Opinie o Ponar w Żywiec

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Ponar. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Ponar o rekrutacji.

Branże: Maszyny i części do maszyn - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ponar w Żywiec

No, teraz akurat nie szukają do pracy, ale może póki co napiszecie, czy jakieś słuchy są o podwyżkach od stycznia? Z ilu na ile? @Euzebiusz Stolczyk pisałeś, że terminowość wypłat to najmniejszy problem, a coś innego nim jest?

@Prezes

W takim razie, jeśli weźmiesz l4 i stracisz ten dodatek godzinowy, wtedy nie wychodzi ci pensja minimalna? Dobrze zrozumiałem? Co do tych premii, to nie ma nigdzie wyszczególnionych zasad ich przyznawania? Czy teoretycznie sa, ale w praktyce wychodzi jak wychodzi?:D Jak już premia wpadnie, to dla całego zespołu np. za wyniki czy to kwestia indywidulana raczej?

Prezes

Podwyżki o 2zł które nie wnoszą nic, niektórzy pracownicy nie zarabiają nawet najniższej krajowej po tych "podwyżkach"

Dora Nowy wpis
@Prezes

Jak to nie zarabiają nawet najniższej krajowej? Nikt tego nigdzie nie zgłosił? No bez przesady, to jest niezgodne z prawem nawet.. widziałem raz ofertę na elektryka, i wydaje mi się, że tam więcej płacili niż minimalna. Nawet coś o premiach i dodatkach było? Szukam pracy, myślałem o firmie, ale to chyba nie jest dobry czas??

Prezes Nowy wpis
@Dora

Na umowie jest napisana tylko podstawa, poza tym pracownicy dostają dodatek godzinowy który jest różny. Dodatek ten można stracić przebywając na l4. Premie są zależne od widzimisię kierownictwa

@Prezes

Czym w Ponar zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

Wypłaty nie płacone na czas do 10 mam rachunki a oni płacą 13 wypłata na dwie transze

Sławomir
@Anonim

To faktycznie niedogodność jak się spóźniają nawet 3 dni. Czemu są dwie transze? Każda w innym terminie? W umowie jest to wyszczególnione?

Euzebiusz Stolczyk
@Sławomir

Tylko pensja za jeden z miesięcy (nie pamiętam już czy luty, czy marzec) była podzielona na raty, z czego pierwsza stanowiła pensję podstawową i została wypłacona w terminie, druga zaś pojawiła się około tygodnia później i zawierała dodatki oraz premie. Spośród wielu rzeczy, na które można tutaj narzekać, nie sądzę aby aktualnie terminowość pensji była jedną z nich.

Wiktoria

To jeśli stawka na produkcji była 21 zł brutto za godzinę w zeszłym roku, to ile teraz? Minimalna godzinowa w 2023 to 22,80 brutto. Macie więcej (nie wliczając tej premii activ)?

Widze ogloszenie planista produkcji. Ile moge zarobic na tym stanowisku z wykształceniem wyższym tzn jestem inżynierem ?

Ponar to stan umysłu, dla kogoś kto szanuje swoje zdrowie i patrzy przyszłościowo w życie to zdecydowanie nie polecam tego zakładu. Dymy i pyły są na porządku dziennym, niby jakieś odciągi są na poniektórych stanowiskach ale niestety zdecydowanie nieskuteczne. W miejscu pracy palenie jest zabronione ale jednak wszyscy którzy potrzebują to palą, to tak jak z odciągami, niby są ale dla pokazówki. Co do stawki to możecie liczyć na 21 brutto jako ktokolwiek z produkcji + tzn activ do stawki np 2 zł brutto do każdej godziny, czyli w sumie mamy załóżmy z activem 23 brutto, po kilku latach pracy mogą podnieść activ ale nie stawkę, a co to znaczy activ ? tzn premia za obecność w pracy bez chorowania, jak weźmiecie chociaż jeden dzień l4 to activ przepada, od momentu wzięcia l4 activ wam przepadnie na mniej więcej dwa miesiące i robicie za podstawową stawkę 21 zł brutto i za miesiąc rzetelnej pracy zarobicie jakoś mniej więcej 2700 zł. Współczuje tym starszym pracownikom którzy zostawili tam zdrowie a dostali za to przysłowiowe g ó w n o bo po pół życia przepracowanym w tym zakładzie ich stawka nie przekracza 30 brutto z activ. Z pozytywnych stron to ludzie co tam pracują są bardzo mili, pomogą jeżeli tylko trzeba. Zapomniałem dodać że tam jest premia UZNANIOWA, wchodzisz komuś w (usunięte przez administratora) kto jest tam wyżej postawionym to coś zarobisz. Pozdrawiam wszystkich pracowników produkcji, a tych z biura nie bo są strasznie fałszywi, oczywiście nie mówię o wszystkich bo są niektórzy w porządku.

Edyta

A wiesz może ile wynosi ta premia uznaniowa? Stawka faktycznie nie brzmi dobrze :/ Są chociaż jakies benefity? Np. z ubezpieczniem, wczasami pod gruszą?

@Edyta

Jedynie jest tylko premia i to jak ująłem UZNANIOWA, jak zapierdziela się wszystkie soboty i nadgodziny to można zarobić z 1000 zł premii brutto do stawki, ja tyle mniej więcej miałem, tylko oczywiście trzeba mieć ponad 100% normy która jest wyśrubowana na wielu powtarzalnych zleceniach, więc trzeba z siebie naprawdę dużo dać żeby cokolwiek zarobić i jeszcze to nie jest powiedziane że się dostanie bo w wielu przypadkach ludzie dostawali marne 200-300 brutto. Chociaż są tam starzy pracownicy co rzekomo mieli i ponad 2 tys brutto premii, ale jak to się mówi "nie dla psa kiełbasa"

Elżbieta

Aż ciekawa jestem jak oni sobie te 2 tys w takim razie wypracowują. Czyli dla szefostwa tutaj jest to wystarczające wymaganie? Nie czepiają się zbytnio?

Katarzyna

To jak ciężko jest wyrobić tę normę? :/

@Elżbieta

Był tam prezes z KRK który stał jak widły w (usunięte przez administratora) nad pracownikiem i się dowalał ale z tego co wiem to już go niema.

@Katarzyna

Z tą normą wszystko zależy od stanowiska i projektu. Jeżeli jest jakiś nowy projekt to robią normę na oko, wtedy jeżeli człowiek ma trochę oleju w głowie to nie będzie zapierdzielał. Ale jeżeli ma się powtarzalną pracę przez którą przewinęło się trochę ludzi to jednak normy są wyśrubowane i naprawdę szybko trzeba robić żeby taką normę wyrobić, za te pieniądze z tymi warunkami co są w tym zakładzie to trzeba naprawdę nie szanować siebie żeby tam pracować.

Jaki jest wkład kierownictwa Ponar w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Piękny Lolek

Wkład kierownictwa w dobrą atmosferę jest wyśmienity trzeba przyznać, szczególnie kiedy ów kierownictwo zatacza się po zakładzie w wyniku wyrzarcia wiadra gorzały jak to lubi zrobić majster Polok!

Dawid

Jaka macie formę zatrudnienia w firmie ?

Grzegorz
@Dawid

Najniższa krajowa i prokura. Umowy wyłącznie na czas określony - to dla technicznych i administracji. Fizyczni najniższa stawka. Bez nadgodzin, dniówka zadaniowa, ale "premii" za zadaniowość nikt nigdy nie widział.

byłem w poarze
@Grzegorz

widzieli ci co pracują długo za długo ,jak kręciły sie "wiatraki" to były premie

Wiejski kartofel
@Grzegorz

W Ponarze jak w Afryce, (usunięte przez administratora)już są !!

Jogi

Na jaką stawkę może liczyć szlifierz z doświadczeniem 10 lat w zawodzie?

Czy w Ponar zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

nick

umowa o prace na czas określony z reguły na 3 miesiące

@nick

A po trzech miesiącach? Po przepracowaniu trzech miesięcy jest realna szansa na to, aby otrzymać stałą umowę o pracę na czas nieokreślony w firmie Ponar?

nick
@Michał

Wszystko zależy od Ciebie jeśli będziesz ogarniał temat obróbki i będziesz się starał to dostaniesz kolejną umowę.

INKA

PONAR to porazka stawka dla spawacza z certyfikatem 18 zl brutto smiech na sali

@Cnc to tylko dyrektor może tu liczyć na auto służbowe?

Jakie narzędzia pracy zapewnia Ponar? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Cnc

Pyta Pan o stanowisko dyrektora?

Czy w Ponar panuje luźna atmosfera?

Amonim

Atmosfera jest luźna mimo wielu kamer przy stanowiskach pracy.

Daria

Ile trwa okres probny w tej firmie ? Da radę o umowę o prace ? Trzeba mieć duże doświadczenie ?

Spawacz

Witam czy za spawacza z doswiadczeniem mozna w ponarze za norme godzin 3tys zarobic

CnC
@Spawacz

Może za czy lata to zarobisz .Cały zakład pracuje na stawce minimalnej .Jest też premiera i aktiw .Ale nie wlicza się do zus.

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie Ponar?

kris

umowa o prace

Jacek

Najlepiej pisana cyrylicą.

Sławomir
@kris

Podczas okresu próbnego też jest umowa na czas określony i możliwość uzyskania premii lub dodatków do wynagrodzenia?

Wiktor

Jakieś info o pracy i zarobkach przydałoby sie na forum!

xyz

Na polskim rynku pracy rządzą pracownicy. Bezrobocie jest rekordowo niskie, a Polacy mogą przebierać w różnorodnych ofertach pracy. Szybko rosną też pensje, bo przyparci do muru pracodawcy podnoszą je w obawie przed utratą kadr. W czerwcu w sektorze przedsiębiorstw przeciętne wynagrodzenie wyniosło 5 104 zł i 36 gr brutto, czyli 3 623 zł i 21 gr „na rękę”.

Ble

Operator CNC na start 15 zł brutto. Po 3 miesiącach 16 a potem długo nic. Praca nie jest ciężka. Brak socjalu i premii. Wypłata tylko z godzin. Nie polecam. Chyba że chcesz zdobyć doświadczenie i iść dalej bo w tym zakładzie brak możliwości rozwoju.

Zostaw merytoryczną opinię o Ponar - Żywiec

• Jak się pracuje w Ponar?

Zobacz opinie na temat firmy Ponar tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ponar?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ponar?

Kandydaci do pracy w Ponar napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ponar