Opinie o NETTOM w Olsztyn

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy NETTOM. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w NETTOM o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NETTOM w Olsztyn

Zuzanna Nowy wpis

Cześć, ktoś się orientuje jak u nich ze stanowiskiem Programista PHP/MySQL w kwestii wynagrodzenia? Będę wdzięczna za info o stawce dla nowych, tylko konkrety mnie interesują.

Bart Nowy wpis
@Zuzanna

Najniższa krajowa na AKORD XDD, szkoda czasu.

Karol

Czy jest jakiś powód, że rzadko tu piszecie? Szkoda

@Karol

Nic dobrego na temat tej firmy nie można napisać a negatywne komentarze są usuwane, więc po co w ogóle pisać? Marność.

true

Nie negatywne tylko bluzki. Jak piszesz o firmie: (usunięte przez administratora) itp to nic dziwnego że usuwają . Masz opinie użytkownika "ten zły pan 14.01.2016 22:17" która totalnie ciśnie po firmie i jakoś jest

¬ true Nowy wpis
@true

W Twoim wpisie jakoś został bluzG ukryty.. wg regulaminu usuwane są wpisy, które niesprawiedliwie oczerniają firmę - ciekawe na jakiej podstawie jest to określane, bo raczej do weryfikacji i konfrontacji nie dochodzi..

Paulina Nowy wpis

@true@Nick, chcę Was zapewniać, że każda opinia ma znaczenie na tym forum bez względu na jej wydźwięk. Najważniejsze, aby w jak największym stopniu merytorycznie przedstawiała NETTOM jako pracodawcę. Decyzję o archiwizacji wpisów ma wyłącznie administrator forum i decyduje się na taki krok tylko w wypadku kiedy opinia łamie postanowienia regulaminu forum, który m.in. mówią o tym, że nie może ona zawierać wulgaryzmów i być obraźliwa.

Gregor

Czy firma ma jakieś nowe oferty pracy?

NETTOM prowadziła rekrutację na stanowisko WEB Developer PHP. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Feliks

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje?

Wiktor

Czy może ktoś podpowiedzieć kilka informacji o praktykach dla studentów? Słyszałem, że NETTOM organizował praktyki i byłbym zainteresowany, tu mo,zna się dużo nauczyć!!

Tomasz

Dziękuję za cenną uwagę. Jeśli miałby Pan bardziej precyzyjną radę, proszę pisać na mojego maila, którego zapewne Pan zna. Nawet z anonimowego konta. Chcemy się doskonalić w każdym obszarze, jakość kodu oraz samopoczucie programistów są dla nas bardzo ważne. W ciągu ostatnich miesięcy zrobiliśmy już dużo. Chętnie dowiemy się, jak to jeszcze usprawnić.

lew leon

jestem jeszcze na studiach i stwarzając szansę dla praktykantów ta firma mi odpowiada. Dostosowanie pracy do zajęć na uczelni to jest to czego student potrzebuje. Liczę też na zatrudnienie po odbyciu praktyki

ert

raportowanie i praca wsrod ciekawych projektow to raczej rozwiajace zajecia i praca, nie wiem dlaczego cos wam nie odpowiada.

Tomasz

Szanowny Panie Dziękuję za uwagi dotyczące naszej firmy. Część z problemów, o których Pan pisze, już rozwiązaliśmy, nad niektórymi nadal pracujemy. Pozdrawiam

ten zły pan

1. Twierdzenie, że pracujecie w sprintach nasówa wniosek, że w SCRUMIE, co prawdą nie jest. Jeżeli się mylę niech pierwszy programista rzuci kamieniem kto miał planning, retro, czy DSM. Polecam sprecyzować jakich sprintach. Od taska do taska? 2. "Poprawianie błędów innych osób - nie rozumiem problemu." - tego nawet komentować nie trzeba 3. "Dlatego dzisiaj w firmie, w odróżnieniu do naszej konkurencji, gdy na zewnątrz było -15 st, w biurze mieliśmy 20." - skoro nie boi się Pan rozmwiać z imienia i nazwiska, to czekam na informację co to za firmy... 4. "W upały mamy sprawną klimatyzację" - bardzo, bluza to nieodzowny asortyment, nawet jak na zewnątrz jest +35*. 5. "W zeszłym roku wymieniliśmy niemal wszystkim komputery na i5 lub i7mki" - tu właśnie przedstawia się Pana poziom merytoryczny Panie Tomaszu. To zdanie należy rozumieć jako 'od roku NIEMAL wszyscy mają komputery nie starsze niż 8lat( i7 miało premierę w 2008)' 6. "od 3ech lat pracujemy na ssd'kach" - tu też należałoby pokazać jak to czytać '3 lata temu pierwsze osoby dostały u nas SSD'. Można było napisać, że obecnie wszyscy mają SSD, ale cóż z nawyków do koloryzowania się nie wyrasta 7. "Z systemów kontroli wersji korzystamy od 5 lat." - fascynujące. Znowu ujawnia się poziom merytoryczny chwalenia się czymś co jest standardem w każdej firmie, ale cóż... czymś trzeba. 8. "w jakich technologiach(pracujemy)" - a w jakich nie... 9. "jak płacimy, jak długie są to projekty, czy rozwojowe" - tu zdecydowanie się z Panem zgodzę. Przyszły kandydat powinien się dopytać na mieście 10. "na jakich umowach zatrudniamy i dlaczego na umowach o pracę" - to chyba wystarczy http://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/pawel-nadal-wierzy-w-emeryture-z-zus-kroliczka-wielkanocnego-swietego-mikolaja.jpg 11. "nie bywamy na mieście, aby podpytać się innych. Obecna ekipa większość czasu spędza z rodzinami/dziećmi." - a jednak wiecie co się dzieje w innych firmach tego samego dnia, oraz odsyłacie, żeby zasięgnąć języka na mieście ... hmmm widzę tu pewną niespójność 12. "Na profilu "Olsztyn programistycznie" jestem zawsze chętny do polemiki z imienia i nazwiska" - polemika tam nie ma sensu, przez Pana firmę przewinęło się tyle osób, że więkość osób albo pracowało, albo zna kogoś kto pracował u Pana i ma swoją opinię 13. https://www.facebook.com/NettomIT/posts/935195326537324 "Potrafisz kodować strukturalnie" - to polecam skorelować z pt.2 14. Teoretycznie polemizować być mógł. Np. zaczynając od karty sportowej... jak tam się chłopakom na niej ćwiczy? :) http://gazetapraca.pl/ogl/2194159/programista+php%2Fmysql Ale powiem szczerze, boję się, że sprowadzi mnie Pan do swojego poziomu i pokona doświadczeniem :)

haha

winny się tłumaczy :) , "dobra" firma sama się obroni,nie potrzebuje ochrony prezesa. Wszyscy którzy mi nie wierzą niech sami spróbują popracować w Nettom, i wyciągną swoje wnioski...zachęcam

Tomasz

Szanowny Panie Macieju. Po kolei : 1. Bez raportowania nie ma możliwości analizy projektów, późniejszej alokacji programistów, oceny opłacalności i całej analityki biznesowej. Pracujemy w krótkich sprintach, czasem w trybie time and materials. Musimy znać koszt projektu. 2. Przerzucanie między projekty - a raczej między projektami. Obsługujemy ponad 100 klientów, w 2015 zrealizowaliśmy ponad 190 zleceń. A to wszystko zespołem parunastu osób. Staramy się przydzielać osoby według ich kompetencji i wiedzy. 3. Poprawianie błędów innych osób - nie rozumiem problemu. Chyba, że jest nim brak wiedzy lub umiejętności poruszania się w czyimś kodzie. My, jeśli nie ma możliwości poprawy błędu przez tego , kto go popełnił, przydzielamy osobę o najlepszych do tego kompetencjach - płacąc za to. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale czasem konieczne. 4. Szef chodzi i wypatruje - rozumiem, że szef, który się interesuje jedynie początkiem i końcem projektu jest dla Pana bardziej wiarygodny i wygodny. Już to przerabiałem. Interesuję się problemami w firmie, nie chcę być oderwanym od rzeczywistości naszych realizacji, sam naprawiam błędy, planuję, pomagam w algorytmice - bo to lubię. Przekłada się to bezpośrednio na relacje z klientami. Pizza może i wygląda Transcom-owo, ale menu rozszerzamy w tym roku kebab lub sushi. My naprawdę ciężko pracujemy. My. Odradzając pracę w firmie, którą zna Pan z opowieści lub w której może Pan był jakiś czas temu, godzi w tych, którzy ją tworzą. Kilkunastu świetnych specjalistów, których Pan obraża. Wiemy, że stanowią trzon firmy. Chcemy być najlepsi i uczymy się tego, jak pracować z programistami w zmieniającym się otoczenie konkurencyjnym. Dlatego dzisiaj w firmie, w odróżnieniu do naszej konkurencji, gdy na zewnątrz było -15 st, w biurze mieliśmy 20. W upały mamy sprawną klimatyzację. W zeszłym roku wymieniliśmy niemal wszystkim komputery na i5 lub i7mki, od 3ech lat pracujemy na ssd'kach, mamy nadmiarowość w łączach internetowych i serwerach produkcyjnych. Z systemów kontroli wersji korzystamy od 5 lat. Stworzyliśmy własne systemy do zarządzania projektami, rozwijamy podsystemy wspomagające prace, wdrażamy automatyzacje testów. Sponsorujemy lokalne przedsięwzięcia (WOŚP, StomilCup). Proszę dopytać się na mieście, dla jakich klientów pracujemy, w jakich technologiach, jak płacimy, na jakich umowach zatrudniamy i dlaczego na umowach o pracę, jak długie są to projekty, czy rozwojowe, czy międzynarodowe... Jesteśmy otwarci na merytoryczną dyskusję. ps. nie bywamy na mieście, aby podpytać się innych. Obecna ekipa większość czasu spędza z rodzinami/dziećmi. Na profilu "Olsztyn programistycznie" jestem zawsze chętny do polemiki z imienia i nazwiska, krytykować anonimowo może każdy i wszędzie. Panowie Mirosławie, Macieju, Patryku i Rafale.

maciek

No no super praca, ciągłe raportowanie, przerzucanie między projekty i naprawa cudzych błędów, no i szef chodzi, wypatruje. Pizza super, prawie jak w transcomie. Jak ktoś nie wierzy to popytajcie kolegów programistów na mieście. Gorąco odradzam

Cały czas przychodzą nowe, ciekawe projekty, więc się nie nudzimy. Jeśli masz już doświadczenie i chcesz popracować nad innowacyjnymi projektami oraz dalej się rozwijać to zapraszamy. Atmosfera wśród pracowników jest bardzo dobra, a do tego dochodzą co jakiś czas eventy np. pizza day.

Tomasz

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji można znaleźć tu : [usunięte przez moderatora]

test

skoro byłeś chwilę - pewnie się nie sprawdziłeś. NETTOM zatrudnia po prostu świetnych fachowców.

zetka
@test

Wow podważasz moje kwalifikacje na podstawie stażu jaki tam spędziłem? Znaleźli darmowego praktykanta po gimnazjum do dbania o wizerunek firmy? Jeśli się nie sprawdziłem, to podziękuje za to Bogu. Dzięki temu trafiłem w dużo lepsze miejsce.

Zostaw merytoryczną opinię o NETTOM - Olsztyn

NETTOM