Opinie o Hemmersbach w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Hemmersbach. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Hemmersbach o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi serwisu i naprawy sprzętu IT
Usługi serwisu i naprawy sprzętu IT Wrocław

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hemmersbach w Wrocław

Jason

Swietna firma na poczatek pracy w IT, szczegolnie dla osob bez doswiadczenia. Do roku czasu z reguly wiekszosc osob idzie dalej, bo widelki finansowe sa znacznie zanizone na tle obecnych standardow. W innych korporacjach na podobnym stanowisku smialo mozna miec 800-1000 zl wiecej + szersze perspektywy rozwoju.(usunięte przez administratora) - Nigdy takowego nie doswiadczylem.

były serwisant

odradzam jakiej kolwiek pracy w tym zakładzie I firmie jak ma byc jakas delegacja to wszyscy stoja na bacznosc jak w wojsku to nie ten wiek bo niemiec ma przyjechac to czeba stac na glowie lekka przesada

sabrina

@były serwisant to zatrudnij sie w polskiej firmie :P

sabrina

@byly ser raczej to wy sie zwolnijcie jak wam tak zle. Przeciez nikt nikogo w tej firmie nie trzyma na siłę. Jak widzicie wiecej minusow niz plusów to możecie znaleźć sobie pracę w której bedzie wam lepiej. Po co wylewac swoje zale i hejt w na jakichś forach.

Magazynier

Ok

Cześć. Czy dużo pracuje w Hemm Ukraińców?

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
serwisant

z kąd sie wzieła ta nowa ochrona ten pan z wąsami z ochrony co metr 15 w kapeluszu ma sie bog wie za kogo a skargi beda wieksze bo nikt se nie po zwoli na takie traktowanie ludzi przez tego pana

Wieloletni pracownik

Minusy: - Wyplata słaba jak barszcz - Słabe kierownictwo, zatańczy jak Niemiec zagra - Tną koszty na czym się da, nawet na dietach przy wyjazdach zagranicznych (załatwiają bony na jedzenie warte dużo mniej) - Brak jakichkolwiek dofinansowań wakacyjnych czy świątecznych - rozdają płyty o nosorożcach - Brak szkoleń z prawdziwego zdarzenia - kolega może pokazać Ci, gdzie klikać myszką krok po kroku i tyle. Często sprowadza się to to pracy odtwórczej, zęby odciążyć zasoby Niemców. Od myślenia to są oni - A sorry, prawdopodobnie zrobią szkolenie wewnętrzne z zarzadzania czasem pracy, abyś pracował/a sprawniej. Wycisną jak cytrynę, będziesz zostawać nadgodziny kiedy trzeba, a kiedy natłok pracy opadnie, potrafią ładnie podziękować i zwolnić - Polityka firmy: standaryzacja i automatyzacja jak największej ilości procesów -> redukcja etatów/ ew. działanie zgodnie z efektem skali, czyli przyjmowanie kolejnych projektów. Tak czy siak, wyżej się nie podskoczy, polskie oddziały jako wyrobnicy, tania siła robocza - Zazwyczaj, jeśli wspomnisz, że coś jest nie w porządku, utemperują cię krótko - Generalnie chytra firma. Pozwalają odchodzić dobrym pracownikom w myśl zasady, że każdy jest do zastąpienia (dzięki standaryzacji i automatyzacji - btw którą rozwijają/ rozwijali ci najlepsi) Plusy: - Koledzy wspierający w niedoli, w podobnej sytuacji finansowej - Jeśli to pierwsza praca, można podszlifować angielski i excela i po pół roku ruszać dalej - Można stać się lepszym człowiekiem (przyglądać się kierownictwu, brać przykład i postępować odwrotnie)

Ślepiec

Za to, co wydarzyło się w grudniu Szanowny Panie Dyrektorze życzę Panu: połowy pensji, połowy szczęścia i połowy zdrowia do każdego 16stego dnia miesiąca w Nowym Roku. Dokładnie tak, jak w swej wspaniałomyślności Pan wyrównał premię działowi technicznemu, kiedy nie było sprzętu ze względu na zmiany w systemie. "Podziękował" Pan nam za wszystkie nadgodziny i trud włożony dotychczas w pracę - w moim przypadku najniższa pensja od 4,5 lat . Rozumiemy, że ma Pan ciężko-wszak "Pańskie" BMW ma już 3 lata i że lubi Pan tak, jak my urlopy w grudniu :) "Przepraszamy Pana" i dziękujemy za obiady na nowej hali, bony świąteczne czy kursy i szkolenia ....(dla niewtajemniczonych - TO IRONIA!!!!!!!!!!!!!!!) socjał - brak podwyżki - brak szkolenia - brak

znafca

Orientuje się może jak wygląda praca na kontroli? podejrzewam, że gdzieś to tu jest opisane, ale szczerze mówiąc, nie chce mi się szukać, bo się jeszcze bardziej zniechęcę. czy trzeba mieć doświadczenie, na ile umowa, jak płacą? po ostatnich wpisach widzę, że nadgodziny i ogólnie niefajnie...są jakieś premie czy coś? Doświadczenia nie musisz mieć, musisz być tylko pilnym i ostro [usunięte przez moderatora] pracownikiem, który nie dba o własne prawa i godność. Zatrudnią cię na twarz, jeden dzień na naukę a potem norma dzienna stanie się twoim bogiem. Pamiętaj jednak że jak szybko cię zatrudnią tak szybko mogą ciebie zwolnic - tu nie będzie trzeba jakieś poważnej przyczyny.

Gal

Jeśli nie spełniasz wszystkich wymogów z ogłoszenia i zastanawiasz się czy masz szanse, to ja Ci gwarantuje, że jeżeli będziesz udawać niekumatego, leniwego, to na pewno tą prace dostaniesz! Już Ci tłumaczę dlaczego: Przyjmują tutaj osoby, które nie mają pojęcia o pracy, którzy mają zerową wiedzę na temat czegokolwiek, ale nie martw się i tak Cię nie zwolnią, najwyżej przeniosą Cię na inny dział. Poniżej ktoś napisał, że koledzy z pracy łączą się w bólu, raczej wręcz przeciwnie, dodadzą Ci swojej roboty, nawet jeżeli będziesz robić za trzech, to i tak będą chodzić i mówić, że Ty nic nie robisz. Od „Kierownika” nigdy nie usłyszysz dobrego słowa, nawet jeżeli dokonasz rzeczy niemożliwych, to zapyta czemu nie jest zrobione więcej i lepiej. Jeżeli wgl raczy przyjść na twój dział. Przyjdzie dopiero, jak coś pójdzie grubo nie tak, ale tutaj też nie masz powodów do obawy, bo i tak żadnych konsekwencji nikt nie poniesie. Od swojego menadżera, o ile będziesz go mieć możesz się spodziewać totalnego nieróbstwa i wpadania od czasu do czasu na wyśmienity plan żeby pokazać, że on myśli i on pracuje ciężko- psując przy tym całą pracę. W tej firmie, ludzie nie są istotni, liczą się tylko pieniądze, będziesz wykorzystywany na każdym kroku, nikt Cię nie poinformuje, że coś się zmienia w firmie, że masz robić coś inaczej niż do tej pory, czy wracasz na 100% czy na 80%. Poinformują Cię dopiero pretensjami, że coś jest zrobione nie tak, jak powinno. Krótko mówiąc przekazywanie ludziom informacji to fikcja. Jeżeli jesteś kobietą, będziesz dźwigać ciężkie kartony i jeździć paleciakiem z 150 kilogramową paletą. Gbury Ci nie pomogą. Nasza cudowna ochrona będzie opowiadać Ci historie swojego życia i będą próbować się z tobą zaprzyjaźnić rzucają przy tym irracjonalne teksty w twoją osobę myśląc, że to śmieszne. Jedyne co dobre w tej firmie, to to, że możesz wychodzić sobie na papieroska co chwilę, dokarmiamy biedne jednorożce w Afryce (a Ty dostaniesz za swoją prace 2300, bo firma nie ma pieniędzy) popieramy nieróbstwo i lenistwo. Jesteśmy również otwarci na „mężczyzn odmiennej orientacji” (na pewno rzuci Ci się w oczy dwóch młodych „panów” pracujących dawniej na innogy, aktualnie gdzieś w pobliżu bodajże T9, papużki nierozłączki. Nawet jeżeli będziesz pracować w innym rejonie na pewno usłyszysz ich śmiech z drugiego końca hali lub zobaczysz jak razem dumnie przechadzają się po hali. Ogólnie rzecz biorąc, jeżeli brakuje Ci dobrej komedii, to to jest idealne miejsca na spożytkowanie jej braku.

Gal Anonim

Gal Anonim

Tak sobie czytam te opinie i nie wierze, pomijając już fakt że większość negatywnych opinii piszą jacyś analfabeci. Nie jest idealnie, są pewne rzeczy które denerwują ale to jak wszędzie i nie ma aż takiej tragedii. W paru z tych dłuższych komentarzy na dole to są rzeczy w ogóle wyssane z palca, nie pokrywające się z rzeczywistością, prawdopodobnie pisane przez ludzi którzy opierdzielali się na potęgę, a potem smuteczek bo ich wyrzucono. Zresztą pracuję tam parę lat i widzę i słyszę te "nowe" twarze to czasami na prawdę szkoda gadać, nic dziwnego że takiego zaraz wyrzucą lub się sam zwolni bo oczekuję że świat w miesiąc zbawi. Jak ktoś jest ogarnięty to zostaję w firmie i potem idzie dalej, za lepszą kasę. Nie mówię że jest idealnie, pieniądze mogły by być lepsze. Ale jak za taki luz ? Papieroski praktycznie kiedy chcesz, przerwa o której chcesz, i pod warunkiem że przychodzisz i swoje robisz to nikt się do niczego nie przypierdziela. Wiem że nie tyczy się to wszystkich działów i miejscami może faktycznie nie ma luzu ale i tak te opinie są mocno podkoloryzowane. Nie jeden taki był co się nagadał i zwolnił a za miesiąc czy trzy wrócił z podkulonym ogonem. Bo jednak tu było fajnie...Wszystkim co czytają te opinie polecam, nie czytaj, idź, zobacz, jak źle to się zwolnij po tygodniu i idź gdzie indziej. Tylko tyle i aż tyle. 44 odpowiedzudostępnij haha 24.06.2020 12:48 @gal anonim Bredzisz :) Ponad 2k negatywnych komentarzy a ten wyjezdza, ze pisza je frustraci... Ludzie co sie zwolnili z tego obozu, zrozumieli, ze jednak mozna zostac godnie wynagrodzonym za wykonywana prace a kompetencje moga zostac docenione przez przelozonych - konkretne podwyzki, szkolenia itp. Dlaczego jest tak duza rotacja ? Firma jest po prostu slaba na tle obecnego, wroclawskiego rynku. 8 odpowiedzudostępnij

Nosorozec

Zgodzę się ze jest to jak najbardziej logiczne. Ale wiele osób ma żal, że zwolniono ich lub kolegów w dobie kryzysu. Zapominając iż często zwolniono osoby które były najsłabsze w zespołach. Choć mi się wydaje, że w tym wszystkim brakuje planowania. Tak jakby wszystko było zaplanowane max trzy miesiąc w przód, po czym nagle budzą się z ręką w nocniku. Teraz brakuje pracowników i słyszę pytania czy znam kogoś kto szuka pracy. Ale w sumie nie mi oceniać. Nie znam się i w sumie dobrze mi tu.

M.

Firma teoretycznie dobra na start, poniewaz z zerowym doswiadczeniem dostaniesz prace biurowa z dopiskiem PMO. Niestety nie nauczysz sie niczego, jeżeli wszystcy Twoi wspolpracownicy maja takie samo doswiadczanie, a najdluzej pracujaca osoba w projekcie pracuje moze od 6 do 12 miesiecy zanim zdarzy sobie znalezc nowa prace. Rotacja jest tak duza, ze po roku wiekszy staz od Ciebie maja moze 3 osoby na 50 osobowym open space. Kadra menegrska to wlasnie Ci, ktorzy nie dostali sie do zadnej innej firmy, wiec zostali tutaj i czekaja na lepsze jutro. Awanse zalezne sa od tego kto pojdzie na macierzynski lub znajdzie nowa prace, nie od Twojego doswiadczenia czy zaangazowania. Niczego nie nauczysz sie tez od menegerow, ktorych masz tylko sluchac i im potakiwac. W tej firmie nie wyrazasz swojego zdania, tylko klepiesz to co manager Ci każe, nie ważne że wysylasz raporty , ktore od pol roku nie sa nikomu potrzebne. Generalnie stanowisko PMO istnieje chyba tylko po to żeby banda przegrywow ktora zostala managerami w tej zalosnej firmie mogla zwalic czemu robota nie jest zrobiona. Nie biora żadnej odpowiedzialnosci za swoich pracownikow - ani to w formie szkolen, przygotowania do stanowiska pracy czy wsparcia. Menagerowie, myslą ze jak po paru latach pracy w hemmersbach bez doswiadczenia zostaja SERVICE DELIVERY MANAGERAMI to pana Boga za nogi zlapali, niestety dopiero jak zmieniasz prace okazuje sie ze nasi wielcy service delivery menagerowie, nie majac nic wspolnego ani z service delivery ani z menagerami. Na szczescie ja ta firme wspominam tylko w opowiesciach w nowej firmie pt " nie uwiezycie ze cos takiego moglo miec miesjce" i mam nadzieje, że ta setna negatywna opinia sprawi, że ktos nie bedzie musial brac udzialu w tej farsie.

Niezalezny

80 % pracujących tutaj ludzi, nie nadaje się do niczego i w innej pracy wgl by się nie odnaleźli bo nie są tejże pracy nauczeni.90% z tych 80% to kadra kierownicza i szefostwo, które dorwało się do swoich stołków przez przypadek i swoją niekompetencje i niepowodzenia próbują zwalić na podwładnych. 20%pracujących tutaj ludzi, to Ci którzy znają się na swojej pracy, lubią ją wykonywać i są w stanie podzielić się swoją wiedzą zdytą na przestrzeni kilku lat pracy. Ale Ci ludzie nigdy nie zostaną za to należycie wynagrodzeni, awansowani, dodatkowo zmotywowani premią. Czemu? Ponieważ zbyt dobrze wykonują pracę za siebie i za innych którzy tego robić nie chcą. Ponieważ tylko 10% kadry kierowniczej wie co robi, ma jakiekolwiek pojęcie o pracy na magazynie, w zespole, z ludźmi. Tylko ten niewielki prosent koordynatorów i menagerow potrafi samodzielnie myśleć i bronić swojego pracownika, ale jest ich zwyczajnie za mało, żeby mogli coś zdziałać. I tak to się kręci. Firma prawie w całości złożona z przypadkowych nie pasujących nigdzie osób. Jak to się dzieje, że to wszystko jakoś jeszcze działa? Cud, wyjątek od normy. Ale jeśli nie jesteś zdesperowany i zmuszony przez życie, jeśli zdajesz sb sprawę z tego ile jesteś wart. To NIE jest praca dla ciebie. Gdzie indziej zarobisz więcej i to spokojnie. Tutaj ludzi trzyma tylko jedna zmiana i to, że od czasu do czasu można w przerwie pracy poplotkować, albo napić się kawy. Bo na pewno nie wysokie zarobki, nie oszukujmy się. A na hali na pewno nikt cie nie doceni, tutaj liczy się tylko jak bardzo jesteś wstanie zapomnieć o swojej dumie i codziennie coraz głębiej wchodzić w tylek swojemu szefowi, żeby mieć troszkę lepiej... Także... Ja już stąd uciekłem... A ty? Na co czekasz, wszędzie jest lepiej, wystarczy poszukać

Pies w dole to

Mam dość. Ciągłego stresu na koniec miesiąca. Czy dziś tak nagle bez powody zawołają mnie i powiedzą już nie pracujesz tu. Czemu? Nic osobistego polecenie odgórne. Człowiek zatrudnia się, pracuje sumiennie, robi normalnie nie za dużo nie za mało. Chce po prostu zrobić swoje i mieć 10 hajs. Norma. Tu nic nie jest pewne.

sfg
@Pies w dole to

może w końcu czas aby ta firma upadła więc odradzajcie każdemu

sfg

dobre pytanie dobrego więc stary musiał by odejść żeby ten dobry przyszedł a wątpię że taki się znajdzie

Pracownikrhhhh

Czy w naszej kochanej firmie można na halibeyciagnac więcej niż 2 tałzeny 8 zerozero? Plus ta premia? 3 tałzeny sto plus premia to max max?

Nosorożec
@Pracownikrhhhh

3000 plus premia jeśli na hali to standard, niewiele więcej mają kierownicy. Oczywiście trzeba odliczyć podatek. 2300 jak przekraczasz na łapę, a nie jesteś lizusem to kręcą nosem. Odrobinę lepiej jak kręcisz kompy, ale tylko trochę i o ile jest robota, bo przez większą część roku nie ma. Zresztą stawki masz maksymalne w regulaminie. Jaki dział?

Nosorożec
@Pracownikrhhhh

Zapomniał bym, są działy i osoby zarabiające poniżej 2000 na rękę, więc te twoje 3000 i premia to takie premium.

Yy
@Pracownikrhhhh

sam się zwalniam z tej firmy a będzie nas coraz więcej odradzam pracę w tej firmie na każdym stanowisku

yy

pożyjemy zobaczymy nie chodzi tu o kryzys jest nas około 10 osób co chce odejść jak na razie

Zwykły robol
@yy

Słuchaj, jeśli trochę tu robisz, to powinieneś wiedzieć że mają gdzieś jedną, pięć i dziesięć osób. Nikt po nas nie zapłacze więc zamiast tracić czas na uzewnętrznianie się pomyśl o sobie, karierze i szukaj czegoś żeby było lepiej. Zostaw opinię i zacznij myśleć o sobie, a mniej o tym słabym miejscu. Wszystkiego dobrego kolego.

yyy
@Zwykły robol

masz rację

syfniepraca

Dobrze, że zdążyłem znaleźć nową pracę miesiąc temu i się zwolniłem z zoo nosorożców. Okazuje się, że nie dość, że ludzie się zwalniają i nic z tym nie robią, sami teraz (31.08.2020) składają wypowiedzenia pracownikom. Potem będzie żal i płacz, że nie ma kto pracować.... ciekawe czemu? Żadnego szacunku dla pracowników, brak powodów zwolnienia, brak podwyżek, obiecanych szkoleń także. Jako nowy na serwisie miałem wyższą podstawę niż ci, co pracują ponad dwa lata... jakiś żart po prostu. Co chwila tylko maile i p13rd0lenie, że nie wyrabiamy się, że duże zaległości. Z takim podejściem do pracownika i zwalanianiem to się raczej nie zmieni. Tylko nosorożce i pomarańczowa krew w głowie CEO siedzi, kasy na podwyżki brak.

Zostaw merytoryczną opinię o Hemmersbach - Wrocław

• Jak się pracuje w Hemmersbach?

Zobacz opinie na temat firmy Hemmersbach tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 146.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hemmersbach?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 126, z czego 33 to opinie pozytywne, 60 to opinie negatywne, a 33 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hemmersbach?

Kandydaci do pracy w Hemmersbach napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Hemmersbach