Opinie o Bestseller Retail sklep Vero Moda w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Bestseller Retail sklep Vero Moda. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Bestseller Retail sklep Vero Moda o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja odzieży wierzchniej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bestseller Retail sklep Vero Moda w Warszawa

Loki

Praca jest męcząca, kierowniczka regionalna bardzo miła jednakże czasem wymaga od sklepu za wiele. Przykładowy tekst jest ze "dziewczyny robimy kawkę i działamy!" Szkoda tylko że jestem sama na zmianie , a nie można pić, jeść a nawet siedzieć na sklepie. Kierowniczka sklepu nie Lepsza, nasza jest hipokrytką która myśli że jak obrabia każdej z dziewczyn tylek to nie przekażemy sobie tego. Następna rzeczą jest to że kierowniczka mówi że nie gramy ani nie siedzimy na telefonie, wszystko spoko ale ona na zmianie gra sobie w gry na tel ponadto kiedy ty jako szarak nie poprawisz odpowiednio bluzek będziesz zjechana przez to natomiast szanowna kierowniczka może zostawić tobie na rano najgorszy bajzel i ona nie widzi problemu, ostatnio nawet podczas mojej zmiany ani razu nie poprawiła sklepu. Kierownicze przerwy na "obiad" zamiast 30min trwają średnio po 1.5h. Słabo w tej firmie jest z czymś takim jak premia dla szaraka czyli dla mnie. Wieczne narzekanie obu kierowniczek że premi nie dostaly- szkoda że ja jej nawet nie mam ( człowiekowi nie chce się nawet starać bo i po co). O pakietach sportowych nie wspominam bo ich nie ma. Tak samo jak i podziękowania od kierownictwa za zrobione cele sklepu. Ogólnie odradzam pracę bo jest wiele innych fajnych prac na zlecenie z bonusami oraz różnymi pakietami dla pracowników. Pozdrawiam

Anonimowość
@Loki

Zgadzam się z tym. Negatywy się widzi a pozytywnych rzeczy już nie.. W ogóle w tej firmie nie doceniają pracownika. Ty rób jak najwięcej a firma i tak nic Ci nie da.. Żenada

Jaki jest wkład kierownictwa Bestseller Retail sklep Vero Moda w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Sklep już zamkniety Nowy wpis

Sama byłam kierownikiem i atmosfera na sklepie była genialna. Wszystko zależy od tego jak podchodzimy do człowieka. Co niestety nie działa w drugą stronę (chodzi o kierownika regionu). Kierownik regionu miły tylko jak czegoś potrzebuje. Zawiera umowy ustne i obiecuję kokosy gdy się upomnisz o swoje to albo mówi że nic takiego nie było albo że sama się zgodziłaś na umowę ustna (nie jestem jedyna ????). Gdy nie jesteś już potrzebna jesteś poniżana na wszystkich płaszczyznach. Wyzysk, pisanie codziennie @ z uzasadnieniem czemu nie wyrabiasz utargów i non stop tłumaczenie się bez żadnego zrozumienia, iż czasami to nie nasza wina. No i nie wspomnę już o odmowie podpisania przez kierownika regionu wypowiedzenia co jest nie zgodne z prawem. Najgorsze z tego wszystkiego że nawet nie masz komu zgłosić kierownika regionu bo osoba zarządzająca nimi jest w Danii. Więc robią co chcą, kiedy chcą i niestety dlatego jest tu wszystko zakłamane i na początku dziennym jest poniżanie. Jedyne prawo głosu mają kierownicy którzy się podlizują kierownikowi regionu. Szczerze nie polecam i żałuję że zatrudniłam osoby żeby pracowały dla tej firmy. I szczerze cieszę się że „mój” sklep jest zamknięty bo mega mi było żal swoich pracowników.

Loki Nowy wpis

Anonimowość Nowy wpis
@Loki

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Bestseller Retail sklep Vero Moda?

ks

Nie są. Biorą praktycznie byle kogo, a potem w trakcie weryfikują. Zwolniłam się stamtąd chwilę temu, ale praca tu to porażka. Z tego, co wiem to na moim byłym sklepie są jedynie nowe osoby oprócz jednej dziewczyny przychodzącej raz w tygodniu i oczywiście zastępcy i kierownika. Każdy się zwalnia, nikt nie chce, tam dłużej pracować. Może tutaj to akurat kwestia kierownika głównie, nie wiem jak na innych sklepach to wygląda, ale patrząc na opinie innych, to widać, że nie opłaca się w żadnym sklepie w tej firmie pracować. Nie polecam

Bardzo ok.

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie Bestseller Retail sklep Vero Moda? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Porażka

Pracowałam w Only w Szczecinie. - zarobki: stawka dla nieuczących się była tak śmieszna, że brak słów; w dodatku brak możliwości pełnego etatu - atmosfera: gadanie jednej dziewczyny na drugą pomiędzy sobą - dresscode: nawet na opłaty nie zarobisz, ale musisz chodzić w ubraniach ze sklepu :) dostajesz 60% zniżki i musisz coś kupić, nieważne że te ubranią są po prostu brzydkie, słaba rozmiarówka, a większość z nich jest raczej dla starszych kobiet (więc może takie zacznijcie przyjmować?) - musisz non stop udawać, że coś robisz, nawet jeśli w okresie np. letnim jest słaby ruch i wszystko macie zrobione to lepiej poprawiaj ten sam wieszak 10 razy żeby nie usłyszeć, że nic nie robisz ;) - brak Plusy nie przychodzą mi do głowy żadne. Może to, że łatwo tam dostać pracę. Mimo wszystko bardzo źle wspominam ten okres, nawet nie nazywałam tego prawdziwą pracą i czułam się po prostu wykorzystywana. Na szczęście potem znalazłam o wiele lepszą pracę i żałuję, że nie odważyłam się wcześniej.

Pracowałam w tej firmie na umowę o prace. Generalnie zarobić się tam no niestety nie da. Studenci maja wyższa stawkę ale to jakie godziny przypadną na dany miesiąc jest ruletka. Były sytuacje ze wypłata wyniosła niecały tysiąc złotych.... Premii żadnej, dodatków brak. Ciagle pretensje i tłumaczenia dlaczego tak słabo skoro inny sklep może to zrobić. A no niestety odpowiada się za wszystko za brak klientów także. Kierownik podczas rozmowy rekrutacyjnej powiedział że za wyrobienie LY są premie.... śmiechu warte. Owszem premia jest dla kierownika i regionalnych, dekoratorów. Praca może nie jest i ciężka ale tak jak ktoś pisał coś się zepsuje a nie może ktoś od ciebie tego naprawić. A po zakupy to nie możesz ty pojechać swoim prywatnym samochodem, nikt nie zwraca za paliwo.... nie polecam...

Natalia

Skoro praca nie jest ciężka to mógłbyś przybliżyć zakres obowiązków? I dlaczego pensje były tak niskie - to chyba nie była umowa o pracę, prawda?

Ann
@Natalia

Zakresu obowiązkow w zasadzie nie ma. Musisz robić wszytsko na sklepie, od dźwigania kartonów z dostaw (przychodzi po kilka palet) to załatwiania spraw z zakresow kierowniczych (typu wystawianie dokumentów, raportów kasowych itp.). Prawda jest taka że nikt oprócz kiero i zastępcy nie ma umowy o pracę bo się nie opłaca-najniższa krajowa, pracują sami Studenci a rotacja jest na tyle duża że średnio co pół roku zmienia się cały sklad.

Pracownica 2 letnia
@Natalia

To była umowa o prace. Najniższa krajowa, bez jakichkolwiek premii. Praca jak każda inna ale wymagania typu zrób zakupy i przywieź prywatnym samochodem są nie na miejscu .

Czy pracodawca Bestseller Retail sklep Vero Moda organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Mała Mi

Nie, nic takiego nigdy nie miało miejsca.

@Mała Mi

Podnoszenie kwalifikacji pracowników jest niejako jednym z obowiązków nałożonych na pracodawcę. I dlatego to niedobrze, że w Bestseller Retail nie macie dostępu do szkoleń. No a co z nowymi pracownikami? Czy chociaż oni mogą spodziewać się jakiegoś przeszkolenia?

Mała Mi
@Natalia

Przeszkolenie trwa około 2 dni, dziewczyny pokazują jak się obsługuje kasę, sprząta sklep i układa ubrania.

Zapomnij. Nigdy nie było żadnego szkolenia. Pracownicy głównie na zleceniu, bo na umowie o pracę się nie opłaca, gdyż to najniższa krajowa, a robisz najgorsza robotę. Dzięki czemu najwięcej zyskują kierownik, zastępca, dekorator i kierownik regionalny. A pracownik ma robić wszystko, żeby oni dostali premię. Jedna wielka masakra.

Pracownica 2 letnia

Nie

Onnnlly

W skrócie? Tragedia. Zarobki? Zawsze najniższe, jak jest 13 i na rękę wychodzi 11,72 to jest 11,72 żadnych zaokraglen. Dodatki? Żadne! Masz pracowac na wszystkie targety, a smietanke spija tylko kierownik i osoby wyżej postawione. Sklep jest jednym wielkim lumpeksem, a kolekcje to kolekcje z tamtego roku, żadnych nowości, a jak już są to wcale się nie sprzedaja. Nie sprzedają się? To twoja wina! Bo w nich nie chodzisz, bo nie polecasz. Trudno polecać coś co ciągle leży na podłodze bo na wieszakach rzeczy sprzed dwóch lat zwyczajnie już spadają. Jakis Plus z tej pracy? Zniżka pracownicza na ubrania, ale często szkoda nawet 20zl na te rzeczy. Po zakończonej pracy masz siedzieć i pisać maila do osób wyżej i to ze szczegółami! Nieważne że osoby do których jest to wysyłane mają dostęp do systemu, masz to wysłać a dodatkowo nic ci za ten stracony czas nie zapłacimy! Firma to kompletny bałagan, a rozmowa o pracę to śmiech na sali. Tak naprawdę nieważne kim jesteś-zatrudnia cie.

@Onnnlly

Dokładnie tak, do tego nieudolni kierownicy, zostawiają po 2 osoby na zmianie w czasie największego ruchu, ciągle jakieś „pretensje” „ale”...ogólnie pracy w tym sklepie nie poleciłabym największemu wrogowi

Bogdan

Uważasz, że jest zbyt mało pracowników na zmianie w stosunku do ilości klientów odwiedzających sklep. Czy nie można wcześniej ułożyć grafiku tak, żeby była wystarczająca ilość pracowników? Interesuje mnie jeszcze czy grafik pracy jest na tyle elastyczny, że można dzielić pracę z innymi obowiązkami na przykład z nauką. To ważna informacja dla studentów, którzy chcą pracować na część etatu.

Bożena
@Bogdan

@Bogdan To, że na zmianie jest za mało pracowników nie jest błędem w układaniu grafiku przez kierownika. Kierownik również ma limity godzinowe do wykorzystania na dany miesiąc, a niestety firma je obcina (np. że w miesiącu XXX proszę o zaoszczędzenie 20h w grafiku). W środku miesiąca przychodzi mail, że można jednak wykorzystać jakieś godziny, ale pracownicy nie chcą przyjść ponieważ mają już swoje plany (co jest jak najbardziej zrozumiałe, ale raczej nie przez regionalną). W międzyczasie ktoś zachoruje albo się zwolni (nic dziwnego) i okazuje się, że w największy ruch w sklepie zostają dwie osoby. Czy jest elastyczny? I tak i nie. Zależy na jakiego kierownika trafisz i jak się z nim dogadasz.

Ann
@Bożena

To prawda, mam doświadczenia też z inną firma odzieżową i jest proste porównanie na sklep 2 razy mniejszy w innej firmie jest pula miesięczna 1200h a tutaj na ogromny slep godzin jest 850 przy czym najczęściej te 50 każą jeszcze oszczędzać, ale praca ma być wykonana, co z tego że codziennie trzeba zostawać pół godziny dłużej po zamknięciu bo trzeba pisać maile i zostają klienci do samego końca których też trzeba obsłużyć, miesięcznie wychodzi kilka godzin za darmo. Benefitow nie ma żadnych, od zeszłego roku już nawet prezentu na święta nie dostaniecie

Zuza

Zasada jest prosta , żeby zarobić trzeba pracować. Pewnie niektórych przerosła firma dlatego narzekają?

Bożena
@Zuza

Pracować - tak. Ale w tej firmie jest raczej wyzysk. Skąd taka opinia? - po zamknięciu sklepu trzeba pisać wyniki, maile i tłumaczenia, za które nie jest płacone (wystarczy, że klient zostanie dłużej, to już robi się i pół godziny. Zamykasz sklep 10 razy w miesiącu? Masz 5h w plecy :) ) - żarówka nie świeci powyżej 3 metrów - "nie może Twój chłopak przyjść wymienić?" - wieszak z przymierzalni odpadł - "nie macie tutaj jakiejś Castoramy?" - w domyśle: pojedź po pracy i załatw. Twój czas i paliwo? A kogo to interesuje. itp, itd...

@Zuza

Chyba niewiele wiesz o tej firmie albo jesteś wyżej w hierarchii. W każdej innej sieciówce masz lepsze warunki zatrudnienia niż tu

Natalia

A jakie konkretnie są tu warunki zatrudnienia? Czy takie zaangażowanie pracownika, jest rekompensowane premiami czy jakiś dodatkami?

Karo
@Natalia

W tej firmie nie istnieje coś takiego jak premia, szanse na nią ma tylko Kierownik i to jak wyrobi LY. Co z tego, że rok temu była akcja i utarg wynosil 30 tysięcy, w tym roku też macie tyle zrobić. Pracując tutaj jesteś: sprzątaczką, złota rączką, panią z księgowości, informatykiem a na koncu obsługą. To jest co najmniej nie na miejscu żeby firma wymagała od pracownika załatwiania spraw typu kup odkurzacz bo się zepsuł, w prywatnym czasie pracownika i za jego benzynę. Druga sprawa: skep jest wysoki ok. 4m oni sie nie zastanawiają nad niczym tylko wchodź na drabinę i czyść półki, zmieniaj fronty, jak powiesz ze się boisz tej starej drabiny to cie wyzywają od leni i księżniczek.

Edyta

Ale nawet osobom na pełen etat nie jest zaproponowana umowa o pracę w Vero modzie? Może istnieje taka możliwość, ale nikt z Was się nie dowiadywał? Gdyby coś się zmieniło w tej kwestii dajcie znać na forum.

hej hej no to w sumie szkoda ze jednak nie oferuja umowy o prace zawsze to stabilne zatrudnienie jest

poli

Nie ma najmniejszych szans, umowę o pracę ma tylko kierownik i zastępca, cała reszta jedzie latami na umowie zleceniu... Jeśli tyle tam w ogóle wytrzyma.

Tanta

Kroci nie, ale jakieś przyzwoite pieniądze byłyby mile widziane.

heja

Niezbyt dobrze wspominam pracę w tej firmie. Na wstępie - zarobki? Śmiech na sali. 6 z kawałkiem na rękę, a robisz za czterech. Sprzątanie, obsługa klienta, raporty, inwentaryzacja, dostawy - wszystko! Po drugie - godziny pracy. Oczywiście jak masz na 9 do pracy, to trzeba być o 8:30 żeby posprzątać, a jak kończysz o 21 to wychodzisz dużo później, bo musisz pisać "super mejle :)) do osób z góry :)) i cieszyć się z super dnia :)))" (tak, tak te mejle wyglądają - "cieszenie" się z super utargów, albo przepraszanie za niewyrobienie indeksu). Paranoja. Po trzecie - ubieranie się do pracy. Nikt mnie na rozmowie kwalifikacyjnej ani przez pierwszy miesiąc pracy (!) nie poinformował, że po pierwszej wypłacie mam obowiązek zakupić cały outfit z nowej kolekcji i w nim chodzić w pracy. 650zł wypłaty i jeszcze z tego mam kupić spodnie, 2-3 bluzki i sweterek? W każdej normalnej firmie dostaje się outfit od pracodawcy. W takim wypadku, jak jest w Bestsellerze, to gdzieś miałam te zniżki... Nie po to pracuję, żeby wydawać tyle kasy w tym sklepie. Jeśli nie musicie pracować w tej firmie - to nie pracujcie. Szczerze polecam.

igab

a wie może któraś z was jak to wygląda w poznaniu? konkretnie o city center lub maltę ;) będę wdzięczna za wszelkie info

lol

wszystko się zgadza - atmosfera ok zalezy gdzie. Kierownicy tak jak ktos pisal ok. Ale te stawki? Bestseller to firma która w ogole nie daje umow o prace pracuja wszyscy na zlecenie. Tylko kiero i zastepca maja etaty reszta to umowy zlecenia, a na tych umowach jest czysty wyzysk. Robisz wszystko co mozliwe na sklepie od porządku w ubikacji do oczywistej obsługi i podpisujesz ta umowe za 6 zł netto na śląsku u tej wspomnianej regionalnej, fakt ona jest straszna, z której to winy sa takie stawki bo wszyscy pracownicy kiedys widzieli ile zarabiają inni na umowe zlecenie w innych cześciach Polski. Najgorzej jej region się ma ale ona pewnie na tym zyskuje bo wykazuje małe wydatki. Ta dunska firma bardzo nadużywa umów śmieciowych w Polsce. Kierwonicy dobrze zarabiaja bo sa na jakiś prowizjach i tylko oni maja ok i cała góra reszta to bez komentarza. Ale fakt sa dobre zniżki :D

wciskacz

po tym co przeczytałam widze że nie jest ciekawie u Was - współczuje. Ja pracuje w bestsellerze w centralnej Polsce około 4 miesiecy. ale nie mam na co narzekać. Kierownik spoko, zastępca również regionalna wymaga ale jest to uzasadnione i ma w tym rację - tak na prawdę to pomaga w zarabianu nam kasy - jeżdzi jak szalona od sklepu do sklepu zeby przywieśc 5 kurtek które sprzedadzą się w 3h i jest szczęśliwa że mogla pomóc - to się nazywa człowiek z pasją i oddany pracy. Atmosfera super - wiadomo czasem bywają zgrzyty bo ktoś ma gorszy dzień, bo klient miał zły dzień i się wydarł.. decydując się na tą pracę miałam świadomośc o takich sytuacjach - kierownik o wszystkim powiedział na rozmowie. Podsumowując stawka zależy od ciebie - starasz się podniosą Ci stawkę nawet po 3 miesiącach pracy - nie starasz sie niestety stawka ta sama lub dziękują ( nie utrzymują darmozjadów). praca jest zespołowa więc jak wszyscy się starają to jest premia. Kierownik? jak trafisz na "normalnego człowieka" masz jak w raju (ja tak mam:]) Regionalny? polecam centralną Polskę najlepszy!!! Zastępca? Jak kierownik dobry to zastępca również będzie dobry:) zespół? kierownik decyduje z kim pracuje więc jak kiero dobry to zespół dobry:) Szkolenia? ostatnio dużo. i tez dużo zmian kadrowo płacowych - juz nie ma wypłat do ręki tylko na konto. Minusy? normy godzinowe których musi się trzymac kierownik. u nas w sklepie dziewczyny chcą pracować więcej ale nie mogą bo są normy:/

sprzedawca

Pewnie pracowalas pod tą regionalną ze slaska. Jak ja jej nie znosilam. Ona ma problemy emocjonalne mi się wydaje. Na nią już było tyle skarg a ona ciągle pracuje. Mobbinguje personel. Krzyczy przez telefon na osoby pracujące niecały miesiąc i później wymaga żebyśmy się usmiechaly do klientów, jak nie raz kierownicy aż plakali przez nia ma magazynie. Wyzywa, przeklina. Jest hardcorem i o podwyżkę się starasza z pól roku to dostaniesz zł. Lub pół zł. Najlepiej się żegna z kierownikami, kwiaty, maile podziekowalne, płacz a dzień wcześniej nie chce podpisywać wypowiedzenia. Kierowników only i bestseller ma fajnych ale ta regionalna ryje im psychikę. Za 6 zł na h to nie polecam takiego traktowania.

Treyd

Zakładasz co chcesz pod warunkiem, ze kupisz to w Vero Modzie. I to z najnowszej kolekcji. Nigdy nie wiadomo, kiedy cos zejdzie ze sklepu i już nie bedziesz miał jak tego ubraać do pracy. Co z tego, że 60% zniżki, skoro i tak duża część wypłaty idzie na ciuchy do pracy. Nie wiem gdzie pracowałaś, ale moja regionalna wcale nie wprowadzała miłej atmosfery. Nic dziwnego, że co chwilę poszukują nowych pracowników, skoro za 6zł na rękę nikt nie chce się w tym babrać. Nie polecam.

gosc1

Kiepsko ze kazdy z was musiał tu trafić na kiepskiego kierownika sklepu , aktualnie Bestseller(dawniej vero moda) w ktorej ja pracuje jest naprawde ok. Regionalny jest super Ja pracowalam wczesniej w sieciówce gdzie regionalni i całe biuro miało nas w nosie,z wszelkimi problemami musielismy sobie radzic sami dodatkowo firma zagraniczna wiec z hiszpanami przez telefon nie było łatwo, nie yło co robic totlna nuda, to co ze było 9,50 brutto i nie było co robić ale nuda bywa bardziej męcząca niz jak rzeczywiscie ma sie co robic.A tu mozna zawse na kogos liczyć z innych sklepów czy regionalna zawsze ci pomoga. Nie ma tu wyzyzku w bestsellerze. jesli trafisz na dobrego kerownika a dana osoba pokaze ze ma checi to i podwyzka bedzie. A nie sadze zeby były gdzies inndziej kokosy z tak miłą atmoswera. Jak ktos leniwy to niech sobie idzie do zary bedzie popierniczał w uniformie czarnym jak na pogrzeb i kierownik cie zgnoi na kazdym kroku. tu zakladasz co chesz, pozniej masz fajne zniżki. Dla mnie bezpodstawnie jest tu kreowana tak kiepska opinia na temat bestseller.

Zostaw merytoryczną opinię o Bestseller Retail sklep Vero Moda - Warszawa

• Jak się pracuje w Bestseller Retail sklep Vero Moda?

Zobacz opinie na temat firmy Bestseller Retail sklep Vero Moda tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Bestseller Retail sklep Vero Moda