Opinie o IKEA Industry Poland Sp. z o.o. w Wielbark W. Witosa 31

Branże: Meble - pozostała działalność

jak zwykle pytanie te same co miesiąc.... Kiedy wypłata? ????

Xxx

Chodzą głosy że niby w piątek

Były

Powiem tak praca spoko lecz ludzie u góry powinni zejść na dół i zobaczyć jakie cyrki się odwalają operatorzy ale nie wszyscy ale większość przykład z lakierni telefony w ręku i co 30 min po bolki lub na fajku , żeby pomocnik mógł udać się do WC to musi być cud żeby na odbiorniku cię zmienili liderzy są lepsi siedzą po szatniach lub tam gdzie niema kamer i na telefonach se siedzą i buły wszamaja . O pracownikach ogólnie to powiem tak jak ci który du..py nie obrobi to dobrze każdy mocny tylko w Geb.... Co do czego wszyscy się zamykają i grzecznie pracują . Inaczej mówiąc jak chcesz tu pracować to najlepiej jako operator . A co do Możliwości zdobycia nowego doświadczenia w kładzeniu płyt meblowych i ich odbioru rozwoju zawodowego omijanie bhp Zdobycie specjalistycznej wiedzy odnośnie obsługi maszyn jak operator idze po bułki lub na fajka A jak się postawisz to stawiają cię na takim miejscu że nie masz się nawet jak podrapać i pseudo straszenie lideruw ehh dobrze że to już za mną

@Były

Och szczera prawda. Jescze bym dodał że liderzy też udają że nie widzą problemu bo nie lubią się kłócić. A pozostała zm c musi po innych zmianach ogarniać robotę bo pozostałe 2 zm mają wyje.....bo lider nie zwraca uwagi wręcz udaje że wszystko jest ok .

Były

No tak można było się postawić jeśli ktoś kto miał ma umowę na czas określony to wiadomo że pewnie nie będzie przedłużona bo lider stwierdzi że się nie nadawałeś bo się postawiłeś aco do robienia po innych hmm przecież metry tylko się liczą a kto dostaje za nie premie tylko góra wie bo na pewno nie pracownik który najciężej pracuje bo Ikea płaci za 8h siedzenia na telefonie liderom i co niektórym operatorom .

Kolo
@Były

To prawda umowa na czas okresony i jak się postawisz to z automatu umowa nie będzie przedłużona a co do metrów, zależy od osoby, duża część osób jest mściwa i na siłę probuje zrobić jak najwięcej, bo myśli, że ktoś to doceni, a prawda jedt taka ze jedyna premia jaka dostaną to będzie podwyżka metrów albo uścisk dłoni kierownika i poklepanie go po plecach bo dzięki niemu dostaną premie a pracownicy zwykli garba co najwyżej

@Kolo

Duża część osób hmm chyba operatorów i liderów bo na pewno nie pomocników bo jak się nie wyrabia pomocnik zmiana na takiego co się wyrabia i tak w koło się kręci

Tak
@Były

Zgadza się, ale i pomocnicy jak pokaże ze potrafi robić za dwóch to nikt nie będzie myslal z czasem żeby go przenieść na lepsze stanowisko tylko będzie robił tam do końca

@Tak

Coś w tym jest pomocnik(usunięte przez administratora).. Myśli że zostanie doceniony a tu z innego działu przyjdzie i odrazy na operatora bo ktoś z rodziny lub dobry znajomy jest.a na koniec pomocnik co (usunięte przez administratora).. Odchodzi i jak czytałem tu wcześniej i zwolnieniach to pewnie tych ludzi co się stawiają a ogłoszenie dalej wisi na olx zatrudnimy pracowników produkcji / operatorów maszyn ehh

Zaraz to pewnie zniknie :(
@Były

Właśnie przez takich patologicznych liderów i ich ogonów ludzie psychicznie nie wytrzymują i się nawet sami zwalniają. Wiem po sobie, żeby coś tam się zmieniło na lepsze w Ikei to bym powróciła. Nawet nie możesz wyrazić swojego zdania, postawić się, bo odwrócą kota ogonem i to ty będziesz najgorszy/a. U nas w zakładzie jest mobbing, ale każdy boi się zgłosić, olewają to. A gdyby osoby zebrały się w grupę i to zgłosiły to na pewno coś by się zmieniło. Góra wszystko idealnie maskuje przed Szwedami. Wiedza o każdej ich wizycie wiec maja czas zeby się przygotować. A fabryke maja gdzies!!! W innych zakładach pracy człowiek z drugim człowiekiem się dogada a tu co? Zazdrość, fałszywość, nienawiść, kablowanie i dużo by tak wymieniać. Jeden drugiego by w łyżce wody utopił. Więc niektórzy niech się zajmą swoja praca, a nie tylko te łby latają w różne strony i zbierają plotki a później obgadują. To jest moje zdanie, pozdroo mordy i życzę wytrwałości i cierpliwości i nadziei na zmianę od strony zakładu !

FF
@Zaraz to pewnie zniknie :(

Mówią głośno pod tablicą że idą na L4 wracają po 2 miesiącach pseudo choroby i lider w nagrodę daje im Lęka pracę. A drugie laski charują aby lider był zadowolony , naprawdę są chore idą na L4 wracają i już nie czeka na nich ich stanowisko pracy tylko wieńce i boki do HV 108 . Mobiing co codzienność. Ale mam nadzieję że kiedyś tych liderów spotka taka sama krzywda jaką robią traktując uczciwych pracowników . Niby rządzi lider i podejmuje decyzję ale za nim lider podejmie decyzję to zastępca już 3 dni wcześniej wie kto gdzie ...

Ciolo
@FF

Ania nie dąsaj się tylko kolejnym razem bierz po 4 elementy a nie po 3 bo się niewyrabiałyście za linią nr 3 :)

GB
@Ciolo

A co się z dziewczyny śmiejecie , nie macie odwagi jej to powiedzieć w prost tylko na forum wypisywać . Tchórze . Wstyd. Przynajmniej dziewczyna pokazała jak się uczciwe pracuje Anie obija jak wy pół godziny kawę robicie.

Edgar
@GB

Uczciwie pracuje jak wolno jedzie to bierze po 4 połki aby szybko przesortowac i posiedziec i dlubac w nosie a jak chlopaki podkreco linie to jak sie nie wyrabia to bierze po jednej połce i łazi po łazienkach aby sie poopierdalc taki pracuś z niej.

GB
@Edgar

Szkoda że sobie w (usunięte przez administratora) nie grzebie, pracusie. To mam rozumieć że też siedzicie i sobie w pórchawkach grzebiecie. To zgłosić liderowi, niech ją obserwuje czy rzeczywiście faktycznie tak się szwenda po łazienkach , a wy pracusie nie chodzicie do łazienki , nawet nie zmieniacie sobie podpasek !!!!! Damulki tak uczciwe , pracujecie. Dajcie już spokój dziewczynie. Same w (usunięte przez administratora) walicie , na każdym kroku a osądzacie fałszywie dziewczynę. Takie mądre na forum jesteście , a odwagi nie macie dziewczynie tego powiedzieć prosto w oczy. !!!! Jak wam się nie podoba praca , lub jest wam damulki za ciężko sortować to się zwolnijcie. A ty blondyna miej to w (usunięte przez administratora) co na ciebie piszą. To świadczy o ich braku kultury . Pracują z tobą ale tego co na forum na ciebie piszą to już nie mają odwagi ci powiedzieć . Mam cichą nadzieję że nie długo trafisz do nas na GB i znajdą sobie wtedy innego kozła .

Anonimek
@GB

A o kim mowa wgl?

Jajajaj

jaki obrońca Pani G. się znalazł XD sam/a pewnie podpie*dalasz do kierowników tak jak ona i myślisz że jesteś fajny/a ;D

Jastrząb
@Soköł

Co wy (usunięte przez administratora)gorszej niż zm c nie widziałem banda cwaniaków i migla…. Nie widziałem zamiast z (usunięte przez administratora) strzelać weście się za robote.Rękawy zakasać i do roboty

Jastrząb

Znalazł się mondrala. Debesciak do roboty i nie narzekać na drugiego

Czemu obiady na stołówce nie są równe, każdy powinien dostawać tyle samo a nie że inny dział przychodzi i dostają 2x większe danie niż inny dział

Jeszcze żeby to było dobre :) naprawdę nie ma co się kłócić o te ich chore obiady

Pinezka
@Odpowiedz

No właśnie nie o co się prosić , na rannych zmianach dającwięcej bo biurowi na miejscu

Fajna
@Pinezka

Bo taka jest prawda dla wszystkich nie starcza dań,że niby do wyboru,a dostajesz co zostało albo jeszcze z dnia poprzedniego

Jaki dział masz na mysli?

Anglik

Oj polaczki polaczki nikt wam jeszcze nie dogodził i 500 + za mało (usunięte przez administratora)

Wiatrołap

No i zaczęło się , kolejny sezon zimowy i straszne przeciągi w korytarzach prowadzących do szatni uważam że firma powinna coś z tym zrobić .....mogło by to zredukować chore pęcherze jak i wszelkiego rodzaju przeziębienia prowadzące do absencji chorobowych ...

Fajna
@Wiatrołap

Potem ludzie chorują,nie można drzwi otworzyć ,kto wymyślił drzwi naprzeciw siebie

Xyz

Pytanie mam widziałam ofertę że firma przyjmuje do pracy czy to prawda? Mam parę pytań czy firma zapewnia transport do miejsca pracy lub zapewnia zakwaterowanie. I jak z wynagrodzeniem jaki jest przedział?

@Xyz

O zakwaterowaniu nie ma mowy a dojazd to żależy od miejsca zamieszkania.

Emilia
@Ff

Czyli jest jakiś transport pracowniczy? Jakie miejscowości obejmuje? Czy masz na myśli jakieś autobusy?

taa
@Emilia

tak taryfa jezdzi

@Emilia

Jeździ 5 autobusów. Zależy z jakieś miejscowości jesteś.

Pytająca

Gdzie można znaleźć Cv ??

O tak jedzenie ostatnio się popsuło. To, że szukają oszczędności nie znaczy że mamy jeść byle co, i jeść aby było. Był czas kiedy np. kiełbasa do zupy była naprawdę ok, teraz jakaś tłusta mielonka której nie da się jeść. Przecież widać po ilości jedzenia które się oddaje, że cos jest nie tak. Czy nikt tego nie widzi? Coraz więcej osób wypisuje się z obiadów bo nie warto.

Jola
@ja

Nowa umowa nowa jakość… jedzie jest teraz paskudne

Jajeczko
@ja

Dokładnie tak, tym bardziej że nasze pieniądze też na te obiady idą. Wystarczy spojrzeć na kwitek z wypłaty ile z naszych pieniędzy idzie na obiady . Znaczy na Mix obiady.

Ehe
@Jajeczko

Coś około 20 zł miesięcznie, za taką kasę oczekujesz kawioru?

Ktos
@Ehe

To , że dopłacam mało nie znaczy że muszę jeść jedzenie którego czasem nie da się jeść. Mogę dopłacić te kilka zł więcej ale niech to będzie coś porządniejszego, nie oczekuje kawioru ale czegoś co da się zjeść

@Ehe

Nie koleżanka nie oczekuje kawioru. Tylko normalnych zup chociażby. Anie zupy mix , kwaśne surówki itd. Nawet zamiast resztek kiełbasy , mięsa i zaprawione przecierem lepiej żeby ugotowali fasolową z pewnością byłaby smaczniejsza. Niech podadzą jajko sadzone i ziemniaki też się zje . Lepsze nisz jakieś wymyślne potrawy .

@ja

Bo teraz to oni tylko dla góry gotują smacznie a dla nas ludzi ciężko pracujących to resztki i skwaśniałe do tego podają. Ciekawe czemu koleżanka w domu je i dobrze się czuje a zje w robicie i odrazu zgaga i żołądek daje o sobie znać . Lepiej niech zrobią jedno danie ale świeże.

Yhm
@Ktos

Nie smakuje to się wypisz, rób kanapeczki do pracy i zamknij ryj

Chudy bolec
@Ciekawy

Podobno dla góry to nawet cukier do panierki sypio żeby smaczniej było. A produkcja woncha tylko, ślini się i tyle

Gb

Chodzą plotki po fabryce że w październiku będą 3tyg przestoju. Niestety tym razem nie 100% płatny lecz 60 lub 80.

Tak
@Gb

No raczej nie, już było zapowiedziane ze nie będzie żadnego przestoju

Szesdziesiona
@Gb

Po za tym nie ma czegoś takiego jak przestój platny 80 a tym bardziej 60%,

@Szesdziesiona

To nie jest nasza winna że meble się nie sprzedają. Ludzie zgodzą się na wszystko nawet jeśli by było te 60 % choć jeśli był by przestuj to nie z naszej winny to dlaczego mamy za to mieć mniejsze pensje . Zaraz bym zapytał inspekcję pracy czy to jest zgodne .....Na GB brakuje rąk do pracy, więc ja tam jestem chętny do pracy na GB.

@Żabka

Jeśli będzie ten przestój że zmniejszonym wynagrodzeniem to jak najbardziej jestem chętny popracować na GB.

Zamiana
@Ff

To możemy się zamienić ją chętnie pójdę na wypoczynek że zmniejszonym wynagrodzieiem

saszka
@Ff

No przecież, na GB to jak w sanatorium odpoczniesz.

@saszka

Nie chodzi o odpoczynek a o pensje. Będę na przestoju nie 100% płatnym to koło 300 - 500zl będzie mniej. Więc wolę przyjść na GB pracować niż odpoczywając na mniejszym wynagrodzeniu

Pytanko

Jakie jest ubezpieczenie w Ikei ??

Od dłuższego już czasu zepsuła się nasza kuchnia. Przez pewien czas naprawdę dało się odczuć, że jedzenie jest lepsze, większy wybór dobrze wyglądało i smakowało. Teraz zupełnie odwrotnie...Dzisiejsza zupa serowa z pływającym zielskiem, jakieś rozmyte buraczki, zepsuta surówka-gdzie ludzie sami zgłaszali to na kuchni, ostatnia "babka ziemniaczana", wysuszony kotlet mielony itd.... Rozumiem, że wszystko drożeje, ale można by było zrobić jedno danie a konkretne.

Prawda
@pracownik

Wszystko robione , gotowane byle jak , aby tylko było . Nikt się nie martwi o smak i czy to jest jadalne i na dodatek śmierdzące i zepsute jak ta ostatnia surówka

@pracownik

Na rano tylko jest wybór i jest wszystko pięknie . Jesli nie zgłosimy tego kierownikowi kuchni to nic się nie zmieni. Dziś była zupa mix. Resztka pieczarki zeschniętej , resztka z pora . A tą zepsutą sóröwke trzeba dać kierownicze na kuchni żeby zjadła . Na 2 , i 3 zmianę już wyboru nie ma . W bufecie kanapek też już nie ma wtedy jak ktoś nie lubi śledzi to zostaję mu tylko suche ziemniaki i sórówka. Każda zmiana niech napisze petycje i zaniesie do bióra wtedy może coś się zmieni.

Nik

Ludzie sami siebie nakręcacie, po co wymyślacie takie bzdury.

Okej
@Nik

Tak taka prawda ujęcie w punkt!

Urszula
@Okej

No ale pytanie po co? :/

Pytanko

Dziś 3 dzień roboczy więc powinna być dziś

taa

proponuje zajrzeć do umowy, co z tego ze 3 dzien roboczy

Ff

Nie jest powiedziane że musi być 3 dnia roboczego. Na umowie tak jak i w prawie pracy masz do 10 dnia kalendarzowego kolejnego miesiąca. A że często przelewają dużo wcześniej to już inna sprawa.

Edek

Niestety nie będzie drugiego przestoju za to szukają się zwolnienia grupowe :(

Elegancko
@Edek

No i sztosik przynajmniej będzie odprawa haha

Janosik
@Edek

jakie zwolnienia jak na wszystkich działach i zmianach wakaty są? Dziewczyny na lakierni na odbiorze stawiają a ty tu o zwolnieniach pitolisz.

Lidl

Zapraszam do mnie.

@Janosik

Na GB liderom kazali wytypować po 2 osoby z każdego działu do zwolnienia. Natomiast na FF to sami tak mówią liderzy a nawet ich zastępcy bardziej że bendą zwolnienia. Więc ludzie mówią to co mówią im zastępcy liderów

Nik
@Soköł

Zastępcy zawsze lepiej wiedzą niż sami liderzy a już szczególnie Pani D z maszynowni zawsze wszystko lepiej wiedząca..

Bob

Gruby i ferajna znowu zabłysnęli świetnym pomysłem. Z Dniem 25.08 część zakładu rozpoczyna tygodniowy przestój w 100% płatny i to akurat jest na duży plus, tylko pytanie co z fabryką GB ? Dlaczego mamy (usunięte przez administratora) w czasie kiedy część będzie leżała w domu? Gdzie są w tym momencie nasze związki? Może akurat liczą nasze pieniążki? Uklady i układziki ... Może najwyższy czas zebrać się i walczyć o swoje? W grupie siła!

Romek

GB robi zamówienia dla innych fabryk. Oto powód braku przestoju. Firma ma kontrakty podpisane z innymi fabrykami i musi się z nich wywiązać. Widzę tu pole do pewnych ruchów skutkujących jakąś dodatkową premią za pracę gdy inni mają wolne.

Że co
@Bob

Jaki znowu przestój, skąd wy macie takie informacje

Ciekawy

To nie jest pierwszy taki przestój w tej firmie . Kiedyś też był taki przestój i był płatny tylko 80 % a później wszytko wróciło do normy . Nie ma co siać paniki. Kto zwyczajny roboty to zawsze gdzieś na ten chleb zarobi .

Ten
@Bob

narzekacie na te związki ? to wypisać się z nich w (usunięte przez administratora)i ich nie będzie, my na tym nie zyskamy a oni nie stracą.

łun
@Bob

nie ma co zazdrościć pracowaliśmy mocno " MY " na tej maszynowni I dlatego ! zasługujemy na ten dodatkowy przestój , a wy się cieszcie że macie pracę a jak nie podoba się to do lasu z powrotem ....

l4

polecam l4 w ramach rekompesaty jak nie dzadza wolnego dla gb

Ff

GB to nie dział lecz oddzielna fabryka. Masz na terenie IKEI trzy Rożne fabryki które żyją własnym życiem z własnymi rządzącymi. Fabryka mebli (FF), fabryka płyty (GB) i tartak. Nadgodziny tez są oddzielne dla każdej fabryki. GB ma zamówienia z zewnątrz nie tylko dla FF i dlatego więcej roboty a meble w okresie letnim się tak nie sprzedaja więc decyzją zarządu żeby zrobić przestój dodatkowy bo magazyny są zapełnione meblami. Jeszcze raz podkreślam. GB to nie dział lecz oddzielna fabryka.

Ciemna strona pomidora

Bob, ty też zabłysnęłaś.

Czesio
@Ff

Kiedyś jak każda fabryka miała oddzielnie premie za produkcję i GB zawsze miało większa niż FF to nie narzekali tak

Ciekawe
@Ff

No ciekawe a jak potrzebują ludzi czasami to na ff a czasami na GB to nie ma problemu ze dany pracownik idzie do INNEJ FABRYKI pracować za kogos

Roy
@Ciekawe

Jak dzieci ,a ff to a GB to ,popłaczcie się najlepiej

płaczek
@Roy

no to najlepiej nic nie pisac nie mowic siedziec cicho i sluchac rozkazów ss manów

No
@Roy

No i teraz tartak idzie na przestój fajnie się bawią widzę xDD

Nick Cave

W jakim trybie zakład może dać wolne płatne inaczej niż 100%. Pytam się.

Ciolo
@No

Jakieś pewne info?

Info
@Ciolo

W sumie to nie

Janosik
@Nick Cave

na początku pandemii dali nam 2 tygodnie przestoju płatne 80%. czyli da się w innej formie

Nick Cave
@Janosik

Możliwe, były jakieś przepisy w ramach tarczy związanej z covidem. Normalnie Kodeks Pracy nie zna takiej stawki - przy przestoju z przyczyn pracodawcy płatne jest 100% stawki podstawowej (bez dodatków) godzinowej lub miesięcznej. Czyli w tym wypadku niczego nie ma na rzeczy prócz braku zamówień i pełnych magazynów. Co i tak może niepokoić.

Jasio
@Nick Cave

Brawo! Wkoncu ktoś przeczytał kodeks pracy i zna przepisy które mu przysługują. 100% płatne dla pracowników którzy mają stawkę godzinowa lub place miesięczna. Mniejsze % są dla ludzi na umowa zlecenie itp

Sztos
@Nick Cave

Brak zamówień i pełne magazyny. Ale popędzanie przez liderów jest w dalszym ciągu. Bo przecież norma musi być i na tablicy cyferki muszą się zgadzać.

Bolek

Czy mamy mieć znów jakiś przestój?

Ruda

Co sądzicie o nowym Dyrektorze z Chin? Odczuliscie już te bogactwo i zmiany ?

Urszula
@Ruda

A faktycznie dokładnie ten efekt miało dać jego nadejście tutaj? Co robi ciekawego?

Miki

O co chodzi z tą kamizelką ?

Z lider
@Ruda

Jest pięknie nasz nowy Dyrektor zakładu obiecał pieniądze dla wózkowych wysłuchał nas minęło kilka miesięcy i do tej pory nic…. Pytamy się po co te zmiany jak nic nie dają!

Pinionszki
@Z lider

O proszę pinionszki obiecał

Szkoda ikei

Robią was na każdym kroku ????️

Kirkor

Spokojnie, jak sytuacja się nie poprawi to będziecie mieli wieczny przestój… Przynajmniej niektórzy.

Ciekawy

Kiedy ci Szwedzi nas odwiedzą ? Bo już mieli być dziś ale nie było akcji błysk ....

Takeso

Pod koniec tego miesiąca

@Takeso

Czyli może to być około 20 Śierpnia

Planowany przyjazd audytorów to 25 soerpnia

To bęndzie akcja błysk

Żydson
@Żabka

Lepiej niech robią przestój i będzie gitara bo ten za krótki był

Sztos
@Żydson

Mówisz i masz

Jak
@Sztos

Od kiedy niby ten przestój i dla kogo

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Industry Poland Sp. z o.o. - Wielbark

• Jak się pracuje w IKEA Industry Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy IKEA Industry Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 452.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IKEA Industry Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 420, z czego 75 to opinie pozytywne, 73 to opinie negatywne, a 272 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy IKEA Industry Poland Sp. z o.o.?

IKEA Industry Poland Sp. z o.o.