Opinie o Perfetti Van Melle Polska w Tarczyn

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Perfetti Van Melle Polska. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Perfetti Van Melle Polska o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł spożywczy - produkcja słodyczy i przekąsek

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Perfetti Van Melle Polska w Tarczyn

PureFresh

Perfetti van Melle obecnie ma siedzibę na warszawskim Okęciu. Dla poruszających się komunikacją publiczną dojazd mocno utrudniony. Jedyny autobus: 189, lub tramwaje. Z jednego jak i drugiego przystanku 1,5 km pieszej drogi (nie oświetlonej) do przejścia. Dla poruszających się autem, brak miejsc parkingowych, jak uda Ci się przyjechać wcześniej- staniesz na bagnach (które wkrótce będą zabudowane), liczba miejsc ograniczona. Centrala zatrudnia ok 30 osób. Firma mała, ok. 60% pracowników biurowych pamięta początki firmy, pracują po 20 lat. Drugie 40% to osoby młode, wśród których panuje 80% rotacja. Firma ma słabo rozbudowaną strukturę, pod kątem kariery nie jest przyszłościowa. Mała paleta produktów, mało pracy. Każdy jednak "zarobiony, nie wie w co ręce włożyć". W biurze siedzi się 8,5 h obowiązkowo. Do odpracowania 0,5 h na przerwę. Praw tych strzeże podejrzane oko jednego z dyrektorów, który z zasady zdaje się być mocno nieufny do Polaków. W terenie zmiany, porozpisywane nowe trasy dla przedstawicieli, często długie i mało korzystne dla pracownika. Przejazd trasy liczy się do czasu pracy ale tylko w jedną stronę. Drugą jedziesz za darmo. W centrali panuje specyficzna atmosfera pracy, na pograniczu komunistycznej poczty i firmy aspirującej do miana korporacji. Problemy pracowników tkwią w części ścisłego kierownictwa, jednak nikt poza szeregowymi pracownikami zdaje się tego nie widzieć. Pracownicy chętnie rozmawiają o problemach firmy ale tylko między sobą i w razie potrzeby, wszystkiego się wyprą, więc nie warto wchodzić w tego typu dyskusje :)

Stary Człowiek i Morz/że
@PureFresh

To co napisałeś lub napisałaś o otoczeniu budynku to niestety racja. Ale trzeba dodać że PVMP było pierwsza (!!!) Firma która tam się ulokowala. Zrobiła to dla wygody pracowników bo poprzednia siedziba była w Tarczynie w halach produkcyjnych 20km od Warszawy. To nie wina PVMP że teraz dobudowano inne biurowce bo inne firmy stwierdził że to super miejsce i nagle zrobił się tłok. Co do blota i oswietlenia to tu możesz mieć pretensje do Urzędu Miasta nie tych firm. Co do ścieżki rozwoju.. każda firma która ma mały zespół centralny będzie miała ograniczony rozwój pionowy. To normalne i dominujące na rynku firm małych zespołem. Przecież to jest oczywiste na poziomie wchodzenia do takiej firmy gdy do niej wchodzisz. Bo.iluz można mieć Dyrektorów? Co do całej reszty się nie zgadzam. W dzisiejszych czasach to atut że są osoby pracujące długo. Dlaczego? Dlatego że jeżeli te osoby sprawdziły się przez 20 lat i rozwijały to stabilność zatrudnienia kompensuje ograniczone możliwości awansów. Spójrz na to jako naturalny benefit małego zespołu. Młoda kadra rotuje-to prawda ale to zjawisko globalne i większości firm. Młodzi szukają swojego miejsca. Co do klimatu - tak siadł. Kilka lat temu za zespolu top managerow KJ, PW, KT, MK było lepiej. Przynajmniej Sprzedaż chwali sobie bardziej tamten okres. Ale obecni liderzy też są ok na tle całego przekroju rynku FMCG. Środowisko pracy na tle innych firm jest naprawdę przyjazne. Podsumowując - mam poczucie że szukasz cieni firmy na siłę... To naprawdę dobre miejsce pracy. Serio. Ogólny rozrachunek po kilkunastu latach oceniam bardzo na plus. Gdybyś widział gdzie byliśmy w 2012 a gdzie jesteśmy - to zrozumialbys jak wiele ta firma zmienila w ostatnich latach. Wiele osób ale mówi o ostatnich 2 latach ale ja mam porównanie ostatnich 2 lat do naprawdę długiej historii i o e też nie są złe np w porównaniu do warunków pracy i klimatu 10 lat temu. Tak ED wkurza czasami.... Ale w sumie to poczciwy facet.

@Stary Człowiek i Morz/że

@Stary Człowiek.. Wazne to ze doceniasz wartosc "starych pracownikow". Co wiecej z prawie wszystkim sie zgadzam. A dlaczego nie z wszystkim? Bedac dlugoletnim pracownikiem uwazam ze ekipa ktora wymieniles tworzyla tylko dobry klimat. A sztuka jest tworzyć dobry klimat z dlugoletnia perspektywa... nie wystarczy ze jest milo..a to prowadzi do niczego. Co do Sprzedaży.. pozwól ze nie bede komentowal tego ze bylo im kiedys lepiej...kiedy hulaj dusza piekla nie ma...czy sie stoi czy sie lezy...a co najciekawsze..to sa dobrzy ludzie..tyle tylko ze ta wspaniala ekipa sama nie majac pojecia pracy i odpowiedzialnosci nikogo nie na uczyla..

gregory
@CHupa Rules

Bzdura. Nauczyła. Rozumiem że to Cię boli ale to nie znaczy, że musisz kłamać.

Przyjaciel

Bartek daj juz spokoj :)

@Przyjaciel

Hej Przyjaciel, gdyby Twoje zalozenie bylo prawdziwe to Bartek by nie pisał, tylko wywalił tych nierobów

:-)
@CHupa Rules

B. już ciebie prosili daj spokój na tym forum.... chyba z 50% postów jest twoich i twojej druzyny piercienia. Nicki wam się nie mieszają? :-)

Mentosik
@:-)

Przeciez to jego stara strategia, kilka nickow, wypisuje posty, od dawna uzywa tego forum, nie kapneliscie sie jeszcze. Nosi do HR wydruki? :)

Czupa i kamieni kupa
@Mentosik

B. chodzi po rynku i się o robotę prosi. Polewkę mają z niego niezłą :-) Zobaczcie gdzie przesiaduje i dlaczego tak przypadkiem się kręci obok budynku obok nas. Wyniuchał :-) Stary a ja się ciebie zapytam, bo byłeś zawsze taki mega kozaczek, ajatollah strategii - czy ty masz chłopie za grosz honoru? Dam ci rade - zmień profil roboty, zajmij się pisaniem do Detalu Dzisiaj czy innego periodyku, nie baw się w sprzedaż, nie wychodzi ci, nie rób nic na siłe - nie udawaj guru, nie udawaj lidera. Prześlizgałeś się po paru FMCG-ach, nauczyłeś się sprzedawać siebie, ale zawsze po 2 latach był klops. Dochodzą nas słuchy co robisz i gdzie się chcesz wślizgnąć. Już na korytarzach głośno. Robisz dziecinne podgrywki, ludzie poważni ciebie rozgryźli, na rynku masz fatalną opinie. Daj sobie spokój. Nie męcz już nas, innych - serio Detal Dzisiaj to nie jest zły pomysł. Ew. poszukaj czegoś mniejszego, poza Wawą. Aha, jeszcze prośba nie wypisuj już więcej na go-worku, mylą Ci się profile, raz tu raz tam, nicki też ci się kręcą. Ty naprawdę nie jesteś Dżejmsem Bondem - choć chciałbyś być, co? hehe. Pokory chłopie, zdrowia, pociechy w życiu i nie męcz już ludzi.

Rep
@Czupa i kamieni kupa

A pamiętacie jak w rynek jezdzil? Po jednej takiej wizycie, moi sie pytali czy sie przywidzialo im :) potem juz przestal :) wysylal tylko orkow :) bal sie nas czy cus? :)))

Dziunia
@Stary Człowiek i Morz/że

Rozpoznaje Cię po stylu wypowiedzi i wcale się nie dziwie Michał, że tak dobrze piszesz o firmie. Pracujesz w PVM już bardzo długo bo masz dobrą posadkę. Jesteś człowiekiem neutralnym do wszystkich się miło uśmiechasz, przytakujesz i do wszystkiego podchodzisz z dystansem. Nikt się Ciebie nie czepia i nic Ci nie narzuca. Jesteś jak mucha na ścianie. Co Ty możesz wiedzieć o poniżaniu, nękaniu, prześladowaniu itd,,,? W tej firmie zostało już kilku pracowników z dużym stażem przez zasiedzenie nie mają odwagi zmienić ścieżki kariery , można ich policzyć na palcach jednej ręki. W ostatnich dwóch latach odeszło lub im podziękowano - wielu wartościowych pracowników przez takich karierowiczów rządzących jakich macie obecnie a szczególnie przez Bartka i Wojtka - dwaj kolesie , postrach PVMP. Postępują tak jak ich poprzednik, mentos choco do dziś odbija się czkawką. A Bartuś będzie się odbijał przez wiele lat, bo na relacje i opinie się tyle pracuje. Poprzednia ekipa tyle musiała pracować, żeby obecna ją spierniczyła.

Stary znajomy

Witam, czytam sobie te wszystkie wpisy i jestem w stanie rozpoznać większość autorów. Mój czas w pvmp już się zakończył. Powiem Wam co to za Firma. To w większości super ludzie. Niestety zostało już tylko kilku, którzy kochają to co robią. Osobiście zawsze max angażuje się w to co robię. Wiem, że czasy Marcina K, Marka O, Marka A i innych nie wrócą. Szkoda bo to ludzie z pasją. Firma ma mega problem z cenami produktów w hucie. Obecnie zarząd to jedna wielka katastrofa. Widać, że grają na czas. Ważny jest projekt, akceptacja i czas jaki im przydzielą na realizację. Sam efekt? Nikt nawet nie zakłada że się uda. Powiem, Wam jeszcze jedno. Kiedy swoje odejście ogłosił Marek O na konferencji zapadła cisza a po chwili Wszyscy wstali zaczęli bić brawo. Owacja trwała kilka minut a łzy leciały wszystkim. Sam Marek nie potrafił słowa z siebie wydobyć. To jest przykład człowieka dla którego można się poświęcać dawać z siebie wszystko. Jak myślicie jak było by dzisiaj? Według mnie odejście Bartka świętować będą wszyscy (zresztą jak w innych Firmach które roz...) odejście WK to będzie już mega impreza. Sam napiję się do zgonu. Mam nadzieję, że los dopłaci mu się za to jakim jest człowiekiem.

M.o

100 % racji!!!

@Fisher
@Stary znajomy

Ciekawe dlaczego teraz nie pracujesz z wyslawianym przez Ciebie Markiem.... chyba wszyscy pracujacy znaja odpowiedz. WK.. bardzo dobra robota! Pisza o Tobie a tzn ze czasy (usunięte przez administratora) sie minely i brania premii za nic. Gratuluję

Weteran
@Stary znajomy

Witajcie koleżanki i koledzy z branży... :-) Wpadłem na to Wasze forum z ciekawości, co ludzie piszą o firmie bo pojawiło się właśnie info o rekrutacji na stanowisko PH. Nie będę ani nikogo ganił ani wyśmiewał ale uwierzcie mi - na przestrzeni ostatnich 4-ch lat trzykrotnie spotkało mnie "szczęście" w postaci likwidacji mojego stanowiska pracy (normalna redukcja etatów jakich wiele). Wiadomo co było dalej - szybki start na Pracuj.pl, spotkania bardziej lub mniej udane, standardowe popisy rekrutujących typu "jaką to oni mają wiedzę, jaki super jest ich produkt i firma itp..." Po przejściu przez ten cyrk rozpoczynałem pracę a po krótszym lub nieco dłuższym okresie okazywało się, że jest to firma jakich wiele, że sposób zarządzania, nawet jeśli na początku różnił się nieco od innych z czasem był wręcz identyczny jak u konkurentów i innych... Zasada jest jedna i pewnie wielu z Was ma tego świadomość - DZISIEJSZA KADRA KIEROWNICZA MIGRUJE Z FIRMY DO FIRMY A SZKOLENI SĄ W BARDZO PODOBNY SPOSÓB WIĘC I NAS WSZĘDZIE BĘDĄ TRAKTOWAĆ PODOBNIE BO TEGO UCZĄ NA SZKOLENIACH I WEWNĘTRZNYCH NARADACH. Podsumowując - wejdźcie na pierwsze z brzegu forum o jakiejś firmie a przeczytacie opinie tak zbliżone do tych tutaj jakby były skopiowane... Możemy pracować gdziekolwiek ale w zdecydowanej większości firm jesteśmy już tylko cyferką w systemie... Pan lub Pani X lub Y już się nie liczy... Wiecie że mam rację...Więc nie ma co się licytować bo każdy na swój sposób ma rację... Zasada "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma" wciąż obowiązuje :-) Powodzenia wszystkim...

Ciekawinka-Babinka?

Co tam z tym BS?

To juz 4 firma chyba :)

Zuzanna

@@znajoma Chciałabym przypomnieć, że forum GoWork.pl służy do wymiany opinii o pracodawcach, a nie opisywania spraw prywatnych czy wzajemnego obrażania się. Proszę więc o uspokojenie się. @M.O. Czy mógłbyś uzasadnić swoje stanowisko? Dlaczego Twoja opinia o innych pracownikach w firmie, w tym przypadku jest negatywna? Jaka w Twojej ocenie panuje aktualnie atmosfera w firmie?

@znajoma
@Zuzanna

@zuzanna. Szkoda ze takich samych zasad nie stosujesz i nie wypisujesz do wszystkich ktorzy obrazaja, a przykladow mozna podac wiele chociaz by w wypowiedzi do ktorej sie odniosłam. Pozdr

Asap
@Zuzanna

Posiada wiedze natomiast jest bardzo negatywnie nastawiony do ludzi. Podejrzewam ze i tak bedzie siedzial na tym stanowisku do czasu odejscia Pana B... Dwie bratnie dusze..

M.O.

W.Kra musi odejsc!!!! Pan B.S kolegę wrzucił na stanowisko, a mówiono ostatnim razem ze ten typ nie nadaje się na kierowanie ludźmi. Kolesiostwo. Powtarzam W.Kra musi odejść! !

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Perfetti Van Melle Polska? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Specjalista/ka ds. Obsługi Klienta wydawały Ci się najkorzystniejsze?
Mentos choco

Drogi zarządzie, W jaki sposób dyrektorem polnocy została osoba która ani razu nie uśmiechnie się, ba nie powie nic dobtego i najchętniej zjechała by człowieka?! Ma wiedzę ale podejścia do ludzi brak!!

Ewelina

Podpowiedzcie czy firma prowadzi rekrutację?

Kita

@znajoma Ty na etacie w PVM widać jesteś w pisaniu tych jakże mądrych wypocin. Widać, żeś łyknął lub łyknęła kilka mądrych słów jak marża, zysk, dystrybucja. Problem w tym, że zapewne masz problem z odróżnieniem marży od narzutu, numerki od ważonej. Wal dalej te głupoty, uważaj wszystkich za idiotów, żołnierzy, (tutaj pachnie militarną przeszłością rodzinną). Skoro ludzie piszą, coś ich boli, jeśli jest brak zrozumienia, co widać w każdym Twoim wpisie, to będziesz sam te drażetki handlował niedługo. Co do cen i zarobku, na rynku dzisiaj można taniej kupić Mentos niż jeszcze rok temu, No zarąbiście dbacie o zysk. Co do tonażu, jeśli nie wiesz, jest nie mniej ważny już sam zysk, otóż fabryki zatrudniają pracowników, a jeśli nie mają co produkować to w sensie globalnym firma traci, nie patrz na samą PL. Wiesz, że UK nie musi przynosić zysku dla PVM tylko tonaż? Pewnie nie... To jest Twój problem, byłeś na kilku szkoleniach, zrobili z Ciebie mjenadżerja i uważasz, że możesz pouczać, uderzać i pisać takie głupoty jak nt wyjazdu do Grecji. To pokazuje Twój poziom, który ukrywasz za ładnymi słówkami, których znaczenie wyszukujesz na Google lub wyniosłeś z rozmów z mądrzejszymi od siebie. Dla nowych pracowników napiszę krótko, chcesz pracować, aplikuj, zawsze jest w firmie dobrze i źle, nie dogodzisz każdemu. Tylko @znajoma nie obrażaj, nie mądraluj, więcej pokory młody mjenadżerze, na jakim stanowisku byś nie był.

@znajoma
@Kita

@kita Czytajac Twoje wypociny mysle siebie ze nadal nie czytasz ze zrozumieniem. To widac w Twoim codziennym zachownaniu. Nie jestes w stanie mnie obrazic tymi tekstami o rozumiemiu marzy i narzutu czy tematem szkolen. Twoje zachowanie czy podejscie do tematow w firmie juz nie raz pokazalo jak slaby jestes w tym co robisz. Co wiecej masz problem z rozroznieniem rodzaju meskiego od żeńskiego. Smieszny i zalosny jestes. Doksztalc sie z matematyki a potem wrocmy do rozmowy. Bo gadac to potrafisz, zakrzykiwac innych.. to Twoja metoda kiedy nie masz racji... pokrzyczymy..zakrzyczymy to inni uwierza ze sie myla. Buhhaaha

Robert

Generalnie jak pracujemy i zupełnie nie odpowiada nam praca to nic dobrego z tego nie będzie. Nic na siłę!!!

Van Van

Kita Święta racja. Nic dodać i nic ująć. Super.

CHupa Rules

@Muzyk nie badz smieszny i zalosny. W żłobku maja miejsce dla Ciebie. Skorzystaj bo poziomem emocjonalnym przedszkolakom nie dorastasz. Znalaz sie kolejny co innych ocenia. Zgaduj dalej bo to na pewno nie jest Natalia. A jak masz cos do niej to powiedz jej to wprost a nie na forum.

Muzyk

@znajoma czyli Natalia Może czas zająć się swoją pracą na swoim terenie a nie wysiadujesz tu jak kwoka na grzedzie i wypisujesz głupoty nawet nie wypada dla pani kierownik pisać takich bzdur to ze nie masz klasy w sobie i podejścia do pracy zawodowej to każdy kto ciebie zna dobrze o tym wie.Awansowalas bo niby jesteś taka mocna ale jakoś się heh jeszcze nie wykazała. ...jak to mówią krowa która dużo muczy mało mleka daje co sprawdza się u ciebie

Znajoma

@Egzakutor, gdybys tylko w polowie zrozumial co napisalam to wiedzialbys ze zadnego z przytoczonych przez Ciebie elementow w mojej wypowiedzi nie ma. Ale jak wisze zgodnie z tym co klasyk powowdzial: "kazdy wuj na swoj stroj. Jak komu pasuje to teorie sobie dobuduje". Pozdrawiam

Gutek

Ile osób tyle opinii. Wiadomo, że nie znajdziemy idealnej firmy, ale trzeba patrzeć realnie na miejsce gdzie jesteśmy. Jestem zadowolony chociaż zawsze coś można napisać złego!

Wielki Egzakutor Chłamu

@Znajoma Ale Ty farmazony piszesz. Poprostu jesteś z kosmosu. Oderwana od realiów. Ogólnie to potrafisz się tylko puszyc i nadymać. Lansowac gowniany czas i klimat w firmie jako krainę różowych nosorożców. Dziewczyno! W firmie jest padaka. Totalna katastrofa. Dno. Do bani. Czyli pasujesz tutaj ;)

@Znajoma

@Zoledz czy jak Ci tam....musialbym byc podobna do Ciebie...nie mierz ludzi swoja miarka. @Blllle....swiete slowa prawisz @Zabcia nie prowokuj :-) bo sie zdziwisz i bedzie Ci glupio buhaha

Źabcia helloo

Znajoma Ale ty gwiazdorzysz nie dałaś jeszcze fotki na Facebooka jak siedzisz w peugeot i nie robisz nic Intermarche cie pozdrawia helo w eurocash nie ma mega puszki no byś się wstydzila wykrzywiona chińska barbi......nie wiem co ty robisz na stanowisku ASP ????????????

bllle

Jakim głupcem trzeba być, żeby wypisywać takie rzeczy. Na portal zaglądają osoby z zewnątrz Firmy a to co tutaj wypisujecie naprawdę słabo świadczy o pracownikach PVM. Fakt cele są kompletnie z czapy ale to super firma i rewelacyjni ludzie. Myślę, że bardzo szybko bo od nowego roku czeka nas wielka zmiana. Nie boje się jej i liczę tylko, że będę mógł zmierzyć się z wyzwaniami (już sprawiedliwymi i z sensem postawionymi zadaniami). Widać, że recepty na głupotę nie ma. Interesanci nie słuchajcie moich przedmówców. W każdej firmie tacy się znajdą. Tutaj desperacja sięga zenitu. Wszystkim marudom radzę zapomnieć o przeszłości i iść do przodu.

miczu

Ble ble ble ble ???? Ale dziwni jestescie. Po co te nerwy? Ja się odpaliłem z PVM i jestem szczesliwszym czlowiekiem. Odpalasz internet. Idziesz na rozmowe. Dostajesz lepsze auto, kasę i realne zadania + normalne narzedzia. I chrzanic PVM! Zycie jest tylko jedno :-) Nara :-)

CHupa Rules

@Antek nie widzisz ze Pan Wojtek to osoba juz wczesniej piszaca pod innym nickiem? Nagle tylko zwrócił uwage na wpis tej dziewczyny o umowach. Szkoda ze nie pochylil sie nad innymi. Moze nie zrozumial. Hahaha :-)

Antoni

@Wojtek a co szukasz pracy w ktorej podpiszesz umowe z ktora powiązane beda okreslone zadania i mozesz sobie ich nie realizowac? Czym tam Ci pachnie to Twoja sprawa, ale skoro niby nie jestes w organizacji to mysle ze Twoje podejscie na starcie jest slabe. Zycze znalezienia pracy w ktorej nie bedziesz musial niczego robic i bedziesz za to nagradzany. Powodzenia

Zostaw merytoryczną opinię o Perfetti Van Melle Polska - Tarczyn

Perfetti Van Melle Polska