MZA

Opinie o MZA

R1-R1

Witam kiedy będzie wrescie podwyżka??? Bo w kazdej branzy od stycznia sa podwyzki, tylko nie unas! Ktoś coś wie?

Malgoska

Poczatkujacy kierowca ma na start 6900 brutto plus premie i dodatki, kierowca juz zatrudniony ma np. 6300 brutto plus dodatki.

Rymas
@Malgoska

Co ty piszesz? Kierowca już zatrudniony ma 6000 brutto podstawy, 300 premii, 400 dodatkowej premii plus jeszcze 400 premii za frekwencję i plus dodatki za nadgodziny godziny nocne i paliwo. Czyli: 7100 brutto plus dodatki za paliwo, nadgodziny i godziny nocne (najniższa stawka od stycznia). Tak samo ma nowozatrudniony kierowca. Jak weźmie urlop na żądanie lub zamianę dnia pracującego na wolne to te premie 400 zł mu się posypią to fakt, tak to specjalnie zostało zrobione ze szkodą dla kierowców. I tak jest przynajmniej o 1000 netto za mało. Ty w ogóle tu pracujesz? Z resztą za dosłownie parę lat będzie wojna, wejdą ruskie i wszystko rozwalą. Będzie płacz i zgrzytanie zębów, bogaci uciekną, a biedni będą ginąć. Nikt nam nie pomoże. Co to jest "Malgoska"? Może miało być "Małgośka" tylko nie umiesz użyć polskich znaków, boś niedawno internet i komputer odkrył? A odróżniasz brutto od netto?

@Malgoska

5800 brutto+ 300 premi oraz premia motywacyjna 400 i obecnosciowa 400 od kwietnia najniższa stawka a pracowników wszystkich będzie podniesiona. narazie podnieśli do 6000 brutto dla pracowników zatrudnionych na umowę o pracę na okres nieokreślony resztą 5800

Zbigniew

Mobilis 4600 zł za nominał

@Zbigniew

Chyba przy 20 nad godzinach:-) 30.80 brutto za godzinę+ premia 10 proc i dodatek za godziny nocne na tym się kończy lista płac Mobilis

Oooo

Informacja dla kandydatów na stanowisko kierowca autobusu. Mza daje możliwość swoim kierowcom możliwość skorzystania z urlopu wypoczynkowego w pełnym wymiarze na zasadach określonych przez mza. To znaczy ty piszesz kiedy chcesz a mza daje kiedy chce. Bo to nie jest koncert życzeń. Następnie mza grzecznie cię prosi żebyś zrezygnował z urlopu. Bo po co ci urlop w marcu albo w listopadzie czy tam jakimś październiku. Oczywiście jak się będziesz zwalniać mza wypłaci ci ekwiwalent za niewykorzystany urlop.

Nex

Witam, czy ostatnia podwyżka dla kierowców nie posiada znamion nierównego traktowania w pracy? Mam na myśli podniesienie pensji osób które przeszeregowanie na kwotę 6000 brutto otrzymały pod koniec 2023 i pominięcie wszystkich osób które otrzymały takie przeszeregowanie w latach poprzednich?

@Nex

Wszystko prawie zgodnie z przepisami, wyrównanie wynagrodzenia pracowników do najwyższej stawki zaszeregowania, "prawie" stawka zaszeregowania jest wyższa niż 6 tyś zł.

@Nex

Przepisy KP mówią o wyrównaniu wynagrodzenia do najwyższej stawki jaka obowiązuje w zakładzie pracy, a nie wyższej.

Kierowca

Żeby się zatrudnić w MZA trzeba się zgłosić na ulWloscianska do działu rekrutacji wypełnić kwestionariusz i można być odrazu przyjętym jeśli się ma min 2 lata praktyki w zawodzie. Po przyjęciu podpisujesz umowr, robisz badania, wybierasz zajezdnie, stawiasx się do pracy, jezdzisx 5 dni z patronem i po zaliczeniu jeździsz sam według swojego grafiku. To jest cała polityka pracy.

Na ul. Woronicza sprawdzają czy masz pojęcie o jeździe, przegubem jedziesz po placu i robisx łuk przodem i tyłem.

Super firma

Pracuje miesiąc i mam 6900brutto + dodatki i premię. Wychodzi ładna pensja, jeszcze więcej pieniędzy dla kierowców w nowym roku. Pozdrawiam

PLNY_R3
@Super firma

Ładna? przecież w marketach zarabia się podobnie z tą różnicą, że odpowiadasz za warzywa a nie ludzkie życie.

olaboga
@Super firma

Wytłumacz mi, co oznacza określenie Ładna Pensja? Urodę porównujesz do najniższej krajowej czy do pensji Referenta, czy Dyspozytora?

Kontakt
@Super firma

Młodzi do 26 roku mają naprawdę ładną pensję bo nie płacą podatku. 6900brutto + dodatki, chce się żyć

@olaboga

To samo jak ładna dziewczyna . Jeśli dziewczyna jest ładna to każdemu będzie się podobać , czy mi , czy koledze . Dobry brogram , Chłopaki do wzięcia , a może by tak zrobić Kierowcy do wzięcia , býłby ubaw po pachy a może i wyżej .

Elektro
@Kontakt

Młodym wiecznie nikt nie będzie lata szybko lecą

Redutowiec
@PLNY_R3

Daj namiar na te markety, chętnie się przeniosę.

heheszek
@Kontakt

Pewnie myślisz że dostaje te 6900+ dodatki na łapę ?nie, nie dostaje. Jego wypłata jest wyższa o zaliczkę na podatek, to sobie sprawdź jakie to kwoty. Myślisz że to robi taką wielką różnicę? Jak dla mnie szału nie ma

Rymas
@PLNY_R3

Ja też się podpinam no dawaj te markety chętnie też się przeniosę. Chyba że tylko opowiadasz ty jakiś farma zony. Konkrety poproszę.

Polo

To idź do marketu

@Polo

Polo Polo cho na SOLO

Kaczor
@Super firma

To bardzo ciekawe ja pracuje 15 lat mam najwyższą stawkę czyli 6500 brutto + premie a ty masz 6900 ?

Super firma
@Kaczor

Odpowiadam, w dziale rekrutacji mówili mi że mam wyższa stawkę niż kierowca z 20 letnim stażem i żebym nikomu nic nie mówił ale uczciwość mi nakazuje podzielić się tą informacją z wami. Mówili coś o jakimś wyrównaniu a że nowi już mają lepsze warunki.

@Super firma

Dzień dobry, wszelkie informacje dotyczące wynagrodzenia kandydatów zamieszczone są w ogłoszeniach Spółki, pracownicy zaś mogą w razie pytań zgłosić się do Działu Kadr w celu uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Zapraszamy do kontaktu. Opisana sytuacja zawiera nieprawdziwe informacje.

Oliwka
@Super firma

Witam, a co oznaczają te dodatki ? Mówisz o jakimś socjalu, ubezpieczeniu ? Widzę że szukają kierowcę autobusów na ten moment i mój mąż chce spróbować ale zastanawiam się ile tak faktycznie jest tej premii i od czego ona zależy ? Akurat jesteś nowy więc będą świeże informacje

@Oliwka

Dzień dobry, jeżeli ma Pani lub Pani mąż pytania dotyczące warunków finansowych zatrudnienia, zapraszamy do kontaktu telefonicznego 22 568 77 65.

3 cytryny
@MZA

Czy to prawda że kierowca autobusu który pójdzie na kilka dni opieki, pójdzie na pogrzeb członka rodziny lub oddać krew to jest karany brakiem premii 400zł nawet jeśli ma wypracowane kilka godzin nadliczbowych?

Kucyk

Gdzieś w gazecie ostatnio mi się przewinęło, lydl lub biedra, zarobki od 6300 do 7800, magazyn z produktami sklepu w tym warzywami. Resztę wywnioskuj sobie sam Kolego.

@MZA

Informacje wynagrodzenia obecnych pracowników gdzie można znaleźć?, Są informacje żeby zgłaszać się do kadr, podpisać nowe angaże zatrudnienia, wydawało mi się że wszelkie umowy powinny znać obie zaintetesowane strony a nie tylko jedna.

Da

A mnie powiedzieli że 6900brutto i w tym już jest premia i dodatki

Aaaa

Pomysł na co?, ominięcia przepisów Ustawy?, przepisy jasno określają jak można przewozić rowery w KM, to że mówią w wyznaczonym miejscu nie oznacza że miejsce może być dowolnie i sposób przewożenia rowerów też

Ciekawy

Ile będą wynosiły podwyżki które są zapowiedziane od kwietnia? Czyżby kolejne 200 zł. jak to miało miejsce od stycznia?

Koledzy kierowcy, a pracuje ktoś z was na zleceniu? Mi by pasowała taka forma, a w ofercie napisali ze to możliwe. Jeździ się w weekendy i święta. Mają jakiś minimalny próg godzin do wyrobienia w miesiącu? Czy to zależy od kierowcy? Czytam co piszecie o dodatkach, faktycznie i w ofercie wymienili ich sporo:) Na zleceniu tez obowiązują te świadczenia dodatkowe? Czy tylko uop?

Dzień dobry, jeżeli ma Pan pytania dotyczące warunków umowy zlecenia, zapraszamy do kontaktu telefonicznego 22 568 77 65.

Mobilisiak

Witam. Czy w mza można zatrudnić się na 0.5 etatu?

@Mobilisiak

Dzień dobry, każdą osobę zainteresowaną pracą, zachęcamy do wysłania CV na maila kierowcaautobusu@mza.waw.pl, zapraszamy również do rekrutacji przy ul. Woronicza 29.

Nowy kierowca

@PRACODAWCA Z jakich powodow praca kierowcy nie jest wynagradzana jednakowa stawka zaszeregowania dla wszystkich kierowcow?

Kolega Bus Dziennika

Ariva vel RelloBus na dzień dobry daje 6500 brutto podstawy + 300 premii motywacyjnej . A u nas kierowca na dzień dobry dostaje podstawy 5800 brutto. Wydaje mi się ,że co raz gorzej w tej naszej firmie niestety

Zleceniak

Nowe aneksy do umowy zlecenie dostałem z podwyżkami kar:)chyba sami będą sobie jeździli (usunięte przez administratora)

terefere

autobusy przecież są ubezpieczone, zatem kary to nie jest to, tylko zmniejszenie kosztów

Zleceniak

1500 za zarysowanie i 250 za odjazd z przystanku powyżej 1 minuty to nie foch nie licząc ominięcie przystanku za każdy 250

Sprawiedliwy

Brutto, brutto, więc realnie nie jest to 55/h

Sprawiedliwy
@Sprawiedliwy

I to w weekendy i święta na zleceniu. Zapomniałeś dodać.

Pasażer

Jest 15.01.24 w całej Warszawie są bardzo trudne warunki atmosferyczne w związku z czym powstają duże opóźnienia. Jest to jak najbardziej zrozumiałe. Jadąc autobusem lini 125 z kierowcą z przystanku Trawiaska do przystanku Płowiecka toczyłam się godzinę. W między czasie minęło nas kilka autobusów lini 525, 702, 521 oraz 125, które jechały lewym pasem. Powodem dla którego ten konkretny autobus nie mógł jechać był często zakorkowany pas zjeżdżający z ronda w ulicę Marsa. W/w linie autobusów mimo takich samych warunków potrafiły w miarę możliwości przyspieszyć podróż pasażerom. Szkoda, że kierowca (4754) lini 125 (8827) nie wykorzystał takiej możliwości zmiany pasa i w konsekwenji uwięził swoich pasażerów w pojeździe. Człowiek widząc mijające go autobusy, które swój odjazd miały znacznie późnij, a jednak wyprzedzają autobus którym jedzie jest niezwykle wściekły, w dodatku zmęczony dniem jak i podróżą. Gula sama rośnie przy gardle. Mam nadzieję, że ta informacja trafi do kierowcy i rozważy na przyszłość bardziej szczegółową analizę sytuacji wokoło, może wpadnie na rozwiązanie, które zadziała. Jeśli chodzi o dalszy styl jazdy to kierowca jechał naprawdę w porządku dostosowywyjac prędkość i odległość do warunków na drodze. Nie mniej jednak bardzo duży niesmak pozostaje

@Pasażer

Winą takiego zachowania kierowcy jest różnica wynagrodzenia jaka jest w MZA, mogę przypuszczać że kierowca był zatrudniony na najniższej stawcie wynagrodzenia i nie stać go na płacenie mandatów karnych za łamanie przepisów ruchu drogowego żeby pasażerom zapewnić komfortową podróż. Wyżej wymienieni kierowcy widocznie posiadają większe wynagrodzenie i swoje zachowanie mają wliczone koszty wykonywania pracy jakim są mandaty karne otrzymywane za nie przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Od czego są zależne te wszystkie premię regulaminowe i tego typu rzeczy? Mam na myśli to ogłoszenie, co się teraz ogłaszają, na kierowcę autobusu. Bez konkretów tak trochę jest napisane o tych premiach i nagrodach właśnie, dlatego pomyślałam że tutaj spytam.

Premia regulaminowa jest przyznawana za terminową i właściwą realizację zadań w danych miesiącu określonych w karcie stanowiskowej. Premia motywacyjna jest premią frekwencyjną. W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego 22 568 77 65 lub mailowego kierowcaautobusu@mza.waw.pl.

Elektro

Musisz być wydajna w ???? wtedy premia będzie żadnego zwolnienia ,urlopu na żądanie urlopu okolicznościowego ,nie możesz iść oddać krew itp.

@MZA

Czyli generalnie zasada jest prosta panowie macie gorączkę 39 stopni kaszel leje się z nosa do pracy bo po premi. Macie dzieci które wiadomo że chorują po premi także się nie rozmnażać. Macie rodziny coś się wydarzy nie bierz uż siły wyższej bo po premi. Ta firma każe za wszystko liczy się tylko plan do zrealizowania a nie ludzkie życie i sprawy. Przeszeregowanie nie otrzymasz mając dzieci. Generalnie firma dla kawalerów i lubiących życie tylko za kółkiem bez rodziny

KAMAMAMA24H
@2216

Przecież to jest jakaś porażka, w tej pracy chorzy ludzie przychodzą i zarażają innych żeby tylko dostać premie za wszelką cenę, narażając nawet życia ich i innych osób.

@MZA

Premia motywacyjna przyznawana jest za osiągane wyniki w pracy. Premia frekfencyjna ma motywować pracownika do znacząco zmniejszenia nieobecności w pracy. Czy widzisz różnicę czym różnią się premię o których piszesz że jest ona jedna i ta sama?

Dyspozytor na jakie zarobki może liczyć? Zwłaszcza z takimi wymaganiami, że szkoła średnia im tylko wystarcza, przynajmniej tak czytam w ogłoszeniu a nie wiem jak w praktyce. No ale żadnych widełek nie podali, to wszedłem tutaj bo mówię może się dowiem jednak :-)

Oooo

Informacja dla każdego kto chciałby zatrudnić się w mza jako kierowca. Jesteś tylko numerem twoje wszelkie prośby spotkają się z zdecydowanym sprzeciwem spółki. Ty natomiast masz wykonywać wszelkie prośby pracodawcy . Twoje życie rodzinne nas nie interesuje ty masz pracować.

Nowy kierowca

@Pracodawca Z jakich powodow praca kierowcy nie jest wynagradzana jednakowa stawka zaszeregowania dla wszystkich kierowcow?

Prowadzący

@Pracodawca proszę o odpowiedź na 2 pytania: 1. Czy jest możliwość pracy na b2b czy tylko umowa zlecenie (nie jestem zainteresowany uop)? 2. Czy na elastycznej umowie (zlecenie ew. b2b) jest minimum godzin do wyjeżdżenia? Pozdrawiam Prowadzący

@Prowadzący

Dzień dobry, zatrudniamy kierowców tylko w oparciu o umowę o pracę lub umowę zlecenie. W przypadku umowy zleceniu nie mamy minimalnej ilości godzin do wyjeżdżenia. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny 22 568 77 65 lub mailowy kierowcaautobusu@mza.waw.pl – zachęcamy również do wysłania aplikacji CV.

@MZA

Dlaczego w przypadku zatrudnienia kierowcy na umowę zlecenie pomija się fakt że UoCPK ogranicza ilość przepracowanych godzin?

Można aplikować na mechanika samochodowego. Jaka jest atmosfera na warsztacie? Gonią z robotą czy nie trzeba wyrabiać więcej jak etat ? Ile na start płacą ?

Prowadzimy rekrutację na stanowisko mechanika - jeżeli jest Pan zainteresowany ofertą pracy prosimy o przesłanie aplikacji CV na adres rekrutacja@mza.waw.pl. Zachęcam również do kontaktu telefonicznego 22 568 77 65. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

Kierowca

Witam. A jak wygląda praca jeśli chodzi o czas pracy? Ile dziennie jazdy, przerw ? Od której od której są zmiany? I ile godzin w miesiącu robicie?... U mnie w małej miejscowości w komunikacji miejskiej, robimy po 200godzin, w tym dziennie mamy nieplacone ok 30 min za sprawdzanie OC, tankowie itp, bo się nam nie należy i tyle! Zarobki za te godziny na rękę to ok 3800zl. Pozdrawiam

@Kierowca

Zapraszamy do rekrutacji przy Woronicza 29, w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytania. Zachęcam również do kontaktu telefonicznego 22 568 77 65.

Wstyd
@Kierowca

W ReloBus lepiej płacą niż w Mza, 6500 brutto za nominał na start. Plus premię 400 i 300 i reszta dodatków. Jedna linia 240h bez proszenia się, dobra kasa, lepsze linie

@Wstyd

Jak z 33 zł brutto/h wychodzi 6500.brutto. Rozumiem że powyższa kwota miała by być za nominał godzin.

Zostaw merytoryczną opinię o MZA - Warszawa

• Jak się pracuje w MZA?

Zobacz opinie na temat firmy MZA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1875.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MZA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1718, z czego 296 to opinie pozytywne, 360 to opinie negatywne, a 1062 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MZA?

Kandydaci do pracy w MZA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MZA