Opinie o British American Tobacco w Warszawa

Branże: Pozostałe - produkcja wyrobów tytoniowych

Cześć, szukają PH na Warszawę i okolice, jakie warunki pracy, targety, narzędzia pracy, zarobki i oczywiście jak przełożeni, warto aplikować? Z góry dziękuję za informację

Zniesmaczony

Pani Bożena prowadząca rekrutację nieprzygotowana do obejmowanego stanowiska. Niskie kompetencje interpersonalne i brak profesjonalizmu wymagany na tym stanowisku. Sztampowane pytania zadawane kilkukrotnie, bez aktywnego słuchania drugiej strony, bez wcześniejszego zapoznania sie nawet z CV. Straszna amatorszczyzna. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tak niskim poziomem HR. Podziękowałem już na etapie wstępnym i zrezygnowałem. Nie polecam szanującym się ludziom.

Edyta
@Zniesmaczony

Mówili chociaż coś o warunkach pracy już na tej rozmowie wstępnej? W ogóle to ile czasu minęło od złożenia CV do rozmowy? Długo czekałeś?

Marino
@Zniesmaczony

Niestety to prawda. Pytania te same zadawane 3x. Jakby czasem chciała Cie wziąć pod 'włos' W sumie rozmowa z Panią Bożeną zero konkretów generalnie sama nie wie o czym gada i czego oczekuje. Przyjdziesz za mniejsze pieniądze to Cie na pewną przyjmą..

@Marino

A ile etapów trzeba przejść? Wszystkie są z osobami z HR czy jest też jakaś rozmowa z kierownikiem działu? Jakieś zadania rekrutacyjne trzeba rozwiązać? Dajcie znać!

Potwierdzam
@Zniesmaczony

Ciesz sie, że podziękowałeś na etapie wstępnym, ja tam chwilę pracowałem i masakra, straszne kółko wzajemnej adoracji.

@Potwierdzam

A warunki zatrudnienia są od początku przedstawione czy na którymś etapie rekrutacji dopiero podają ile i na jakiej umowie? W ogóle to długo pracowałeś? Przy wypowiedzeniu wszystko jest wypłacane? Czy coś próbują obcinać jak w niektórych firmach?

raz dwa

Firma to ludzie, a ludzie na top team to banda cynicznych (usunięte przez administratora) szczegolnie HR BP i Piotrunio-Dusigrosz. Podwyżka roczna to żart -> jesteś komórką w excelu i masz kilka %. i choćby ściany srały nic nie ugrasz. Awans na wyższy grade to trzeba (usunięte przez administratora). 5 lat za kilkaset zl wiecej. IMO nie warte zasiedzenia się, inne firmy płacą lepiej. Wraz z wejściem ustawy o pracy zdalnej, firma bez uczciwej konsultacji (bo ta obecna to pic na wodę) wymusza na pracownikach powrót do biura, wciskając kit że to dla dobra firmy, gdzie chodzi o oszczędności, a dokładnie o 50pln miesięcznie. Kij że tym samym wymuszają na pracownikach zwiększenie kosztów dojazdu i czasu liczony w setkach zł/mieś, tym samym dorzucając kosztów w czasach inflacji. Oni mają to w (usunięte przez administratora) bo mają służbowe auta - są odralnieni ;). Praca w bat to nieśmieszny żart, jesteś tylko kosztem dla firmy i traktują ciebie jak (usunięte przez administratora) w tym samym czasie będą nawijać makaron na uszy jak bardzo organizacja jest super, jak jest w porządku wobec pracowników i że ma "misję" lepszego jutra (chyba dla zarządu ;)) nie polecam, jak już to na chwilę i uciekać jak najdalej

Gabriela
@raz dwa

Hej, co do tej pracy zdalnej. Czy podczas zatrudniania była mowa o tym, że to praca zdalna i zapewniano właśnie, że to praca na home office cały czas? I stąd to zaskoczenie, że firma wymaga powrotu pracowników do biura? Jakie były ustalnia podczas rozpoczynania zatrudnienia?

Harcerzyk z brodą
@raz dwa

Cała prawda w krótkim podsumowaniu. Nowy uklad, nowy wiatr zamiata. Niestety obecne szare eminencje nie mają pojecia co sie dzieje na rynku, dostają polecenie i z klapkami na oczach realizują to po trupach. Ludzie którzy mieli pojęcie jak robić ten biznes niestety zostały pożegnane w pazdzierniku. Teraz jedyne co pewne to chaos w dzialaniu. Trzymajmy sie może jeszcze będzie tu normalnie...

Katarzyna
@Gabriela

Podczas składania mi oferty, poinformowano mnie że będzie to praca hybrydowa. Poinformowano mnie, mam pojawiać się w biurze na dzień dwa raz na 2 tygodnie. Tyle w temacie

@Harcerzyk z brodą

Najlepszych już tam nie ma,niestety. Ci którzy odwalali super robotę poszli na zieloną łączkę. Na szczęście życie bez BAT też istnieje. Szkoda,że tak się to skończyło bo DSS odwalił super robotę. Żal pozostanie.

Szymon
@Marek

Ludzie sami odchodzili z firmy, czy były zwolnienia? I jakie są na dziś morale wśród pracowników, pomijając już fakt pracy zdalnej? Zastanawiam się, czy idzie tu czerpać zadowolenie z roboty i co może się do tego przyczyniać?

Jakie auta używają merchandiserzy? czy merch tak jak PH może używać auta prywatnie?

Przedstawiciel Handlowy

Dyspozycyjność Doświadczenie

logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Kierownik Działu Utrzymania Ruchu
Ogorzelice
Modular System Sp. z o.o.
logo firmy Manager w zespole Cen Transferowych
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
logo firmy Technolog obróbki skrawaniem
Częstochowa
Wulkan S.A.

Nie polecam, akcje często w miejscach, w których głównie są dzieci, elastyczny grafik i dyspozycyjność tak naprawdę nie istnieją i tak wrzucają zmiany, kiedy chcą. Targety nie są możliwe do wyrobienia, częste problemy z aplikacją, która służy do rejestracji klientów. Akcje w miejscach, w których znajduje się smoking world, który posiada lepsze rabaty niż BAT. Zwolnienie w środku tygodnia w ten sam dzień, w którym miała odbyć się akcja. Zwolnienie bez ostrzeżenia lub uprzedniego poinformowania, bardzo oschły mail z informacją o zwrocie wszystkich rzeczy. Odradzam wszystkim, a ludziom którzy chcą pracować w tej firmie.

@Gość

Zwolnili Cię przez maila? Był zachowany okres wypowiedzenia? Co się dzieje, kiedy nie wyrobi się normy? Jak wszędzie zabierają premie czy są jeszcze jakieś konsekwencje?

@Grażyna

Najpierw dostałem maila poźniej dzownili ale bylo wczesnie rano i jeszcze spałem. Okres wypowiedzenia był jedniodniowy niestety. Co do norm to jeśli ich nie wyrobisz to Cię zwalniają bez zapowiedzi.

Jakimi samochodami się teraz jeździ jako PH

Dawid

Na tą chwile jeździ się tym co jest wolne w leasplanie. Od maja toyota corolla kombi

@Dawid

Można takie auto używać do celów prywatnych? Dużo się płaci w takim wypadku? Jakieś limity są? Ogólnie to jak z rejonami na PH? Duże są?

Dawid
@Grażyna

Tak auto jest w 100% do użytku prywatnego. Km bez limitu, tankowanie bez limitu, żadnych opłat. Zarobki tez całkiem dobre bo z premia która raczej ciężko wyrobić można się zbliżyć do 7 tys brutto. Ale jeśli chodzi o całokształt firmy to raczej nie polecam chyba ze ma się nerwy ze stali i nie chce się mieć życia prywatnego.

....
@Grażyna

Auto praktycznie wyłącznie do celów prywatnych i nie płaci się nic a w sumie to jeszcze Tobie zapłacą, limitów nie ma - chyba że za mało przejeździsz prywatnie to się kiero dopier.... A co do rejonów to bardzo małe - dwie gminy na krzyż albo jedna dzielnica w mieście. Jest tylko jedno wyzwanie ponoć Grażyn, Januszy, Dżesik , Brianów nie zatrudniają :)

Cześć niech mi ktoś powie czy podczas wypowiedzenia umowy na zlecenie jako host i oddając paczkę startową muszę zapłacić za jej zawartość czy tylko za wysyłkę?

Miałam przyjemność być na rozmowie rekrutacyjne. Sama rozmowa w porządku, jednak w przeciągu miałam dostać informację zwrotną której nie dostałam. Więc totalnie mało profesjonalnie

jokiśsynek
@Kandydat

Może przeciąg wywiał odpowiedź?

nicknolte
@jokiśsynek

jest pomocna

Szymon
@nicknolte

? Chcesz pomóc, to podaj ile płacą analitykowi biznesowemu? W ogłoszeniu zapewniają, że wynagrodzenie jest konkurencyjne, chwalą się też najlepszym na rynku bonusem i świetnymi benefitami. Wiesz co to za benefity?

Cześć Jak wygląda sytuacja w dziale Obsługi Klienta (zamówień), jest duża rotacja pracowników? Będę wdzięczna za odpowiedź.

hostessa

Nie polecam, akcje często w miejscach, w których głównie są dzieci, elastyczny grafik i dyspozycyjność tak naprawdę nie istnieją i tak wrzucają zmiany kiedy chcą. Liczy się tylko target, chyba "na górze" zarabiają za mało skoro ludzie są zwalniani z dnia na dzień jeżeli mają gorszy okres w sprzedaży Obojętnie czy jesteś chory czy nie musisz być na akcji, bo przysługuje Ci tylko jeden dzień odwołania akcji

Gosc
@hostessa

Hej czy możesz powiedzieć z jakiego miasta jesteś i czy rzeczywiście nie warto aplikować. Rozwarzam zatrudnienie żeby sobie dorobić poza zajęciami, ostatnio pojawiły się ogłoszenia o pracę

karolia
@hostessa

prosze cie skontaktuj się ze mną bo mam pytanie

TL
@hostessa

Tutaj zależy od bezpośredniego przełożonego na którego trafisz. Wiem ze są dobrzy i zli, niestety. Jak to korporacja. Ja pracuje od 1.5 roku i naprawdę nie narzekam.

Xx
@hostessa

To prawda ta firma to dno i zna na dzień zwalniają osoby

Julia
@Xx

Ktoś tu pisał, że to zależy na jakiego przełożonego się trafi, czy jest jakaś szansa, żeby mieć na niego wpływ? Albo móc jakoś zmienić?

Brandmasterzy

Dla ciebie jako brandmastera BAT musi być całym światem, bo inaczej się nie angażujesz, ale już w drugą stronę nie ma zrozumienia, że sami zdecydowali się zatrudnić studenta dziennego a teraz twierdzą, że za mało pracujesz. Bałagan, brak wsparcia, brak zrozumienia. Jak zespół się nie wspiera to nie da się pracować, a jak się wspiera to podobno kombinuje przeciwko szefowi. :) Stanowczo szkoda nerwów, stawka nie jest tego warta ani trochę.

Barbara
@Brandmasterzy

No to słabo jeśli nie ma zrozumienia i wsparcia. Były podejmowane jakieś rozmowy z szefostwem by to zmienić? Jaka jest reakcja?

Raff

Szukają teraz przedstawicieli handlowych . Mógłby ktoś się podzielić informacjami jak obecnie wygląda tam praca ?

były PH
@Raff

samochód najpierw skoda później toyota hybrydowa. kasa mniejsza niż w dss bo ok 3200 na ręke a premie procentowe do 40% ale ich nie zrealizujesz bo sztucznie podnoszą plany w połowie miesiąca i nie są od Ciebie zależne bo jak zawali hurtownia dostawe albo klient Cie oszuka to masz tylko podstawe i kierownika na głowie. presja duża i generalnie mają gdzieś doświadczonych i świetnych specjalistów. PH pracujący po 8 i więcej lat gdzie realizowali wszystkie plany zostali zwolnieni bo BAT odswieża kadre i zostawia tylko samych świerzaków. na moim przykładzie zwolnili PH z doświadczeniem 6, 4, 3 lata pracy a zostawili tego co pracował tylko 1 rok bez rewelacji. nie polecam

kamil
@Raff

nie polecam. wszystko opisane niżej

Witam. Znalazłem ogłoszenia na przedstawiciela handlowego na różne rejony polski. Z tego co się dowiedziałem to dział sprzedaży bezpośredniej usuwaja i mają jeździć poprostu PH. Czy ktoś się co oferują na tym stanowisku? Jakie auto, jakie pensje?

Aplikuj a się dowiesz

PH

Nikt nie wie jak to będzie od października funkcjonować. Jeśli firma zwalnia około 300 pracowników w różnych lokalizacjach i szuka kilku nowych (choć obecni łapaliby się w rejon) to można się domyśleć co jest nie tak.

Ktos
@PH

To jest, że jesteś słaby i się nie nadajesz, dlatego szukają z zewnątrz

@Ktos

Ja akurat dostałem aneks.

Julia
@PH

A ja chyba się nie domyślę, co jest nie tak?

były PH
@Kandydat

nie polecam. nowe stanowiska pracy są potrzebne tylko przez okres ok 6 miesięcy a potem będą kolejne zwolnienia grupowe. info potwierdzone. kasa słaba bo mniejsza niż w DSS i premia nie do zdobycia. ja w DSS po 4 latach i przy realizowaniu wszystkich planów na ok 105% zarabiałem łącznie ok. 4600 ale dojazd własny i praca po 10 godzin

UCZCIWY PRACOWNIK

Oddziału w Jawczycach nie polecam, kto był i widział co się tam dzieje w cyrku się nie śmieje. (usunięte przez administratora)

@UCZCIWY PRACOWNIK

To dobrze, że nie polecasz bo od poniedziałku zostaję zlikwidowany

...

Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej w tej firmie tylko że w Augustowie. Żenada kierownicy nawet nie raczą cię poinformować czy będziesz zatrudniony gdzie obiecują że w przeciągu paru dni damy informację o zatrudnieniu. A po co te zmiany nocne gdzie część pracowników się opieprza z nudów bo nie ma co robić chodzi tu o kartoniarke gdzie rozpruwaja papierosy tam nie jest wymagana nocna zmiana i oszczędności by firma miała.

Od 8lat (usunięte przez administratora)w tej firmie za trzech( jako magazynier, przedstawiciel i gość od ekspozycji) płaca ok 3500netto. Po corocznych podwyżkach....śmiech. Wielokrotnie byłem wyróżniany w skali kraju i regionu za wyniki. Plan zawsze dowieziony. Kierownik zadowolony. Teraz z dnia na dzień podziękowali mi twierdząc że firma nie widzi ze mną dalszej współpracy. Za to widzieli współprace ze świerzakiem który pracuje pół roku. Firma żal....(usunięte przez administratora)szacunku... układy układziki.

Rafał

To teraz w cyrku się nie zaśmiejesz ????

@Rafał

Żaden (usunięte przez administratora)nie dorówna tej firmie

Przebudzony

Hmmm jak opisać pracę w tym korpo? Naprawdę mógłbym opisać kilka lat pracy i absurdów tej pseudo firmy, ale powiem krótko,lubisz lizać cztery litery i chorujesz na syndrom Sztokholmski to praca idelana dla ciebie ????

Nie polecam firmy. Na umowę czekałem miesiąc. W momencie gdy chciałem się zwolnić dali mi umowę. Pieniędzy nie dostałem iz wysłali mi wiadomość na maila firmowego, ze brakuje jednego dokumentu. (Dostępu do firmowego maila już nie miałem). W momencie kiedy zadzwoniłem się zapytać co jest nie tak odesłali mnie z kwitkiem.

...

Gdybyś nie miał umowy to nie mógł byś zaczas pracy. W pierwszy dzień podpisywana jest umowa i przeprowadzane jest szkolenie BHP

xxx

Targety będą powiązanie : FMC czyli papierosy w milionach sztukach oraz GLO NEO do ... śmierci. Z pewnością liczby wymagające. Zwalniają blisko 500 osób. Wielu co zaproponowano nową umowę, odmówiło. Wraca współpraca z hurtowniami. PH będzie wklepywał coś tam do tabletu, dbał o ekspozycję towaru, zarządzał hostessami nawet w weekendy. Excel, excel. PH również będzie musiał namawiać sklepy, detalistów, aby nagle po 8 latach bezpośredniego modelu sprzedaży, zamawiał fajki przez jakiś eportal BAT. Auta zmieniają na Toyota ze Skody. Podstawy gdzieś w okolicach 4500 brutto i walcz teraz Panie o premie. Będzie jeden wielki chaos, jak 8 lat temu, gdy zakładali Van selling. Firma na pewno nie pozwoli na utratę udziałów % na rynku i aby Heetsy nie odjechały za bardzo, bo są w zasięgu, co pierwotnie uznawane to było za niemożliwe. Podsumowując prowizje nie będą pewne, ponieważ wchodzi coś nowego, a firma będzie wymagała cudów. Zanim uporządkował się van selling minęło dobre kilka lat...

Batmanowiec

Pracowałem w dziale programów lojalnościowych i przyznam szczerze, że praca tam to jakieś nieporozumienie. Od samego początku odniosłem wrażenie, że pracownicy są do mnie źle nastawieni, ale za co to nie wiem. Mimo wszystko, że człowiek się starał to nie było to doceniane. Na samej rozmowie rekrutujący mieli wyłączone kamerki co moim zdaniem jest mało profesjonalnym podejściem do kandydata. Zakres obowiązków i ilość pracy jest nieadekwatna do proponowanych zarobków. Ogólnie mówiąc stanowczo odradzam pracę w biurze w Warszawie a atmosfera pozostawia wiele do życzenia.

@Batmanowiec

A kiedy Ty tam pracowałeś? Przecież tam od lat jak pamiętam jest ten sam zespół. Złego słowa o dziewczynach nie powiem, uczynne, miłe nie kumam skąd u Ciebie taka opinia.

Batmanowiec
@PH

Ponad rok temu. Zespół się zmienił więc nie mów że był taki sam na przestrzeni kilku lat.

Zostaw merytoryczną opinię o British American Tobacco - Warszawa

• Jak się pracuje w British American Tobacco?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w British American Tobacco?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy British American Tobacco?

British American Tobacco
2.4/5 Na podstawie 1803 ocen.

British American Tobacco