Opinie o Herlitz w Baranowo

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Herlitz. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Herlitz o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Herlitz w Baranowo

Konrad

Skoro tylu pracowników narzeka na warunki zatrudnienia może warto wziąć sprawy w swoje ręce i założyć związek zawodowy? Czyli grupę pracowników, która będzie mogła w oficjalny i zgodny z prawem sposób negocjować z Pracodawcą poziom podwyżek, socjalu itd. Firmy w których pracownicy tworzą związki jest o wiele łatwiej. W razie pytań doradzę co i jak: tel. 516495525

@Róża

Tak 3 pracowników i nikt nie deleguje bo to są normalne wybory oni maja kila lat kadencji i potem każdy pracownik moze sie zgłosić do wyborów. Teraz po wyborach 2 pracowniów mają kolejną kadencję a 1 jest nowy.

AAA Nowy wpis

Wiecie może czy staż pracy z innej firmy ma wpływ na stawkę początkową? Kiedyś jeden Pan chyba chciał aplikować po 14-letnim doświadczeniu w handlu. Wtedy od jakiej kwoty by się zaczęło? Byłby okres próbny wtedy?

Zainteresowany PH Nowy wpis

Cześć, Czy ktoś merytorycznie może naświetlić mi warunki pracy przedstawiciela handlowego w tej firmie? Zastanawiam się nad zmianą branży po 14 latach pracy jakoś przedstawiciel FMCG. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Warto w ogóle według was się interesować pracą referenta ds. obsługi klienta? Siedem miesięcy temu wygasła oferta pracy ale chciałem zapytać, czy na nowo teraz nie przyjmują czasem. Tam też wymagali wtedy minimum rok doświadczenia, tyle też chcą teraz? Bo ja to mam już z 5 lat w takiej pracy przerobionych. Tym z większym stażem płacą więcej?

Konrad

Xyz
@Konrad

Próbowali, zastraszyli zwolnieniem. Niektórych zwolnili pokazowo.

Paulina
@Xyz

Naprawdę? Na jakiej podstawie? Przecież pracownicy nie zrobili nic złego. Faktycznie firma nie jest skłonna się przychylić do takich wniosków? Podwyżki i jakieś benefity na pewno by podniosły morale, zwolnienia raczej nikogo nie zmotywują do pracy.

@Xyz

Bzdury totalne. Nikt nikogo nie zastraszał ani nie zwolnił bo o niczym nie wiedział. Pracownicy po prostu nie chcą się zorganizować bo by trzeba wykazać jakąś minimalną inicjatywę, wolą narzekać nie angażując się. Najlepiej żeby wszystko odbębnić za nich, na zasadzie "idź i załatw a my poczekamy". Ty zrób, ty porozmawiaj, ty wynegocjuj.

Renata
@Edek

hmmm i naprawdę nie ma odważnych ludzi w waszej ekipie? razem raźniej, warto szukać i próbować coś zmienić.

@Renata

Są, ale jest ich zbyt mało. Głównie obowiązuje zasada "jeden za wszystkich, każdy dla siebie". Nie ma o czym mówić.

Małgorzata
@Edek

To może powinno się spróbować ich wszystkich jakoś ogarnąć w całość? Nie przydałby się wam jakiś "przywódca"? Widzę tu brak motywacji, a naprawdę szkoda, jeśli może nadarzyć się okazja na coś ciekawego

@Małgorzata

Takie próby były podejmowane i pokazały one, że nie mają one sensu. Starsi pracownicy są bierni i apatyczni, młodsi nie bardzo wiedzą czym się związki zajmują i niespecjalnie ich to interesuje. Co w przypadku tych drugich nie powinno dziwić bo tradycyjne struktury mocno odstają od współczesnych realiów. Dopóki nie zmieni się model ich funkcjonowania czy też możliwość zrzeszania się pracowników w mniejszych grupach lub z różnych zakładów na podstawie uproszczonych zasad to ZZ będą coraz bardziej odczuwać ubytek członków i tym samym odbije się to ich na budżecie. Młodych interesują proste i skuteczne rozwiązania, najlepiej za pomocą nowoczesnych technologii, a nie skostniałe i sformalizowane organizacje. Po części związki zawodowe same do siebie zniechęcają i jawią się jako instytucje wtłoczone w sztywne ramki z których nie chcą wyjść bo im tak wygodnie. Najpierw niech same wyjdą ze swojej strefy komfortu a dopiero potem motywują.

Miszcz
@Edek

Za moich czasów próbowano stworzyć ZZ ale skutecznie kiero spacyfikował starych pracownikow gdy już dobijalismy do 14 w grupie. Brakowało 1 pracownika i były by związki zawodowe. Ogolnie pracą w Herlitzu to kołhoz z totalnie idiotyczną polityką. Starzy pracownicy to chodzący zombie z zajechanymi organizmami. Specjaliści naprawde ale wykończeni fizycznie. Młodzi mieli wszystko w nosie. Zarobki delikatnie mówiąc cienkie. Nie wspomnę że na jednakowym stanowisku płacą mogla roznic się nawet 1000 zł. Ogólnie nacisk na normy i by JAHAĆ maszyną do końca. Maszyny zużyte i ciagniete tylko dzięki wiedzy starych mechaników. Zero wkładu ze strony firmy w wykształcenie i szkolenia dla pracowników. Wszelkie próby innowacyjności koncza się wielką obrażą głównego goscia od utrzymania ruchu ze ktokolwiek z czymś wyszedł bo musi soe tym zająć. Ogolna apatia, dolina i (usunięte przez administratora). Sami fałszywi ludzie którzy sprzedali by drugiego za fajkę. Starą gwardia i porządni ludzie albo odeszli lata temu albo nie żyją.

@Konrad

To nieaktualne, narzekało... teraz jest od kilku lat ok.

@Miszcz

Miszcz,@Edek od jak dawna jesteś: Były pracownik? Za twoich czasów może i próbowano..., czyli kto ty??, a może twoi koledzy?? Po co stworzyć ZZ, 14 osób z totalnie idiotyczną polityką? Obecnie są od dawna 3 osoby w radzie pracowników i na moje dają radę. Z resztą teraz są nowe wybory do rady i zobaczymy czy sobie poradzili po wyborach się okarze :)

@Darnok

Rada pracownicza daje radę?A niby z czym?Widać,że jest to wpis biurowego a nie człowieka z produkcji.W tej firmie to są dwa inne światy.

Darnok

Rada pracownicza daje radę?A niby z czym? A w czym nie daje rady? Przewodnicząca rady to też człowiek z produkcji...

Róża
@Darnok

O co chodzi z tą radą pracowniczą? Bo widziałam to info, że jest w niej 3 pracowników. A kto ich deleguje? To jakies głosowanie pośród pracowników, kogo tam delegować?

Darnok Nowy wpis
@Róża

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Herlitz? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Pomocnik operatora maszyn drukujących?
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Pracownik działu kadr i płac
Częstochowa
SGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o.
logo firmy Menedżer Produktu
Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Działu Utrzymania Ruchu
Ogorzelice
Modular System Sp. z o.o.
Alicja

Aktualnie firma rekrutuje w sieci nowej osoby jako Managera Sprzedaży do spraw Sieci Handlowych (Key Account Manager). Widziałam, że to ma być praca w systemie hybrydowym. Ile dni w tygodniu można pracować z domu? Jest jakas stała liczba wymagana od pracodawcy?

Ajcila
@Alicja

Jest regulamin pracy hybrydowej. Szczegóły zawsze podczas rekrutacji.

Rysiu
@Ajcila

No tak, tak, ale tutaj zawsze można dowiedzieć się szczegółów nie formalnych, ale takich realnych. Dajcie znać jeszcze jaki sprzęt dają do domu do pracy zdalnej, ok?

Ciekaw

Ile zarabiają przedstawiciele handlowi?????

@Ciekaw

Słyszałam, że przedstawiciele dostają ok. 6 000 netto - na rękę podstawy, czy ktoś to może potwierdzić?

adam
@Anna

Tak, potwierdzam. Dodatkowo wymieniają wszystkim samochody na ferrari...

Neo
@adam

5500 maxymalnie

@Neo

Dziękuję, że odpowiadasz konkretnie i bez sarkazmu, jak u @adam. Rozumiem, że to kwota podstawy, ciekawa jestem, ile miesięcznie PH w Herlitz jest w stanie wyrobić ponad nią. Podpowiesz?

Ktosia
@Ciekaw

Wynagrodzenie 6 tyś na rękę jest bez problemu osiągalne.

@Hanna

To nie był sarkazm tylko rzeczywistości.

Joanna
@Ktosia

A ja niżej wyczytałam, że w Herlitzie przedstawiciel może liczyć również na opiekę medyczną ale ten komentarz pojawił się już parę lat temu. Czy obecnie nadal jest ona oferowana? Jeśli tak, to jaki pakiet przysługuje i w jakiej firmie? Czy trzeba coś dopłacać?

Arturek
@Joanna

Jak tylko teleporady to nie trzeba dopłacać

Prawda
@Ciekaw

PH zarabia na początek 3,5tys netto + premia uzależniona od zrobionego planu (100procent, nie mniej) i marży. Jeździsz po tradycji tj. jury+ detal i sieciach. Na sieci rozkladasz towar, liczysz o pakujesz zwrotny- przechlapane. Bardzo ciężko zrobić plany. Kierownictwo pozostawia pracownika samego. Zero wsparcia tylko niekończące się pretensje i strach. Bardzo zła atmosfera w pracy. Samochód inwigilacja.

@Adam

Powtarzam, nie wierzę, że macie ferrari, więc jak będziesz chciał pomóc, to podaj prawdziwą markę aut PH.

@Prawda

Jak to inwigilacja? Chodzi Ci pewnie o GPS-a?

konios1980
@Adam

brak rzeczowego argumentu a jedynie sarkastyczne odpowiedzi niewnoszące nic do oceny firmy i sytuacji w niej...

Maja
@konios1980

A Ty co możesz powiedzieć o nich? Może od ciebie się dowiem czegoś o narzędziach pracy właśnie. Jaki sprzęt dają? W miarę nowocześnie tam jest czy raczej lata 90.?

Herlitz poszukuje pracownika na Mechanik. Czy stanowisko Mechanik wymaga nadgodzin?

Ja32

Tak herlitz aktywnie rekrutuje na stanowsisko mechanik i nie wymaga na tym stanowisku nadgodzin

Witam, od tygodnia przyszedł do nas do pracy Wasz były kierownik Marek A. Póki co brak w nim kultury. Może powiecie coś o nim ? Jest normalny dla ludzi ?

N

Witam a w jakiej firmie ?

Dorota

Ktoś wspomniał, że nie dostał odpowiedzi zwrotnej po rekrutacji :) Ciekawi mnie jakich pracowników szuka firma w takim razie? Wymaga specjalnych umiejętności/doświadczenia? Bo ktoś niżej tez napisał, ze jest mało osób do pracy i firma zaprasza, czyli rozumiem że nie biorą wszystkich "po kolei"

Now

Witam Ile zarabia pracownik produkcji w tej firmie?

Jak dużo osób pracuje na stanowisku Operator w firmie Herlitz?

Stefan

Jest ich mało a więc zapraszamy :)

Małgorzata
@Stefan

Czy na tym stanowisku mogą być zatrudniane tutaj również kobiety?

Nie polecam! Po rozmowie kwalifikacyjnej na ph nikt nie raczy nawet poinformować o wynikach!

Czy Herlitz zapewnia kartę multisportu?

Nie

Nora

Witam serdecznie chciałabym się dowiedzieć jak wygląda praca w tej firmie jakie działy są ,praca ilu zmianowa i miesięczne wynagrodzenie ile wynosi od danego działu, lub stawka godzinowa jaka jest oraz czy weekendy są pracujące?

Czy na okres wakacji przyjmujecie do pracy tylko na ranną zmianę?

Czy w obrębie jednego działu w Herlitz są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

Nie bo nie ma liderów.

Czy Herlitz zatrudnia studentów?

herlitz

firma zatrudnia aktualnie do sezonowych prac pomocniczych w dziale produkcji: pakowanie, sortowanie, konfekcjonowanie artykułów biurowych i szkolnych z papieru, także studentów. Praca w systemie zmianowym 06:30-14:30 lub 14:30-22:30, na umowę zlecenie, stawka 18,30 PLN/brutto za godz.

maniek

Z takim parkiem maszynowym,nowym kierownictwem,marnym socjalem,słabymi zarobkami i załogą,która już jest zmęczona ciągłą gonitwą za wysoką wydajnością to ta firma raczej nie znajdzie nowych pracowników.

Anka .
@maniek

Masz racje.bo tak jest

@maniek

coś sie zmienilo od roku? kierownictwo sie uspokojoło? jak to tam teraz wygląda?

Arleta

Ile podstawy netto - na rękę może otrzymać przedstawiciel handlowy, jak duże są tereny, z jakiej floty obecnie korzysta Herlitzl? Dziękuję za odpowiedź :)

Iwona

@Nowy, czy podjąłeś pracę na interesującym Cię stanowisku? Jakie masz wrażenia co do pracy - tego się spodziewałeś? @gruba ryba, czy oprócz wynagrodzenia i ewentualnej premii, o których piszesz, pracownicy mogą liczyć na jakieś dodatkowe benefity? Są organizowane szkolenia albo wyjazdy? Wasze opinie na pewno będą bardzo przydatne dla osób rozważających rozpoczęcie pracy w Herlitz.

gruba ryba
@Iwona

jakieś dodatkowe benefity? -coś na święta i opieka medyczna oraz obiad w godzinach pracy ale to teraz jest wszędzie Są organizowane szkolenia albo wyjazdy? - brak

@Iwona

Zapomniałeś dodać,że nawet nadgodziny nie gwarantują przyzwoitych dochodów.A praca jest naprawdę ciężka.

Zostaw merytoryczną opinię o Herlitz - Baranowo

• Jak się pracuje w Herlitz?

Zobacz opinie na temat firmy Herlitz tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

Herlitz