Opinie o British American Tobacco w Warszawa

Branże: Pozostałe - produkcja wyrobów tytoniowych

czy nie sądzicie, że nowo powstałe forum nie jest sterowane przez HR z BAT, bardzo dziwne fakty np. wszyscy dostaliśmy o smsa o forum z niejakiej Bramki sms o tej samej porze, specjalnie zostały zrobione podziały na regiony żeby hr wiedział w co się w każdym dzieje, a co najważniejsze chcą ograniczyć negatywne opinie na temat vansellingu na tym forum. nie mówię, że tamto forum jest złe bo możemy powiedzmy anonimowo wylać swoje żale, lepsze to niż do pseudo kolegi asma. jeżeli chodzi o samą pracę w BAT jest spoko, wiadomo nadgodziny to najważniejszy problem jaki jest aktualnie, ale patrząc że to jest nowy projekt, który się rozwija to powoli "statek" odbija się od dna. jeżeli ceny naszych papierosów będą niższe niż w hurtowniach to możemy powalczyć na rynku. ISKRA PANY!!!!

Moris

Kolego słabo u Ciebie ze spostrzegawczością , z 30% opinii wyleciało w eter głównie z trudnymi tematami dla Bat-a!

a skąd kolego miałeś bazę numerów telefonów, ogólnie forum Kolego super pomysł, ale niech lepiej cała Polska wie co się dzieje w BAT z godzinami pracy. DAWAJCIE KASĘ ZA NADGODZINY!!! ciekawe co jutro wskórają Nasi reprezentanci w Warszawce, myślę, że za ciepły posiłek nie dadzą się przekupić!!

Kark
@Adam

Taka baza telefonów generalnie nie jest wielką tajemnicą, w firmie jest sporo osób które ją mają lub potencjalnie mogą mieć. Pytanie o jest raczej o te tematy które wyleciały z tamtego forum, bo nie wadziłem, że takie są, a chętnie bym się dowiedział jakie to były ;) Czytałem je kiedy jeszcze nie trzeba było się rejestrować i jeśli coś mi umknęło to chętnie doczytam :D

smakoszgrzyba

widzę, że linki nie przechodzą... Proponuję zainteresowanym wpisać w google: fritolay forum gazeta. Znajdziecie tam ponad 1700 postów:)

smakoszgrzyba

Panowie, nie pracuję w BAT, ale z zainteresowaniem przeglądam wasze forum. Kiedyś pracowałem we FritoLay, również mieliśmy swoje forum. Poczytajcie sobie jeśli macie ochotę, tam stykaliśmy się z identycznymi problemami. A gwarantuję, że jest co czytać.... (usunięte przez administratora)

Tmr

Zostawiajcie wszystkie e-maile,sms-y a jak wam ktoś wsiada do auta dyktafon pod ręką przydatne w sądzie (usunięte przez administratora)

Przedstawiciel Handlowy

Dyspozycyjność Doświadczenie

logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Producent ds. Promocji Antenowej
Telewizja Puls Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik ds. produktu (Air/Sea/Rail)
Loginex Sp. z o.o.
logo firmy Controlling Specialist
Wysoka
Trans.eu Group S.A,
Doświadczony

Niestety muszę wszystkich zmartwić. Dla przykładu wywalą kilku pracowników oczywiście z innego powodu np.reorganizacja, za wyniki itp. Powód zawsze się znajdzie. Pamiętajcie nawet na najlepszego pracownika ale niewygodnego jak się chce to znajdzie się zawsze jakiś hak. Na jego miejsce znajdzie się natychmiast kilkudziesięciu nowych oczywiście nieświadomych tego co zastaną. Pozostali mając na karku kredyty, sytuację rodzinną itp. wycofają się z roszczeń. W bardzo wielu firmach sytuacja wygląda podobnie a powody roszczeń są całkowicie inne. Do tego dochodzi jeszcze tzn. polska narodowa zawiść. Ci co pracują lub pracowali na Zachodzie wiedzą o czym piszę. Związki zawodowe w pierwszej fazie działania może by się i sprawdziły ale kilka osób ze związku zostanie bardzo szybko awansowane i bardzo szybko o pozostałych zapomną. Taka jest oto nasza rzeczywisyość. Do momentu kiedy sytuacja na rynku pracy się nie zmieni niewolnictwo obejmuje coraz to nowe branże. To pokolenie młodych jeżeli nie wyjedzie z tego kraju nic w życiu w ciągu najbliższych 20 lat nie osiągnie. Nie każdy chce się z tym godzić i chce w Polsce żyć i pracować tu i teraz, i to oni mają przerąbane. Pozdrawiam wszystkich wierzących jeszcze w sprawiedliwość zawodową.

rekwan

To kto się boi o swoją dupę ASMy czy Vanselerzy ?

Joe

Czasem pracy jest czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy. Czas pracy nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 4 miesięcy. Pracownicy tworzą związek zawodowy, aby skutecznie reprezentować swoje interesy. Można mieć najlepsze prawo pracy zapisane w kodeksie, ale nie ma żadnej gwarancji, że pracodawca będzie go przestrzegał. Zorganizowani w silny związek pracownicy mogą prowadzić skuteczne negocjacje z pracodawcą i skłonić go do przestrzegania swoich praw, poprawy warunków pracy czy podwyżki wynagrodzeń. Prawo obowiązujące w Polsce, mówi, że reprezentatywną organizacją pracowników do rozmów z pracodawcą jest związek zawodowy. Wystarczą 3 osoby, aby założyć organizację związkową. Jednak zgodnie z przepisem art.25I ustawy o związkach zawodowych uprawnienia zakładowej organizacji związkowej będą przysługiwać tylko organizacji zrzeszającej co najmniej 10 członków będących pracownikami. PAMIĘTAJ! Im więcej pracowników należy do związku, tym większą stanowią siłę wobec pracodawcy, z którym będą prowadzić rozmowy! Powodzenia.

Joe

Wszystko przez to, ze nie macie związków zawodowych. One nigdy by na to nie pozwoliły. Wystarczy 10 osób, zeby załozyć związek zawodowy. Wtedy znajdą sie ludzie, którzy wam pomogą. Pozdro.

Joe

Najgorsze jest to, ze na R-mów wybrano fanatyków, którzy poza firmą świata nie widzą i nie maja zadnych innych zainteresowań. Ludzie nie można zyć sama pracą. Dajcie ludziom pracować i żyć. Przecież 8h za kółkiem to nie jest nawet zgodne z zasadami PHP. Dziwie sie asmom, ze nie o to nie walczą. (usunięte przez administratora)

Joe

Szkoda mi tylko tych wszystkich ludzi, ktorzy z roznych wzgledów zostawili starego pracowadcę myśląć, ze w Bacie bedą przedstawicielami a tu sie okazało, ze to Vanselling. Myślę, ze jak by ludzie od razu wiedzieli na co sie pisza to połowa by nie wysłała nawet CV. Ja odszedlem z firmy i nie przyjąłem nowej oferty. Dostałem kilka zł odprawy i to był najlepszy prezent jaki firma mi mogla zrobic. W tej chwili mam nowego pracodawce i jestem wreszcie zadowolony z pracy.

Joe

Jak pracowałem jako PH to wyjeżdżałem z domu o 8 i wracałem na 16. A jak sie zdarzyło, ze byłem na transferach do poznych godzin to nastepnego dnia pracowałe do 12 i jak sie kierownik czepiał to mowie, ze nikt mi nie zapłacicł za wczorajszy dzien pracy do 20. Robilem tak przez 6 lat pracy. Póznije kierownik mial do wyboru albo pozwolic i pracowac do 12 nastepnego dnia albo juz kogo innego wysylal na transfer. Jak przyzywyczaicie (usunięte przez administratora), ze sie da to bedziecie tak zawsze. Trzeba bylo od razu mowic, ze potrzeba wiecej vanów. Nie sądziliście chyba, ze da sie zrobić 20-30 wizyt w czasie 8h gdzie kiedys jako ph robilismy w 8h 16wizyt i to sami sobie trasowki ustalalismy co w polowie punktów bylo tylko dzien dobry, dowidzenia.

Były
@Joe

Święta prawda, bardzo dobrze to opisałeś z jednym tylko ale, poprzednio reprezentować firmę tytoniową w Polsce w charakterze przedstawiciela to było coś pięknego. Obecnie wykonywana praca niewiele ma z tamtymi czasami wspólnego i raczej sprowadza się do czystej akwizycji z poziomu dawnej hurtowni. Więc poza nazwą samej firmy niewiele z tamtymi pięknymi czasami można łączyć.To se ne vrati. Pozdrawiam wszystkich akwizytorów.

archeo

ja mam wrazenie ze jak ja zjedzam o 19 codzien to zjezdzam jako ostatni ze wszystkich :)

?

Do której pracujecie w Krk???

Jeszcze pracujący

Do BYŁY Z OTP. A o którym z ASM-ów mówisz? Ja mam podobne zdanie o swoim a ten (usunięte przez administratora)na imię i z tego co słyszałem to koleś ....., beznadzieja.

ARek

O kurczę ale tam sie nie dobrze dzieje...kilka lat temu tam pracowałem i wiele zawdzięczam tej firmie....dużo sie tam nauczyłem i byłem dumny ze tam pracowałem....ale po tych opiniach to jakaś katastrofa...(usunięte przez administratora)

BYŁY z OTP

Witam kilka słów od kogoś kto zaczynał i brał udział udział w prokekcie OTP którego start miał miejsce w czerwcu 2013 r. Praca była bardzo przyjemna i nawet fajna bo pracowało się tylko na 8 indeksach jeździło się autkiem które można było parkować pod domem. Plany na terenie objętym przezemnie były do wykonania i cała reszta jak dystrybucja oraz zdjecia na koniec wizyty robione. (usunięte przez administratora) Facet naprawdę przejoł się rola i czuł misje nie wiem czy taki był czy (usunięte przez administratora) Ale dało się przeżyć. Trzeba było tylko mieć do chłopa dystans. Ale do brzegu... No i nadeszła chwila spotkania w Warszawie w niejakim Hotelu Admirał jesli dobrze kojarzę, i przedstawienie nam nowego modelu dystrybucji. Gdzie wszyscy dotychczasowi PH siedzieli i słuchali jak świnie grzmotu, bo niewierzyli w to co słysza. (usunięte przez administratora)A i jedna kobieta z Biura BATA jak ludzie zaczeli się byntować na dojazdy do Xdoców to powiedziała że możemy się umawiać przecież o jednej godzinie i jeździć jak i wracać do domów razem jednym autem tak jak oni to robią. Już wtedy wiedziliśmy że to będzie masakra. Potem chwilka przerwy na papieroska. Zaproszenia na indywidualne rozmowy tzn. podpisywanie umów jak próbowałem negocjowac inne warunki finansowe bo zmienia się stanowisko pracy to mi powiedzieli że nadal będe przeciez PH. Co prawda podpisałem ale to byly umowy miesięczne. Po czym na portalu dla poszukujących pracy ogłoszenie na Vanselling w BAT. No a przecież moje stanowisko pracy się nie zmieniło. Popracowałem jeszcze miesiąc porzegnałem się z klientami zakończyłem projekt na OTP który miesiąc wcześniej firma rozpoczeła kto pracował ten wie oco chodzi i ja również zakończyłem przygode z BATEMtak jak zresztą wszyscy z mojej ekipy OTP. Widzę że to była dobra decyzja bo BAT nie liczy się z ludźmi i rzuca ochłapy z Pańskiego stołu tym którzy to wszystko ciągną. Nie mam pojęcia jak są skonstruowane wasze umowy ale walczyć nikt wam nie zabroni. Po drugie jak wy się nie bedziecie szanować to kto ktoś inny tym bardziej. Pozdrawiam i 3 mam kcuki za was chłopaki bo wiem z jakim(usunięte przez administratora) musicie walczyć. P.S a na region gdzie ja pracowałem ciaglę potrzebują do pracy a podobno jest tylu chetnych na to stanowisko coś mi tu nie pasuje

wbm

ico? taki nalot na wszystkieXD?

silesiandystrybution

Hejka.Tak jak przypuszczałem BAT mydli wam oczy w sprawie najważniejszej dla was.Z korporacją trzeba walczyć na pisma i kwity.Inaczej przegracie.Zróbcie ściepe na prawnika ,może uda się znaleźć gratisowego.Często takie sprawy są ich wizytówką.Przeciętny nie weżmie więcej niż 50 zeta,a pokaże wam jak was oszukują i mamią.Dodatkowo zrobi odpowiednie pisma i zawiadomienia.Sprawdzi czy wasze wynagrodzenie jest zgodne z umową.Wasze wynagrodzenie jest za 40god tygodn.Za każdą nadgodz powinno być +50 procent.Rejestrujcie skrupulatnie wasze godziny pracy.Za nie należy wam się wynagrodzenie.Każdy sąd to potwierdzi.Na wasze miejsca szkolą następnych niewolników.Waszym obowiązkiem jest powiedzieć NIE takim praktykom.(usunięte przez administratora)Jestem dystrybutorem i jestem tak jak wy wykorzystanym.BAT wykorzystuje WAS nas i klientów tak jak ktoś wcześniej opisał. Porada u prawnika ,zgranie pracowników,dystrybutorzy są z wami,walczcie o to co wam się należy .POWODZENIA!!!

bezrobotny
@silesiandystrybution

nie no... najlepsze są porady byłych dystrybutorów, w wolnym tłumaczeniu "rozwalcie swoją pracę, wracajcie na garnuszek urzędu pracy a my na tym skorzystamy"... he, he, dobre :-)

Qpka

Poranne spotkanie..... moim zdaniem było tylko po to aby pokazać że coś sie dzieje żeby było lepiej. Ale.... kluczowe tematy dla nas zostały pominięte tzn. ostatnia pensja oraz nieszczęsne godziny pracy, temat niewygodny więc lepiej go nie ruszać. MASAKRA!!!

kornik
@Qpka

ostatnia wypłata sie zgadza bo obliczlem to ze 100 razy w grudniu dostaliśmy wypłatę za 6 tygodnowy cykl a nadgodziny to musimy zacząc coś robic bo jak będzie kazdy cicho to nic nie uzyskamy

cbr

Witam tu xd Rzeszów, co sądzicie o porannym przemówieniu ????

Zostaw merytoryczną opinię o British American Tobacco - Warszawa

• Jak się pracuje w British American Tobacco?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w British American Tobacco?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy British American Tobacco?

British American Tobacco
2.4/5 Na podstawie 1803 ocen.

British American Tobacco