x-kom sp. z o.o.

Opinie o x-kom sp. z o.o.

Pajero

x-kom to sztandarowy przykład firmy znajdującej się w 4 fazie rozwoju według modelu Greinera - ze wszystkimi wypływającymi z tego wadami kryzysu biurokratycznego.

wisna18500

Polecam, super zakup. Profesjonalna obsługa przeprowadzona przez Pana Adriana Sałkowskiego ze sklepu X kom z CH Reduta w Warszawie. Wielkie brawa i podziękowania.Pozdrawiam.Krzysztof

Hrewy
@wisna18500

Ae to chyba nie o racy w X-kom matołku.

Krzysztof :)

Witam, czy zatrudniają Państwo na stanowisko doradcy klienta w salonie na okres 2 miesięcy? Czy minimalny okres pracy musi być dłuższy? Pozdrawiam, Krzysztof.

@Krzysztof :)

Dziękujemy za Twoje pytanie. W przypadku stanowiska Doradcy klienta w salonie x-kom, nie ma możliwości zatrudnienia na tak krótki czas. Sam okres szkoleniowo-wdrożeniowy trwa około miesiąca. Dlatego standardowo zatrudniamy najpierw na 3-miesięczny okres próbny. Gdybyś nadal był zainteresowany tym stanowiskiem lub miał jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu. Nasze aktualne oferty znajdziesz tutaj: https://praca.x-kom.pl/oferty-pracy

Ciekawa

Hej! Wie ktoś jakie zarobki są w księgowości? Wydaje mi się, że dość często są tam ogłoszenia na to stanowisko, czym to może być spowodowane? Aż taka rotacja? Pozdrawiam ;)

@Ciekawa

Dziękujemy za Twoje pytanie i zainteresowanie naszą ofertą. Jeśli chodzi o wysokość wynagrodzenia, ustalamy ją indywidualnie na rozmowie rekrutacyjnej i zawsze zależy ona od takich czynników jak np. doświadczenie i kompetencje kandydata. Pojawiające się u nas rekrutacje wynikają z faktu, że stale poszerzamy nasz zespół, dlatego cały czas poszukujemy specjalistów w różnych dziedzinach. Będzie nam miło jak złożysz swoją aplikacje i zapewniamy, że zespół HR podczas rozmowy wyczerpująco odpowie na wszystkie Twoje pytania. Nasze aktualne oferty znajdziesz tutaj: https://praca.x-kom.pl/oferty-pracy

Konsultant Ds. Obsługi Klienta

Dziewczyna prowadząca rozmowę kwalifikacyjną niby miła, ale na każdą moją odpowiedź reagowała głupim uśmieszkiem wręcz lekceważącym... Na koniec obiecała poinformować mailowo o wyniku rozmowy nawet jeśli będzie negatywny. Mail miał przyjść do 7 dni po rozmowie, mija 2 tydzień ???? gratuluję szacunku do drugiego człowieka, a raczej jego BRAKU!

Niezbyt konkretne, pytania o hobby jakby to miało wpływ na stanowisko, o które się ubiegałam... Po tej rozmowie nawet gdybym dostała tą pracę to i tak bym odrzuciła tę propozycję.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
wesoły

Mam pytanie: jaka płaca na stanowisku specjalisty w dziale marketingu w xkom? Czy można otrzymać pensję w wysokości ok. 6 tys brutto? Pozdrawiam

@wesoły

Nie. Kiedyś aplikowała moja siostra, masz 3 tyś netto co jak na Czewkę i tak jest niezłym wynikiem bo w tej dziurze niestety nie ma dobrej pracy, a jak jest, to obsadzona.

Temp
@Plebs

To nawet jak na x-kom jest niezłym wynikiem, mimo zaszeregowania w marketingu, jeszcze nie widziałem takiego przelewu :(

@wesoły

Wysokość wynagrodzenia ustalamy indywidualnie na rozmowie rekrutacyjnej i jest zależna m.in. od stanowiska, doświadczenia i kwalifikacji. Zachęcamy do aplikowania, a zespół HR podczas rozmowy wyczerpująco odpowie na wszystkie Twoje pytania. Sprawdź nasze aktualne oferty: https://praca.x-kom.pl/oferty-pracy

NIEEEE
@x-kom sp. z o.o.

Pozwolę sobie zacytować "Wysokość wynagrodzenia ustalamy indywidualnie" chyba NIE! śmiech na sali ustalenia ustaleniami, ale jak jest na prawdę to już nikt nie powie. Dostajesz 2200 na rękę i masz się cieszyć i nie składać skarg bo cię zwolnią lub doprowadzą do tego abyś zrobił to sam. Jeżeli ktoś chce zacząć prace w "tak świetnie rozwijającej się firmie" zastanówcie się dwa razy czy chcecie być traktowani jak roboty.

Vi
@NIEEEE

U mnie w dziale (nie magazyn, nie serwis, nie produkcja) dokładnie to samo, najniższa krajowa i jakieś grosze do premii "motywacyjnej", która obwarowana jest takimi warunkami, że w sumie lepiej założyć, że w ogóle nie istnieje i się niepotrzebnie nie stresować. Indywidualnie ustalane wynagrodzenie? Żart jakiś. Jest tabela wynagrodzeń dla poszczególnych stanowisk w danym dziale i tyle, nowy pracownik dostaje tyle co kilkuletni bez awansu. ja na swojej rozmowie rekrutacyjnej nie dowiedziałem się niczego, z opowiadań wiem, że inni poza wynagrodzeniem (najniższym) na okresie próbnym też nie dostają innych informacji, a potem niespodzianka, że po okresie próbnym stawka bez zmian.

K.
@Vi

W takim razie jaki dział?

Leszek

Niestety prawie nic nie przemawia za wyborem tego pracodawcy. Prawie... Poza terminowa wypłata. Jeśli ktoś nie będzie przejmował się reszta czyli ogłupiającą praca dla ludzi którzy nie wiadomo jak zostali liderami oraz towarzystwem wzajemnej adoracji czyli lizusow i (usunięte przez administratora) to się zaaklimatyzuje. No i jest stołówka. Czyli brak rozwoju dla ludzi bez ambicji i umiejętności ale można się najeść. Niektórym to pasuje.

Ale
@Leszek

Cała prawda czym bardziej liżesz d*pe tym więcej osiągniesz w x-kom! Jeżeli mówią Ci, żebyś się rozwijał a dosięgniesz gwiazd to NA PEWNO NIE W X-KOM! a co do stołówki może jedzenie dobre, ale ceny kosmiczne jak na wypłatę jaką dostają pracownicy.

x-box

Jako młody mężczyzna zacząłem swoją pierwszą, poważną pracę na magazynie x-kom. Po rozmowie z miłymi paniami od HR w zasadzie od razu ją dostałem, wszystko przebiegło sprawnie i przyjemnie. Kolejnym etapem było zapoznanie się z BHP, profesjonalne prezentacje na różne tematy związane z pracą, należy się plus. Pierwsze dni spędziłem z trenerkami które na luzie uczyły mnie co należy robić i jak obsługiwać urządzenie do zbierania towaru, jak pakować przedmioty itp. Po sielance przyszła pora na prawdziwą pracę w której radziłem sobie ponad normę, mijały tygodnie i nabrałem wprawy, sama praca jest wymagająca fizycznie, ale nie stanowiło to dla mnie wielkiego problemu. Problemy zaczęły się natomiast w momencie nawiązywania relacji z ludźmi. Przychodząc do pracy byłem nastawiony na działanie a nie na integrację, mimo wszystko panuje tam atmosfera koleżeństwa i każdy z każdym jest na "ty" i z dużą ilością ludzi wchodzi się w jakieś relacje (chcąc nie chcąc). Poznałem dużo rówieśników którzy byli wartościowymi rozmówcami, fajnie było się spotkać na przerwie i pogadać. Ale właśnie, gdzie problem? Problemem jest to, że ludzie którzy nami "dowodzą" żyją w swojej bańce i są dla siebie znajomymi, często przyjaciółmi, takie grono byłoby czymś świetnym, gdyby nie fakt że ich poziom jest przeraźliwie niski, ludzie którzy swoje ego podlewają w tej firmie, ganiając pracowników za rzeczy które są całkowicie normalne (jakiekolwiek odstępstwo od normy, krótka wymiana zdań ze znajomym itp.). Może miałem pecha, ale mój "lider" który powinien być autorytetem często obgadywał zwykłych pracowników z innymi ludźmi przy "biurku", słyszałem przezwiska na ich temat, ogólnie bardzo wiejska (w złym słowa znaczeniu) atmosfera. W pewnym momencie zdałem sobie sprawę że muszę unikać tych osób i w efekcie unikałem swoich przełożonych. (usunięte przez administratora) Tak, w tej firmie ludzie którzy są wyżej dopuszczają się mobbingu (nie wszyscy!). Obgadywanie za plecami, ciągłe sprawdzanie na kamerach, szydzenie, oszczerstwa, brak jakiegokolwiek człowieczeństwa, traktowanie ludzi jako swoje pionki, wywyższanie się. Zdałem sobie sprawę że większość rzeczy tam kręci się na znajomości, ponieważ jakakolwiek uwaga do kierownictwa była całkowicie zamiatana pod dywan. Loteria Dość znaczącym minusem jest brak stabilności pracy. Liderzy będą nam wmawiać że w tej pracy liczy się elastyczność, ale w zasadzie nigdy nie wiemy co będziemy robić, jednego możemy zbierać towary, pakować je, liczyć, sprzątać, przekładać, czy nawet owijać telewizory stretchem, nie mówiąc już o odsyłaniu do domu. Zatrudnienie Kwestią która jest dość absurdalna jest zatrudnienie, umowa o pracę jest obiecywana z miesiąca na miesiąc aż w końcu zostaje się zwolnionym lub pracuje się dalej na zleceniówce, niskie szanse na coś więcej, o awansie nawet nie wspominam. Na końcu warto dodać słowo o socialu, ten na plus, duża higiena, automaty z napojami i przekąskami, kuchnia oraz możliwość zakupu obiadów. Podsumowując, ta praca jest tylko pozornie fizyczna, prawdziwy wysiłek ponosimy psychicznie, jeśli ktoś planuje tam pracować, musi liczyć się z dużą ilością prostych ludzi którzy będą nami rządzić, OK opcja na krótki czas, sam bym tam nie wrócił, pracownicy określali tę placówkę bardzo wymownie, jako "piękne, robaczywe jabłko".

@x-box

Dziękujemy za Twoją opinię i jest nam przykro, że spotkałeś się z taką sytuacją. Chcemy zaznaczyć, że jakość i weryfikacja wykonywanych zadań jest dla nas bardzo ważna, ale nigdy nie powinna przybierać opisanych znamion. W przypadku gdy przełożony nie reaguje na zgłoszony problem, zawsze zachęcamy do przekazywania takiej informacji do jego przełożonego, dyrektora działu lub nawet do samego prezesa. Wspólnymi działaniami możemy stworzyć miejsce pracy, gdzie każdy pracownik będzie czuł się dobrze, a wyrażana opinia będzie miała znaczenie dla całej organizacji. Możliwe, że nie osiągnęliśmy jeszcze takiego stanu, ale zapewniamy, że dążymy do niego.

@x-kom sp. z o.o.

Myślę, że zdecydowana większość w firmie spotyka się z przytoczonymi zachowaniami również w biurze. (usunięte przez administratora) jest na porządku dziennym, również w różnych działach. Mamy zgłaszać to do przełożonego? Nie bardzo, to przełożeni zazwyczaj mobbingują. To do jego przełożonego? No ale przecież to dobrzy koledzy, lubią się itp. więc mój przełożony zaraz będzie wiedział kto na niego doniósł i tylko ja będę miał większe problemy, a z nim nikt nic nie zrobi i dalej będzie robił to co robi. Proponuję puścić w firmie anonimową ankietę na ten temat (czy ktoś doświadczył mobbingu, czy słyszał o takich sytuacjach, czy odważyłby się o tym powiedzieć komuś wyżej i dlaczego nie), takie informacje pozwoliłyby realnie ocenić poziom zjawiska, pod warunkiem, że faktycznie będą anonimowe i pracownicy nie będą się bali takiej ankiety wypełnić.

@Michał

Michał, nie tylko musimy, ale przede wszystkim sami chcemy reagować w każdej takiej sytuacji. Zależy nam na opiniach naszych pracowników i jesteśmy gotowi poprawiać nasze działania na każdym szczeblu. Nie jesteśmy jednak w stanie zrobić tego bez rzetelnego i konkretnego przeanalizowania zdarzeń. Dlatego naszych pracowników prosimy i zachęcamy do tego, aby wszelkie uwagi i skargi kierowali: • do swojego bezpośredniego przełożonego; • do przełożonego osoby, której dotyczy zgłoszenie; • do działu HR; • w Listach do M. Jeśli jakiekolwiek zachowanie lub sposób komunikacji według Ciebie jest nieodpowiedni – prosimy, zgłoś to którymś ze wskazanych wyżej kanałów, opisując zaistniały problem, a my będziemy wtedy mieli podstawy, by reagować.

tio

Buhahaha od razu widać że kierownictwo magazynu pisze te cudowne, ociekające słodkością superlatywy. Stwierdzenie innowacyjne projekty i już wiadomo... Ludzie magazyn to (usunięte przez administratora) za śmiesznie niskie pieniądze. Pracowałem nie polecam!

abcd

Pracuję w marketingu i jestem zadowolony. Pensja nie jest rynkowa, ale i tak jestem zadowolony. Jednak zaznaczę, że na moim stanowisku generalnie pensje są znacznie powyżej średniej krajowej, a kandydatów do pracy niewielu. To jedyny większy minus. W moim dziale jest możliwość awansu i rozwoju. Ludzie bardzo spoko, mam kontakt z innymi działami - tam również 99% to fajni, inteligentni, kulturalni ludzie z którymi się dobrze współpracuje. Generalnie dla mnie to fenomen. Firma się mocno rozwija i profesjonalizuje. Są pieniądze na szkolenia. Dobre warunki pracy. Pozytywna atmosfera.

Aktualność

Witamy wszystkich użytkowników portalu GoWork na profilu x-kom. Mamy nadzieję, że nasza obecność tutaj sprawi, że poznacie nas lepiej, a my z chęcią odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i wątpliwości.

Bardzo dziękujemy za każdą dotychczasową opinię płynącą zarówno od naszych byłych, jak i obecnych pracowników. To dla nas cenne źródło wiedzy, dzięki któremu możemy stale się rozwijać, a na tym bardzo nam zależy. Chętnie przyglądamy się wszystkim opiniom i wyciągamy z nich wnioski, dlatego będziemy wdzięczni za każdą z nich.

Jednocześnie prosimy, aby Wasze wypowiedzi były merytoryczne i zgodne z prawdą, bo one również stanowią informacje dla innych, np. dla potencjalnych kandydatów.

Zdajemy sobie sprawę, że zawsze można zrobić coś lepiej i jeszcze wiele wyzwań przed nami. Cieszymy się jednak, że wiele dotychczasowych zmian, jakich dokonaliśmy w różnych aspektach, już przynosi efekt.

Osoby zainteresowane udziałem w rekrutacji zachęcamy do odwiedzenia naszej strony: https://kariera.x-kom.pl oraz do kontaktu: hr@x-kom.pl

W sprawach dotyczących zakupów prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta: tel. 34 377 00 00, e-mail: x-kom@x-kom.pl

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy x-kom sp. z o.o.?

Obecnie ze względu na sytuację pandemiczną rozmowy rekrutacyjne prowadzone są prawie wyłącznie online. Istnieje tylko kilka stanowisk, w których ostatni etap rozmowy odbywa się na żywo. Zachęcamy do aplikowania, a zespół HR odpowie na wszystkie Twoje pytania :)

Zdecydowanie polecam tego pracodawcę, głównie omijać z daleka. To wiele mówiącym wstępie chciałbym doprecyzować, iż dotyczy to całego działu Contact Center, ciężko wypowiadać mi się o pozostałych działach w organizacji. "Ścieżka kariery", jak to hucznie zostało przez firmę nazwane, z karierą nic wspólnego nie ma, jedyną drogą awansu jest przepracowanie określonego czasu na danym stanowisku, co skutkuje podniesieniem wynagrodzenia zasadniczego, jednak w gratisie zazwyczaj dostaje się znacznie większą ilość obowiązków a także coraz to wyższe targety, które wymyślane są przez osoby nie mające kompletnie żadnego pojęcia o pracy "zwykłego pracownika", przez co coraz trudniej jest je wykonać przez jakąkolwiek osobę nie będącą robotem. Kiedyś bardzo dobrym pomysłem było zaangażowanie przełożonych (od liderów po kierowników) do wykonywania pracy jaką na co dzień wykonuje pracownik najniższego szczebla, pozwoliło to na otworzenie ich oczu, niestety na bardzo krótko.

@Andrzej

Andrzej, w Ścieżce kariery pod uwagę branych jest wiele czynników. Jednym z nich jest staż pracy, który jednak jest elastyczny np. w przypadku osiągania ponadprzeciętnych wyników, ulega on skróceniu. Oprócz tego Ścieżka kariera zawiera testy, szkolenia i dostęp do platform zewnętrznych, które mają poszerzać wiedzę oraz kryterium jakościowe. Naturalnie z zajmowaniem wyższego stanowiska wiążę się szerszy zakres obowiązków pracownika oraz wyższa płaca. Wzrost zakresu obowiązków to z jednej strony trochę więcej pracy, a z drugiej szansa na rozwój i otwarcie kolejnych drzwi w drodze do kolejnego awansu. Dział Contact Center stale pracuje nad ulepszeniem swoich działań. W związku z tym cały czas dokonywane są zmiany pewnych obszarów, procedur, targetów, podejścia do obsługi czy priorytetów. Za każdym razem chętnie pochylamy się nad pomysłami płynącymi od doradców i każdego zachęcamy do ich zgłaszania swojemu bezpośredniemu przełożonemu, koordynatorom CC lub przez chmurę pomysłów.

Czarek

Podpowiedzcie czy aktualnie firma rekrutuje? Trudno dostać się tu do pracy?

Mirek

A to nie likwidują?

Pracownik x-kom
@Czarek

Hej, tutaj znajdziesz oferty pracy https://praca.x-kom.pl/oferty-pracy Z tego co tam jest napisane praca na magazynie - od zaraz - około 50 wakatów.

Kami
@Pracownik x-kom

Po prostu rewelacja. Odradzam.

zainteresowany
@Kami

Witam, podłącze się pod pytanie odnośnie oferty praca na Automatyka w DUR ;) jak ogólnie z praca, widzę, że są aż 4 wakaty, firma się rozwija? jak dużo osób pracuje w dziale?

@zainteresowany

będziesz pracować z pół darmo w systemie trzy zmianowy.

$$$$$
@Czarek

Nie dwie ręce dwie nogi mózg mile widziany.

@Czarek

Czarek, cały czas poszukujemy nowych pracowników. Więcej informacje o rekrutacji znajdziesz w zakładce "Jak wygląda rekrutacja". Wszystkie oferty znajdziesz tutaj: https://praca.x-kom.pl/oferty-pracy

kandydat

Tak sobie oglądam ogłoszenia o pracę i widzę, że w tej firmie na stanowiskach kierowniczych to jest chyba jakaś kosmiczna rotacja. Dyrektor sprzedaży, marketingu to chyba jest nowy co kilka miesięcy.

@kandydat

Jesteś zainteresowany pracą na tych stanowiskach? Mam nadzieję, że jeśli już wybierzesz się na rozmowę kwalifikacyjną, to opiszesz tu jej przebieg i napiszesz jakie są Twoje odczucia. Każdy taki wpis jest bardzo ważny dla innych potencjalnych kandydatów.

Temp
@kandydat

W przypadku tych stanowisk (tak dla odmiany) jest to związane z rozbudową struktury i nowymi stanowiskami, a nie z rotacją.

@kandydat

Potwierdzamy, że w tym przypadku jest to związane z rozbudową struktury i tworzeniem nowych stanowisk. Zachęcamy do udziału w rekrutacjach: https://praca.x-kom.pl/oferty-pracy

Yyyy

Zwalniają pracowników po miesiącu. Z śmiesznym wynagrodzeniem

@Yyyy

Przykro nam, że spotkała Cię taka sytuacja, ale chcemy podkreślić, że nie jest to stała praktyka w naszej firmie. Szczegóły dotyczące umowy są ustalane podczas rozmowy rekrutacyjnej, a wynagrodzenie jest zależne od kwalifikacji i doświadczenia.

Pracownik X

Jak to jest, ze w każdym innym dziale firmy x-kom są awanse, podwyżki, jakieś sensowne perspektywy a w serwisie x-kom brak? Dewiza podstawowa to pracuj, pracuj a w nagrodę 2 stycznia wolny xD O ile to bedzie niedziela... Czyżby w tym miejscu czas sie zatrzymał? Aczkolwiek raczej tak patrząc na intranet i wpadające tam info o awansach bez wzgledu na okoliczności okolo covidowe to raczej tak ;/

@Pracownik X

Oj nie w każdym, nas goni najniższa krajowa i to od zawsze, jakieś podwyżki? Zapomnij. Awans? Musiałby być bez podwyżki, inaczej się nie opłaca. Dodam, że dział biurowy, nie serwis/produkcja/magazyn i wiem, że zarabiamy mniej od tych działów. Nie piszę konkretnie, żeby zaraz jakiegoś chorego śledztwa nie było, bo tak może to u nas wyglądać, znowu ktoś powie, żebyśmy szukali sobie pracy w innych firmach jak nam nie pasują stawki itp...

hdksl
@Pracownik X

ja tylko dodam, że 2 stycznia też trzeba było pracować xd

Rafał

Ciekawostka, dziś znalazłem na OLX tak oto zatytułowane ogłoszenie : "Prace magazynowe ze skanerem Częstochowa 100 miejsc!" , zleceniodawca ogłoszenia firma "AAS". Ogólnie SUPER LASEROWA REWELACJA ! Mimo to proszę nie łapcie się na to, odradzam. Byłem widziałem. Fakt, stołówka robi pierwsze dobre wrażenie :-)

Niepowiem
@Rafał

Pracowałem przez Aas byłem i jestem bardzo zadowolony. Jeśli ktoś ma podejście do pracy takie ze trzeba się (usunięte przez administratora) to sorry ale to nie miejsce dla ciebie. Koordynatorzy są bardzo wporzadku i jak miga tak ci pomogą by przejść pod firmę ale na to trzeba sobie zapracować.!!!

Lech
@Rafał

Idą święta więc tradycyjnie lapanka na pracowników. Cóż... Praca jak praca. Żadna rewelacja w wypłacie (AAS) a warunki w xkom kiepskie. Taaaaaa picie jest ciepłe i ładna stołówka. To tyle z plusów.

Niepowiem
@Lech

Przyjdz popracuj i zacznij oceniać.

Lewy
@Niepowiem

Widzę że kolega Niepowiem nie doczytal ze zrozumieniem, oj trudno dziś o myślenie. Pracowałem i pisze o czym wiem. I tyle w temacie. Szukacie ołów do zap...nia i tyle. Im gluszyca tym lepiej. Żal.

$$$$$
@Niepowiem

A ci kodynat......z tej agencji slams to twoja rodzina??? którą próbuje się utrzymać w okresie Covid. (usunięte przez administratora) Dobre.

Witam, mam pytanie czy jest możliwość dostania w tej firmie na wejściu 3000 zł netto bez żadnych premii na stanowisku specjalisty z kilku letnim doświadczeniem (obojętnie w jakim dziale?

XD

Nie.

ktoś
@XD

To ile realnie specjalista dostaje na wejście ?

Inny Ktoś
@ktoś

Z 1700 bez premii. Chyba, że Warszawa tam mają inne stawki.

@Inny Ktoś

Lol to ładna masakra: w Lidlu, Biedronce na kasie i w ZFie na produkcji mają na start więcej kasy. Widać że właściciel woli dawać kase na klub sportowy a nie na pracowników...

ktoś
@Tomek

Potwierdzam, jeżeli na wejście ktoś dostaje 1700 zł to ta firma to powinna zniknąć z rynku. Szkoda czasu i energii na produkowanie się na rozmowę.

Ariel
@Inny Ktoś

Masakra

rozczarowanyXkom
@Tomek

Za 1700?? Naprawde? Ktoś proponuje jeszcze takie wypłaty?

fffffffaaasfsfsf
@rozczarowanyXkom

Niestety ... Częstochowskie realia w dużej większości firm pensja ledwie odbija się od najniższej krajowej a jeżeli jest ona dużo większa to niestety będziesz musiał pogodzić się z tym, że twoje życie to będą nadgodziny i całe dnie spędzone w robocie. Oczywiście rynek pracy w niczym nie usprawiedliwia x-komu bo firma która wypracowała takie standardy no i nie oszukujmy się kręci takie obroty wręcz powinna iść na przekór i wynagradzać jak trzeba. Ale myślę , że to tylko kwestia czasu bo już nawet młode osoby gdy słyszą propozycję 1700 zł odwracają się na pięcie i wychodzą ... a przecież tych rąk do pracy może kiedyś zabraknąć ... a umówmy się świeże pokolenia które wkraczają w rynek pracy nie palą się do roboty za najniższą krajową. Także życzę powodzenia.

LO
@rozczarowanyXkom

Jeszcze z rok temu dostałbyś 1500 + ewentualna premia, no ale minimalna krajowa podskoczyła, także...

@LO

Prawda jest taka, że najlepsze zarobki w Częstochowie są w ZFie - tam w zależności od doświadczenia i działu na wejściu dostaje się między 3000 a 4000 zł netto a podwyżki są co roku.

Mio

Tak.

franek
@Mio

To jakie są tam płace, podpowiedzcie, dajcie przykłady...

M
@franek

Jasne. Już podajemy. Przecież konkurencja wcale nie chce się dowiedzieć. Z takim podejściem idź kuźwa gęsi paść

Bronek
@M

To xcom ma jakąś konkurencję?

xshit
@Bronek

Jedyna konkurencja to firmy Janusz i firmy Krzak hahahaha - xcom jest na tym samym poziome zarobków co pracownicy tych "firm"

klemens
@xshit

to ile tam się zarabia np. w dziale IT, handlowym?

@xshit

A może najwyższy czas nauczyć się pisać chociaż poprawnie nazwę firmy? Bo jak czytam xcom to mnie oczy bolą. Rozumiem ze firma taka a nie inna ale to naprawdę nie jest ciężkie napisać poprawnie nazwę.

Ortograf
@Gość

Oj nie jest "ciężkie"nie. :) ładnie wytykać błędy jak samemu się nie potrafi pisać po polsku? Swoją drogą skądś znam nerwy o poprawność pisowni Xkom... ;)

Ciekawy
@Tomek

Czy coś się zmieniło w ciągu roku, jeśli chodzi o zarobki?

Była
@Ciekawy

nie

Ciekawy
@Była

Szkoda :(

hhhdg
@Ciekawy

jak to nie? doradca klienta na start ma aktualnie 2k na rękę, razem z premiami wyjdzie około 2.5k bez większego wysiłku, to absolutnie za mało, jednak wcześniej podstawa na najniższym szczeblu wynosiła 1700zl

10 lat w ZF
@Tomek

Człowieku gdzie tyle zarobisz w ZF? Chyba że jesteś inżynierem po studiach. Bo zwykły robol to 3000 dostanie po ponad 10 latach charówy, jak wcześniej go nie zwolnią, bo niby roboty nie ma.

Poprawiacz
@Bronek

x-kom ułongu

Mc2
@Poprawiacz

X com bo to firma dla tych co nie chcom.

Tak.
@Tomek

Jest możliwa i wiem to ze swojego przykładu. Było to wynagrodzenie na umowę próbną, przy przedłuzaniu umowy na stałe pensja została jeszcze podniesiona.

Irena
@Tomek

No i co z tego, że właściciel daje pieniądze i wspiera finansowo klub sportowy, Raków Częstochowa? Ja gdybym miała taką firmę to też bym tak robiła. Nic Ci do tego. Każdy ma prawo robić tak jak uważa.

Romek
@Irena

Jasne. Tylko że ty nie pracujesz za takie a nie inne pieniądze więc możesz sobie przyklaskiwac pięknej idei. Pewnie jesteś z budżetówki gdzie z naszych podatków dostajesz 13tki nagrody etc. Ale i to się wam skończy darmozjady.

@rozczarowanyXkom

No przecież Michaś musi mieć na RKS Raków.

@Irena

To, że pracownikom skąpi a na jakiś klub daje.

ByłyPracownikX
@Plebs

A nie uważasz ze we własnej firmie i z wlasnymi pieniędzmi ma prawo robić co mu się podoba? O skutecznym zarządzaniu świadczy ciagły rozwój firmy a tu akurat x-kom wypada świetnie i wcale nie musi sie dzielic zyskami z pracownikami ;-) Wszystkim którzy myślą inaczej polecam założyć własny biznes i spróbować go rozwinąć przynajmniej w połowie tak spektakularne jak Michał. Pozniej pamiętajcie jeszcze tylko o rozdawaniu zysków swoim pracownikom za nic!;-)

Licho
@ByłyPracownikX

Za nic czy za pracę? Z czego ma ta kasę? Z pracy pracowników. I kropka. Buhahaha. Człowieku nie znasz historii xkom to się nie wypowiadaj. Poczytaj skąd i czyją była kasa na założenie i co się stało z innymi założycielami.

kandydat

Jestem zainteresowany prostą pracą pakowacza. Czy powiecie mi jak pracuje się na systemie? Czy można zrobić błąd? Czy pakuje się dużo przesyłek? Czy można za potrzebą wyjść do toalety? Jestem zainteresowany pracą w Częstochowie

Licho
@kandydat

Oczywiście że możesz zrobić błąd.

Sebastian

UWAGA!!!! Stanowczo nie polecam kupowania na tej stronie jakich kolwiek produktów zamówienie złożone i opłacone 1.12.2020 do dnia dzisiejszego 16.12.2020 nie wiadomo co dzieje się z moim zamówieniem, bardzo utrudniony kontakt ze sprzedawca na infolini trzeba czekać 30 min i oczywiście w centrali nic nie wiedza, na e-mail odpisują raz ma 3 dni jedyne rozwiązanie jakie proponują to anulowanie zamówienia po tak długim czasie oczekiwania. STANOWCZO ODRADZAM ZAKUPY, żeby innym oszczędzić nerwów zapraszam osoby które oszukano tak jak mnie do wspólnego złożenia zawiadomienia na ten „sklep” do UOKIK signut@wp.pl

Magda
@Sebastian

Mam taka samą sytuacje. Zamówienie złożone 01.12 . Dzisiaj dostałam informacje, ze zamówienie nieopłacone. Mam potwierdzenie dowodu zapłaty. Przesłałam go. Tel nie można się dodzwonić- 39 w kolejce oczekujących na rozmowę, na maile odp po 48 h. A zamówienie to prezent gwiazdkowy.

Zostaw merytoryczną opinię o x-kom sp. z o.o. - Częstochowa

• Jak się pracuje w x-kom sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy x-kom sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 182.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w x-kom sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 125, z czego 8 to opinie pozytywne, 88 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy x-kom sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w x-kom sp. z o.o. napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

x-kom sp. z o.o.