MZA

Opinie o MZA

Rymas

Do wszystkich tych co robią tu sobie prywatne wojenki: jedynie co możecie, to pożalić sięna kogoś w necie:D. I nic więcej! Zwykłe pi z dy!

Kiero.

W Arivie płacą stażowe tak jest w ogłoszeniu na olx czym większe doświadczenie tym lepszy pieniądz może ktoś zna temat?

Jan Bezdomny

Mieszkanie na start Problem z brakiem kierowców jest tak duży - tylko w warszawskim MZA brakuje ponad 100 pracowników – że miasto kusi kolejnymi bonusami. – Zapewniamy mieszkanie dla osób, które do nas przychodzą – mówi Adam Stawicki, rzecznik MZA w Warszawie. Na mieszkanie mogą liczyć osoby spoza Warszawy. Oczywiście nie na zawsze. – Zapewniamy ten lokal na 15 miesięcy. Tak, żeby pracownik mógł się zorganizować na nowym miejscu pracy – precyzuje Stawicki. Zrodło TVN 24

Michał probierz
@Jan Bezdomny

Dziennikarz tvn24 niech zda najpierw prawko i sam się zatrudni nagrywając ukrytą kamera swój pierwszy miesiąc pracy .Jeśli oczywiście po jeździe z patronem nie zostawi autobusu na jednym z krańców informując dyspozytora o rezygnacji . Ta robota już jest koszmarem kierowcy ,bo nigdzie gorszych warunków nie ma.Pensja 500zl więcej niż sprzątaczka w szpitalu,więc na co liczą ci ludzie .? Stawicki ma minus 100 a w radiu miesiąc temu miał minus 150. Po karpiowce i premii już będzie minus 250.Szkoda zdrowia

Szef Mafi

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że w źle zarządzanej firmie może dochodzić do wielu toksycznych działań pracowników i przełożonych. Jednym z nich jest tzw. (usunięte przez administratora) nadgodzinowa. Jest to możliwe w firmach, w których obowiązuje wypłacanie dodatku za nadgodziny swoim pracownikom. W takim wypadku kilku pracowników tworzy pewnego rodzaju nieformalną grupę, której celem jest uzyskanie jak największej liczby godzin przepracowanych poza podstawowym wymiarem czasu. Mimo że zjawisko to może być kojarzone z zakładami przemysłowymi, może mieć miejsce w każdej firmie. (usunięte przez administratora) nad godzinowa powstaje między innymi na skutek zaniechań pracodawcy

Kierowca

Żeby się zatrudnić w MZA trzeba się zgłosić na ulWloscianska do działu rekrutacji wypełnić kwestionariusz i można być odrazu przyjętym jeśli się ma min 2 lata praktyki w zawodzie. Po przyjęciu podpisujesz umowr, robisz badania, wybierasz zajezdnie, stawiasx się do pracy, jezdzisx 5 dni z patronem i po zaliczeniu jeździsz sam według swojego grafiku. To jest cała polityka pracy.

Na ul. Woronicza sprawdzają czy masz pojęcie o jeździe, przegubem jedziesz po placu i robisx łuk przodem i tyłem.

BUSDZIENNIK

OŚWIADCZENIE Chciałbym podkreślić, że nie mam nic wspólnego z wpisami na facebooku ZTM Warszawa. Ktoś podszywa się pode mnie pisząc jakieś bzdury i wpisując jako nazwę użytkownika "Paweł Cz...". Nie będę komentował kłamstw na mój temat tam pisanych bo nawet szkoda na to czasu. Pragnę jednak podkreślić że nigdy tam nic nie pisałem i nie będę pisał więc nie wierzcie w nic co tam jest. ???? Pozdrawiam serdecznie, BUSDZIENNIK

driver

Witam, ja was nie rozumiem. W mza jeździ się 168h tak jak na każdym innym etacie a się czyta o tym jak to zmęczeni jesteście życiem i po 10h jeździcie każdy piątek i świątek nigdy nie wpomnicie o tym, że co drugi weekend jest wolny i że w tygodniu są oddawane dni wolne oraz o tym, że macie dodatek po 3 4 lub 5h pracy, pieniądze marne, dla jednego 5k na rękę wystarcza dla drugiego nie, to jest każda inna praca dostępna zabrać papiery to nie problem. Może to że jak się pójdzie na L4 dłuższe i zabierają roczną premię nie jest w porządku, ale jak się jeździ normalnie albo pójdzie się na urlop zaplanowany to nie ma żadnych potrąceń trzeba wstać o 3 czy 4 ale pracę się kończy najczęściej o 12 lub 13 no czasami 14.Jak ktoś się nie umie przestawić na tą godzinę to jeszcze raz proponuję iść do korpo pracować 8-16 i wtedy zobaczymy jak tam będzie fajnie. Jeśli chodzi o drugie zmiany mogą być uciążliwe jak się ma rodzinę. Praca jest w porządku dla tych co lubią jeździć i potrafią pracować w niestandardowych godzinach pracy. Jakoś nie ma tutaj pozytywnych komentarzy bo ten kto chce jeździć i uczciwie podchodzi do tematu to sobie jeździ i nie wylewa swoich żalów a tutaj każdy jest ofiarą losu pękniętego kondoma. NIe podoba się to zabrać papiery i tyle. Gdzieś indziej będzie lepiej, a tym kto chce czegoś się ciekawego dowiedzieć albo zadać pytanie dotyczące pracy zostawcie miejsce, będzie lepiej.

@driver

Widać że ktoś z włościańskiej napisał żeby podwyższyć szansę przyjścia nowych kierowców. Spokojnie nowi koledzy są na każdym oddziale szybko poinformowani o tej pracy o podejściu pracodawcy o karaniu za zwolnienie lekarskie ( bo przecież nie masz prawa zachorować więcej niż 7 dni) ale za to pan prezes dostaje piękna pensje wraz z zarządem oraz pozostałą elita w centrali. Ty masz 6100 brutto z premia + 400 motywacyjnej prezes z nagrodami podejrzewam że ok 30-40 tys brutto miesięcznie. Także tam się super żyje. Tu masz pracować na wąsacza i jego (usunięte przez administratora)

Wiktor
@driver

Problem to nie 10 godzin pracy tylko rozklad gdzie jeździsz po mieście 9:15. To nie trasa tira gdzie wrzucasz tempomat i opierasz się o kierownice. Przeszedłem do prywaciaza i pół dnia stoję na krańcu a po 6 dniach pracy jestem bardziej świeży niż w mza po dwóch . Ps: kasa na konto ta sama z nominału

BUS DZIENNIK

Uprzejmie proszę o nie hejtowanie mnie na tym forum . Przechodzę ponownie do Mza jako doświadczony kierowca który ma już stażu ponad 6 lat i proszę o kulturę wypowiedzi na mój temat . Trochę szacunku do doświadczonego kolegi bo mogę was sporo nauczyć i podpowiedzieć.

terefere
@BUS DZIENNIK

Pogadamy gdy dostaniesz nagrodę Jubileuszową. Jak na razie to i wysługi nie dostajesz

@BUS DZIENNIK

Dobraliście się na Posagu- tym drugim patocelebrytą,który ma fobie, świra na punkcie kierowców i samochodów. Ten sam poziom "intelektu" i gwiazdorzenia. Powinniście być zmiennikami.

@BUS DZIENNIK

Komu jak komu ale tobie należy się hejt jak nikomu innemu. Za wszelką cenę próbujesz zwrócić na siebie uwagę. Uwagę na którą nie zasługujesz.

Snikers
@Bbbb

Wszędzie cię pełno, za wszelką cenę wszedzie wtrącasz te cztere swoje tłuste litery .Zjedz snickersa albo siedem snickersów . Do tych wszystkich atencjuszy i atencjuszek co cię bronią pytanie .Za kogo wy się uważacie, że Wszędzie was pełno,Wszędzie te same paskudne ryje

R1-2-3-4

Lata 90' się skończyły gdzie ludzie nie mieli wyboru i MZA było ziemią obiecaną,w mza zostali jeszcze starzy kierowcy którzy utrzymują tą firmę a młodych widać jak na lekarstwo.Małe pieniądze,kiepskie warunki pracy za bardzo dużą odpowiedzialność

Zdziwiony

To do grudnia KM w Warszawie będzie jeszcze istnieć?

Bbbb

Firma kompletnie zeszła na psy skoro zatrudniają z powrotem taki element

Jestem gejem

Cześć misiaczki, mam zamiar do was aplikować, może poznam jakiegoś brutala. Słyszałem że u was dużo fajnych i tolerancyjnych ludzi jest. To prawda że płacą bardzo mało jak na Warszawę przystało takie bogate miasto

Gryu

Czy jak chce się zostać na umowę zlecenie nie przedłuża się umowy o pracę to trzeba pisać podanie w kadrach?

A to godzinowa nie jest osobna ? Tylko łączona z prezesowska? To jest chyba za każdą przepracowaną godzinę.

Tom

Ta firma próbuje zniewolić swoich pracowników. Mam jutro zawieść chorą matkę do lekarza rano i musiałem wziąć urlop na żądanie i cyk po premii 400 złotych. Tak to ma wyglądać? Kto zarządza tą Spółką? Tfuuuuu!!!!!

Kaczor
@Tom

Podziękuj związkom zawodowym za chore zasady premiowania

@Tom

To za dzień wolnego odbierają całą premie? Myślałem że tylko jak się pójdzie na L4 to mogą pojechać po premii? Przecież urlop na żądnie powinien być traktowany jak normalny urlop, nie?

Jak wygląda social tj. Czy to w jakiejś wysokości jest dofinansowanie do wakacji jak tak to do jakiej kwoty , czy jest to jakaś stała kwota ?

@Marek

Wiesz dlaczego nikt ci nie odpisuje? Bo nie wie. A dlaczego nie wie? Bo tu nie pracuje, albo pracował, ale na tyle krótko, że nic o tym nie wie. Tutaj tylko lecą oszczerstwa jeden na drugiego, prywatne wojenki, albo ktoś coś nabazgra tak nieudolnie, że dziecko z pierwszej klasy podstawówki lepiej by ułożyło. Jednym słowem masakra, wejdź na grupę FB i tam pytaj. Ja z "wczasów pod gruszą" nie korzystam tylko z "karpiowego" więc się nie wypowiem ile jest zwrotu.

Aa
@Marek

Dofinansowanie zależy od dochodu na członka rodziny. Od 70 do 40% ale też jest górna stawka, że nie więcej niż na głowę. Np przy 40% max na głowę to 1400, przy 70% 2400. Idź do kadr to się dowiesz.

terefere

ależ to jest (odmowa i zasady) to wszystko masz w Ustawie. Zatem nikt Cię nie może ukarać za odmowę przewożenia pojazdu w autobusie. Jeżeli zaś zechce, masz ustawowo dwa tygodnie na odwołanie. Później sprawę kierujesz do sądu pracy. Jeżeli argumentem jest Ustawa oraz zapewnienie bezpieczeństwa innym podróżnym. Nie ma co się siłować, tylko od razu albo podjeżdżasz pod patrol Policji lub SM pokazujesz piktogram nad głową gdzie nie ma roweru( tam jest info , wyciąg z homologacji) i masz wyciągniętego kierowcę wraz z pojazdem.pzdr

Pewex

W tym roku premia prezesowska ma być rekordowo wysoka, a wiem z pewnego źródła. Ponoć zostało mało osób które się kwalifikują i z tego względu przelicznik procentowy jest wysoki. Nie będę pisał kwoty bo nie chcę wywołać zamętu. Jednak warto było się starać.

Boluś
@Pewex

3000 tyś brutto . To daje fodatkowo 250 złotych brutto miesięcznie, czyli 180 zł na konto miesięcznie. 250 x 12 miesięcy = 3000 Faktycznie rekordowo wysoko :;

waszkochanykolega
@Pewex

Nadzieja, matką naiwnych. Zmieniłem pracę i obligatoryjnie moja trzynastka to trzynasta pensja i jest to netto więcej od łaskawości Prezesa, co najważniejsze znam wysokość świadczenia i nie muszę marzyć na jawie.

Niki
@Boluś

Pomyliłeś z godzinówką. Premia prezesa ma wynosić 5700 netto. Potwierdzam.

Robin

Tasować się możesz w ubikacji, tylko nie zapomnij zamknąć drzwi bo wstyd by było jakby ktoś cię nakrył. Miasto jest chytre ale dało ostatnio 2x 400 zł. Wiem ile ma być premii i jestem pewien że już jest przyznane 5700.

Kolo
@Pewex

W tym roku premia ma być wysoka bo ludzie którzy się starali nie mogą zostać z ręką w nocniku bo by odeszli. To nie są żarty.

@Kolo

Nie dajcie trollom i maruderom wmówienie sobie ściemy! Premia prezesowska będzie w wysokości takiej jak zawsze i nic ponad to! Im chodzi aby podburzyć i skłócić załogę, żeby zdezorientowani kierowcy chodzili do kadr z głupimi pytaniami (robiąc z siebie wiecie kogo)! To kłamstwa! Prezes jest w takiej samej wysokości co rok temu! Nie uda wam się trollowanie! Pozytywni miłośnicy czuwają! [siła] Aaaauuuuu!!!

nonono

Idą wybory Samorządowe, wszelkie nadwyżki dochodowe, trafią z powrotem do miasta. Jedno słowo jest tu kluczowe-------------------zapomnijcie o ekstra kasce.

Bbbb

Maszynista drezyny to akurat jedna z najlepszych fuch jakie może się trafić. Więcej się stoi niż się jeździ i nie trzeba użerać się z pasażerami. I kasa zdecydowanie lepsza

R2noc

To jedna klika z kierownictwem R2,może robić co chce bo kierownictwo trzyma ze związkami.Obecne kierownictwo na tej zajezdni nic merytorycznego sobą nie reprezentuje.Nigdy nie potrafili mi wprost odpowiedzieć na pytanie służbowe,tylko : "Idź Pan tam i się zapytaj " .Za te stołki oddali by wszystko.

Hehe

Dadzą radę skróci się przerwy albo brygady łaczone. I wio. Na 112 czy 116 macie mniej brygad a kursy są realizowane pasażerowie nie zauważyli różnicy. Zamiast 10 będzie 11 godzin w pracy.

jankaOko

Święta zbliżają się dużymi krokami. Czas na świąteczne porządki. I dlatego nasz gwiazdor związkowy związkowy Michał Nowacky od 1 listopada jest już na dwutygodniowym zwolnieniu. Jak co roku przed świętami kiedy zaczyna się gorący okres prania sprzątania Michał musi rozwijać swoją firmę, a do tego ma przyzwolenie naszej dyrekcji. Panie krupczatka czemu pan mu podpisuje od delegowania? Dwa tygodnie oddelegowania a potem dwa tygodnie zwolnienia. A pensję i tak bierze większą niż my z nadgodzinami. Kiedy to się skończy ? Panie Krupczatka niech pan nie będzie miękka faj a tylko zrobi z tym porządek. A może pan się czegoś boi bo wszyscy wiemy że Michałek pana też nagrywał .

Witam. Gdzie teraz wykonywane są badania lekarskie medycyny pracy , dalej pzu czy coś się zmieniło?

Miki
@Marek

Dalej PZU. Badania masz wszędzie tam, gdzie dana przychodnia ma podpisany kontrakt z PZU, czyli "wszędzie" w Warszawie. Dzwoń do PZU i ustalaj

Zostaw merytoryczną opinię o MZA - Warszawa

• Jak się pracuje w MZA?

Zobacz opinie na temat firmy MZA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1881.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MZA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1722, z czego 297 to opinie pozytywne, 362 to opinie negatywne, a 1063 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MZA?

Kandydaci do pracy w MZA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MZA