Opinie o Ronal Polska sp.zoo w Wałbrzych

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Ronal Polska sp.zoo. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Ronal Polska sp.zoo o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ronal Polska sp.zoo w Wałbrzych

Lakiernik Mike

No i gdzie te buciki którymi tak nam mydlono oczy? Jak zwykle obiecanki cacanki...jak zresztą wszystko na tym zakłamanym zakładzie. Gdzie podwyżki dla działu lakierni? Były zebrania z Dyrektorem? Gdzie jakieś konkrety? Czy 8zł za godzinę to wszystko na co stać światowego potentata w dziedzinie felg aluminiowych? Ukraińcy i Hindusi zarabiają lepiej od nas.....

Zofia
@Lakiernik Mike

Masz rację - Ronal należy do czołowych producentów i dostawców obręczy z metali lekkich do samochodów osobowych i użytkowych. W związku z tym można byłoby przypuszczać, że firma o tak dużej renomie godnie wynagradza swoich pracowników. Z Twojej wypowiedzi wynika, iż były już prowadzone z Dyrektorem rozmowy na temat ewentualnych podwyżek. Może zatem w niedługim czasie dowiesz się o podjętych decyzjach w tej sprawie. Jestem jeszcze ciekawa, czy macie tam oferowane jakieś dodatki pozapłacowe?

Lakiernik Mike
@Zofia

Rozmowy były i co z tego? Nic z nich nie wynika, słuch zaginął jak za każdym razem kiedy pracownicy upomną się o swoje. Najlepiej nic nie mówić robić swoje i nie pytać broń Boże o jakiekolwiek podwyżki (tylko na lakierni bo Kierownicy z innych działów jakoś potrafią zadbać o swoich pracowników - koledzy z lakierni dobrze wiedzą o czym mówię). (usunięte przez administratora) kiła i mogiła na lakierni. Najgorszy z działów na W06 coraz ciężej, ludzi ubywa bo każdy albo nie wytrzymuje gnębienia i (usunięte przez administratora) albo poprostu ma już serdecznie dosyć tyrania w weekendy po 12 godzin przy niemal 45 stopniowym upale. Ale już niedługo nasze ukochane wakacyjne sprzątanie a z tego co wiem sporo osób szykuje niespodziankę w tym terminie w postaci....... Także majstrowie wskakiwać w białe kombinezony bo nie będzie komu robić. Może jak Wam pot po du#ie zacznie ściekać strumieniami to docenicie "roboli". Powodzenia

Rampampam
@Lakiernik Mike

Nawet jak by dali podwyżki to utna na premi A z tymi butami niech idą w pi...u tak jak z kurtkami wcześniej... Pracujesz tu już jakiś czas i nie widzisz, że robią ludzi cały czas w balona? Na lakierni lepiej nie bedzie do puki panuje WÓDZ TĘGA PAŁA i jego pachołki. Wniosek nasuwa się sam. Powodzenia

@Lakiernik Mike

Buty są do odebrania w magazynie pod warunkiem, że byłeś obecny na imprezie w cyrku, jeżeli nie to nie należą się nawet po 20 latach pracy. Po rozmowie z dyrektorem stara gwardia na lakierni dostała po złotówce, żeby zamknąć gęby, ale co z tego jak wypłaty dostaliśmy chyba pracowników z biedronki a nie z tej syfiastej lakierni. Zorganizowali cyrk, piknik, buty to trzeba było odpowiednio zabrać z wypłaty tylko szkoda, że jak zwykle z lakierni a wódz się na to zgodził bo ma w (usunięte przez administratora) ile jego pracownik zarobi. Szkoda, że za ścianami obok koledzy jak zwykle zarobili prawie dwie nasze wypłaty. Cisnąć koła na boku bo stoi 3000 szt. do naprawy, sprzątanie w tym śmierdzącym gnoju tydzień w tydzień i nikt nie ma zamiaru za to zapłacić. Za 2 tygodnie duże sprzątanie i mam nadzieję, że każdy pokaże, że ma jaja i oleje to w uj a piwnice i w baniakach, lamelach będzie się taplał sam wódz w białym kombinezonie jak nie potrafi zapłacić za tyle roboty na tym (usunięte przez administratora) dziale. Sam ma wypłatę czterech ludzi to akurat na to w końcu zapracuje robotą a nie głupim gadaniem i wkurzaniem ludzi. Jeszcze wielkie pretensje, że coś nie zrobione na postoju za takie pieniądze, powinien się cieszyć, że cokolwiek po płotkach jest tam posprzątane. Nie dość, że cały tydzień dymaj koła aż się polerki sypią to na weekend 12 godzin spa w capiącej kabinie. Jakby na dziale obok mieli takie coś robić to chyba 3 wypłaty lakierni by zarabiali. Paranoja ten cały dział i nawet dyrektor udaje, że wszystko jest dobrze. Wybrali sobie lakiernie jako tanią siłę roboczą, wypłaty na podtarcie (usunięte przez administratora) i tyle, nigdy się to już nie zmieni więc będą masowe zwolnienia. Proszkownicy, lakiernicy, operatorzy położą wypowiedzenia i dział się zamknie bo nikt z ulicy tego nie ogarnie nawet za 10 tyś wypłaty, żeby dział działał jak obecnie. Zero dodatków za funkcyjne najważniejsze stanowiska działu i końcowy etap produkcji a lakieruje się koła 22 calowe do najnowszych najdroższych samochodów czołowych marek. Funkcyjni nie zarabiają, robole z zawieszania i napraw też nie zarabiają, polerują koła jak szaleni a Hindus przez 12 godzin "naprawił " 6 kół i zarobił więcej od pracownika lakierni z 20 letnim stażem. Tak wygląda praca w Ronalu jakby ktoś jeszcze pytał.

Quest
@Lakiernik Mike

Buty są tylko że większość osób ma za małe rozmiary.

Zofia
@Rampampam

Chciałabym Ci przypomnieć, że na obecnym forum staramy się raczej nikogo nie obrażać, wyzywać, itp. - nie jest to bowiem zgodne z regulaminem serwisu. Widzę, iż masz podobne zdanie na temat premii i podwyżek co @Lakiernik Mike. A może Ty mi powiesz, czy w firmie Ronal Polska wysokość wynagrodzenia rośnie razem z przepracowanymi latami? Jednym słowem - czy wieloletni pracownicy mogą liczyć na nieco wyższe pensje?

Stary człowiek i może
@Zofia

Wygląda to tak że po dziesięciu latach pracy na lakierni dostaje się 1zł do godziny podwyżki. Jedynie co wzrasta w oszołamiającym tempie to ilość dodatkowych zadań i robót za inne działy. Nie polecam pracy na lakierni.

Związkowiec
@Lakiernik Mike

@Lakiernik Mike, w Jelczu widzisz, związki zawodowe dobrze działają. Pracownicy nawet ci nie zrzeszeni w związkach, sami przyznają że się dużo poprawiło. Większe premie, mniejsze problemy z urlopami, przełożeni zaczęli słuchać swoich swoich pracowników.

Jerzyk
@Stary człowiek i może

To wychodzi na to że jeszcze 5 lat muszę poczekać żeby dostać upragnioną złotówkę - perspektywa cudowna....co do ilości wrastających zadań 1000000% potwierdzam. Lakiernia robi wszystko za inne działy. Klejenie dziur po odlewni. Naprawy kól po OR, klejenie wklejki i ostatnio harmonicznej za QS no i ostatnio dzięki naszemu szefowi mamy możliwość nabrać doświadczenia jako pakowacze kół wyręczając Kompletację. Już nie wiemy ile jeszcze nam dołoży bo powoli kończą się działy za które mamy coś robić. Oczywiście stawki zostają takie same czyli opłakane. Lakierni nie polecam nikomu, nawet największemu wrogowi. Atmosfera cały czas napięta, wzajemne podpierdzielanie żeby tylko zabłysnąć w oczach majstra, ludzie nowi przychodzą na 1 - 2 dni i tyle ich widzieli. Nikt tu nie chce pracować. Atmosfera wśród pracowników lakierni coraz bardziej napięta, dochodzi już nawet do bójek. Także jak dostaniecie ofete pracy na lakierni to zapamiętajcie tylko jedno: miło jest tylko na rozmowie, uśmieszki i zachwalanie pracy na tym dziale to tylko zasłona dymna a życie bardzo szybko zweryfikuje całą prawdę....

Sebastian
@Jerzyk

Są aż takie rozbieżności między działami jeśli chodzi o atmosferę w pracy? Bardzo mnie zaskoczyłeś pisząc o bójkach. Takie sytuacje nie powinny się zdarzać. Jeśli chodzi o wypłatę to nie ma możliwości negocjacji z przełożonych warunków wynagrodzenia tak żeby je poprawić na bardziej Cie zadowalające? Możesz mi odpowiedzieć?

Lakier...
@Sebastian

Bardzo duże rozbieżności. To dopiero początek, będzie jeszcze lepiej bo tutaj nikt nad niczym nie panuje. Oczywiście możesz negocjować tylko nic nie zdziałasz jedynie możesz stracić bo idziesz po swoje. Tutaj nie lubia jak za dużo sie odzywasz, szef rozdaje karty, ręka rękę myje...

Jerzyk
@Sebastian

Tak Sebastian rozbieżności między działami są ogromne. To tylko pokazuje jaka chora atmosfera panuje na lakierni. Ale w sumie czego się można spodziewać jak majstrowie i kierownik tylko szukają czegoś żeby na kimś siąść i zabrać kase albo uprzykrzyć Ci życie dając najcięższe roboty na tzw sprzątaniach. A co do negocjacji odnośnie warunków umowy.....powiem tylko tak: zapomnij.....Jeśli masz umowe na czas określonyi zostaje ona przedłużona to dostaniesz "znaczącą podwyżkę" w wysokości od 0.50 - 1.00 zł. Szał prawda? A jeśli pracujesz już na umowie na czas określony i idziesz porozmawiać do kierownika to słyszysz coś w rodzaju: proszę nie zawracać mi głowy lub nie mamy o czym dyskutować. I tyle w temacie. ODRADZAM ten dział każdemu komu tylko przejdzie przez głowe sie tutaj przyjac.

Sebastian
@Jerzyk

Wielka szkoda, że nie ma możliwości negocjacji warunków obecnej umowy... Pójście na rękę pracownikowi w pewnych kwestiach oraz nawet sama chęć wysłuchania jego próśb na pewno sprawiłaby że ludzie pracujący tam poczuliby się lepiej. Liczę, że uda Ci się zmienić i poprawić swoją sytuację zawodową.

Jozek

Witam ile można zarobić na rękę jako Operator RTG

Jan
@Jozek

Interesuje Cię praca w firmie Ronal Polska na stanowisku operatora RTG? Masz jakieś doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku, czy może chciałbyś spróbować swoich sił mimo jego braku? Chciałbym lepiej poznać Twoje preferencje zawodowe, dlatego zachęcam do odpowiedzi.

Gustav

Powie mi ktoś który to idiota z trzeciej zmiany na kopiowaniu w W06 miał przypał w zeszłym tygodniu i teraz nie można chodzić wcześniej pod prysznic? Może jest tutaj i się przyzna co zrobił?

100 Years Ronal
@Gustav

To ten szczypior (usunięte przez administratora). Chodzi dumny a tyle osób jest na niego (usunięte przez administratora). Niech wytrze nos bo już całkiem mu odwala.

Selekcjoner 2016
@100 Years Ronal

(usunięte przez administratora)Był przypał i się zmył.. Tak samo jak i inne, podobnie jak co chwilę kto inny napierdala przypaly i jakoś nie potrafią chodzić dumni i z byle bzdurą wypisywać tu.. A on bierze na klatę to, mimo też zapewne nie jest miło słuchać od wielu osób pretensji jednak stawia czoła wszystkim.. Jednakże tego nikt nie bierze pod uwagę.. Bo debile z Was.. Najłatwiej jest napisać na jakimś durnym forum.. Zauważyliście to?! Pewnie (usunięte przez administratora) nie.. Bo wszyscy dopisujecie się do tego.. Ale żeby ktoś postawił się na jego miejscu to już ciężko... KAŻDEMU MOGŁO SIĘ TO PRZYTRAFIĆ! Jednak nie każdy może mieć na tyle mocną psychikę, aby to wszystko znieść...

Juror
@Gustav

Nie wiemy, ale Ty dostajesz nagrodę dzbana roku pisząc o tym że na kopiowaniu chodzicie się wcześniej kąpać. Szczególnie że osoby z kierownictwa zakładu to czytają dzbanie.

Jan
@Juror

Nie obrażaj innych użytkowników forum, bo nie jest to zbyt miłe, ani właściwe. Pomyłki i różne inne sytuacje zdarzają się każdemu w pracy, więc nie należy nikogo z tego powodu piętnować. Rozmawiamy tu o warunkach zatrudnienia, więc jeśli masz doświadczenie w pracy w Ronal Polska podziel się nim i przybliż jaka jest atmosfera lub rodzaj zawieranych umów. Liczę na Ciebie.

Witam chciałbym wszystkich przestrzec przed firmą ronal tam wcale nie jest tak różowo to co tam się dzieje to jakiś cyrk każdy każdego podpieprza do przełożonych jeden drugiego obgaduje między sobą konfidenci jak ich mało pierwszy raz coś takiego widziałem pieniądze wcale nie są takie duże jak to opisują ogólnie praca niewolnicza po dwóch godz pot ci po dupsku leci ogólnie (usunięte przez administratora) koncentracyjny jak miał bym oceniać to drugi najgorszy zakład na strefie w Wałbrzychu zaraz po cersanicie przestrzegam wszystkich niedajcie się nabrać na pracę w ronalu a i jeszcze jedno Polacy niechca tam pracować to ściągają Ukraińców i ciapatych jest ich tam sporo.

Marzena

Mam świadomość tego, że nie masz dobrych doświadczeń, jeśli chodzi o tego pracodawcę. Ale musisz pamiętać, iż na forum zawsze posługujemy się kulturalnym słownictwem. Z Twojej wypowiedzi można wywnioskować, że atmosfera w Ronal Polska nie należy do dobrych. Nadmieniłeś też o tamtejszych zarobkach. A może mógłbyś powiedzieć coś więcej na ich temat? Czy Wasza wypłata składa się z samej podstawy czy również z premii?

Firma Ronal Polska sp.zoo prowadziła rekrutację na stanowisko Młodszy Elektryk. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
Coco

Jak tam impreza w Jelczu Panowie? Ciekawe opowieści krążą ...

Alicja
@Coco

Chciałabym zwrócić uwagę na fakt, że na forum piszemy konstruktywnie o plusach i minusach pracy w danym miejscu. Twoja opinia nie jest taką wypowiedzią, więc może zechciałbyś jednak opisać, jak pracowało Ci się w Ronal Polska - bo z Twojej wypowiedzi wnoszę, że jesteś byłym pracownikiem tej firmy?

@Alicja

Pani Alicjo a może wypowie się Pani o egzaminach UDT . Bo z tego co wiemy zostało złamane PRAWO.

Karol

Co masz na myśli pisząc, że zostało złamane prawo? Warto też wspomnieć o osobach, które nie raczyły poświęcić nawet 5 minut żeby czegokolwiek się nauczyć przed egzaminami oraz o samym szkoleniowcu, który szkolenie 5-dniowe robi w 3 dni z czego 70% czasu gada o rzeczach nie mających nic wspólnego z tematem.

Jelczanin
@Coco

Daliśmy w Jelczu popis . Mam nadzieję że dumny Wałbrzych zachowa się jeszcze bardziej uprzejmie względem szanownego gościa hehe .Tylko z umiarem proszę alkohol i żebyście się nie najedli hehe .Pod namiotem macie wstawać i bić brawo jak wam każą i cieszyć się epatowaniem bogactwa Szanownego Gościa .Możecie patrzeć na Lamborgini ale jak ktoś spróbuje dotknąć ....to mu ręka uschnie .

Szymon
@Karol

Mógłbyś przybliżyć informacje o tym szkoleniu? Czy obejmowało wszystkich pracowników, a zadanie egzaminu było wymagane przez pracodawcę? Kursy i szkolenia to wartość dodana dla osób zatrudnionych, która procentuje w przyszłości. Napisz kilka słów na ten temat, gdyż to ważne informacje dla użytkowników forum, dla których szkolenia branżowe są atrakcyjnym dodatkiem do pracy.

Pracuś
@Szymon

Szymon co ty pleciesz , kursy tylko dla podlizujących się i karierowiczów.

Impreza w cyrku - jak na cyrk przystało. Przez 2 godziny 2 piwa i przekąski, które zwineli o 17, żeby następnego dnia były dla kolejnego zakładu. W cyrku jakaś pogadanka, przedstawienia, kolejne piwko, kolejna przekąska. Największa atrakcja jednak odbywała się po za cyrkiem. Międzydziałowe zawody w siłowaniu na rękę, które trwały tyle ile impreza. Kolejki do toalety pół godzinne, po których wróciliśmy do cyrku na danie główne a okazało się, że wszystkie obiady były już wydane i więcej nie ma. Głodni poszli, głodni wyszli. Jak na 3 fabryki, które rocznie produkują 10 mln kół to faktycznie szczyt możliwości. Wszyscy robią na jednego żeby mógł jeździć Lambo a pracownicy Seicento.

Igisan

Hejka znalazł ktoś czarny plecak z naszywkami wojskowymi z Jarocina i naszywka igisan w piątek na imprezie w namiocie obok stoiska DJ-ów jak tak to proszę o porzucenie do mistrzowski na obróbkę mechaniczna

Pendzel

Pozdrawiam Wałbrzych ! Życzę miłej i kulturalnej zabawy na cudownym "variette" hehehe .Jelcz jeszcze nie może się pozbierać ...z wrażenia hehehe .Impreza była tak udana że integrację odwołali hehehe . Miejmy nadzieję że tak wielki ośrodek kultury jak 100 tysięczne kiedyś wojewódzkie miasto pokaże się z jeszcze lepszej strony .

Pink

A słyszeliście o odkurzaczu na odlewni a w10? Kosztował rok temu kilkaset tysięcy a nawet nie został użyty haha

Alicja
@Pink

Posty o takim charakterze nie są tu odpowiednie. Nie wnoszą one bowiem nic istotnego do dyskusji. Jak przypuszczam - jesteś pracownikiem firmy Ronal Polska, mam rację? To w takim razie podziel się z nami swoją opinię odnośnie warunków pracy, jakie macie tam zapewniane. Na stronie oficjalnej tego przedsiębiorstwa widnieje informacja o praktykach oraz stażach: https://www.ronalgroup.com/pl/studenci-i-absolwenci-uczelni-wyzszych/perspektywy/ Wiesz może, czy po ich zakończeniu jest szansa na pozostanie w firmie na dłużej?

Pendzel
@Pink

Odkurzacz popsuł majsterek bo worka nie wsadził .

Orangutan

Namiot cyrkowy na Wrocławskiej już stawiają. W piątek zejdą się wszystkie małpy i zacznie się przedstawienie.....żenada

Związkowiec

Zapisujcie się do związku zawodowego! W oddziale Jelcz-Laskowice dosyć dobrze działają, na kontroli jakości poprawili znacząco warunki pracy. Warto się zapisywać!

Ślepy

Witam chłopaków po fachu. Jestem z Podkarpacia z tej samej branży tylko firma Superior Industries. Widzę że u was tak jak i u nas brak rąk do pracy, chciałem się dowiedzieć jaki jest u was system premiowania oraz stawki na dzień dobry np. Na Obróbce Mechanicznej, Lakiernia, Odlewnia, Kontrola Jakości, Ślusarz. Dzięki z góry

Już tu byłem

Siejecie ferment jakbyście byli zdziwieni ze nas w ch... robią. Firma ma przynosić jak największy zysk przy jak najmniejszych kosztach po to przenosi się produkcje do krajów trzeciego świata takich jak polska gdzie stawka za godz. pracy jest niższa niż na zachodzie. Firma ma pliczone przy jakich kosztach miesięcznych produkcja przynosi optymalny zysk i tyle chocbys się osral to niezarobisz więcej i tylko po to jest premia naliczana żeby regulować zarobki dużo godzin w miesiącu mniejsza premia i druga stronę. Pozdrawiam odlewnia W10

A jednak

To co odlewnia widzimy się na zabawie , brawo dzielni wy

Benek

Najnowszy NIUS na 25-lecie RONAL W10 będą dawać SKARPETKI i KONSERWĘ TURYSTYCZNĄ.

my

(usunięte przez administratora) teraz jeszcze brakuje tu tego zebyscie tu donosili na siebie i podlizywali sie mistrzowi

Odlewnia

Chcecie żeby ktoś was szanował a sami dla siebie nie macie szacunku . Jeden sprzeda drugiego zeby tylko mieć lepiej bądź przylizac się majstrowi bądź komuś innemu hahahaaa śmiech na sali ze jesteście tacy zalosni . Brawo dla Was dzielni odlewnicy

Endrju

Wszyscy cwaniakuja itp itd, a przyjdzie co do czego i (usunięte przez administratora) lizecie majstrowi i kierownikowi , bo 75% ronal zycie uratował i nie ma co sie oszukiwac, wiec nie piszcie jakie to z w was kozaki bo przyjdzie co do czego to glowa w dol jak przypadkiem dyrektor (usunięte przez administratora) a i jeszcze (usunięte przez administratora) i przeprosisz

Przyjaciel Romana

Odlewnia ha ha ha fajni jesteście jeszcze będziecie dziękować ze dostaliscie buty i bedziecie po galerii (usunięte przez administratora) dumnym defiladowym glosem no ale tu dumni Spartanie nasze dzielne odlewniki , nasze wspaniałe chlopaki , brawo lizusy

No kozaczki

Koniec tego biadolenia macie iść na imprezke a nie tu marudzic jak wam źle . Z kim nie rozmawiam to każdemu jest źle bo to tamto a który z was się ujawni i pójdzie coś z tym zrobić . Nie musicie się przez sekretarkę umawiać z np dyrektorem wystarczy iść do zakładowego baru w porze obiadu i tam zagadać

Śmieszny jesteś
@No kozaczki

Widzę że sam jesteś kozak...patrz na siebie...chłopcze. Piszesz sam z tajniaka a oczekujesz coś od innych. Uwierz że jeden dział potrafi rozmawiać co jest nie tak....następny ciemniak...

Były
@No kozaczki

He he he dobre i co podpisales się? ?? W porze obiadu pogadać nie wytrzymam no nikt mnie tak dawno nie rozbawił jak ty lizusie !!!! Wiesz co się robi jak ma się jaja a jest Ci źle szuka się innej pracy a nie do baru pogadać bo dobrze wiemy że nikt tutaj z nikim nie pogada Przerabialem to a teraz mam nową dobrą pracę

Zostaw merytoryczną opinię o Ronal Polska sp.zoo - Wałbrzych

• Jak się pracuje w Ronal Polska sp.zoo?

Zobacz opinie na temat firmy Ronal Polska sp.zoo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 66.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ronal Polska sp.zoo?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 56, z czego 4 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Ronal Polska sp.zoo