Opinie o IKEA Industry Poland Sp. z o.o. w Wielbark W. Witosa 31

Branże: Meble - pozostała działalność

X

Będzie ten przestój od poniedziałku?

y
@X

jaki przestój, o co chodzi ?

Niko

Wiadomo kiedy juz ten przestuj?

taa
@Niko

Zapewne wcale nie będzie przestoju, wszystkiego dowiemy się prawdopodobnie pod koniec miesiąca

Nik

Ile na start netto placom ?

Karaś

Pozdro dla nowego bosso, co wie wszystko i na wszystkim się wybitnie zna.

stolar
@Karaś

Słuchy chodzą, że nowa szefowa HR (co zna się na wszystkim) już rozgląda się kogo zwolnić a ponoć załatwiła swojego szefa i ma doświadczenie

Irena
@stolar

nowa szefowa HR jest nowa bo dostała awans czy przyszła z zewnątrz?

antek
@stolar

No to niech nowy szef ma się na baczności, bo skończy jak Michał

Chłop z mazur
@stolar

Niech zwolnią co niektórych Liderów... Którzy siedzą na telefonie całą zmianę jedząc kanapki. Albo Ukrainki bo do pracy to one się nie nadają...

Krawaciarz
@Chłop z mazur

Potrzebujemy więcej Ukraińców oni przynajmniej nie chodzą na L4 i pracują.

Info

Od następnych nocek zaczynamy w poniedziałek zmianę

Jasio
@Info

Których nocek? Od tej niedzieli czy kolejnej? ????

Kiedy wyplata?

Koniu
@Amigo

Heh jeszcze jedna nie wydana a o drugą się pytają????

Pewnie jutro

@Kiedy

Podobno ma być jeszcze jeden tydzień przestoju?

wodorosty

a cos wiecej powiesz ?

@Czesio

Ta dadzą ci jeszcze jeden tydzień przestoju jak i tak już są trzy tygodnie.A poza tym napewno po tym incydencie z inspekcja pracy nie będą ryzykować z kolejnym tygodniem urlopu .Do roboty a nie tylko wolne i wolne byście chcieli mieć.

@Kiedy

O jakim incydencie mówisz? Możesz jaśniej?

Czy ktoś już dostał przelew z pracy?

Nie

Wypłata

Jutro będzie

Dyrektywa

Hej wieśmaki tu wasz dyrektor wasze stawki to ja jako sprzatacz bo tak zaczynałem miałem 29 na godz. Miałem taki zapirdidol żeialem 29 erekcji w ciągu godz. Dlatego was tak kocham i co rusz zmienia się rączka na moim karabińczyku. Kocham takich i chłopców też. Pamiętajcie moi kochani że zawsze możecie dorobić u mnie prywatnie po godzinach tuz przed moim snem między siku i kanapka nocna ale to tylko chłopcy bo to są czujniejsi pieskie tacy waruj i czekaj na kiełbaskę od wuja dura. No to do buzi to znaczy no to do jutra. Mój polski nie jest jeszcze taki dobry sorry, dobra wsiarze do rychłego kokółczego miotu , chrząszcz Cię w żopy i do papy.

Kamil

Wie ktoś jaka jest na samym początku stawka w Ikei?

Polio
@Kamil

Najniższa krajowa

Krajowa
@Polio

Na samym początku przez pierwsze 3 miesiące to jest nawet poniżej krajowej bo 19zl xD

@Krajowa

A dlaczego tak jest????

Xd
@Gość

To i tak dobrze ja po 10 latach mam 19.70 to jest chore miała być podwyżka a tu nic żenada

Gosc
@Xd

Na dzień dobry jest 23zl

Lidl
@Krajowa

Nie dziwię się że mało zarabiasz, skoro nawet nie wiesz ile to najniższa krajowa i wypisujesz nie prawdziwe informacje

Krajowa
@Lidl

A kto napisał że tyle zarabiam, doinformuj się ze stawka to będziesz wiedział, pierwsza umowa jest na 3 miesiące i stawka to 19zl później mogą ci przedłużyć na 9 miesięcy i wtedy masz 19.70, po tym czasie mija rok i albo dostaniesz umowę na stałe albo na kolejne 9 miesięcy albo cie wywala sam się doinformuj

Zbąszynek

Pracownicy żądają wprowadzenia podwyżki dla wszystkich zatrudnionych z wyrównaniem od 1 stycznia 2022 r. (podniesienie godzinowych stawek zaszeregowania o 4,76 zł. na godzinę, miesięcznych stawek zaszeregowania o 800 zł.), wprowadzenia dodatku do wynagrodzenia za wysługę lat w wysokości 10 proc. min. wynagrodzenia za każde przepracowane w Ikea Industry w Zbąszynku 5 lat, wypłacanego co miesiąc. Zatrudnieni chcą także wprowadzenia wolnych niedziel, tak aby tydzień pracy rozpoczynał się od godziny 6:00 w poniedziałek, a nie jak dotąd o 22:00 w niedzielę.(obecnie stawka na okres próbny to 23)

@Zbąszynek

Toc w Wielbarku nic nie żądają tam im wszystko pasuje .

Ile
@Zbąszynek

23 okres próbny a u nas 19 xDDDDDDD

Bl
@Ile

Są osoby ze stażem 13 letnim i mają po 20 zł na h

kamyzelka
@Mrówka

ba , jak na grzybach i jagodach do tej pory żyli to im nawet minus 30% by pasował.....

Czy orientuje się ktos. Czy jak sie zwalnia z pracy i sa środki na koncie w ESALIENS w kaskadzie to czy oni to wypłacaja dla pracownika?

Czesio

To prawda że rudy straszyl że jak ktoś pójdzie na l4 na przestój to będą ludzi zwalniać albo sprawdzać? I te nasze pozal się związki podpisują wszystko co im dają,zero dialogu z ludźmi. Co oni myślą że ludzie są (usunięte przez administratora) i oddadzą od tak sobie 15 dni urlopu? W przestoj połowa będzie na L4 a zakład powinien zapłacić ludziom 100% postojowego bo to z winy zakładu jest dłuższy przestój a nie ludzi. Każdy ma dzieci,swoje sprawy do załatwienia itp. jak nie w przestój to później będą brać pojedyncze dni zwolnienia jak będzie im potrzeba. A ludzi nie zwolnią bo i tak nie ma komu robić

Uv
@Czesio

Ja to już zachorowałem i do 8sierpnia będę chory.

Czesio_no
@Czesio

Możesz przyjść i polatać na miotle :-), ale chyba chętny do takiej roboty nie jesteś.

Ff
@Czesio

I co z tymi zwolnieniami?

Motorówka

Jestem liderem na zm c. Widzę że nie które panie to mają przejechane u tego swojego lidera - panie zm c z napraw po homagu . Boki do HV 108 cały czas na okrągło tylko ta starsza pani robi . Na trzecim homagu , ta blondyna w okularach , zapierdala sortuje lepiej niż nasza Jolanta . Owszem dają jej do pomocy zawsze kogoś ale i tak ta blondyna nie co co bierze nawet i po 4 elementy na raz żeby przesortować dużo i szybko to jeszcze musi sama odstawiać materiał z 3 homaga i z rolki przelotowej a panie które tam przychodzą jej do pomocy biorą po 2 elementy i siedzą w telefonie a ta blondyna sama wszędzie zapiepsza. Szkoda że lider od tych pań tego nie widzi jak ta blondyna w okularach zapierdala sortuje na 3 homagu a i zastępca lidera też przychodzi na 3 homaga i też nie widzi że ta blondyna naprawdę zapiepsza . Mógł by lider przyjrzeć się panią które przychodzą do pomocy na 3 homaga .

Ajaj
@Motorówka

A to nie ta( Bladynka) sama pisze i sama siebie chwali? ???? to już którys wpis gdzie tylko ona jest zauważana

Sen
@Ajaj

Też tak mysle że próbuje zwrócić na siebie uwagę, oczerniając przy tym inne osoby.

Kto
@Ajaj

A co to jest bladynka pierwsze słyszę

Obiad

No tym jednym skrzydełkiem "amerykańskim" do obiadu to można było się najeść, szczególnie po zdjęciu tej wstrętnej panierki, co się dzieje z mięsem ja się pytam gdzie ono jest ? Bo nie na talerzach !

Haha
@Obiad

Za złotówkę dziennie to nie narzekaj XDD Moglo być gorzej

Jajeczko
@Haha

Nie przesadzaj. Zupa wiosenna za 1 zł to za 2 zł jadłem pełen talerz warzyw . Sama nazwa mówi że zupa wiosenna to pełno powinno być warzyw anie kalafior na 1000 tysięcy kawałków rozdrobniony i woda . Porcje coraz mniejsze.

Zaintresowany
@Jajeczko

W porównaniu do tego co było wcześniej obiady są bardzo dobre. Oby tak zostało.

Elo
@Zaintresowany

Pod warunkiem ze ma się smak i używa przypraw

@Jajeczko

Zupka rzeczywiście pyszna ale pół talerza i sama wody.

Sztos

Porcje coraz mniejsze a metry na produkcji coraz większe .

Xdd
@Sztos

BO CHYBA KTOS KRADNIE TE PORCJE Xd

Kiedy?

Dajcie znać na forum jak już ktoś dostanie wypłatę na konto;)

Jutro jest wypłata

@Kiedy?

Wypłata będzie jutro dopiero ... Jutro dopiero robią przelewy. Więc będzie za pewne po 17 .

@Czesio

Jak się nie mylę to dziś jest trzeci dzień roboczy więc wypłata powinna być dziś

Nick Cave

Mylisz się. W Regulaminie Pracy jest: niezwłocznie po naliczeniu wynagrodzenia, nie później niż do 10-go dnia następnego miesiąca. Naliczanie potrwa dłużej, bo trzeba ręcznie (nie wiem dlaczego) wyliczać dodatek covidowy.

Ja mam

@Amigo

A w jakim banku ??? Bo w Alior Bank nie ma wypłaty ....

BNP

Kiedy?
@Amigo

Dzięki za informacje.U mnie jeszcze nie było Może podzielili przelewy

No
@Mrówka

Tak to jest jak się żyje z miesiąca na miesiąc

Lipaaa

W Spółdzielczym już jest. Ale bez covidowego

W Alior Bank już wpłynęła ale bez covidowego

@Sztos

Dzięki za info

Amigo

Mam pytanie Czy wypłata przyszła z covidowym,bo trochę mało przyszło

Bagieta
@Amigo

Wypłata wpłynęła po 17 szkoda tylko że bez dodatku, pewnie jutro przelewa covid owym dostane

Fajna

Mało ,bo teściowa ci zabrała ,a żona następna hiena

@Amigo

Podobno covidowe mają płacić dzień po wypłacie.

operator

Przyszła bez dodatku .Dodatek juz jest wysyłany 2 przelewem .Info z biura

xxxd

Wie ktoś czy te dodatki covidowe to są dla wszystkich czy co byli na wychowawczym też się należy?

operator
@xxxd

Z tego co mi wiadomo dodatek jest wypłacany 2 przelewem za pracę w okresie pandemii

Przestój

No i jednak 3 tygodnie zamiast 2 będzie ten przestój ciekawe czy urlopu każdemu starczy bo tak to l4 aby brać

Nwm
@Przestój

Ale to cały zakład czy jak

@Nwm

Tylko FF ma trzy tygodnie . GB ma dwa tygodnie

Xyz

Dlaczego trzy tygodnie przestoju? Co z tymi co nie mają tyle urlopu? A jak wypadnie wizyta u lekarza, sprawa w urzędzie wywiadówka w szkole to co? Kto da dzień wolny? Nią mówiąc o tym że ktoś chce po prostu odpocząć. Dlaczego zarząd robi z nami co chce? Czy mają nas za nic tak totalnie? To przecież my generujemy zyski, to my zapieprzamy w upale,to nam podnoszą normy. Meble zalegają w magazynach ale ro nie nasza wina tylko tych co nie umieją znaleźć zbytu. Fakt jesteśmy na samym dnie ale dno jest też fundamentem jeśli fundament runie to najlepsza góra nie przetrwa. Pamiętajcie o tam. Zakład nie przetrwa na pracownikach z zagranicy. Więc nie pogrywacie z robotnikamitylko zastanówcie się czy chcielibyście być traktowani tak jak traktujecie nas-najniższy szczebel

Tak
@Xyz

Dlatego powinien stać caly zakład, 2 tygodnie normalnie urlop jak co roku i 3 tydzień postojowe 80% płatne nie zabierane z urlopu, ktoś powie a ja to mam 40 dni urlopu, no to w takim wypadku powinni zrobić listę osób które chcą żeby 3 tydzień został im zabrany z urlopu a kto nie chce to 80% płatne postojowe i po problemie. Do tego nie dawno był audyt z dyrektorem który mówił o rekordowej sprzedaży i w zamian co? Kamizelki których do tej pory nie widać, wynagradzanie pracowników za takie akcje powinien być proporcjonalny do tego co udało się zakładowi osiągnąć, wtedy zwiekszaja się morale pracowników i są szanse na kolejne rekordy, a jedyne co mamy to praca w 30 stopniowym upale, gdzie człowiek po 8 godzinnej zmianie jest wycienczony i później są kombinowania o l4

Nick Cave
@Tak

Ciągle obowiązują przepisy covidowe i na ZALEGŁY urlop pracodawca może wysłać pracownika bez żadnych uzgodnień, co w tym przypadku dotyczy zapewne skromnej części zatrudnionych. Mitem jest 80% wynagrodzenia za przestój niezawiniony przez pracownika; są dwie zasady - 100% wg stawek godzinowych lub miesięcznych (bez dodatków) i 60% jeśli takie stawki nie zostały ustalone (sytuacja chyba czysto teoretyczna). Warto dbać o swoje prawa ale trzeba je znać a nie karmić się "wiedzą" obiegową.

@Xyz

Po co płacicie związkom zawodowym ....? Dlaczego związki zawodowe na wszystko się zgadzają ? Dlaczego wszytko piszecie na forum a nic z tym nie zrobicie ? Wina związków zawodowych bo wszystko podpisują , na wszystko się zgadzają .

???
@Nick Cave

(usunięte przez administratora)Niby nikt z przełożonych go nie stasuje ale pracownik może za wolno pracuje, za często wychodzi do toalety materiał nie tak układa... Niektórzy zaciskają zęby bo rachunki, kredyty, zakupy. Niby praca i zarobki nie najlepsze ale kto wie może gdzie indziej będzie gorzej i na tym właśnie bazuje kierownictwo

Janosik
@Mrówka

Tylko salceson z dialogu podpisuje podpisuje wszystko jak leci, a najchętniej to, co nie sprzyja pracownikom

Salceson
@Janosik

Ten dialog to brzmi jak sekta jakas

GrubyMike

Wiecie może kiedy dokładnie ma być wypłata za czerwiec?

@GrubyMike

Tak jak zawsze 3 dzien roboczy

@GrubyMike

6lipca wypłata

5…

Fajna

(usunięte przez administratora) jak co miesiąc ,3 dzień pracujący,ale gamonie

Sztos

6 jest wypłata , nawet jest informacja e-mail o tym.

Autobus

Też to czujecie kiedy kierowca włącza nawiew , jedna wielka stęchlizna, patrząc na ogólny stan tych autobusów klima ani wentylacja ani też filtry nie były Nigdy! Wymienione, tylko czekać jak zaczniemy chorować na płuca ....

@Autobus

To zacznijcie jeździć rowerami , skuterami i hulajnogami. Będziecie mieli klimę odpowiednią dla waszych płuc i przy okazji głów .

Roy
@Autobus

Zawsze ,można się złożyć i wynająć limuzynę ,nie dość że za darmo jeżdżą to jeszcze narzekają , ciekawe czy w samochodzie jeden z drugim ma to klimę

@Autobus

Nic prostrzego przesiadz się do swojego złomka będziesz miał ful wypas i nie trzeba będzie narzekać. Ja się cieszę że wogóle są dojazdy do pracy zwłaszcza teraz przy tych cenach benzyny .Wysoce urodzeni niech jeżdżą swoimi limuzynami i nie trzeba będzie skarżyć sie na forum.

Emilia

Właśnie, cieszcie się z tego co macie. A jak komuś przeszkadza ten nawiew to czemu nie usiądziecie tam, gdzie nie wieje? Albo może zakładajcie maseczki?

Janosik
@Autobus

To zapitalaj z buta. Masz dojazdy za darmo i jeszcze maridzisz? A co mają powiedzieć ci, co autobusów nie mają i muszą dojeżdżać 25km dziennie? 1/4 wypłaty na paliwo idzie...

Emilia
@Janosik

Nie macie jakichś dofinansowań do dojazdów?

Nie wiadomo
@Emilia

Możliwe że są ale nikt o tym nie mówi

Lidl
@Janosik

To się zwolnij i idź do Lidla

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Industry Poland Sp. z o.o. - Wielbark

• Jak się pracuje w IKEA Industry Poland Sp. z o.o.?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IKEA Industry Poland Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy IKEA Industry Poland Sp. z o.o.?

IKEA Industry Poland Sp. z o.o.