Opinie o Hemmersbach w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Hemmersbach. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Hemmersbach o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi serwisu i naprawy sprzętu IT
Usługi serwisu i naprawy sprzętu IT Wrocław

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hemmersbach w Wrocław

Xxx

droga kolezanko czy mozesz parkowac tą swoją granatowa niebieska zabą gdzie indziej

@Xxx

hahaha no tak juz widze jak kolezanka z granatowo niebieskiej zaby wchodzi na forum zeby przeczytac twoj komentarz. ludzie co jest z wami nie tak? czy w dobie "social media" i "wolnosci slowa" nie potraficie juz nawiazywac kontaktu w realu? moze lepiej podejdz do dziewczyny i zwroc delikatnie uwage ze zle parkuje? czy nie byloby to prostsze?

serwisant

drodzy panowie parkujacy swoje autka koło rowerow myslcie trochę tymi swoimi głowkami I zachowajcie jakis od stęp zeby było jakies dojscie do nich I potem sie nie dziwcie tylko jak bedziecie mieli auta porysowane wiec myslcie trochę

Jak jest z pakietem medycznym w Hemmersbach? Można dołączyć rodzinę?

jacek

nikt tutaj nie ma rodziny, to nie wiadomo

tomekxx

tak, mozna

PL

Jesli PIS podniesie pensję minimalną do 4 tys. brutto, to Hemmersbach będzie musiał zwijać manatki...

PL2
@PL

Jesli PIS podniesie pensję minimalną do 4 tys. brutto, to duża część firm będzie musiał zwijać manatki......co nie do końca będzie dobre dla gospodarki.

Kaska
@PL2

Nie zwiną bo nadal u nas będzie taniej niż np w DE. I do tego lepiej

Magazynier

Ok

Cześć. Czy dużo pracuje w Hemm Ukraińców?

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
Laszka

Programista: Ja osobiście polecam. Hemmersbach ma dużo wad i dużo zalet, ale to czego się tutaj nauczyłem to moje. W firmie dużo zależy od działu, w jakim się jest. Ja mam to szczęście, że jestem programistą i tutaj jest jedna zasadnicza różnica względem innych najbardziej zaludnionych działów. Mianowicie, nikt nie przychodzi do pracy "za karę". Ma to wpływ na atmosferę w biurze, u nas to jest zasadnicza zaleta. Wynagrodzenia u nas w dziale są mniej więcej rynkowe a czasem nawet większe, niestety kosztem benefitów, których zbyt wiele nie mamy w porównaniu do innych korporacji :D Jednym z wyróżników jest mnogość technologii które trzeba przyswajać, tempo jest dosyć duże i jak się nie chce uczyć to można zostać z wiedzą w tyle względem kolegów. Nasz projekt jest ambitny, aczkolwiek chaotycznie zarządzany.

Largo

Pracodawca na poziomie niższym niż osiedlowy warzywniak. Firma nie ma absolutnie żadnych atutów i argumentów względem konkurencji. Koszmarnie niskie zarobki, brak podwyżek przez nawet dwa lata, brak awansu, brak możliwości wewnętrznej rekrutacji (nie da się zmienić działu, utyka się tam, gdzie się zaczęło), brak szkoleń, zero szacunku dla pracowników. Zarabia się gorzej niż w innych firmach, a jeszcze każą przyłazić we Wszystkich Świętych i w inne polskie święta. To jest skandal, byłoby lepiej dla Polski i Polaków, gdyby hemma wywalono z polskiego rynku pracy. Najgorszy wrocławski pracodawca.

Jerzy
@Largo

Nie masz zbyt pochlebnej opinii o firmie. Nie dodałeś nic o rodzaju umów zawieranych z pracownikami. Kontrakty są na czas nieokreślony, czy raczej umowy zlecenie?

Circus

Ja zawsze słyszę że na nic nie ma pieniędzy że ten serwis i magazyn to się nie opłacaja... A za plecami z chęcia zatrudnia kilku na dział rtv za 2600 brutto.

Heudh

(usunięte przez administratora) nie polecam. Lepiej spróbować do innych firm - sii, ubs, nokia, ryanair, eurobank, it kontrakt, atos, mahle, a nawet ibm (!). Hemmersbach to nic dobrego. Zarobki na poziomie ok. 2,5 netto i brak bezpłatnych benefitów pozapłacowych. Również brak podwyżek. W jednej z wymienionych firm na start dostałem o 1,1oo netto złotych więcej niż w Hemmersbachu po roku.

MatsHummels

Firma zenada, zarobki do bani, kompletnie sie nie oplaca. Zarobki z hemma minus czynsz, jedzenie, transport na te wygwizdowo i kasy brakuje w polowie miesiaca. Co to za praca do ktorej trzeba doplacac. Wezcie sobie darujcie tam prace, szwaby robia z Polski drugi pakistan. Zero kultury i szacunku do pracownika. Kompletna kpina, strata czasu, poeniedzy i energii.

Luftwaffe

(usunięte przez administratora) nieuczciwy proces rekrutacji, w trakcie różnych etapów, podają różne stawki wynagrodzenia podstawowego!(usunięte przez administratora) Ostateczne wynagrodzenie, które usłyszałem to 2400 zł. W Nokii na podobne stanowisko zaoferowali mi 4500 zł, czyli prawie dwa razy więcej. Omijać hemerbacha kilometrowym łukiem, praca czeka w innych firmach! Dodatkowo przestrzegam przed godzinami pracy i fatalnym dojazdem. Firma mieści się na totalnym (usunięte przez administratora)(wyscigowa) albo jeszcze gorszym (usunięte przez administratora)(bielany). (usunięte przez administratora)Omijać z daleka!!

Jerzy

Myślę, że na forum nie ma co wzajemnie się obrażać. Odwiedziłem ten wątek z nadzieją, że dowiem się czegoś o tym pracodawcy, dlatego czytając obraźliwe sformułowania, czuję się niekomfortowo. Wracając do tematu, chciałbym dowiedzieć się, czy możliwe jest odbycie stażu bądź praktyk w tej firmie? Nie znalazłem informacji w tym zakresie, dlatego liczę na Waszą pomoc.

Kropka
@Jerzy

Jak najbardziej mozna, skontaktuj sie moze z dzialem rekrutacji, zadzwon zapytaj, moze beda zainteresowani

serwisant

(usunięte przez administratora) proszę sie po starac o jakąs premię dla,pracowników lub podwyżkę nie lepiej zamiast tej wigilii dac pracownikom pare zł wiecej

Nicknix

Hehe prawda :)

asdas

Cześć. Jak wygląda praca w dziale IT? Zastanawiam się nad przejściem z innej firmy ze względu na kasę ale czytając opinię tutaj można wywnioskować, że praca w IT to jakiś kołchoz typu Amazon ;P Proszę o podzielenie się waszymi opiniami jeśli pracujecie w tym dziale :) Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć jak wygląda konkretnie sprawa z benefitami typu multisport (ile jest dopłacane) itd.? Pozdrawiam

It guy
@asdas

Multi Sport dopłata 45zl, kolejne tyle enel med. Gowniane posilki, za ktore firma niewiele doplaca. Kasa to 2500, nue ma gwarancji podwyzek, polowa osob ich nie dostaje. Brak mozliwosci awansu, rozwoju, nauki, nie ma kursow. Kiepska atmosdera, liczy sie tylka liczba rozwiazanych ticketow, nic wiecej. Ma sie jakies kretynskie rozmowy z typami ktorzy nie maja zielonego pojecia o pracy technika. Dramat, nie polecam. Zreszta pocytaj sobie inne opinie.

pioter
@asdas

dział IT jest duzy zalezy o jakie stanowisko chodzi? sprecyzuj wtedy bedzie mozna cos wiedziec powiedziec.

czarny

pizza niesmaczna nie polecam

Autor

(usunięte przez administratora) ilosc osob zwalniajacych sie przekracza nowo zatrudnionych. Zarobki w firmie to zenada, 2500. Nie ma szkolen, nie ma rozwoju, awansow, nic. To nie jest corpo tylko zwykly warzywniak.

jakie stanowisko?
@Autor

Witam, jakie stanowisko? Ile lat doświadczenia? Może jesteś świezakiem po studiach i od razu chciałbyś 4-5k na rękę. Niestety trzeba sobie zapracować. Pewna Pani rekruter właśnie odezwała się do mnie z propozycją pracy. Poważnie myślę o zmianie ale wpierw zapytałem o widełki i czy jest możliwość pracy zdalnej. Pewnie się nie dogadamy :)

Zenada
@jakie stanowisko?

chyba jestes niepowazny. robisz 20 - 50 ticketow a dostajesz max trojke. doświadczenie nie ma tu nic do rzeczy. Niektorzy po tygodniu ogarniaja juz +10 ticketow. To nie jest zadne rocket science, chyba ze jestes tlukiem. Idac dalej ryan daje szostke na start, wiec jakie doświadczenie. Ogarnij sie, zasiegnij wiedzy wczesniej a potem sie wypowiadak

xx
@Autor

a skad ty masz takie dane? siedzisz w kadrach? :D

Dor

PLUSY: + praca przy biurku MINUSY: - pensje ledwo pow. minimalnej płacy - brak szkoleń - brak rozwoju - brak ścieżki kariery - brak premii - brak wsparcia przy problemach - praca w Święta - mobbing i rasizm, Polaków traktuje się gorzej - kiepska atmosfera - niezdrowa konkurencja - mentalne przedszkole 90% obsady - użeranie się z brudasami i angolami - brak sociala - koszmarna lokalizacja biura Ocena końcowa: 1/10 Omijać z daleka.

Yo yo
@Dor

Podpisuję się dwiema łapkami, piękne podsumowanie!

Damian
@Dor

Jakiego stanowiska dotyczy dodana przez Ciebie opinia? Mobbing i rasizm to bardzo poważne zarzuty. Co masz na myśli mówiąc o gorszym traktowaniu polskich pracowników? Napisz proszę więcej na ten temat.

D.
@Damian

Próba zmiany działu, info zwrotne: - polscy technicy nie mogą iść za wysoko, gdyż brakuje techników w polskim oddziale, bo wszyscy uciekają, - technik pozostanie zawsze technikiem, inne działy są zamknięte na takie transfery, co najwyżej mogę zmienić projekt za tą samą kasę, nie mogę zarobić więcej, - dwa tygodnie l4 przekreśla szansę na awans albo zmianę działu, zarządzenie z niemiec - karanie chorujących, - dziwne rozmowy i szykanowanie za przebywanie na chorobowym, które jest notabene w polskim prawie normalną rzeczą. Przestrzegam przed pracą w hemmersbachu. Omijać szerokim łukiem, tyle setek negatywnych opinii to nie podpucha!

Dżordż
@Dor

Oczywiście, działy administracyjne to samo. Polacy traktowani przez niemieckich kolegów i przełożonych jak tańszą siłe do najgorszej roboty. Tego samego uczą polskich pożal się Boże „liderów” bez konkretnego przygotowania i umiejętności miękkich do zarządzania zespołem, którzy maja być pachołkami - im bardziej pachołkowy, tym szef Niemiec bardziej zadowolony. Ludzie bez wyrazu i własnego zdania. Łatwi w byciu manipulowanymi przez górę a także przez co cwanszych kolegów.

kłamią

Zgłosiłam się do procesu rekrutacyjnego do Hemmersbach. Na rozmowie powiedziano mi, że przede mną jeszcze jeden etap zanim finalna decyzja zostanie podjęta. Po rozmowie otrzymałam telefon, że zakwalifikowałam się dalej, ale ze względu na sezon urlopowy firma będzie się ze mną kontaktować w celu umówienia kolejnego etapu po 16 września. Dziś otrzymałam maila z informacją, że nie zostałam przyjęta - bez żadnego wytłumaczenia dlaczego nagle nie ma etapu rekrutacji, na który czekałam. Zwykły mail kopiuj - wklej. Na moja odpowiedź, że to chyba pomyłka, dostałam odpowiedź, że oni zmienili rekrutację i bez rozmowy z managementem pani J, może sobie sama podjąć decyzję. Zero kultury, cała sytuacja brzmiała, jakby chciano uciec od tematu. żenujące i nieprofesjonalne zachowanie

Namawiam wszystkich absolwentów, aby nie dawali się upadlać centrom taniej siły roboczej zlokalizowanym w Polsce. Nie marnujcie czasu na szukanie pracy w tym kraju. Wyjeździe za granicę i tam zacznijcie godne życie. Bez żadnego doświadczenia może dostać pracę które zapewni wam godziwą płacę 2500-4000 b euro zamiast 2500-4000 b zł ? Tak! Kończyłem studia w Polsce i przeglądałem gowork z celu znalezienia opinii o każdej firmie do której aplikowałem i niestety większość opinii pokrywała się z rzeczywistością. Gdy odpowiecie rekruterowi, że wasze oczekiwania finansowe to 2000 zł to rzucą się na was jak hieny na padlinę. Te nisko kosztowe oddziały zostały stworzone, że dorabiać kosztem biednych Polaków i w konsekwencji ich upodlić. Nie wierzcie w żadne zapewnienia o robieniu kariery o awansach a tym bardziej o podwyżkach, bo Polscy "managerowie" o tym nie decydują ile zarobicie. Oni dostają tabelki z centrali ile tania siła robocza w Polsce ma zarabiać. Nie dajcie się upodlić i szukajcie godnej pracy z godną płacą.go wpisu

Tito

Ne polecam, pracoval tam 1 lat, ne starcylo mi na nic.

ByłyPracownik

Odradzam każdemu. Firma próbuje wymusić na pracowniku przekazanie poufnych dokumentów od poprzedniego pracodawcy pod płaszczykiem "sprawdzenia przeszłości zatrudnienia". A nieprzekazanie ich skutkuje zwolnieniem bez podania przyczyn - co jak poprzednia sprawa - zdaje się, że jest nielegalną praktyką.

Ab
@ByłyPracownik

Co to za dokumenty?

oho
@Ab

kadry się zainteresowały.

Były
@Ab

M.in. Dokładne paski płacowe przez okres całego zatrudnienia. Zaświadczenie o niekaralności i świadectwa pracy z jakiegos powodu byly niewystarczajace.

Były
@oho

Nie. Zerwano ze mną umowę z dnia na dzien,bo polski manager to był zwykły przydupas,ktory za nic mial swój budowany dział. Na wyraźną prośbę o podanie powodu zwolnienia natychmiast odmówił,abym przypadkiem nie zgłosił sprawy do sadu pracy. Szkoda czasu i nerwów na tak marna prace -zwolnienie wyszlo mi tylko i wyłącznie na plus.

Zostaw merytoryczną opinię o Hemmersbach - Wrocław

• Jak się pracuje w Hemmersbach?

Zobacz opinie na temat firmy Hemmersbach tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 146.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hemmersbach?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 126, z czego 33 to opinie pozytywne, 60 to opinie negatywne, a 33 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hemmersbach?

Kandydaci do pracy w Hemmersbach napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042