Opinie o Ronal Polska sp.zoo w Wałbrzych

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Ronal Polska sp.zoo. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Ronal Polska sp.zoo o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ronal Polska sp.zoo w Wałbrzych

Mietel

Witam jak wyglada praca na CNC i na jaką kase mozna liczyc...

Szkolenie z bhp odbywa się w siedzibie firmy ?

Odl

No i wszystko jasne ... 20 zł za każdy pełny miesiąc ... minus podatek ... szaleństwo co my z tym sianem zrobimy ?! ... Po raz kolejny zatkali wszystkim gęby ochłapami ... pozdrawiam serdecznie ...

@Odl

Powyżej pięciu lat pracy.

Lakiernikw14
@Odl

Ci którzy pracują w Wałbrzychu 20 lat to dostaną ładna sumke wiec nie ma co narzekać.

@Odl

Prawda jest taka że mogli nie dać „nic”. Osoby które pracują 10 lat i więcej dostaną całkiem fajne dodatkowe pieniądze. No i Prezes wprowadził co 5 lat jubileusz także nie ma co narzekać.

wolny
@Obecny pracownik

He he he RONAL zakład dla nieudaczników życiowych którzy dają sobą manipulować bo za wszystkie sznurki pociąga starszy pan leśny ludek a wszyscy się cieszą że pan pogłaszcze po główce ale nikt nie ma odwagi wyrazić własnego zdania wyjść z inicjatywą To właśnie zakład dla takich którzy siedzą cicho po kilkanaście lat w tej samej firmie pomimo że wcale im się to nie podoba Codziennie z bólem brzucha zaciśniętą (usunięte przez administratora) pędzą i modlą się aby do końca pracy I czekają na to co wypadnie starszemu panu.........

Abc
@wolny

Prawda nic dodać nic ująć.

A kiedy mają płacić?

@JR

Jest w mailu napisane. Tak na marginesie to Panowie ogarnijcie się z tymi kołami. Miejsca pod płotem zaczyna brakować.

Odl

Do 18/12

@wolny

Starszy Pan/Panowie oddali w rozwój firmy ćwierć wieku swojego życia, a przy tym zdrowia. Absolutnie nie w porządku jest to co piszesz. Nie masz facet szacunku do ludzi, a przy tym do samego siebie.

@Odl

@Odl po Twoim poście widzę że pracujesz w firmie ok 5-7lat dostaniesz min 1200pln i (usunięte przez administratora) Ci rozrywa bo ludzie co pracują po 10-15-20 lat dostaną dużo większe pieniądze tak taka jest prawda ale właśnie Ci ludzie przyczynili się do tego abyś miał pracę i firma dalej się rozwijała 5 lat temu 80% załogi nie dostało grosza na jubileusz 20 lecia a teraz 80 % załogi dostaje pewne gratyfikacje i dalej jest żle ludzie co z Wami nie jest idealnie ale zawsze to jakieś wsparcie finansowe

@11223344

Całkowicie zgadzam się z tobą. To pracownicy z największym stażem wypracowali powstanie W14 i W06. Szkoda że najwiecej do powiedzenia ale to jak w życiu....mają osoby z niewielkim stażem pracy lub ci którzy możliwość pracy utracili.

@Obecny pracownik

Pamiętaj... To że ktoś pracuje tylko rok czy dwa to nie znaczy że jest gorszy czy źle pracuje. Większość "doswiadczonych" pracowników jest zwyczajne leniwa i roszczeniowa. Każdy nowy pracownik jest poniżany i wykorzystywany przez stare wygi. Woli się zwolnić niż pracować z takimi ludźmi. Suma summarum stary dalej płacze jak płakał tylko tyle, że w innym gronie. Nic tu się od lat nie zmienia i nie zmieni.

Pisarz
@11223344

Rolują was cały czas a wy się cieszycie ochłapami. Chyba coś z wami jest nie tak.

wolny
@Obecny pracownik

Nie jest w porządku co ja piszę a jest w porządku że prezes przez lata przymykał oko choć w zakładzie jest i było coś takiego jak mobbing. Wszystko zamiatane było pod dywan a ja wiem bo tego doświadczyłem. Absolutnie żadnej pomocy żadnego szacunku ani ze strony mojego przełożonego ani prezesa który o wszystkim wiedział ale krył sprawcę. Ale oficjalnie program był anty mobbingowy pogadanki sranki i niby ochrona pracownika. Więc nie mów mi o szacunku skoro nie przeżyłeś tego co ja tego upokorzenia!!!!!!

Jak jest naprawdę?

Chciałem zapytać jak jest naprawdę z pracą w tej firmie? Interesują mnie 2 rzeczy. Jakie jest + - wynagrodzenie, jakiego rzędu są to kwoty netto? I czy praca jest ciężka/uciążliwa? Atmosfera mnie nie interesuje. Do pracy chodzę żeby pracować i zarabiać a nie dla celów towarzyskich.

Stary
@Jak jest naprawdę?

To masz zadatki na dobrego przyd.pasa......

Maciek
@Jak jest naprawdę?

Weź 2 worki z cementem i układaj, podnoś przez 12 godzin. Poproś 4 znajomych aby w międzyczasie krzyczeli, obrażali i poganiali Ciebie i kazali robić 6 rzeczy na raz. Potem sam sobie odpowiedz jak przeżyjesz. Pieniążki jak w biedrze na kasie.

Firma Ronal Polska sp.zoo prowadziła rekrutację na stanowisko Młodszy Elektryk. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
Leszno
Strach

(usunięte przez administratora)część się zbuntowała, i dyrekcja zobaczyła problem. Były spotkania z psychologami, miano rozwiązać problem mobbingu na warsztacie, ale problem został zamieciony pod dywan, (usunięte przez administratora)W sumie to nikt z dyrekcji nie interesuje się dlaczego ludzie się zwalniają, ale po tym jak w styczniu kolejne osoby złożą wypowiedzenia i zabraknie rąk do usuwania awarii to może wtedy ktoś się tym zainteresuje, ale to będzie za późno żeby zastąpić pracowników z kilkuletnim stażem, a jeżeli chodzi o rynek pracy w DUR jest pusty i nie zastąpią szybko tej dziury doświadczonymi pracownikami. Piszę to tutaj bo może ktoś z osób zarządzających zakładem zobaczy co odbywa się na warsztacie mechanicznym, bo pewnie nawet dyrektor nie ma pojęcia co się tam wyprawia, a jeżeli bym poszedł porozmawiać z dyrektorem to najlepiej dla mnie by było następnego dnia złożyć wypowiedzenie z pracy. Z ciekawostek mogę dodać że z mechaników, który zajmują się lakiernią, dwóch z najdłuższym stażem złożyło wypowiedzenia, a reszta pewnie zrobi to samo w najbliższym czasie. Bez tej piątki zapewnienie ciągłości produkcji stanie się bardzo wielkim wyzwaniem szczególnie w trakcie wartungów(usunięte przez administratora)

@Strach

Hahaha, sama prawda w czystej postaci, bez obrażania kogokolwiek i bez zmyslania.(usunięte przez administratora)

@Strach

@Strach, napisz do związków zawodowych , na maila, konfederacja.pracy.ronal.jelcz@gmail.com Chłopaki z zarządu związku zawodowego napewno Wam pomogą.

Solano

Nie obudzą się bo tak im wygodniej zamieść wszystko pod dywan i dobra jest nie znasz tego odważni i normalni się zwolnią przyjdą kolejni którzy nadal będą niszczeni psychicznie i tak w kółko taki Wałbrzyski klimat Dziwi mnie tylko dlaczego nikt do zarządu wyżej nie napisze lub PIP ale układy miedzy kierownictwem a urzędnikami Pip są też duże więc zwykli ludzie maja jak mają. Ciężko trudno widocznie tak lubią. Uciszy się zobaczysz i będzie tak samo cały czas.

Obserwator
@Strach

Śmiać mi się chce co za bzdury wybacz ale na szczeście to tylko twoja opinia Moja jest zupełnie inna . A pracuję w W06

Obserwator2
@Obserwator

To podziel się z nią z nami, bo jestem ciekaw co jest bzdurą?

Szybki
@Obserwator

Chyba nie jest to tylko opinią Stracha skoro pod jego wpisem pojawia się tyle słów poparcia. Ludzie którzy w ostatnim czasie złożyli wypowiedzenia też raczej nie traktują tego jako bzdurę. Obserwator, to że pracujesz w W06 nie ma znaczenia (usunięte przez administratora). A jeśli pracujesz i nie widzisz problemu, to albo lekarz ci przypisał za słabe soczewki albo jesteś jednym z tych lepiej opłacanych i uprzywilejowanych osób, które dla własnego zysku postanowili pomóc kierownikowi doprowadzić do takiego stanu. Dodatkowe bonusy potrafią często zasłonić oczy ... Ciekawe czy jak na warsztacie UR zostanie 8 osób to swoim zupełnie innym zdaniem pomożesz im ogarnąć zakład.

Kameleon
@Obserwator

Prawdopodobnie jesteś jednym z tych pod. ierdalających. Dlatego słusznie, ta opinia się Ciebie nie tyczy. Od 2017 roku kiedy były spotkania z Paniami psycholożkami Pan M. zszedł na drugi plan, jakiś czas był spokój a każdemu się procował w miarę dobrze... W tym czasie kierownik M. przygotowywał plan B tzn. obstawił siebie murem z wybranych osób - brygadziści i osoby chodzące na rano zazwyczaj tzw. (usunięte przez administratora) - jakby chcieli to w (usunięte przez administratora) by weszli. Te wymienione osoby donosił regularnie co się dzieje na warsztacie, ale oczywiście tylko same potknięcia. W końcu po niespełna dwóch latach jak fenix z popiołów pokazał poraz kolejny jakim był i jakim jest człowiekiem naprawdę - jeśli w ogóle tak można tą istotę nazwać. A Ty obserwator2 jesteś zwykłą przekupą, dałeś się zmanipulować, życzę Ci wszystkiego dobrego u boku tak supep kierownika

SZCZĘŚLIWE UR
@Obserwator

Panie obserwator Strach napisał samą prawde a bzdury to pisze pan. Pisząc to nie pracuje pan na UR (w co wątpie) i nie wie co dzieje się za zamkniętymi drzwiami warsztatu albo należy pan do elitarnej jednostki przedłużaczy. Jakby na UR było dobrze to nikt nie pisałby opini na goworku a pracownicy nie zwalnialiby się. Wystarczyło tylko szanować ludzi, dać normalne podwyżki każdemu i stworzyć normalny system pracy. Kierownik byłby wtedy zadowolny że ma zgrany stały zespół pracowników a pracownicy że mają dobrą prace.

Mechanik
@Obserwator

I co pięciu mechaników od 24 grudnia złożyło wypowiedzenia w ciągu 28 dni (usunięte przez administratora) Każdy który złożył wypowiedzenie robi to dlatego że ma dość(usunięte przez administratora), tego domina które się rozpoczęło jeżeli chodzi o zwolnienia mechaników już nikt nie zatrzyma.

Lakiernik

Ciekawe kiedy dyrekcja zainteresuje się kierownikiem z lakierni!!!

Związkowiec

No widzisz, już pomogli :) Kierownik DUR W06 już nie jest pracownikiem firmy RONAL. W W14 też mają sporo już załatwionych spraw. Wiem, że każdy oczekuje tylko kasy ( chociaż w 2018 za 1 listopada załatwili dodatkową premię), ale są też inne sprawy (jak choćby przykład chłopaków z DUR W06) które panowie ze związków pomagają załatwić pozytywnie. W Jelczu wybronili chłopaka z Odlewni przed zwolnieniem, zmienili aneks do regulaminu po przejściu na trzy zmiany itd. Także kolego, więcej wiary! Na wszystko trzeba czasu

W 14
@Związkowiec

To kiedy się wreszcie zajmiecie odlewnia w Jelczu bo to co się dzieje tam to jest jedna wielka katastrofa .A wy nie słuchacie ludzi to co wam mówią Kolego .

@W 14

Z tego co się orientuję, Zarząd Związku Zawodowego wie co się dzieje na Odlewni. Jednak jest mały problem. Żeby cokolwiek zadziałać, muszą to ludzie zgłaszać do zarządu, bez tego nie da rady ruszyć z miejsca. Potrzeba konkretów (jak w przypadku DUR W06), mają swoje pomieszczenie, maila itd więc nie ma problemu by się z zarządem spotkać i pogadać. Ja tak robię, i swoje załatwiam. Przekaż chłopakom z odlewni (jak nie znają) maila do zarządu - konfederacja.pracy.ronal.jelcz@gmail.com - niech piszą.

Pisarz
@Strach

Odradzam rozmowę z dyrektorem on niestety o wszystkim wie. Za moich czasów jak pracowałem w tym kołchozie to jedna ze zmian się zbuntowała robiąc tzw strajk włoski to dyrektor zwolnił dla postrachu 2 pracowników a resztę ludzi rozdzielił na pozostałe zmiany i tak zwalczył problem. Jedyny sposób na tą firmę to poszukanie sobie pracy w innych firmach i w jeden dzień złożyć wszyscy wypowiedzenie i tak może coś wywalczycie. Niestety dyrektor to człowiek który nie szanuje pracowników traktując ich jako tania i (usunięte przez administratora) siła robocza. Nie dawajcie się wykorzystywać tam nigdy nie będzie dobrze.

BylyRobol

Prędzej życzyłbym komuś śmierci niż pracy na lakierni a szczególnie na zmianie chorego psychicznie TŻ

Cyk pyk myk lak ????
@BylyRobol

Niedługo poczytacie znowu coś ciekawego bo ludzie już nie wytrzymuja uciekać będą a na majsterkow coraz więcej maja żeby ich przy okazji z roboty wy;;;;ic ????

@BylyRobol

powiem ci że z każdym majstrem jest (usunięte przez administratora) a jeśli chodzi o T.Ż to ten człowiek sam sobie podnosi kompetencje bo chce bym drugim kierownikiem,a tak naprawdę to zwykły tępak nie mający pojęcia o tym co robi,ale tak naprawdę nie o tym chce pisać bo szkoda szczępić ryja na takich majstrów. bo najgorsze na lakierni jest to ze od dłuższego czasu zaczęły jezdzić kola 22'' i to nie w ilościach 100 czy 200 sztuk na zmianę, ale zdarzały sie dni ze było ich nawet ponad 1000 sztuk, i nie wieszały je roboty tylko zwykli pracownicy,którym nie długo pierdolną kręgosłupy, ale nasz kierowniczek kochany nic z tym nie zrobi ma tych pracowników głęboko w (usunięte przez administratora) nie interesuje go czy dają rade czy nie, ważne jest dla nie go to aby koła zostały zawieszone, a najlepsze jest w tym to że do wypłaty nie dostają żadnego dodatku,a takie buraki z kopiowania którzy sie zbytnio nie nadzwigają , mają dodatki , ale mają jeszcze kogoś chodzi mi o kierownika, który poprostu ma jaja i wykształcenie nie jak co niektórzy na wyższych stanowiskach w ronalu i umie pomyśleć i zadbać o swoich pracowników i im taki dodatek załatwił, bo wie że pracownikowi się należy , no bo jeśli chodzi o naszego wykształconego i kompetentnego kierownika to takiego dodataku do wypłaty nie ujrzymy dopóki on jest kierownikiem, bo zamiast być za lakiernikami to on jest przeciwko nam!!!!!!!!

Lakier...
@Bili Clinton

Wielu z nim próbowało rozmawiać. On ma ludzi za nic, śmieje się ludziom w oczy... Ci co próbowali to juz dawno nie pracują bo przemyśleli sprawę i nie warto. Odezwiesz się to tak zrobi, że wylecisz z hukiem albo jest hasło do majstra żeby Cię tak docenił żebyś rzucił sam papierem. Ludzie chodzą za plecami biadolą i nic nie robią zero zgrania i jedności. Ukraińcy mają jaja i potrafią się postawić...

@Lakier...

no dlatego nie ma co z nim gadać tylko trzeba bezpośrednio uderzyć do dyrektora lub prezesa ale dużą ilością pracowników i poprosić o rozmowę albo wystosować pismo o tym co sie dzieje na lakierni,dowiedzieć sie czemu mamy takie niskie premie względem innych działów, a prawdę powiedziawszy odpierdalamy największą robotę podczas produkcji kół,a zarabiamy najgorzej ze wszystkich, dlatego nie możemy dać się tak traktować, panowie musimy się zjednoczyć!!!!!!!! bo jak nie my to kto?????

Orange
@Bili Clinton

Nikt nic nie napiszę ani nigdzie nie pójdzie. W żadnym z działów nie ma jedności. A co do "głąbów z kopiowania" to uważaj sobie. Od kopiowania to wara bo tutaj się wypłakujesz a tylko na to Cię stać. Wszystkie działy robią kawał dobrej roboty a najgorszą robotę mają na odlewni. Nigdzie nie jest lekko ale to tam są najbardziej ekstremalne warunki ze względu na temperaturę. U was na lakierni jest pełno chemii też wszyscy to wiedzą. Postaraj się o zmianę działu i nie płacz. Możesz przyjść na kopiowanie jak jeden chłopak z kontroli wyjściowej. Dla chcącego nic trudnego i się ogarnij.

felga
@Orange

eee gościu wy na kopiowaniu macie lekka prace w porównaniu do lakierni , bo my oprócz produkcji musimy sprzątać ta (usunięte przez administratora) lakiernie taplać sie w szlamach a po drugie (usunięte przez administratora) jeszcze i naprawiać te zjebane 22" kola z mikropora, a tak naprawdę to odlewnia powinna to robić za nas bo to ich wady a my na tym cierpimy bo mamy przez to (usunięte przez administratora) premie, wiec nie gadaj mi ze wy tacy przemęczeni jesteście, ciekawe czym jak polowe dniówki na telefonach spędzacie!!!!!!!!

;)
@Bili Clinton

Przerabiane to juz było. Widzisz, Ty chcesz walczyć o swoje ale sam nie dasz rady bo reszta to cioty co nie potrafią się odezwać i patrzą na innych co za nich coś zrobią. Kumaci odeszli z tego zakładu i nie żałują. Na twoim miejscu też bym nad tym pomyślał bo to szkoda nerwów A za te pieniądze w Wałbrzychu idzie znaleźć pracę ;) Pozdro

@;)

No taka prawda jest że dużego wsparcia między pracownikami tu nie będzie bo myślenie pracownika jest takie jak ma 3 z przodu na wypłacie to jest (usunięte przez administratora) a szczerze to są grosze za tą pracę którą wykonujemy, bo spokojnie moglibyśmy zarabiać po 5 tyś

Orange
@felga

Jak już wspomniałem wcześniej. Myślę że nic nie stoi na przeszkodzie żebyś przeszedł na kopiowanie. Właśnie ustawiają trzynastego goodawy'a. Na tych dwunastu co już stoją często nie ma kto pracować. W weekendy majstrowie są odważni i stawiają jedną osobę na dwie maszyny. Po niedawnej akcji od poniedziałku do piątku do godziny 16:09 już nie są tacy odważni żeby tak robić. Co innego po 16:00 na popołudniowej zmianie i na nockach. A siedzenie na telefonie jakiś czas temu się skończyło jak zaczęli straszyć naganami. Pozdrawiam Cię!

@Bili Clinton

Macie związki zawodowe. Do nich się zgłoście

Ormo
@Lakier...

Witam do poprawy już zgłosiłem

@BylyRobol

Dokładnie. Najgorsza robota najmniejsze pieniądze i najgorsza zmiana. Dużo konfidentów i niszczenie ludzkiej psychiki wiadomo przez kogo.

@BylyRobol

Dokładnie TŻ to psychopata jest. Wykorzystuje znajomość u Andrzeja ale że dyrekcja go jeszcze nie zwolniła masakra

Związkowiec

Witajcie, powstało nowe forum dyskusyjne dla członków związku zawodowego, konfederacjapracyronal.fora.pl

@Związkowiec

Dziś ze zmiany majstra jełopa 3 osoby zwolnili ,zwolnienia będą dalej systematycznie.Jelcz zabiera zamówienia ,A dolny Ronal ma znikomą pracę ,wychodzi na to że Ronal dolny zamkną

Jełop

Nic nie zamkną. Chwilowy kryzys i ruszy nie długo. Nie tylko ronal ma taką sytuację. Tak to jest niestety jak pionki przestraszyli się wirusa niestety my na tym stracimy. Kolejne 20 lat bez podwyżki. Nie będzie trzeba zwolnień bo jak ktoś znajdzie lepszą płatną pracę to tam pójdzie. Na 25 - lecie też nie liczcie. Może ewentualnie jakieś skarpetki do butów dostaniemy:)

@Związkowiec

Związki... Banda darmozjadów, która znalazła patent na przetrwanie. Szukają jeleni im więcej znajdą, tym więcej składek zbiorą. A czego nie obiecują...? Także zapisywać się i składki płacić ????

Dredd

Możesz przytoczyć jakieś fakty? Co obiecali, co uzyskali, czego nie zrobili?

@Dredd

Co zrobili? Określę to delikatnie ...głupa palą i to im najlepiej wychodzi. Co zrobią? Nic bo nie mają nic do gadania ????

Związkowiec

Widzisz, dzięki takim jak Ty, ciężko się pracuje. Wielu z nas oczekuje zmian, jednak każdy z nas wie że nie wszystko od razu. Jesteś ciekaw co już związki osiągnęły? Zajrzyj na gablotę informacyjną. Tam wszystko jest napisane. Co związki mogą? Bardzo dużo, tyle ile pozwala prawo. A opcji jest dużo. Poza tym jest duża pomoc prawników. Wszystko przed nami. ps. zapraszamy do współpracy - zamiast krytykować, pokaż jak się pracuje :)

@Związkowiec

Czy ty mając firmę pozwoliłbyś na wtargnięcie osób, które narzucały by Tobie/właścicielowi swoje reguły gry??? Nie sądzę. Więc zostańmy na gablotce, w której pisze co możecie/możemy i czcijmy ją jak ołtarzyk :)

Dredd

Tak czytam twoja wypowiedź i nie wierzę, żeby pracownik bronił pracodawcę ????. Uważasz że w zakładzie jest dobrze twoje wynagrodzenie jest adekwatne do wykonywanych czynności? Powiedz mi kiedy ostatni raz miałeś znaczącą podwyżkę?

Związkowiec

Pracownik, widzę że nie masz zielonego pojęcia jak działa strona społeczna. Wtargnięcie osób? Związki zawodowe zakładają pracownicy. Narzucanie reguł gry? Jeżeli tak nazywasz przestrzeganie prawa pracy, czy bhp, to tak masz rację.

@Dredd

Powiedz a dlaczego mam być przeciwko pracodawcy skoro daje mi zatrudnienie? Z czystego założenia bo to pracodawca? Takie podejście nie jest zdrowe. Gdyby przede wszystkim warunki płacowe mi nie odpowiadały to poszukałbym innej roboty. Nie mam wyższego wykształcenia ani nie znam języków obcych to mój błąd, mam rodzine i pracuje. Świadomie podpisałem umowę więc do kogo mam mieć pretensje do pracodawcy?

@Obecny pracownik

"Pracownik nie jest winien swemu pracodawcy służalczości i posłuszeństwa. Jest mu jedynie winien usługę, za którą otrzymuje zapłatę, będącą nie łaską, lecz zasłużonym wynagrodzeniem." (usunięte przez administratora)

@Dredd

To zmień prace jeśli czujesz się parobkiem i nie wypowiadaj się o kimś w sposób negatywny zachowując anonimowość bo to świadczy o tym że nosisz spódnice ????

lakiernikw14

Panowie czy to prawda że w06 i w10 przechodzi na system czterobrygadowy ?

@lakiernikw14

Tak to prawda od 4go listopada lakiermia W06 przeszła spowrotem na system czterobrygadowy.

@JR

Ale to tylko lakiernia a nie cały zakład. Taka mała różnica.

Lakiernikw6

A to prawda że majstra zwolnili z lakierni ?

Lakiernik
@Lakiernikw6

Niby skąd masz takie info!!!

LakiernikW14

Wita lakiernia W14 widze ze atmosfera w zakładach W06 i W10 identyczna jak w W14 Pozdrawiam .

MO
@LakiernikW14

Dobrze to już było.

JR

Panowie czy wiadomo już coś na temat pieniędzy na 25lecie Ronal Polska?

Jr
@JR

Co z tym jubileuszem? Ktoś coś słyszał?

LakiernikW14
@Jr

Maja cos płacić ale nikt nie wie kiedy ani ile .

LakiernikW06
@LakiernikW14

To tylko plotki, nie ma żadnej potwierdzonej informacji.

były

zlikwidować klike ptasia grypę

Snake

No panowie zaraz wszystkie działy bedą pracowac w systemie czterobrygadowym,ciekawe czy biorą pod uwage sytuację na świecie to ze jak walną LOCKDOWN inne państwa a na to sie zanosi to zamówienia się skończą? fajnie jest myśleć chwilą,fajnie ze na ta chwile mamy duzo zamówień Czy nie należało poczekać przynajmniej do końca roku z tą decyzją? niedlugo sie okaże ze to błędna decyzja była i znow wrocimy do systemu 3-zmianowego o ile nie bedziemy siedzieć w domu. Pozdrawiam

Prawie Prezes

Panowie jest wspaniała wiadomość.... W06 01.11.2020 pracujecie. Nie zapomnijcie również o przestawieniu zegarków na sobotniej nocce 24.10. Pracujecie godzinkę dłużej. Jeżeli chodzi o jubileusz to niespodzianka będzie. Pozdrawiam i czołem pracy.

@Prawie Prezes

Szanowny Panie prawie Prezesie Na wstępie pragnę Panu prawie Prezesowi, życzyć w obecnej sytuacji dużo zdrowia. Chciałem Panu prawie Prezesowi zgłosić również, że w dziale OM w zakładzie W06 dzieją się skandaliczne rzeczy. Na liniach automatycznych są produkowane koła ze złym wymiarem otworu centralnego. Później koledzy z tego samego działu na maszynach Goodway muszą naprawiać te koła. Według mnie to jest nie do pomyślenia. Zdarza się, że trzeba poprawiać nawet 1200 kół. Takie rzeczy są robione na popołudniowych i nocnych zmianach, oczywiście w weekendy również. Wiadomo dlaczego tak się dzieje, ale nikt z tym nic nie robi. Taka sytuacja zaczyna się zdarzać coraz częściej. Teraz coś o kopiowaniu. Gdy spadnie kilka kół na konto OM z powodu rysy, niedotoczenia lub wady odlewniczej to chłopaki z kopiowania mają nieprzyjemności i rozmowy z majstrem. Po jakiego grzyba on im mówi codziennie o procentach braków kół. To zaczyna robić się śmieszne. Ostatnio na nasze konto są przypisywane wady które nie są naszą winą bo wady odlewniczej czy lakiernicze nie są wadami działu obróbki mechanicznej. Pora z tym skończyć. Wynika to z walki między działami. Również ustawiacze z linii automatycznych i wajzerów lecą w kulki. Nie wywiązują się ze swoich podstawowych obowiązków, przesiadują godzinami w majstrówce bawiąc się telefonami lub siedzą w pomieszczeniach socjalnych flirtując z koleżankami. Pora z tym skończyć. Proszę o dokładne sprawdzenie sprawy i przyjrzeniu się co dzieje się w tym dziale. Z wyrazami szacunku Ja Uprzejmy

Parobek lakierni
@Ja Uprzejmy

To że wady odlewnicze i lakiernicze przypisują wam to i tak to nic nie zmienia w waszej premii, zobacz na nasz dział lakierni nasza premia uwzględniona jest od kół ok, a co mamy powiedziec na to jak co miesiąc mamy (usunięte przez administratora) premie przez to że w (usunięte przez administratora) kół spada na wady odlewnicze, obróbki ręcznej, kopiowania, u was na działach premia jest liczona od koła nie zależnie jak zrobione ważne że jest, a później takie koła trafiają do produkcji na lakiernie i jak spadnie to oczywiście lakiernia naprawi nie swoje wady bo przecież mamy (usunięte przez administratora) za wszystkie działy i kleić te dziury na tych 22 calach bo przecież odlewnia ma to w (usunięte przez administratora) jakie koła odlewają i nic im nie robią za to, tylko my cierpimy i zarabiamy te ochłapy, a nasz wodzu nie pójdzie i nic nie załatwi żebyśmy mieli chodź ciut lepiej ale dla nie go jest ważne że ma stałą pensyjkę co miesiąc. Żal poprostu żal

Raf
@Prawie Prezes

To co z tym jubileuszem?

@Parobek lakierni

Skoro tak to każdy na swój sposób na przechlapane. Jednak wyjściem nie jest bagatelizowanie tematu tylko jak są krzywe koła po wyjechaniu z odlewni to później wychodzi dużo różnych problemów. Czy to w czasie kopiowania czy lakierowania. Powinni zająć się problemem u jego podstaw a nie udawać że go nie ma. Na kopiowaniu mamy nie mieć popraw ani złomów a Wy na lakierni musicie naprawiać coś co nie nadaje się do naprawy. Całą sytuacja jest tragiczna a zarazem śmieszna. Trzymajcie się tam na lakierni i pozdrawiam.

@Ja Uprzejmy

Z całym szacunkiem, dobrze że piszesz o tym, ale mam pytanie. Czy zgłosiłeś problem do związków zawodowych?

@Związkowiec

Powiedz mi ile jest osób z W06 które należą do związków? Wiesz ile jest obecnie pracowników produkcji w zakładzie W06? Czy chcesz żeby było ich mniej? Jest na to prosta recepta. Zapisanie się do związków zawodowych. Opinia o Was już jest wyrobiona. Samo sobie na nią zapracowaliście. Myślicie że bylibyście w stanie obronić osobę zapisaną do związków przed zwolnieniem? Jeśli tak myślicie bo jesteście w błędzie. Nie jednokrotnie mówi nam się co mamy robić, często jest to naginanie podstawowych zasad które są jasno opisane w instrukcjach pracy. Poczytaj sobie wcześniejsze posty. Zobacz co dzieje się na lakierni. Chłopaki walczą o to żeby nie zabrano im premii. Robią to na swój sposób. Już samo to jest powodem że byście nie wybronili takiej osoby od zwolnienia.

ZJelcza
@Ja Uprzejmy

Ja pracuję w W14 i jestem zapisany do związków. Od kiedy chłopaki działają, dużo się zmieniło na plus. Już kierownicy nie robią co chcą, A najłatwiej krytykować , jak się nie wie co związki robią, Zapisz się, będziesz wiedział co mogą, a co nie. Pewnie jesteś jednym z tych, co łykają ploty, i je później puszczają. Z takimi jest najgorzej.

Ja Uprzejmie
@ZJelcza

Spuścić to Ci się mogę na twarz jak mi się spodobasz!

Lewar
@Parobek lakierni

W samo sedno! Myślę, że myśli podobnie przynajmniej 90% załogi na lakierni. Pozdrawiam

Ja Uprzejmie

Myślę że jednak mógłbyś mi się spodobać. Co więcej, śmiem twierdzić że paru chłopakom również. Wpadaj śmiało na GANG BANG!

@Prawie Prezes

Niespodzianka będzie, że wgl .będzie płacony jubileusz 25 lat Ronala w polsce czy niespodzianka będzie pod względem kwoty za każdy przepracowany rok? 5 lat temu ok 60-70% załogi W06 nie otrzymało jubileuszu bo trzeba było co najmniej 5 lat pracować a zakład miał wtedy 3 lata i większość pracowników nie załapała się na jubileusz

Prawie Prezes
@11223344

Niespodzianka to niespodzianka. Wiem jedno... Nikt nie będzie zadowolony... Może poza tzw. Pracownikami biura. Pozdrawiam i czołem pracy.

Byt
@Prawie Prezes

Skąd Ty masz takie informacje?

Ciekawy

Witam, to prawda że na w10 jest już korona?

Filip O.
@Ciekawy

Nie jest to prawdą.

Odlewnik
@Ciekawy

Oficjalnej informacji nie ma ... wiec COVID-a nie ma

W zakładzie W06na lakierni pracownik jest zarażony covidem. Kierownik nic o tym nie wspomniał, nie była przeprowadzona dezynfekcja stanowiska pracy oraz osoby które miały z nim bezpośrednio kontakt normalnie pracują. Co to w ogóle ma być? Chyba samemu trzeba to zgłosić do sanepidu.

Rft

Czy ktos wie coś o premii na 25 lecie Ronal Polska? Będzie czy nie będzie?

Pr
@Rft

Jest zatwierdzona ale nie wiadomo ile .

Rft
@Pr

A wiadomo kiedy ja dostaniemy?

@Pr

Ciekawe kiedy otrzymamy tą kasę za Jubileusz

Tr
@JR

A coś w ogóle będzie? Bo na razie nikt o jubileuszu nic nie wspomina.

JR

Kiedy będą pieniądze za 25lecie Ronal Polska ja się pytam?

Janko

Skąd wy bierzecie takie informacje ile kto zarabia kiedy do kogo kierownik wydzwania? Ile w was jadu ludzie ogarnijcie się

NieOdlewnikTylkoSikam

W10 Odlewnia na 4 brygadach obstawa na 16 maszyn. Od jutra jadą 24 bo trzeba nadrobić wolny 1 listopada chyba, że cmentarze bd zamknięte to do roboty (płatne jak za święto).Tydzień i pewnie ludzie na chorobowe pójdą ???? Ten się nie śmieje co w Ronalu(usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Ronal Polska sp.zoo - Wałbrzych

• Jak się pracuje w Ronal Polska sp.zoo?

Zobacz opinie na temat firmy Ronal Polska sp.zoo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 67.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ronal Polska sp.zoo?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 56, z czego 4 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Ronal Polska sp.zoo