Opinie o Connectis_ w Warszawa

Connectis_ jest spółką technologiczną świadczącą usługi z zakresu outsourcingu specjalistów, zespołów projektowych oraz procesów IT. Connectis_ łączy wyjątkowe doświadczenie, kompleksową znajomość branży oraz kompetencje specjalistów z klientami, aby pomóc im usprawniać projekty informatyczne i zwiększać wydajność procesów biznesowych. Współpracujemy na szeroką skalę z liderami branżowymi w całej Europie z sektora finansowego, IT oraz telekomunikacyjnego. Codziennie wspieramy ich ponad 350 specjalistami w strategicznych projektach informatycznych. Connectis_ smart way to technology www.connect.is

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Connectis_ w Warszawa

alan

juz sama oferta pracy wprowadza w blad - podaje sie ze 6500-10000 netto a pozniej okazuje sie ze to wartosc plus vat czyli kwotta brutto bez vat

1,500 zł przyrostu przez rok? Czy na innych stanowiskach mogłoby być podobnie? Czy dają równe podwyżki? chce się zorientować w kontekście pracy jako Programista RPA, ponieważ widnieje teraz oferta w internecie

Jagna Nowy wpis

Analityk biznesowy ma teraz wpisane minimum 4-letnie doświadczenie w prowadzeniu prac analitycznych IT aby móc się zakwalifikować. Proszę przy tym opowiedzieć mi o rozmowie, jak proces rekrutacyjny wygląda, co z częścią techniczna? Wstępnie się interesuje

Krzysztof Nowy wpis

Proces rekrutacji przeszedł bardzo sprawnie. Nie mam zastrzeżeń

Po ostatniej opinii mogę domniemać, że do tygodnia raczej na każdym stanowisku otrzyma się feedback? To byłoby dla mnie kluczowe a mam zamiar wysłać dokumenty na Administratora systemów IT. czy jest tu może ktoś kto był teraz niedawno na rozmowie? otuchy dodałby mi na pewno opis z procesu. Jak tam część techniczna?

Andrzej Nowy wpis

proces w @Pracodawca był bardzo sprawny, feedback w ciągu tygodnia.

Czy na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Connectis_ kandydat na stanowisko Data Analyst ma szansę poznać swoje przyszłe zarobki? Czy można negocjować proponowaną kwotę wynagrodzenia?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Dziś mi się pokazała oferta na PHP Deva na która w teorii mogę aplikować w związku ze spełnieniem wymogów. Po opisie widzę jednak, że zespół może składać się nawet z 30 osób, w tak dużym nie przyszło mi jeszcze pracować. jak to od strony komunikacji wygląda? i czy jest więcej zespołów do wyboru?

rekrutacja

Miał być feedback a nie ma od miesiąca

alan

@alan

Czyżby Junior IT Helpdesk? Tez wcześniej na nie patrzyłem. Nie wiem na ile to celowe, bo w sumie tak na tym portalu akurat się wyświetla. Ale skoro już o wartościach netto / brutto mowa, to ta kwota 5,000 zł za polecenie znajomego do projektu będzie na rękę czy z podatkiem?

maksiu

Oczywiście, że z podatkiem. W tym kraju zawsze odprowadzamy podatki od przychodu.

@maksiu

O widzisz. A ta kwota jest podatna na inflacje? To polecenie od kiedy macie wprowadzone? Firma działa chyba od 2010 jakoś i zastanawiam się czy to stale ta piątka jest czy może podwyższają z czasem?

Czy w firmie Connectis_ występuje system zmianowy? Jak to wygląda na stanowisku Sharepoint Developer?

anon

Rekruter zadzwonił i umówił się ze mną na wstępną rozmowę telefoniczną następnego dnia, ale nie doczekałem się jej. Pełen nieprofesjonalizm.

Wielki mistrz

Kiedy na LinkedIn jedna z pracownic poprosiła mnie o podanie nr telefonu, w celu podania szczegółow ciekawej oferty zajrzałem tu i były tu chyba najgorsze opinie dotyczące rekrutacji z polskich firm. Niezrażony podałem nr telefonu i umówił się na rozmowę kolejnego dnia. Muszę powiedzieć, że Pani na poważnie dba o renomę firmy bowiem nie zadzwoniła :).

Rysiu
@Wielki mistrz

Ale jak to wyglądało? Sam starałeś się wcześniej o kontakt do firmy czy tak po prostu to ona sama Ciebie odnalazła? Nie wiesz do teraz o która ofertę chodziło? Sam jestem ciekaw. W moim przypadku jeszcze doświadczenia brak, swiezakiem jestem. Takie osoby maja w ogóle szanse na prace?

maksiu
@Rysiu

Z tego co wiem, to świeżaki nie mają szans

Miałem pierwszą rozmowę z jednym z pracowników po czym Zostałem umówiony na kolejną za 2 dni ale z Panią z HR miała to być rozmowa przed spotkaniem z klientem. Niestety nie dostałem żadnego maila z potwierdzeniem ani nic, miała to być zwykla rozmowa przez telefon (trochę dziwnie). Gdy nadszedł dzień rozmowy zadzownil do mnie ten sam Pan z przypomnieniem, że mam mieć dzisiaj spotkanie, ja potwierdziłem. Za jakąś 1h zadzwonił znowu, żeby umówić się wcześniej o 2h i spytał jeszcze parę rzeczy oraz wspomniał o przyspieszeniu rekrutacji. To była ostatnia rozmowa, później oczywiście brak kontaktu jak to widziałem we wcześniejszych opiniach. Nawet nie odpisal na moją wiadomość czy ani nic nie poinformował, że już kogoś mają czy aplikacja nieaktualna.

Nie rozumiem chyba jednej rzeczy. Czemu ta rozmowa miała być przyspieszona jeśli jednak nie chcieliby podejmować się współpracy? Dasz znać z ciekawości co to w ogóle za oferta? ja teraz patrzyłem na jedna i postanowiłem tu zerknąć. To ciekaw jestem ile faktycznie tak w sumie osób już w ten sposób miało i w druga stronę, ilu udało się jednak normalnie zwerbować?

Nie polecam realizować zadań rekrutacyjnych tej firmy, a najlepiej generalnie omijać szerokim łukiem. Zajęło to wiele godzin i od miesięcy nie ma żadnego feedbacku.

@Kandydat

W zasadzie od dawna opinii tu nie było, przez parę miesięcy nikt nie rekrutował czy jak? Chyba, że innym udało się dostać? A zdradzisz jakie zadania teraz są dawane do ogarnięcia? Skoro tyle godzin to zjadło to ciekawi mnie czy by i mnie się udało.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Connectis_?

SeniorFrontendDev

Jestem świeżo po rozmowie, jednym słowem - nieporozumienie. Pani wchodzi i mówi, że oni już w Piątek kogoś zatrudnili więc nie mają dla mnie wakatu ale rozmowa się odbędzie i zaczęła mnie pytać o rzeczy w stylu dlaczego chce zmienić pracę, jakich technologii używam itd. Rozmowe przeciągała na 15 minut a trwałaby dłużej jakbym tego nie przerwał.. Zamiast napisać maila z przeprosinami, że zatrudnili kogoś innego to marnują ludziom czas, przynajmniej w moim przypadku zero szacunku.

Das
@SeniorFrontendDev

To jest po prostu ogromne wow, swoją opinie o tej pożal się Boże firmie napisałem z dwa lata temu o podobnych praktykach olewania, ghostingu, łamania danego słowa etc a dziś jak nigdy nic widzę twój komentarz i widzę ze te standardy są żywe w tej firmie cały czas xDDD ale co tam, zapłaci się goworkowi za jakiś czas, usunie komentarze i elo, można dalej dziadowsko rekrutować ludzi

żenada

Jeżeli ktoś chce zmarnować kilka godzin na rekrutacje w tej firmie to polecam. Po rozmowach u docelowego pracodawcy nie otrzymałem żadnej odpowiedzi ani feedback'u mimo wielkich zapewnień i zarówno przez Connectis jak i przez firmę, do której była rekrutacja. Rekruter nie odbiera telefonu i nie odpisuje na maile.

żenada to mało powiedziane
@żenada

Potwierdzam, w ostatnich dwóch tygodniach rekrutowałem się i rozmawiałem z ponad dwudziestoma firmami. Ta rozmowa była najbardziej żenująca i zniechęcająca, a przede wszystkim najmniej profesjonalna jaką odbyłem. Rozmowa z HR w porządku, Pani miła i rzeczowa, szybko umówiony termin rozmowy z menadżerką. Rozmowa z menadżerką dramatyczna. Pytania Pani menadżer zadawane prześmiewczo, ocenianie i odnoszenie do rzeczy które nie powinna oceniać. Jako osoba rekrutowana już nie mam ochoty dalej uczestniczyć w rekrutacji. Firmy nie mogę oceniać, bo tam nie pracowałem, ale jeśli komuś "z góry" zależy na jej rozwoju, to radzę przyjrzeć się sposobowi w jaki są prowadzone te rozmowy, bo naprawdę szanujący się specjalista nie będzie chciał pracować w takim środowisku.

To zdecydowanie najgorsza rozmowa rekrutacyjna jaką było mi dane odbyć z potencjalnym pracodawcą. Atmosfera tragiczna, tak samo jak i kultura jednej z osób, która ją prowadziła. Pytania zadawane w tragicznej formie, bez klasy. Co gorsza, celem rozmowy było zwyczajne wyciągnięcie informacji na temat moich przeszłych projektów, pracodawców, strategii, a nawet budżetów (!) - takie informacje są tajne. Zamiast zapłacić konsultantowi za poradę jak ustawić pracę działu/stanowiska i czego się spodziewać to tutaj postanowiono wyciągać informacje i pomysły od kandydatów. Same czerwone flagi już na pierwszej rozmowie po której można tylko podziękować za dalszy udział. Cringe na maxa!

@Kandydat

a nie padło przy tym przypadkiem jakiekolwiek uzasadnienie stawiania tego typu pytań? nie miało to dotyczyć ustalenia faktycznych kompetencji kandydata? jak pod koniec zostały one podsumowane, można śmiało pytać o takie rzeczy? tak właściwie jest to typ rozmowy gdzie też masz szansę na rozwianie własnych wątpliwości co do firmy?

Zawiedzony

Firma nie szanuje czasu kandydatów. Historia nr 1 Dzwoni Pani HR i umawia się ja spotkanie za 2 dni. Na spotkaniu Pani się nie pojawia. Brak jakichkolwiek informacji o przełożeniu/odwołaniu spotkania. Historia nr 2 Dzwoni Pani HR i umawia ja spotkanie z inna Panią HR. Upewniamy się co do stawki i oferty, która mnie interesuje. Spotkanie odbywa się, dużo treści bezwartościowych (większość spotkania). Na końcu spotkania okazuje się ze oferta to już dawno nie jest aktualna, zmiana tematu na zupełnie inne stanowiska. Brak poszanowania czasu:/ Niemniej daje temu szanse. Proszę o podeslanie szczegółów. Szczegóły wysłane bez widełek. Proszę o informacje o widełkach, brak odp. Ani be ani me! Jeżeli dane nie sa jawne na tym etapie to wystarczy o tym poinformować. Dawałam im kika szans ale nie warto; traktują kandydatów bardzo nieprofesjonalnie, szkoda słów:/ a przede wszystkim czasu! Najgorszą firma Rekruterska z jaką miałam okazję kontaktu....

Kandytat

Nie otrzymałem obiecanej informacji zwrotnej po pierwszej rozmowie rekrutacyjnej(telefonicznej). Od rozmowy minęło już ponad 2 tygodnie. Potwierdzam opinie innych kandydatów o braku odzewu.

nick

Jak działa u Was system premiowy? Jaki procent od FV dostają Rekruterzy za zatrudnienie kandydata?

rekruter
@nick

300 zł brutto :D

@rekruter

Dostajecie 3 Stówki od osoby? A są jeszcze jakiekolwiek inne warunki odnośnie tego, czy po prostu się zatrudnia i po temacie? To ilu średnio w miesiąc zrekrutujesz?

Senior

Po pierwszym etapie HRowym zostałem poinformowany 14 listopada, że umówimy rozmowę z klientem - na 18 listopada 2022. Brak odpowiedzi. W połowie stycznia telefon, że jest nowa rekrutacja. Poprosiłem o wiadomość z wyjaśnieniem, co się stało w listopadzie, że nie było odpowiedzi. Dostałem od jakiegoś Pana obietnicę, że w ciągu 2-3 dni do mnie oddzwoni z wyjaśnieniem i z terminem rozmowy. Mija miesiąc i kontaktu równe 0. Bardzo nie podoba mi się zachowanie tej firmy - wygląda na to, że zamrozili rekrutacje, ale raz na czas przypominają kandydatom o swoim istnieniu, żeby mieć z kim rozmawiać, jak już im się rekrutacja otworzy. Bardzo niski standard, nawet jak na kontraktornie.

Das
@Senior

Cała prawda o tej firmie, najgorsze standardy i traktowanie potencjalnych kandydatów jak (usunięte przez administratora) a nie ludzi którym trzeba tez dawać znać

Zostaw merytoryczną opinię o Connectis_ - Warszawa

• Jak się pracuje w Connectis_?

Zobacz opinie na temat firmy Connectis_ tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Connectis_?

Connectis_
1.8/5 Na podstawie 533 ocen.

Connectis_