Obis

Wrocław

Opinie o Obis

Były pracownik firmy 2010-01-27 14:50
Jest to firma, w której nadgodziny za free to podstawa. W tej firmie "światło nie gaśnie". Widziałem przypadki zwolnień za odmówienie przyjścia do pracy w sobotę lub niedzielę. Dziwny jest fakt, że szefowie nie boją się takiej przyczyny wpisać w wypowiedzeniu. No ale co to dla nich złamać prawo raz więcej czy raz mniej. Za nadgodziny, oczywiście nic nie dostaniemy. Przyjmując się do pracy nie zostajemy informowani, iż część wypłaty dostaniemy "pod stołem". Początkowo w ogóle nie dostajemy umowy a gdy ją dostaniemy okazuje się, że kwota BRUTTO jest zminimalizowana a część wypłaty dostaniemy "pod stołem". Także jesteśmy oszukani już na wstępie, a później będziemy oszukiwani coraz częściej. Przy rozliczeniu końcowym nie zawsze pamiętają ile zarabialiśmy (przecież na papierze jest wpisane nasze wynagrodzenie). Jeśli ktoś planuje rozpocząć współpracę z tą firmą, radzę popytać ludzi, którzy tam pracowali.
były pracownik 2010-03-01 17:35
Pracowałem w tej tzw.firmie dwa miesiące na umowe zlecenie (okres próbny),potym okresie,dałem sobie spokuj.Oszuści którzy szantarzują zwolnienim za niegodzenie się na nadgodziny.Starzy pracownicy się na to godzą,możliwe że niemają innego wyjścia.Zgadzam się z powyższą opinią.Odradzam tą firme zainteresowanym.Tą firmą powinien się zainteresować fiskus,i sąd pracy.
pracownik byly 2010-09-05 16:55
swieta prawda , nigdy w zyciu ..... obis
anonim 2011-01-25 20:59
To co pisz o obis to prawda. pensja brutto a część pod stołem. tylko trzeba patrzeć, żeby wpisali na umowie tyle ile się uzgadnia bo to zawsze zmieniają na swoja korzyść. nie płaci za nadgodziny. w ogóle to normalne ze ktoś pracuje za nadgodziny i nie widza w tym nic złego żeby nie zapłacić. uważać na prawa rękę ŚLĄZAKA-JASZTAL. osoba wredna, nie ufać, podstępna,działająca na niekorzyść innych ludzi. a sam (usunięte przez administratora) mówi jak to dba o pracownika itd.(usunięte przez administratora). NIE WIERZYĆ.
Dyskretny 2011-04-19 08:40
Fakt jest faktem i nie da się ukryć , marne stawki i wyzysk to powinno być logiem tej firmy banda złodziei niewolnictwo w 21 wieku ale nie do ruszenia za długie ręce mają właściciele pewnie aż do ministerstwa wystarczy zobaczyć gdzie na jakich obiektach zlecali roboty oczywiście wszystko przez firmy podwykonawcze swoich pracowników mają od roku.
były nielegalny pracownik 2013-01-01 14:12
Pracowałem w tej firmie kilka lat temu jako pomocnik elektryka. (usunięte przez administratora) Jak zdarzały się kontrole na budowie to wszyscy nielegalnie zatrudnieni musieli sobie zrobić wolne. Pan (usunięte przez administratora) to typowy prywaciarz wyzyskiwacz. Potrafił zaczaić się na budowie, żeby podglądać czy pracownicy odpowiednio zapieprzają za śmieszne stawki. Takie coś jak BHP nie istniało w tej firmie.
pracownik 2013-12-28 22:54
Niestety wszystko prawda. (usunięte przez administratora) Premii brak. Umowa minimalna. W tym roku nawet bonów świątecznych nie dali (usunięte przez administratora). Chyba leci ku dnu to przedsiębiorstwo, trzeba szukać nowej roboty. Budowa się kończy niedługo. Za niezgłoszenie wypadków w pracy Prezio J.C. daje 100% urlopu (w nagrodę).
Jacek 2015-01-13 17:38
Pracowałem w OBISIE prawie 2 lata i tyle mnie oszukiwali,ale nie miałem wyjścia.Ci co tam pracują to sami desperaci,jak dostali 300 zł.premii to tak się cieszyli jakby co najmniej 2 tysiące dostali.Nie polecam tej firmy chyba że jest się ciamajdą i nic nie możesz znaleźć.Nigdy w życiu OBIS!!!
o. 2015-02-18 20:45
Siergiej dane firmy Obis na stronie są mocno nie aktualne .
aleksandra 2015-03-26 12:14
a konkretnie ile osób jest zaatrudnionych możnaby tu zapisać i ewentualnie jak wygląda obecnie z ilością wolnych miejsc do wzięcia , albo chociaż tych które będą może się wkrótce zwalniać do wzięcia, bo tak naprawdę to obecnie się wysyła w ciemno cv i nawet nie za bardzo wiadomo co napisać w liście motywacyjnym
Olek 2015-04-07 19:50
Firma w tragicznej sytuacji finansowej i kadrowej.
Nie płacą pracownikom, hurtownią ani podwykonawcą.
Pracownicy uciekają jak tylko pojawi się okazja.
W hurtowniach zadłużeni na setki tysięcy złotych.
Z Podwykonawcy sytuacja wygląda podobnie jak z hurtowniami.
Nawet ich stali zleceniodawcy się od nich odsuwają.
Proponuje trzymać się od nich jak najdalej.
Tam, żyje się tylko dobrze Prezesowi który wozi tyłek nowym Lexusem po Wrocławiu i kupuje sobie nowe nieruchomości.
Olek 2015-09-07 21:39
Luz, tu chodzi o firmę Obis Cichocki Ślązak
@. 2016-05-03 02:49
Od kolegi "Luz" począwszy i skończywszy na "ofon" mam pytanie:
Co wy tu robicie za zamieszanie nie dotyczące firmy Obis Cichocki ŚLĄZAK Sp.j. !?
@$ 2016-05-06 06:18
Obis Cichocki Ślazak to firma w bardzo słabej kondycji finansowej. Nie polecam współpracy z nimi. Sami kierownicy mówią o zadłuzeniach w hurtowniach, stąd problemy z zaopatrzeniem w materiały. Ocena moja to = ndst. (Na szynach)
Młody 2016-05-10 20:07
Świetna oferta na Doradcę Klienta w Krakowie, mam już spore doświadczenie i myślę, że warto wysłać do nich CV.
Były Pracownik 2017-02-18 23:03
UNIKAĆ!!!! Atmosfera w biurze fatalna, inżynierowie i kierownicy zmieniają się jak rękawiczki- nikt z Wrocławia tam nie chce pracować. Prezesi Obis Cichocki Ślązak to jedni z większych kombinatorów we Wrocławiu.
Były Niewolnik 2017-02-18 23:10
Obis Cichocki Ślązak ma ogromne długi przez co oszczędzają na pracownikach. Nie ma pieniędzy na odzież ochronna, nie ma na podstawowe narzędzia. Prezesi Inżynierów traktują jak niewolników na których wyładowują swoje niepowodzenia!!!
Rozczarowany 2017-02-18 23:17
Na rozmowie Inżynierom obiecują złote góry ale po miesiącu prawda wychodzi na jaw!!! Ta firma swoją działalność opiera na okłamywaniu ludzi!! Szkoda czasu.
uu 2017-02-19 22:43
Szkoda czasu na rozmowy kwalifikacyjne do tej firmy.
AA 2017-02-20 09:40
Firmą OBIS powinna zająć się Państwowa Inspekcja Pracy !!!
Adas 2017-02-21 14:04
Fatalna atmosfera w biurze na Rybnickiej , na budowie nawet ok.
Aro 2017-02-23 09:12
Kierownik robót w Obisie pracuje od 7:00 do godz. 20:00. Zatrudniają mało inżynierów a z tych co maja chcą wycisnąć wszystko co się da.Z urlopem zawsze problem. Część wynagrodzenia przekazywana jest na konto a część " pod stołem" . Gdy coś zginie na budowie to ta część wypłaty którą Kierownik robót dostaje "pod stołem" zostaje mu potrącona na rzecz materiału/przedmiotu który zaginął na budowie. Ogólnie firma dla desperatów, kadra często się zmienia.
mgr inz. Witek 2017-02-23 10:41
Inżynier/Kierownik w Obis-ie nie ma szans na podwyżkę. Stawka którą wynegocjuje się na początku będzie już do końca. Praca 10-12 h/dobę + 2-3 soboty w miesiącu. Za soboty i nadgodziny nie płacą. Często przymusowe wyjazdy w delegacje. Atmosfera w firmie zależy od budowy ale raczej słaba, brak pracy zespołowej.Dużo stresu i presja czasu.
Inzynier 2017-02-27 10:54
Po roku pracy w Obis Cichocki Ślązak jako inżynier stwierdzam, iż w tej firmie nie ma jakiegokolwiek planu działania firmy,wszystko jest na "łapu capu" albo się projekt uda albo się nie uda. Jak się nie uda to się zwalnia pracownika. Prezesi nie mają pojęcia co to jest strategia firmy, nie maja koncepcji działania.

Plusy: samodzielny tryb pracy, ciekawe projekty
Minusy: brak podwyżek,brak możliwości awansu , brak organizacji w wewnętrznych strukturach firmy, bezpłatne nadgodziny
Pracownik 2017-02-28 11:42
Budowę Nowego Szpitala Wojewódzkiego we Wrocławiu Obis zakończył ze stratą ponad 4 milionów. Tak się kończy zatrudnianie amatorów do kierowania tak dużą inwestycją...
monter 2017-02-28 13:10
No cóż Panie Pracownik... mądrość ludowa mówi : jaka płaca taka praca... Inżynierom płacą tak mało, że chodzą po budowie i zbierają ścinki kabli na sprzedaż...
Michał 2017-03-01 06:53
W Obisie nikt nikomu nie ufa, nie lubią nowych, nawet prezes przyjeżdżał na budowę o 6 :50 i chował się za drzewem aby sprawdzić o której na budowę przyjeżdżają kierownicy robót. Patologia...
Grzesiek 2017-03-02 08:13
Witam Kolegów. Widzę, że dyskusja na temat Obisu się rozkręciła, pewnie to ze względu na starty finansowe Obisu na ostatnich budowach oraz wprowadzane oszczędności firmy na wszystkim czym się da, niestety w tym i na Pracownikach...Problemem tej firmy jest polityka Prezesów , która nie przewiduje podwyżek. Po prośbie Pracownika o podwyżkę Prezes zawsze ma tą sama śpiewkę : "To był trudny rok dla Obisu" więc tyle ile wynegocjuje się na początku rekrutacji tyle będzie już do końca kariery.
Krzysztof 2017-03-03 07:47
W grudniu 2016 nie chcieli mi dać pieniędzy na opony zimowe do auta firmowego bo Prezes uznał, ze można jeździć na letnich... Oszczędności na siłę w tej firmie to standard. Reszta jakoś ujdzie, projekty dość duże i ciekawe.Praca po 10-12 godz/dobę i brak płatnych nadgodzin to kolejny minus tej firmy.
Andrzej 2017-03-06 10:45
Na rozmowie kwalifikacyjnej Inżynierowi z ponad 2 letnim stażem oferują 2500 netto a podczas podpisywania umowy widzisz ze jest 2500 ale brutto, reszta pod stołem- firma niepoważna!! obiecują podwyżkę po 12 miesiącach -uwaga!! jest to ściema!! Za te pieniądze praca po 12 godz/dobę + soboty.
Jacek 2017-03-07 12:00
Prezesi Obisu to nieźli kombinatorzy!!!chcą mieć pracownika w garści, gdy złożyłem wypowiedzenie umowy to nie dali mi tej części pensji którą otrzymywałem pod stołem. Wytrzymałem tam 12 miesięcy, z perspektywy czasu to był stracony rok.
Grzegorz 2017-03-08 08:38
Pracowałem jako Inżynier w Obisie 2 lata, projekty były duże i ciekawe,niestety dużo wyjazdów do innych miast na budowy, atmosfera w biurze kiepska, brak współpracy innych osób z biura. Wszystko było dobrze dopóki nie poprosiłem Prezesa o podwyżkę. Polityka tej firmy nie przewiduje podwyżek, tyle ile wynegocjujesz na rozmowie kwalifikacyjnej tyle już będzie do końca. Uwaga !!! od kwoty którą podajesz na rozmowie zawsze ucinają Ci 15 % do 20 % i pytają czy się zgadzasz - taki sposób negocjacji ;)
Andrew 2017-03-14 08:12
Obis na każdej budowie ma straty bo ta firma nie know-how, Prezesi nie mają żadnej strategii, jedyne co potrafią Prezesi to obcinać proponowaną pensję na rozmowie kwalifikacyjnej, poza tym to siedzą , piją kawę i czytają prasę przez cały dzień w pracy. Ta firma utonie w ciągu najbliższych 5 lat. Climatic w Warszawie już z nimi nie chce współpracować, Budimex we Wrocławiu też nie. Firma rodem z PRL-u , nie zna nowoczesnych technik zarządzania, nie zna systemów ISO.
Ara 2017-03-17 08:50
Prezesi to Sknerzy i większe Cwaniaki, zabezpieczają się w umowach od strony prawnej i pracownik nie ma szans w sądzie. Gdy Inżynier odchodzi z Obisu to jest zastraszany sprawą sadową, za to ,że budowy które prowadził przyniosły straty. A jak budowy mają nie przynosić strat gdy Prezesi nie dają pieniędzy na podstawowe narzędzia dla monterów, materiał na budowy nie przychodzi na czas bo hurtownie czekają na zapłacenie poprzednich faktur , jednocześnie prowadzi się budowy w 3 miastach...
Remo 2017-03-18 17:32
Prezesi Firmy " Obis Cichocki Ślązak", swoich Kierowników Robót traktują jak potencjalnych wrogów ,konkurencję... patologiczna firma z PRL-u.
Hanna 2017-03-28 14:07
Na domenie firmy możecie znaleźć aktualne oferty pracy! http://obis.com.pl/?praca Które z tych stanowisk Was interesuje?
Zostaw swoją opinię o Obis - Wrocław
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Obis