Opinie o Novdom w Przasnysz

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Novdom. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Novdom o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Novdom w Przasnysz

Dzik

Lubię pracę w Novdom, ponieważ dzięki niej nie myślę o głupotach, tylko zajmuję się czymś pożytecznym. Narzekają to tylko ci którym nie chce się pracować. Nikt kto solidnie wykonuje zadania tygodniowe, nie narzeka na premie kwartalne. A kto solidnie wykonuje zadania kwartalne nie narzeka na premię roczną. No chyba, że nie zrealizujesz zadań no to niema. No i jak sprzedaż nie wykona planu, no to wtedy nikt niema. Ale nawet jak niema, to i tak atmosfera w pracy to wynagradza. Moim zdaniem to bardzo dobra firma. Płatność zawsze na czas, cała kwota na umowie o pracę -bez kombinatorstwa. Jedyna wada to mało przemyślane ruchy kadrowe, które w efekcie blokują rozwój firmy. Niestety, żadne szkolenia nie są w stanie tych szkód zrównoważyć. Pracę w Novdom polecam ludziom młodym, ambitnym z silnym ukierunkowaniem na samorozwój i tym, dla których ciągła zmiana nie stanowi problemu.

Sebastian
@Dzik

Dużo uwagi poświęcasz sprawom personalnym. Czy uważasz, że osoba z wiedzą i doświadczeniem się nie odnajdzie w firmie?

Piszę, bo właśnie otworzyli rekrutację w internecie i chodzi o stanowisko asystent działu realizacji inwestycji (deweloper). Wgl super, że napisali o tym, że oferują premie zależne od osiąganych wyników. Wiecie może, jak taka premia jest liczona, czy jest to % od uzyskanych sprzedaży, czy jest jakiś inny wzór?

@Pracodawca Nowy wpis

Wszystkie zasad dotyczące wynagrodzeń podajemy w trakcie rekrutacji. W przypadku stanowisk specjalistycznych premia jest zależna od stopnia realizacji zadań ustalanych z przełożonym. Okres rozliczeniowy premii - kwartalny. Premia to % wynagrodzenia zasadniczego uzyskanego w kwartale (% jest różny dla różnych grup stanowisk). Fundusz premiowy jest uruchamiany jeśli wynik przychodowy firmy jest uzyskany na wymaganym poziomie min. 85%.

Frania Nowy wpis
@@Pracodawca

Ok, dobrze wiedzieć. A co do samej rekrutacji, jak o tym mowa, to na którym etapie kandydat na asystenta działu inwestycji dostaje konkretne informacje o wysokości pensji, umowie i właśnie detali odnośnie premii? To jest mówione od razu na 1. etapie, czy potem jak wybrany jest już jeden kandydat?

@Pracodawca Nowy wpis
@Frania

Ogólne zasady na pierwszej rozmowie kwalifikacyjnej (% premii i zasady, umowy) , konkretna propozycja wynagrodzenia podstawowego jest przekazywana już wybranemu kandydatowi.

Chora firma, brak zaufania do pracownika. Dziecinne zachowanie w sprawach HR-u i Zarządu. Nie polecam.

Szukający pracy

Rekrutacja - odbyta w przystępny sposób. Szukałem pracy na stanowisko inżynier budowy, pani bardzo miła, kierownik projektu zadufany na swoich potrzebach i oczekujący znajomości prawa na jego poziomie czyli odniosłem wrażenie że mam jego i swoją robotę wykonać na jednym etacie za wynagrodzenie adekwatne na stanowisku inżynier budowy.

@Szukający pracy

A długo czekałeś zanim do Ciebie się odezwali po wysłaniu cv? Kierownik budowy przepytywał Cię ze znajomości prawa czy mówił po prostu czego będzie wymagać? Ile tu dostają inżynierowie budowy na rękę?

Dzik

Sebastian
@Dzik

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie Novdom? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?
logo firmy Kierowca w Transporcie Międzynarodowym na cysterny chemiczne
Przasnysz
ROOS SPEDITION SP. Z O.O.
logo firmy Medyczny Przedstawiciel Handlowy
IDALIA LUDWIKOWSCY SPÓŁKA JAWNA
logo firmy Terenowy-specjalista ds. obsługi klienta
Flotilo Sp. z o.o.
logo firmy Starszy referent
Służba Cywilna

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Novdom?

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Novdom?

WANDA

Pracownik, który pracuje dłużej zarabia najmniej. Bardzo mało osób zostaje. To taka firma na chwilę. Nawet gdy dostaniesz lepsze warunki na początek, to płacowo i tak są o wiele gorsze niż firm konkurencyjnych. Cel jest jeden -ZYSK. Firma nie waloryzuje zarobków i nie uznaje podwyżek. Wymiana pracowników to codzienność. Nie polecam i przestrzegam.

@WANDA

Hmmm, to skoro płaca mniej niż konkurencja, to kto tu pracuje i dlaczego się zatrudnia? Czy może firma ma inne walory poza kasą? Np. może to dobra praca na start, aby złapać doświadczenie i złapać dobry wpis do CV? Warto tu przyjść dla nauki zawodu?

Karol

Proces rekrutacyjny to jakaś pomyłka. Podczas każdej następnej rozmowy, zmieniają się warunki na zdecydowanie gorsze. Godziny, zakres obowiązków i płaca. Pani prowadząca rekrutację udaje, że nic się nie zmieniło i takie oferowali na początku rekrutacji. Wprost wmawia, że mówiła coś innego. Ogólnie duży minus za kręcenie i kombinowanie, jak tu wcisnąć zupełnie inny zakres obowiązków. Finalnie wychodzi na to, że ma być jak najtaniej, a nie profesjonalnie. Stawki na poziomie 60-70% średniej u dewelopera.

@Karol

hmmm z twojej wypowiedzi wnioskuje że wiele razy brałeś udział w rekrutacjach do tej firmy? :) bo tak wszystko opisujesz ze szczegółami.

Buhahaha
@Iwona

Rozumiem, że proces rekrutacyjny jest tak wieloetapowy i skomplikowany, że trudno zapamiętać jego przebieg?

@Buhahaha

haha, no śmiesznie to zabrzmiało, no ale przypuśćmy, że zdarzają się osoby tak zestresowane, że nie pamiętają jak mają na imię, więc... ;p Z drugiej strony to trochę obraźliwe, że zasugerowała wielokrotną rekrutację jemu, czy tylko ja tak to widzę? W sumie trudno się tu dostać?

Buhahaha
@Olga

Myślę, że usiłowała być złośliwa. A że prawdziwie złośliwi mogą być jedynie ludzie inteligentni, pozostało usiłowanie...

@Buhahaha

haha, ok język cięty to Ty masz, aż ciekawa jestem co odpisze na to. A pracowałeś/aś tu chyba, tzn., tak wnioskuję po etykietce. Masz jakieś zdanie o tej firmie wgl?

Karol
@Iwona

Startowałem tam na powiedzmy wyższe stanowisko, proces ciągnął się bardzo długo. Kilka rozmów online, maile, spotkania video. Zmarnowali mi ponad miesiąc czasu, wiecznie przeciągając terminy. Finalnie zatrudnili Panią, praktycznie bez żadnego doświadczenia, ja mam go 12-15 lat. Dlatego ich sprzedaż tak wygląda. Pozdrawiam

Dawid
@Karol

Dzięki za rzucenie światła na proces rekrutacji? Bo moją uwagę przykuło ich aktualne ogłoszenie na analityka sprzedaży. Spotkania były w dogodnych godzinach dla pracujących osób, powiedzmy po południu? I o co Cię pytano, na czym koncentrowali uwagę, że jak twierdzisz finalnie doświadczenie nie grało roli?

Dziwne zachowanie Pani rekruterki, odczucie jakby robiła ŁASKĘ, ze da mi pracę i jestem nikim -straszne pierwszy raz się z takim podejściem spotyka , dodatkowo poczucie z jej strony ,ze nie nadaje się do tej firmy , gdzie sama się ze mną skontaktowała . Gdyby proces rekrutacyjny był w bardziej przychylnej atmosferze to może inne byłyby moje odczucia , jednak dużo brakuje do profesjonalizmu . Oczywiście za mój poświęcony czas - brak jakiegokolwiek odzewu - brak kultury co świadczy o firmie .

Przasnyszanin

Pani prowadząca rekrutację na bardzo niskim poziomie , nie mająca za wiele pojęcia o czymkolwiek , wręcz wrażenie ze prowadzi rekrutacje za karę , brak atmosfery przyjaznej , przy czym nie udziela konkretnych odpowiedzi . Po rozmowie deklaracja informacji o statusie rekrutacji -po czym brak kontaktu . Nie polecam , nieprofesjonalne zachowanie .

Justyna

Polecam pracę w Novdom. Nauczyłam się bardzo dużo przez ostatni rok pracy. Profesjonalny zespół z miłymi i kompetentnymi ludźmi. Dużo szkoleń, jasno określone cele i fajna atmosfera.

@Justyna

Jak miło :) Pani Justyno, serdecznie gratuluję tak owocnej współpracy. Do dziś nie wiedziałem, że w Przasnyszu są dwie spółki o tej samej nazwie a tak rozbieżnych wartościach.

@:)

Czyli czasami warto wpaść tutaj, żeby się czegoś dowiedzieć? ;p A w tej drugiej to jak sytuacja wygląda?

Malkontent

Oj słabe Pani kierownik, ale jaka kadra taki poziom :) Polecam poszukać co wpływa na niezadowolenie pracowników, bo ono znika za tabliczką Przasnysz. Co zresztą kolejne osoby za chwile potwierdzą :)

Ricardo
@Malkontent

Malkontent nie płacz, byłeś cienki dlatego ci podziekowali za wspolprace. wez to na klate jak facet a nie na sile probujesz zwalic wine na innych - skoro pracowales tyle lat to chyba nie bylo tak zle :) :) :)

@Ricardo

Klasa w firmie z góry na dół :) Państwo widzą, Państwo wyciągajcie wnioski.

Pracowałam w O-ce. Mój bezpośredni przełożony był bardzo zainteresowany losem swoich pracowników. Dzwonił nawet w czasie urlopu. Takie były ważne spotkania na TEAMS. Ogólnie im młodsza tym lepsza, ważne, żeby była dziewczyna ładna i miła. Nie liczą się dyplomy, nie liczy się doświadczenie, nie liczy się chęć do pracy, zaangażowanie, ogólnie nie liczy się nic. Dzień przez upływem końca mojej umowy, przyszła do mnie moja opiekunka i powiedziała mi...że już nie pracuję. Później dłuuuuuugo poczekałam sobie na świadectwo pracy. Tak długo, że jak w końcu je miałam i przesłałam do PUP to PUP wydał mi decyzję o braku prawa do zasiłku... Pół roku szukałam pracy. A jestem sama, z dzieckiem i mam cały dom na głowie.

@Karolina

Ej poważnie? Czy to, że jeden dzień przed końcem Cię pożegnali faktycznie coś zmieniło? Czy tylko za ostatni dzień nie policzyli? Ale w tym pup czemu tacy wyrozumiali w sumie nie byli, przecież data na świadectwie jest jaka jest? :/ Wgl., skąd to opóźnienie u nich, to celowe?

Powodzenia
@Karolina

Karolina, ta sytuacja jasno pokazuje ile znaczył pracownik w tej firmie. Nie Ty pierwsza, nie Ty ostatnia, kto pracował ten wie a władze same sobie wystawiają referencje. Nie miejmy jednak złudzeń, iż jakkolwiek one na nich wpłyną. Ta firma stała spotkaniami na Teams, które niczego nie wnosiły i niczemu nie służyły.

doświadczeni ludzie

Nie polecam pracy w tej firmie. Warto pytać byłych pracowników dlaczego odeszli zanim się podejmie decyzję o pracy dla tej firmy. Chora presja, nie dotrzymywanie umów. Za długo pisać radzę uważać.

Hanna
@doświadczeni ludzie

A co było nie tak z tymi umowami i czy to był powód dla którego odszedłeś czy było coś innego?

@doświadczeni ludzie

Bardzo wiele wartościowych osób odeszło z Novdom, powody każdy kto ma znać ten zna a było ich sporo. Czytając opinie tu i na google klaruje się dość żałosna sytuacja gdy firma wystawia sama sobie pozytywne opinie rękoma obecnych pracowników by podbijać oceny.

Zuzanna

Widzę tu jakiś mix opinii klientów z pytaniami o pracę, a odpowiedzi na te drugie jakoś brakuje. Pomóżcie proszę - o jakich zarobkach można mówić w przypadku doradcy klienta? Widzę, że wymagany jest min rok w obsłudze klienta indywidualnego i doświadczenie w sprzedaży. Pytanie tylko, czym firma się odwdzięczy za to?

Destiny
@Zuzanna

Niekoniecznie...

Mirosław
@Destiny

Co przez to rozumiesz? Nie płacą dobrze?

???
@Mirosław

A jak mogą płacić w firmie na straszliwym zadoopiu, gdzie nie ma niczego oprócz urzędów?

Poniżej moja subiektywna opinia: Praca w Novdom Sp. z o.o. pozwoliła mi wynieść ogrom wiedzy na temat działalności dewelopera, procesów związanych z realizacją inwestycji od etapu poszukiwania gruntu, przez projekt i wykonawstwo, po sprzedaż i obsługę posprzedażową. Każde działanie zmniejszające ślad węglowy jest na wagę złota, kadra była niewielka lecz wielozadaniowa co pozwala pracownikom realizować się i spełniać na wielu płaszczyznach. Ważnym aspektem jest wspieranie społeczności lokalnych, tam gdzie trudno o pracę z godnym wynagrodzeniem z szansą przychodzi między innymi Novdom. Istotna jest również stabilność zatrudnienia, wynagrodzenie ustalone na początku bywa niezmienne przez wiele kolejnych lat i odporne na inflację, zmiany rynkowe czy wzrost wynagrodzeń u konkurencji. Niewiele jest obecnie firm, w których pracownik może odważnie planować przyszłość na prawie dwa lata do przodu, bo czasem tyle czeka się na premie a ich wypłata choć zasłużona ostatecznie nie zawsze jest gwarantowana. Pozwala to uniknąć nieprzemyślanych wydatków, doskonale zredagować swoje potrzeby i utwierdzić się w zasadności ew. wydatków. Ogromną zaletą jest również brak monotonii, systemy premiowe zmieniały się tak często jak pracownicy a jak wiemy rotacja pozwala na poznanie bardzo dużej ilości ciekawych i ambitnych osób. Wysoce motywacyjne dla pracowników sprzedaży są szkolenia, których ilość dawkowana była tutaj bardzo rozważnie. Podczas gdy wiele firm deweloperskich wynagradza działy sprzedaży odpowiednio wysoko do wyników jakie osiągają, tu górę bierze idea bliska zero waste - tyle aby przeżyć a nie marnować. Wiele firm ma krótkie i treściwe motta jak "Impossible is nothing" czy "What else", tu zdaje się króluje "premia nie może być drugim wynagrodzeniem" i tego dalsze pochodne. Na początku owszem kadra czuła się jedną pracującą rodziną, dziś bardziej pracującą na jedną rodzinę. Ja pracę w Novdom polecam, wyniosłem z niej wiedzę i doświadczenie procentujące obecnie w innej firmie a także w życiu prywatnym. W mojej ocenie nie jest to pracodawca, u którego warto szukać wieloletniej współpracy jeśli zależy Ci na relacji partnerskiej - tu zawsze będziesz tylko trybem wartym mniej niż realnie sobą wnosisz. Jednak ocenę pozostawiam innym, ile ludzi tyle opinii.

In house
@Michał

Michał jak zwykle opisałeś wszystko z wyżyn swojego intelektu. Wypada mi tylko pogratulować, że nie musisz już rzucać pereł przed wieprze. A wieprzom życzyć utopienia się we własnym (usunięte przez administratora)

W.

Proces rekrutacyjny na bardzo niskim poziomie. Pani rekruterka sama skontaktowała się że mną i zaprosiła na rozmowę o pracę w siedzibie firmy. Po rozmowie (ktora przebiegła w miłej atmosferze) z nią i dyrektorem zostałem poinformowany ze dostane droga elektroniczna niezbędne materiały do wstępnego zapoznania się. Zero odzewu od pół roku. A wystarczyło napisać maila czy oddzwonic że jednak państwo nie są zainteresowani. Zwłaszcza że to Novdom sam odezwał się do mnie.

Izabela
@W.

A o co Cię pytali podczas tej rozmowy o pracę? Trochę długo czekasz na jakikolwiek odzew...

W.
@Izabela

Standardowo, doświadczenie itp. Teraz to już nikt niech nie dzwoni, nr zablokowałem:p

She
@W.

Odezwali się po 1,5 miesiąca czy nadal szukam pracy. Na rozmowie zaproponowałam kwotę oddzwonili a nagle dają ochłapy plus dojazd we własnym zakresie. Ludzie odchodzą z siedziby liczy się lizanie pupy i znajomosci. Nie doceniają ludzi pracujących długim stażem. Brak kompetentnych ludzi

@She

a skąd Ty to wszystko wiesz skoro nawet nie podjąłeś pracy?

Kupiłem mieszkanie w Ciechanowie na inwestycji Villa Art i jestem bardzo zadowolony wbrew tej negatywnej opinii która tu została dodana zupełnie nie zasadnie. +dobra jakość materiałów +profesjonalna obsługa sprzedażowa +świetny projekt osiedla +funkcjonalne i komfortowe układy mieszkań +zagospodarowanie osiedla

NICK
@Marek

Skąd taka dobra opinia, po roku paliła mi się instalacja bo elektryk nie dokręcił zera. Ściany pękają Szkoda gadać

Hej, jaka panuje atmosfera w firmie? Czy dział marketingu jest spoko? Dobrze zarabiają?

Bardziej angielski biznesowy czy potoczny podczas rozmowy w Novdom?

Norbert

Bardziej biznesowy, ale jak juz sie dowiesz o stawkach to raczej lacina

Emilia
@Norbert

Mógłbyś przybliżyć dokładniej temat stawek? Jak to wygląda w firmie Novdom? Czy istnieje szansa podwyżki ze względu na staż pracy? Jakieś prowizje? Oraz jak wygląda generalnie praca u nich? Jest w porządku?

Norbert

Firma szanująca pracowników, atmosfera w pracy jakiej można życzyć wszystkim, dlatego polecam!!

Zostaw merytoryczną opinię o Novdom - Przasnysz

• Jak się pracuje w Novdom?

Zobacz opinie na temat firmy Novdom tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Novdom?

Novdom