Opinie o Diverse (Etos S.A.) w Gdańsk

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Etos S.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Etos S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja odzieży wierzchniej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Etos S.A. w Gdańsk

Wykończony były pracownik

Jednemu z panów regionalnych chyba kompletnie w d*pie się poprzewracało. Będąc na sklepie w dwie osoby musisz jednocześnie: przyjąć dostawę, wyprasować ubrania, odesłać MM-, zaklipsować produkty, dotowarować nową kolekcję, dotowarować wyprzedaż, zrobić przecenę i to tak żeby każda cena była OD LINIJKI bo jeżeli nie, to otrzymacie na what's up setne zdjęcie, że ta metka jest przyklejona krzywo! Nie wspomnę o akcji skrobania i przyklejania na nowo cen na większości produktów znajdujących się na salonie bo niestety nie mamy na tyle czasu żeby każdą cenę przyczepić idealnie tak jak pan regio oczekuję a już szczególnie z informacją mailową, że wyprzedaż ma być skończona do godziny 12,moze to się uda ale tylko na sklepie wielkości naszych magazynów. Kontynuując, w dwie osoby na sklepie trzeba również spakować oraz wysłać zamówienia internetowe, przyjąć reklamacje,wydać zamówienia internetowe, zapoznać się ze wszystkimi wskaźnikami na dzisiejszy dzień (za niewiedzę jest opieprz) oraz oczywiście t(usunięte przez administratora)0 na pamięć, skasować klienta ponieważ na tym głównie praca polega, musisz poinformować o zwrocie na kartę podarunkową, o terminie zwrotu, o torbę i wcisnąć papierową bo droższa, zaproponować dodatkowy produkt przy kasie np bokserki za 59,99 przy okazji pokazując ich największe zalety ,zaproponować ED i najlepiej siłą przykładając klientowi broń do skroni zmusić go do pobrania aplikacji oraz skorzystania z MOKKI z której w większości sklepów korzystają głównie pracownicy i to tylko po to żeby nie dostać maila z info, że jest już piąty dzień miesiąca a wy jeszcze nie macie żadnej takiej transakcji. Podczas pracy musisz oczywiście wejść klientowi w t*łek, bez względu na to czy potrzebuje twojej pomocy czy ma cię totalnie gdzieś i mimo tego że był już w sklepie dzisiejszego dnia 10 razy. Pan regio oczywiście sprawdza wszystko co się dzieje na kamerach, bezczelnie pisząc maile, że jeżeli nie mamy nic do ukrycia to nie powinniśmy mieć nic przeciwko. Sprawdza każdy krok pracownika, tu powiedziałeś o promocji klientowi stojąc za daleko, tu akurat za blisko, tutaj za wolno a tam za szybko, a tutaj, broń cię panie boże nie podszedłeś wcale, może dlatego ze miałeś w tym momencie na głowie 1000 innych rzeczy a nie posiadasz oczu dookoła głowy. Czy możesz się wytłumaczyć? Nie. Pan regio ma swoje własne choćby najbardziej idiotyczne wytłumaczenie na każdą możliwą sytuacje. Nie ważne są twoje argumenty czy zupełnie logiczne podejście do sprawy ponieważ regio ma zawsze rację. W końcu jest na stanowisku już od 6 miesięcy, nie to co (usunięte przez administratora) kierownicy salonów pracujący po 10 lat, znający najlepiej swoich własnych klientów i wiedzący jakiej obsługi oczekują, bo uwierzcie że widzimy czy klient ma ochotę być zagadywany czy takiej ochoty nie ma, ale każdy argument jest za mały. Pamiętajcie, że nawet jeżeli staniecie na rzęsach i tak będzie źle. Podsumowując, wnoszę o trochę więcej pokory, zrozumienia i umiejętności docenienia pracowników którzy są na stanowisku od paru dobrych lat, oraz zapoznania się z faktem czy przeglądanie kamer na salonie i MAGAZYNIE plus wyciąganie konsekwencji z zauważonych rzeczy jest na pewno legalne i zgodne z prawem.

Zmęczony
@NN

Ja słyszałem kiedyś od pracowników na sklepie pochwałę ale w (usunięte przez administratora) się poprzewracało... np. spakowaliśmy ponad 10 kartonów odsyłki. w odpowiedzi usłyszałam tylko że inni spakowali sami więcej. Nie ważne że połowa rzeczy powinna być zabrana z magazynu a nie ze sklepu. przez co zrobiła się dodatkowa robota. no ale cóż za wysokie ego

Aneta

Jestem pracownikiem firmy etos juz kilka ładnych lat i tak się zastanawiam dlaczego pracownicy firmy nie dostają nic na święta? Wszystkie konkurencyjne firmy z branży zapewniją swoim pracownikom karty sodexo, podarunkowe czy dodatek do wypłaty, natomiast Diverse udaje, że świąt nie ma. Przecież taka firma na pewno ma fundusz pracowniczy i raczej by nie zbiedniała, gdyby cokolwiek podarowała swoim pracownikom na świeta. Wstyd....

Me
@Aneta

Przecież wysla email 23go Malo??? ???????????? Ale zgadzam się. Zapierniczasz jak w Biedroneczce a ani dziękuję za pracę ani nic. Tylko ciągle jakieś pretensje o wszystko i o nic

Kryska

W tej pracy najlepszy hit to mundurki. Wymagają noszenia ubrać ich marki poczym dają dwa razy w roku po 2 koszulki i para spodni. Czyli mam na pół roku latać w 2 przepoconych koszulkach do zajechania? Zima to samo, a gdzie jakaś bluza? Nie mam zamiaru płacić ponad 100 zł za bluzę gdzie przecież nie będę tez chodzić non stop w jednej i trzeba mieć chociaż ze trzy. W ogóle nie szanują pracownika. W innych tego typu sklepach mundurki skoro są wymagane pracownik dostaje bardzo często. ????

Slońce
@Ktos

Kazda osoba zaczynajaca prace dostaje mundurek na start , kierownik tylko pyta o zgode Rks i on zawsze sie zgadza.

Florian z ul. Fabiańskiej

W salonach Diverse przepracowałem ponad dziesięć lat. Myślę, że to wystarczający dowód, aby spółce Etos S.A. dać pięć gwiazdek. Dziękuję za te lata, stawiane wyzwania i powierzane cele! Naśladując liczne anonimy, nie pozostaje mi nic innego jak podpisać się: Florian z ul. Fabiańskiej ze Smoczego Raju ;)

Pracownik Nowy wpis

Witajcie. Mam pytanie jak teraz wygląda premiowanie. Kiedyś było za wyrobiony min. 80% targetu, paragon oraz procent obsługi. Jak to teraz jest? Koszyk też się wlicza? Oczywiście moja kierowniczka nie interesuje się tym jakoś za bardzo żyje w swoim świecie premiowania i uwielbienia regionalnego, który również ma nas gdzieś i nie przyjeżdża a zadzwonić do niego strach bo będzie zły:)

pracownik Nowy wpis

Premię dostajesz za: średni paragon, koszyk, konwersję. Dodatkowo: za 80%, 90%, 100% i każdy kolejny procent powyżej 100. U nas w regionie jeśli nie zrobisz jednego z pierwszych trzech wskaźników ale zrobisz plan to i tak premie dostaniesz (szkoda, że jak zrobisz każdy wskaźnik i 100% to coś extra nie masz ale jak robisz kase to mozesz miec wywalone na konwersje (usunięte przez administratora))

Kornelia

Ile teraz zarabia się na poszczególnych stanowiskach w sklepie? Bez premii, na jaką podstawę może liczyć kierownik a na jaką sprzedawca?

Magd
@Kornelia

Teraz najlepiej w tej firmie robić na zleceniu. O nic się nie martwisz nie robisz inwentaryzacji przyjęcia towaru i takie tam tyle że obsługujesz ludzi a jak masz godzin dużo to i 4 tysiące zarobisz jako sprzedawca nigdy w życiu tyle nie zarobisz a musisz robić dużo więcej od zlecenia. Kierownikiem w tej firmie zupełnie nie polecam być o wszystko masz przypał za marne pieniądze

K.
@Magd

Co proszę? Pracuje na zleceniu, ale mam takie same obowiązki jak wszyscy inni. Robię WSZYSTKO. Wszyscy mamy dokładnie taki sam zakres obowiązków, tyle że na zleceniu nie należy Ci się żadna premia.

@K.

Nawet jak robisz wszystko to lepiej, mając dużo godzin wychodzisz lepiej niż na umowie o pracę. Nie ma premii, ale chociaż Ci jej nie zabiorą za straty.

@Kornelia

Oczywiście że najniższa krajowa plus premia za target którego nie da się wyrobić, a nawet jak się uda to obetną za coś co wymyślą

@K.

K. No co robisz ? Przyjmujesz towar ? Robisz inwestycje? Płacisz za skradziony towar ? Robisz zmiany ? Wysyłasz email? Urzerasz się z górą ? Tłumaczysz im się z każdej (usunięte przez administratora)?

Kasia Nowy wpis
@@pracownik

Każda zjeceniowka, powinna przyjąć Towar, zrobic zmiany, odpowiadać na wiadomości. Owszem u mnie zlecenie nie rozlicza inwentaryzacji ale jak jest ma zmianie to dlaczego ma nie skanować towary. NIe robią grafiku i rozliczeń miesiąca ale jak jest cos nie tak to winny się tłumaczy a nie kiero. Zresztą dobrze wyszkolony pracownik przez dobrego kierownika popełnia sporadyczne błędy. Jeśli jesteś do bani zarządzającym to masz się z czego tlumaczy . Ja na szczęście mam super zespół i jie mam się z czego tłumaczyć Radziła bym zacząć od patrzenia na siebie i czy Ty wykonujesz swoje obowiązki jak nalezy

K. Nowy wpis
@@pracownik

Dokładnie tak. Nie odpowiadam tylko za tworzenie grafika, rozliczeń miesiąca i za skradziony towar (wszyscy dokładamy wszelkich starań by pilnować asortymentu, więc zdarza się to naprawdę sporadycznie) Reszta moich obowiązków jest taka sama jak każdego sprzedawcy na UOP.

Jola

Hej, znalazłam na stronie ofertę dla projektanta odzieży. jest tu może ktoś teraz kto mógłby ocenić czy jest jakaś super presja czy raczej normalnie się pracuje? w opisie podkreślają odporność na stres przy czym nie widzę wzmianki o premii a tu coś o niej wspominaliście

Kasia Praga
Użytkownicy czekają na odpowiedź 11 dni.

A ja mam takie przemyślenia. Ostatnimi czasy sklep wyglądał u nas w końcu fajnie. Mała ilość wyprzedaży, prawie cały sklep nowej kolekcji- w końcu czysto, nie jak w lumpeksie. I co? Trwało to raptem 2-3 tygodnie. Znowu pół sklepu wyprzedaży niczego to się nie trzyma, sklep wygląda źle . Wchodzisz i wszędzie wyprzedaż. Ta firma w ogóle nie potrafi zarządzać promocjami i wyprzedażą. Pierwsze ceny powinny być dużo niższe wtedy towar by szedł poczym robić dwa razy w roku konkretna wyprzedaż przeceniać ubrania o 70% na wiosnę i zimę tak jak to jest wszędzie. To u nas musi być lumpeks całym rokiem i te śmieszne minus ileś procent na drugi tańszy i tak cały rok. Klient już wie że tu wiecznie są promocje gdzie jak go o tym informuje to śmieje się w twarz i mówi a czy kiedyś tu nie było promocji?

Sprzedawca

Rekrutowano mnie do C. H., które dopiero ma się otworzyć. Kazano tylko opisać siebie, powiedziano ogólnie jak to ma wyglądać i jak wyglądają zarobki. Potem "szkolenie", czyli tak naprawdę praca w innych sklepach i dla osób chętnych chcących coś zarobić możliwość pracy w innych miastach.

Tak naprawdę zadano tylko jedno pytanie

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Niezadowolony

Hejka, jak tam podobają się Wam nowe nagrody? Możliwość zarobienia większej kasy, jeśli tylko będziecie pracować wystarczająco ciężko? Wszystko w Waszych rękach, emaile przypominające, że kończy się kwartał i żeby cisnąć jeszcze bardziej, bo wielka premia jest tuż za rogiem? No niestety to jedna wielka ściema… Bo po cichaczu razem z nowymi nagrodami wprowadzono nowe sposoby ich liczenia, na takie które są praktycznie nieosiągalne. Np. w nagrodzie kwartalnej już i tak ciężkiej do dostania przez kosmicznie wysokie targety, wcześniej sumowało się wyniki procentowe z trzech miesięcy i dzieliło przez 3, żeby była nagroda wystarczyło 90%. Można było mieć jeden gorszy miesiąc i nadrobić w kolejnym. A teraz, w każdym miesiącu trzeba wyrobić te 90%, a jak zdarzy się Wam jeden gorszy miesiąc, np. 89% realizacji, bye bye nagrodo, a pewna nagroda nagle okazuje się poza zasięgiem. Oczywiście po co informować o tym pracowników, widocznie ich zdaniem jesteśmy za głupi żeby zobaczyć różnicę, pewnie nie umiemy liczyć… Nie wiem jak Wy, ale ja już mam dosyć, nie dość że to my jesteśmy na pierwszej linii frontu, latamy jak te pieski (zawsze niewystarczająco szybko), nadskakując klientom z promocją, o której nie chcą słuchać, skaczemy na każde zawołanie centrali, wykonując każde bezsensowne zadanie, żeby zaraz je odkręcać(no bo po co coś takiego jak komunikacja w firmie), nie mamy kokosów, bo oczywiście za najniższą krajową, żadnego socjalu (no chyba że liczymy te śmieszne paczki na święta), teraz nawet mundurek został ukrócony (będziemy snuć się po sklepie jak te płaczki ubrane na czarno, rozpaczając nad swoim losem), a im i tak będzie wiecznie mało… A słysząc jakie są warunki pracy w innych firmach poważnie zastanawiam się, czy my wszyscy jesteśmy masochistami, że to wszystko potulnie znosimy….

XYZ
@Niezadowolony

Kwestia premii to śmiech na sali. Damy wam kolejne wskaźniki ale szczegół że obniżymy te które już były i zmienimy sposób ich naliczania heh... Teraz wyrobić premie to trzeba się dwoić i troić. A uzyskanie 100% na raporcie? Dobrze by było jakby jeszcze regionalni przyjeżdżali raz w miesiącu. Mundurek to również cud, miód i orzeszki, niech każdy chodzi w przepoconych dwóch koszulkach, czasem do pracy ma się 3 dni pod rząd i kiedy wyprać te koszulki, żeby na pewno były suche do rana...

Kierownik
@Niezadowolony

Człowieku, w nagrodzie kwartalnej nic się nie zmieniło od lat. Widać totalny brak wiedzy , a masz jeszcze czelność się tu wypowiadać. Wstyd. Jeśli w 1 MC zrobisz 100 % , w drugim 80 i w 3 100 % , to wychodzi 90. Czyli wszyscy na UOP mają nagrody.

Również kierownik
@Kierownik

W sumie to, że się nic nie zmieniło to nie dobrze. Była duża inflacja, pensje poszły w górę a premia za kwartalną realizację targetu to dalej jakieś grosze. Nie wiem jak innych, ale mnie premia 100-150 zł nie motywuje wcale. Mamy (usunięte przez administratora) cały miesiąc żeby dostać marne 150 zl

Niezadowolony
@Kierownik

Serio? Wstyd to powinno być Tobie, że podszywasz się pod zwykłego pracownika, pracując w centrali i zakłamujesz obraz pracy w tej firmie. Bo nie chce mi się wierzyć, że kierownik nie wie jak jego sklep funkcjonuje od trzech miesięcy…

Marina

Hej, widzę, że piszecie o premiach, tylko ze maja około 150 zł wysokości. a czy asystent działu kadr ma je w ogóle przyznawane? Nie widzę o nich niczego w opisie a chciałam aplikować na ofertę

Właśnie jedyny benefit z pracy w tej firmie został usunięty. Do tej pory raz na pół roku dostawaliśmy mundurek i mogliśmy wybrać sobie coś co nam się chociaż odrobinę podobało. Nie będę komentować tego, że dwie koszulki na pół roku to żart. Mieliśmy opcję kupić w korzystnej cenie, ubrania z wyprzedaży. Niewielkim kosztem można było sobie skompletować pełną garderobę do pracy. Obecnie zostały nam narzucone czarne ubrania z oferty naszego sklepu. Do wyboru mamy ze dwie pary spodni i może ze trzy koszulki, które są tak nijakie, że brak słów. Wszystkie ubrania, które posiadamy czy to z poprzednich mundurków, czy właśnie zakupione we własnym zakresie zakładam, że można wywalić do (usunięte przez administratora) Domyślam się, że zaraz wejdzie nakaz przychodzenia do pracy na czarno. Inaczej ten nakaz pobrania czarnych ubrań nie ma sensu. Czuję się (usunięte przez administratora) bo jeszcze w lutym kupowałam nowe ubrania do pracy. Wydałam własne ciężko zarobione pieniądze na marne. Podsumowując nowy mundurek: dostaniemy 2 czarne koszulki i jedną parę spodni na pół roku pracy. Nie wiem jak inni pracownicy, ale ja mam po 4-5 zmian w tygodniu. Nie wyobrażam sobie przychodzić ileś dni z rzędu w tej samej koszulce, kiedy nasza praca jest fizyczna i pot po (usunięte przez administratora) cieknie od natłoku pracy. Nie wiem jak inni, ale ja dbam o higienę i jedna koszulka jest na raz i potem musi zostać przeprana. Firma zmusza mnie, żebym średnio co dwa dni po 12h ciężkiej pracy ręcznie prała swoje pracownicze ubrania (bo nikt nie będzie wstawiał pralki z 2 koszulkami, bo to marnowanie prądu i wody). Rozumiem, że firma chce zmienić wygląd pracowników na bardziej usystematyzowany, ale to dajcie nam więcej tych ubrań, tak, aby można było spokojnie przepracować tydzień, albo chociaż przez najbliższe pół roku (do wydania kolejnego czarnego mundurka, czyli zwiększenia ilości czarnych koszulek do 4) nie zabraniajcie nam przychodzić w naszych ubraniach z diverse. Jeżeli celem firmy jest usystematyzowanie wyglądu pracowników to polecam wymyślić format koszulki i przygotować ją w dużej ilości i tyle. Produkcja w chinach jest tania i obstawiam, że zrobienie 4 zwykłych koszulek i spodni dla pracownika wyjdzie taniej, niż możliwość wyboru wszystkiego z oferty, która była dostępna dla nas wcześniej. Ja nie zamierzam znowu wydawać własnych pieniędzy na ubrania do pracy, bo nie po to przez ostatnie kilka lat pracy kompletowałam sobie garderobę do pracy, żeby teraz zaczynać od zera. Skąd mam wiedzieć, że za pół roku firma znowu nie zmieni zasad? Zresztą tak jak pisałam wyżej, obecnie idzie lato i w naszej ofercie nie ma czarnych ubrań, więc nawet jeżeli bym chciała coś kupić to nie mam takiej opcji. Plus ja i tak długo w tej firmie nie zbawię, więc nie ma sensu marnować kasy na te (usunięte przez administratora) Dodam, że ze wszystkimi opiniami poniżej się zgadzam. Firma zarabia miliony, a pracowników dzięki którym osiąga sukces traktuje jak (usunięte przez administratora) To my doświadczeni ludzie pracujący w sklepach i znający naszych klientów jesteśmy twarzą tej firmy, a jesteśmy taktowani przez firmę jak pracownicy trzeciego sortu, którzy nic nie znaczą.

@Gdansk
@pracownik

Zgadzam się w 100% To jakaś kpina , jak zawsze pracownicy którzy mają styczność z klientem są traktowani jak ścierwo ., ale za to office....szkoda gadać . Są ludzie którzy strasznie lubią się chwalić z biura , dosłownie wszystkim, tylko że GD nie jest taki duży i mamy wspólnych znajomych którzy z chęcią wszystko powtarzają . Niech firma dalej się z nas śmieje my to przeżyjemy , ale warto pamiętać że kij ma dwa końce

Maja
@pracownik

Czytając maila nawet nie wiedziałam czy się śmiać czy płakać. Wymagają od nas wybrania Czernych ubrań, gdzie z kolekcji czarnych spodni to najprędzej Ladedki można wybrać dla Pań po 50 tym roku życia. Jesli wymagacie od nas czarnego ubierania się - nie ma problemu chętnie! Ale w takim razie pozwólcie nam ubierać się w swoje ubrania a nie marki diverse z której nie mamy w czym wybrać. Rozumiem że resztę ubrań na które wydałam przed dwa lata pracy dość dużo kasy i chodzę w tym tylko do pracy bo prywatnie mi się to nie podoba ani to nie leży ani nie wygląda , mam wyrzucić do kosza i kupiłam na marne? Ta firma nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać. Koleżanki i koledzy, nie martwcie się tymi mailami róbmy swoje ubierajmy się jak chcemy i to co mamy. Tu i tak zawsze będzie źle i nic im nie będzie pasować. Za bardzo się nudzą chyba i wymyślają już na siłę. Śmiech na saliiiiiiii!!!!!

@pracownik

Wy nie dostaliście tych pięknych koszulek z napisem obsługa? Ja się cieszę że to jest mój ostatni miesiąc reprezentowania marki Diverse. To co w tej firmie się dzieje to śmiech ma sali. A co do mundurka jestem ciekawa co powiedzą jak faktycznie załoga ubierze się w czarne ciuchy które posiadamy na sklepie. Dla mnie jedyne czarne spodnie które pasują bo w innych wyglądam jak bym miała wodę w piwnicy to limette które po 2 praniach tracą kolor tak jak reszta ciuchów...

@pracownik

Czekam na regionalych, seniorów i vmr ubranych w takie koszulki w takim razie. Jak wszyscy to wszyscy, a oni nawet ubran z naszej firmy nie noszą bo po co.

TT
@@Gdansk

O tak office uwielbia chwalić się w internecie jak wygląda ich "praca", a my na sklepach jesteśmy wiecznie za wszystko tyrani. Ostatnio wszystkie te opinie to sama prawda. Pracując tu już dłuższy czas niestety można stwierdzić że jest coraz gorzej.

@alinka

Ogólnie fajna inicjatywa z tymi mundurkami , ALE naprawdę nie dałoby rady dać każdemu ze 4_5 koszulek tych firmowych , daliście jedna i jedna mamy wybrać . Te dwie mamy ciuchac przez pół roku , ja osobiście nie mam żadnych czarnych rzeczy . I też droga firmo , nie wiem czy zdajecie sobie sprawę że w sklepach jeszcze jest zimno , a latem przy klimatyzacji też za ciepło nie jest , może też byście dali bluzy takie jak koszulki , byłoby miło .

@piotrek
@@alinka

Przecież te koszulki kupują w Chinach za 2$ a nam każą prać co dwa dni dwie koszulki, śmiech na sali, jeśli chcą żebym w tym chodził to niech zapewnią odpowiednią ilość, ciekawe czy malwina chodzi co drugi dzień w tym samym…

Zuzux

Ta firma ma coraz więcej minusów i szczerze się zastanawiam nad odejściem, jedyne co mnie trzyma to moja ekipa. Nie ma zadnego socialu, zero bonusów na święta, wiecznie źle i wiecznie za mało, a teraz jeszcze zabrali jedyną wolność - mundurki.

@Zuzux

Mam na sklepie 2 modele czarnych spodni. 5 pracowników w rozmiarze XS a tylko dwie pary dostępne. Reszta rozumiem ma nosić za duże spodnie.Zenada

wkurw sprzedawca

halo halo kochani, jak tam dzisiejsza zmiana sali sprzedaży? a w środę wchodzi przecena czyli znów zmiana będzie, bardzo przemyślane..

@wkurw sprzedawca

Ale zawsze tak jest. Żadna nowość. A dziś nie ma dużo zmian tylko odświeżenie... Ja proponuję dziś zrobić zmiany i zdjęcia ????

Hanka

Jak tam wasze odsylki kochani?? Też macie do odesłania prawie 40 kartonów z dnia na dzień :)? Do tego pamiętajcie o obsłudze klient najważniejszy, najwyżej nockę zrobicie żeby wszystko zdążyć bo przecież w ciągu dnia tak łatwo jest ogarniać kartony i obsługiwać ludzi jednocześnie. Ta firma to (usunięte przez administratora). Za ten (usunięte przez administratora) to powinni nam płacić dużo więcej

Kierownik sklepu
@Hanka

Haniu , interesuj się swoim sklepem a nie innymi. Po tym wpisie widać że toksyczna osoba z Ciebie . Współczuje że Kierownik i reszta musi pracować z Tobą …. Napisz maila do swojego RKS , przyzna Ci dodatkowa nagrodę za pakowanie i przyjście do pracy. Do tego dołoży Ci bukiet kwiatów i wczasy pod gruszą.

Hania
@Kierownik sklepu

ajajajaj z miłą chęcią bym napisała, ale jak wszyscy wiemy w tej firmie nie dostaniemy nawet złamanego grosza na święta więc o jakich wczasach pod gruszą Ty piszesz kierowniczku stary wyżeraczu liżący (usunięte przez administratora) diversowi. Za Ciebie pewnie połowę pracy robią sprzedawcy, więc co Ty wiesz o(usunięte przez administratora)się w tej pracy na wiele czynników właśnie włącznie z tymi odsyłkami. Z takim podejściem jak Twoje i pozwalaniem sobie na obóz pracy przez właśnie kierownictwo to nigdy tu nie będzie dobrze. Nie pozdrawiam

Cześć, jak na dzień dzisiejszy wygląda sytuacja w kadrach i płacach? Jeszcze mam tydzień by aplikować na ofertę dla młodszego specjalisty. zastanawia mnie tylko jedna rzecz, czemu szukają od zaraz? bardziej mogę się nastawić na rozwój czy jednak rotacje? dużo tu wpisów o sklepie, ale może ktoś z kadr mi odpisze?

Właśnie zakończyłam zatrudnienie w tej firmie, pracowałam 3,5 roku od zleceniówki poprzez sprzedawcę aż do zastępcy kierownika. Szczerze mówiąc jestem wykończona, szczególnie ostatnim stanowiskiem. To, co spotkacie w tej firmie: 1. Stanie na przodzie sklepu, witanie klientów i mówienie o promocji - w tej firmie podchodzi to niemal pod obsesję. Jest to nie tylko męczące, ale i dezorganizujące pracę szczególnie w dni, w których jest naprawdę dużo roboty. Z powodu braku osoby na przodzie nawet przez tak absurdalną chwilę jak 2,5 minuty (tyle trwała wizytacja, sprawdziłam na kamerach) potrafi się rozkręcić afera na całą firmę. Ogólnie tak 80% afer jest właśnie o stanie na wejściu. Każdy wizytujący przekonuje jakie to ważne dla sprzedaży, tymczasem z wieloletnich doświadczeń pracowników wynika coś zupełnie odwrotnego - klienci potrafią wprost powiedzieć że umieją czytać, nie słuchają co się do nich mówi i o promocji i tak dowiadują się przy kasie, albo wychodzą szybko skrępowani taką nachalnością. Dla pracowników też nie jest to proste, miłe i przyjemne jak chcą nas przekonać przełożeni - nie spotkałam ani jednej osoby która nie męczy się staniem tam przez kilka godzin, a niewiele rzeczy można robić właśnie tam. 2. Ogólna dezorganizacja całej firmy - poszczególne działy, regionalni i nawet ludzie będący nad nimi nie koordynują swoich działań, każdy działa osobno. Doprowadza to do takich sytuacji, w której w jednym tygodniu nie wiemy, co mamy robić, a za dwa dni nie wiemy w co ręce włożyć, a z maili wynika, że każde zadanie jest na wczoraj (bo każdy dział myśli, że jest jedyny i najważniejszy). Z tego co wiem już próbowano to ogarnąć, ale z jakiegoś powodu jest to problem nie do rozwiązania, a konsekwencje i pouczenia o złej organizacji pracy spada na sklepy. Innym przykład: księgowa każe poprawiać np. stan inwentaryzacji kasy z zamknięcia roku dwa tygodnie później, czyli ewidentnie skłamać o stanie gotówki w kasie, a regionalna po przyjęciu tego do wiadomości mówi, że trzeba tak zrobić i ona nie ma na to wpływu. Poza regionalnym nie ma nikogo innego, żeby zwrócić się z tego typu problemami, a na większość takich uwag słyszy się wykręty, milczenie albo "nic nie mogę z tym zrobić". 3. Powtarzanie tych samych modeli ubrań rok w rok - w tym sklepie od kiedy pracuję nie było niczego nowego: wszystko to te same modele tylko w innych kolorach, a tu bez zameczka, a tu z zameczkiem, itp. Stali klienci wchodzą tylko na chwilę przechodzą sklep i wychodzą, a zapytani czego szukają mówią, że jakiś nowości i wskazują na ubrania, które już mają tylko w innych kolorach lub identyczne. Dodatkowo prowadzi to do sytuacji dla nas idiotycznej, a dla klientów niezrozumiałej: na wyprzedaży mamy stare modele przecenione, a na nowej kolekcji takie same tylko z nowej kolekcji w normalnej wyższej cenie. Klienci oburzeni mówią, że ich oszukujemy. I ja się z nimi zgadzam, że to nie jest w porządku. 4. Dobrych i sumiennych pracowników, którym zależy na tym, żeby było dobrze próbuje się wykorzystać, jak się tylko da. Jeżeli zrobisz 5 rzeczy dobrze to dostaniesz uwagę, że 6 już została zrobiona średnio i trzeba się postarać bardziej. Następnym razem zrobisz 6 rzeczy dobrze, to dostaniesz uwagę, że 7 mogłaby być zrobiona lepiej i tak w nieskończoność. Ani się obejrzysz i robisz na 150% i jesteś dalej ciśnięty. Równocześnie słyszysz o sklepach, w których pracownicy robią takie akcje, że to się w głowie nie mieści. Takie postepowanie zniszczyło moją motywacje całkowicie, bo dobiłam do granicy swoich możliwości, a nadal nie było dobrze. 5. Brak premii na święta (w tym roku dostaliśmy kosz słodyczy na sklep - co jest krokiem w dobrą stronę, ale dwa pozostałe lata nie było nic - jeszcze nie spotkałam się z firmą, która tak postępuje), niskie premie za wyniki (albo tak wysokie wymagania, że nikt realnie nie sądzi, że można je osiągnąć). Dodatkowo maile w stylu: 'nagroda jest na wyciagnięcie ręki postarajcie się' - czyli dwa kłamstwa w jednym zdaniu: to nie nagroda, tylko jałmużna i zdecydowanie nie jest na wyciagnięcie ręki. Czasami zdarzają się konkursy np. na sprzedaż kurtek i wtedy warto się starać, ale na co dzień firma nie daje żadnej motywacji, są tylko pouczenia, że na pewno dało się wyrobić target, że to my się niewystarczająco staramy - ale to nieprawda. Ogólnie wiele jest tu takich korporacyjnych gadek motywacyjnych i udawanie, że jestem entuzjastyczna i nastawiona na cel w postaci 147 zł brutto premii było bardzo męczące. W pakiecie jest jeszcze wiele innych problemów, ale te są moim zdaniem najbardziej uciążliwe i stale ignorowane.

Veto

Zgadzam się bardzo dobrze to wszystko ujęłaś. Ta firma nie przestrzega wielu zasad i nie szanuje pracowników.

Kobieto lepiej tego ująć nie mogłaś! 10000% racji. Też mam dość pracy zaczynam nie dawać rady. Chodźmy strach o kontrol że nie stoję na wejściu gdzie muszę przyjąć towar , odesłać mm czy zrobić wiele innych spraw. To naprawdę żenujące. Góro obudź się i nie rób z Nas (usunięte przez administratora)na siłę bo klient naprawdę czuje się zażenowany !!!!

Zgadzam się i jestem wdzięczna za że odeszłam z tej firmy, przychody z sprawozdania finansowego (które każdy może sobie zobaczyć) na poziomie 34 milionów, a docenienia pracowników zero. Teraz pracuję w firmię która na każdym kroku docenia pracownika, tłusty czwartek, dzień kobiet, dzień mężczyzn, wyjazdy integracyjne, spotkania świąteczne, paczki na święta wielkanocne, na boże narodzenie. Premie są za pracę i nikt mi jej nie zabierze za straty inwentaryzacyjne na które nie mam wpływu, bo nawet jak ktoś pilnował to przychodzili ludzie którzy kradli i byli pod wpływem środków odurzający, alkoholu i bałam się o swoje życie, a nie o kurtkę czy bluzę. Szczerze jestem teraz szczęśliwa że nie muszę pracować już w tej firmie.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Były pracownik

08.03.2024 08:03

Były pracownikikona wywiad

Chciałabym opowiedzieć o tym, jak z mojej perspektywy wyglądała praca w firmie i podkreślić kwestie, które mi się nie podobały. Ogólnie nie polecam pracy tam. Tak naprawdę to najgorsza firma, z jaką miałam do czynienia.

Były pracownikikona wywiad

Pracowałam jako starszy sprzedawca.

Były pracownikikona wywiad

Zrezygnowałam z pracy z powodu tego, jak byłam traktowana i jak wyglądała praca w sklepie.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

4 lata.

Jak oceniasz kwestie wynagrodzenia?

Były pracownikikona wywiad

Nie chcę podawać konkretnych kwot. Powiem tylko, że nie dosyć, że pensja była mała, to jeszcze kierownik regionalny mówił, że za kurz na półkach będą zabierane będą premie, które i tak były znikome. Brakowało jakichkolwiek bonów na święta czy paczek z upominkami.

Jak na co dzień wyglądała praca w sklepie?

Były pracownikikona wywiad

Pracowało się po 12 godzin, w trakcie których trzeba było wykonywać naprawdę wiele obowiązków. Trzeba było zmieniać aranżację wyglądu sklepu, wprowadzić kilka kartonów, zaklipsować ubrania, wyprasować ubrania, stworzyć z tego ścianę, obsługiwać klientów i utrzymać porządek na sklepie.

W jaki sposób oceniana była praca?

Były pracownikikona wywiad

Jeden z kierowników regionalnych ciągle wysyłał maile, w których pisał, że jesteśmy złymi pracownikami i że mamy poprawić swoje wyniki, kiedy w tym dniu było po prostu bardzo mało ludzi w sklepach.

Jakie negatywne aspekty pracy możesz wymienić?

Były pracownikikona wywiad

Przykładowo zadania takie jak mycie witryn, czy sprawdzanie kurzu nad lustrami w przymierzalni, trzeba było wykonywać przed lub po pracy i nie wliczało się to do płatnych godzin pracy. Pracownicy byli zmuszani do przychodzenia do pracy w dzień wolny lub kiedy byli chorzy. Nie raz słyszeliśmy argument: "przecież inne osoby wytrzymują 5 dni po 12 godzin stania, a wy nie możecie". Dodatkowo musieliśmy myć lampy na całej długości sklepu i wchodzić na drabinę powyżej dwóch metrów. Ogólnie mogę powiedzieć, że nie polecam pracy w tej firmie.

Zaciekawiony

Czy u nas deko dostają jakąś premię za sprzedaż/pracę z klientem? Albo w ogóle powinny pracować z klientem? Bo mam taką i nie wiem czy mam jej powiedzieć żeby tego nie robiła czy co?

Zaciekawiony

No doszły mnie słuchy że właśnie deko nie obsługują klienta tylko sprzedawcy to robią.

X
@Zaciekawiony

Deko nie muszą wychodzić sami do klienta z taką obsługą jak sprzedawcy, ale jeśli klient sam się do nich zwróci to obsługują tak samo jak reszta

@X

Tak samo my sprzedawcy nie mamy obowiązku deko pomagać a zdarza się to notorycznie połowę pracy się robi za deko. Więc twierdzę że Korona z głowy nie spadnie jak też będzie obsługiwał

Jola
@Marta

U mnie w pracy nawet większość roboty sie odwala za deko, bo zabiera sobie jedną osobe do pomocy (która powinna w tym czasie obsługiwać). A deko później chodzi, robi sobie zdjęcia i opisuje w meilu czego to nie zrobiła

@pracownik

Tak zginiemy , tylko że dużo sklepów robi samemu wszystkie zmiany . Poza zmianami które są od nich są też przy każdej wyprzedaży, przy każdym nowym towarze . U nas nie ma deko , robimy wszystko sami ,nieraz przewalały sklep dwa , trzy razy w tygodniu!

Hehe x2

Toć są od tego i za to mają płacone tak jak diverse by zginął bez sprzedawców - to łańcuch. Różnica jest taka że dekorator za mnie inwentaryzacji nie robi kartonów nie przyjmuje na kasie nie obsługuje i wymieniać mogę bez końca a ja za niego robię połowę roboty on tylko se ściany przekłada a resztę mu zrób. Jak nie zdąży sam niech zostaje po godzinach i sobie odbiera to nie jest moja czy innego sprzedawcy sprawa

Edyta
@Hehe x2

Nie jest twoja sprawa ale za sklep odpowiadają osoby funkcyjne a nie dekorator ;) przy wizycie 1-2 w tygodniu nie utrzyma za Was porządku jeśli zaniedbujecie sklep na codzień. Także nie jest twoja sprawa ale jak Ci Malwa na sklep wpadnie to oberwiesz za (usunięte przez administratora) Ty a nie deko :D

Aneta
@Edyta

to jak to jest, że podczas nieobecności dekoratora w danym dniu mój jeden pracownik potrafi zrobić zmiany np. po stronie damskiej i się zamknąć w 8h tak jak pracuje deko , a sam deko potrzebuje jednej a czasem nawet i dwie osoby do pomocy? Przypominam, że deko nie kasuje, nie obsługuje, nie klipsuje i nie robi dotowarowania, ma tylko swoje jedno zadanie - zrobić zmiany. Sprzedawca potrafi to ogarnąć robiąc po drodze wiele innych rzeczy a deko nie?

Czarna

Cześć Ktoś wie jak to jest z przekroczeniem limitu ?na jakiej podstawie zabierają pieniądze?

@Czarna

Z tym, że Kasjer zarabia chyba mniej niż kierownik te 5 tysięcy przytoczono dla kierownika? kasjer ma natomiast coś powyżej minimalnej?

U nas w firmie nie ma stanowiska kasjera. Jest sprzedawca. Kasjer to może być w markecie.

Nowy 123

Witam. Mam pytanie. Ile zarabia kierownik w sklepie Diverse?! Chodzi mi tu wiadomo i mały sklep dwie osoby , w tym kierownik godziny pracy w ciągu dnia 8.

Kierownik
@Nowy 123

Kierownik w Diverse nie pracuje po 8h ;)

Nowy 123
@Kierownik

A ile? Bo zapytałem o zarobki a nie czas pracy.

Zarobki

To chyba na franczyzie… W sklepach własnych KS z najniższego klastra zarabiają z funkcyjna przynajmniej 1000zł brutto więcej

Widziałem kilka ogłoszeń do pracy w centrali. Tutaj opinie same o sklepie. Wie ktoś może jak się pracuje w centrali? Czy można liczyć na godziwe wynagrodzenie? Na juniora szukają kogoś z 3 letnim doświadczeniem. Czy ma to odzwierciedlenie w wypłacie?

@Zainteresowany

Praca w centrali pełen luz, ogólnie nie ma ciśnienia i raczej kawa śniadanie kawa obiad jest priorytetem a później można coś popracować :) finansowo nie będą to kokosy ale na przetrzymanie idealnie

@gala

Hej , . Chciałam poruszyć jeden temat , a odnośnie stania w strefie wejścia i robienia z siebie pajaca ! Dziewczyny jak w waszych sklepach reaguję klient jak atakujecie go od wejścia ? Bo u nas są wręcz oburzeni , potrafią powiedzieć nieprzyjemnie słowa , niektórzy przewracaja oczami i udają że nas nie widzą a inni od razu wychodzą. Ostatnio klienci powiedzieli wprost że unikają naszego sklepu bo czują się osaczeni , że zasady tej firmy są prehistoryczne i głupie . Klient chce swobodnie poruszać się po sklepie i ewentualnie poprosić sam o pomoc a nie żeby ktoś za nim łaził ! Może czas najwyższy to zmienić droga góro ...

Xyz

Niestety nie zgodzę się w pełni z tą opinią, oczywiście masz rację dla mnie i dla każdego innego pracownika wystarczy odpowiednie podejście, wyczucie klienta oraz obserwacja i wtedy kiedy widzimy, że klient potrzebuje naszej pomocy zaczynamy reakcje i profesjonalną obsługę. Takie właśnie powinny być w tej firmie standardy, natomiast wyglądają one zupełnie inaczej dla regionalnych, a przynajmniej dla mojego regionalnego. Oczywiste jest, że wymienione wyżej przeze mnie rzeczy są praktykowane na co dzień w sklepie w którym pracuje i to się sprawdza, ale kiedy na sklepie zjawia się regionalny (mój bo może nie każdy tak ma) musisz podejść do KAŻDEJ osoby mimo że daje sygnały iż twojej pomocy nie potrzebuje. Widzisz, że klient kompletnie nie ma ochoty z tobą rozmawiać i wcale nie interesuje go promocja ani twoje zdanie na temat jakiegoś produktu czy twoja chęć pomocy lecz to niczego nie zmienia, tak czy inaczej musisz zrobić tak zwane "drugie podejście" i w tym przypadku zrobić z siebie głupka bo regionalny patrzy a ty otrzymujesz komentarz na Akirze po wizycie, że nie było tego drugiego podejścia albo i nawet trzeciego w przymierzalni, mimo że ty jako pracownik bardzo dobrze wiesz, że ten klient kompletnie twojej pomocy nie potrzebował. Gdyby każdy sklep Diverse stosował się do takich zachowań w kierunku klienta jakich wymaga właśnie mój regionalny czyli, w mojej opinii oraz podejrzewam każdego z tego regionu, wchodzenia w d*upę każdej możliwej osobie to ta firma już dawno nie miałaby klientów bo mało kto lubi robić zakupy w miejscu, gdzie nie ma kompletnie żadnej przestrzeni. Podsumowując obsługa klienta według pracownika i według regionalnych to dwie kompletnie inne rzeczy więc TAK, firma powinna zmienić swoje podejście i przestać besztać pracowników, którzy naprawdę wiedzą co robią, za to, że mają ludzkie podejście do drugiego człowieka zamiast upadlać się przy nim na siłę byle tylko kupił cokolwiek. Pozdrawiam i życzę wszystkim dużo cierpliwości.

Słucham? Tutaj trzeba szybko mówić o promocji namawiać do zakupów. Sama informacja o promocji każdego jednego klienta jest dla niego odpychająca - patrzą się z pogardą że im przeszkadzam w oglądaniu. Klient w takim sklepie jak chce pomocy sam prosi a nie żeby za nim latać to nie butik. W ogóle góra to ma takie wymagania w tej pracy że jakby człowiek miał robić to wszystko od linijki co chcą to trzeba z jednej osoby robić trzy. Ja nie podchodzę do klientów bo uważam że to nieeleganckie chcą sami podchodzą wtedy chętnie pomagać i oni są zadowoleni

Lusia
@Xyz

Dokładnie! Wiele osób unika sklepu ze względu na atak obsługi. Tak samo jest w sephorze i douglasie ludzie narzekają i nie chodzą u nas jest ten sam temat jak ktoś wejdzie do nas a akurat robisz z siebie (usunięte przez administratora)bo jest regionalny. Podchodzisz i go atakujesz sto razy to już pewne że kolejny raz ten klient nie wróci. No cóż a (usunięte przez administratora) robić z siebie wtedy trzeba bo będzie źle jak nie sprzedasz i nie zainteresujesz się klientem który chce świętego spokoju na zakupach

KS
@Marta

Szczerze , dziwne masz podejście do pracy i nastawienie na klientów. U mnie w sklepie długo byś nie popracowała. Zatrudniając się w handlu chyba miałaś świadomość że kontakt z klientem jest ważny ? Jeśli ta praca Cię tak męczy to może pora na zmiany ?

KS
@Lusia

Co Ty wiesz o tych firmach? Ja lubię robić tam zakupy i nie czuję się atakowany. Kiedy nie przechodzę obok , zawsze mają klientów ! Nie pisz takich głupot bo się nie chce ich czytać ! Pani expert się znalazła .

@pracownik

naprawdę współczuję tym co z tobą pracują ..... Twojej wypowiedzi nawet nie da się skomentować! Pewnie mała mieścina i kilku klientów na dzień , zapraszam do dużego miasta i zobaczymy jaka cena będziesz !

Xdfl

Cześć, Co sądzicie o nowym nagradzaniu pracowników w Diversie?

@Xdfl

A skąd pochodzą te informacje? piszecie ogólnikowo czy to oznacza, że na cala siec już to przeszło? W jaki sposób pracownikom są udostępniane tego typu wiadomości? I czy to zmiana na + czy raczej - ?

Zostaw merytoryczną opinię o Etos S.A. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Etos S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Etos S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 117.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Etos S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 102, z czego 2 to opinie pozytywne, 75 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Etos S.A.?

Kandydaci do pracy w Etos S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Etos S.A.
2.6/5 Na podstawie 1158 ocen.

Etos S.A.