. Zarobki do 14.000 brutto na UoP, dolne widełki są dużo niższe?

HR

Z reguły wszyscy pracujemy zdalnie, ale od czasu do czasu spotykamy się w biurze na warsztaty, czy spotkania integracyjne. Myślę, że maksymalnie 2 razy z miesiącu może pojawić się potrzeba spotkania w biurze w Warszawie. Staramy się być transparentni i w każdym ogłoszeniu o pracę prezentujemy widełki pod dane stanowisko.

Halko! Lider Techniczny/ Java Developer ma jakieś benefity? Tego typu info mi zabrakło w ofercie na stronie firmowej. Jacyś lekarze specjaliści są w pakiecie nawet dla tych pracujących zdalnie spoza Wa-wy?

HR

W @Pracodawca każdy pracownik ma takie same benefity; są one widoczne na stronie https://pretius.com/pl/praca, poniżej aktualnych ogłoszeń o pracę, ale wylistuję: opieka zdrowotna Medicover, dofinansowanie karty Multisport, budżet na wyjazdy konferencyjne, dofinansowanie lekcji angielskiego, premie za polecenie znajomych oraz możliwość pracy zdalnej. Jeśli chodzi o pakiety medyczne to oferujemy pakiety Medicover. Medicover ma oddziały w kilkunastu miastach w Polsce oraz ma podpisane umowy z mniejszymi placówkami medycznymi, które działają w mniejszych miejscowościach.

Czarna

@Czarna

W każdym ogłoszeniu na pracę podajemy widełki finansowe, więc można zweryfikować, czy są konkurencyjne, czy nie. Dodam, że robimy coroczny przegląd wynagrodzeń, aby nasze widełki były zgodne z rynkiem. Na rozmowie rekrutacyjnej (zwykle zdalnej) bierze udział Delivery Manager (przyszły szef) albo Project Manager oraz osoba techniczna (zwykle lider techniczny, albo inny członek zespołu, do którego dołączy dana osoba), więc jest szansa porozmawiania z częścią zespołu podczas interview. Zachęcamy do śledzenia naszych ogłoszeń o pracę i aplikowanie do nas :-)

Maurycy
@HR

O to powiem szczerze, że pierwszy raz spotykam się, aby firma robiła taki przegląd wynagrodzeń pracowników. I co zdarzają się sytuacje, że pracownik dostaje podwyżkę automatycznie i nawet nie musi o nią się upominać? Jeszcze ciekawi mnie jedna rzecz związana z rozmową rekrutacyjną. Skoro jest ona zdalna to czy pracodawca w jakiś sposób sprawdza wiedzę kandydata, czy to taka luźniejsza rozmowa o oczekiwaniach, wymaganiach i warunkach?

@Maurycy

@Maurycy - jeśli podczas przeglądu wynagrodzeń wyjdzie, że nasze widełki nie są rynkowe to staramy się wyrównać wynagrodzenia naszych pracowników, żeby rynek ich nie kusił ;-). Jeśli chodzi o nas proces rekrutacji to pierwszą rozmową Pretius z Kandydatem jest screening call SC, który wykonuje zwykle osoba odpowiadająca za rekrutację. Jednym z elementów SC jest zebranie oczekiwań kandydata i jeśli pokrywają się z naszymi widełkami to wówczas jest ustalany termin interview albo termin podesłania zdalnego zadania programistycznego (to jest w przypadku junior developerów). W rozmowie rekrutacyjnej uczestniczy Delivery Manager (szef zespołu) albo Project Manager oraz osoba techniczna i podczas tej rozmowy jest weryfikacja wiedzy technicznej Kandydata (czy to programistycznej, czy analitycznej, czy testerskiej).

Honorka
@HR

Chętnie dowiedziałabym się ile przeciętnie czasu zajmuje wykonanie zadania programistycznego i jak długi czas kandydat na juniora otrzymuje od Was na jego wykonanie? :)

@Honorka

Jaro

Widzę, że w każdej z aktualnych ofert pracy firma oferuje pracą zdalną, jestem ciekaw jak to wygląda, tzn. można pracować zdalnie bez przerwy czy np. pół tygodnia w domu, a drugie pół w biurze, jak to wygląda? I czy są zapewniane narzędzia do pracy?

@Jaro

Praca jest w 100% zdalna, można pracować z dowolnego miejsca. Nasi pracownicy mają do dyspozycji nowoczesne biuro w Warszawie na ulicy Żwirki i Wigury 16a i sami wybierają kiedy i czy chcą pracować stacjonarnie. Dzięki temu rozwiązaniu, współpracujemy z osobami z całej Polski i nie tylko ;)

Pretius s.k. sp. z o.o. poszukuje osoby na stanowisko Programista Java. Czy ktoś z Was brał udział w procesie rekrutacji i chciałby podzielić się wrażeniami?

Firmy IT zwalniają- czy w Pretius też planowane są redukcję? Jak stoi firma pod kątem rozwoju?

HR

Nie planujemy redukcji etatów. Firma Pretius regularnie się rozwija o czym świadczą między innymi otwarte rekrutacje.

Zaciekawiony
@HR

Gdzie te ogłoszenia? Nie widziałem na portalach rekrutacyjnych?

HR

Nie oferujemy praktyk czy też staży na okres wakacyjny. W @Pretius, stawiamy na długofalowe relacje dzięki czemu studenci współpracują z nami również w trakcie roku akademickiego. Elastyczny grafik oraz praca na część etatu umożliwiają nam nawiązanie stałej współpracy, dzięki czemu mamy na naszym pokładzie wielu studentów

Początkiem rekrutacji było napisanie projektu 2 godziny, który całkowicie nie był związany ze stanowiskiem na który aplikowałem. Rozmowa techniczna była dosyć standardowa. Dostałem odpowiedź negatywną, z bardzo słabym feedbackiem, praktycznie można powiedzieć na odwal, bez składu. Wolałbym dostać zwykłą odmowę niż tak mało profesjonalny feedback. Szkoda tracić czasu na rekrutację.

@Kandydat

Nasz proces rekrutacji został dostosowany do konkretnych stanowisk. Zespół rekrutacji dokłada wszelkich starań, aby każdy kandydat uzyskał feedback pozwalający na wyciągnięcie wniosków, ułatwiających udział kandydata w przyszłych rekrutacjach.

Roman
@HR

Mógłbym jeszcze dopytać ile jest etapów rekrutacji? Pierwszy to napisanie projektu i jak się przejdzie to potem jest rozmowa z kierownikiem działu czy nadal z HR-em?

@Roman

Etapy rekrutacji różnią się w zależności od stanowiska na które kandydat aplikuje. Rekrutacja na stanowiska juniorskie rozpoczyna się od rozwiązania zadania rekrutacyjnego, a po pozytywnej ocenie kandydat zapraszany jest do kolejnego etapu- rozmowy technicznej online z Delivery Managerem bądź Project Managerem oraz osobą techniczną. Natomiast w przypadku pozostałych stanowisk, rekrutacja składa się wyłącznie z jednego etapu: rozmowy technicznej.

S.

Niestety nie polecam. Dział HR mało kompetentny, z dodatkiem toksycznej atmosfery. Natłok obowiązków, zamiast zatrudnić dodatkowych pracowników. Nie ma czasu nawet na przerwę. Z zewnątrz wszystko fajnie i na pokaz, ale w środku... No właśnie. ;)

Robert
@S.

Hmm ale jak to nie ma czasu na przerwę? Aż trudno w to uwierzyć. Co takiego wpływa na tę toksyczną atmosferę według Ciebie? Ja myślę nad aplikowaniem z czasem. Rozwiniesz? Ty na jakim stanowisku pracujesz?

@S.

Pretius jest firmą, która ma płaską strukturę, z czego jesteśmy dumni. Zadania HR są rozdystrybuowane na różne jednostki. Za tzw. twardy HR (umowy, aneksy) odpowiada nasza Administracja przy wsparciu zewnętrznej firmy oraz kancelarii prawnej, która nas profesjonalnie wspiera w tym obszarze. Natomiast za wszelkie rozwiązania tzw miękkiego HR-u odpowiedzialni są Managerowie zespołów, którzy mają wieloletnie doświadczenie nie tylko w samym IT, ale także w zarządzaniu zespołem. Atmosferę w firmie tworzą ludzie, a z ankiet (chociażby Gallupa) wynika, że pracownicy chwalą sobie atmosferę i styl pracy w Pretius, współpracując z nami latami (mamy na pokładzie wiele osób, które są z nami powyżej 5 lat, a nawet mamy sporą grupę osób z 10-letnim stażem). Każdy z nas odpowiada za atmosferę w pracy. Przykro nam jeśli nie spełniliśmy Twoich oczekiwań.

Agnieszka
@HR

A czy managerowie przechodzą jakieś szkolenia, dzięki którym mogą poszerzać swoje kompetencje? Zarządzanie to jedno, a na przykład rozwiązywanie konfliktów czy rekrutacje to inna sprawa. Co do atmosfery, firma organizuje jakieś integracje?

Zostaw merytoryczną opinię o Pretius s.k. sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Pretius s.k. sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Pretius s.k. sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pretius s.k. sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 7 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pretius s.k. sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Pretius s.k. sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pretius s.k. sp. z o.o.