Opinie o British American Tobacco w Warszawa

Branże: Pozostałe - produkcja wyrobów tytoniowych

DA

Co tam w DA po zmianie Szefa? Pierwsze opinie słyszałem, że to dzień do nocy. Nowy Szef podobno bardzo mocno nastawiony na biznes i wynik. P., samych sukcesów i jak najmniej przepłaconych kontraktów ;) Jest co robić... :))))) Powodzenia! DA

Słupsk

Witam, czy w Słupsku planują jakieś zatrudnienie na PH ? Na Koszalinie pojawiło się już ogłoszenie. Ktoś napisze aktualne warunki ?

Słupsk
@Słupsk

Daj soboe spokój hak masz ambicje

Kiery

Czytam wasze opinie i powiem ze mogłbym niezła ksiażke napisac z samych waszych złych komentarzy,, prawie 4tys opinii

Wtf

W zasadzie utrzymywanie modelu sprzedaży z VANow było raczej krótkoterminowa strategia sprzedaży, mająca wzmocnić wizerunek firmy na rynku, poprzez częsty kontakt klientów z PH. Niestety można było przewidzieć, ze na dłuższa metę BAT odda sprzedaz hurtowniom. Koszt leasingu vana + wynagrodzenie PH + paliwo to kwota przekraczająca 10000 zł miesięcznie. Była to dobra inwestycja, ale przedstawiciele mogą czuć się wydymani.

Marek.
@Wtf

Jesteśmy kurą znoszącą złote jajka,więc nie pisz ile to wszystko kosztuje. Sprzedajemy średnio miesięcznie za milion złotych. Mało Ci???? Jak dla mnie to naprawdę dobra robota z naszej strony.

Fafik
@Marek.

Z tą baniką to lekka przesada, myśle że średnie obrotu na Vana jest dużo niższa, a branża tytoniowa jest nisko marżowa, więc z tym znoszeniem złotych jaj to bym nie przesdzał. Po za tym do kosztów, które podał kolega powyżej trzeba dodać koszty wynajmu xdock, ochrone, dhl, obsługę kadrową, asm i korpo-ludzi z warszawki wymyślających, jakże piękne zadania, jak np. migracja waleta do vicka, którego później... itd.

@Wtf

kwota 10 tys na paliwo ? to nie logiczne... pracujesz 21 dni po 9 godzin godzina jazdy to 10 litrów czyli 450 na dobe daje 9tys

Dodajac tu pauzy na rozmowe z klientem .. przecież wtedy gasisz silnik powinno wyjsc jakie 7 tys na paliwo

Kiery
@Marek.

Chej ? to prawda ze jeden van moze miec na pace 200 tys PLN obrotu ?

Przedstawiciel Handlowy

Dyspozycyjność Doświadczenie

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Zastępca Office Managera
Businessface Sp. z o.o.
logo firmy [KB] Pomocnik lakiernika
Ciechanów
SGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o.
zawiedziony

W dniu dzisiejszym firma podała że 1 lipca zwolni około 250 osób z tzw "sił sprzedaży" w kilku strukturach jak i kilku menadżerów niższego stopnia. Niestety siły biura ciągle są zwiększane w teoretyków którzy nie radzą sobie z kolejnym projektem firmy .

Batman
@zawiedziony

Cześć również słyszałem z chęcią podzielę się swoją opinią. Czekamy co będzie :3 pozdro z R3

Były
@Batman

Co się dzieje, likwidują van-y?

Batman
@zawiedziony

W BAT pracuję od 5 lat. Cztery razy zmieniałem stanowiska pracy. W tym momencie uważam, że jest to ostatni moment na ewakuację. Firma nie bierze jeńców... Pojawiły się nadstany, ASM-owie nie mają wyjścia i na nich spadnie ciężar szukania haków na PH. Minie lipiec i sierpień i jeśli ktoś liczy, że firmę stać na to że np. 6 Vanów stoi i jest 5ciu asów to się grubo myli. Ludzie, wysyłajcie CV bo będzie masakra.

Izabela
@Batman

Jesteś już kolejną tu osobą, która wskazuje na to, że w British American Tobacco faktycznie nie dzieje się najlepiej. Jednak zastanawia mnie jedno: firma cały czas poszukuje nowych osób do pracy, co można zobaczyć na ich oficjalnej stronie internetowej: http://pracawbat.pl/oferty-pracy/ Skoro zatem, jak twierdzisz, dzieje się w niej źle, to jaki miałaby cel w zatrudnianiu nowych osób? Wyjaśnij nam to dokładnie.

Lenio
@zawiedziony

Potwierdzam fakt o cięciach stanowisk ... właśnie otrzymałem wypowiedzenie i nawet nie jestem zaskoczony czy zawiedziony z tego faktu a nawet jestem szczęśliwy ponieważ otrzymałem dwa dni w gratisie na aktywne poszukiwanie pracy .... ale chyba wezmę sobie miesiąc urlopu bezpłatnego aby oczyścić umysł po pracy w BAT.

Legia Warszawa
@Izabela

To jest po prosru zbieranie cv i budowanie bazy potencjialnych kandydatow

Tomasz
@Lenio

W trakcie otrzymywania wypowiedzenia otrzymałeś również informację od pracodawcy, dlaczego akurat Ciebie wytypowano do zwolnienia? Skoro planujesz wziąć miesiąc urlopu bezpłatnego, aby oczyścić umysł, to mogę przypuszczać, że praca u tego pracodawcy była dla Ciebie trudna. Mógłbyś napisać, pod jakim dokładnie względem?

Lenio
@Tomasz

Oczywiście że otrzymałem informację dlaczego mnie wytypowano, powód restrukturyzacja, wiadomo już wszystkim że od 1 lipca firma wprowadziła zamiany w obsłudze klienta chodzi o ilość wahadeł czytaj tras jako że byłem najmłodszy stażem stałem się pracownikiem do odstrzału. Bezpłatny urlop wziąłem sobie już po wypowiedzeniu tj. Nie szukam pracy ponieważ mam urlop w najlepszym okresie jaki można sobie wymarzyć, pracując w BAT zarobiłem taką ilość kasy że spokojnie mogę odpoczywać przez 3miesiące. Pod tym względem BAT to świetna firma i dziękuję wszystkim że mogłem pracować jako PH w BAT PS. Moje wyniki nie były najgorsze w crossdocku dlatego mam satysfakcję z pracy jako PH :-)

trololo
@Lenio

hohoho jakaż to była kasa na vanie ;p ja to odszedłem już dawno a dalej żyje na malediwach z tej kasy co na vanie zrobilem hahaha

Tomasz
@trololo

Chętnie posłucham o wynagrodzeniu w British American Tobacco. Premie za dobre wyniki były ta wysokie, czy podstawa wynagrodzenia była zadowalająca? A dodatki w postaci benefitów. Mógłbyś przybliżyć co zawierały?

Miodzio
@Tomasz

Moim zdaniem kasa nie jest aż tak zła aczkolwiek za zadania i czas pracy który jest narzucane powinna być wyższa ale różnie można do tego podejść zależy jak kto patrzy na zarobek prawda jest taka że polecialo spora ilość osób i podobno jeszcze ma polecieć i nie ma reguły ile dany pracownik ma stażu masz być zwolniony i tyle

marek
@Lenio

"pracując w BAT zarobiłem taką ilość kasy że spokojnie mogę odpoczywać przez 3miesiące" - gratulacje , naprawdę robi wrażenie taka kasa, może jakiś mały bank otwórz na początek...

Zuzanna
@marek

Żarty żartami, ale tak na poważnie, to jak to jest z tym wynagrodzeniem? I precyzujcie też na jakich stanowiskach pracujecie w BAT. Wiadomo, że posada posadzie nie równa.

@Izabela

maja nowe maszyny w piwnicy ? i zatrudniaja

@Zuzanna

NIech napisze ktos kto pracował ile zarabialiscie na poczatku?

XD

Firma wg mnie nie ma żadnej konkretnej strategii Z jednej strony miażdży nas IQOS Z drugiej Logic. Brak towaru vype i neo xD Nawet głupiej cenowki do vype brak. Panowie nie wiem jak Wy ale ja zawijam wrotki, zaszaleje jeszcze za bon na święta o ile będzie xD

Kr
@XD

Myślałem że tylko ja tak sądzę ????

@XD

Zadałes jakie testy gdy cie zatrudniali?

Przyjdzie taki dzien

Kiedy firma BAT weźmie się za swoich kierowników, którzy robili plany sprzedając papierosy na granicy lub hurtach ?? Kiedy firma przyjrzy się odejsciom starej gwardii z vanselingu i czemu te odejścia miały miejsce??!!komu najlepsi zagrażali??... Kiedy BAT weźmie się za tzw rekomendacje swoich byłych pracowników?? Przypominamy o RODO. ... No kiedy? Czy trzeba pomóc BAT i rozesłać kilka pism do różnych instytucji??...

Venos

Glo to masakra, zapycha się i psuje a wymienić nie chcą. Wkłady tez dziś kupiłam podrobione w żabce

Glo
@Venos

Ciekawe.. Mam Glo od listopada zeszłego roku i jak dla mnie jest bezawaryjny. Znajomemu się rozprogramowal i wymienili mu bez zajakniecia na nowe.

Gotham
@Glo

A ty pewnie nawet ze znajomym spałeś i pod kołderką pociągałeś koledze Glo

Marcin D

Wystarczy spojrzeć na sam najniższy szczebel firmy jak jest traktowany - a patrząc na komentarze hostess i hostów którzy są FILAREM firmy jeśli chodzi o glo to naprawdę można sobie wyrobić opinię. To ten najniższy filar od roku biega za klientami i ich nagabuje niczym świadkowie jehowy. A mimo to firma ich traktuje jak (usunięte przez administratora) Miałem dużo do czynienia z hostem z glo od którego kupiłem kilka zestawów bo cała moja rodzina się przerzuciła, napisałem do niego ostatnio bo miałem chętną kolejną osobę. Zawsze miło i fajnie się z nim umawiało, a ten mi mówi, że już nie pracuje bo został zwolniony. Mimo to polecił mi swojego kolegę, ale BAT - Straciliście świetnego pracownika, pozbyliście się go. Naprawdę olbrzymia strata dla firmy i wielkie niedocenienie z waszej strony. Ja natomiast odpuszczam glo.

Wroclove

Fajnie że firma wystartowała z vypem miesiąc za późno i każą ludziom robić z siebie wariatów bo musimy sprzedać - gdzie konkurencja sprzedaje podobne urządzenia w systemie 1+1 - jedno kupujesz drugie dostajesz !! Funkcja PH = wykonywanie 4 parametrów (FMC,10 Sku, Neo, vype) + roziczanie gotówki i towaru + praca jako magazynier (dostawy 3 razy w tygodniu) + poprawianie widoczności na punktach + szukanie dodatkowych punktów + liczenie gotówki na poczcie !! Ciekawe kiedy bedziemy myć podłogi u klientów . Uciekam stad !!

DA

Naturalna selekcja, jak zawsze. Najsłabsze ogniwo trzeba wyciąć. Sto razy już to przechodziliśmy. Ktoś odchodzi, ktoś przychodzi.

Artur
@DA

Masz tutaj na myśli to, że rotacja pracowników jest bardzo duża? Jak myślisz, z czego może to wynikać?

...
@Artur

Oj ta sztuczna inteligencja.. Na tym portalu to idealnie sztuczna

hostessa

Zastanawiam się kiedy ludzie zarządzający projektem glo z Krakowa będą wzięci pod odstrzał, bo brak organizacji w tym co robią i pomysłów jest przytłaczający, zwolnili niedawno kolegę który robił zawsze wynik sprzedażowy a powodem było jedynie to, że pracował z jednym ambasadorem. Czyli robisz wynik ale Cię zwolnimy - tragedia! Ja tu jeszcze popracuję trochę bo potrzebuję grosza, ale będę się rozglądać za pracą w firmie w której szanują Cię za wyniki...Polecam przyjrzeć się bardziej pracy zarządców z Krakowa. Dąży to u nas do tragedii, a nie poprawy.

Firma, która wysyła swoich ludzi z glo, by chodzili jak świadkowie jehowy po bazarach, wchodzili od sklepu do sklepu i pytali obsługę czy pali ... Mówcie co chcecie, ale straszne dno. A wciąż po roku czasu glo i marketing cały jest do niczego! Sprzęt używa dużo mniej ludzi, niż się ''sprzedaje'' bo po prostu kupują je ciągle te same osoby, dla paczek. Wystarczy wejść na grupę na fb czy portale aukcyjne by zobaczyć glo nowe zafoliowane za 30zł, a wkłady sprzedawane nawet po 5 zł :D Kpina!

Host

Pracowałem dla BAT rok czasu jako host od Glo. Może nie jest to jakieś genialne stanowisko, ale chętnie napiszę swoją opinię. Od roku miesiąc w miesiąc miałem zrobiony target ponad normę sprzedaży Glo, zawsze było dobrze. Niestety od 2 miesięcy było tak, że na tzw. Eventy jeździli wybrańcy, więc stwierdziłem, że będę sam wymyślał miejsca by to sprzedać. Musieliśmy działać w parach, tj. Ja i ambasador. Akurat z jednym super się dogaduję więc jeździłem cały czas z nim. Sprzedaż miałem w ten sposób większą niż dwóch najsłabszych ambasadorów u nas razem wziętych. Nagle zwolniono mnie a jako powód podano, że owszem robię target ale sprzedaje glo tylko z jednym ambasadorem. Nie było to zakazane nigdy, więc powód jest z (usunięte przez administratora) Na moje miejsce została zatrudniona kuzynka jednego z ambasadorów tych najsłabszych. Zachowanie że strony firmy skandal, wiem że byłem tylko szarakiem ale w życiu nie zostałem potraktowany tak niesprawiedliwie.

DA_Z

I wyrwali chwas__!!! Bardzo długo przyglądali się tej improwizacji. Niestety, to poważna firma nastawiona na wynik i zysk, a nie na indywidualną karierę na "własnej działalności gospodarczej".Powodzenia Panie Tomasz_ w nowej pracy. Przyszedł Pan z handlu landrynek i nie sprawdził się Pan w roli menedżera. W BAT oprócz "ciąży" i destrukcji niestety nic Pan nie osiągnął. Mimo wszystko życzę Panu powodzenia i "połamania zębów" na landrynkach :). Za to co za paznokciami, sędziowie też zapukają. Karma wraca... Zawsze. Dziękuję Zarządowi, że od stycznia wróci tlen w stężeniu 20,94% i stary BAT z zasadami. Powodzenia Panie Tomasz w nowej roli poza strukturami BAT. Wszystkiego naj........ ;) Skończą się też nierefundowane pampersy dla naszych Dam :)

Biuro

A czy ktoś się orientuje jak wygląda praca w biurze Warszawa? Głównie piszecie o PH.

@Biuro

BAT szczyci się tytułem Pacodawcy Roku, ale jest to ocena, którą sobie sami przyznali, pewne żeby zmylić lub zatrzeć smród jakim jest mobbing i nadgodziny. Jest to korpo w każdym tego słowa znaczeniu - awanse tylko poziome ( ludzie pracujący po 7 lat bez awansu na managera bo tak wymyślony jest system ocen), hierarchiczność ( jak nie jestes na odpowiednim grade’ie to jestes nikim), nadąsane pańcie, które szukają okazji żeby kogoś zgnoić, miliony spotkań a potem praca po godzinach bo robota stoi. Widziałam dziewczyny które zacharowywały się bo trzeba wystartowac z glo, nie jadły tylko paliły szlugi bo szybciej - po 6 miesiącach takiej pracy wyglądały jak chore na raka. Oczywiście nie wszystkie działy przechodziły taki horror - najgorzej miał marketing - shopper marketing / customer dialog / digital. Najlepiej chyba finanse, it, business intelligence. Wszystko zależało od szefa.

Olga

potrzebuje info o rekrutacji jak wyglada, pytania telefoniczne, etapy itd

ed
@Olga

1 pytanie to czy palisz GLO a jak nie to jak szybko jesteś w stanie zacząć palić 2 pytanie ilu członków twojej rodziny pali GLO a jak nie to jak szybko ich tego nauczysz. Im więcej osób w rodzinie tym większa szansa na pozytywny finał rekrutacji

Vord

Tak czytam te wszystkie opinie i zastanawiam się.... Skoro wszyscy twierdzą że vany idą do likwidacji, to po co mnie zatrudnili właśnie teraz? 09.2019? Nie rozumiem, mam zrezygnować przed podpisaniem umowy?

Niewidoczny
@Vord

Bo wszyscy normalni się zwalniają albo na L4, asowie jeżdżą po 400km w dwie strony żeby zrobić jakieś trasy, vany nagminnie nie wyjeżdżają ze swoich lokalizacji, ale piękny Jarek na swoich skype, że oczywiście jest slicznie, bo bony na święta 100 zł, bo siłownię dofinansuje, bo za wczasy dopłaci, a to, że premii niektórzy 300zl są w stanie wyrobić, to piękny Jarus nie dostrzega.

Batwoman

Witajcie, Wszystko co się dzieje jest spowodowane tym że od maja 2020 okroj się asortyment 37SKU- 16SKU. Firma osłania się ideą multicategory, targety na ten moment mocno idą w stronę nowej technologii tzn podgrzewacze i wkłady. Pytanie czy Vany jeszcze będą potrzebne? Czy stanowisko PH zmigruje do TMR lub naodwrót. Pewno jest jedno pracy w bat nie zostało już dużo...

Dorota
@Batwoman

Muszę przyznać, że to co napisałeś, jest bardzo niepokojące. Przedstawia bowiem w niekorzystnym świetle przyszłość firmy British American Tobacco. Jestem jednak ciekawa, czy sam nadal pracujesz w tej firmie, czy moje pozostałeś jedynie jej obserwatorem. Może zechcesz nam to zdradzić w swoim kolejnym wpisie?

Zawiedziony
@Batwoman

Plan zmiany kierunku w BAT jest już od dawna. kilka lat temu BAT kupił eSmoking World i ma teraz ponad połowę rynku w e-papierosach. Od około roku wprowadził do sprzedaży produkt do podgrzewania tytoni który okazał się totalną porażką a miliony w niego zainwestowane trzeba jakoś odzyskać. Zmiana prezesa zapewne jest powodem misji nowego czyli GLO kosztem ludzi i reputacji na rynku pracy. Przepisy ograniczajace portfolio dotyczą wszystkich producentów ale tylko BAT ma sprzedaż bezpośrednią, czy będzie ona potrzebna po wykasowaniu mentoli? wie to tylko nowy prezes i kilku naj. w firmie. Po ostatnich ruchach widać że przestał liczyć się pracownik a najważniejsza jest "misja" zarządu, jej być albo nie być czyli GLO.

Robert
@Zawiedziony

To niedobrze, że uważasz, że pracownicy się nie liczą. Przecież tylko dzięki nim firma funkcjonuje i przynosi zyski. Chyba się ze mną zgodzisz. Twój przedmówca wspominał o wysokich targetach do zrobienia. Są one ustawione tak, że jest możliwość zrobienia premii, czy jest trudne? Możesz odpowiedzieć?

Nieziemski
@Batwoman

A najwięcej Vanów i (Asów) w Dąbrowie Górniczej zobaczymy ile was zostanie? Wszyscy trzęsą tyłkami i większość z nich szuka też pracy oczywiście ,targety wysokie , Glo w sprzedaży . Jeżdżenie Asmów za wami szukających haka na was. I widzę że bardzo popularne stało się u was L4 w chwili obecnej ciekawe dlaczego?

Miodzio
@Nieziemski

Dokładnie tak jest i za pewne taki był zamysł firmy awansować spora liczbę osób na (Asów) ale nie tylko w DG bo w całej Polsce a już niebawem cześć tych zostanie zwolniona będzie wykiczanka jak to w korpo i część osób zostanie spuszczona jak to było z akcją Ambasadorzy i poszło duża ilość osób na zieloną trawke i zobaczymy co będzie dalej a ty myślisz że tobie to nie grozi że również możesz zostać bez pracy

Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle? Orkiestra gra, a Titanic tonie...

Zostaw merytoryczną opinię o British American Tobacco - Warszawa

• Jak się pracuje w British American Tobacco?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w British American Tobacco?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy British American Tobacco?

British American Tobacco
2.4/5 Na podstawie 1803 ocen.

British American Tobacco