x-kom sp. z o.o.

Opinie o x-kom sp. z o.o.

rekrutowany

Aplikowałem 2,5 miesiące temu, teraz sobie przypomnieli, że nie chcą rozmawiać XD Uzasadnienia o odmowie sensownego nie ma - nie bo nie. Za sam fakt traktowania oraz odpowiedź po takim czasie warto zastanowić się jak tam może się pracować.

@rekrutowany

Zwolnienia za głęboko poszły i dosięgły także HR. Resztę sobie dopowiedz. Chaos, chaos i jeszcze raz chaos.

Magazynier

Dzień dobry, Niestety (usunięte przez administratora) wprowadza ludzi w błąd. Mówi do kandydatów, tych skierowanych z urzedu pracy, że owy urzad skreśla ludzi dopiero po trzeciej odmowie przyjęcia propozycji pracy i podbija im karty. To jest nieprawda, bo UP wykreśla już po pierwszej odmowie. A X.-kom propunuje ofertę nie do odrzucenia tym kandydatom w postaci pracy na magazynie na 3 zmiany, czasowo (do końca roku), na wymarzonej umowie zle-ce-niu...

Prawda
@Magazynier

@magazynier po pierwsze jeżeli jesteś zarejestrowany w urzędzie to Twój obowiązek wiedzieć i znać się na procedurach po ilu odmowach zostajesz wykreślony. Po drugie warunki są podane konkretnie od razu przy pierwszym kontakcie więc jeżeli Ci się to nie podoba to przecież nie musisz korzystać z tej oferty tylko znaleźć swoją pracę marzeń ???? Twoja wypowiedź nie jest merytoryczna i nic nie wnosi. Wielkie wymagania osoby która mało co może zaproponować pracodawcy. Najlepiej nie pracować, ale pieniążki to by się chciało przytulić. Prawda jest taka że większości ludziom nie chce się pracować i żądają tylko podpisu do urzędu aby wpadł zasiłek.

Precz z wyzyskiem
@Prawda

Po pierwsze powinieneś podpisać się kłamstwo a nie prawda. Po drugie dlaczego x-kom zatrudniając kogoś na 3 miesiące na magazyn daje umowę śmieciową? Pewnie na inne stanowiska są normalne umowy w pełni ozusowane. W czym gorszy jest magazynier od innych ludzi, że nie może dostać normalnej umowy? Do czyjej kieszeni idą te zaoszczędzone pieniądze?

@Precz z wyzyskiem

Dają zlecenia bo mogą, jakby ludzie tych umów nie akceptowali to może by się połapali i zmienili podejście. Poza tym na śmieciówkach zatrudniają nie tylko magazynierów i nie tylko na 3 miesiące, ale np. na rok, najłatwiej takich pracowników się pozbyć, a przecież za nami akcja pozbywania się setek etatowców pod byle pretekstami...

Mag

A może czasem lepiej zachować własną godność niż poniżać się w wydawałoby się świetnej firmie, w tym wypadku na śmieciowych warunkach, bez praw do czegokolwiek i watpliwych mozliwosciach ochrony własnego siebie i swoich praw np. wypłaty, chorobowego itd. Z (usunięte przez administratora) nie ma pracownika. Pozdrawiam.

Nickinick
@Precz z wyzyskiem

Umowa smieciowa na 3 miesiace i bajerowanie tym, ze po sezonie ktos zostanie na stale. Ale niestety 99-100% osob jest branych na sezon, a potem out - dlatego. Mozna pominac fakt, ze ten sezon to istny cyrk. Jak ktos potrzebuje pilnie byle czego i jest odporny psychicznie, to mozna to brac. Jesli liczysz na cos wiecej, nawet jak bedziesz sie starac - zapomnij.

Openhaimer

Widzę że pojawiło się wiele ofert pracy, od dyrektora po magazyniera. Czy to nie jest tak że x-kom zwalniał ostatnio wielu pracowników a teraz na potęgę szuka nowych bo zbliża się sezon? Uważajcie na tę firmę, przestrzegam was! Jeśli nie wierzycie to popytajcie znajomych którzy tam pracują jak jest naprawdę albo poczytajcie komentarze na tym forum. X-kom bardzo się boi i wiele komentarzy kazał bezczelnie usunąć. Ten pewnie też każą usunąć ????

@Openhaimer

Co chwilę widać, że ktoś odchodzi i to wieloletni pracownicy, często tacy, którzy mieli dosyć tego (usunięte przez administratora) i mówili o tym wprost, więc firma "pomaga im" odchodzić, zamiast wziąć sobie do serca ich uwagi. Chcą oczyścić firmę ze starych pracowników i znaleźć nowych naiwnych, bo starzy przestali już być naiwni ;))

Donald

No co ty. Ja właśnie widziałem że sporo teraz rekrutują. Interesuje mnie magazynier w salonie stacjonarnym. Myślisz że to niespecjalnie stabilna robota jak ludzie tak odchodzą albo są zwalniani? Nowi utrzymają się dłużej pod warunkiem że będą pracować bez szemrania?

@Donald

Rekrutują, bo robią czystki. Szukają nowych jeleni, którzy będą łykać ich ściemę na nowo.

Jak wygląda praca jako doradca klienta? Zmiany są po 8h czy 12h?

Brak pojęcia odnośnie pracy z sprzętami komputerowymi przez rekruterów. Nastawienie na winiki nie na opinię klientów. Liczą się słupki i ilość wciśniętych usług niż miłe podejście do klienta. Pani która je zadawała nie miała bladego pojęcia co z czym się je, natomiast obok niej był w miarę doświadczony człowiek, potrafił wskazać błąd w montażu, lecz co ma na sucho gadanie o montażu bez widocznych części. Oczywiście jak później się dowiedziałem było to kierownictwo jednego z salonów, na rozmowie z kandydatami pili sobie kawę. PS jak chcesz pracę w xkom powiedz że będziesz pracował za najniższą bo jak powiesz wyższą kwotę sory ale na to miejsce jest inny kandydat co godzi się za najniższą krajową pracować. kolejnym aspektem jest brak informacji o benefitach nie chcą wgl o tym mówić, lecz dowiedziałem się od pracowników że benefity sa lecz trzeba za nie płacić firma dofinansowuje grosze a reszte płacisz ty xD co było inną informacją podczas rozmowy, a i najlepsze benefity z dofinansowaniem możesz otrzymać najwcześniej po roku i dobrym sopie (ocenie przez przełożonego) więc jeśli będziesz robił tak zwanego louuuuda to masz pracę w miłej atmosferze, jeśli raz się nie zgodzisz z głupotą przełożonych np. przy wykonywaniu bezsensownej czynności twój soop ucierpi. Ogólnie kandydacie szukaj innej pracy, lepiej zarobić mniej i nie mieć burdel(usunięte przez administratora)łowa niż więcej i potem leczyć się od mobingu :)

Czy do każdego komputera można włożyć pamięć RAM? Moja odpowiedz, tak do każdego lecz trzeba odpowiednio dobrać parametry. I tutaj było zdziwienie Pani od rekrutacji.

mieszkanko w koszty firmowe i mydlenie oczu pracownikom :D

Omijać szerokim łukiem, jeśli aplikujesz na szeregowe stanowisko. Zarząd i HR oderwany od rzeczywistości, bawią się i kręcą wspólnie w chocholim tańcu, ana niższych szczeblach (usunięte przez administratora) kiła i mogiła. Jak zgłaszasz nieprawidłowości, to powiedzą, że narzekasz i Cię zwolnią (a przepraszam, nie zwolnią, bo nie mogą, tylko pomogą Ci podjąć decyzję o rozwiązaniu za porozumieniem stron:D), nikt tu nie potrafi przyjmować krytyki.

Brak

Nie licz na jakiekolwiek szkolenia. Szkolenia są tylko na papierze on-line z przedstawicielami producentów, którzy wiedzą mniej o sprzęci niż pracownicy. Zero szkoleń sprzedażowych - radź sobie sam, a jak nie zrobisz targetu, to Cię zwolnią. Na sprzęcie nie musisz się znać, więc to jest plus dla osób, które umieją ludziom wciskać kity, takie osoby są w stanie tu przyzwoicie zarobić.

@Brak

Potrzebę na dodatkowe szkolenia zgłoś do swojego przełożonego lub bezpośrednio do działu HR. Tematyka sprzedaży jest szerokim zakresem. Dlatego ważne, aby w zgłoszeniu wskazać zagadnienia, problemy i potrzeby, które chcesz, aby zostały poruszone. Konkretne zgłoszenie ułatwi dobranie odpowiedniego trenera i tematów na szkolenie. Śledź też wpisy w Intranecie, gdzie często pojawiają się informacje o wewnętrznych szkoleniach, w których możesz brać udział, aby zwiększać swoją wiedzę np. z kompetencji miękkich lub tematów specjalistycznych, które są podejmowane np. w ramach x-class.

@x-kom sp. z o.o.

Nie ma żadnych szkoleń sprzedażowych (z ubezpieczeń, z ktorych nas cisną) dla doradców w salonach. W Internecie były owszem wrzocune szkolenia, ale głównie dla kierowników i nie sprzedażowe.

????
@Brak

Rozumiem, że jako doradca trzeba zachęcać klientów do ubezpieczenia sprzętu? Od tego zależy Wasza premia? Znalazłem ofertę na doradcę w Lublinie i zastanawiam sie nad zgłoszeniem CV, ale kompletnie nie znam się na sprzęcie, ktoś wspomniał, że wiedza nie jest wymagana, wszystkiego nauczą od zera?

@????

Wszystko zależy na jakich kolegów doradców trafisz, bo to oni Cię szkolą. A nikt profesjonalnie Cię nie przeszkoli. Przedłużenie umowy natomiast będzie zależało od Twoich wyników :D

Wieloletni pracownik

Firma jako miejsce pracy jest naprawdę godna polecenia: uczciwe warunki, bardzo fajni ludzie, luźna atmosfera, kierownictwo przyjazne. Natomiast z bólem serca stwierdzam, że firma idzie na (usunięte przez administratora). Właściciel firmy ewidentnie skupił się na Rakowie i zapomniał o x-komie. Kiedyś czuwał nad firmą i rozwijała się ona w błyskawicznym tempie. Teraz władzę mają dyrektorzy, którzy dobro firmy mają gdzieś i prowadzą ją na (usunięte przez administratora). Kiedyś była jakość, teraz jest jakoś...

Srebrna Malpa
@Wieloletni pracownik

Co ty (usunięte przez administratora) Godna zaufania, uczciwe warunki? Uczciwym warunkiem nie jest minimalna i przelew do 10. To jest minimum z minimum. Kiedy koleny QX meeting żeby pomydlić trochę oczu?

@Srebrna Malpa

pracuje już bardzo długo i mając porównanie z opiniami o innych lokalnych firmach mogę stwierdzić, że wszystko jest uczciwe, przykładowo każda nadgodzina wypłacona, nie muszę tego pilnować, bo robi to mój kierownik ludzkie podejście do urlopów i L4 itd.

Haha
@brak

Fakt... Nie zakładają łańcuchów, nie dają batów- jest idealnie. To że uczciwie wypłacają nadgodziny i rozliczają urlopy nie jest wyznacznikiem czegokolwiek. Powinna to być norma.

Brak

Gdyby nie ogarnięty kierownik to nie wiedziałbym ile wyrabiam premii i jaki mam wynik. Od 2 lat nie widzimy na bieżąco swoich danych sprzedażowych, co jest kpiną, bo to jest główny wskaźnik naszej pracy. Ciągle słyszymy, że są ważniejsze rzeczy. Firma krzak.

Brak

Przestrzegam przed tą toksyczną firmą. Najpierw zniszczą Cię psychicznie, a na końcu wywalą jak to robią teraz po cichu z wieloma pracownikami. Co chwilę wpada e-mail o odejściu starej kadry. Kierują się dewizą: jak Ci nie pasuje to Ci pomożemy odejść, zamiast przyjąć krytykę i poprawić sytuację w firmie. Statek idzie na dno sterowany przez niczego nieświadomych dyrektorów, którym zależy na firmie mniej niż szarym lojalnym pracownikom.

Ciekawski

Witam, ktoś może przybliżyć warunki i pracę na stanowisku magazyniera?

Hiszpan

Jak tam, kto się pisze na wakacje w Maladze z xkom?

Hiszpanka
@Hiszpan

Co trzeba zrobić żeby wygrać taki wyjazd?

Dżony łolker

Popijać drinki po pracy możesz i tutaj. To będzie biuro i praca z biura, nie wakacje. To, że spółka planuje ekspansję na rynki zagraniczne nie jest niczym nowym. Na chwilę obecną nie ma żadnych szczegółów odnośnie tej możliwości, poza tym że kiedyś taka opcja będzie - swoim roszczeniowym podejściem pokazujesz, że lepiej trzymać takie informacje w tajemnicy. BTW. jeżeli tak Ci ciężko, to myślę że firma jakoś udźwignie Twój rozwój poza jej strukturami. Szeregowy, utkać się i odmaszerować.

Stiwen Segal
@Dżony łolker

Też mi się wydaje, że nie będziesz tam na wakacjach tylko będą konkretne zadania do wykonania. Program się skończy jeżeli założenia nie będą realizowane.

Karolina_G.
@Hiszpan

projekt x-kom Heaven ^^

@Dżony łolker

Wiadomo że się normalnie pracuje 8h, ale po tych 8h każdy tak samo jak tu w Polsce ma swój czas wolny i może robić co chce - będąc w Maladze, zwiedza, odpoczywa itd. Wiadomo że są osoby które lubią robić nadgodziny lub szef im każe ale to już trzeba sobie odpowiedzieć czy komuś to pasuje na dłuższą metę czy nie. I tutaj nie ma nic roszczeniowego - robisz swoje, wyłączasz laptop i idziesz na plaże a rano znowu zaczynasz pracę. Myślę że niejeden mieszkaniec Malagi tak robi lub gdzieś indziej się czilluje, więc jest to normalne.

@Stiwen Segal

Chyba nie rozumiecie o co mi chodzi, dlatego podam Wam przykład: kilka lat temu mój brat pracujący dla innej firmy dostał zadanie - miał wyjechać do Grecji na kilka miesięcy podczas których miał zamknąć ważny projekt - i pracował od 8 do 16, a potem cieszył się Grecją - o to mi chodziło.

Złożyłam cv na dane stanowisko biurowe, po czym wysłali wiadomość e-mailowa (same wypociny) i na koniec ze zdecydowali ze Szanowny HR nie zaprosi na rozmowę. Dziwne, bo wszystkie warunki rekrutacji spełniałem, ba! nawet miałem więcej doświadczenia niż chcieli. Z kolei mój kolega (były pracownik) odradzał mi składanie Cv do tej firmy. Mówił, że szkoda zachodu.. Czy oni zatrudniają tylko "swoich ludzi" w X komie? Czy tez jest realna szansa ze wezmą kogoś z poza firmy? Ogólnie mówiąc trochę się negatywnych opinii nasłuchałem- od znajomych (byłych pracowników)

Just

Jako sklep internetowy - dobry, jako miejsce pracy - odradzam. Szkoda lat straconych w tym miejscu na nijakiej źle opłacanej pracy. Chyba że ktoś lubi taki typ pracy i gdy robią pracowników w bambuko.

Rekrut

Jakie zarobki są na stanowisku technik serwisant? widzę takie ogłoszenie https://praca.x-kom.pl/technician-685

Q
@Rekrut

Najniższa, to stanowisko najniższego szczebla, praca raczej na akord i z targetem do wyrobienia.

Q

Heh, wszyscy tak myślą, kompy oczywiście są składane na szybko i przy określonej liczbie dziennie, potem np. brudne lądują w kartonach czy z poklejoną dziwnie taśmą, bo pakujący nie mają czasu żeby obejrzeć dokładnie, wyczyścić i na spokojnie spakować, tylko muszą zap..

Smutek

XKOM się już dla mnie skończył, statek idzie na (usunięte przez administratora)z najlepszymi pracownikami którzy z dnia na dzień szukają coraz intensywniej pracy u konkurencji z powodu zarobków. Za nic nie jestem w stanie zrozumieć podejścia zarządu, takie mydlenie oczu!!! Oczywiście prezes nic nie wie, ta jasne - Michał nic do ciebie nie mam, teraz nawet szacunku. Ja też odchodzę bo żeby mniej zarabiać od doradcy z ccig albo w żabce/lidlu na kasie to jest przy moich kompetencjach śmieszne i bardzo przykre! Tak się nie traktuje pracowników ????

Kłe
@Smutek

Wiele osób też odchodzi nie z powodu zarobków, a z powodu kierowników i liderów, jeśli możesz gdzie indziej zarabiać tyle samo, ale mieć fajnych kumatych przełożonych to decyzja jest prosta, a powiem że nawet warto mieć mniejsze pieniądze i nie kopać się z absurdalnym podejściem miłościwie nam panujących przełożonych, którym np. komunikujesz że zabrali ci uprawnienia do drukarki, po czym zostajesz zwolniony (w ramach cięcia etatów) z argumentem że nie wydrukowałeś tych ważnych raportów.

Koleżka
@Smutek

Nie jest trudne dojść do źródła tych akcji którymi nie jest nikt inny jak prezes M. - brak podwyżek i większość decyzji to przecież jego dzieło - prywaciarz który może wszystko i co mu zrobicie nie podoba się to elo :D

Matrix
@Smutek

Nie warto pracować w x-kom. Czasy gdzie szanowano pracowników skończyły się jakieś 5-6 lat temu. Nie warto pracować nawet dla wpisu do CV czy LinkedIn. Są przypadki, że ludzie na LinkedIn częściowo wspominają współpracę z x-kom albo w ogóle ja pomijają. Samo sobie odpowiedzcie, dlaczego to robią.

Marina

UX Designer na jakie zarobki moze liczyć? Wiecie czy kursy wystarczą, czy trzeba mieć wykształcenie strikte kierunkowe? Szukają juniora teraz, a co z awansami? Jest ustalona ścieżka kariery jasno? :) Macie jakies rady co do przedstawienia im swojego portfolio, może na coś warto zwrócić uwagę szczególną? Temat zarobków i rotacji się tu przewija, na wszystkich stanowiskach są te problemy?

@Marina

Lepiej odpuścić i szukać w innym miejscu. W ostatnim roku odeszło kilkunastu UX więc rotacja jak najbardziej dotyczy tego działu. Został również rozwiązany zespół badaczy. Co do ogólnej atmosfery i organizacji sporo już zostało wcześniej napisane :)

Witam mam pytanie jak wygląda rekrutacja ? jakieś ciężkie pytania z zakresu informatykl ? oraz czy na start oferują pensje minimalną czy coś wyżej ? oraz jak atmosfera w pracy ?

Pszemek

Pracowałem w x-komie niecałe dwa lata i jakieś podstawowe pojęcie na temat funkcjonowania firmy posiadam. Widzę, że dyskusje idzie na ostro więc chciałbym dodać kilka wniosków od siebie: 1. W trakcie pandemii, w trakcie której popularny stał się home-office, koniunktura nagle wystrzeliła w górę. Od czerwca 2020 obserwowano bardzo silny wzrost sprzedaży (wbrew wcześniejszym zapowiedziom o kryzysie). Wystrzał był mocny, ale potem zaczęło się także hamowanie. Natomiast cała branża zamówiła się pod sufit, więc teraz sporo towarów kisi się (deprecjonuje) z uwagi na wysokie koszty transportu czy wzrostu cen surowców. Dlatego tylko w tym jednym przypadku nie zgadzam się z postem anonima o tym, że od 2020 i 2021 koniunktura zwalniała. (mówimy o takich firmach jak x-kom czy ME, Euro). Co do samej firmy, to z całą przykrością muszę się zgodzić z tym, że coś jest zwyczajnie nie tak. Rozumiem niezadowolenie osób na niższych szczeblach, które mają swoje rodziny i zobowiązania, że przy tych kosztach życia potrzebują większych zarobków lub możliwości ich uzyskania. Nie wiem jaki jest cel zarządu w ciągłym parkowaniu tematu (bo na QX meeting nie padły obietnice), ale przeciąganie tego nie będzie dobre. Najbardziej mnie bawi podejście pana Przemysława L., który na spotkaniu mówi, że „na ostatnim spotkaniu kadr menadżerskich w Los Angeles, takie firmy jak Intel widzą sporą korzyść z powrotu do biur”. Nie wiem czy firma o takim zasięgu jak Intel jest dobrym przykładem jeżeli chodzi o porównanie polityki pracy. Sądzę, że branie wzorców z takich firm nie przekłada się na małą firmę lokalną (w skali globalnej) jaką jest x-kom. 2. Ankieta badające zadowolenie/morale – z dobrych źródeł wiem, że ta ankieta wypadała po prostu fatalnie. A w trakcie spotkania QX potraktowano w dosyć błahy sposób. Dla mnie jest to skandaliczne. Organizacja ankiety a następnie spychanie wyników badań. To po co to robiliście? Ludzie łudzą się, że firma ma jakieś plany a to przynosi jednak kolejny zawód. Dobrze, że nie uzewnętrzniałem się zbytnio, ale nie wiem czy to zespół HR czy góra zdecydowała o takim podejściu do tematu. Słabe, bardzo słabe. 3. Toksyczność – to jak bardzo toksyczni są przełożeni, to sam się o tym przekonałem. Nie wiem czy w ten sposób firma dokonuje optymalizacji, ale to nie buduje dobrych relacji wewnątrz zespołów i pomiędzy nimi. Nie wszędzie oczywiście, ale jest całkiem sporo przypadków, gdzie relacje wewnątrz działów i pomiędzy działami są zwyczajnie złe. 4. Korporacyjność – mam wrażenie, że firma próbuje być bardziej korporacyjna niż wynika to z jej rozmiarów. Pracowałem w firmach z USA z o wiele szerszą strukturą niż x-kom i takiej nieudolnej próby robienie na silę wielkiej korporacji nie dostrzegłem w innych firmach. 5. Zgłaszanie skarg – szkoda nawet na ten temat mówić…działa to kiepsko. 6. „Optymalizacja” – przykład tego jakimi amatorami jest wyższa kadra (poniżej Michała, bo nie sądzę, że zajmuje się polityką zatrudniania), czy naprawdę sądziliście, że wzrosty będą tak duże cały czas i trzeba tak rozpychać strukturę? 7. Jeżeli musicie pracować na 3 systemach jednocześnie to ogromnie współczuje, ale jak wynika z QX meeting to okres przejściowy. Tylko żeby nie stało się tak na stałe, bo to będzie piękne, płacić za 3 systemy a miało zostać zastąpione jednym. 8. „migracja między systemami sprzedażowymi nigdy nie jest łatwa i najsłabsi odpadną, życie.” – i z tego powodu odchodzą kierownicy? Naprawdę aż tylu problemów przysporzyło zmiana CRM? To jest twój argument dlaczego odeszli? No to pogratulować. Argumenty typu „sam założ własną firmę” lub „tak jest wszędzie” to mało sprytne próba obronienia firmy i jej specyficznych/dziwnych metod. Takich argumentów można użyć w każdej firmie ????. Dużo by wymieniać jeszcze innych pomniejszych wad, ale zostało one dobrze omówione wcześniej. Czy mogę polecić pracę w x-kom? Początkującym tak, ale na krótki okres. Wiem, że jest życie po x-komie i zachęcam wszystkich do spróbowania. Natomiast moja ocena jest bardzo negatywna. W Częstochowie nie jest lekko z innymi miejscami, ale w końcu tym, którzy szukają się uda. Ja niedlugo odchodze. Powodzenia a kadrze menadżerskiej to polecam mniej patrzenie z klapkami na oczach tylko dopasowania firmy pod realia lokalne (mam na myśli Czestochowe i Polskę). Firma ma potencjal, szkoda ze sie marnuje.

Maniek Prawdek
@Pszemek

Odpowiem na jeden ważny punkt,tym wyżej hajs odbił piętno na tyle potylicy i właśnie porównują mrówkę X-KOM ( ba który de facto nawet nie jest w top 5 sił RTV w kraju ) do potęg pokroju INTEL , jednak oczywisty jest fakt , że jednostki zarabiające bzdurnie nieproporcjonalne pieniądze względem reszty w takiej obłudzie i bajkach się poruszają , trzeba im to wybaczyć :)

Czego mogę się spodziewać na stażu frontend? Jak atmosfera w biurze? Jaka pensja dla stażysty na tym stanowisku?

Ważny_pan
@Kandydat

Na pewno możesz spodziewać się dobrej atmosfery xD. Bo grunt to atmosfera, pensja adekwatna czyli nic poza minimalna jesl i w ogole dostaniesz UOP. Dobre miejsce na pierwsze szlify i dalej w świat :)

Zostaw merytoryczną opinię o x-kom sp. z o.o. - Częstochowa

• Jak się pracuje w x-kom sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy x-kom sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 183.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w x-kom sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 125, z czego 8 to opinie pozytywne, 88 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy x-kom sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w x-kom sp. z o.o. napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

x-kom sp. z o.o.