Opinie o Błyskawica w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Błyskawica. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Błyskawica o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - transport mieszany

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Błyskawica w Poznań

Marta Nowy wpis

Czy w firmie jest problem z l4?

Justyna

hej! Dementuję kilka kwesti: Firmy nie prowadzą bracia. Kwestia zarobków jest z góry ustalona- każdy nowy pracownik dostaje wydruk stawek za zlecenie. Każdy może sprawdzić ile zarobił, więc nie może się dziwić dostając wypłatę. Rozumiem rozgoryczenie byłych pracowników, którym nie chciało się pracować, i robili po dwa, trzy zlecenia dziennie. Rzeczywiście, jeśli się policzy 5zł brutto razy 3 razy 20 dni to na rękę się dostanie 250zł Przykre jest, że tacy ludzie później wypisują tu takie rzeczy... Są u nas stali kurierzy- wystarczy zaczepić jednego na ulicy i spytać jak długo pracują, ile zleceń dziennie robią. To będzie bardziej miarodajne niż czytanie opinii zgorzkniałych byłych pracowników, (o ile rzeczywiście pracowali, a nie tylko oczerniają nas). Najlepsi kurierzy (samochodowi) dziennie robią ponad 20 zleceń. Za przesyłkę mają płacone od 6 do 18 zł (brutto).Ra (usunięte przez administratora) nki pozostawiam Wam :) (usunięte przez administratora)

ja Nowy wpis
@Justyna

Masz rację. Firmę nie prowadzą bracie bo swego czasu się pokłócili i jeden z nich założył kilka lat temu inną firmę kurierską, której już na rynku nie ma. Ale jak działała to najpierw były stare szroty ale z czasem jej rozwoju kupowali nowe auta z salonu typu Doblo czy Fiorino, Bus itp.Na rynku była kilka lat. Obsługiwała zarówno duże firmy w Komornikach jak i małe rodzinne czy klientów indywidualnych. Kierowcy z paczkami byli także we Włoszech, Czechach itp, że o kursach krajowych nie wspomnę-) Dlaczego jej nie ma? Może zbankrutowała a może szef (nie będę wymieniać go z imienia i nazwiska chociaż tak naprawdę szefową była jego dziewczyna) odsprzedał firmę z bazą klientów innej, dużej firmie kurierskiej...? Kto wie-)

Kris Nowy wpis

Jest "fest "tylko auta stare.

Jacek Nowy wpis
@Kris

Jesteś w stanie napisać coś więcej o pracy w tej firmie? Wspomniałeś tylko o starych autach, a co z pozostałymi kwestiami związanymi z zatrudnieniem w tym miejscu? Mam nadzieję, że dzięki Tobie będę mieć zobrazowane to, jak wygląda ta firma od środka.

Tymon

Dziwne te wpisy wasze bo firma ma dobre opinie w internecie.

@Tymon

Opinie mogą być różne, w zależności od osoby. Szkoda, że sam nic nie napisałeś o pracy w Błyskawica. Ile trwa okres wdrożeniowy?

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie Błyskawica? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie Błyskawica?

Stary kurier

Śmieciowa czyli tzw umowa zlecenie

Stary kurier

Najgorsza flota jaka w życiu widziałem :) co prawda z szefem zawsze idzie się do gadać do dni wolnych itp ale z doświadczenia wiem ze lepiej nie pracować tam niż pare miesięcy :) z czasem coraz gorzej zaczynaja się nie zgadzać pieniążki itp :) a co do aut LATO BEZ KLIMY W ROZPADAJĄCYM SIĘ GRACIE WARTYM TYLE CO ZŁOM LUB MNIEJ BO RDZA :)

@Stary kurier

A i auta oczywiście bez radia bo po co :) 13 zł za godzinę to zbyt mało żeby ryzykować jazdy takimi szrotami :) Ale polecam prace jeśli nie chcesz zarobić a chcesz się narobić :) co kto lubi

chack

amatorska firma kurierska, dużo mówią mało robią. Idzie zarobić ale są to wirtualne pieniądze - pierwsze płatności wchodzą ok, potem jet tylko gorzej - kolesie(bracia) nie mają pojęcia o prowadzeniu takiej firmy porażka odradzam pracy w tej firmie......................

as
@chack

jacy bracia? . Firme od lat prowadzi jeden facet. Firma jest w porzadku . wspołpracowałem z nimi kilka lat i zawsze wszystko było ok. Ci co pier......ą głupoty maja jakies zasłyszane nieprawdziwe informacje pewnie od gównianej konkurencji.

@as

Piszesz, że przez kilka lat współpracowałeś z firmą Błyskawica - dawno już odszedłeś z pracy w tym miejscu? Ciekawa jestem, co możesz powiedzieć na temat warunków oferowanych przez tego pracodawcę - czy były one dla Ciebie satysfakcjonujące? Napisz coś więcej o pracy w tym miejscu.

@Jacek, tu masz stronę główną firmy Błyskawica - http://blyskawica.poznan.pl/ . Z tego co widzę możesz wysłać mailowo zapytanie o to, czy poszukują obecnie pracowników. Jeśli odbędziesz rozmowę rekrutacyjną napisz jak Ci poszła i czego się z niej dowiedziałeś. Będę wdzięczna @Marek, dziękuję za merytoryczną opinię na temat pracy w Błyskawicy. Piszesz, że wszędzie dostarczacie przesyłki, a jak się mają ceny związane z transportem w porównaniu do innych firm kurierskich przy wysyłkach do krajów pozaeuropejskich?

Firma godna polecenia, główna firma kurierska na Poznańskim rynku - lecz nie działają tylko w Poznaniu, doręczamy przesyłki dosłownie w każdy zakątek świata. Wypłaty zawsze na czas, atmosfera z szefostwem taka jak powinna być, wypłaty zawsze na Czas, wszystko do dogadania. Auta jak dbasz tak masz, nie potrzeba prosto z salonu na leasing tak jak konkurencja bo wyespolotowac i tak po 3-5 latach trzeba. Polecam pracę

Jacek

Czy firma potrzebuje pracowników?

Chętnie dowiemy się więcej o Waszych doświadczeniach z pracy w Błyskawica. Jednak bardzo proszę o zachowanie kultury wypowiedzi. @kot piszesz, że byłeś zadowolony z pracy w Błyskawica. Co mógłbyś doradzić osobom, które zastanawiają się nad dołączeniem do firmy?

ryś
@Karolina

Ciężko mówić o doświadczeniach. Trzeba samemu spróbować się przekonać czy to praca dla Ciebie. Firma jest uczciwa. Panuje dobra atmosfera.

ex

Nie polecam, nie wiadomo za ile jezdzisz i najgorsza flota jaką w życiu widziałem. Auta sie rozsypują i smierdzi w srodku. Siedzeń nie ma, lepszymi autami jezdzą na wioskach na końcach Polski gdzie jest przewożona tona ziemniaków z dwoma dorodnymi warchlaczkami.

michał
@ex

pracowałeś w firmie Błyskawica, czy piszesz, żeby pisać?

ryś
@ex

Błyskawica zawsze uczciwie rozlicza się z pracownikami. Praca kuriera owszem nie łatwa , ale jeśli ktoś się w tym odnajdzie to można zagrabić między 2-3 tysięcy na rękę. O czystość w autach dbają kierowcy i każdy ma tak jak sobie zadba.. Polecam Ex anonimowo to zawsze łatwo rzucać oskarżenia

kot

ex, głupoty wygadujesz. Pewnie należysz do tych, którze ledwo skończyli gimbazę, i pracować im się nie chce- mamusia zawsze wszystko podtykała pod nos, sprzątała, a Ty masz dwie lewe ręce. Przepracowałem w Błyskawicy ponad dwa lata. Atmosfera super. Auto- może i stare, ale w pełni sprawne. Odkurzacz pod biurem, w każdej chwili można posprzątać w środku. A jeśli Tobie śmierdziało, to znaczy, że jesteś fleja, i posprzątać nie umiesz. Zarobki na rękę- zawsze miałem między 2, a 3 tysiące. Zawsze dostawałem szczegółowy wykaz wszystkich zleceń- i kwoty co za ile robiłem.

vgkh

@true doprecyzuj na jakim stanowisku pytasz o te zarobki, bo wiesz doskonale, że rozstrzał może być ogromny - jak od pensji sekretarki przez specjalistów, kierowników aż do dyrektorów. Więc o jakie konkretnie ci chodzi?

kurier

Słynie z uczciwości? Oszukała tylu pracowników, że aż dziwne , że jeszcze jest na rynku. Ostrzegam przed tą firemką!!!

klient_ostatni_raz

Nie wiem jak się tam pracuje, pewnie nie ma lekko, ale powiem coś jako klient - PORAŻKA! Zleciłem dostarczenie dokumentów z Rataj na Piątkowo. Czas - ponad 3 h od przyjęcia zlecenia, chociaż obiecano mi, że będzie "błyskawica". FV (płatność z góry) dostałem po 1,5 miesiąca, i nie na 30 zł netto, ale na 10 zł. A potem dostałem ... ponaglednie do zapłaty jeszcze 12 zł netto. O nie, tak się bawić nie będziemy :) Mimo, że pisałem do nich z 3 x, że mają bałagan i że poproszę odpowiednią FV. A tu ponaglenie :) Niezła jazda...

?

Zarobki zostana Ci zmniejszone albo w ogole ich nie zobaczysz. ta firma upada...

Tego czegoś nie można nazwać firmą... Całkowity brak profesjonalizmu, zapewnienia na stronie www że dostarczają w standardzie do 2 godzin to pic na wodę. Jeśłi im się uda to może w 4 godziny się wyrobią. Uważają się za najlepszych i jak składa się reklamację to trzeba czekać i czekać aby oddali pieniądze. Stanowczo odradzam!!!!

Adi

Jak będziesz jeździł przeciętnie, to około 200 zł netto na miesiąc otrzymasz. Dla przykładu, ja otrzymałem nic więcej od powyższego, więc rewelacji nie ma. W dodatku własnym samochodem rozwozisz paczki. Ja ogólnie nie polecam, facet nie jest nastawiony na płacenie swoim pracownikom, w miarę godziwych pieniążków, po prostu stara się jak najwięcej dla siebie zaoszczędzić. Pisałem z kolesiem na forum, który dostał 145 zł za tydzień działania dal Błyskawicy. W dodatku, jak się okazało - wyszedł na zero, ponieważ coś dołożył do paliwa, ze swojej kasy ;)

Mateusz

A kwestia wypłacalności? Ile trzeba jeździć, by zarobić jakąś sensowną sumkę - nie mówię tutaj o 3 tyś netto na miesiąc? Na innym forum, wypowiedział się koleś, który nie dostał pieniędzy za pracę dla tej firmy kurierskiej?! Jak możesz, podaj więcej informacji.

Zostaw merytoryczną opinię o Błyskawica - Poznań

Błyskawica